شیشه یا کریستال چیست؟

شیشه نام غیر علمی و رایجی است که به ترکیبات حاصل از ماده‌ی صنعتی با نام علمی آمفتامین‌ها گفته می‌شود که داروهای محرک بسیار قوی هستند که اولین بار در سال ۱۸۸۷ در آلمان به‌طور مصنوعی ساخته شده و برای درمان برخی بیماری‌ها از قبیل افسردگی‌های خفیف، بیش فعالی، چاقی مرضی به‌کار می‌روند. مت‌آمفتامین قوی‌تر و تولید آن نیز ساده‌تر است، در زمان جنگ جهانی دوم برای اولین بار در ژاپن ساخته شده و برای آماده ساختن سربازها برای جنگ و رفع خستگی و گرسنگی آن‌ها به‌کار می‌رفت.

کلینیک ترک اعتیاد

شیشه چیست؟

پس از آن دوران، انواع مختلف مت‌آمفتامین‌ ساخته و روانه بازار مواد گردید.”شیشه” یا “کریستال” یک ماده محرک بسیار قوی است که همان‌طور که از نام آن مشخص است یک پودر کریستالی مانند خرده شیشه است که سفید، بی‌بو و تلخ مزه بوده و به آسانی در آب یا الکل قابل حل است که در این حالت برای تزریق از آن استفاده می‌شود.
شیشه، قوی‌ترین نوع مت‌آمفتامین می‌باشد که با نام‌هایی مثل “کرانک” ، “آیس” ، “مت” در بین جوانان شناخته شده است و قرص‌های شادی بخش یا اکستازی یکی از این مواد می‌باشند. مت‌آمفتامین‌، در پزشکی نیز مورد مصرف قرار می‌گیرد و به‌صورت قرص‌هایی به‌نام “دزوکسین” تجویز می‌گردد اما نوع غیرقانونی آن در آزمایشگاه‌های غیر مجاز تهیه شده و در خیابان‌ها به‌فروش می‌رسد و با نوعی که در مصارف پزشکی به‌کار می‌رود، کاملاً متفاوت است.
ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران، تحت نظر مشاورین روانشناسی، روانپزشکی، علوم اعصاب شناختی و نظارت دائم پرستاران انجام میگیرد تا بهترین نتیجه که ترک بدون بازگشت است در کوتاه زمان ممکن حاصل شود.

حتما مطالعه کنید: ترک شیشه

شیشه چگونه به‌دست می‌آید؟

شیشه یک ماده مصنوعی است و برخلاف سایر موادی همچون تریاک، هروئین، کوکائین و … منبع طبیعی در محیط ندارد و به صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌های غیر مجاز تولید می‌گردد. این آزمایشگاه‌ها ممکن است در زیرزمین منازل، کارگاه‌ها و یا هتل‌ها و مسافرخانه‌ها باشد. شیوه تولیداین ماده نیز از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر متفاوت است و ترکیبات شیمیایی که در ساخت آن نیز به‌کار می‌رود از تنوع بسیاری برخوردار است.

مرکز ترک اعتیاد

شیشه چگونه به‌دست می‌آید؟

وقتی این مواد با یکدیگر مخلوط گردیده و پخته می‌شوند یک ماده شیمیایی قوی تولید می‌کند که ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها اثر آن روی محلی که تولید شده برجای بماند. این در حالی است که این ماده با این اثرات جدی و پایدار وارد بدن افراد مصرف‌کننده می‌گردد. از آن‌جایی که مواد فرار و قابل اشتعال فراوانی در آزمایشگاه‌ها موجود است، احتمال وقوع آتش‌سوزی و حوادث در این مکان‌ها بسیار زیاد است. از سوی دیگر ترکیب کردن مواد شیمیایی مذکور نیز می‌تواند خطرات جدی برای سازندگان شیشه داشته باشد و در صورتی که از حوادث فیزیکی این کار جان سالم به‌در ببرند، گرفتار بیماری‌هایی چون تنگی نفس، درد سینه، سرفه، سرگیجه و اختلالات تنفسی می‌گردند.

شیشه چه تفاوتی با کوکائین دارد؟

همان‌طور که عنوان گردید شیشه در دسته مت‌‌آمفتامین‌ها طبقه‌بندی می‌شود و جز‌ء مواد محرک و تحریک کننده به‌حساب می‌آید، اما با کوکائین و کراک متفاوت است!

حتما مطاله کنید: کراک چیست؟

اگرچه هر دو اثرات روان‌شناختی و رفتاری مشابه ایجاد می‌کنند، اما در مکانیسم پایه و نحوه عملکرد آن‌ها روی سلول‌ها عصبی با یکدیگر فرق دارند. شیشه همانند کوکائین باعث جمع شدن دوپامین در فضای بین سلول‌های مغز می‌شود که همین عامل نیز باعث ایجاد سرخوشی و تهیج در فرد مصرف‌کننده می‌گردد. با این وجود برخلاف سایر تفاوت‌های بین این دو ماده عبارتند از:

شیشه:

به‌طور مصنوعی ساخته می‌شود – اثرات مصرف آن به‌صورت تدخین ۸ تا ۲۴ ساعت دوام می‌یابد – ۵۰ درصد ماده مصرفی در طول ۱۲ ساعت از بدن دفع می‌شود- مصارف پزشکی آن محدود است.

کوکائین:

به‌طور طبیعی از گیاه کوکا تهیه می‌شود – اثرات تدخین آن تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی می‌ماند – ۵۰ درصد ماده مصرفی پس از یک ساعت از بدن دفع می‌گردد – در برخی جراحی‌ها به‌عنوان بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌شود.

حتما مطالعه کنید: کوکائین چیست؟
کلینیک ترک اعتیاد

تفاوت شیشه با کوکائین

شیشه چگونه مصرف می‌شود؟

شیشه به اشکال متنوعی وجود دارد و ممکن است به شیوه‌های تدخین یا دود کردن، استنشاق از راه بینی، خوراکی و یا تزریق مورد مصرف قرار گیرد. این ماده، بسته به این‌که چگونه مصرف شود، خلق و خوی فرد مصرف کننده را به شیوه‌های مختلف تغییر می‌دهد.

کلینیک ترک اعتیاد

روش مصرف شیشه

بلافاصله بعد از مصرف این مخدر به‌صورت تدخین و یا تزریق این ماده، فرد مصرف‌کننده احساس سرخوشی شدیدی می‌کند که به این حالت “راش” یا “فلش” می‌گویند. این حالت فقط چند دقیقه دوام می‌یابد و از لحاظ شدت آن را مانند ارگاسم روانی توصیف کرده‌اند.

کشیدن و یا تزریق شیشه این اثر را خیلی سریع و در حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه پس از مصرف ظاهر می‌سازد.

مصرف شیشه به‌صورت استنشاقی و یا خوراکی، نیز فرد را به سرخوشی می‌رساند اما ایجاد حالت شدید “راش” نمی‌کند. با استنشاق شیشه، علائم پس از ۳ تا ۵ دقیقه ایجاد می‌شوند و در حالت خوراکی، حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا اثرات مصرف ماده ظاهر شوند.

آیس” یا “یخ” همان نوع قابل تدخین شیشه می‌باشد، که مصرف آن در دهه ۱۹۸۰ رواج یافت. آیس، از درجه خلوص بالایی برخوردار است و با استفاده از پیپ‌ها و تقریباً مشابه کراک مصرف می‌شود و دودی که از آن بلند می‌شود، بدون بو است.

پس از کشیدن آیس، پس‌مانده‌ای که از آن به‌جا می‌ماند را دوباره جمع‌آوری کرده و بار دیگر می‌کشند.

شیشه به هر طریقی که مصرف شود در نهایت به گردش خون وارد شده و خود را به مغز می‌رساند و از این طریق بر سیستم اعصاب مرکزی تأثیر می‌گذارد. اثراتی که بر روی بدن می‌گذارد ممکن است ۴ تا ۲۴ ساعت به‌طول بی‌انجامد. مهم نیست که به کدام روش مصرف شیشه اعتیاد دارید!

حتما مطالعه کنید: شیشه چند روز در بدن می ماند؟

مشاورین و متخصصین درمان اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده ی همراهی شما در زمینه  ترک شیشه میباشد.

چگونه مصرف شیشه موجب اعتیاد می گردد؟

شیشه یا کریستال نوع دیگری از مواد مخدر است که امروزه مصرف آن به‌خاطر ترشح هورمون دوپامین در مغز و احساس لذت فوری، شدید و طولانی مدت رضایت بخش آن دربین نوجوانان و جوانان شیوع زیادی یافته و با استقبال زیادی روبه‌رو گردیده است. برخی از مصرف‌کنندگان مزمن شیشه هیچ‌گاه نمی‌توانند مصرف این ماده را کنار بگدارند. چون در اثر تغییرات پایدار در مغز آن‌ها مکانیسم لذت در آن‌ها مختل شده و بدون مصرف مواد هیچ لذتی را نمی‌توانند تجربه کنند. بنابراین احتمال عود در آن‌ها بسیار زیاد است چون دنیای بدون لذت را نمی‌توانند تحمل کنند.

کلینیک ترک اعتیاد

چگونه مصرف شیشه موجب اعتیاد می گردد؟

بیمارانی که در حال ترک شیشه هستند، ممکن است احساسات شدیدی از افسردگی و پوچی داشته باشند و فکر کنند که زندگی بدون مواد اصلاً لذت‌بخش نیست، فراموش نکنید که ترک خودسرانه در آن‌هایی که اعتیاد شدیدی به آن پیدا کرده‌‌اند، می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد. لذا بهتر است این افراد برای ترک شیشه به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه کنند تا تمامی مراحل درمان بدون بروز هیچگونه مشکلی انجام بگیرد.

چرا نوجوانان به مصرف شیشه روی می‌آورند؟

جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله بیشترین گروه مصرف کننده مواد محرک از نوع شیشه را تشکیل می‌دهند و مصرف آن نیز بیشتر در مهمانی‌ها و پارتی‌های شبانه و یا توسط افرادی مثل دانشجویان یا رانندگان کامیون برای مقابله با خواب‌آلودگی صورت می‌گیرد.

 شیشه یکی از خطرناک‌ترین مواد اعتیادآور غیر قانونی است که عوارض و پیامدهای بسیار جدی و خطرناکی ‌را به‌دنبال دارد.

با مصرف شیشه، یک دوز تقریباً خالص از مواد محرک به‌طور آنی وارد مغز می‌گردد که احساس نشاط زیادی به فرد داده و او را به سرخوشی فراوان می‌رساند که در عین حال طولانی مدت بوده و سریع اثر خود را از دست نمی‌دهد. مدتی است که مصرف شیشه رواج زیادی در بین جوانان یافته و همانند قرص‌های اکستازی در بعضی پارتی‌های شبانه، میزبان با این ماده از مهمان‌های خود پذیرایی می‌کند.

نوجوانان به دلائل مختلف به مصرف شیشه روی می‌آورند. اغلب آن‌ها برای فرار از احساسات ناخوشایند و تغییر خلق‌شان شیشه مصرف می‌کنند. برخی نیز مانند دانش‌آموزان یا دانشجویان با هدف جلوگیری از به خواب رفتن از شب‌های امتحان از این ماده استفاده می‌کنند.

مرکز ترک اعتیاد

چرا نوجوانان به مصرف شیشه روی می‌آورند؟

شیشه از جمله مواد محرک است که رفتارهای اجتماعی جوانان را تسهیل کرده و آنان را در معرض توجه دیگران قرار می‌دهد، که این عامل یکی از علل مهم مصرف شیشه بین نوجوانان را تشکیل می‌دهد.

گروهی از جوانان نیز شیشه را برای ازدیاد میل جنسی مصرف می‌کنند، البته آن‌ها ممکن است تحت تاثیر این ماده، به رفتارهای بازداری نشده‌ای دراین زمینه دست بزنند و یا با برقراری ارتباطات جنسی نا ایمن، خود را در معرض ابتلا به بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز و هپاتیت قرار دهند.

در صورت مصرف شیشه چه اتفاقی می‌افتد؟

شیشه، از طریق تسهیل آزادسازی دو نوع ماده شیمیایی در مغز به‌نام “دوپامین” و “نوراپی نفرین” باعث برانگیختگی سیستم عصبی مرکزی می‌شود. در دوزهای پایین، شیشه باعث افزایش هوشیاری شده و گرسنگی و خستگی را از بین می‌برد. در دوزهای بالاتر باعث ایجاد سرخوشی و نشاط شدید می‌گردد و در دوزهای خیلی بالا ممکن است ایجاد برقراری پارانویا و رفتارهای عجیب و غریب نماید. با مصرف شیشه، قلب تندتر کار کرده و ضربان آن افزایش می‌یابد. این روند فشار خون فرد را افزایش داده و درجه حرارت بدن وی را نیز بالا می‌برد.

کلینیک ترک اعتیاد

در صورت مصرف شیشه چه اتفاقی می‌افتد؟

مصرف شیشه بسیار خطرناک است چون با تأثیر روی سیستم اعصاب مرکزی، گرسنگی و خستگی را از بین می‌برد. مصرف کنندگان شیشه ممکن است روزها و یا هفته‌ها بدون احساس نیاز به غذا و یا استراحت به فعالیت ادامه دهند تا حدی که این وضعیت از توان بدن یا مغز آن‌ها خارج شده و از کار می‌افتد. افرادی که در مهمانی‌ها یا پارتی‌های شبانه مصرف می‌کنند، ممکن است آن‌قدر به رقص‌ها یا فعالیت شدید ادامه دهند که از حال بروند.

چگونه می‌توان تشخیص داد که فردی شیشه مصرف کرده است؟

فردی که شیشه مصرف می‌کند علائم بسیاری از خود بروز می‌دهد که می‌توان به مصرف این ماده در وی پی برد. این افراد غالباً علائمی از بی‌قراری را نشان می‌دهند، اشتها خود به غذا را از دست می‌دهند. فعالیت جسمانی زیادی می‌کنند بدون این‌که هیچ احساس خستگی داشته باشند.

گاهی رفتارهای خشن از آن‌ها سر می‌زند و ممکن است دچار افکار پارانوئید (سوء‌ظن و بدبینی شدید نسبت به دیگران) و هذیان و توهم بینایی یا شنوایی شوند. برخی افراد گرایشات وسواسی پیدا می‌کنند و به تمیزی و ترتیب قرار گرفتن اشیاء بسیار حساس می‌شوند. ضربان قلب، فشار خون، ریتم تنفس و درجه حرارت بدن در این افراد افزایش می‌یابد. چهره آن‌ها سرخ شده و ضمن قرمزی چشم‌ها، مردمک‌های آن‌ها نیز گشاد می‌شوند.

نفس افرادی که از این مخدر مصرف کرده باشند، بویی شبیه مواد شیمیایی می‌دهد. این افراد بسیار عرق می‌کنند و در خواب رفتن نیز دچار مشکل می‌شوند. تکلم آن‌ها سریع بوده و با هیجان زیادی همراه است. البته قابل ذکر است که ممکن است همه علائم مذکور به‌طور یکسان در مصرف‌کنندگاه ظاهر نشوند و همچنین بدین معنی نیست که وجود این علائم در فرد حتماً دال بر مصرف شیشه توسط او باشد. بلکه آن‌ها تنها قرائنی هستند که می‌توان از طریق آن‌ها به مصرف شیشه در فرد شک کرد.

حتما مطالعه کنید: علائم مصرف شیشه

اثرات کوتاه مدت مصرف شیشه کدامند؟

شیشه بیش از هر نوع مواد اعتیاد آور دیگری، فعالیت بدن و مغز را تشدید می‌کند و لذا عوارض ناشی از آن نیز، بیشتر از سایر مواد می‌باشد. برخی علائم کوتاه مدت شایع مصرف شیشه عبارتند از:

 افزایش ضربان قلب، فشار خون و ریتم تنفس

 گلگون شدن چهره

 گشاد شدن مردمک‌ها

 قرمز شدن چشم‌ها

 متصاعد شدن یک بوی شیمیایی از نفس آن‌ها

 تعریق بیش از حد

 تکلم سریع

 ناتوانی در به‌خواب رفتن

تهوع و استفراغ

اسهال

 افزایش درجه حرارت بدن و تب

 از دست دادن اشتها و پس از مدتی کم شدن وزن بدن

 تحریک پذیری و عصبی بودن

 گیجی و پریشانی

کلینیک ترک اعتیاد

اثرات کوتاه مدت مصرف شیشه

رفتارهای خشن و آسیب زدن به خود یا دیگران نیز در این افراد دیده می‌شود. چون شیشه ماده‌ای است که اغلب در آزمایشگاه‌های غیر قانونی و یا خانگی ساخته می‌شود و از درجه خلوص متفاوتی برخوردار است، احتمال مسمومیت در مصرف‌کنندگان آن زیاد است. علائم مسمومیت و یا مصرف بیش از حد این ماده شامل تب، تشنج، اغما و در نهایت مرگ می‌باشد. مرگ ناگهانی نیز ممکن است در اثر تنگ شدن بیش از حد عروق خونی مغز و یا حمله قلبی رخ دهد.

اثرات بلند مدت مصرف شیشه کدامند؟

عوارض مصرف بلند مدت شیشه بسیار زیاد و گسترده‌اند که از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی

مقاومت پایین در برابر بیماری‌ها

آسیب به اندام‌ها به‌ویژه شش‌ها، کبد و کلیه‌ها

خشک شدن پوست و خارش آن

زخم‌های پوستی و آکنه

پوسیدگی دندان‌ها

دندان‌سایی

بی‌قراری

رعشه

نوسانات هیجانی

اضطراب

افسردگی

 خستگی مزمن

هذیانات ( مثلاً فرد دائماً فکر می‌کند توسط افرادی تحت تعقیب است و یا دیگران قصد آزار رساندن به او را دارند).

روان‌پریشی ناشی از مصرف مواد

از دست دادن حافظه

مرکز ترک اعتیاد

اثرات بلند مدت مصرف شیشه

یکی دیگر از اثرات مهم مصرف این محرک، عوارض ناخوشایندی است که روی دهان و دندان‌ها برجای می‌گذارد. این افراد معمولاً دندان‌های کوتاه، کج و بسیار خراب به رنگ قهوه‌ای یا خاکستری پیدا می‌کنند و دهان آن‌ها نیز همواره خشک است. این خشکی دهان ناشی از تخلیه غدد بزاقی در اثر مصرف شیشه و اسیدی که در ساخت آن به‌کار رفته است می‌باشد.

متخصصین و مشاورین کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی در زمینه ترک شیشه به شما عزیزان میباشد

شیشه با استفاده از اسیدهیدروکلراید ساخته می‌شود که به هنگام مصرف (به شیوه‌های خوراکی، استنشاقی و یا تدخیتی) علاوه بر اثر روی غدد بزاقی و خالی کردن آن‌ها، روی مینای دندان‌ها نیز تاثیر گذارده و باعث فساد و خرابی آن‌ها می‌شود. از سوی دیگر میل به خوردن شیرینی‌جات در مصرف‌کنندگان شیشه بسیار زیاد است که تخریب مینای دندان، خوردن شیرینی و به‌دنبال آن نادیده گرفتن شستن دندان‌ها، همگی باعث می‌شود که دندان‌ها پوسیده شده و از بین بروند. برخی از آن‌ها نیز خودبه‌خود لق شده و می‌افتد که این امر در اثر تخریب لثه‌ها رخ می‌دهد. سلامت لثه‌ها مستلزم آن است که خون کافی به آن‌ها برسد اما چون مصرف شیشه باعث تنگ شدن رگ‌ها می‌شود، خون رسانی به این عضو مختل گردیده و پس از مدتی بافت آن از بین می‌رود.

شیشه چه اثراتی روی مغز می‌گذارد؟

مطالعات حاکی از آن است که ۵۰ درصد گیرنده‌های دوپامین در مغز در اثر مصرف مزمن شیشه برای همیشه از بین می‌روند. گیرنده‌های سروتونین نیز با همین آسیب و حتی برخی شدیدتر روبه‌رو خواهند شد که منجر به عوارض روانی شدید و پایدار مثل روان‌پریشی در مصرف‌کنندگان خواهد شد.

کلینیک ترک اعتیاد

تاثیر شیشه بر روی مغز

تصویر سمت چپ، اسکن مغز یک فرد سالم را نشان می‌دهد. همان‌طور که مشاهده می‌شود از سطح بیرونی صاف و منظمی برخوردار است. اما تصویر سمت راست، اسکن مغز فردی را نشان می‌دهد که به مدت ۱۵ سال مصرف کرده است. در جاهایی که حفره و تورفتگی‌هایی دیده می‌شود، مغز از کار افتاده و کارکرد معمول خود را از دست داده است.

درباره ی کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

کلینیک ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای بستری و درمان بیماران اعتیاد، از بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد در کشور می‌باشد. این مرکز از معدود مراکز در تهران است که سیر درمان را زیر نظر روانپزشک و روانشناس در کنار سایر کادر درمانی متخصص خود انجام می‌دهد. در این مرکز از روش‌های جایگزین درمانی و نگهدارنده مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد استفاده نمی‌شود. روش درمانی ما در ترک شیشه، حذف کامل ماده اعتیادآور از بدن بیمار می باشد و بیماران را به ماده اعتیاد آور دیگر وابسته نمی‌کنیم. از جمله ویژه‌گی‌های بارز این مرکز این است که معتقدیم مهم‌ترین بخش از مراحل درمانی بیمار، بعد از ترخیص وی و بهبودی فیزیکی آن صورت می‌گیرد. سیر درمان سم‌زدایی و درمان فیزیکی در مرکز ترک اعتیاد آکسون پس از ترخیص بیمار،با خدمات روانکاوی و روان شناختی اعتیاد ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی ، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می گردد.

سوالات متداول شیشه

1آیا مصرف شیشه بر کارکرد مغز اثر مخرب وارد میکند؟

بله، مصرف شیشه میتواند کارکرد مغز را به طور کامل مختل کند.
2آیا ترک شیشه امکان پذیر است؟

بله، اما ترک حتما باید تحت نظر مشاورین و کارشناسان انجام بگیرد.
3آیا ترک شیشه نیاز به روان درمانی دارد؟

بله، همانطور که گفتیم شیشه اثرات مخربی بر مغز وارد میکند و برای بهبود و ترک وابستگی نیاز به روان درمانی می باشد.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک شیشه و سایر مخدرها با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

176 Comments

 1. الیاس گفت:

  مطالبتون بسیار آموزنده و مفید بودن۔
  واسه منم دعا کنین ۔۔۔ یاعلی۔ الیاس از بیرجند

 2. عین القضاه گفت:

  سلام دخترمن توسط شخصی اغفال شده و چند بارشیشه مصرف کرده الان علاقمند به ترک است. چه باید کرد؟

  • آکسون گفت:

   سلام/ لطفا با شماره 22226222 تماس بگیرید راهنمایی کامل خواهید شد

   • مرتضی گفت:

    سلام من سیگار‌میکشم که همین لعنتی بدبختم کرده ایا راهی هست بدای ترک

    • Alarik گفت:

     سلام من یه بار به کمپ رفتم ترک کنم وکردم ولی به محض خروج.از کمپ دوباره وسوسه شدم زدم باید چیکارکنم واقعا این لعنتی بیچارم کرده

     • مجتبی گفت:

      سلام. این نسخه برای کسایی که همه راه هارو رفتن و جواب نگرفتن:

      یه صبح بلند شو، دو رکعت نماز بخون، از ته قلبت از خدا بخواه و به یکی از امامان معصوم مثلا صاحب الزمان/ارواحنا فدا/ توسل کن.
      و بعد شروع به ترک کن.
      الان تنها کسی که میتونه کمکت کنه خدا هست.
      اگر تاالان این کارو کردی و جواب نگرفتی، پس بدون از ته قلبت نبوده.

      با التماس و زاری و خشوع از خدا بخواه، شک نکن کمکت میکنه.

      حتما واسه یکبارم شده این نسخه رو اجرا کن، فقط یادت باشه از ته قلبت باشه، خالص و بی ریا…

      منم برات دعا میکنم?

     • بنیامین گفت:

      سلام دوست من فقط و فقط جلسات انجمن معتادان گمنام میتونه به شما کمک کنه،منم مثل شما بودم ولی با شرکت مرتب در جلسات پاک موندم،حتماحتما شرکت کن مطمئن باش جواب میگیری

     • آیدین حسین پور گفت:

      داداش تجربه ی کنار گذاشتن خودمو میدم بهت
      داداش مواد ب مرور ادمو از طرض فکره گذشته دور می کنه و باعث طرض فکره فاسد میشه و بی ناموووس ادمو ضعیف میکنه.باید ب این موضوع ک شیطان مارو گول زده و خداوند اراده ای ب انسان داده ک از قدرتی ب قدرت روح خداوند برخوردار است.اون قدرت درونیتو برگردون داداش.
      یاعلی

   • علی گفت:

    سلا من الان شیشه کشیدم پنج دقیقه پیش بیهوش شدم یهوه بعد ازجام بلند شدم دیدم اقتادم وسط اتاق پام درد میکرد ولی نمیدونستم چرا الانم ضربان قلبم بالاس پاهام یخ کرده حالم بده چکارکنم

    • Hamseda گفت:

     اگر انتی هیستامین داری بخور اگر ن ا ی برو زیر دوش اب ولرم بعد از ۵ دقبقه به ت ریج اب رد سرد گن بعد از دوش اگر تونستی بخواب . در کل نگران نشو …… چیزیت نمیشه ارامش خودت رو حفظ کن. اگر کسی همرتهت هست ازش بخواه کمی اروم کاساژت بده …. کلا هر کار میکنیژ سعی کن بر خلاف استرسی که داری ، ارومت کنه .

   • آیدین حسین پور گفت:

    من تو این کلینیک خوابیدمو ترک کردم خرداد۹۸یادش بخیر.پیش دکتر جهان بانی عزیز
    پرچمتون بالاس

  • میلاد گفت:

   سلام یه مدت در منزل نگهش دارید خوب میشه نگران نباشید مایعات زیاد بخوره ورزش کردن حرف ندارن سمشو از بدنش بیرون میکنه

 3. hossein گفت:

  راستش من تازه شروع کردم ولی بسیاری از دوستانم تا به حال تو این ۴ یا ۵ سال مصرفشون مدت های طولانی ترک کردن و تفریحی استفاده میکنن و مورد دوم این که خیلیاشون به خاطر خجالت از خانواده نمیتونن به مرکز درمانی مراجعه کنن بنده هم دچار خستگی بیش از حد شده بودم به طوری که از صبح که بیدار میشدم تا شب به طور عادی خسته بودم و این مورد به شدت مداخله میکرد و مجبور به مصرف شیشه شدم

  • Sd گفت:

   سلام
   میشه بگین وقتی شیشه مصرف میکنین مردمک چشماتون چ تغییری میکنه؟مردمک بزرگ میشه یا ته سنجاقی؟اگ بزرگ بشه تا چند ساعت بزرگ میمونه؟و با قطره ناپریوین ممکنه کوچیک بشه؟چشماتون قرمز میشه؟

  • Salman najd گفت:

   سلام؛ چون تازه شروع کردی به امیدخدا فقط با کمی همت و اراده میتونی ترک کنی، تنها مشکلی که داری این است که چندروز خوابت میآید و راحت میخوابی. إنشالا..دیگر به این ماده و مخدرهای دیگر لب نزنی.

   • سعید گفت:

    سلام بنده پدرم در دستشویی شیشه میکشه بعد ما میریم دستشویی تاثیری روی ما دارد احساس میکنم روی مغزم تاثیر گذاشته

    • Diyako گفت:

     هیچ تاثیری نداره روی شما، درضمن شما و مادرت خیلی انسانهای کوته فکر و قدر نشناسی هستید، اون پدر هرچی باشه خرج شماهارو داده و بزرگتان کرده، بهش بگید بره داخل اتاق خواب مصرف کنه و احترامش رو حفظ کنید،کم کم باهاش مهربانانه صحبت کنید بخدا ترک میکنه، دستشویی خیلی ناراحت شدم، لعنت بر مواد که یه پدر توی خانه خودش بره توی دستشویی مواد بکشه، نمیگم مواد خوبه ولی احترام انسانها باید سرجاش باشه، طرف سالمه ولی فاحشه اس،همه بهش احترام زیادی هم میزارن ولی یه معتاد که در درجه اول به خودش ضرر میزنه باید اینجوری بهش بی احترامی بشه،توبه کنید وگرنه خدا بدجوری مجازاتتون میکنه

    • دیاکو گفت:

     هیچ تاثیری نداره روی شما، درضمن شما و مادرت خیلی انسانهای کوته فکر و قدر نشناسی هستید، اون پدر هرچی باشه خرج شماهارو داده و بزرگتان کرده، بهش بگید بره داخل اتاق خواب مصرف کنه و احترامش رو حفظ کنید،کم کم باهاش مهربانانه صحبت کنید بخدا ترک میکنه، دستشویی خیلی ناراحت شدم، لعنت بر مواد که یه پدر توی خانه خودش بره توی دستشویی مواد بکشه، نمیگم مواد خوبه ولی احترام انسانها باید سرجاش باشه، طرف سالمه ولی فاحشه اس،همه بهش احترام زیادی هم میزارن ولی یه معتاد که در درجه اول به خودش ضرر میزنه باید اینجوری بهش بی احترامی بشه،توبه کنید وگرنه خدا بدجوری مجازاتتون میکنه

     • ایلهان گفت:

      ایول مرد قربونت برم واقعا خیلی باشرفی پدر مادر هدیه ای خیلی با ارزش و بی همتای خداوند مهربان است باید تا آخر عمر نوکریشون رو کرد خدا هیچ کسی رو گرفتار مواد مخدر نکنه کسانی هم که گرفتار شده به حق خداوند متعال هر چه زودتر ترک کنن

 4. کریم غفور گفت:

  از مطالب بیدارکننده که صادقانه در اختیار خوانندگان قرار میدهید خیلی شاد شدم اجرتان با خداست.

 5. Masoud گفت:

  سلام باعرض خسته نباشیدوبه اندپاک بودن همهه ی اونایی ک گرفتاراین موادهستن امین….خاسم بگم خیلی علاقه به ترک دارم اماپیش خودم امروزوفردامیکنم ویه مشکل بزرگی توی زندگیم شده وازارم میده جوری ک عطادوست ندارم به زندگی خودادامه دهم وبعضی وقتاقیدهمه چی رومیزنم وطی روزبیشتروقتاحال بدی دارم یه سری وقتااینقدحالم بدمیشه ک خودبه خوداشک ازچشمهایم جاری میشودوشروع به گریه کردن میکنم بنده ازشماخواهشمندهستم همه جوره بهم کمک کنیدهرچی ک توان داریداول خدادوم شماوبه کمک شمااحتیاج دارم ممنون ازشما خدایابه حق فاطمه زهراهمه ی ادم هاروک به این مواداعتیاددارن وغیره… نجات بده الهی امین…….?????????

  • علی گفت:

   راحت تر از شیشه هیچی نیست جدی من همه چی کشیدم فقط یه دکتر روانپزشک برو یه چند تا دارو میده بخور خودتم باید کمک کنی

   • نگار گفت:

    احسنت ب غیرتت خداکمکت کنه کاش از این غیرتا ب بعضیا بده خدا

   • Samilord گفت:

    دقیقا ،واقعا راحتر از شیشه چیزی نیست،من بخاطر یه بی فکری ساک ورزشی رو زمین گذاشتم و شیشه رو دست گرفتم به خودم‌اومدم‌دیدم ۱ سال گذشت فقط از خدا خوتستم این چند روزی که خونه میخوابم وتسه ترک کردن یا پاک بشم یا بمیرم،الان ۳ ساله که پاک پاکم،و به نظرم تنها دلیلی که ادم میتونه پاک بمونه بعداز ترک کردن باید اون جمعی از رفیق هایی که اهل شیشه هستن رو به کل خط قرمز بکشید دورشون و هیچ رابطه ای باهاشون نداشته باشید
    یاعلی ،خدا کمک همهما بکنه که پاک بمونیم،امین

 6. علی گفت:

  جالبه
  من برای داستانم خیلی استفاده کردم
  و اینکه فکر می‌کنم مردم و در رأس مردم خانواده ها باید این مطالب رو آموزش ببینند.
  سپاسگزارم

 7. Ma30h گفت:

  ممنون از مطالب عالیتون.میخواستم بدونم داروهای لاغری که جدیدا” خیلی باب شده وتاثیرون توو مدت کم بالاست هم امکان اینکه داخلشون امفتامین استفاده شده باشه هست؟چون من علائم مصرف شیشه رو که الان توو مطالبتون میخوندم بیشترشون رو از وقتی یه کپسول لاغری رو استفاده میکنم دارم.مثله خشکی بیش از حد دهان کم خوابی ولی پرتحرکتر و حراف تر از قبل.استرس و گر گرفتن بدن هرازگاهی.اشتهام به غذا توو طول روز به میشه گفت صفر رسیده.عصبی شدن یهویی.بعضی وقتا بیحوصلگی و بی حسی.حس خواب رفتن یا گزگز کل بدن و تپش قلبو هرازگاهی توو روز تنگی نفس

  • نسیم گفت:

   بله من هم گلوریا مصرف میکردم و کیت متامفتامین و آمفتامین و حشیش مثبت شد.

   • ghha گفت:

    واي من مصرف ميكردم هنوزم عوارضشو دارم ميبينم بعد از ٢٠ روز نخوردن و قطع كردن??‍♀️??‍♀️??‍♀️فقط ميتونم بگم اگ جونتون رو دوست دارين نخورين ازين قرصا ك بيچاره اين

  • علی گفت:

   خدایا تو دنبال لاغری هستی اینجا از این سوالا نپرس..اینجا دردشون یه چیز دیگس..

  • آتنا گفت:

   سلام منم ۸ماه تموم گلوریا مصرف کردم متاسفانه حتی میشد روزی ۵-۶تا کپسول هر چقدر سوال میکردم چقدر هر چقدر سرچ میکردم هیچکس ننوشته بود توش آمفتامین هست و فقط نوشته‌بود حاوی کافئین بالا، من اون زمان بخاطر شغلم مجبور بودم بخورم و اگر نمی خوردم خواب آلودگی بسیار شدیدی سراغم می آمد و حال خوبی هم نمی داد فقط بحث انرژی بود و باعث شده بود داخل دهانم زخم های شدیدی ایجاد شود و تمام عوارضش شیشه را دارا بود من به طور ناگهانی دیگه مصرف نکردم اما بعد از اون مشخص شد که پلیس افتاده دنبال مافیای گلوریا و توی این قرص آمفتامین بوده الان که سه ماه میگذره از نخوردن گلوریا ضعف و بی حالیه شدید کم خونی شدید و حالتهای افسردگی دارم ولی اصلاً دیگه از این جور چیز ها زده شدم و به هیچ عنوان دوست ندارم این کار را انجام بدم با این که تا حدی به خودم کمک می کنم اما ناگهان یک روز از این رو به اون رو میشم و دعوا می کنم با بقیه و رفتارم کاملاً عوض شده البته این عوارض به مرور کمتر شده ولی هست و احساس می کنم باید حتماً برم پیش روانپزشک شما اگر راهکاری دارید بگید

   • حسین گفت:

    همه چی رست تود آدمه همش تلقیته من میتونم کمکت کنم

   • Samilord گفت:

    سلام،اتفاقا رفتن پیش دکتر روانپزشک واسه ماها که معتاد بودیم یا خستیم کار اشتباهیه ،چونکه با داروهای ارام‌بخش مارو هل میدن به سمت مواد دوباره
    من ۳ ساله که پاک‌هستم،ودارم به بچه هتیی که مثل خودم تو دام افتادن کمک میکنم ،و حاضرم چه از نظر مالی چه زمانی چه مکان برای ترک همه جوره کمک کنم تا یه نفر دیگه بتونه سالم زندگی کنه
    اگر کمکی از من بر میاد بگسد در خدمتم

    • سهیل گفت:

     سلام روزتون بخیر همسر من هم داره ترک شیشه رو میگذرونه یکبار رفت کمپ بعد ۴۵روز دوباره روی اورد مصرف شیشه هم که داشت حدود ۵،۶ماه بوده ولی حدود ۲۰کیلو وزن کم کرد و افتتاح تابلو شد الان چهار روز لب نزده تو خونه خوابیده لطفا کمک و راهنمایی دارید بفرمایید کاملا خسته ایم من که به ترک کردنش فکر میکنم بریدم همش وسوسه میشه

    • Qasem گفت:

     سلام دوستان من با داشتن 3تا بچه ومستاجر بودندواقعا برام سخته پول بالای این شیشه لعنتی بزارم ولی مجبورم اگه نکشم از زندگی میافتم ونمیتونم کار کنم واگه کار نکنم دیگه زدگیم ازبین میره اگه میشد یک ماه نه 15روز نرفت سر کار وخوابید میشد ترک کرد من کسی روندارم ازش کمک بگیرم تا خرج زندگیم کنم وبدون استرس ترک کنم لطفا اگه کسی هست میتونه کمک کنه دریغ نکنه وبه بچهام رحم کنه وقتی حالم خوب بشه جبران میکنم راستش بعضی وقتا میگم هم خودم وهم بچهام رو خلاص کنم وبقیش دست خداست ولی …..خدایا خودت کمک کن

  • نوید گفت:

   بله همه علاعمی ک دارید از جمله علاعم مصرف مخدر شیشه است و شک نداشته باشید ک همینطوره.

  • محمد گفت:

   یعنی خوشم میاد که رسماً آیس رو کردن داخل کپسول دادن دستت، شما هم داری میزنی و ناخواسته حالشو میبری ???

 8. Emran گفت:

  سلام برادر من هعی دماغشو میکشه وه روه دماغش سرخ شده و این که خیلی بی قراره شب هم نمخوابه ممکنه شیشه کشده باشه؟ دو سال پیش هم هیمنطوری شده بود و هعی به پدرم فش میداد از چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید

 9. بهرام گفت:

  سلام توضیح بدهیدکه بعضیها بدونه اینکه شخص ثالث خبرداشته باشه ازطریق نوشیدنی یا ازطریق قلیان میوه ای این ماده را به مصرف شخص میرسانند بعضی وقتها قصدشان اغفال شخص وبعضی اوقات به قول خودشان میخواهندشخص را ازاعتیادبه موادمخدرنجات دهندیا چون شخص زیادی چاق است اقدام به این کارمیکنندمسلماشمااطلاعاتتان بیشتراست ازاین اطلاعات به مخاطبین بدهیدتاآگاه شوند

 10. میترا گفت:

  سلام برادر من درگیر مصرف شیشه هست چند باری هم اقدام به ترکش گرفتیم ولی شکست خوردیم با زبون وقربون صدقه یکبارهم کمپ ولی فایده نداشت هر بارم میگه من از لج فلانی میکشم بهونه میاره چکارش کنیم پدر مادرم دارن دق میکنن ممنون میشم راهنمایی کنید.??

  • نگار گفت:

   برین دادستانی نامه بده ببرنش کمپ اجباری یک سال اونجا نگهش میدارن بدون دردسر و رایگان هم هست در هر شهری هم هست

   • fakhri گفت:

    اصلا این کارو انجام ندین،چون با این کار نه تنها ترک نمیکنه بلکه لطمه های دیگم بهش میخوره…
    تا خودش نخواد که ترک کنه حتی خدا هم بیاد نمیتونه کاری کنه
    به شرطی ترک میکنه که خودشم بخواد و از مصرفش زده بشه
    بازم نظر همه قابل احترامه و این نظر بنده هستش قصد بی احترامی به نظر عزیزان رو ندارم

   • بهار گفت:

    بسیاراشتباه این کارفقط خودش باید تصمیم بگیره ما هم متاسفانه به زوربردیم کمپ یک ماه موند بسیارمشکلات روانی پیدا کرد اومد توخونه هم شش ماه به زورنگهش داشتیم کمی از عوارضش بهبود پیدا کرد ولی متاسفانه با کاهش فشارخانواده و ازادی دادن دوباره شروع کرده نعلت خدا به کسایی که این اشغالها را تولید میکنند ومیفروشند الهی به بدترین شکل بمیرن خودشون وعزیزاشون زجرکش بشن

  • Sawnix گفت:

   الهی خدا کمکتون کنه و پاک شدن همه ک ب این مواد اعتیاد دارن

 11. احسان گفت:

  سلام…دوستان من 5 ساله شبانه روز دارم مصرف میکنم.بخدا نابود میکنه.اتفاقاتی که من تو این مدت تو زندگیم دیدم رو اگر تعریف کنم شاید گریه ت بگیره . زندگیم تا پایی طلاق رفته.سلامتی بدنم در حد فاجعه . روابط اجتماعی نابود شده . فقط موندم منو و این کثافتی که ولم نمیکنه

  • سلطان مراد گفت:

   برادر به امید خدا این کثافت ولت می کنه . متاسفانه خودت بودی که میرفتی سراغش و ولش نمی کردی ولی می تونی نری دنبالش . مسئولیت خودت و زندگی و اعمالت با خودت هست نه با یک شی بی جان مخرب . جان و عقل در اختیار توست نه در اختیار شیشه .

   • فاطمه گفت:

    سلام متاسفانه من تازگیا متوجه شدم شوهرم مصرف شیشه داره دوتا پایپ و یه کم شیشه پیدا کردم و خانوادش با خفت گیری تحویل کمپ دادنش ولی ترس تمام وجودم گرفته اولین تجربه هست برام نزاشتم خانوادم بفهمه کلافه ام یعنی دریت میشه اگه بره کمپ ترسش بریزه دوباره شروع کنه یه دختر هشت ساله دارم تو رو خدا تجربه هاتون بگید بهم دارم سکته میکنم

    • نوید گفت:

     معذرت من اصلا نمیخام ته دل شما و بقیه رو خالی کنم اما واقعیت اینه ک بیشتر افراد پس از خروج از کمپ به زندگی پاک خود ادامه نداده اند و دچار لغذش شده به خصوص اولین بار ولی چون اوایل مصرفه امیدی بهش هست بارها باید تلاش کنه تا به امید خدا بتونه.من ۶ماهه مصرف داشتم و باز هم بدون اطلاعی به بقیه تو اتاق دارم ترک میکنم و اینم بگم به هیچ وجه واسه ترک شیشه سمت متادون نرید چون شکست میخورید و مثل من گرفتار هردو میشید..به امید پاکیه همه

    • محدرضا گفت:

     منم مصرف کردم شیشه هورمون خوشبختی لذت و شادی و شور و زیاد میکنه باید حتما کاردرمانی کنید یعنی تنهاش نزارید محبت و عاطفه زیاد تو جمع باشه جلسات ان ای ام حتما بره غیر این عمرا نمیشه

    • آقا اميدي گفت:

     سلام سرکار خانم اصلا نگران نباش چون شيشه فیزیکی نداره بیقراری نداره رنج و کینه نداره برعکس مورفین اگه طولانی مدت مصرف کرده باشه 1هفته کمر درد داره اگه ن فقط خماری خواب داره 5 الی 7روز بعدشم 5 روز بیداری میکشه شما بهترین کار اینه ک 1دوره کامل 21 روزه بمونه هفته اول فیزیکی هفته دوم بیقراری هفته سوم سم زدای چرا 20روز یا 30روز نگفتن 21روز گفتن دلیلش همینه اگه باره اولشه 1دوره کافیه بیشترش به کینه رینج تبدیل میشه ولی کسانی ک لغزش میکنن 1دوره کمه 3دوره زیاده این راهنمایی که میتونستم بهتون بدم انشالله که مث بر ثمر باشه

   • علی گفت:

    شما داداش استفاده نکردی پس
    وقتی این لعنتی رو میکشی و بهش وآبسته میشی اونه که بهت مسلط میشه
    فقط از خدا میخام تا کمکمون کنه
    واقعا بلاي خانمان سوز هست
    دوسال پیش من همه جا سرم بالا بود و اعتبار داشتم الان بغال سر کوچمون یک شارژ هزاری بهم نسیه نمیده

  • ..... گفت:

   هیچ با خودت فکر کردی که تقصیر همسرت چیه که بخواد تاوان اشتباه تو رو توی زندگیش بده .
   بله الان میگی تقصیرش انتخاب تو بود .
   من شما رو نمیشناسم ولی چون خودمم عین همسر شما دارم با یک مصرف کننده شیشه زندگی میکنم کاملا از حال و روزش خبر دارم
   نکن برادر گناه کبیره هست وقتی که آرامش یک انسان بی گناه رد میگیری .
   من که حریف این شوهرم نشدم. حرفی را گفتم که شاید همسرت نتونسته بگه

  • حسین گفت:

   من دوازده سال شیشه متادون استفاده می کنم از خدا روزی هزار بار ارزوی مرگ می کنم از همه خجلت می کشم خسته ام اما راهی ندارم ای کاش خدا صدای الهام می شنفت راهم می کرد کمکم کنید ممنون

 12. بلوچ گفت:

  سلام اره راست گفتی خوده من توسط رفیقم بدبخت شدم نامرد رفیق نبود دشمن بود ولی من فکر کردم رفیقه وتوی تریاک شیشه وکریستال قاطی کرده بود وبعد از مدتی جلو روی خوده من بهم گفت که با طایفه ما مشکل داشته بوده زورش به اونا نرسیده عقده اش رو روی من خالی کرده وهرچی به خوانواده ام میگم که فلانی این بلا رو به سرم آورده هیچ کدومشون باور نمی کنن من خودم تریاک مصرف می کنم وهمه عوارض ذکر شده توی سایت رودارم خواهشا برام دعا کنین بدجور زندگیم به باد رفت

 13. اریا گفت:

  سلام من همه موادی می کشم الانم ترک کردم ‌‌‌‌و شیشه رو نمیتونم راه کار بدین

 14. احمد گفت:

  راهنمایی میخوام یه نفر بهم شیشه تعارف کرد بهم گفت داروی مسکن برای اعصاب الان قلبم تند میزنه اضطراب دارم ترس دارم چکار کنم اثرش بخوابه

  • ژاله گفت:

   سلام
   معلومات تان خیلی جامع بود من فقط می خواستم در مورد این مواد اندکی اطلاعات حاصل کنم.
   برای کسانی که معتاد هستند دعا می کنم تا رهایی یابند.

 15. Omar گفت:

  چگونه میتوانم با شما صحبت نمایم خیلی مهمه میخوام با مشوره شما اعتياد رو ترک کنم

 16. رئیس گفت:

  سلام به شما و خواننده گان ، تشکر از مطلب مفید تان
  اتفاقا من میخواستم امروز مصرف کنم چون یک دوستم پشنهاد مصرف برای یکبار برایم داد چون برایم گفت زیاد شاد میکند آخر ساقی محله جنس خلاص کرده بود پیدا نتوانست . بالاخره بدون مصرف خانه آمدم . و مستقیم طرف گوگل برای معلومات درباره شیشه آمدم و این مطلب شما و چندین مقاله دیگر خواندم. خدایاشکرت که قبل از مصرف از ضرر وعواقب اش خبر شدم. برای همه کسانی که گرفتار این مواد خطرناک است شفای عاجل و صحتمندی کامل میخواهم.

 17. امیرعباس گفت:

  سلام.
  دردم زیاده. چون خودم مشاور هستم و روانشناسی بالینی خوندم .۴ سال اوکراین و ۳ سال بلاروس و بعد که برگشتم ایران با مصرف مورفین و بعد هم امفیتامین یعنی شیشه آشنا شدم .
  استاد دانشگاه هستم و از آبروم میترسم.
  دوبار رفتم شهرهای دیگه کمپ و به معنای حقیقی جهنم خدا رو تجربه کردم. ولی برگشتم باز بعد از ۶ الی ۸ ماه مصرف کردم.
  ولی گیر کردم.

  قبلا شیشه رو فقط برای رابطه و سفر هایی که نیاز به رانندگی طولانی داشتم میزدم اما الان شده هروزی. از خواب بیدار میشم با شکم خالی.
  شب تا صب بیدار.یک و عده غذا نمیخورم. بی اشتها. سینم سرفه میکنم خلت های خونی و سیاه کنده میشه.
  آسم گرفتم.
  مشکلات یبوستی و خونی رودوی و معدوی پیدا کردم.
  ۸ بار عمل کردم رودمو و سرطان روده بزرگ گرفتم. اخرین عملم عمل pph یا همون پسونده عصب روده بود.

  اما تا وقتی این لعنتیارو مصرف کنم خوب نمیشم و به زودی میمیرم.
  ۳۳ سالمه و غرق در نکبت و فلاکت و کثافت و گمراهی.

  نمیدونم کی میتونه کمکم کمه.

  وقتی خودم همه چیز رو میدونم و بلدم و خودم دو سال مشاور کمپ و کنگره بودم.

  اما گیر افتادم.گیر افتادم. دیگه چه کنم؟

  دارم میمیرم.اینهمه سال درس خوندم و رفتم و اومدم و هزینه های سنگین و غم غربت ، به عشق اینکه خانوادم بهم افتخار کنن. ولی افسوس که خراب کردم. خراب.

  برام دعا کنین دوستان.
  جز این چیزه دیگه ای ازتون نمیخوام.
  یا حق.
  خداونده سبحان نگهدارتون باشد.
  بدرود.

  • محدثه گفت:

   شمای تحصیل کرده وقتی درگیر اعتیاد میشید از پدرای کارگر و سیکل ما چه انتظاری میشه رفت??

   • Khod khasteh گفت:

    شما اومدین اینجا این حرفارو بزنید؟مگه خودش میخواست که اینجوری بشه؟وقتی اطلاعی ندارید از این موضوع خواهشا اینطوری حرف نزنید،مگه کسیکه سرطان میگیره باتوجه به مدرک و رشتش بیمار میشه؟؟؟؟
    ایشون هم بیمار هست،طرف خودش داره با عجز حرف میزنه شما میای میکوبی تو سرش؟؟

    خواهشا وقتی میشه ساکت بود چرا ساکت نمیمونبن؟؟؟

  • سارا گفت:

   خیلی ناراحت شدم خدا پشت و پناهت
   …من به شیشه اعتیاد پیدا کرده و دوتا بچه داره
   خدا به همتون کمک کنه اول اراده تون زیاد شه و دوم خدا بهتون کمک کنه ?

  • نگار گفت:

   اگه بخوای به راحتی میتونی ترکش کنی فقط باید عوارضش رو تحمل کنی همین یه متخصص اعصاب هم برو باید قرص اعصاب مصرف کنی، شیشه ترکش خیلی طولانیه ۲ ماه طول میکشه میتونی محیطت و کامل عوض کنی تو این ۲ ماه خودتو با فعالیت های مختلف سرگرم کنی دوستات رو عوض کنی همین.

  • شاهین گفت:

   عزیزم مشکل شما در اینه که فکر می کنی همه چیز رو میدونی ، این منیت نمی ذاره
   و در ضمن حس متفاوت بودنم بزارید کنار…

 18. سلام.
  دردم زیاده. چون خودم مشاور هستم و روانشناسی بالینی خوندم .۴ سال اوکراین و ۳ سال بلاروس و بعد که برگشتم ایران با مصرف مورفین و بعد هم امفیتامین یعنی شیشه آشنا شدم .
  استاد دانشگاه هستم و از آبروم میترسم.
  دوبار رفتم شهرهای دیگه کمپ و به معنای حقیقی جهنم خدا رو تجربه کردم. ولی برگشتم باز بعد از ۶ الی ۸ ماه مصرف کردم.
  ولی گیر کردم.

  قبلا شیشه رو فقط برای رابطه و سفر هایی که نیاز به رانندگی طولانی داشتم میزدم اما الان شده هروزی. از خواب بیدار میشم با شکم خالی.
  شب تا صب بیدار.یک و عده غذا نمیخورم. بی اشتها. سینم سرفه میکنم خلت های خونی و سیاه کنده میشه.
  آسم گرفتم.
  مشکلات یبوستی و خونی رودوی و معدوی پیدا کردم.
  ۸ بار عمل کردم رودمو و سرطان روده بزرگ گرفتم. اخرین عملم عمل pph یا همون پسونده عصب روده بود.

  اما تا وقتی این لعنتیارو مصرف کنم خوب نمیشم و به زودی میمیرم.
  ۳۳ سالمه و غرق در نکبت و فلاکت و کثافت و گمراهی.

  نمیدونم کی میتونه کمکم کمه.

  وقتی خودم همه چیز رو میدونم و بلدم و خودم دو سال مشاور کمپ و کنگره بودم.

  اما گیر افتادم.گیر افتادم. دیگه چه کنم؟

  دارم میمیرم.اینهمه سال درس خوندم و رفتم و اومدم و هزینه های سنگین و غم غربت ، به عشق اینکه خانوادم بهم افتخار کنن. ولی افسوس که خراب کردم. خراب.

  برام دعا کنین دوستان.
  جز این چیزه دیگه ای ازتون نمیخوام.
  یا حق.
  خداونده سبحان نگهدارتون باشد.
  بدرود.

  • شهروز گفت:

   سلام من خودم شیشه رو در خانه ترک کردم روزی نیم گرم میکشیدم و استنشاقم میکردم الان دوماهه ترک کردم دوتا مسیله خیلی خیلی خیلی مهم
   ۱:قوای بدنی رو بالا ببرین تو ترک خیلی خیلی مهمه مثلا من گوشت و دنبه رو کباب میکردم میخوردم
   امگا۳ و مولتی ویتامین و نوروبیون و حتما فراموش نکنین اینا واسه دفع سمومه و حتما سبزیجات متنوع بخورین
   ۲:تجربه خود من برای جلوگیری از بیحالی امپول ناندرلون خیلی مهمه چون دوپینگ روزی ۱دونه بزنین تا ۵ روز بعدش یه روز در میون بزنین
   ۳:ازماده ضعیفتر استفاده کنین من ترکیب تریاک و متادون رو استفاده کردم البته از تداخل داروییش و حساسیت مطمین بشین
   ۴:حتما قرص خواب بخورین مخصوصا پوکساید واسه جلوگیری از نفس تنگی وبه خواب رفتن
   ۵:اب خیلی بنوشین تا کبد و کلیه بتونن ابدار عمل کنن
   ۶:اسپیرین ضد التهاب و با رقیق کردن خون هم از نفس تنگی جللوگیری میکنه هم جریان راحتتر و سیال کردن خونو راحت میکنه و تپش قلب رو از بین میبره
   ۷:بسختی خودتونو مشغول کاری کنین و تمام اثار و تلفن و دوستایه کلوپ رو از بین ببرین
   خودم اینطوری ترک کردم و اصلا شوخی نیست بدون برنامه امکان نداره بشه شیشه رو ترک کرد
   البته اینا تجربیات شخصی خودمه اگه سوال داشتین ازم بپرسین کمک کنم چون بعضیا امکان کمپ یا مطلع کردن اطرافیان رو ندارن
   مثلا من خودمو زدم به کرونا گرفتن:) یه سه روزی خوابیدم‌

   • احسان گفت:

    سلام با مصرف یک ماه بازم اعتیاد آوره و ترکش سخت میشه؟

    • نوید گفت:

     رفیق وسوسه این لعنتی تا همیشه همراهته چ ی بار مصرف و چه ۲۰سال سری اقدام کن بعضی وقتا زود دیر میشه….

   • رهه گفت:

    سلام شما چند وقت مصرف میکردین و ایا تحت نظر پزسک اینکارو کردین؟؟

   • موفق گفت:

    داداش منم الان 6 ماهه دارم مصرف میکنم یک مقدار زندگیم مختل شده و چون مغازه دارم و کار می‌کردم الان اصلا کار نمیکنم و اگه ادامه بدم روزگارم سیاهه من 9 سال هروئین مصرف میکردم البته بینش 4 سال پاک بودم قبل عید هروئین ترک کردم و شروع به خوردن متادن کردم خوب بود داشتم کار می‌کردم که یکی گفت شیشه بکش مرفین زود از تنت بره بیرون الان 6 ماهه زندگی نکردم زن و بچمو ندیدم دروغ گو شدم کار نمیکنم ماشینم خرابه نمیرم درست کنم انداختم گوشه خیابان در روز هیچی نمی‌خورم اعتبار و آبروم داره از بین میره دوتا دختر دارم زندگیمو دوست دارم من الان 5ماهه نمازمو نخوندم در کل اعتیاد به یک چیز دیگه هم پیدا کردم که ببینم. من یک بار کمپ رفتم ولی دیگه نمیرم چجوری ترک کنم؟؟ من بعد از 6 ماه مصرف که همش نشستم دارم میکشم و خودمو با… مشغول میکنم پریشب 10 متری درخونمون وایساده بودم ولی نمیتونستم برم خونه احساس میکنم مغزم خیلی آسیب دیده خیلی چیزها و فراموش کردم از جمله اینکه توی کار کردن همیشگی خودم موندم یادم میره خیلی از این موضوع ناراحتم و خیلی گریه کردم چیکار کنم؟؟ لطفا همگی راهنماییم کنید من 36 سالمه دوتا دختر 10 و 8 ساله دارم سید اولاد پیغمبر و قابل احترام برای خیلی ها از اطرافیانم که دیر بجنبم خراب میشه.

   • اسماعیل. گفت:

    سلام دوست عزیزم به امیدخداشماپاک میشی وهمانطور که آرزو داشتی افتخار خانواده میشی چون تحصیل کرده وصاحب تجربه هستین .من بعنوان دوست وبرادر وهموطن ازت خواهش میکنم به کنگره ۶۰مراجعه ودرجلساتش شرکت کنید واز چیزی نترسید چون قدم گذاشتن تو راه سلامتی که ترس وخجالت نداره ماهم برات دعا میکنیم به امید روزی که خودت یکی از کسانی باشی که به جوانان مصرف کننده کشورمون داری خدمات میدی الهی آمین

  • ملو گفت:

   فقط خدا میتونه کمکت کنه بعدا تصمیم جدی خودتان برای ترک کردن و بعد دعای خیر بقیه انشالله خوب میشی

 19. سارا گفت:

  سلام امیرعباس عزیز منم همسن تو هستم و روانشناسی خوندم، امروز برای اولین بار شیشه مصرف کردم و اومدم گوگل ببینم اثرش تا کی توی بدنم میمونه که پیام دوستان رو خوندم، قصد پاسخ نداشتم ولی نشد که پیام شما رو بی جواب بذارم، تجربه ی تو از مصرف شیشه و گذاشتن در اینجا باعث شد که من آگاه بشم و یه نهیب به خودم بزنم که دیگه سراغش نرم و قسم میخورم که نمیرم، ولی ازت یه خواهش دارم که بخاطر اینکه جوونی و تحصیلکرده و آگاه ، بیا و فرصت آخر رو به خودت بده و تو هم به خودت نهیب بزن، یا علی بگو و اراده ی قووووی کن، افسار شیشه رو تو دستت بگیر، نذار زندگیت و سلامتیت و موفقیته روزافزونت فدای این ماده ی شیمیایی بشه,شیشه و وسایلش رو دور بریز، رابطت رو با کسی که بدستت میرسونه قطع کن، اصلا بلاکش کن ، هرکاری از دستت برای نجات خودت برمیاد انجامش بده، انشالله که توی ترکش موفق باشی ما برات دعا میکنیم، این خود تویی که تصمیم میگیری شکست بخوری یا پیروز باشی پس پیروز باش، تو میتونی.

 20. محدثه گفت:

  سلام من پدرم چندین ساله تریاک میکشید چند ماهی میشه بسته های سفید کوچیک دیدم میدونم که شیشه هستش هیچ کس هم جز من نمیدونه بیشتر علائم شیشه هم داره دارویی نیست من بخرم یواشکی تو غذاش بریزم که کمک کنه برا ترکش چون میدونم خودش برای ترک اقدام نمیکنه

  • فردین گفت:

   متاسفانه تا خودش نخواد هیچ راهی ندارید

  • P4NIC گفت:

   سلام خواهرم شیر بز یا گوسفند اگه بتونی تهیه کن بجوشون بده بخوره تو ۲یا ۳وعده صبح شب چون شیر خاصیت سم زدایی داره و بهترین مختل کننده و از بین برنده اثرات شیشس من خودم مصرف کننده بودم ولی شکر حالا ترک کردم اگه بخوای یواشکی کاری کنی شیر بده بهش اثراتشو از بین ببره ولی شیرینش نکن مثلا بخوای عسل بریزی یا شیرکاکو درست کنی ولی هرچی درست میکنی شیرین نباشه ولی شیر داشته باشه چون شیرینی اثرات شیشه رو زیاد تر میکنه

  • P4NIC گفت:

   سلام خواهرم من خودم مصرف کننده بودم ترک کردم اول از همه باید خودش بخواد چون حتی اگه به زور هم ترکش کنه باز بعد از ترک چه زود چه دیر میره سراغش ولی بهترین راه برای ترک کردن توی این جور موارد چون چند ماهیه و پدر محترمتون تازه به شیشع روی آوردن بهترین راه اینکه حد عقل ۳یا ۴ روز بخوابه و توی این مدت از نوشیدن فراوان آب بگیر تا خوردن پروتینی جات و مخصوصا شیر استفاده کنه چون شیر خاصیتش سم زدایی وتو این ۴روز خوابیدن و استراحت حتما شیر استفاده کنه البته این شیر های پاکتی اثر چندانی ندارن اگه بتونید براش شیر گوسفند یا بز یا شتر تهییه کنید و بعد از جوشاندن به پدرتون بنوشانید تا بدنش کاملا سم زدایی بشه

  • سارا گفت:

   محدثه،من سارا ام شرایطم دقیقا مثل خودته??میشه باهام حرف بزنی لطفا

   • علی گفت:

    منم مثل شما هستم پدرم درگیر اعتیاد بود و مادرم بدلیل اعتیاد منو و پدرمو کاعتیاد داشت ترک کرد..من ۲۰سالمه و ۱ماهه شروع ب کشیدن شیشه کردم پدرم ۳۰سال مصرف شیشه داشته و بارها منو توی فامیل و دوستان تمسخر کردن من برای راحتی فکرم روی ب اعتیاد آوردم ??چون دلم برای مادرم تنگ میشه ??آبجی کوچولوم که خودم بزرگش کردم الان داداشش معتاده دیگ غیرت ندارع ?میدونین چیه من دیگ امیدی ندارم پدرم ازدست رفته مادرم رفت ابجیم رفت من گناهم چی بود ؟همه منو دوست داشتن من آرزوی بد نکردم برای کسی خودم گشنه خابیدم ولی گربه و سگ های در کوچمونم غذا میدادم پدرم منو با کمر بند و شلنگ …مجازات میکرد اینم شد عاقبت الآنم ??خدا به همه کمک کنه نکنین چون آخرش بچتون میشه من دستم پایپ گرفتم آنقدر بابام منو فرستاد پیش کاسب تریاک و شیشه و کمیکال وحشی و گل همه شونو توی ۳سال ترک از مادر مصرف داشتم بدتر از همه کمیکال بود ولی واییییی باحال شیشه خیلی خطرناکه آدم انگار حک شده فرمونش دست یکی دیگس ولی تلقین و ی راهنمای سالم همین دوتا?

 21. سید گفت:

  سلام خسته نباشید واسه منم دعا کنید من حالا بدنم حساسیت پیدا کرده و خارش بیش از حد داره ودست و پام حالت کسی پشه بهش زده باشه وحالت جوش و التهاب پیدا کرده و قرمز شده وبعد از مدتی خارش بیش از حد داره لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ازبس بدنم خارش داره که نگو منتظرم راهنمایی شما بزرگواران هستم

 22. Farhad گفت:

  ۱۸ ساله شیشه مصرف میکنم.نمیخوام حرفام اینطور برداشت بشه که دارم این مخدر رو تائید میکنم یا حرفهایی رو که دوستان گفته اند رو رد میکنم.
  فکر میکنم داشتن آگاهی از اثرات هر مخدری کمک می‌کنه تا راه مبارزه و یا سازگاری با اون مواد رو بدونیم.معتقدم اثرات مواد در افراد مختلف،متفاوته و علاوه بر مقدار مصرف،چگونگی مصرف،حالات روحی و فکری در زمان مصرف مخصوصا اولین تجربه هایی که هر شخصی کسب می‌کنه و افرادی رو که بصورت دائم باهاشون در تعامله نقش مهمی در چگونگی شکل گرفتن شخصیت اون مصرف کننده میگذارند.تقریبا تمام اطرافیان من باور نخواهند کرد که من ۱۸ ساله بطور مستمر شیشه مصرف میکنم.به کار و زندگی ام و خانواده ام توجه کامل دارم ،هیچی براشون کم نمی‌گذارم.در دروس بچه ام بهش کمک میکنم با اینکه ۳۶ سال از زمان اخذ دیپلم دبیرستانم میگذره هنوز به راحتی اونها رو به خاطر دارم .زبان انگلیسی ام بهتر از ۳۶ سال قبله.دقت و توجه ام به محیط،مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی ام کافی و مناسبه.طرز پوشش،رفتار و برخوردم کاملا قابل قبول و موجه دیده میشه.
  چیزی بنام توهم رو تابحال تجربه نکرده ام.
  اما مشکلاتی که برای دندان ها بوجود میاد،افزایش دمای بدن ،بیخوابی و فعالیت زیاد فکری و جسمی،افزایش میل جنسی و برخی علایم ذکر شده رو تایید میکنم.
  از اینکه به تریاک و شیره ،هروئین و مرفین و کراک اعتیاد ندارم بسیار خوشحالم.
  امیدوارم دوستانی که این دیدگاه رو میخونن از من گله نکنند.من هم مثل بقیه که اثرات مصرف این ماده رو بر خودشون بیان کرده بودند،خواستم بگم کسانی هم وجود دارند که انطور نشده اند.
  من آمادگی اش رو دارم که در موارد پژوهشی شناخت این ماده مخدر همکاری کنم.

  • بی وقت گفت:

   کاملا با شما موافقم من هم حدود 18 ساله که مصرف میکنم ولی مهمترین بدبختی که سر من آورده اینه که وقت رو از من گرفته. وقتی شما شیشه مصرف میکنی وقت برای انجام دادن کارها و تمام کردن و به سرانجام رسوندن اونها کم میاری. واین خیلی مهمه که کارهایی که شروع میکنیم رو به پایان برسانیم و نصفه کاره ولشون نکنیم. آقا فرهاد شما هم مثل من خیلی چیزها رو تونستی مدیریت کنی ولی من مدیریت وقت رو از دست دادم شما چطور؟

   • Shaghayegh گفت:

    سلام وقت بخیر.. یعنی چی که کارها رو نمی‌تونید به اتمام برسونید!؟ چرا نیمه کاره رها میکنید!؟ چون شنیدم خیلی انرژی میده

  • Majid گفت:

   سلام خوبین ینی شما الان میگی مصرف شیشه چهره ادمو خراب نمیکنه مثه شیرع و تریاک چون من ب پدرم مشکوک شدم ولی چیزیم ازش پیدا نکردم فقط میخام بدونم رو قیافه تاثیر بد داره یان چون کسایی رو ک بیرون میبینی این ضایعاتیا خیلی داغونن ولی شما یچچیز دیگ گفتید اینجا ممنون میشم راهنمایی کنی

 23. ALi ( گفت:

  چرا در مورد اثرات جنسی شیشه فقط چندخط نوشته یعنی اثرات میل جنسی اهمیت کمتری دارد ؟! اگر این طور است پس بیشتر باید نگران آثار دیگر آن باشیم

  • نائم گفت:

   سلام به همه عزیزان منم یه بچه کوچیک دارم همسر منم مصرف کننده است دوبار شده میره کمپ امروزم دوباره رفت .خیلی برام سخته این شرایط اول جوونی و این مشکلات تروخدا براش دعا کنید??

 24. POUYA گفت:

  رفیقای عزیزم و همتون رو خیلی خیلی دوست دارم

  اگر میخوای ترک کنی ، همین همین همین همین ثانیه که این جمله رو خوندی ، از زندگیت خارجش کن
  من هر چی که فکرشو بکنید رو مصرف میکردم
  اگر همیییییییییین ثانیه اون مواد رو حذف کردی ، برنده ای ! برای همیشه
  من درد کشیدم ، لرز و تب خیلی کردم ، افسردگی خیلی خیلی خیلی شدید گرفتم ، اضطراب و پرخاشگری و بیخابی هم که وحشتناک،!!! ولی هممممممممممشون به یک ماه نکشید و خداحافظی کردن و گورشون رو گم کردن
  من درکتون میکنم و عاشقتونم ، ازتون برادرانه خواهش میکنم به یک دکتر روانپزشک خوب مراجعه کنید و همه همه چی رو بهش بگید
  من به دکتر روانپزشکم گفتم شیشه و هرویین و ماریجوانا و الکل خیلی مصرف میکنم ، هیچی نگفت!! فقط ۴ تا قرص واسم نوشت و حدودا بعد از یک ماه که حالم کاملا خوب شد ، من دستشونو بوسیدم و براشون شیرینی خریدم

  و به عنوان یه کسی که در این راه تلف شده ، این رو هم ناگفته نمونه که هوسسسسسسس مواد مخدر همیشه خدا هست
  اصلا فک نکنید هوسش از ذهنتون میره ، تا آخر عمر مواضب خودتون باشید ، دوستون دارم ، عاشقتونم

 25. Anni گفت:

  سلام دوستان گل من چندسالیست که شربت متادون مصرف میکنم.الان هم ۳ساله که گرفتارشیشه شدم.چندوقتیه بدجوراذیتم غلظت خون شدید پیداکردم.تاحدسکته قلبی هم پیش رفتم لطفاً راهنماییم کنین شیشه چجوری بذارمش کنار

 26. شراره گفت:

  سلام من با شخصی در ارتباطم که حس میکنم مواد مخدر مصرف میکنه و چون تا به حال اطرافم کسی رو ندیدم که اعتیاد داشته باشه میخواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید از رفتاراش این که خیلی بد دل میشه به همه چیز شک میکنه همش نگرانه همش با عصبانیت باهات حرف میزنه و نصیحت میکنه و روزا میخوابه و شبا تا صبح بیداره و فیلم میبینه از اجتماع فاصله گرفته دندوناش همه پوسیده شدن هر روز دندونپزشکی سر موضوعات کوچیکی مثلا بگم سرماخوردم یکساعت با آدم کل کل میکنه که چرا مواظب نبودی یعنی انقد ور میره و کل کل میکنه که دیونت میکنه پشت تلفن که باهم حرف میزنیم بیشتر شنونده ام اصلا فرصت حرف زدن نمیده گاهی وقتا شده تا دو سه ساعت باهم حرف میزنیم ولی فقط اون حرف میزنه و یموقع هایی دچار افسردگی میشه و شروع میکنه به نالیدن و تو دوسم نداری و ازین حرفا هر چیم قربون صدقش بری اصلا بهت گوش نمیده رفتارای غیر عادی و عجیبی داره از هر حرفی یه داستان میسازه بهونه میگیره کلافت میکنه راهمون دوره از هم و همو نمیبینیم فقط تلفنی و چت و تماس تصویری ارتباط داریم و هر دیقه شکایت میکنه که چرا به خودت نمیرسی عکس بگیری حالا گوشیش و نگاه کنید 2000 تا بیشتر ازم عکس داره ولی هر کاری براش میکنم هنوز ناله میکنه و ازم ناراضی و اصلا راضی نیست همه چیز یادش میره و داعم شکایت میکنه که تو منو نمیتونی اروم کنی واقعا دیونه شدم ول کنمم نیست

  • شراره گفت:

   البته اینم بگم که داروهای افسردگی مصرف میکنه و داعم سر درد داره

   • صادق گفت:

    تو که اینارو تجربه کردی،خودت جوابتو گرفتی زندگیتو آینده تو دست همچین آدمی به باد نده که کل زندگیت میشه غم و افسوس و تلخی
    اگه کسی اومد تو زندگیت توجه کن سیگار هم لب نزنه،با یه ادم زشت هیچی ندار ازدواج کن ولی با کسی که حتی یه نخ سیگار مصرف میکنه نباش،عاشق یکی بودم جونمم میخواست بهش میدادم چندین سال پاش وایسادم از گل بهش نازکتر نگفتم ولی پارسال متوجه شدم شیشه مصرف میکنه
    هم زندگی خودشو نابود کرد هم عشقی بهش داشتمو از بین برد،زیباییشو از دست داده داغون و افسرده شده هر از گاهی زنگ میزنه واسه پول میگه واسه نوار بهداشتی و …. میخام و هزار دروغ و کلک
    جوونیم و به باد دادم هشت سال پای اون زندگیمو سوختم خاستم تلاش کردم نجاتش بدم ولی به دروغ میگه نمیکشم منم افسرده شدم همه زندگیم شده حسرت روزای جوونی که از دست رفت…خیلی دوستش داشتم بعضی شبا واسش گریه میکنم هنوزم

    • شراره گفت:

     خیلی برام سخت بود ولی به خاطر رفتاراریی که داشت ازش جدا شدم بیشتر خیلی دستو پا زد که برگرده سمتم ولی دیگ نمیزارم بیاد چون هر کاری براش مکنم بازم ازم ناراشی هیچوقت راضی نمیشه و واقعا حس میکنم چیزی مصرف میکنه بهم ثابت نشده ولی اخلاقش همچین چیزی رو نشون میده و این اواخر یه حرفایی میزد و به زور میگفت که تو انجام دادی در صورتی ک من اصلا انجام ندادم حتی حرفشم نزدم خیلی عذاب بود برام جداش دن ولی دیگ قید همه چیو زدمو جدا شدم و واقعا بدترین شکست عشقی دنیا برای هر دومون شد هر راهی که باشه رو امتحان کرد که منو نگهداره ولی نموندم

     • صادق گفت:

      بهترین کار زندگیتو کردی،سالها بعد خوشحال میشی از تصمیمت،دختری که من عاشقش بودم بخدا قسم اگه کسی اون روزایی رو میدید که شیشه مصرف نمیکرد انگار یه تیکه الماس بود از هر نظر یه دختر پاک و معصوم و بی گناه تا حرف میزد صداش آرامش روح و جسمم بود،بعد که فهمیدم شیشه میزنه و هرچقدر تلاش کردم ترک کنه قیدشوزدم شبا نصف شب گریه میکردم ولی مجبور بودم طاقت بیارم بعد از اون هر ازگاههی زنگ میزد برا پول میریختم براش اکثرا که حداقل تن فروشی نکنه واست گفتم ببین به چه جایی رسیده که شب پیام میداد میگفت بهم پول بده لوازم زنونه بخرم گفتم برا شیشه اس اصرار کردم ندادم بهش فرداش پیام میداد تو نامردی بهم پول ندادی صبحی پاشدم دیدم زیر پام کلا خون ریخته خیس شدم،به معصومیت و پاکی اون دختر قسم یه موجود دیگه ای از این درست شده،که بخاطر پنجاه تومن دروغ میبافه
      خودتونو بدبخت نکنید،مردم دارن تو خونه شون با بچه هاشون باگرمی و خوشحالی از زندگی لذت میبرن کار من شده صبح تا شب گریه کردن بخاطر دسته گلی که معلوم نشد کی بهش شیشه داده الان جز یه چوب خشکی چیزی ازش نمونده،،خدایاا چه بدی کرده بودم چه راهی رو کج رفته بودم بس گریه کردم چشمام کور شده

  • حامد گفت:

   سلام خواهرم به خدا توکل کن از ته دل درست میشه…باید یک حرفهای که براش خوشایند نیست بزنی تا بفهمه کجای این کاری که میکونه هستش..اگه واقعا زندگی شو دوست داشته باشه به خودش میاد راه دوم تا میتونی بهش عشق بده کمکش کون حرف های قشنگ بزن تا بیشتر دوست داشته باشه..یک جوری خودت بیشتر وابسته کون تا نتونه از تو دل بکنه …آخرش این مواد خودش یا ما کمکش میکونیم…فقط انسان باید چیزی از ته دل بخواد تا به مقصودش برسه…خواهرم جدا نشو حیفه کمکش کون ..تو زندگی وقت. دوست داشتن همدیگه میمونه ،وقت اول باید خودشو دوست داشته باشه که بتونه دیگران دوست بداره …اخلاق و رفتار ..هم کم کم میبینی تعقیر میکونه…من اینها رو تجربه کردم …آخرش از خدا میخوام هیچ جوانی رو به سمت مواد نکشیونه…. و زندگی ها از هم نباشه…مننون

 27. یه زن بدبخت و بی کس گفت:

  بخدا دروغه کی میگه شیشه مغزو تخریب میکنه همسر من 13 سال اعتیاد داره شش ساله که شیشه مصرف میکنه مغزش مثل ساعت کار میکنه حرفهای ده سال پیش رو یاد شه بدبختم کرده این همه سال به پاش وایسادم بهترین کمپها بردمش ولی دوباره مواد مصرف کرد به همه روانشناسها و دکترها میگم دروغه من دارم با یه آدم شیشه ای زندگی میکنم هیچ کجای مغزش هم تخریب نشده تو رزندکیش یکبار هم مریض نشده یه قرص آستامینوفن هم نخورده از منم سالمتره

  • مممم گفت:

   سلام من چند وقته به همسرم شک دارم یک بار یک چیز مشکوک توی جیبش دیدم توی اینترنت که نگاه کردم مثل شیشه هست بهش گفتم گفت سخارین شیرین کننده است من احمق نچشیدم ببینم راست میگه یا نه دوبار هم فویلهایی که روی گاز میکشن پیدا کردم اثر سوختگی روشون بود ولی هیچ بویی نمیداد در دستشویی صدای چندین بار فندک زدنشو شنیدم ولی پست سرش رفتم هیچ بویی نمیومد خیلی نگرانم که چیزی مصرف میکنه یا نه امروز باهاش حرف زدم میگه فکر تو بیماره و برای کارهاش دلیل به نظر من الکی میاره شوهر من خودش کلنیک ترک اعتیاد داره ولی سیگاریم هست من در رفتارش تغییری ندیدم کلا ادم ساکتی هست و تایمی که سرکارنمیره میخوابه توی خانه به جز عرق و گرمایی بودن چیزی دیگه ازش ندیدم ولی خواهر برادرهاشم همینطورن تو گرمایی بودن البته قرص خوابم دیده بعضی اوقات میخوره به نظر شما همسر منم به چیزی اعتیاد داره فکرش داره روانیم میکنه?

  • ملو گفت:

   عین شوهر من فقط باید زن یک مرد معتاد نابود بشه نه خودش

  • م. ص گفت:

   سلام. همسرم 15 ساله شیشه میکشه بارها کمپ رفته و ترک کرده ولی فایده نداشت
   درسته که چیزی را فراموش نمی کنه ولی مثل یک مرد سالم تصميم گيري نمیکنه شما همه ماجرا را نگفتی، بله من هم موافقم ولی آیا ظلمی در حق خودت و فرزندانت نشده
   کسی که شیشه میکشه بی دلیل به همه پرخاش میکنه. محیط خانه را متشنج میکنه. شب ها کاملا نگران می خوابم
   تازه مصرف ایشون کم هست ولی زندگی زهرم شده سال هاست فقط به خاطر عشق به همسرم دم نزدم و نخواهم زد ولی خدا رو خوش نمیاد دروغ بگوییم باید فرد مبتلا بدونه خانواده چه میکشه

 28. یه جوان بی نام گفت:

  باسلام
  دوستان الان 2 ساله مصف کننده بودم لطفا با دقت مطالبی رو که مینویسم بخونید.
  قبل از این ماده شیطانی فقط مصرفم گل بود واصلا از این ماده آگاهی خاصی نداشتم، درسته تو پایین شهر بودیم و من توهماتشو تو چند تا از آدمای محل دیده بودم ولی فکر نمیکردم اینقدر این ماده شیطانی باشه. چون از ساقی که ازش گل میگرفتم شیشه هم میفروخت یه بار تصمیم گرفتم امتحانش کنم و ببینم چیه اولین بار که کشیدمش واقعا لذت خیلی خوبی داشت و چون تو اعتیاد تجربه داشتم تا 1.5 سال تونستم مصرف رو کنترل کنم (نهایتش 5 روز مداوم مصرف داشتم) بعدش چند روز استراحت میدادم، و تو فکر خودم معتاد نبودم ولی باور کنید این ماده نمیزاره بفهمین کی معتاد شدین و دارین مصرف میکنید. مغز رو کلا تغییر میده از رفتار دیگران برداشت دیگه ای میگیرید و دیگه خودتون نیستید. مهم نیست هر ماه یه بار بکشید یا دو ماه یه بار اگه قطع مصرف نکنید فقط دارید اعتیاد خودتونو میندازین عقب تر یه وقتی میرسه که مصرف هر روزه میاد سراغتون بدون اینکه بفهمید. بخدا این ماده ارزش نداره حتی یه بار امتحانش هم. ویران کنندس بخدا این ماده نه اعتبار میزاره واستون نه غرور، اصلا نمیشه باهاش شوخی کرد.
  من الان هفت یا هشت ماهی میشد که هر روز مصرفم بود دیگه خسته شده بودم از خودم از اطرافم الان خدارو شکر 2 روزه پاکم و میخوام ترکش کنم. اونقدر نفرت دارم ازش که وقتی اسمش میاد اعصابم به هم میریزه. اون دوستایی که تفننی میزنن یا تازه شروع کردن بزارن کنار تا ویرانتون نکرده. کلی ماده مصرفم بود ولی این یکی یه چیز دیگس این شوخی نمیگیره. من فقط تا این هد میتونستم راهنمایی کنم دیگه بقیش با خود فرد مصرف کنندس.
  واسه ترکشم سراغ چیزای مزخرف نباشید 2 روز به بهانه مریضی بیوفتیم تو خونه بخوابین بعدشم مایعات و مکمل های تغذیه ای یادتون نره.
  واسه من که این ماده دیگه مرده آخر خودم به نتیجه رسیدم که کلا همچین ماده ای وجود نداشته و تونستم اینو باور کنم. سعی کنید کلا از زندگیتون بندازینش بیرون

 29. رها گفت:

  سلام من احساس،میکنم پدرم تازگیاشیشه مصرف میکنه یه بارکه بیرون بودم ناقافل اومدم خونه دست وپاشوگم کردوچنددقیقه دیگ اونجایی که نشسته بودرودیدم چندتادونه یه چیزی شبیه به بلورریخته بود
  چندوقته به شدت عصبانی میشه وهمش یاغذامیخوره یاچای،میخوره جرت هم ندارم ازش بپرسم
  چیکارکنم به نڟرتون؟

  • شراره گفت:

   کی میتونه با باباش حرف بزنه بابای من ک مواد نمیزنه تا میایم حرفی بزنیم میبندمون به کتک دیگ چه برسه مواد بکشن

  • مریمی گفت:

   سلام رها خانوم منم تقریباهمین دردشماروداشتم ولی انقدرتحقیق کردم تااینکه تونستم راه حلش پیداکنم الانم خداروشکر چندساله که پدرم پاکه پاکه دگه طرفش نرفته

 30. پیمان گفت:

  ببخشید من روی آلت تناسلیم از وقتی شیشه مصرف میکنم ی چندتا جوش نسبتا بزرگ زده ولی جوش نیست نمیدونم چیه ، میترسم،نگرانم لطفا کمکم کنید

 31. شقایق گفت:

  سلام
  من ۸ روز قبل آزمایش خون و ادرارم یک عدد قرص لاغری گلوریا مصرف کردم آیا امکانش هست تو نتیجه آزمایش هام موثر باشه و مثبت نشون بده؟

 32. ashkan گفت:

  سلام.من یک مدت مصرف داشتم. تصمیم گرفتم بخاطر خانم ترک کنم یک سال بیشتر بود که پاک بودم بعد رفتار خانم باهام سرد شده بوده و چند ماه بود هیچ رابطه ای باهام نداشت و زیاد بیرون میرفت تا این که یک شب خواب بودم با صداش بیدار شدم داشت تلفنی حرف میزد منو دید دست و پاشو گم کرد و به منم نگفت با کی حرف میزده. منم دیگه اسرار نکردم و بعد باهاش شوخی کردم گفتم چند ماه باهام نبودی من میخوام باهات باشم الان عصبانی شد و هرچی از دهنش امد گفت شیشه ای نمیخوامت طلاقم بده.هرچه باهاش میخواستم حرف بزنم گوش نمیداد وسایل رو جمع کرد زنگ زد پدرش امد دنبالش توافقی از هم جدا شدیم.خدا میدانه یک سال بیشتر بود که پاک بودم.چون مشکل مالی ندارم کار نمیکنم.و تنهایی بیرون نمیرفتم که وسوسه نشم.الان 6 ماه گذشته که طلاق گرفتیم که فهمیدم میخواد ازدواج کنه فهمیدم که بخاطر اون بوده که طلاق گرفته. خیلی حالم بد شد شیشه کشیدم یک سال و نیم پاکیم خراب شد وقتی مصرف میکنم حالم از خودم بهم میخوره پشیمان میشم ولی روز بعد وسوسه میشم میکشم.میخوام دودباره ازدواج کنم چطوری میتونم خانمی رو پیدا کنم که شرایتش مثل من باشه وقصد ترک داره رو برای ازدواج پیدا کنم که همدیگر رو درک کنم.ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

 33. المیرا گفت:

  من شوهر ۳۷ سالشه.من خودم متوجه شدم که رفیق هایی داره که شیشه میکشه و این میره پیش اونا.البته اینم بگم تقریبا زیاد سر کار هستش.ولی منو بچه اش رو خیلی دوست داره.بهش هم گفتم که اگه گرفتار شدی بیا من پشتت هستم و همه جوره کمکت میکنم ولی میگه تو به من تهمت میزنی.اینم بگم که این علایمی که من درباره شیشه و مخدر های دیگه درباره اش مطالعه کردم اینارو تو شوهرم نمیبینم.آدم خیلی آرومی هست اصلا عصبانیت براش معنا نداره.پول که در میاره هیچ به باد هم نمیده.خواستم راهنماییم کنید که من اسم این رو چی بزارم؟البته اینم بگم چند نفری تایید کردن که شوهر من شیشه میکشه.و جا و مکانش رو به من گفتن.

  • امید گفت:

   سلام
   برادر و دوست عزیز اشتباه بزرگی میکنی که دنیبال همسر مصرف کننده میگردی
   یه روزی به خودت میایی میبینی دوتایی دارین پا به پای هم مصرف میکنید
   دنبال یه همسر سالم باش که به هوای اون سالم بمونی
   این اشتباه و منم کردم ولی تو گرداب غرق شدم
   نکن برادر من

  • دیاکو رحمانی گفت:

   شما زنها فقط الکی به شوهرتون میگید مشکلت رو بهم بگو بخدا من کمکت میکنم و پشتت هستم و تنهات نمیزارم، همین‌که شوهر بدبخت میاد پیشتون مشکلش رو میگه و از اعتیادش حرف میزنه ۱۸۰ درجه عوض میشید و دنیارو براش جهنم میکنید، دیدم که میگم و سرم اومده، اگرهم خودتون اینجوری نباشید چون حرفهای خصوصی خانه تان رو می‌برید پیش دوستتان یا خواهر و مادرتون میگید، مخصوصاً دوستانتان…. اونام میگن ازش جدا بشو مردتیکه مفنگی فلان فلان شده، شماهم که دهن بین هستید و فوری تصمیم به جدایی میگیرید و تمام….
   بعداز یکی دوسال می‌فهمید شوهره سالم شده و زندگی قشنگی داره و شما بیوه شدید و هزاران چشم دنبالتون و هزاران حرف پشت سرتون هست..‌‌..
   اونوقته که پشیمانی سودی ندارد…..
   هیچوقت با دوستانتان در مورد کوچکترین مسائل خانوادگی حرفی نزنید، خیلی حسود هستن دخترا و زندگی تون رو خراب میکنن،
   حتی به خواهر و مادرتون هم نگید
   فقط به دکتر روانشناس بالینی یا تراپیست بگید

 34. امیرحسین گفت:

  باسلام وخسته نباشید بنده مدت 9سال ترک کرده بودم که بعدازاین مدت بااین که همه جوره حواسم به خانوادم بود اما بعدازمدتی متوجه رابطه خانممبا کسی شدم بااینکه خیلی آرومم وتوخانواده همه میدونن امادیگه نتونستم خودم وکنترل کنم وهرکاری کردم که این اتفاق نیوفته ولی افتاد ومن دوباره شروع به مصرف کردم وجوری شد که زهم جداشدیم وبعددوباره پاک شدم وازدواج کردم نزدیک 3سال پاکی داشتم والان دوباره شروع به مصرفکردم وبخاطر این همسرم که خیلی همدیگرودوست داریم ونمیخوام متوجه بشهتصمیم به تدک ـرفتم ولی نمیخوام بدونه که مصرف میکنم چون تازه مدت 1ماهه مصرف میکنم توروخداراهنمائیم کنید

 35. Mohamad reza گفت:

  سلام من مدت هشت ساله شیشه مصرف میکنم وصدبار هم رفتم کمپ ترک کردم ولی بعد از چند ماه دوباره وسوسه میشوم لغزش میکنم ولی الان بجایی رسیدم که مغزم دیگر کشش نداره و تو توهم دارم زندگی میکنم و افسردگی شدیدی گرفتم ایا شیشه جایگزینی دارد یا دارویی که جلو وسوسه شیشه را بتواند بگیره

 36. Bnb گفت:

  سلام سال ۱۳۹۰ من طبق گفته ی آقا مجتبی فقط به خود خدا متوسل شدم از همه چیز بریده بودم و با گریه زاری ازش خواستم و الان ۱۰ ساله از این باتلاق بیرون کرده و خدا رو شاکرم و از صمیم قلب برا همه دوستان از خدا از این مریضی شفا میخوام … ناگفته نماند بعد ۱۰ سال علایمی در مغزم فکر کنم هست به اون علت تحقیق میکردم که اینجا رو دیدم و پیام میزارم مواظب خودتان باشین خیلی خطرناک به خودتون بیاین ببینید بعد ۱۰ سال پاکی،، الان تو ماشین با سرعت ۱۰۰ میرم یهو حالتی بهم میاد که فکر میکنم نوار مغزم صاف و تنگی نفس برام میاد و میخوام بمیرم ولی هیچ یک از این حالت رخ نداده اما طرز فکرم اینجوریه …. نمیدونم چیکار کنم فقط به خدا پناه میبرم خدایا به همه سلامتی عطا بفرما مارو هم بین آنها مرسی که هستی خدا

 37. مهدیار گفت:

  من هرویین روترک کردم والان شیشه مصرف دارم به هیچ‌وجه نتونستم ترکش کنم بااینکه خیلی دوست دارم ترکش کنم و‌پاک زندگی کنم ولی نمیشه وسوسه شدید و‌ درمواقعی که مصرف نکنم یادورشده باشه ازمصزفم حالت خیلی بد و عصبی دارم جنون آنی دارم که ممکنه حتی قتل مرتکب بشم،کنترل خودم دستم نیست چکارکنم؟کمک کتید لطفا،مهدیار۳۰سله مجرپ

 38. پیمان گفت:

  سلام من شیش سال مصرف دارم الان هفت روز بدون دکتر و دارو ترک کردم خیلی سختم بود این چند روز اذیت شدم مرگ به چشم خودم دیدم اما توبه کردم دیگه سمت این مواد نمی رم اگه کسی رهنمای داره منو راهنمای کنه برا بعد این هفت روز

 39. سجاد گفت:

  سلام ایا اثرات مخربی که شیشه به روی مغز ایجاد میکنه دائمی هستش؟یعنی هیچ وقت خوب نمیشه اگه سال ها هم ترک کرده باشیم..

 40. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دو بار شیشه مصرف کردم میخاستم بدونم این مواد باعث بی‌اختیار در ادرار ويا منی میشه یعنی هر دوش باهم بیاد ببخشید اگر سوال بی ادبانه ست

 41. امید گفت:

  سلام
  من متادون مصرف میکنم روزی دو تا قرص 20 میلی گرم میخورم
  چند روزه شیشه مصرف میکنم وقتی شیشه میکشم آدم منظبتی میشم
  همه چیز رو قاعده و قانونش انجام میدم
  نمیدونم همیشگیه یا موقته
  ولی کار کردن بهم حال میده روابطم با بقیه خوب شده آدم اجتماعی شدم
  حرفمو بدون ترس میزنم
  لطفا بهم بگین موقتیه یا دایمیه

  • یه سری خاطرات تلخ گفت:

   عوارض موقتی و دوز پایین شیشه هستش ، هرچه مصرفت بیشتر از ۱۰ تا کام شیشه باشه بیشتر تاثیراتش رو داره ، مصرف زیر ۱۰ کام سرخوشی ، اعتماد به نفس و راحت حرف زدن و چیزای به ظاهر باحال رو میاره ( برای مثال خودم وقتی مصرف میکردم خیلی راحت تر و با اعتماد به نفس بیشتری با بقیه و مخصوصا دخترا صحبت میکردم و عاشق صدای دو رگم بودم ولی خب احمق بودم ) وقتی مصرفم بیشتر شد ، احساس گیجی ، سستی و گز‌گز‌ شدن دست و پا ، عصبی شدن ، بدبینی و یا حتی بعضی وقتا توهمات فکری هم میزدم ، گول روزای اولشو نخور طولی نمیکشه که دیگه برات لذت بخش نیستش الان اوایل مصرفت هست بهترین موقع برای ترکه ، من خودم تو سن ۱۶ سالگی طی ۶ ماه بعد از مصرف محرک های دیگه مث گل و سیگاری اینجور چیزا سمت شیشه و هرویین رفتم ولی خوشبختانه سه ماهی میشه که به یه شهر دیگه اسباب کشی کردیم و من تونستم مصرفشو کمتر و بلخره متوقفش کنم ، طی این یک سال و نصفی دعوا های شدید با خانواده ، بیرون خابی ، بی پولی ، کلانتری رفتن و گشتن با افراد خطرناک رو تجربه کردم ، واقعا شیشه چیز خوبی نیست
   همیشه از مطمعن بودن خودتون توی این مورد بترسید ، وقتی سیگار رو شروع کردم مطمعن بودم که چیزای بالاتری مصرف نمیکنم ولی کردم اگر فقط سیگاری هستید بهترین کار اینه که اونم ترکش کنید
   مراقب خودتون و نزدیکاتون باشید.

 42. ایدین حسین پور گفت:

  سلام این تکسو ک الان دارم می نویستم از قطع این مواد کوفتی ۲سالو خورده ای گذشته بهتون تجربمو میگم.
  فقط در مورد مواد مخدر،نه سیگار و نه مشروب!!
  ۱-اول خداوند و شیطانش ک گفت میرم زمین واسه خم کردنه بندهات رو قبول کنیم
  ۲-قبول کنیم ک شیطان گولمون زده و هدفشم گرفتن جون انسانی هست ک خداوند خلق کرده و تا الانم ب هدف اصلیش نرسیده،فقط تو نسته مارو ی کاری کنه ک فراموش کنیم روزه اولی رو ک رفت تو جلدمون و باعث شد دمه دوده موادو بگیریم،شیطان با مخدر و محرک باعث فراموش شدن افکار روز اولمون شده،
  ۳-راه نفوز شیطان ۲تا سوراخه.یکدونه شهوت و اون یکی غرور بیش از حد.
  باید این ۲تا‌سوراخ جلوش گرفته بشه،باااااایدددد
  ۴-اینو بدون ک تو با شیطان ی تورنومنت قوی داری ک داور این داستان خداست
  همهه خدارو قبول دارن ولی کمتر کسی شیطانو قبول داره
  باااید ب شیطان ایمان اورد و دست خوش بهش گفت ولی تا ب امروز.چون دیگ باید بپیچ ب بازی چون از وجودش اگاه شدی
  ۵-اگه الان شرایطتت اینه سره اینه ک تا الان نمی دونستی و کار عادیتو انجام دادی تا الان مصرفتو کردی و خوب یا بد باهاش گذروندی تا ی راه پیدا کنی.
  راهیی نداره فقط باید بفهمی ک شیطان داره با مواد منفجرت میکنه
  پس نذار ک برنده بشه،نذار نامووسن
  خدا تو قران‌میگه شما نماینده ی من تو زمین هستین پس ای انسان برووو بهتررین زندگی رو واسه خودت بساز.همش ماله توو
  فقط حواست ب این بی ناموس باشه هاااا نره تو جلدت.
  همون قدر ک حواست ب من هست ۲برابرش حواست ب شیطان‌باشه،من این بالا حواتو دارم خیالت راحت تو حواستم ب من نباشه من حواسم بهت هست،ولی این داستانو‌ حواست باشه ک داستان نشه
  اگ هم داستان شد سری آگاه باش و متوجه شوو
  پس تا الان نمی دونستی ولی از الان ب بعد ک‌میدونی!!!!!
  اینم بدون ک خداوند قدرتشو دمید ب قلب انسان الان وقتشه ک‌اون قدرتو‌بگردی و پیداش کنی.واسه همه گذاشته ب اندازه هم گذاشته ولی خیلیا پیداش نمی کنن ما بچه معتادا زرنگیم پیداش می کنیم و کاملااا‌حسش‌می کنیم!!!
  رضا پیشروو ی حرفه خوبی زد،گفت:مااادر مواد،سیگاره!!
  کوچک همتون آیدین بچه اسلامشهر۲۸ساله
  یاعلی مدد

 43. Y گفت:

  سلام یکی از نزدیکای من ی مدت کمی داره استفاده میکنه من دارم تموم تلاشمو میکنم ک کمکش کنم. ولی چ جوری باید باهاش برخورد کنم چ جوری رفتار کنم؟؟!

 44. نوید گفت:

  سلام من مدتیه ک درگیر مصرف این ماده شدم از سن کم سیگار کشیدن رو شروع کردم و چند سالی هست ک با مصرف الکل،گل و حشیش شروع ب مصرف مواد کردم و پله پله همه چیز از جمله تریاک، متادون،کیمیکال،انواع قرص b2،ترامادول،کلونازپام و….خلاصه به همه چیز یکی یکی اعتیاد پیدا کردمو ترک کردم حتی مصرف ترکیبی هم داشتم.از قدو بدنو خوشگلی و هوش هم هیچی کم ندارم یه خانواده خوب و زندگیه متوسطی دارم ولی متاسفانه ۱سال میشه درگیر شیشه شدم تو ایینه خودمو نمیتونم ببینمو نشستم دود شدنه جوونیمو زندگیمو و داغون شدنه خانوادمو نگا میکنم و تو اوج جوونی وعضم این شده ن ابرو اعتباری دیگه مونده ن امیدو انگیزه واسه ادامه فقد چهارتا استخونو یه لایه پوست مونده،چنبار هم اقدام به خودکشی با قرصو تیغو بلندی کردم ولی ناموفق،دیگه توان کار کردن ندارم از اجتماع،پدر مادر از همه چی ترد شدم تکو تنها دارم روز به روز بیشتر غرق میشم خیلی سعی کردم ولی دوباره مصرف کردم و قابل تحمل نیستم همه اینها در صورتیه ک من فقد ۱۸سالمه و اوایل جوونیمه و بجا کمک و تلاش واسه خودمو خانواده الان سربار و مایه ننگی بیش نیستم زیاد طولانیش نمیکنم فقد دیگه نمیدونم چیکار کنم واقعن نمیدونم الان هم۲روزه پاکم ولی میدونم زیاد دووم نمیارم افسردگیم حاد تر شده نمیدونستم به کی اینارو حداقل بگم گفتم اینجا بگم شاید یکی تونست کمکم کنه و ی سریا به خودشون امید وار شن ممنون میشم کمکم کنین

  • ماريا گفت:

   نامزد من خاكه ميگيره ميكشه من نميدونم چيه فقط اسمشو توي گوشيش ديدم

   • javaf گفت:

    سلام دوست عزیز خاک همون هرویین هست بهش کمک کن ترک کنه چون واقعا رندگیت زندگی نمیشه اون موادی که همسرت مصرف میکنه عاقبتش همسرطلاق بچه ها یتیم خونه خودش زندان ودر انتظار آدم مصرف کننده یامرگ یا تیمارستان یا زندان اگه دوست داری کنار شوهرت خوش باشی واوهم خوب باشه بهش خیلی کمک کن من خودم مصرف کننده بودم اگه همسرم نبود وجاخالی میکرد معلوم نبود الان کجا بودم خداوندا هرچه آدمی که مصرف مواد داره به حق خودت به بزرگیت به مهربونیت به بخشندیت نجاتش بده تا ازاین خانه خرابکن وخانمانشوز نجات پیدا کنه کسی که قیرت داشته باشه ناموسن دیگه بسه نکنید خودتون رو بدبخت میکنید اون خانمی که به هزار امیدوآرزو آمده خونی تو که خوشبخت بشه کناه داره

 45. rhashny180@gmail.com گفت:

  دوستان عزیز بعد ترک شیشه مرتب در جلسات انجمن شرکت کنید واصولی که میگن کار ورعایت کنید تنها راه ترک مواد مخدر همینه هرموادی که میخواد باشه فرقی نداره فقط NA

 46. Mehrshad1378 گفت:

  یک مواد خیلی خطر ناک

 47. Akbar گفت:

  سلام من بیش از ۲سال بود مصرف میکردم ولی الان دوماهه ترک کردم وقتهایی هم که میاد سراغم میام اینجا مطالب دوستهای عزیزمون را میخونم آروم میشم شیشه راحترین مواد هست برا ترک ولی بعدش باید زهنتو خودت کنترل کنی منم راننده کامیون هستم ۳۰سالمه واقعا خوشحال میشم به کسی درمورد ترک همراهی کنم از دستم چیزی برنمیاد ولی اگه سرکار نمیرید من هستم خدمتتون که باهم سفر باری بریم هم من تنها نباشم هم شما دیگه از اين لعنتی خلاص شین ،وقتایی هم که بی قراری میاد سراغتون اصلا به هیچ وجه نرو سراغش بگو اینبار نه دفعه بعد میرم دفعه بعد هم همینو ادامه بده فقط سه بار جلوی خودتو بگیری خلاص شدی اولی از همه سخته انشالله به امید روزی که همه اینجا بنویسن پاک هستیم وفقط برا حال احوال پرسی بیاییم اینجا دوستتون دارم عشق من هستید

  • مممم گفت:

   یک چیز مشکوک توی جیبش دیدم توی اینترنت که نگاه کردم مثل شیشه هست بهش گفتم گفت سخارین شیرین کننده است من احمق نچشیدم ببینم راست میگه یا نه دوبار هم فویلهایی که روی گاز میکشن پیدا کردم اثر سوختگی روشون بود ولی هیچ بویی نمیداد در دستشویی صدای چندین بار فندک زدنشو شنیدم ولی پست سرش رفتم هیچ بویی نمیومد خیلی نگرانم که چیزی مصرف میکنه یا نه امروز باهاش حرف زدم میگه فکر تو بیماره و برای کارهاش دلیل به نظر من الکی میاره شوهر من خودش کلنیک ترک اعتیاد داره ولی سیگاریم هست من در رفتارش تغییری ندیدم کلا ادم ساکتی هست و تایمی که سرکارنمیره میخوابه توی خانه به جز عرق و گرمایی بودن چیزی دیگه ازش ندیدم ولی خواهر برادرهاشم همینطورن تو گرمایی بودن البته قرص خوابم دیده بعضی اوقات میخوره به نظر شما همسر منم به چیزی اعتیاد داره فکرش داره روانیم میکنه?

   • مهدی گفت:

    سلام مصرف مواد شیشه بر روی ریه تأثیر داره فردی که پنج ساله هم سیگار و هم شیشه مصرف میکند خیلی ممنونم اکثرا صرفه زیاد داره

   • زهرا گفت:

    دوست عزیز تجربه شخصی من میگه ایشون اعتیاد دارن شک نکن مخصوصا صدای فندک تو دسشویی…

 48. مممم گفت:

  دلستر و اب گازدارم زیاد میخوره یعنی هرشب باید همراه غذاش باشه تپل هم هست لاغر نیست توروخدا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه

 49. امیدوار گفت:

  نکنید نکشید خونواده هاتون دق ندید
  منم مثل شما جوونم مشکلات افسردگی هرچی فکر کنید از نوع بدش تو این دنیا سرم اومده ولی هرگز سمت مواد نرفتم و نمیرم چون دایی ورزشکار خوش قد بالا من جلو چشامون داره پر پر میشه کارتون خواب شده با خودتون نکنید ولی باقیه اعضا خونوادم که سمت مواد و کوافت نرفتیم با همه مشکلات زندگیهامون از هیچ به همه جا رسیدیم با خودتون نکنید دور دوستی ها خوشیهای لحظه ای یا حتی فرار از غم با مصرف مواد خط بکشید اخرش کارتون خوابی و مرگ در گمنامیه نکنید من هرکس تو پارک ببینم شک کنم مواد فروشه زنگ میزنم پلیس بیان بگیرنش چون زندگیهارو نابود میکنن
  برای مشکلات بخدا احد واحد پناه ببرید تو زندگی من معجزه کرد …

 50. م گفت:

  دقیقا منم مث شما

  • 🚶‍♂️💔 گفت:

   ببین میدونی فرد معتاد خدش از مصرف کردنش بیزاره و دوست نداره ک معتاد باشه و صددرصد ک خوشش نمیاد لاغر و بد قیافه باشع و این میتونه دلایل فراوونی داشته باشه مشکلات اقتصادی ، اجتماعی ، بی توجهی ، بی محبتی و… و وقتی ک واسه اینکه این مغز کوفتیش اروم بگیره و واسه یه 10 دقیقه هم ک شده واقعا بدون هیچ دلیلی خوش باشه حتی واسه ی 10 دقیقه حاضره تن بده به دود و از خودم شروع میکنم یه پسر بچه ی 19 ساله ک میتونه کلی ارزو داشته باشه 15 سالم بود بخواطر یه سری از مسائل خیلی دیگه خسته میشدم از همه چی حتی از زندگی (و لازم به ذکره که بگم 6 مورد خودکشی داشتم) گل میگرفتم یا بنگ میشستم یه نخ میکشیدم از 15 سالگی تا 19 سالگی 6 بار بیشتر بیشتر مصرف گل و بنگ رو نداشتم از اونجایی ک کلا از دود بدم میومد و ورزشکار بودم و مشروب میخوردم و الان دیگه ناامید از همچی یه ماه هر روز مصرف گل و بنگ داشتم و الان 1 ماه و 10 روزه ک تو این 10 روزه مصرف شیشه رو از طریق استعمال و حل کردن توی مایعات و خوردن مصرف میکنم و اینکه من خواهش میکنم از خانواده های محترم ک اصلا خدانیاره اون روزیو که یکی از اعضای خانوادشون دچار این جور مسائل باشن ولی توصیه من اینه ک به هم توجه کنید به هم محبت کنید و… شما به فرزندتون نخوایید ابراز علاقه کنید به همسرتون نخوایید محبت کنید به کی میخوایید بکنید خدایی نکرده وقتی ک بیوفتن توی این چاه دیگع فایده ای نداره حتی اگر مشکل مالی هم دارید توی خانواده سعی کنید یه جور همدیگه رو بفهمید یه جوری هوای همدیگه رو داشته باشید تا خدایی نکرده زبونم لال یکی خر نشه مث من از توی چاله بیاد بیرون بیوفته تو چاه
   در کل ک خلاف هم یدونش فایده نداره هم 1000 تاش بیفایدس و اگ میخای وعض ت خ م ی ت و بدتر کنی بسم الله 🚶‍♂️💔

 51. reza گفت:

  سلام رضا هستم 23سااه یکسال شیشه مصرف کردم به لطف خدا و اراده خودم الان یکماهست ک هیچ مصرفی نداشتم .
  توصیه ام ب عزیزانی ک قصد ترک شیشه رو دارن اینه که اونقدر بکشن تا از ته دلشون از این مواد سیر بشن.
  اگه میخوای یه ترک موفق داشته باشی باید از ته دلت بخوای و قبول کنی ک این مواد جز ضرر برای خودت و خانوادت هیچ سودی دیگه نداره..

  پس اگه میخوای ترک کنی یه نیت مردونه بکن اساس هاتو دور بریز از همین لحظه شروع کن و این موضوع رو فقط با یه آدم قابل اعتماد مثل خانواده در میون بزار.

  برای مبارزه با خماری و هوس نیاز به مواد.، باید قبول کنی که تاوان اون سر خوشی هایی ک شیشه بهت داده رو باید پس بدی ب خماری اگ منصفانه بهش فکر کنی درکش راحتتره.

  اصلا نترسید خماری شیشه هیچ دردی نداره فقط بی حوصلگی بی اعصابی حیرونی به دنبال داره.

  با ورزش کردن شاد بودن و رقصیدن الکی خوشحال می بودن های اجباری ثابت کنید ک یه انسان خیلی قوی تر از یه قطره آمفتامین و شیشه… هست.
  توکلتون بخدا باشه.
  ازش کمک بخوابید

  با جمله فقط برای امروز مخدر مصرف نمیکنم برید جلو ایشالا نتیجه میگیرید.

  یکبار برای همیشه

 52. Sary گفت:

  سلام پدر من ۵۵ ساله و هروئین و شیشه و کرت شیره مصرف میکنه ۳ ساله شروع به کشیدن کرده البته توی ۳۸ سالگی یه بار دیگه همه این مواد هارو مصرف کرده بردیمش کمپ اجباری خوب شد تا ۳ سال پیش دوباره شروع کرده و توهم میزنه به نظر شما امیدی هست به خوب شدنش؟

 53. الهام گفت:

  ۱۰ سال شیشه کشیدم الان بیمار اسکیزوفرنی هستم و قرص رسپریدون میخورم لعنت ب شیشه

 54. الهام گفت:

  ۱۰ سال با همسرم شیشه کشیدم اوایل ک شیشه نمی کشیدم خیلی اصرار میکرد میگفت تو برا چی میگی نه تو ک نمیدونی این چیه بعد ۱۰ سال مصرف الان ده ساله ک همسرم فوت کرده و من شیشه نمیکشم اما ب اسکیزوفرنی مبتلا شدم و قرص رسپریدون ۲ میخورم میخواستم بگم عوارض شیشه طولانی مدته نکشید

 55. مریم گفت:

  سلام
  ببخشید من دوستم شیشه مصرف میکنه
  اونروز پیش من چند ساعت کشید و متاسفانه من شدیدا در معرض دودش قرار گرفتم
  و الان ۴ روزه بشدت حالم بده
  دو روز کلا دهنم خشک خشک بود
  نای هیچ کاری ندارم
  بیقراری شدید دارم
  دست و دلم داره میلرزه
  این میتونه از اثرات اونروز باشه ؟
  یا نه؟
  تورو خدا راهنمایی کنید.

  • Mhran گفت:

   سلام ، من پدرم رو بخاطر اعتیاد از دست دادم و مادرمم جدا شد و رفت چرا باید زندگی منه بدبخت اینطوری بشه من چه گناهی کردم که این بلا سرم بیاد ازتون خواهش میکنم از این کارا نکنید اینده خودتونو زن و بچه هاتونو خراب نکنید من خیلی سختی کشیدم بدون پدرو مادر زندگی کردم تکو تنها این حق من نبود اعتیاد این بلارو سرمون اورد جون عزیزتون ترک کنید نزارید امثال منه بدبخت تو جامعه زیاد بشه

 56. فاطمه گفت:

  سلام
  همسرم در طول یازده سال زندگی مشترک مون هر سال و دوسه سال یه بار به یه موادی رو میاره حشیش تریاک
  الآنم شیشه
  خودش میگه هشت ماهه مصرف کننده هستش
  اما من می‌دونم مصرفش هم صبحه هم بعد از ظهر
  با این حجم از مصرف
  الان تو خونه داره ترک می‌کنه البته دوروزه داره ترک می‌کنه خیلی زیاد هم می‌خوابه

  می‌خوام بفرستمش کمپ اما به شدت از کمپ می‌ترسه

  به نظر شما با این حجم مصرف می‌تونه تو خونه ترک کنه یا بفرستمش کمپ
  ممنون میشم به سوال من توجه کنید .

 57. مریم گفت:

  سلام همسر من یه ساله مصرف کننده شیشه هستش من تازه متوجه شدم
  هم صبح هم عصر مصرف داشته. الآنم تو خونه مونده دوروزه. که ترک کنه و مدام می‌خوابه
  با این حجم کشیدن باید کمپ ببرمش یا نیازی نیست البته بیش از حد از کمپ میترسه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 58. لیلا گفت:

  سلام توروخدا کم خودتونو گول بزنید منه بدبخت چند بار شوهرمو بستری کردم کمپ بیمارستان حالش خوب میشد دوباره برمیگشت میرفت سمت شیشه هیچ جلسه ای هم میگفتم نمیرفت دوساله تحمل میکنم هر دفعه میگم خوب میشه میرفت از دزدی من میکشید دیگه کم آوردم خدا میدونه چقد عاشقشم چقد وابسته شم 24ساعته کارم گریه س نه تحمل دوریشو دارم نه داشتنش دنبال کارای طلاقمم باید جدا شم الان جدا شم بهتر از ده سال دیگه س الکی خودتونو تو دردسر نندازی خودشون بخوان ترک میکنن آدم معتاد ناموس نمیفهمه غیرت نمیدونه خودشم دوست نداره چه برسه زنو بچه اینایی که میرن سمت مواد اگه همسرشونو دوست داشتن هیچوقت معتاد نمیشدن سالم زندگی میکردن بفکر خودتون و نجات خودتون باشی اینا درست بشو نیستن مگه خودشون بخوان

 59. eli گفت:

  سلام کسانیکه شیشه میکشید بعداز مصرف یک نی بردارید ونفس عمیق چند بار بکشید بعد اروم توی نی فوت کنید بعد سر نی رو بزارید توی یک شیشه و ادامه دهید می بینید ساغت ا دود شیشه ای که توی ریه هاتون رفته و چسبیده به دیواره شش هاتون بیرون میاد علت تنگی نفس همینه اگر یک شمع وامر روشن کنید و اروم دهنتون رو شمع بگیرید بصورتی که نسوزید میبینید از دهنتون دود بیرون میاد پس چرا اینکاررو می کنید و به بدنتون اسیب میزنید

 60. ملیکا گفت:

  سلام دوستان من ۱۵ سال با یه ادم شیشه ای زندگی کردم ۱۵ سال پیش وقتی علائم و رفتار های عجیب و غریب بابامو دیدم ۸ سالم بود یکروز کار خدا بود که پدرم رو دستگیر کردن به علت جابه جایی مواد براش حبس ابد بریدن تا ۱۰ سال ماهیانه مرخصی میومد و میرفت بعد از ۱۰ سال که رای باز شد با گل و شیرینی اومد خونه و از ما خواست گذشته رو فراموش کنیم گفتیم خب ۱۰ ساله ک ترک کرده دیگه سراغش نمیره ولی فقط یکسال خوب بود بعد از یکسال دوباره همان علائم لعنتی رو دیدیم ازش دیگه کارمان شده بود میرفتیم دادگاه درخواست میدادیم یه چند ماه مرخصیشو ببندن و دوباره باز کنن ولی باز هم بی فایده بود ۶ماه پاک بود دوباره همان اش و همان کاسه. من پیرشدن مادر ۳۰وخورده ای سال ام رو دیدم ریختن موهای برادرم رو و …….گذشت تا پارسال که مادرم تصمیم به طلاق گرفت به چند مشاوره مراجعه کردیم و وقتی گفتیم اعتیاد ب شیشه دارد گفتن باید همان سال اول ک فهمیدی جدا میشدی چون شیشه تنها مخدری است که بعد از ۲۰سال ترک هم اعتیادش برمیگردد. پدرم هنوزم که هنوز است داره مصرف کنه تو سن ۵۰ و خورده ای نصیحتی که به دوستان همجنس خودم دارم اینه که به محض اینکه فهمیدین همسرتون به این مواد لعنتی اعتیاد پیدا کرده دست دست نکنید و سریعا ازش جدا بشین مادر من بعد از ۱۵ سال به این نتیجه رسید وقتی که خودش جوانیشو از دست داده بود وقتی ک ما کلی صدمه خوردیم و از لحاظ روانی دچار اسیب شدیم .
  و در اخر خدا باعث و بانی کسانی که این مواد رو میسازن و تحریک میکنن برا کشیدنش لعنت کنه و الهی که نسلشون و خودشون دچار این مواد لعنتی بشن و تک تکشون به درک واصل شن .

 61. رامین پرچمی گفت:

  من مدتی شیشه مصرف می کردم ،بعد ترک کردم ،اما متاسفانه اثرات مصرف شیشه مغزم را داغون کرده ،مرتب صدای موجوداتی که دیده نمی شوند را می شنوم ،خواهش می کنم هر چه سریعتر ترک کنید چون ترکش هم کاری نداره ولی اگر مغزتون آسبی ببینه کاریش نمی تونید بکنید,باورکنید من الان چهارسال پاکم ولی به خاطر اثرات شیشه روزی چند میگم غلط کردم ،گریه می کنم ولی فایده نداره،این ماده لعنتی را نکشید.

 62. Saman گفت:

  سلام
  من ۲۰ سالم بود که تو اوج جوانی به سمت مواد رفتم یه مدت حشیش می‌کشیدیم بعد گفتن یه قرص های اومده اکس ،میبرت فضا ما هم به مدت افتادیم توی قرص خاک بر سرمون کنن دوره ما دهه شصتی ها همه چیزش گوه بود اون موقع هر کی بیشتر رو فضا بود بیشتر پوز میداد، بعد از مدتی گفتن یه چیزی اومده شیشه از قرص هم فازش بالاتره و واقعا هم بود البته جنسهای اون موقع نه اشغالهایی که الان میدم دست مردم اولش فکر کردیم مثل حشیش و قرص راحت میتونیم یه مدت باهاش حال کنیم و بذاریمش کنار ولی همون یه بار مصرف شیشه کاری باهاشون کرد که الان هجده ساله بخاطرش ۳ بار زندان افتادم ،دندونهام ریخت، بهترین مغازه و فروش رو داشتم از دستم رفت ،زنم طلاق گرفت، از بچم دور شدم ، از خانواده ام طرد شدن ، ماشین و قیافه و اعتبار و پولم رفت کارتن خواب شدم ،خودکشی کردم ، پدر زن و مادر زنم رو زدم، زنم رو زدم، دزدی کردم و هزار برای دیگه که آدم از گفتنش خجالت میکشه به سرم اومد و هنوز در آرزوی ترک کردنش دارم دست و پا میزنم ولی نمیشه ، توروخدا هر کسی که این درد و دل من رو می‌شنوه به همه بگه ته یکبار رفتن دنبال شیشه باهام چکار کرد و کسی حتی یکبار هم دنبالش نره اعتیاد شیشه خیلی پیچیدست از همون یکبار مصرف هم شروع میشه حتی کسی که مصرف کرده باشه و پیشت بشینه و تو تو زندگیت سیگار هم نکشیده باشی وسوست می‌کنه

 63. فیروز گفت:

  واقعا ممنونم از حرفهاتون چون من تازه فهمیدم شوهرم شیشه میکشه اون قطره قطره ادرار داشتن.خشکی دهان.پارگی لب بی‌خوابی هاش غذا نخوردنش واسه اینه خدا به همه ی شما کمک کنه به شوهر منم کمک کنه گاهی آدم ناخواسته وارد دنیای اعتیاد میشه کمک کنید تا عزیزاتون رو نجات بدین

 64. بی داد گفت:

  داداش من فرد با استعداد و مهربونی بود ،شده شیشه ای ،شده یه ادم کثیف و اشغال به تمام معنا ،یه ادمی تهی از شرف و انسانیت ،هر روز براش ارزوی مرگ میکنم و عهد کردم روز مرگش شیرینی پخش کنم از بس اذیتم کرده ، بی نهایت براش دلسوزی میکنم اما جواب نمیده ، کوچکتری حرفی که اذیتش کنه یا غرورش رو بشکنه نمیزنم و فوق العاده دلم براش میسوزه
  ادمی که پول دارو ی پدر سرطانی رو از کارتش دزدید و پدرش نتونست اون روز برای خودش دارو بگیره ، بعد مرگ پدرم هعی توهم زده بود که من کشتمش پیش همه میگفت باید نبش قبر کنن،خدا میدونه چقدر با رفتاراش پدرم رو حرص داده بود به ادمی که حتی یبارم دکتر نرفته بود و جسم سالمی داشت دچار بیماری وحشتناک سرطان شد اونم تو عرض دوسال
  تو خونه مادرم هیچی نمونده هر فلزی که امکان فروشش به ضایعاتی بوده رو برده فروخته
  کتاب های فوق العاده گرون قیمتم رو برده فروخته
  نمیدونم ضایعاتی ۱۵۰ تومن برداشته ازش یا دویست
  این بشر تهی از شرف تنها موجودیه که اصلان اعتیادش رو قبول نداره و هر وقت بحث معتادی میشه با جسارت تمام میگه من معتاد نیستم و دعوا و درگیری …کلان نمیشه بهش گفت بیا برو ترک کن هزینش با من و حمایتتم میکنم ،حتی یبارم نگفتم معتادی … اصلانم بهش گیر نمیدم و کاریش ندارم و با ملایمت باهاش برخورد میکنم ولی جنون گرفته و فکرای فوق العاده خطرناک و مضخرفی میکنه
  کارش شده تهدید به کشتن اعضای خانواده و بدبینی به همه و گدایی از خونواده
  ۱۰ ساله خونه نشینه وکوچکترین درامدی نداره و کارش فحش دادن به زن و دخترش و پدر زن و مادر زن و من و مادربزرگ و پدر بزرگش
  همیشه تهدید به مرگم میکنه،بی خود و بی دلیل کارش شده به من فحش دادن ، ترسم از اینه که دستم به خونش الوده شه و بیا برو زندان و مصیبت،یه دختر ۱۷ ساله هم داره ،زندگی به هیچ جاش نیست
  خونواده زنش کتک مفصل زدن و پرتش کردن بیرون ،تا حد مرگ زده بودنش ،کتک باعث شده رام شه ولی رفته رفته خوی وحشیگری پیدا میکنه الان بالای خونه ی ما میشینه
  چون اعتیادش رو به هیچ وجه قبول نداره نمیشه برای ترک کمکش کرد
  شبا کلان صدای فندک میاد و صدای اب ،دوس داره هعی وسایلو بشوره
  بخاطر همین شخص مجبور شدم قید مهاجرت رو بزنم چون با کاراش نذاشته وسایلی برامون بمونه و بشدت مادرم از رفتاراش میترسه و هعی التماس میکنه پیشش بمونم و هیج جایی نرم
  سمت این مواد کثیف نرین ،از یه ادم فوق العاده با استعداد و توانا یه انگل به تمام معنی ساخته

 65. ابوالفضل گفت:

  دوستان من ۳ ساله شدیدا درگیر شیشه م
  سیگارم نمیکشم من نمیدونم چی شد یهو ولی دعا کنین برام هم برا من هم برا همه معتادا ک بتونیم پاک شیم

  • محمد گفت:

   من دیشب برای اولین بار شیشه زدم یه حس فوق العاده ای بهم دست داد واقعا لذت بخش بود ولی امروز به قدری کسل و بی حال بودم که خدا میدونه لامصب شدیدا وسوسه انگیزه الان دلم میخواد بزنم ولی مطمئنم اگه یه بار دیگه امتحانش کنم درگیرش میشم ، برادر من خواهر من خواهش میکنم حتی برای بار اول از روی کنجکاوی هم این کارو نکنید خیلی چیز نجسیه

 66. Qasem گفت:

  سلام دوستان من قبلا‌تریاک میکشیدم یه رفیق داشتم گفت بیا باشیشه ترک کن والان 10ساله گرفتارم وبا داشتن 3نا بچه ومستاجری دیگه نمیتونم کار نکنم واز طرفی ترک این مواد باید هم استراحت کنی وهم خرج وهم استرس فردا را نداشته باشی ومن متاسفانه کسی رو ندارم کمک کنه اگه کسی هست ومیتونه کمک کنه ممنونش میشم ومن وبچهام دعا گویش میشیم

 67. محمد گفت:

  سلام و دروود به تمامی دوستان
  فقط کافیه خودمونو دوست داشته باشیم برای ظاهر خوب
  فیس تمیز پوست صاف .دیگه دهه شصت نیست زمانی که اینترت نبود اطلاعات و آموزش مناسب نبود .طوری شده دیگه مصرف سیگار هم الان درحال حاظر مخصوصا در انظار
  عموم باعث سر افکندگیه چرا چون با این همه منابع موثق
  دیگه گرفتار این مواد شدن جای خجالت داره.عرض کنم خودم هم آلوده تریاک.هشیش.گل و شیشه بودم ولی ای کاش زودتر خودمو میشناختمو با تمام وجودم خودمو بقل میکردم و واسه خودم احترام قائل میشدم و برای ظاهری آراسته تر و اجتماعی.فقط کافیه خودمونو دوست داشته باشیم همین🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *