شیشه یا کریستال چیست؟

شیشه نام غیر علمی و رایجی است که به ترکیبات حاصل از ماده‌ی صنعتی با نام علمی آمفتامین‌ها گفته می‌شود که داروهای محرک بسیار قوی هستند که اولین بار در سال ۱۸۸۷ در آلمان به‌طور مصنوعی ساخته شده و برای درمان برخی بیماری‌ها از قبیل افسردگی‌های خفیف، بیش فعالی، چاقی مرضی به‌کار می‌روند. مت‌آمفتامین قوی‌تر و تولید آن نیز ساده‌تر است، در زمان جنگ جهانی دوم برای اولین بار در ژاپن ساخته شده و برای آماده ساختن سربازها برای جنگ و رفع خستگی و گرسنگی آن‌ها به‌کار می‌رفت.

کلینیک ترک اعتیاد

شیشه چیست؟

پس از آن دوران، انواع مختلف مت‌آمفتامین‌ ساخته و روانه بازار مواد گردید.”شیشه” یا “کریستال” یک ماده محرک بسیار قوی است که همان‌طور که از نام آن مشخص است یک پودر کریستالی مانند خرده شیشه است که سفید، بی‌بو و تلخ مزه بوده و به آسانی در آب یا الکل قابل حل است که در این حالت برای تزریق از آن استفاده می‌شود.
شیشه، قوی‌ترین نوع مت‌آمفتامین می‌باشد که با نام‌هایی مثل “کرانک” ، “آیس” ، “مت” در بین جوانان شناخته شده است و قرص‌های شادی بخش یا اکستازی یکی از این مواد می‌باشند. مت‌آمفتامین‌، در پزشکی نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد و به‌صورت قرص‌هایی به‌نام “دزوکسین” تجویز می‌گردد اما نوع غیرقانونی آن یا همان “شیشه” در آزمایشگاه‌های غیر مجاز تهیه شده و در خیابان‌ها به‌فروش می‌رسد و با نوعی که در مصارف پزشکی به‌کار می‌رود، کاملاً متفاوت است.
ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران، تحت نظر مشاورین روانشناسی، روانپزشکی، علوم اعصاب شناختی و نظارت دائم پرستاران انجام میگیرد تا بهترین نتیجه که ترک بدون بازگشت است در کوتاه زمان ممکن حاصل شود.

حتما مطالعه کنید: ترک شیشه

شیشه چگونه به‌دست می‌آید؟

شیشه یک ماده مصنوعی است و برخلاف سایر موادی همچون تریاک، هروئین، کوکائین و … منبع طبیعی در محیط ندارد و به صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌های غیر مجاز تولید می‌گردد. این آزمایشگاه‌ها ممکن است در زیرزمین منازل، کارگاه‌ها و یا هتل‌ها و مسافرخانه‌ها باشد. شیوه تولیداین ماده نیز از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر متفاوت است و ترکیبات شیمیایی که در ساخت آن نیز به‌کار می‌رود از تنوع بسیاری برخوردار است.

مرکز ترک اعتیاد

شیشه چگونه به‌دست می‌آید؟

وقتی این مواد با یکدیگر مخلوط گردیده و پخته می‌شوند یک ماده شیمیایی قوی تولید می‌کند که ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها اثر آن روی محلی که تولید شده برجای بماند. این در حالی است که این ماده با این اثرات جدی و پایدار وارد بدن افراد مصرف‌کننده می‌گردد. از آن‌جایی که مواد فرار و قابل اشتعال فراوانی در آزمایشگاه‌های تولید شیشه موجود است، احتمال وقوع آتش‌سوزی و حوادث در این مکان‌ها بسیار زیاد است. از سوی دیگر ترکیب کردن مواد شیمیایی مذکور نیز می‌تواند خطرات جدی برای سازندگان شیشه داشته باشد و در صورتی که از حوادث فیزیکی این کار جان سالم به‌در ببرند، گرفتار بیماری‌هایی چون تنگی نفس، درد سینه، سرفه، سرگیجه و اختلالات تنفسی می‌گردند.

شیشه چه تفاوتی با کوکائین دارد؟

همان‌طور که عنوان گردید شیشه در دسته مت‌‌آمفتامین‌ها طبقه‌بندی می‌شود و جز‌ء مواد محرک و تحریک کننده به‌حساب می‌آید، اما با کوکائین و کراک متفاوت است!

حتما مطاله کنید: کراک چیست؟

اگرچه هر دو اثرات روان‌شناختی و رفتاری مشابه ایجاد می‌کنند، اما در مکانیسم پایه و نحوه عملکرد آن‌ها روی سلول‌ها عصبی با یکدیگر فرق دارند. شیشه همانند کوکائین باعث جمع شدن دوپامین در فضای بین سلول‌های مغز می‌شود که همین عامل نیز باعث ایجاد سرخوشی و تهیج در فرد مصرف‌کننده می‌گردد. با این وجود برخلاف سایر تفاوت‌های بین این دو ماده عبارتند از:

شیشه:

به‌طور مصنوعی ساخته می‌شود – اثرات مصرف آن به‌صورت تدخین ۸ تا ۲۴ ساعت دوام می‌یابد – ۵۰ درصد ماده مصرفی در طول ۱۲ ساعت از بدن دفع می‌شود- مصارف پزشکی آن محدود است.

کوکائین:

به‌طور طبیعی از گیاه کوکا تهیه می‌شود – اثرات تدخین آن تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی می‌ماند – ۵۰ درصد ماده مصرفی پس از یک ساعت از بدن دفع می‌گردد – در برخی جراحی‌ها به‌عنوان بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌شود.

حتما مطالعه کنید: کوکائین چیست؟
کلینیک ترک اعتیاد

تفاوت شیشه با کوکائین

شیشه چگونه مصرف می‌شود؟

شیشه به اشکال متنوعی وجود دارد و ممکن است به شیوه‌های تدخین یا دود کردن، استنشاق از راه بینی، خوراکی و یا تزریق مورد مصرف قرار گیرد. این ماده، بسته به این‌که چگونه مصرف شود، خلق و خوی فرد مصرف کننده را به شیوه‌های مختلف تغییر می‌دهد.

کلینیک ترک اعتیاد

روش مصرف شیشه

بلافاصله بعد از مصرف این مخدر به‌صورت تدخین و یا تزریق این ماده، فرد مصرف‌کننده احساس سرخوشی شدیدی می‌کند که به این حالت “راش” یا “فلش” می‌گویند. این حالت فقط چند دقیقه دوام می‌یابد و از لحاظ شدت آن را مانند ارگاسم روانی توصیف کرده‌اند.

کشیدن و یا تزریق شیشه این اثر را خیلی سریع و در حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه پس از مصرف ظاهر می‌سازد.

مصرف شیشه به‌صورت استنشاقی و یا خوراکی، نیز فرد را به سرخوشی می‌رساند اما ایجاد حالت شدید “راش” نمی‌کند. با استنشاق شیشه، علائم پس از ۳ تا ۵ دقیقه ایجاد می‌شوند و در حالت خوراکی، حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا اثرات مصرف ماده ظاهر شوند.

آیس” یا “یخ” همان نوع قابل تدخین شیشه می‌باشد، که مصرف آن در دهه ۱۹۸۰ رواج یافت. آیس، از درجه خلوص بالایی برخوردار است و با استفاده از پیپ‌های شیشه‌ای و تقریباً مشابه کراک مصرف می‌شود و دودی که از آن بلند می‌شود، بدون بو است.

پس از کشیدن آیس، پس‌مانده‌ای که از آن به‌جا می‌ماند را دوباره جمع‌آوری کرده و بار دیگر می‌کشند.

شیشه به هر طریقی که مصرف شود در نهایت به گردش خون وارد شده و خود را به مغز می‌رساند و از این طریق بر سیستم اعصاب مرکزی تأثیر می‌گذارد. اثراتی که شیشه روی بدن می‌گذارد ممکن است ۴ تا ۲۴ ساعت به‌طول بی‌انجامد. مهم نیست که به کدام روش مصرف شیشه اعتیاد دارید!

مشاورین و متخصصین درمان اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده ی همراهی شما در زمینه  ترک شیشه میباشد.

چگونه مصرف شیشه موجب اعتیاد می گردد؟

شیشه یا کریستال نوع دیگری از مواد مخدر است که امروزه مصرف آن به‌خاطر ترشح هورمون دوپامین در مغز و احساس لذت فوری، شدید و طولانی مدت رضایت بخش آن دربین نوجوانان و جوانان شیوع زیادی یافته و با استقبال زیادی روبه‌رو گردیده است. برخی از مصرف‌کنندگان مزمن شیشه هیچ‌گاه نمی‌توانند مصرف این ماده را کنار بگدارند. چون در اثر تغییرات پایدار در مغز آن‌ها مکانیسم لذت در آن‌ها مختل شده و بدون مصرف مواد هیچ لذتی را نمی‌توانند تجربه کنند. بنابراین احتمال عود در آن‌ها بسیار زیاد است چون دنیای بدون لذت را نمی‌توانند تحمل کنند.

کلینیک ترک اعتیاد

چگونه مصرف شیشه موجب اعتیاد می گردد؟

بیمارانی که در حال ترک شیشه هستند، ممکن است احساسات شدیدی از افسردگی و پوچی داشته باشند و فکر کنند که زندگی بدون مواد اصلاً لذت‌بخش نیست، فراموش نکنید که ترک خودسرانه مصرف شیشه در آن‌هایی که اعتیاد شدیدی به آن پیدا کرده‌‌اند، می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد. لذا بهتر است این افراد برای ترک شیشه به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه کنند تا تمامی مراحل درمان بدون بروز هیچگونه مشکلی انجام بگیرد.

چرا نوجوانان به مصرف شیشه روی می‌آورند؟

جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله بیشترین گروه مصرف کننده مواد محرک از نوع شیشه را تشکیل می‌دهند و مصرف آن نیز بیشتر در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه و یا توسط افرادی مثل دانشجویان یا رانندگان کامیون برای مقابله با خواب‌آلودگی صورت می‌گیرد.

 شیشه یکی از خطرناک‌ترین مواد اعتیادآور غیر قانونی است که عوارض و پیامدهای بسیار جدی و خطرناکی ‌را به‌دنبال دارد.

با مصرف شیشه، یک دوز تقریباً خالص از مواد محرک به‌طور آنی وارد مغز می‌گردد که احساس نشاط زیادی به فرد داده و او را به سرخوشی فراوان می‌رساند که در عین حال طولانی مدت بوده و سریع اثر خود را از دست نمی‌دهد. مدتی است که مصرف شیشه رواج زیادی در بین جوانان یافته و همانند قرص‌های اکستازی در بعضی پارتی‌های شبانه، میزبان با این ماده از مهمان‌های خود پذیرایی می‌کند.

نوجوانان به دلائل مختلف به مصرف شیشه روی می‌آورند. اغلب آن‌ها برای فرار از احساسات ناخوشایند و تغییر خلق‌شان شیشه مصرف می‌کنند. برخی نیز مانند دانش‌آموزان یا دانشجویان با هدف جلوگیری از به خواب رفتن از شب‌های امتحان از این ماده استفاده می‌کنند.

مرکز ترک اعتیاد

چرا نوجوانان به مصرف شیشه روی می‌آورند؟

شیشه از جمله مواد محرک است که رفتارهای اجتماعی جوانان را تسهیل کرده و آنان را در معرض توجه دیگران قرار می‌دهد، که این عامل یکی از علل مهم مصرف شیشه بین نوجوانان را تشکیل می‌دهد.

گروهی از جوانان نیز شیشه را برای ازدیاد میل جنسی مصرف می‌کنند، البته آن‌ها ممکن است تحت تاثیر این ماده، به رفتارهای بازداری نشده‌ای دراین زمینه دست بزنند و یا با برقراری ارتباطات جنسی نا ایمن، خود را در معرض ابتلا به بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز و هپاتیت قرار دهند.

در صورت مصرف شیشه چه اتفاقی می‌افتد؟

شیشه، از طریق تسهیل آزادسازی دو نوع ماده شیمیایی در مغز به‌نام “دوپامین” و “نوراپی نفرین” باعث برانگیختگی سیستم عصبی مرکزی می‌شود. در دوزهای پایین، شیشه باعث افزایش هوشیاری شده و گرسنگی و خستگی را از بین می‌برد. در دوزهای بالاتر باعث ایجاد سرخوشی و نشاط شدید می‌گردد و در دوزهای خیلی بالا ممکن است ایجاد برقراری پارانویا و رفتارهای عجیب و غریب نماید. با مصرف شیشه، قلب تندتر کار کرده و ضربان آن افزایش می‌یابد. این روند فشار خون فرد را افزایش داده و درجه حرارت بدن وی را نیز بالا می‌برد.

کلینیک ترک اعتیاد

در صورت مصرف شیشه چه اتفاقی می‌افتد؟

مصرف شیشه بسیار خطرناک است چون با تأثیر روی سیستم اعصاب مرکزی، گرسنگی و خستگی را از بین می‌برد. مصرف کنندگان شیشه ممکن است روزها و یا هفته‌ها بدون احساس نیاز به غذا و یا استراحت به فعالیت ادامه دهند تا حدی که این وضعیت از توان بدن یا مغز آن‌ها خارج شده و از کار می‌افتد. افرادی که در مهمانی‌ها یا پارتی‌های شبانه مصرف می‌کنند، ممکن است آن‌قدر به رقص‌ها یا فعالیت شدید ادامه دهند که از حال بروند.

چگونه می‌توان تشخیص داد که فردی شیشه مصرف کرده است؟

فردی که شیشه مصرف می‌کند علائم بسیاری از خود بروز می‌دهد که می‌توان به مصرف این ماده در وی پی برد. این افراد غالباً علائمی از بی‌قراری را نشان می‌دهند، اشتها خود به غذا را از دست می‌دهند. فعالیت جسمانی زیادی می‌کنند بدون این‌که هیچ احساس خستگی داشته باشند.

گاهی رفتارهای خشن از آن‌ها سر می‌زند و ممکن است دچار افکار پارانوئید (سوء‌ظن و بدبینی شدید نسبت به دیگران) و هذیان و توهم بینایی یا شنوایی شوند. برخی افراد گرایشات وسواسی پیدا می‌کنند و به تمیزی و ترتیب قرار گرفتن اشیاء بسیار حساس می‌شوند. ضربان قلب، فشار خون، ریتم تنفس و درجه حرارت بدن در این افراد افزایش می‌یابد. چهره آن‌ها سرخ شده و ضمن قرمزی چشم‌ها، مردمک‌های آن‌ها نیز گشاد می‌شوند.

نفس افرادی که از این مخدر مصرف کرده باشند، بویی شبیه مواد شیمیایی می‌دهد. این افراد بسیار عرق می‌کنند و در خواب رفتن نیز دچار مشکل می‌شوند. تکلم آن‌ها سریع بوده و با هیجان زیادی همراه است. البته قابل ذکر است که ممکن است همه علائم مذکور به‌طور یکسان در مصرف‌کنندگاه ظاهر نشوند و همچنین بدین معنی نیست که وجود این علائم در فرد حتماً دال بر مصرف شیشه توسط او باشد. بلکه آن‌ها تنها قرائنی هستند که می‌توان از طریق آن‌ها به مصرف شیشه در فرد شک کرد.

اثرات کوتاه مدت مصرف شیشه کدامند؟

شیشه بیش از هر نوع مواد اعتیاد آور دیگری، فعالیت بدن و مغز را تشدید می‌کند و لذا عوارض ناشی از آن نیز، بیشتر از سایر مواد می‌باشد. برخی علائم کوتاه مدت شایع مصرف شیشه عبارتند از:

 افزایش ضربان قلب، فشار خون و ریتم تنفس

 گلگون شدن چهره

 گشاد شدن مردمک‌ها

 قرمز شدن چشم‌ها

 متصاعد شدن یک بوی شیمیایی از نفس آن‌ها

 تعریق بیش از حد

 تکلم سریع

 ناتوانی در به‌خواب رفتن

تهوع و استفراغ

اسهال

 افزایش درجه حرارت بدن و تب

 از دست دادن اشتها و پس از مدتی کم شدن وزن بدن

 تحریک پذیری و عصبی بودن

 گیجی و پریشانی

کلینیک ترک اعتیاد

اثرات کوتاه مدت مصرف شیشه

رفتارهای خشن و آسیب زدن به خود یا دیگران نیز در این افراد دیده می‌شود. چون شیشه ماده‌ای است که اغلب در آزمایشگاه‌های غیر قانونی و یا خانگی ساخته می‌شود و از درجه خلوص متفاوتی برخوردار است، احتمال مسمومیت در مصرف‌کنندگان آن زیاد است. علائم مسمومیت و یا مصرف بیش از حد این ماده شامل تب، تشنج، اغما و در نهایت مرگ می‌باشد. مرگ ناگهانی نیز ممکن است در اثر تنگ شدن بیش از حد عروق خونی مغز و یا حمله قلبی رخ دهد.

اثرات بلند مدت مصرف شیشه کدامند؟

عوارض مصرف بلند مدت شیشه بسیار زیاد و گسترده‌اند که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی

مقاومت پایین در برابر بیماری‌ها

آسیب به اندام‌ها به‌ویژه شش‌ها، کبد و کلیه‌ها

خشک شدن پوست و خارش آن

زخم‌های پوستی و آکنه

پوسیدگی دندان‌ها

دندان‌سایی

بی‌قراری

رعشه

نوسانات هیجانی

اضطراب

افسردگی

 خستگی مزمن

هذیانات ( مثلاً فرد دائماً فکر می‌کند توسط افرادی تحت تعقیب است و یا دیگران قصد آزار رساندن به او را دارند).

روان‌پریشی ناشی از مصرف مواد

از دست دادن حافظه

مرکز ترک اعتیاد

اثرات بلند مدت مصرف شیشه

یکی دیگر از اثرات مهم مصرف مزمن شیشه، عوارض ناخوشایندی است که روی دهان و دندان‌ها برجای می‌گذارد. این افراد معمولاً دندان‌های کوتاه، کج و بسیار خراب به رنگ قهوه‌ای یا خاکستری پیدا می‌کنند و دهان آن‌ها نیز همواره خشک است. این خشکی دهان ناشی از تخلیه غدد بزاقی در اثر مصرف شیشه و اسیدی که در ساخت آن به‌کار رفته است می‌باشد.

متخصصین و مشاورین کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی در زمینه ترک شیشه به شما عزیزان میباشد

شیشه با استفاده از اسیدهیدروکلراید ساخته می‌شود که به هنگام مصرف (به شیوه‌های خوراکی، استنشاقی و یا تدخیتی) علاوه بر اثر روی غدد بزاقی و خالی کردن آن‌ها، روی مینای دندان‌ها نیز تاثیر گذارده و باعث فساد و خرابی آن‌ها می‌شود. از سوی دیگر میل به خوردن شیرینی‌جات در مصرف‌کنندگان شیشه بسیار زیاد است که تخریب مینای دندان، خوردن شیرینی و به‌دنبال آن نادیده گرفتن شستن دندان‌ها، همگی باعث می‌شود که دندان‌ها پوسیده شده و از بین بروند. برخی از آن‌ها نیز خودبه‌خود لق شده و می‌افتد که این امر در اثر تخریب لثه‌ها رخ می‌دهد. سلامت لثه‌ها مستلزم آن است که خون کافی به آن‌ها برسد اما چون مصرف شیشه باعث تنگ شدن رگ‌ها می‌شود، خون رسانی به این عضو مختل گردیده و پس از مدتی بافت آن از بین می‌رود.

شیشه چه اثراتی روی مغز می‌گذارد؟

مطالعات حاکی از آن است که ۵۰ درصد گیرنده‌های دوپامین در مغز در اثر مصرف مزمن شیشه برای همیشه از بین می‌روند. گیرنده‌های سروتونین نیز با همین آسیب و حتی برخی شدیدتر روبه‌رو خواهند شد که منجر به عوارض روانی شدید و پایدار مثل روان‌پریشی در مصرف‌کنندگان خواهد شد.

کلینیک ترک اعتیاد

تاثیر شیشه بر روی مغز

تصویر سمت چپ، اسکن مغز یک فرد سالم را نشان می‌دهد. همان‌طور که مشاهده می‌شود از سطح بیرونی صاف و منظمی برخوردار است. اما تصویر سمت راست، اسکن مغز فردی را نشان می‌دهد که به مدت ۱۵ سال شیشه مصرف کرده است. در جاهایی که حفره و تورفتگی‌هایی دیده می‌شود، مغز از کار افتاده و کارکرد معمول خود را از دست داده است.

درباره ی کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

کلینیک ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای بستری و درمان بیماران اعتیاد، از بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد در کشور می‌باشد. این مرکز از معدود مراکز در تهران است که سیر درمان را زیر نظر روانپزشک و روانشناس در کنار سایر کادر درمانی متخصص خود انجام می‌دهد. در این مرکز از روش‌های جایگزین درمانی و نگهدارنده مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد استفاده نمی‌شود. روش درمانی ما در ترک شیشه، حذف کامل ماده اعتیادآور از بدن بیمار می باشد و بیماران را به ماده اعتیاد آور دیگر وابسته نمی‌کنیم. از جمله ویژه‌گی‌های بارز این مرکز این است که معتقدیم مهم‌ترین بخش از مراحل درمانی بیمار، بعد از ترخیص وی و بهبودی فیزیکی آن صورت می‌گیرد. سیر درمان سم‌زدایی و درمان فیزیکی در مرکز ترک اعتیاد آکسون پس از ترخیص بیمار،با خدمات روانکاوی و روان شناختی اعتیاد ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی ، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می گردد.

سوالات متداول شیشه

1آیا مصرف شیشه بر کارکرد مغز اثر مخرب وارد میکند؟

بله، مصرف شیشه میتواند کارکرد مغز را به طور کامل مختل کند.
2آیا ترک شیشه امکان پذیر است؟

بله، اما ترک حتما باید تحت نظر مشاورین و کارشناسان انجام بگیرد.
3آیا ترک شیشه نیاز به روان درمانی دارد؟

بله، همانطور که گفتیم شیشه اثرات مخربی بر مغز وارد میکند و برای بهبود و ترک وابستگی نیاز به روان درمانی می باشد.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک شیشه و سایر مخدرها با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

86 Comments

 1. الیاس گفت:

  مطالبتون بسیار آموزنده و مفید بودن۔
  واسه منم دعا کنین ۔۔۔ یاعلی۔ الیاس از بیرجند

  • ابوالفضل گفت:

   واقعا دقیق و با مفهوم توضیح دارین
   خدایاااا همه جونارو از بند اعتیاد راحت کن ی نگاه ب من خاک بر سرم بکن ….
   دعا کنین پاک بشم

  • کاربر گفت:

   ان شا الله ک خدا کمکتون میکنه و به مقصودتون نیرسید . ثابت قدم باشید و به ارادتون تکیه کنید

 2. عین القضاه گفت:

  سلام دخترمن توسط شخصی اغفال شده و چند بارشیشه مصرف کرده الان علاقمند به ترک است. چه باید کرد؟

  • آکسون گفت:

   سلام/ لطفا با شماره 22226222 تماس بگیرید راهنمایی کامل خواهید شد

   • مرتضی گفت:

    سلام من سیگار‌میکشم که همین لعنتی بدبختم کرده ایا راهی هست بدای ترک

    • Alarik گفت:

     سلام من یه بار به کمپ رفتم ترک کنم وکردم ولی به محض خروج.از کمپ دوباره وسوسه شدم زدم باید چیکارکنم واقعا این لعنتی بیچارم کرده

     • مجتبی گفت:

      سلام. این نسخه برای کسایی که همه راه هارو رفتن و جواب نگرفتن:

      یه صبح بلند شو، دو رکعت نماز بخون، از ته قلبت از خدا بخواه و به یکی از امامان معصوم مثلا صاحب الزمان/ارواحنا فدا/ توسل کن.
      و بعد شروع به ترک کن.
      الان تنها کسی که میتونه کمکت کنه خدا هست.
      اگر تاالان این کارو کردی و جواب نگرفتی، پس بدون از ته قلبت نبوده.

      با التماس و زاری و خشوع از خدا بخواه، شک نکن کمکت میکنه.

      حتما واسه یکبارم شده این نسخه رو اجرا کن، فقط یادت باشه از ته قلبت باشه، خالص و بی ریا…

      منم برات دعا میکنم🙏

     • بنیامین گفت:

      سلام دوست من فقط و فقط جلسات انجمن معتادان گمنام میتونه به شما کمک کنه،منم مثل شما بودم ولی با شرکت مرتب در جلسات پاک موندم،حتماحتما شرکت کن مطمئن باش جواب میگیری

   • علی گفت:

    سلا من الان شیشه کشیدم پنج دقیقه پیش بیهوش شدم یهوه بعد ازجام بلند شدم دیدم اقتادم وسط اتاق پام درد میکرد ولی نمیدونستم چرا الانم ضربان قلبم بالاس پاهام یخ کرده حالم بده چکارکنم

    • Hamseda گفت:

     اگر انتی هیستامین داری بخور اگر ن ا ی برو زیر دوش اب ولرم بعد از ۵ دقبقه به ت ریج اب رد سرد گن بعد از دوش اگر تونستی بخواب . در کل نگران نشو …… چیزیت نمیشه ارامش خودت رو حفظ کن. اگر کسی همرتهت هست ازش بخواه کمی اروم کاساژت بده …. کلا هر کار میکنیژ سعی کن بر خلاف استرسی که داری ، ارومت کنه .

 3. hossein گفت:

  راستش من تازه شروع کردم ولی بسیاری از دوستانم تا به حال تو این ۴ یا ۵ سال مصرفشون مدت های طولانی ترک کردن و تفریحی استفاده میکنن و مورد دوم این که خیلیاشون به خاطر خجالت از خانواده نمیتونن به مرکز درمانی مراجعه کنن بنده هم دچار خستگی بیش از حد شده بودم به طوری که از صبح که بیدار میشدم تا شب به طور عادی خسته بودم و این مورد به شدت مداخله میکرد و مجبور به مصرف شیشه شدم

  • Sd گفت:

   سلام
   میشه بگین وقتی شیشه مصرف میکنین مردمک چشماتون چ تغییری میکنه؟مردمک بزرگ میشه یا ته سنجاقی؟اگ بزرگ بشه تا چند ساعت بزرگ میمونه؟و با قطره ناپریوین ممکنه کوچیک بشه؟چشماتون قرمز میشه؟

  • Salman najd گفت:

   سلام؛ چون تازه شروع کردی به امیدخدا فقط با کمی همت و اراده میتونی ترک کنی، تنها مشکلی که داری این است که چندروز خوابت میآید و راحت میخوابی. إنشالا..دیگر به این ماده و مخدرهای دیگر لب نزنی.

 4. کریم غفور گفت:

  از مطالب بیدارکننده که صادقانه در اختیار خوانندگان قرار میدهید خیلی شاد شدم اجرتان با خداست.

  • علی گفت:

   سلام من یه دوستی دارم هر روز حشیش یا گل میکشه الان ۶یا ۷ ساله ولی تازگی رابطمون خراب شده بعد ۲۰ روز دیدمش صورتشو بدنش غیر عادی چاق شده میشه بگید چرا اینجور شده مصرف چی باعث میشه؟

   • Mohammad sadegh hoseni گفت:

    کاکو احتمالا داره جوانه گندم مصرف میکنه یا کبدش چرب شده توهم مثل من به اینایی که موادمیزنن وروزبه روزچاق تر میشن نگاه میکنی؟😂
    خودتو گول نزن اینایی که موادمیزنن وچاق میشن ۹۰٪بخاطراینه که کبدشون چرب شده منم موادمیزنم گل،هشیش،تریاک،شیره،گاهی وقتی هم خاک وگاهی هم شیشه بعدتوقع دارم مثل بقیه چاق بشم

 5. Masoud گفت:

  سلام باعرض خسته نباشیدوبه اندپاک بودن همهه ی اونایی ک گرفتاراین موادهستن امین….خاسم بگم خیلی علاقه به ترک دارم اماپیش خودم امروزوفردامیکنم ویه مشکل بزرگی توی زندگیم شده وازارم میده جوری ک عطادوست ندارم به زندگی خودادامه دهم وبعضی وقتاقیدهمه چی رومیزنم وطی روزبیشتروقتاحال بدی دارم یه سری وقتااینقدحالم بدمیشه ک خودبه خوداشک ازچشمهایم جاری میشودوشروع به گریه کردن میکنم بنده ازشماخواهشمندهستم همه جوره بهم کمک کنیدهرچی ک توان داریداول خدادوم شماوبه کمک شمااحتیاج دارم ممنون ازشما خدایابه حق فاطمه زهراهمه ی ادم هاروک به این مواداعتیاددارن وغیره… نجات بده الهی امین…….😭😭😭😭😭🤲🤲🤲🤲

 6. علی گفت:

  جالبه
  من برای داستانم خیلی استفاده کردم
  و اینکه فکر می‌کنم مردم و در رأس مردم خانواده ها باید این مطالب رو آموزش ببینند.
  سپاسگزارم

 7. Ma30h گفت:

  ممنون از مطالب عالیتون.میخواستم بدونم داروهای لاغری که جدیدا” خیلی باب شده وتاثیرون توو مدت کم بالاست هم امکان اینکه داخلشون امفتامین استفاده شده باشه هست؟چون من علائم مصرف شیشه رو که الان توو مطالبتون میخوندم بیشترشون رو از وقتی یه کپسول لاغری رو استفاده میکنم دارم.مثله خشکی بیش از حد دهان کم خوابی ولی پرتحرکتر و حراف تر از قبل.استرس و گر گرفتن بدن هرازگاهی.اشتهام به غذا توو طول روز به میشه گفت صفر رسیده.عصبی شدن یهویی.بعضی وقتا بیحوصلگی و بی حسی.حس خواب رفتن یا گزگز کل بدن و تپش قلبو هرازگاهی توو روز تنگی نفس

  • نسیم گفت:

   بله من هم گلوریا مصرف میکردم و کیت متامفتامین و آمفتامین و حشیش مثبت شد.

   • ghha گفت:

    واي من مصرف ميكردم هنوزم عوارضشو دارم ميبينم بعد از ٢٠ روز نخوردن و قطع كردن🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️فقط ميتونم بگم اگ جونتون رو دوست دارين نخورين ازين قرصا ك بيچاره اين

  • علی گفت:

   خدایا تو دنبال لاغری هستی اینجا از این سوالا نپرس..اینجا دردشون یه چیز دیگس..

  • آتنا گفت:

   سلام منم ۸ماه تموم گلوریا مصرف کردم متاسفانه حتی میشد روزی ۵-۶تا کپسول هر چقدر سوال میکردم چقدر هر چقدر سرچ میکردم هیچکس ننوشته بود توش آمفتامین هست و فقط نوشته‌بود حاوی کافئین بالا، من اون زمان بخاطر شغلم مجبور بودم بخورم و اگر نمی خوردم خواب آلودگی بسیار شدیدی سراغم می آمد و حال خوبی هم نمی داد فقط بحث انرژی بود و باعث شده بود داخل دهانم زخم های شدیدی ایجاد شود و تمام عوارضش شیشه را دارا بود من به طور ناگهانی دیگه مصرف نکردم اما بعد از اون مشخص شد که پلیس افتاده دنبال مافیای گلوریا و توی این قرص آمفتامین بوده الان که سه ماه میگذره از نخوردن گلوریا ضعف و بی حالیه شدید کم خونی شدید و حالتهای افسردگی دارم ولی اصلاً دیگه از این جور چیز ها زده شدم و به هیچ عنوان دوست ندارم این کار را انجام بدم با این که تا حدی به خودم کمک می کنم اما ناگهان یک روز از این رو به اون رو میشم و دعوا می کنم با بقیه و رفتارم کاملاً عوض شده البته این عوارض به مرور کمتر شده ولی هست و احساس می کنم باید حتماً برم پیش روانپزشک شما اگر راهکاری دارید بگید

 8. Emran گفت:

  سلام برادر من هعی دماغشو میکشه وه روه دماغش سرخ شده و این که خیلی بی قراره شب هم نمخوابه ممکنه شیشه کشده باشه؟ دو سال پیش هم هیمنطوری شده بود و هعی به پدرم فش میداد از چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید

 9. بهرام گفت:

  سلام توضیح بدهیدکه بعضیها بدونه اینکه شخص ثالث خبرداشته باشه ازطریق نوشیدنی یا ازطریق قلیان میوه ای این ماده را به مصرف شخص میرسانند بعضی وقتها قصدشان اغفال شخص وبعضی اوقات به قول خودشان میخواهندشخص را ازاعتیادبه موادمخدرنجات دهندیا چون شخص زیادی چاق است اقدام به این کارمیکنندمسلماشمااطلاعاتتان بیشتراست ازاین اطلاعات به مخاطبین بدهیدتاآگاه شوند

 10. میترا گفت:

  سلام برادر من درگیر مصرف شیشه هست چند باری هم اقدام به ترکش گرفتیم ولی شکست خوردیم با زبون وقربون صدقه یکبارهم کمپ ولی فایده نداشت هر بارم میگه من از لج فلانی میکشم بهونه میاره چکارش کنیم پدر مادرم دارن دق میکنن ممنون میشم راهنمایی کنید.😔😔

  • نگار گفت:

   برین دادستانی نامه بده ببرنش کمپ اجباری یک سال اونجا نگهش میدارن بدون دردسر و رایگان هم هست در هر شهری هم هست

   • fakhri گفت:

    اصلا این کارو انجام ندین،چون با این کار نه تنها ترک نمیکنه بلکه لطمه های دیگم بهش میخوره…
    تا خودش نخواد که ترک کنه حتی خدا هم بیاد نمیتونه کاری کنه
    به شرطی ترک میکنه که خودشم بخواد و از مصرفش زده بشه
    بازم نظر همه قابل احترامه و این نظر بنده هستش قصد بی احترامی به نظر عزیزان رو ندارم

  • Sawnix گفت:

   الهی خدا کمکتون کنه و پاک شدن همه ک ب این مواد اعتیاد دارن

 11. احسان گفت:

  سلام…دوستان من 5 ساله شبانه روز دارم مصرف میکنم.بخدا نابود میکنه.اتفاقاتی که من تو این مدت تو زندگیم دیدم رو اگر تعریف کنم شاید گریه ت بگیره . زندگیم تا پایی طلاق رفته.سلامتی بدنم در حد فاجعه . روابط اجتماعی نابود شده . فقط موندم منو و این کثافتی که ولم نمیکنه

  • سلطان مراد گفت:

   برادر به امید خدا این کثافت ولت می کنه . متاسفانه خودت بودی که میرفتی سراغش و ولش نمی کردی ولی می تونی نری دنبالش . مسئولیت خودت و زندگی و اعمالت با خودت هست نه با یک شی بی جان مخرب . جان و عقل در اختیار توست نه در اختیار شیشه .

   • فاطمه گفت:

    سلام متاسفانه من تازگیا متوجه شدم شوهرم مصرف شیشه داره دوتا پایپ و یه کم شیشه پیدا کردم و خانوادش با خفت گیری تحویل کمپ دادنش ولی ترس تمام وجودم گرفته اولین تجربه هست برام نزاشتم خانوادم بفهمه کلافه ام یعنی دریت میشه اگه بره کمپ ترسش بریزه دوباره شروع کنه یه دختر هشت ساله دارم تو رو خدا تجربه هاتون بگید بهم دارم سکته میکنم

   • علی گفت:

    شما داداش استفاده نکردی پس
    وقتی این لعنتی رو میکشی و بهش وآبسته میشی اونه که بهت مسلط میشه
    فقط از خدا میخام تا کمکمون کنه
    واقعا بلاي خانمان سوز هست
    دوسال پیش من همه جا سرم بالا بود و اعتبار داشتم الان بغال سر کوچمون یک شارژ هزاری بهم نسیه نمیده

 12. بلوچ گفت:

  سلام اره راست گفتی خوده من توسط رفیقم بدبخت شدم نامرد رفیق نبود دشمن بود ولی من فکر کردم رفیقه وتوی تریاک شیشه وکریستال قاطی کرده بود وبعد از مدتی جلو روی خوده من بهم گفت که با طایفه ما مشکل داشته بوده زورش به اونا نرسیده عقده اش رو روی من خالی کرده وهرچی به خوانواده ام میگم که فلانی این بلا رو به سرم آورده هیچ کدومشون باور نمی کنن من خودم تریاک مصرف می کنم وهمه عوارض ذکر شده توی سایت رودارم خواهشا برام دعا کنین بدجور زندگیم به باد رفت

 13. اریا گفت:

  سلام من همه موادی می کشم الانم ترک کردم ‌‌‌‌و شیشه رو نمیتونم راه کار بدین

 14. احمد گفت:

  راهنمایی میخوام یه نفر بهم شیشه تعارف کرد بهم گفت داروی مسکن برای اعصاب الان قلبم تند میزنه اضطراب دارم ترس دارم چکار کنم اثرش بخوابه

  • ژاله گفت:

   سلام
   معلومات تان خیلی جامع بود من فقط می خواستم در مورد این مواد اندکی اطلاعات حاصل کنم.
   برای کسانی که معتاد هستند دعا می کنم تا رهایی یابند.

 15. Omar گفت:

  چگونه میتوانم با شما صحبت نمایم خیلی مهمه میخوام با مشوره شما اعتياد رو ترک کنم

 16. رئیس گفت:

  سلام به شما و خواننده گان ، تشکر از مطلب مفید تان
  اتفاقا من میخواستم امروز مصرف کنم چون یک دوستم پشنهاد مصرف برای یکبار برایم داد چون برایم گفت زیاد شاد میکند آخر ساقی محله جنس خلاص کرده بود پیدا نتوانست . بالاخره بدون مصرف خانه آمدم . و مستقیم طرف گوگل برای معلومات درباره شیشه آمدم و این مطلب شما و چندین مقاله دیگر خواندم. خدایاشکرت که قبل از مصرف از ضرر وعواقب اش خبر شدم. برای همه کسانی که گرفتار این مواد خطرناک است شفای عاجل و صحتمندی کامل میخواهم.

 17. امیرعباس گفت:

  سلام.
  دردم زیاده. چون خودم مشاور هستم و روانشناسی بالینی خوندم .۴ سال اوکراین و ۳ سال بلاروس و بعد که برگشتم ایران با مصرف مورفین و بعد هم امفیتامین یعنی شیشه آشنا شدم .
  استاد دانشگاه هستم و از آبروم میترسم.
  دوبار رفتم شهرهای دیگه کمپ و به معنای حقیقی جهنم خدا رو تجربه کردم. ولی برگشتم باز بعد از ۶ الی ۸ ماه مصرف کردم.
  ولی گیر کردم.

  قبلا شیشه رو فقط برای رابطه و سفر هایی که نیاز به رانندگی طولانی داشتم میزدم اما الان شده هروزی. از خواب بیدار میشم با شکم خالی.
  شب تا صب بیدار.یک و عده غذا نمیخورم. بی اشتها. سینم سرفه میکنم خلت های خونی و سیاه کنده میشه.
  آسم گرفتم.
  مشکلات یبوستی و خونی رودوی و معدوی پیدا کردم.
  ۸ بار عمل کردم رودمو و سرطان روده بزرگ گرفتم. اخرین عملم عمل pph یا همون پسونده عصب روده بود.

  اما تا وقتی این لعنتیارو مصرف کنم خوب نمیشم و به زودی میمیرم.
  ۳۳ سالمه و غرق در نکبت و فلاکت و کثافت و گمراهی.

  نمیدونم کی میتونه کمکم کمه.

  وقتی خودم همه چیز رو میدونم و بلدم و خودم دو سال مشاور کمپ و کنگره بودم.

  اما گیر افتادم.گیر افتادم. دیگه چه کنم؟

  دارم میمیرم.اینهمه سال درس خوندم و رفتم و اومدم و هزینه های سنگین و غم غربت ، به عشق اینکه خانوادم بهم افتخار کنن. ولی افسوس که خراب کردم. خراب.

  برام دعا کنین دوستان.
  جز این چیزه دیگه ای ازتون نمیخوام.
  یا حق.
  خداونده سبحان نگهدارتون باشد.
  بدرود.

  • محدثه گفت:

   شمای تحصیل کرده وقتی درگیر اعتیاد میشید از پدرای کارگر و سیکل ما چه انتظاری میشه رفت💔😣

   • Khod khasteh گفت:

    شما اومدین اینجا این حرفارو بزنید؟مگه خودش میخواست که اینجوری بشه؟وقتی اطلاعی ندارید از این موضوع خواهشا اینطوری حرف نزنید،مگه کسیکه سرطان میگیره باتوجه به مدرک و رشتش بیمار میشه؟؟؟؟
    ایشون هم بیمار هست،طرف خودش داره با عجز حرف میزنه شما میای میکوبی تو سرش؟؟

    خواهشا وقتی میشه ساکت بود چرا ساکت نمیمونبن؟؟؟

  • سارا گفت:

   خیلی ناراحت شدم خدا پشت و پناهت
   …من به شیشه اعتیاد پیدا کرده و دوتا بچه داره
   خدا به همتون کمک کنه اول اراده تون زیاد شه و دوم خدا بهتون کمک کنه 😔

 18. سلام.
  دردم زیاده. چون خودم مشاور هستم و روانشناسی بالینی خوندم .۴ سال اوکراین و ۳ سال بلاروس و بعد که برگشتم ایران با مصرف مورفین و بعد هم امفیتامین یعنی شیشه آشنا شدم .
  استاد دانشگاه هستم و از آبروم میترسم.
  دوبار رفتم شهرهای دیگه کمپ و به معنای حقیقی جهنم خدا رو تجربه کردم. ولی برگشتم باز بعد از ۶ الی ۸ ماه مصرف کردم.
  ولی گیر کردم.

  قبلا شیشه رو فقط برای رابطه و سفر هایی که نیاز به رانندگی طولانی داشتم میزدم اما الان شده هروزی. از خواب بیدار میشم با شکم خالی.
  شب تا صب بیدار.یک و عده غذا نمیخورم. بی اشتها. سینم سرفه میکنم خلت های خونی و سیاه کنده میشه.
  آسم گرفتم.
  مشکلات یبوستی و خونی رودوی و معدوی پیدا کردم.
  ۸ بار عمل کردم رودمو و سرطان روده بزرگ گرفتم. اخرین عملم عمل pph یا همون پسونده عصب روده بود.

  اما تا وقتی این لعنتیارو مصرف کنم خوب نمیشم و به زودی میمیرم.
  ۳۳ سالمه و غرق در نکبت و فلاکت و کثافت و گمراهی.

  نمیدونم کی میتونه کمکم کمه.

  وقتی خودم همه چیز رو میدونم و بلدم و خودم دو سال مشاور کمپ و کنگره بودم.

  اما گیر افتادم.گیر افتادم. دیگه چه کنم؟

  دارم میمیرم.اینهمه سال درس خوندم و رفتم و اومدم و هزینه های سنگین و غم غربت ، به عشق اینکه خانوادم بهم افتخار کنن. ولی افسوس که خراب کردم. خراب.

  برام دعا کنین دوستان.
  جز این چیزه دیگه ای ازتون نمیخوام.
  یا حق.
  خداونده سبحان نگهدارتون باشد.
  بدرود.

  • شهروز گفت:

   سلام من خودم شیشه رو در خانه ترک کردم روزی نیم گرم میکشیدم و استنشاقم میکردم الان دوماهه ترک کردم دوتا مسیله خیلی خیلی خیلی مهم
   ۱:قوای بدنی رو بالا ببرین تو ترک خیلی خیلی مهمه مثلا من گوشت و دنبه رو کباب میکردم میخوردم
   امگا۳ و مولتی ویتامین و نوروبیون و حتما فراموش نکنین اینا واسه دفع سمومه و حتما سبزیجات متنوع بخورین
   ۲:تجربه خود من برای جلوگیری از بیحالی امپول ناندرلون خیلی مهمه چون دوپینگ روزی ۱دونه بزنین تا ۵ روز بعدش یه روز در میون بزنین
   ۳:ازماده ضعیفتر استفاده کنین من ترکیب تریاک و متادون رو استفاده کردم البته از تداخل داروییش و حساسیت مطمین بشین
   ۴:حتما قرص خواب بخورین مخصوصا پوکساید واسه جلوگیری از نفس تنگی وبه خواب رفتن
   ۵:اب خیلی بنوشین تا کبد و کلیه بتونن ابدار عمل کنن
   ۶:اسپیرین ضد التهاب و با رقیق کردن خون هم از نفس تنگی جللوگیری میکنه هم جریان راحتتر و سیال کردن خونو راحت میکنه و تپش قلب رو از بین میبره
   ۷:بسختی خودتونو مشغول کاری کنین و تمام اثار و تلفن و دوستایه کلوپ رو از بین ببرین
   خودم اینطوری ترک کردم و اصلا شوخی نیست بدون برنامه امکان نداره بشه شیشه رو ترک کرد
   البته اینا تجربیات شخصی خودمه اگه سوال داشتین ازم بپرسین کمک کنم چون بعضیا امکان کمپ یا مطلع کردن اطرافیان رو ندارن
   مثلا من خودمو زدم به کرونا گرفتن:) یه سه روزی خوابیدم‌

   • احسان گفت:

    سلام با مصرف یک ماه بازم اعتیاد آوره و ترکش سخت میشه؟

   • رهه گفت:

    سلام شما چند وقت مصرف میکردین و ایا تحت نظر پزسک اینکارو کردین؟؟

   • موفق گفت:

    داداش منم الان 6 ماهه دارم مصرف میکنم یک مقدار زندگیم مختل شده و چون مغازه دارم و کار می‌کردم الان اصلا کار نمیکنم و اگه ادامه بدم روزگارم سیاهه من 9 سال هروئین مصرف میکردم البته بینش 4 سال پاک بودم قبل عید هروئین ترک کردم و شروع به خوردن متادن کردم خوب بود داشتم کار می‌کردم که یکی گفت شیشه بکش مرفین زود از تنت بره بیرون الان 6 ماهه زندگی نکردم زن و بچمو ندیدم دروغ گو شدم کار نمیکنم ماشینم خرابه نمیرم درست کنم انداختم گوشه خیابان در روز هیچی نمی‌خورم اعتبار و آبروم داره از بین میره دوتا دختر دارم زندگیمو دوست دارم من الان 5ماهه نمازمو نخوندم در کل اعتیاد به یک چیز دیگه هم پیدا کردم که ببینم. من یک بار کمپ رفتم ولی دیگه نمیرم چجوری ترک کنم؟؟ من بعد از 6 ماه مصرف که همش نشستم دارم میکشم و خودمو با… مشغول میکنم پریشب 10 متری درخونمون وایساده بودم ولی نمیتونستم برم خونه احساس میکنم مغزم خیلی آسیب دیده خیلی چیزها و فراموش کردم از جمله اینکه توی کار کردن همیشگی خودم موندم یادم میره خیلی از این موضوع ناراحتم و خیلی گریه کردم چیکار کنم؟؟ لطفا همگی راهنماییم کنید من 36 سالمه دوتا دختر 10 و 8 ساله دارم سید اولاد پیغمبر و قابل احترام برای خیلی ها از اطرافیانم که دیر بجنبم خراب میشه.

 19. سارا گفت:

  سلام امیرعباس عزیز منم همسن تو هستم و روانشناسی خوندم، امروز برای اولین بار شیشه مصرف کردم و اومدم گوگل ببینم اثرش تا کی توی بدنم میمونه که پیام دوستان رو خوندم، قصد پاسخ نداشتم ولی نشد که پیام شما رو بی جواب بذارم، تجربه ی تو از مصرف شیشه و گذاشتن در اینجا باعث شد که من آگاه بشم و یه نهیب به خودم بزنم که دیگه سراغش نرم و قسم میخورم که نمیرم، ولی ازت یه خواهش دارم که بخاطر اینکه جوونی و تحصیلکرده و آگاه ، بیا و فرصت آخر رو به خودت بده و تو هم به خودت نهیب بزن، یا علی بگو و اراده ی قووووی کن، افسار شیشه رو تو دستت بگیر، نذار زندگیت و سلامتیت و موفقیته روزافزونت فدای این ماده ی شیمیایی بشه,شیشه و وسایلش رو دور بریز، رابطت رو با کسی که بدستت میرسونه قطع کن، اصلا بلاکش کن ، هرکاری از دستت برای نجات خودت برمیاد انجامش بده، انشالله که توی ترکش موفق باشی ما برات دعا میکنیم، این خود تویی که تصمیم میگیری شکست بخوری یا پیروز باشی پس پیروز باش، تو میتونی.

 20. محدثه گفت:

  سلام من پدرم چندین ساله تریاک میکشید چند ماهی میشه بسته های سفید کوچیک دیدم میدونم که شیشه هستش هیچ کس هم جز من نمیدونه بیشتر علائم شیشه هم داره دارویی نیست من بخرم یواشکی تو غذاش بریزم که کمک کنه برا ترکش چون میدونم خودش برای ترک اقدام نمیکنه

  • فردین گفت:

   متاسفانه تا خودش نخواد هیچ راهی ندارید

  • P4NIC گفت:

   سلام خواهرم شیر بز یا گوسفند اگه بتونی تهیه کن بجوشون بده بخوره تو ۲یا ۳وعده صبح شب چون شیر خاصیت سم زدایی داره و بهترین مختل کننده و از بین برنده اثرات شیشس من خودم مصرف کننده بودم ولی شکر حالا ترک کردم اگه بخوای یواشکی کاری کنی شیر بده بهش اثراتشو از بین ببره ولی شیرینش نکن مثلا بخوای عسل بریزی یا شیرکاکو درست کنی ولی هرچی درست میکنی شیرین نباشه ولی شیر داشته باشه چون شیرینی اثرات شیشه رو زیاد تر میکنه

  • P4NIC گفت:

   سلام خواهرم من خودم مصرف کننده بودم ترک کردم اول از همه باید خودش بخواد چون حتی اگه به زور هم ترکش کنه باز بعد از ترک چه زود چه دیر میره سراغش ولی بهترین راه برای ترک کردن توی این جور موارد چون چند ماهیه و پدر محترمتون تازه به شیشع روی آوردن بهترین راه اینکه حد عقل ۳یا ۴ روز بخوابه و توی این مدت از نوشیدن فراوان آب بگیر تا خوردن پروتینی جات و مخصوصا شیر استفاده کنه چون شیر خاصیتش سم زدایی وتو این ۴روز خوابیدن و استراحت حتما شیر استفاده کنه البته این شیر های پاکتی اثر چندانی ندارن اگه بتونید براش شیر گوسفند یا بز یا شتر تهییه کنید و بعد از جوشاندن به پدرتون بنوشانید تا بدنش کاملا سم زدایی بشه

  • سارا گفت:

   محدثه،من سارا ام شرایطم دقیقا مثل خودته😭😭میشه باهام حرف بزنی لطفا

 21. سید گفت:

  سلام خسته نباشید واسه منم دعا کنید من حالا بدنم حساسیت پیدا کرده و خارش بیش از حد داره ودست و پام حالت کسی پشه بهش زده باشه وحالت جوش و التهاب پیدا کرده و قرمز شده وبعد از مدتی خارش بیش از حد داره لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ازبس بدنم خارش داره که نگو منتظرم راهنمایی شما بزرگواران هستم

 22. Farhad گفت:

  ۱۸ ساله شیشه مصرف میکنم.نمیخوام حرفام اینطور برداشت بشه که دارم این مخدر رو تائید میکنم یا حرفهایی رو که دوستان گفته اند رو رد میکنم.
  فکر میکنم داشتن آگاهی از اثرات هر مخدری کمک می‌کنه تا راه مبارزه و یا سازگاری با اون مواد رو بدونیم.معتقدم اثرات مواد در افراد مختلف،متفاوته و علاوه بر مقدار مصرف،چگونگی مصرف،حالات روحی و فکری در زمان مصرف مخصوصا اولین تجربه هایی که هر شخصی کسب می‌کنه و افرادی رو که بصورت دائم باهاشون در تعامله نقش مهمی در چگونگی شکل گرفتن شخصیت اون مصرف کننده میگذارند.تقریبا تمام اطرافیان من باور نخواهند کرد که من ۱۸ ساله بطور مستمر شیشه مصرف میکنم.به کار و زندگی ام و خانواده ام توجه کامل دارم ،هیچی براشون کم نمی‌گذارم.در دروس بچه ام بهش کمک میکنم با اینکه ۳۶ سال از زمان اخذ دیپلم دبیرستانم میگذره هنوز به راحتی اونها رو به خاطر دارم .زبان انگلیسی ام بهتر از ۳۶ سال قبله.دقت و توجه ام به محیط،مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی ام کافی و مناسبه.طرز پوشش،رفتار و برخوردم کاملا قابل قبول و موجه دیده میشه.
  چیزی بنام توهم رو تابحال تجربه نکرده ام.
  اما مشکلاتی که برای دندان ها بوجود میاد،افزایش دمای بدن ،بیخوابی و فعالیت زیاد فکری و جسمی،افزایش میل جنسی و برخی علایم ذکر شده رو تایید میکنم.
  از اینکه به تریاک و شیره ،هروئین و مرفین و کراک اعتیاد ندارم بسیار خوشحالم.
  امیدوارم دوستانی که این دیدگاه رو میخونن از من گله نکنند.من هم مثل بقیه که اثرات مصرف این ماده رو بر خودشون بیان کرده بودند،خواستم بگم کسانی هم وجود دارند که انطور نشده اند.
  من آمادگی اش رو دارم که در موارد پژوهشی شناخت این ماده مخدر همکاری کنم.

  • بی وقت گفت:

   کاملا با شما موافقم من هم حدود 18 ساله که مصرف میکنم ولی مهمترین بدبختی که سر من آورده اینه که وقت رو از من گرفته. وقتی شما شیشه مصرف میکنی وقت برای انجام دادن کارها و تمام کردن و به سرانجام رسوندن اونها کم میاری. واین خیلی مهمه که کارهایی که شروع میکنیم رو به پایان برسانیم و نصفه کاره ولشون نکنیم. آقا فرهاد شما هم مثل من خیلی چیزها رو تونستی مدیریت کنی ولی من مدیریت وقت رو از دست دادم شما چطور؟

 23. ALi ( گفت:

  چرا در مورد اثرات جنسی شیشه فقط چندخط نوشته یعنی اثرات میل جنسی اهمیت کمتری دارد ؟! اگر این طور است پس بیشتر باید نگران آثار دیگر آن باشیم

  • نائم گفت:

   سلام به همه عزیزان منم یه بچه کوچیک دارم همسر منم مصرف کننده است دوبار شده میره کمپ امروزم دوباره رفت .خیلی برام سخته این شرایط اول جوونی و این مشکلات تروخدا براش دعا کنید😭😭

 24. POUYA گفت:

  رفیقای عزیزم و همتون رو خیلی خیلی دوست دارم

  اگر میخوای ترک کنی ، همین همین همین همین ثانیه که این جمله رو خوندی ، از زندگیت خارجش کن
  من هر چی که فکرشو بکنید رو مصرف میکردم
  اگر همیییییییییین ثانیه اون مواد رو حذف کردی ، برنده ای ! برای همیشه
  من درد کشیدم ، لرز و تب خیلی کردم ، افسردگی خیلی خیلی خیلی شدید گرفتم ، اضطراب و پرخاشگری و بیخابی هم که وحشتناک،!!! ولی هممممممممممشون به یک ماه نکشید و خداحافظی کردن و گورشون رو گم کردن
  من درکتون میکنم و عاشقتونم ، ازتون برادرانه خواهش میکنم به یک دکتر روانپزشک خوب مراجعه کنید و همه همه چی رو بهش بگید
  من به دکتر روانپزشکم گفتم شیشه و هرویین و ماریجوانا و الکل خیلی مصرف میکنم ، هیچی نگفت!! فقط ۴ تا قرص واسم نوشت و حدودا بعد از یک ماه که حالم کاملا خوب شد ، من دستشونو بوسیدم و براشون شیرینی خریدم

  و به عنوان یه کسی که در این راه تلف شده ، این رو هم ناگفته نمونه که هوسسسسسسس مواد مخدر همیشه خدا هست
  اصلا فک نکنید هوسش از ذهنتون میره ، تا آخر عمر مواضب خودتون باشید ، دوستون دارم ، عاشقتونم

 25. Anni گفت:

  سلام دوستان گل من چندسالیست که شربت متادون مصرف میکنم.الان هم ۳ساله که گرفتارشیشه شدم.چندوقتیه بدجوراذیتم غلظت خون شدید پیداکردم.تاحدسکته قلبی هم پیش رفتم لطفاً راهنماییم کنین شیشه چجوری بذارمش کنار

 26. شراره گفت:

  سلام من با شخصی در ارتباطم که حس میکنم مواد مخدر مصرف میکنه و چون تا به حال اطرافم کسی رو ندیدم که اعتیاد داشته باشه میخواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید از رفتاراش این که خیلی بد دل میشه به همه چیز شک میکنه همش نگرانه همش با عصبانیت باهات حرف میزنه و نصیحت میکنه و روزا میخوابه و شبا تا صبح بیداره و فیلم میبینه از اجتماع فاصله گرفته دندوناش همه پوسیده شدن هر روز دندونپزشکی سر موضوعات کوچیکی مثلا بگم سرماخوردم یکساعت با آدم کل کل میکنه که چرا مواظب نبودی یعنی انقد ور میره و کل کل میکنه که دیونت میکنه پشت تلفن که باهم حرف میزنیم بیشتر شنونده ام اصلا فرصت حرف زدن نمیده گاهی وقتا شده تا دو سه ساعت باهم حرف میزنیم ولی فقط اون حرف میزنه و یموقع هایی دچار افسردگی میشه و شروع میکنه به نالیدن و تو دوسم نداری و ازین حرفا هر چیم قربون صدقش بری اصلا بهت گوش نمیده رفتارای غیر عادی و عجیبی داره از هر حرفی یه داستان میسازه بهونه میگیره کلافت میکنه راهمون دوره از هم و همو نمیبینیم فقط تلفنی و چت و تماس تصویری ارتباط داریم و هر دیقه شکایت میکنه که چرا به خودت نمیرسی عکس بگیری حالا گوشیش و نگاه کنید 2000 تا بیشتر ازم عکس داره ولی هر کاری براش میکنم هنوز ناله میکنه و ازم ناراضی و اصلا راضی نیست همه چیز یادش میره و داعم شکایت میکنه که تو منو نمیتونی اروم کنی واقعا دیونه شدم ول کنمم نیست

  • شراره گفت:

   البته اینم بگم که داروهای افسردگی مصرف میکنه و داعم سر درد داره

   • صادق گفت:

    تو که اینارو تجربه کردی،خودت جوابتو گرفتی زندگیتو آینده تو دست همچین آدمی به باد نده که کل زندگیت میشه غم و افسوس و تلخی
    اگه کسی اومد تو زندگیت توجه کن سیگار هم لب نزنه،با یه ادم زشت هیچی ندار ازدواج کن ولی با کسی که حتی یه نخ سیگار مصرف میکنه نباش،عاشق یکی بودم جونمم میخواست بهش میدادم چندین سال پاش وایسادم از گل بهش نازکتر نگفتم ولی پارسال متوجه شدم شیشه مصرف میکنه
    هم زندگی خودشو نابود کرد هم عشقی بهش داشتمو از بین برد،زیباییشو از دست داده داغون و افسرده شده هر از گاهی زنگ میزنه واسه پول میگه واسه نوار بهداشتی و …. میخام و هزار دروغ و کلک
    جوونیم و به باد دادم هشت سال پای اون زندگیمو سوختم خاستم تلاش کردم نجاتش بدم ولی به دروغ میگه نمیکشم منم افسرده شدم همه زندگیم شده حسرت روزای جوونی که از دست رفت…خیلی دوستش داشتم بعضی شبا واسش گریه میکنم هنوزم

    • شراره گفت:

     خیلی برام سخت بود ولی به خاطر رفتاراریی که داشت ازش جدا شدم بیشتر خیلی دستو پا زد که برگرده سمتم ولی دیگ نمیزارم بیاد چون هر کاری براش مکنم بازم ازم ناراشی هیچوقت راضی نمیشه و واقعا حس میکنم چیزی مصرف میکنه بهم ثابت نشده ولی اخلاقش همچین چیزی رو نشون میده و این اواخر یه حرفایی میزد و به زور میگفت که تو انجام دادی در صورتی ک من اصلا انجام ندادم حتی حرفشم نزدم خیلی عذاب بود برام جداش دن ولی دیگ قید همه چیو زدمو جدا شدم و واقعا بدترین شکست عشقی دنیا برای هر دومون شد هر راهی که باشه رو امتحان کرد که منو نگهداره ولی نموندم

     • صادق گفت:

      بهترین کار زندگیتو کردی،سالها بعد خوشحال میشی از تصمیمت،دختری که من عاشقش بودم بخدا قسم اگه کسی اون روزایی رو میدید که شیشه مصرف نمیکرد انگار یه تیکه الماس بود از هر نظر یه دختر پاک و معصوم و بی گناه تا حرف میزد صداش آرامش روح و جسمم بود،بعد که فهمیدم شیشه میزنه و هرچقدر تلاش کردم ترک کنه قیدشوزدم شبا نصف شب گریه میکردم ولی مجبور بودم طاقت بیارم بعد از اون هر ازگاههی زنگ میزد برا پول میریختم براش اکثرا که حداقل تن فروشی نکنه واست گفتم ببین به چه جایی رسیده که شب پیام میداد میگفت بهم پول بده لوازم زنونه بخرم گفتم برا شیشه اس اصرار کردم ندادم بهش فرداش پیام میداد تو نامردی بهم پول ندادی صبحی پاشدم دیدم زیر پام کلا خون ریخته خیس شدم،به معصومیت و پاکی اون دختر قسم یه موجود دیگه ای از این درست شده،که بخاطر پنجاه تومن دروغ میبافه
      خودتونو بدبخت نکنید،مردم دارن تو خونه شون با بچه هاشون باگرمی و خوشحالی از زندگی لذت میبرن کار من شده صبح تا شب گریه کردن بخاطر دسته گلی که معلوم نشد کی بهش شیشه داده الان جز یه چوب خشکی چیزی ازش نمونده،،خدایاا چه بدی کرده بودم چه راهی رو کج رفته بودم بس گریه کردم چشمام کور شده

 27. یه زن بدبخت و بی کس گفت:

  بخدا دروغه کی میگه شیشه مغزو تخریب میکنه همسر من 13 سال اعتیاد داره شش ساله که شیشه مصرف میکنه مغزش مثل ساعت کار میکنه حرفهای ده سال پیش رو یاد شه بدبختم کرده این همه سال به پاش وایسادم بهترین کمپها بردمش ولی دوباره مواد مصرف کرد به همه روانشناسها و دکترها میگم دروغه من دارم با یه آدم شیشه ای زندگی میکنم هیچ کجای مغزش هم تخریب نشده تو رزندکیش یکبار هم مریض نشده یه قرص آستامینوفن هم نخورده از منم سالمتره

 28. یه جوان بی نام گفت:

  باسلام
  دوستان الان 2 ساله مصف کننده بودم لطفا با دقت مطالبی رو که مینویسم بخونید.
  قبل از این ماده شیطانی فقط مصرفم گل بود واصلا از این ماده آگاهی خاصی نداشتم، درسته تو پایین شهر بودیم و من توهماتشو تو چند تا از آدمای محل دیده بودم ولی فکر نمیکردم اینقدر این ماده شیطانی باشه. چون از ساقی که ازش گل میگرفتم شیشه هم میفروخت یه بار تصمیم گرفتم امتحانش کنم و ببینم چیه اولین بار که کشیدمش واقعا لذت خیلی خوبی داشت و چون تو اعتیاد تجربه داشتم تا 1.5 سال تونستم مصرف رو کنترل کنم (نهایتش 5 روز مداوم مصرف داشتم) بعدش چند روز استراحت میدادم، و تو فکر خودم معتاد نبودم ولی باور کنید این ماده نمیزاره بفهمین کی معتاد شدین و دارین مصرف میکنید. مغز رو کلا تغییر میده از رفتار دیگران برداشت دیگه ای میگیرید و دیگه خودتون نیستید. مهم نیست هر ماه یه بار بکشید یا دو ماه یه بار اگه قطع مصرف نکنید فقط دارید اعتیاد خودتونو میندازین عقب تر یه وقتی میرسه که مصرف هر روزه میاد سراغتون بدون اینکه بفهمید. بخدا این ماده ارزش نداره حتی یه بار امتحانش هم. ویران کنندس بخدا این ماده نه اعتبار میزاره واستون نه غرور، اصلا نمیشه باهاش شوخی کرد.
  من الان هفت یا هشت ماهی میشد که هر روز مصرفم بود دیگه خسته شده بودم از خودم از اطرافم الان خدارو شکر 2 روزه پاکم و میخوام ترکش کنم. اونقدر نفرت دارم ازش که وقتی اسمش میاد اعصابم به هم میریزه. اون دوستایی که تفننی میزنن یا تازه شروع کردن بزارن کنار تا ویرانتون نکرده. کلی ماده مصرفم بود ولی این یکی یه چیز دیگس این شوخی نمیگیره. من فقط تا این هد میتونستم راهنمایی کنم دیگه بقیش با خود فرد مصرف کنندس.
  واسه ترکشم سراغ چیزای مزخرف نباشید 2 روز به بهانه مریضی بیوفتیم تو خونه بخوابین بعدشم مایعات و مکمل های تغذیه ای یادتون نره.
  واسه من که این ماده دیگه مرده آخر خودم به نتیجه رسیدم که کلا همچین ماده ای وجود نداشته و تونستم اینو باور کنم. سعی کنید کلا از زندگیتون بندازینش بیرون

 29. رها گفت:

  سلام من احساس،میکنم پدرم تازگیاشیشه مصرف میکنه یه بارکه بیرون بودم ناقافل اومدم خونه دست وپاشوگم کردوچنددقیقه دیگ اونجایی که نشسته بودرودیدم چندتادونه یه چیزی شبیه به بلورریخته بود
  چندوقته به شدت عصبانی میشه وهمش یاغذامیخوره یاچای،میخوره جرت هم ندارم ازش بپرسم
  چیکارکنم به نڟرتون؟

  • شراره گفت:

   کی میتونه با باباش حرف بزنه بابای من ک مواد نمیزنه تا میایم حرفی بزنیم میبندمون به کتک دیگ چه برسه مواد بکشن

 30. پیمان گفت:

  ببخشید من روی آلت تناسلیم از وقتی شیشه مصرف میکنم ی چندتا جوش نسبتا بزرگ زده ولی جوش نیست نمیدونم چیه ، میترسم،نگرانم لطفا کمکم کنید

 31. شقایق گفت:

  سلام
  من ۸ روز قبل آزمایش خون و ادرارم یک عدد قرص لاغری گلوریا مصرف کردم آیا امکانش هست تو نتیجه آزمایش هام موثر باشه و مثبت نشون بده؟

 32. ashkan گفت:

  سلام.من یک مدت مصرف داشتم. تصمیم گرفتم بخاطر خانم ترک کنم یک سال بیشتر بود که پاک بودم بعد رفتار خانم باهام سرد شده بوده و چند ماه بود هیچ رابطه ای باهام نداشت و زیاد بیرون میرفت تا این که یک شب خواب بودم با صداش بیدار شدم داشت تلفنی حرف میزد منو دید دست و پاشو گم کرد و به منم نگفت با کی حرف میزده. منم دیگه اسرار نکردم و بعد باهاش شوخی کردم گفتم چند ماه باهام نبودی من میخوام باهات باشم الان عصبانی شد و هرچی از دهنش امد گفت شیشه ای نمیخوامت طلاقم بده.هرچه باهاش میخواستم حرف بزنم گوش نمیداد وسایل رو جمع کرد زنگ زد پدرش امد دنبالش توافقی از هم جدا شدیم.خدا میدانه یک سال بیشتر بود که پاک بودم.چون مشکل مالی ندارم کار نمیکنم.و تنهایی بیرون نمیرفتم که وسوسه نشم.الان 6 ماه گذشته که طلاق گرفتیم که فهمیدم میخواد ازدواج کنه فهمیدم که بخاطر اون بوده که طلاق گرفته. خیلی حالم بد شد شیشه کشیدم یک سال و نیم پاکیم خراب شد وقتی مصرف میکنم حالم از خودم بهم میخوره پشیمان میشم ولی روز بعد وسوسه میشم میکشم.میخوام دودباره ازدواج کنم چطوری میتونم خانمی رو پیدا کنم که شرایتش مثل من باشه وقصد ترک داره رو برای ازدواج پیدا کنم که همدیگر رو درک کنم.ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

 33. المیرا گفت:

  من شوهر ۳۷ سالشه.من خودم متوجه شدم که رفیق هایی داره که شیشه میکشه و این میره پیش اونا.البته اینم بگم تقریبا زیاد سر کار هستش.ولی منو بچه اش رو خیلی دوست داره.بهش هم گفتم که اگه گرفتار شدی بیا من پشتت هستم و همه جوره کمکت میکنم ولی میگه تو به من تهمت میزنی.اینم بگم که این علایمی که من درباره شیشه و مخدر های دیگه درباره اش مطالعه کردم اینارو تو شوهرم نمیبینم.آدم خیلی آرومی هست اصلا عصبانیت براش معنا نداره.پول که در میاره هیچ به باد هم نمیده.خواستم راهنماییم کنید که من اسم این رو چی بزارم؟البته اینم بگم چند نفری تایید کردن که شوهر من شیشه میکشه.و جا و مکانش رو به من گفتن.

 34. امیرحسین گفت:

  باسلام وخسته نباشید بنده مدت 9سال ترک کرده بودم که بعدازاین مدت بااین که همه جوره حواسم به خانوادم بود اما بعدازمدتی متوجه رابطه خانممبا کسی شدم بااینکه خیلی آرومم وتوخانواده همه میدونن امادیگه نتونستم خودم وکنترل کنم وهرکاری کردم که این اتفاق نیوفته ولی افتاد ومن دوباره شروع به مصرف کردم وجوری شد که زهم جداشدیم وبعددوباره پاک شدم وازدواج کردم نزدیک 3سال پاکی داشتم والان دوباره شروع به مصرفکردم وبخاطر این همسرم که خیلی همدیگرودوست داریم ونمیخوام متوجه بشهتصمیم به تدک ـرفتم ولی نمیخوام بدونه که مصرف میکنم چون تازه مدت 1ماهه مصرف میکنم توروخداراهنمائیم کنید

 35. Mohamad reza گفت:

  سلام من مدت هشت ساله شیشه مصرف میکنم وصدبار هم رفتم کمپ ترک کردم ولی بعد از چند ماه دوباره وسوسه میشوم لغزش میکنم ولی الان بجایی رسیدم که مغزم دیگر کشش نداره و تو توهم دارم زندگی میکنم و افسردگی شدیدی گرفتم ایا شیشه جایگزینی دارد یا دارویی که جلو وسوسه شیشه را بتواند بگیره

 36. Bnb گفت:

  سلام سال ۱۳۹۰ من طبق گفته ی آقا مجتبی فقط به خود خدا متوسل شدم از همه چیز بریده بودم و با گریه زاری ازش خواستم و الان ۱۰ ساله از این باتلاق بیرون کرده و خدا رو شاکرم و از صمیم قلب برا همه دوستان از خدا از این مریضی شفا میخوام … ناگفته نماند بعد ۱۰ سال علایمی در مغزم فکر کنم هست به اون علت تحقیق میکردم که اینجا رو دیدم و پیام میزارم مواظب خودتان باشین خیلی خطرناک به خودتون بیاین ببینید بعد ۱۰ سال پاکی،، الان تو ماشین با سرعت ۱۰۰ میرم یهو حالتی بهم میاد که فکر میکنم نوار مغزم صاف و تنگی نفس برام میاد و میخوام بمیرم ولی هیچ یک از این حالت رخ نداده اما طرز فکرم اینجوریه …. نمیدونم چیکار کنم فقط به خدا پناه میبرم خدایا به همه سلامتی عطا بفرما مارو هم بین آنها مرسی که هستی خدا

 37. مهدیار گفت:

  من هرویین روترک کردم والان شیشه مصرف دارم به هیچ‌وجه نتونستم ترکش کنم بااینکه خیلی دوست دارم ترکش کنم و‌پاک زندگی کنم ولی نمیشه وسوسه شدید و‌ درمواقعی که مصرف نکنم یادورشده باشه ازمصزفم حالت خیلی بد و عصبی دارم جنون آنی دارم که ممکنه حتی قتل مرتکب بشم،کنترل خودم دستم نیست چکارکنم؟کمک کتید لطفا،مهدیار۳۰سله مجرپ

 38. پیمان گفت:

  سلام من شیش سال مصرف دارم الان هفت روز بدون دکتر و دارو ترک کردم خیلی سختم بود این چند روز اذیت شدم مرگ به چشم خودم دیدم اما توبه کردم دیگه سمت این مواد نمی رم اگه کسی رهنمای داره منو راهنمای کنه برا بعد این هفت روز

 39. سجاد گفت:

  سلام ایا اثرات مخربی که شیشه به روی مغز ایجاد میکنه دائمی هستش؟یعنی هیچ وقت خوب نمیشه اگه سال ها هم ترک کرده باشیم..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *