بوپرنورفین چیست؟
قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟
۱۳۹۸-۰۳-۱۸
علائم و عوارض مصرف ماری جوانا
عوارض و علائم مصرف ماده مخدر گل یا ماری جوانا
۱۳۹۸-۰۴-۰۱
نمایش همه

عوارض مصرف قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟

عوارض مصرف قرص b2
عوارض مصرف بوپرنورفین یا b2

عوارض مصرف بوپرنورفین یا b2

مرکز ترک اعتیاد آکسون ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون : در مقاله قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟ با داروی بوپرنورفین آشنا شدیم و به نحوه صحیح مصرف این دارو اشاره کردیم. مصرف این شبه مخدر عوارض متعددی را برای مصرف کننده در پی خواهد داشت که در مقاله پیش‌ رو علائم و نشانه‌های مصرف این مخدر  را بررسی میکنیم و به عوارض ترک اعتیاد با این دارو نیز اشاره می‌کنیم:

حتماً مطالعه کنید: قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟

عوارض جانبی قرص ب ۲

این دارو نیز مانند دیگر مخدرها می‌تواند موجب کاهش عملکرد دستگاه تنفسی و کندی تنفس شود و حتی خطر مرگ را نیز برای مصرف کننده به دنبال داشته باشد. در صورت مشاهده علائم مسمومیت باید هرچه سریع‌تر به بیمارستان مراجعه کنید:

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف قرص b2

همانطور که گفتیم قرص بوپرنورفین یا b2 دارای عوارض شدید و جبران ناپذیری است، که پیشنهاد میکنیم در صورت بروز هریک از علائم زیر سریعاً به پزشک مراجعه کنید: کهیر

 تهوع
درد معده
تب خفیف
کاهش اشتها
مشکلات تنفسی
تنفس آرام و سطحی
تورم صورت، لب، زبان و گلو
تهوع، احساس سبکی در سر، ضعف و بی حالی
ادرار تیره رنگ یا به رنگ خاک رس
یرقان (زرد شدن چشم و پوست)
گیجی، رفتار و افکار غیرمعمول

عوارض مصرف قرص بوپرنورفین

عوارض مصرف قرص بوپرنورفین

این عوارض خفیف‌تر هستند ولی احتمال بروز بیشتری دارند مانند:

 سردرد
تعریق
کمردرد
آب ریزش بینی
اختلالات خواب
ضعف و خستگی
اضطراب و افسردگی
احساس گرما و نفس تنگی
تهوع، درد معده، یبوست، استفراغ

مرکز ترک اعتیاد

سردرد از عوارض مصرف قرص b2

به غیر از این موارد، امکان دارد مصرف کننده عوارض دیگری را مشاهده کند، در صورت مشاهده هرگونه علائم غیر طبیعی که باعث ناراحتی شما شده حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

مشاورین و متخصصین  مرکز ترک اعتیاد آکسون همواره به مراجعین خود توصیه میکنند تا علائم را قبل از بروز عارضه جبران ناپذیر جدی بگیرند

موارد احتیاط مصرف قرص ب ۲

در مورد مصرف همزمان این دارو با داروهای دیگر دقت کنید. قرص ب ۲ را با داروهای که باعث ایجاد خواب آلودگی می‌شوند مصرف نکنید :

سرماخوردگی
داروهای ضددرد
قرص‌های ضد استرس
ضد افسردگی، ضد تشنج
داروهای شل کننده عضلات

همچنین از مصرف همزمان این دارو با الکل بپرهیزید زیرا باعث ایجاد اختلال در عملکرد سیستم اعصاب مرکزی و سیستم تنفسی می‌شود که خطر مرگ برای مصرف کننده در پی خواهد داشت

مرکز ترک اعتیاد

مصرف همزمان ب۲ با الکل

مصرف قرص بوپرنورفین در دوران بارداری و شیر دهی

قرص ب ۲ برای جنین مضر است می‌تواند باعث ایجاد اعتیاد و بروز نشانه‌های ترک در نوزادی شود که مادرش در زمان بارداری بوپرنورفین مصرف کرده است. در صورت مشکوک بودن یا تصمیم به باردار شدن در زمان درمان با این دارو را دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مصرف ب2 در زمان بارداری

مصرف ب۲ در زمان بارداری

تداخل دارويی قرص بوپرنورفین یا ب۲

مصرف همزمان قرص بوپرنورفین با مهارکننده‌هاي مونو آمين اکسيداز خطرناک است و همچنین احتمال کلاپس قلبي – عروقي و تنفسي در بيماراني که ديازپام و بوپرنورفين را با مقادير عادي و به طور همزمان دریافت کرده، وجود دارد.

مصرف همزمان با داروهايي که عمدتا در کبد متابوليزه مي‌شوند مانند ريفامپين ، فنيتوئين و ديگوکسين ممکن است باعث جمع شدن بوپرنورفين و افزايش اثرات آن شود.
مصرف اين دارو با فاصله چند ساعت با باربيتورات‌هاي بيهوش‌کننده مانند تيوپنتال، ممکن است باعث ایجاد اثرات اضافي تنفسي و آپنه شود. مصرف همزمان با داروهاي بيهوش‌کننده عمومي نيز ممکن است موجب ضعف شديد عملکرد قلبي – عروقي شود.
بيماراني که به اين دارو اعتیاد پيدا مي‌کنند، در صورت مصرف آنتاگونيست آن، به شدت دچار سندرم قطع مصرف دارو می‌شوند. در اين موارد بايد دارو را با احتياط مصرف و وضع بيمار را به طور مرتب پيگيري نمود.

متاسفانه بسیاری از زنانی که برای ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند بدون مشورت با پزشک و متخصص ترک اعتیاد اقدام قطع مصرف بوپرنورفین، b2 یا ب ۲ کرده اند که هم جان خودشان و هم جان نوزاد را به خطر می‌اندازند در صورتی که ترک قرص ب ۲ حتما باید تحت نظر  پزشک متخصص و مشاورین ترک اعتیاد انجام بگیرد.

ترک اعتیاد با قرص بوپرنورفین

درمان اعتیاد به غیر از درمان دارویی نیاز به روان درمانی و مداخلات اجتماعی دارد، در دوره درمان اعتیاد جزئیاتی وجود دارد که اگر به آنها توجه نشود درمان چندان اثر بخش نخواهد بود، در درمان اعتیاد مولفه‌های زیر بسیار مهم هستند و نقش دارند:

مهارت پزشک
رابطه خوب درمانگر با بیمار
ایجاد انگیزه خوب برای ادامه درمان اعتیاد
خانواده درمانی
کنترل خشم و هیجان
مشاوره در مواقع بروز بحران
دقت در پیگیری و انجام آزمایش

وجود این مولفه‌ها باعث افزایش اثر بخشی مراحل درمان بوده و توجه کافی و لازم به هرکدام از این جنبه‌ها در درمان اعتیاد ضریب احتمال بهبودی و ترک اعتیاد در فرد را افزایش می‌دهد، همانطور پیش تر گفتیم درمان اعتیاد علاوه بر درمان دارویی نیاز به درمان روانی نیز دازد، در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تمامی مراحل درمان اعتیاد تحت نظر و مراقبت مشاورین روانشناسی و روانپزشکی و پزشکان ترک اعتیاد انجام میگیرد تا بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است در کوتاه ترین مدت زمان حاصل شود.

ترک اعتیاد با قرص بوپرنورفین یا b2

ترک اعتیاد با قرص بوپرنورفین یا b2

ترک قرص بوپرنورفین

همانطور که می‌دانید برخی افراد برای ترک مخدر مصرفی از قرص ب ۲ استفاده می‌کنند و به مرور به دلیل مصرف غیر اصولی این قرص به بوپرنورفین اعتیاد پیدا می‌کنند.

به هیچ  وجه برای ترک قرص ب ۲ خودسرانه عمل نکنید، و به تنهایی برای ترک این مخدر اقدام نکنید و برای ترک به مراکز درمان اعتیاد مراجعه کنید تا هم از لحاظ روحی و جسمی آماده ترک قرص ب ۲ باشید، چرا که اگر اعتیاد به این قرص را باروش‌های غیر اصولی انجام دهید عواقب ناخوشایندی به دنبال خواهد داشت.

ترک بوپرنورفین یا b2

ترک بوپرنورفین یا b2

سخن پایانی:

همانطور که در  مقاله گفتیم ، از بوپرنورفین یا b2 بیشتر برای درمان اعتیاد استفاده می‌شود، ولی مصرف قرص ب ۲ عوارض و عواقب خطرناکی ممکن است برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. بنابراین به هیچ عنوان خودسرانه از این دارو برای ترک استفاده نکنید یا به هر دلیل اگر مجبور به مصرف این دارو شدید دوز دارو را تغییر نداده و به تنهایی اقدام به ترک نکنید. از بهترین روش‌های ترک قرص ب ۲ ترک تدریجی دارو زیر نظر پزشک است.

مرکز ترک اعتیاد آکسون یکی از مجهزترین و بهترین کلینیک‌‎های ترک اعتیاد است، برنامه ریزی دقیقی برای ترک اعتیاد ارائه می‌دهد که این برنامه باتوجه به شرایط فرد و میزان دوز مصرفی هر شخصی متفاوت خواهد بود. همیچنین کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات رفاهی و هتلینگ مناسب مکانی امن و راحت برای مراجعین ایجاد کرده تا با آسودگی خاطر اقدام به ترک کنند و بتوانند از خدمات روانپزشکی و روانشناسی مرکز نیز به راحتی استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

 

 

3.6/5 ( 57 بازدید )

45 دیدگاه ها

 1. Ebi گفت:

  باعرض سلام
  ..من ۴ سال قرص ب۲ مصرف داشتم الان ۲ یا ۳ هفته هستش که کامل گذاشتمش کنار وروزی ۳ تا میخوردم..من ۱۰۸ کیلو بودم ولی الان که تازه گذاشتمش کنار شدم ۸۰.. ایا دوباره وزنم به حلت اولش بر میگرده؟ایا این عوارض قرص بوده که منو لاغر و نحیف کرده….خواهش میکنم جواب بدید ممنون میشم…با تشکر از اساتید

  • رضا گفت:

   دوست عزيز.بايد علاوه بر اين فضيه كه عوارض قرص هست يا نه.يه بررسي كلي از نظر كاهش وزن بشي.حتما حتما اين كار رو انجام بده.

 2. Saeed گفت:

  باسلام
  بنده چند سالی است بی ۲ مصرف میکنم یعنی تریاک رو با قرص بی ۲ ترک کردم وحدود ۳ ساله استفاده میکنم .بجز چند روز اول ترک ک مجبور بودم دوسه تا مصرف کنم بعد ان مدت مصرف م رو ب نصف قرص رساندم و نزدیک ۶ ماهه روزی یک چهارم بی دو مصرفمه ..ولی باز این یک چهام قرص برام ی هیولا شده ونمیتونم ترک کنم لطفا راهنمایی کنید واقعا خسته شدم از کسالت و سرخوشی های کاذب این مواد …کمک کنی چجوری از دامش رها شم. با تشکر از شما

 3. سعید گفت:

  سلام مدت شش ساله که بی ۲ مصرف میکنم بدون اعتیاد به هرگونه مواد مخدر روزی تقریبا دو یا سه عدد مصرف میکنم خواهش میکنم اگه ممکنه کمکم کنید تا از این بیشتر نابود نشدم

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   برای کسب اطلاعات در رابطه ترک بی ۲ با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

   • سلام خسته نباشید. من ۲۳ سالمه.. یک سال قرص متادون مصرف میکردم که بعد از یه مدت دیدم دوز مصرفیم بالا رفته. حدود ۲ ماهه ب ۲ مصرف میکنم..روزی نصف. یک. چهارم صبح یک چهارم شب.. ماه اول مشکلی نداشتم ولی الان یه ماه هست تپش قلب دارم موقع خواب و تنگی نفس بهم دست میده.. بنظرتون از ب۲هست؟؟؟؟ با بیماری جدید کرونا چه کار کنم وقتی ب ۲ مورفین بدنو میکشه. الان سیستم ایمنی بدنم در برابر این ویروس ممکنه دچار مشکل بشه؟؟؟؟؟؟ تورو خدا جواب بدید..

  • رضا گفت:

   دوست عزيز b2 خودش مواد مخدر هست يه جورايي.و بايد زير نظر پزشك كمش كني كم كم و بعد قطع كني.

 4. Bagheri گفت:

  باسلام بنده مصرفم روزی ۱دونه b2 هس میخام برای ترک،ترامادول جایگزینش کنم چون سوء‌مصرف ترامادول کمتره و زودتر بدنم سم‌زدایی میشه،آیا درسته؟
  لطف کنین جواب بدین،باتشکر

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   این روش کاملا غیر اصولی است و شما تنها نوع مخدر را تغییر می دهید
   B2 بسیار اعتیادآور است و ترک غیر اصولی آن میتواند عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد
   بهترین راه درمان مراجعه به کلینیک می باشد تا بدون جایگزین کردن مخدری دیگر، مصرف را کاملا قطع کنید.

  • کیوان گفت:

   داداش ترامادول خیلی خفن تر از ب۲ هست اون تشنجش خیلیارو کشته ب۲ خیلی ضررش کمتر از ترامادوله فقط ترکش سختره

 5. خاطره گفت:

  سلام خسته نباشید شوهرم ۳ ساله که قرص بی دو مصرف میکنه . وخیلی تلاش کردم ترک کنه ولی متاسفانه نمیتونه کنار بذاره چیکار کنم که بتونم کمکش کنم بتونه ترک کنه. ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟

 6. سعید گفت:

  سلام من قرص b2خوردم تپش قلب گرفتم نمیتونم نفس بکشم

 7. کیارش گفت:

  دکتر عزیز خواهش میکنم من رو هم راهنمایی کنید واقعا به راهنماییتون احتیاج دارم من روزی یه دونه قرص ب دو مصرف میکنم نصف صبح و یک چهارم ظهر و یک چهارم هم عصر ولی گاهی هیچ مشکل خاصی ندارم ولی گاهی چنان فشارم میفته و سردرد وحشتناک میگیرم رو مرگ رو به چشمم میبینم و با چندین و چند فنجون قهوه و زنجبیل بعد از چند ساعت از اون حالت وحشتناک فشار پایین در میام خواهش میکنم راهنماییم کنید که من چرا اینطوری میشم

 8. Ahmad گفت:

  سلام. من تقریبا ۲۰ روزه که تریاک رو ترک کردم. الان تقریبا ۳۵ ساعتی یک چهارم قرص بی ۲ مصرف میکنم. میترسم از این که الان گرفتار مصرف بی دو بشم. اگ استفاده نکنم . درد میکشم. به نظرتون این درد از خماری تریاکه‌ . یا بی ۲ لطفا راهنمایی کنید؟؟

  • آکسون گفت:

   سلام ترياك همونطور كه خودتون در جريان هستين جز مخدر ( مورفين) محسوب ميشه و حدود ١ هفته از بدن پاك ميشه
   اما شما به جاي ترك از داروي جايگزين استفاده كردين و وابستگي خودتون رو از ترياك به B2 منتقل كردين.
   عدم مصرف B2 باعث بي قراري ، كلافتگي و گاهي بدن درد ميشه .
   بدن درد شما ناشي از B2 هستش كه بهتون پيشنهاد ميكنيم قبل از اينكه مصرف شما بيشتر بشه براي ترك به كلينك مراجعه كنيد.

  • داوود گفت:

   به نظر من اون کسی که یک چهارم قرص رو مصرف میکنه و تصمیم به ترک داره در ساعات مشخص مصرف نکنه میبایست در ساعات مختلف استفاده کنه و بهترین کمک اراده هستش که به خودش قول بده که دیگه استفاده نکنه.همین که فکر ترک کردن داره خودش باعث میشه کم و کم وکمتر بشه تا انشاالله دیگه روزی برسه که دیگه پاک پاک بشه

 9. امیر گفت:

  سلام.من قرص گاباپنتین۳۰۰صبح چهارتا و شب چهارتا مصرف داشتم که ترکش سخته میخوام ببینم مبشه با دوز کم بی۲کنار گذاشت

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام خیر.
   با این کار تنها نوع ماده مصرفی را تغییر می دهید.
   برای درمان کامل حتما به کلینیک مراجعه کنید.

  • Akbar گفت:

   سلام.۴ساله که قرص ترامادول مصرف میکردم به طوریکه در اواخر مصرفم روزی ۲.۵ورق۲۰۰بود…شکر خدا الان نزدیکه۸۵روزه پاکم و روزی یه قرصb2میخورم.البته پزشک گفته که استفاده نکنم ولی هر وقت که استفاده نمیکنم سردرد و تهوع ولم نمیکنه.میخواستم بپرسم که چجور میتونم کنارش بذارم؟از دوستانم خواهش میکنم هرکی قرص ترامادول مصرف میکنه بذارن کنار بخدا آخرش یا مرگه یا بدبختی.قبول دارم سخته ولی ته هر سختی آسانیه.باتشکر

   • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

    باسلام
    ضمن تبریک برای اراده بالا و تصمیم شما برای عدم مصرف ترامادول
    توجه داشته باشید در صورت استفاده از قرص های ب۲ برای ترک ترامادول شما تنها نوع مخدر مصرفی خودتان را تغییر داده و سلامتی کامل را بدست نمی آورید.
    به همین جهت بهتر است به کلینیک مراجعه کرده و مراحل درمان را تحت نظر مشاورین و پزشکان متخصص طی کنید تا بدون استفاده از هیچگونه شبه مخدر مصرف را کنارگذاشته و سلامتی کامل چه نظر روانی و چه از نظر جسمی بدست آورید.

 10. محفوظ گفت:

  سلام خدمت کارشناسان محترم سایت
  بنده ۴۳ ساله هستم -مدت ۶سال b2 مصرف میکنم -دو سال اخیر روزانه ۷-۸ عدد واقعا نمیدونم شاید ۱۰ عدد من ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا خرید میکردم و طی ۱۰ تا ۱۴ روز تمام میشد.
  در طول زمان مصرف تنگ نفس نداشتم هیچ هر روز ۴۰-۴۵ دقیقه روی تردمیل ورزش میکردم -الان ۲۵ روزه که کلا کنار گذاشتم -هفته اول تمام صورتم سرخ و بدنم داغ داغ بود و نفسم کندشده هنوزم بعد از ۲۵ روز تنگی نفس دارم -یه بار خواستم یه کم مشروب بخورم چنان فشاری به سینه ام اومد که نزدیک بود بمیرم -چرا این عوارض بعد از ترک اومده ؟ میخاستم به دکتر مراجعه کنم ولی ترجیح میدم بمیرم ولی دیگه b2 نخورم .چرا بعد از ۲۵ روز هنوز حالم خوب نمیشه
  نه خواب دارم -نه حوصله دارم-نه جسمی و جنسی میتونم زندگی کنم ؟
  تو این مدت خانمم خیلی کمک کرد -مولتی ویتامین -دم کرده -عسل و زنجبیل -….
  از هیچی نمیترسم و تحمل میکنم شبی یکساعت میخابم ولی میخام ترک کنم فقط نگرانیم بابت تنگی نفسه -آیا امکان داره این همیشگی بشه؟

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   ترک غیر اصولی ب۲ میتواند عوارض گوناگون و جبران ناپذیری بر سلامت فرد داشته باشد
   به همین جهت بهتر است برای جلوگیری از بروز این عوارض و درمان اصولی به کلینیک مراجعه بفرمایید.

 11. وحید گفت:

  سلام عرض ادب خدمت شما و همکاران عزیزتون.

  حدود سه روز هستش که مصرف پنج عدد ترامادول در روز رو در خانه کنار گذاشتم.
  و امروز نسبت به دو روز قبل حالم بهتره .بنده الان برای ادامه درمان به b2 نیاز دارم یا خوردنش رو شروع نکنم.

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   با استفاده از ب۲ تنها نوع مخدر مصرفی را تغییر داده اید و به ب۲ وابستگی پیدا میکند.
   بهتر است به کلینیک مراجعه کرده تا بدون استفاده از هیچگونه شبه مخدر اقدام به ترک بفرمایید.

 12. علیرضا والی جم گفت:

  با سلام دوستان عزیز من از شما درخواست میکنم قبل اینکه کلن زندگیتون پاشیده شه و بمیرید چه یک چهارم چه روزی ده تا قبل از اینکه کاملن بپاشید بچتون بدون سرپرست بمونه زنتون بره زندگیتون متلاشی شه خواهش میکنم ترک کنید، من این رو نوشتم اینجا شاید پیامی باشه برای کسایی که میخان ترک کنن اراده کردن ترک کنن دوستان من همه این راه هارو رفتم بخدا قسم هروئین تریاک شیشه سگش میرزه به قرص بدو قرص بدو قرصی هست که تو زندان صدهزارتومن معامله میشه خیلی قرص وحشتناکی هست و هرسری مصرف برابر ۵گرم هروئین هست من به شما توصیه میکنم خیلی مواظب خودتون باشید یا علی

  • میلاد گفت:

   علیرضا جان برادر گلم هیچی و هیچی وهیچی بدتر از هرویین وشیشه نیست البته متادونم واقعا بده ب۲ شرف داره به اونا ترکشم خیلی یعنی صدبرابر راحتتر از اوناست اگه اونارو چندسال یا حتی چند ماه مصرف کنی اونموقع میفهمی این هیچی نیست فقط یکم اراده میخواد .یاعلی با آرزوی پاکی همه

  • rezs گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما که همه این راه هارو رفتی چه باید کرد ‌‌!
   راه درست چیه
   میشه راهنمایی بفرمایید

 13. اکبری گفت:

  س من دو ماهی هست فقط b2مصرف میکنم میخواستم بدونم آیا تست اعتیاد به موادمخدر مثبت میشه

 14. محمد گفت:

  سلام،بنده تریاک مصرف میکنم،چند وقتی هست که معدم درد داره،ایا از کبد ممکنه باشه؟واسه ترکش میخوام رو بیارم به ب۲،ایا خطرش واسه کبد و ریه بیشتر هستش،راهنمایی کنین،ممنون

  • آکسون گفت:

   سلام. قطعا نمی شود در این مورد اظهار نظر کرد باید آزمایش انجام شود/به هیچ عنوان از ب ۲ استفاده نکنید/ در صورت نیاز می توانید با بخش مشاوره آکسون تماس حاصل نمایید.

 15. سلام من ۹ سال پاکی داشتم الان مدت یکسال است به طرف بی ۲ رفتم صبح بیدار میشم نصفی میخورم تا ساعت ۴ بعداظهر بعداظهر نصفی خیلی رو اعصابمه فقط میخوام سرحال باشم کارم سنگینه لطفا کمک کنید

 16. حسین گفت:

  سلام ببخشید من ازمایش دارم وشنیدم ب۲ مشخص نمیشع ایا واقعا درستع این نظریه برام خیلی مهمه امکان داره کارمو از دست بدم خواهش میکنم جواب بدید

  • آکسون گفت:

   سلام. بستگی دارد/ اگر آزمایش عدم اعتیاد خیر نشان نمی دهد غیر از اینکه کارفرما درخواست آزمایش کامل داده باشد که در آن ۱۰۰ درصد مشخص می شود

 17. علی کریمی گفت:

  در مورد ارتباط بی ۲ با تیرویید میخواستم بدونم از هر دکتر غددی سوال کردم اطلاعی نداره ولی در بورشور خود دارو نوشته احتیاط کنید مصرفم روز یک چهارمه ولی بعد از ۳سال دچار اختلال تیرویید شدم کم کاری البته حال ضربان قلب میتونه مال تیرویید باشه یا عوارض دارو

  • آکسون گفت:

   اصولا قرص B2 نمیتونه اختلالات تیروییدی رو باعث بشه .
   پر کاری تیروئید میتونه باعت تپش قلب بشه اما کم کاری نه.
   تپش قلب شما ممکنه به علت مصرف B2 باشه، چون B2 یک داروی استیمولیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه. یعنی محرک هستش پس تپش قلب میتونه از عوارض مصرفش باشه.
   اما از اونجایی که شما ۱/۴ هستش شاید علت تپش قلب شما استرس و اضطراب باشه .

 18. rezs گفت:

  سلام
  چه باید کرد

 19. فرشید گفت:

  سلام لطفاً کمکم کنید و راهنمایی کنید🙏🙏🙏🤦

  من روزی ۳ تا ۴ تا B۲ اسنیف یا دماغی می‌زدم الان یکدفگی گذاشتم کنار خیلی حالم بده و افسرده شدم بعضی وقتا تو خلوت گریه میکنم شبا خواب ندارم و….هزارتامشکل دیکه…..شرایط اینو ندارم برم پیش پزشک یا مراکز ترک اعتیاد،،،چون پول ندارم سنم کمه وکسی رو ندارم کمک کنه یا بهم برسه چون تو ترکم الان ۲ روزه استفاده نکردم و یکدفعه گذاشتم کنار و نمی‌دونم ترکش تا چند روز طول می‌کشه و باید چکار کنم از شما خواهشمندم هر اطلاعاتی دارین بگین ممنون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *