متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

اعتیاد
اعتیاد به عنوان یک فرآیند
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
بهترین روش ترک متادون
بهترین روش ترک متادون
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
نمایش همه

متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مرکز ترک اعتیاد آکسون: با توجه به افزایش میزان مصرف متادون در کشور تصمیم گرفتیم که در این مقاله درباره متادون و عوارض ترک اعتیاد با متادون توضیح دهیم.

متادون چیست و چه کاربردی دارد؟

متادون (C21H27NO1) جزء دسته‌ای از مواد مخدر اعتیادآور است که تحت نام تجاری Dolophine فروخته می‌شود. این ماده در سال ۱۹۳۷ (جنگ جهانی دوم) توسط پزشکان آلمانی ساخته شد که برای درمان افراد مبتلا به درد شدید استفاده می‌شد. متادون یک مخدر “صنعتی” و به صورت پودر کریستالی سفید رنگ یا قرص و شربت است. امروزه متادون غالباً به عنوان یک داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به مواد مخدر به کار می‌رود و معمولا به ‌صورت پودر در نوشیدنی با طعم میوه حل می‌شود و روزی یک‌بار به صورت خوراکی مصرف میشود، همچنین به ندرت بصورت عضلانی یا وریدی تزریق می‌شود.

متادون بر روی گیرنده‌های اوپیوئیدی همانند مورفین و هروئین عمل می‌کند تا شدت درد و خماری فرد مصرف کننده را تثبیت نماید ،مدت اثر متادون در ابتدای مصرف حدود 7-4 ساعت بوده و در مصرف طولانی مدت و مستمر به 48-24 ساعت می رسد که با توجه به میزان متابولیسم بدن فرد ممکن است کمتر و یا طولانی تر شود. اکثر افراد مصرف کننده تریاک و هروئین در صورت عدم دسترسی به مواد مخدر، متادون را جایگزین مواد مصرفی خود می کنند و وابستگی شدیدی نسبت به آن پیدا می کنند که برای ترک متادون باید به کلینیک ترک اعتیاد ، جهت بستری و سم زدایی بدن از مواد مخدر و ترک کامل مراجعه کنند و تحت نظر روانپزشک و روانشناس متخصص درمان خود را آغاز کنند .

حتما مطالعه کنید: ترک متادون

عوارض استفاده طولانی مدت از قرص یا شربت متادون

استفاده طولانی مدت از متادون دارای عوارض جبران ناپذیری میباشد از جمله:

افسردگی

اختلالات روانی

ضربان نامنظم قلب

پوسیدگی دندان‌ها

عدم اعتماد به نفس

عدم ثبات شخصیتی

کند یا متوقف شدن تنفس

افزایش میل به خودکشی ( در برخی از موارد)

از عوارض مصرف متادون میباشد متادون ماده ای به شدت اعتیادآور است و در کتب پزشکی از آن به عنوان شبه مخدر نیز نام برده میشود اما متاسفانه بسیاری از مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد از متادون استفاده میکنند که خود باعث ایجاد وابستگی میشود و تنها سبب تغییر نوع اعتیاد ، به متادون میشود ، روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ، کشور حذف کامل ماده ی اعتیادآور از بدن بیمار می‌باشد. متخصصین ترک اعتیاد کلینیک آکسون از داروهای مانند متادون که ایجاد وابستگی میکند برای درمان اعتیاد استفاده نمیکنند و ترک اعتیاد در آکسون، بدون استفاده از روش های جایگزین درمانی می باشد.

متادون چیست و جه کاریردی دارد

متادون به ‌صورت پودر در نوشیدنی حل می‌شود

عوارض جانبی مصرف متادون

مصرف متادون عوارض جانبی شدیدی  دارد که برخی از آنها عبارتند از:

یبوست

گرگرفتگی و تعریق

سرگیجه و غش

تهوع و استفراغ

کاهش اشتها

انقباض مردمک‌ها

کبودی لبها

درد در ناحیه شکم

ایجاد زخم های گوارشی

عوارض پوستی (راش و کهیر و خارش پوست)

تپش قلب و درد قفسه سینه

کاهش تنفس و تنگی نفس

کاهش سطح کورتیزول بدن

سقط جنین، نازایی و ناباروری

قطع عادت ماهانه در زنان

عوارض مصرف متادون

تنگی نفس از عوارض مصرف متادون

حتما بخوانید: بهترین روش ترک متادون

عوارض ترک متادون

در این بخش عوارض ترک متادون را در دو حالت بررسی میکنیم. حالت اول عوارض ترک ناگهانی متادون و حالت دوم عوارض ترک اصولی متادون. اگر ترک اعتیاد اصولی باشد عوارض جسمی و روحی کم تر، کوتاه تر و زودگذر خواهد بود.

اگر فردی به یکباره مصرف متادون را قطع کند دچار عوارضی همچون اختلال شدید در خواب، کلافگی ذهنی، استرس و اضطراب شدید، پرخاشگری، دردهای شدید جسمی، اختلال در بینایی، کاهش میل جنسی، حالت تهوع و … خواهد شد.

در ترک متادون به روش اصولی نشانه های ترک 3 تا 4 روز پس از ترک آشکار میشود و حداکثر پس از 2 هفته از بین میرود. این نشانه ها عبارت است از بی خوابی، بی حوصلگی و دردهای پراکنده بدن که اگر فرد زیر نظر پزشک متخصص باشد میتواند این عوارض را به حداقل برساند و در مدت زمان کم تری این عوارض برطرف شود.

جایگزین متادون چیست؟

برخی افراد معتاد به متادون برای ترک آن به داروهای شبه مخدر دیگر مانند بوپرنورفین با همان ب2 رو می آورند. در واقع با این کار یک ماده مخدر را با یک ماده مخدر اعتیاد آور دیگر جایگزین میکنند. بهترین راه، ترک متادون به روش اصولی میباشد که در کلینیک ترک اعتیاد آکسون با جدیدترین شیوه ها و متد های درمانی انجام میشود.

داروی گیاهی برای ترک متادون

نه تنها برای ترک متادون بلکه برای هیچ کدام از مواد اعتیاد آور داروی ترک گیاهی وجود ندارد. صرفا در طول ترک اعتیاد برخی دمنوش ها میتواند به روند ترک اعتیاد کمک کننده باشد. ترک متادون با اسپند نیز یکی از روش های غیر اصولی و تایید نشده ای است که افراد از آن استفاده میکنند.

حتما مطالعه کنید: داروی گیاهی ترک اعتیاد

تاثیر متادون بر اسپرم

از مهم ترین عوارض شایع مصرف متادون درمردان مهار هورمون های جنسی است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و به دنبال آن تولید اسپرم ها در بیضه دچار آسیب می شود. مصرف بلند مدت متادون تا 75 درصد به کاهش میل جنسی در مردان منجر میشود.

تاثیر متادون بر کبد

در حال حاضر متادون در برخی مراکز درمانی ترک اعتیاد به عنوان نگه دارنده، شایع‌ترین داروی مورد استفاده در درمان کوتاه مدت و به خصوص طولانی مدت ترک اپیوییدها می‌باشد. همچنین باورهای بیماران در خصوص اثرات منفی متادون بر عملکرد ارگان‌ها به ویژه کبد در همکاری آنان برای مصرف دارو تأثیرگذار است. مصرف متادون باعث تأثیر چشمگیر بر افزایش آنزیم های کبدی می‌باشد که نشانه احتمالی الگوی آسیب کلستاتیک (انسدادی) متادون بر کبد است.

تاثیر متادون بر جنین

درباره عوارض مصرف متادون در دوره بارداری مقاله کاملی در بلاگ کلینیک ترک اعتیاد آکسون موجود است که میتوانید با مراجعه به آن از عوارض مصرف متادون و مواد مخدر آشنا شوید.

تاثیر متادون بر فشار خون

یکی از عوارض متادون تپش قلب است که این عارضه تاثیر مستقیم بر بالا رفتن فشار خون دارد.

تاثیر متادون بر دندان ها

پوسیدگی دندان یکی از عوارض شایع مصرف مواد اعتیاد آور است که متادون نیز مانند هر ماده مخدر دیگری بر سلامت دهان و دندان تاثیر منفی دارد.

موارد منع مصرف متادون

طیف وسیعی از داروها با متادون تداخل دارند و همچنین متادون دارای موارد منع مصرف زیادی میباشد که به شرح برخی از آنها میپردازیم که در صورت استفاده از قرص یا شربت متادون رعایت موارد زیر الزامی است:

بدون تجویز پزشک از متادون استفاده نکنید.

در زمان استفاده از متادون از الکل استفاده نکنید.

در زمان استفاده از متادون به دلیل اختلالات روانی ایجاد شده، رانندگی نکنید.

در زمان مصرف متادون از بارداری خودداری کنید و اگر به صورت ناخواسته باردار شدین به هیچ عنوان متادون را ناگهانی قطع نکنید و به پزشک مراجعه کنید.

در صورت ابتلا به بیماری آسم ، مشکلات تنفسی و ریوی از مصرف متادون خودداری کنید

درصورت استفاده از آنتی بیوتیک های قوی هستید مانند : آزیترومایسین ، آتورواستاتین ، سفازولین

در زمان ابتلا به بیماری انسداد روده ، معده (زخم معده و..) باید از مصرف متادون خودداری کنند

در زمان ابتلا به هرگونه بیماری قلبی(نامنظم بودن ضربان / حمله قلبی / مشکلات ریتم قلب)

در زمان استفاده از آرامبخش و یا شل کننده های عضلانی مانند: والیوم ، دیازپام، الپرازولام

در زمان مصرف داروهای ضدافسردگی مانند : آمی تریپتیلین ، فلوکستین

در زمان ابتلا به بیماری های کلیوی و اختلالات کبدی

در زمان ابتلا به مشکلات کیسه صفرا و پانکراس

در زمان ابتلا به کم کاری / پرکاری تیروئید

در دوران شیردهی

در زمان مصرف داروهای هپاتیت

در صورتی که سابقه سکته مغزی دارید

در صورتی که تومور مغزی دارید

مسمومیت و overdose متادون

مصرف بیش از حد متادون مانند سایر مواد مخدر می‌تواند موجب مشکلات زیر شود:

کاهش هوشیاری

افت فشار خون

سردی بدن (هیپوترمی)

کاهش ضربان قلبی، ضعف تنفسی

تنگی مردمک‌ها (میوز)

در موارد شدید کما، ایست قلبی و مرگ

ریسک در افرادی که اختلال عملکرد کبدی داشته و یا متابولیسم پایینی (slow metabolism) دارند بیشتر است. مرگ در هفته نخست شروع متادون با دوزهای پایین حتی 50 تا 60 میلی گرم دیده شده است ، متادون در بیماران مبتلا به اختلال عملکرد کلیه و کبد و مبتلا به صرع و بیماری های تنفسی و قلبی بایستی با احتیاط زیاد مصرف شود.

هیچگاه قرص متادون را پودر نکنید، استنشاق پودر متادون میتواند باعث مرگ شود
اوردوز با متادون

اوردوز با متادون

نشانه های مسمومیت و اوردوز با متادون

راه رفتن غیر متوازن

سرگیجه

حالت تهوع و استفراغ

کندی در حرکت

چرت زدن و خواب آلودگی

کند و شکسته صحبت کردن

کمک‌های اورژانسی در زمان مسمومیت و یا اوردوز با متادون

در شرایطی که مصرف کننده نشانه‌های اوردوز با متادون که به آن اشاره کردیم را نشان داد یکی از حیاتی‌ترین کارها این است که به او اجازه خوابیدن ندهیم ، با اوژانس تماس بگیریم و تا رسیدن امدادگران منتظر باشیم.

اگر فرد مصرف کننده به خواب رفت و یا بیهوش شد به حتما اورژنس اطلاع دهید و تا رسیدن امدادگران سعی کنید با تنفس دهان به دهان، احیای تنفسی و قلبی انجام دهید.

باورهای غلط درباره ی متادون

متادون یک ماده مخدر نیست
متادون یک مخدر بسیار قوی و اعتیاد آور بوده ترک آن سخت تر از تریاک و هروئین است چرا که مدت اثر(نیمه عمر) آن از سایر مخدرها طولانی تر بوده و به سختی از بدن خارج می شود و به علت قدرت بالای مخدری (10-5 میلی گرم متادون معادل 8-7 گرم تریاک و 3-2 گرم هروئین است) علائم ترک شدید تری ایجاد می کند.

متادون راه درمان اعتیاد است
متادون خود یک مخدر قوی است و نوعی جایگزین است و نه درمان بیماری اعتیاد که اصولا یک بیماری روانی است و نه جسمانی و مسلماً نیازمند درمان های روانشناختی و روانپزشکی است.

همه بیماران معتاد به مخدر می توانند وارد برنامه متادون شوند و از آن استفاده کنند
برعکس بر اساس اصول علمی استفاده از متادون تنها در موارد محدودی مجاز و موثر است و معمولاً تنها در کسانی که قادر به ترک اعتیاد نبوده و فاقد حمایت های روانی-اجتماعی و خانوادگی کافی می باشند جهت کاهش آسیب به ویژه در مصرف کنندگان تزریقی(کاهش ابتلا به ایدز و هپاتیت و کاهش مرگ و میر آنان و نیز ارتکاب جرم) و در شرایط خاص در بخش های بستری بیمارستانی، زندان ها و مراکز خاص با ضوابط و مقررات شدید و کنترل شده قابل استفاده است.

متادون تست اعتیاد را مثبت نمی‌کند
متادون نیز مانند سایر مواد اعتیادآور تست‌های مخصوص به خود را داشته و در مراکز تخصصی انجام شده و جواب آزمایش کلیه مصرف کنندگان مثبت می‌شود.

مصرف متادون عوارضی ندارد
مصرف متادون در بر‌گیرنده کلیه عوارض مصرف سایر مخدرها بوده و در برخی جهات عوارض جدی تری را ایجاد می‌کند.

کلینیک ترک اعتیاد

ترک اعتیاد با متادون

آیا ترک اعتیاد با متادون امکان پذیر است؟

متادون دارویی است مانند ترامادول، بوپرنورفین و مرفین که در جهان برای درمان‌های متفاوت از این دارو استفاده می‌کنند و یکی از موارد استفاده آن ترک اعتیاد است اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که داروی متادون کاملا اعتیادآور است و اثری که در بدن می‌گذارد و یا درد بدن (خماری) یا وابستگی روانی که برای بیمار ایجاد می‌کند، بسیار شدیدتر از مخدرهایی است که برخی بیماران استفاده می‌کنند.

حتما مطالعه کنید: بهترین روش ترک متادون

افرادی که شروع به مصرف قرص یا شربت متادون برای غلبه بر اعتیاد خود به هروئین یا تریاک خود می‌کنند بیشتر در معرض خطر وابستگی هستند زیرا در گذشته سابقه وابستگی به مواد دیگر را داشتند، به خاطر این شرایطی وابستگی و مدت زمان طولانی که در بدن می‌ماند تأثیرات بسیار مخربی روی قسمت‌های مختلف بدن به جا می‌گذارد مثل کبد یا سیستم‌های عصبی، خلق و خو ، حتی در عملکرد جنسی بیمار هم تأثیر ‌می‌گذارد و کاملا سبک زندگی فرد را تغییر می‌دهد.
به همین خاطر است که جایگزین کردن داروی متادون برای درمان ترک اعتیاد اصلا مجاز نیست و در اکثر مراکز درمانی ترک مواد مخدر استفاده و تجویز آن به بیماران کاملاً غیر قانونی است، متادون در یک سوم مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد وابستگی به مواد مخدر نقش دارد.
بسیاری از مراکز ترک اعتیاد بعنوان جزئی از فرآیند درمان نگهدانده بیماران (متادون درمانی) از این ماده که خود نوعی مخدر است استفاده می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است و فقط نوع وابستگی از ماده‌ای دیگر به متادون تغییر پیدا می‌کند. شربت یا قرص متادون در حالی که به طور منظم در مدیریت وابستگی به مواد مخدر استفاده شود، بالقوه اعتیاد آور است، که در اوایل استفاده به فرد احساس آرامش و سرخوشی دست می‌دهد که این حالت در تمامی مواد افیونی مشترک است، ترک متادون از موادی که قبلا فرد به آن اعتیاد داشته است به مراتب سخت‌تر است و برای دریافت بهترین و سریع ترین روش ترک متادون بهتر است به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنید . در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، برای درمان اعتیاد از متادون و سایر شبه مخدر ها استفاده نمیشود بلکه از داروهای ضدمخدری استفاده می‌شود که کاملا خاصیت درمانی دارند و هیچ‌گونه خطر ایجاد وابستگی برای بیماران ندارد.

ترک اعتیاد با متادون

تغییر سبک زندگی از اثرات متادون

نشانه های اعتیاد به متادون

بسته به میزان مصرف متادون و مدت زمان مصرف متادون علائم مختلفی بروز داده میشود ، فرد معتاد به متادون علائمی شبیه به افراد معتاد به هروئین، تریاک و یا مورفین نشان می دهد که برخی از آنها عبارتند از:

سردرد

کم شدن تمرکز و کاهش سرعت حرف زدن و دشواری در تکلم

تغییر ضربان قلب

ضعیف شدن نبض و کاهش فشار خون

تنفس سطحی و نامنظم شدن ریتم تنفس

اختلال در خواب و خواب آلودگی

ضعف، سرگیجه و تهوع

احساس خشکی دهان

اسپاسم ماهیچه ای

دردهای بدنی و خارش بدن

تعریق و لرزش

کاهش دمای بدن

اختلالات جنسی

تحریک پذیری و پرخاشگری

حتما مطالعه کنید: علائم اعتیاد به متادون
علائم اعتیاد به متادون

سر گیجه از علائم اعتیاد به متادون

در چه شرایطی بیماران می توانند برای ترک اعتیاد از داروی متادون استفاده کنند؟

داروی متادون تنها در شرایطی قابل استفاده برای بیماران اعتیاد می‌باشد که بیمار از نظر سن و توانایی جسمی قادر به ترک مثلاً تریاک یا هروئین نباشد یا به طور مثال بیماری که مبتلا به سرطان پیشرفته شده و توان بدنی ضعیفی دارد و امکان سم زدایی برای ترک مواد اعتیادآور مجاز نیست ، یعنی نمی‌تواند ترک تریاک و یا ترک هروئین انجام دهد، در این صورت داروی متادون را جایگزین ماده مصرفی بیمار می‌کنند یا برای کسانی که سن بالایی دارند و دیگر شرایط مصرف مواد اعتیادآور را ندارند یا کسانی که بیماری قلبی یا دیابت خیلی شدید دارند که داروی مصرفی خود را هم نمی‌توانند کاملا قطع کنند ، تنها برای این بیماران، میتوان متادون را جایگزین کرد و  تنها با تجویز پزشک متخصص در شرایط خاص انجام می پذیرد.

ترک اعتیاد با متادون

ترک اعتیاد با متادون

متادون چند روز در بدن میماند؟

متادون مانند هر ماده اعتیاد آوری پس از مصرف ابتدا وارد خون میشود که به مدت 24 تا 36 ساعت در خون میماند و پس از آن به مرور وارد ادرار میشود که در ادرار نیز تا 4 روز ماندگار است.

تست متادون چیست؟

با توجه به اعتیاد آور بودن متادون، در آزمایش های تشخیص اعتیاد، مصرف متادون مشخص میشود. میزان ماندگاری و تشخیص متادون بستگی به میزان مصرف، مدت زمان مصرف و بسیاری از عوامل فردی بستگی دارد ولی به طور معمول متادون تا 36 ساعت درخون، تا 4 روز در ادرار و بیش از 90 روز در تست مو قابل تشخیص و ماندگار است. تست اعتیاد ادرار در آزمایش هایی همچون آزمایش برای ازدواج مرسوم تر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری مواد مخدر در بدن مقاله زیر را مطالعه نمایید.

سخن پایانی:

متادون در دسته ی مواد شبه مخدر قرار میگیرد و وابستگی زیادی برای شخص مصرف کننده ایجاد میکند ، استفاده از درمان های نگهدارنده مانند متادون درمانی که متاسفانه توسط برخی از کلینیک های ترک اعتیاد مورد استفاده قرار میگیرد در اصل نوع اعتیاد را به متادون تغییر میدهد. کلینیک ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران، بی شک جزء بهترین و مجهزترین مراکز ترک اعتیاد در کشور می‌باشد. این مرکز از معدود مراکزی است که سیر درمان  را زیر نظر روانپزشک و روانشناس در کنار سایر کادر درمانی متخصص خود انجام می‌دهد. در این مرکز از روش‌های جایگزین درمانی و نگهدارنده‌هایی مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد استفاده نمی‌شود. روش درمانی ما برای ترک اعتیاد بیماران، حذف کامل ماده اعتیادآور از بدن بیمار می‌باشد، و بیماران را به ماده اعتیادآور دیگر وابسته نمی‌کنیم. ما در مرکز بستری ترک اعتیاد آکسون هیچ دارویی را که ایجاد وابستگی کند، برای درمان اعتیاد جایگزین نمی‌کنیم و درمان‌هایی که در کلینیک انجام می‌دهیم درمان قطعی و ترک کامل، با خدمات روانشناسی و بهترین تجهیزات درمانی است و بیمار هیج اجباری برای مصرف متادون ندارد و تنها دارویی که مصرف می‌کند نالتروکسان است که خود دارویی ضد مخدر می‌باشد و هیچ‌گونه خطر و یا وابستگی برای بیمار ندارد و کاملا خاصیت درمانی دارد و در علم پزشکی بسیار از آن استفاده می‌شود، بسیاری از تکنیک‌های روانشناسی برای جلوگیری از ولع مصرف هستند که در کنار درمان‌های سم زدایی بیمار را مجاب به ترک می‌کنند. مراحل خدمات درمان اعتیاد توسط کادر درمانی و متخصصان با تجربه به صورت سم زدایی سریع و فوق سریع، سرپایی یا بستری در مکانی آرام و با امکانات بیمارستانی و هتلینگ ( امکانات هتل 5 ستاره) به شکل اختصاصی و فردی انجام می‌شود.

سوالات متداول متادون

1آیا ترک با متادون یا متادون درمانی روش مناسبی برای ترک اعتیاد می باشد؟

خیر، زیرا به این روش ترک حاصل نمیشود و تنها مخدر مصرفی به متادون تغییر پیدا میکند.

2از متادون درمانی برای ترک چه مخدرهایی استفاده میشود؟

متاسفانه در بسیاری از مراکز درمان اعتیاد از این روش برای ترک مخدرهایی همچون تریاک و هروئین استفاده میشود.

3آیا ترک متادون امکان پذیر است؟

بله، ترک متادون در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تحت نظر کارشناسان، متخصصین و پزشکان به خوبی انجام میگیرد.

4عوارض ترک متادون چند روز است ؟

به طور معمول عوارض ترک متادون تا 14 روز ادامه دارد و در صورتی که زیر نظر پزشک متخصص باشد زودتر برطرف میشود.

5تفاوت قرص متادون با شربت متادون چیست؟

تفاوتی ندارند و هر دو از مشتقات تریاک میباشد.

6متادون بهتر است یا تریاک؟

هیچکدام بر دیگری مزیت ندارد و مصرف هر دوی آنها به هرشکل اعتیاد آور است.

7قرص متادون سفید بهتر است یا قهوه ای؟

هیچ تفاوتی ندارند و تفاوت در رنگ ها مربوط به شرکت های سازنده آنها میباشد.

8آمپول متادون چیست؟

علاوه بر قرص و شربت، متادون به صورت تزریقی نیز وجود دارد که در مراکز درمانی و بیمارستانها برای موارد خاص دردهای شدید استفاده میشود.

9متادون هیدروکلراید چیست؟

نام کامل تر و علمی همان متادون است که به اختصار متادون گفته میشود.

324 Comments

 1. لیمو گفت:

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون 1 ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

  • آکسون گفت:

   سلام
   ممنون از دیدگاه و نگاهی که به سایت ما داشتید.

   • نامعلوم گفت:

    سلام سوالی داشتم
    با مصرف این قرص ترک میکنن یا بعد یه مدت براش عادی میشه و به مواد برمیگردن؟؟
    یا که نه خوب میشه؟

    • آکسون گفت:

     سلام. اصلا مصرف متادون توصیه نمی شود چون باعث اعتیاد به متادون می شود

    • بهزاد گفت:

     من ۷ ساله متادون مصرف میکنم جایگزین هروئین کردم
     اما به راستی که اشتباه بزرگی کردم اشتباهی که اگر بخواهم هم به مواد قبلیم برگردم نیتوانم چون کوچکترین اثری در من ایجاد نمیکند حتی با مصرف ۲ گرم حالم شاید بدشود اما حتی خماریم از بین نخواهد رفت و ردنم طلب متادون میکند خیلی سخت و دشوار است خدا کسی را مبتلا به این متادون نکند

     • محمد گفت:

      الهی بمیرم برات داداشم.منم همین درد رو دارم

     • الیاس گفت:

      سلام داداش من به مرور کم کم کردم رسوندم به 1 قرص 5 بعد با داروهای گیاهی راحت گذاشتم کنار

     • رضا گفت:

      من یه جایگزین شیره کردم ولی کاشکی اصلا لب بهش نمیزدم تو رو خدا اطلاع رسانی کنید پخش کنید هیچکس به این متادون لعنتی لب نزنه بخدا از دوا شیشه بد تر اصلا نمیشه ترک کرد شیره میکشم یه ساعت خوبم باید متادون بخورم تا بتونم راه برم خدا کمک به هرکس که به دام اعتیاد افتاده رحم کند ایشلا روزی بیاد هممون پاک شیم میفعم الان ۷چه خماری بکشی تا ترک بدی خدا بهت رحم کنه

    • علی گفت:

     متادون نخور سمت این نرو من امروز 37 روز گذشته بهترم ولی درد فیزیکی دارم تا دو ماه هر شب درد وبیخوابی داری

     • افشار گفت:

      سلام دوست عزیزمیشه ازتجربه ترک بیشتربگی،من هم چندساله گرفتارم وخیلی دوستدارم ترک کنم امامیترسم

    • andi safa گفت:

     انقد بهش عادت میکنی که،از ترک کردن مواد هم سخت تر میشه،بعدش کلافه میشی،چون نمیتونی دیگه برگردی به مواد،چون هیچ تاثیری رو بدنت نمیگذاره مثل قبل،و ناچاری ادامه بدی همینو،به طوری که واقعا هیچ راهی برای ترکش پیدا نمیکنی، هیچوقت سمتش نرو،میخوای مواد ترک کنی اراده کن و تمومش کن

     • علی گفت:

      خسته نباشید آیا به زور می‌شود کسی را به ترک متادون وادار کرد و به کمپ های ضد اعتیاد برد یا طرف باید خودش بخواهد؟ممنون میشم که پاسخ بدید .

   • arash گفت:

    باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما ومطلب جالبتون بنده با عرض پوزش یه سوال داشتم .من 10سال هرویین مصرف کردم ولی ورزشکار بودم پرورورش اندام ورزمی کار میکردم .چون مصرف تغذیه و ویتامین ومکمل داشتم هیچ کسی نفهمید .بخاطر درد مفاصلم ارخوردن ترامادول شروع شد وتریاک وشیره بعد کشیدنو وخوردن وبه کشیدن هرویین وکراک رسید.تصمیم به ترک گرفتم .باشگارو ول کردم بهم متادون وتوصیه کردن شربت خوردم دندونهام خراب شد بعد از خوردن متادون مثل قبل نتوستم تمرین کنم ولی ماه به ماه کم کردم که الان روزی 20میل قرص میخورم .بعد از چندین سال،دوباره مدت 6ماهه ه ورزش میکنم .بدنم تقریبا مثل قبل شده .الان 1ساله این 20میل ومصرف میکنم .ولی دیگه نمیخوام متادونو ترک کنم .الان کاملا زندگی خوبی دارم زن وبچه و حس خوب و از این حرفها .چندبار یه هفته ترک کردم دوزشو آوردم پایین .حالم بد میشد عصبی میشدم ورزش تعطیل میشدوزندگیم بهم میریزه.در کنارش به بدنم میرسم.مدیتیشن میکنم خودمو آروم مینم.به کبدم میرسم همیشه آزمایش میدم .هورمون مصرف نمیکنم.پاک وسالم غذا میخورم .بدنم مثل یه پسر 15سالس .عرضم اینه که رو این دوز نگرش دارم .ایرادی نداره؟.روزی 2نخ سیگار هم میکشم .ولی ریه قلبمو تمیز نگه میدارم .خیلی راضیم از همه چی .خداروشاکرم.فقط میخوام بدونم تا آخر عمر مصرف کنم ایراد نداره ؟.مشکل اعصاب داشتم خیلی قرص اعصاب خوردم عوارضشون بیشتر بود .مثلا سرترالین .8سال خوردم معالجه شدم وسواس فکری داشتم .ولی واقعا زندگی و ازت میگیره ،الکی خوشت میکنه .دیگه معذرت میخوام بی غریتت میکنه برای کاری شوق نداری .بااین دوز متادون راضیم .هیچ خللی ایجاد نمیکنه.غیر از این چیزهایی که گفتم ورعایت مسائل بالا که فرمودین .تا آخرعمراین دوزو مصرف کنم .در طولانی مدت مثلا 100سال دیگه منظورمه ، پیری زودرس نمیاره ؟چون الانم چهرم جونه مووپوست وبدنو اغصاب و…همه میزونه .حتی ظاهرم 10سال جونتر نشون میده.تقریبا عوارضی که تا الان متوجه شدم وبه صفر رسوندم آیا،عوارض دیگه ای داره که مرحمت بفرمایید جواب بنده رو بدین.چون بخوام بزارم کنار تااین آدمی که الان هستم بشم حداقل یک سال طول میکشه و زن وبچه هام هم متوجه میشن خیلی برام بد میشه همه منو ورزشکار میشناسن .من حتی پیش کسی سیگار نمیکشم. بابت اینکه وقت نازنینتونو گرفتم عذر میخوام وسپاسگذارمیشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید جواب بنده بدین.بازم ممنون

    • یک آکسونی گفت:

     الان ترک کردم….
     از ۱۷ سالگی ترامادول میخوردم تا ۲۱ سالگی که افسردهگی گرفتم و قرص اعصاب به ترامادول اضاف شد .
     تا ۲۵ سالگی هم ادامه دادم الان ۴۱ روزه متادون نمیخورم من از ۲۵ سالگی به بعد دوز ترامادول بنده به روزی
     ۱۵۰۰ میرسید ‌ یعنی ۱۵ تا قرص ۱۰۰ تشنج کردم و همش شک بهم وارد میشد داشتم تو اون سن میگذاشتم کنار که لعنت کنه کسی که
     گفت اگه ترامادول رو می خوای ترک کنی ؛ شربت متادون بخور من از ۳ سی سی شروع کردم و تا ۴۱ روز پیش
     مصرف بنده بین ۶۰ الی ۱۲۰ میلی گرم بود.
     ایشون گفت با متادون میتونی ترک کنی ترک ترک شد ۸ سال دیگه خسته شده بودم .

     نگران نمیکنم متادونی ها رو ولی اگه فکر میکنن ترکش راحته سخت در اشتباه هستند.
     من ۲۰ روز مصرف نکردم در کلینیک تحت نظر پزشک
     با ذهن آماده و اراده ای که داشتم ببخشید دهنم سرویس شد چرا میگم چون فکر میکردم ۶ یا ۷ روز پاک پاکم ولی
     بعد ۶ و ۷ روز تازه دردم شروع شد.. هروینی و تریاکی و شیره ای بهتر و زود تر اوکی میشن
     متادون و ب ۲ خیلی ترسناک تر از اونی هست که فکر میکنید.
     اما زندگی بدون متادون و مواد ارزشش به خماری و بی غیرتی شرف داره.

     • رضا گفت:

      من تریاک و شیره مصرف میکردم و دوبار ترک کردم به کمک متادون و راجع به عوارضش خیلی مطلب دیدم بعد که تصمیم به ترک گرفتم از یه روشی استفاده کردم که هم سختی ترک رو تجربه کردم و هم فشار زیاد بهم وارد نشد و بهترین روش برای من بود و براتون میگم من چند روز اولو دوم و سوم که دردم شروع شد با دوز کم متادون شروع کردم تا فقط درد شدید خماری رو و استخون دردم رو کمتر کنم و اصلا خودمو با متادون نعشه نمیکردم فقط دردم رو باهاش کمتر کردم و حتی موقع خواب هم دوز پایین مصرف میکردم تا با درد شدید روبه رو نشم ،میتونستم بخوابم ولی باز اذیت میشدم ولی نه خیلی این کار سخته ولی ۲ یا ۳ روز بیشتر طول نمیکشه که بدنتون بهش عادت کنه و هر سه روز یک سی سی کم کردم و کلا ۲ هفته متادون مصرف کردم تا با عوارضش روبه رو نشم درسته که درد کشیدم و سختی داره ولی از اینکه بخوام خودمو با متادون نعشه کنم بعد دو ماه حالا بخوام متادون رو ترک کنم و بدتر از ترک شیره و تریاک درد بکشم . دوستان عزیز هر کسی بهتون میگه ترک بدون درد امکان پذیره این حرف غلطه شما به هر حال از یکسال تا چند سال مواد مصرف کردید و یکشبه و با یکهفته نمیشه گذاشت کنار پس اول از همه واقع بین باشید هر چی کمتر مصرف کرده باشید دردتون هم کمتره ولی بلاخره هست نه یابویی ترک کردن خوبه نه با متادون و بی۲ و غیره به اسم ترک نعشه کردن فقط میانه رو باشید تا راحت تر ترک کنید یادتون نره اگر درد ترک رو تجربه نکنید هزار بار دیگه دوباره بر میگردین سر جای اول ولی از راهش برید
      یا علی

     • مهلا گفت:

      خواهش میکنم استفاده نکنین همسر من دو هفته اس توو سن ۲۹ سالگی فوت شد علتش ایست قلبی بود ولی من تازه متوجه شدم ک متادون مصرف میکرد و علتشم همون بود حالم خیلی بده من واسه زندگیم جنگیدم ک شوهرم دوستاشو بزاره کنار ۳ ساله ازدواج کرده بودیم مشکلی نداشتم توو زندگیم ولی الان فهمیدم ک تمام اون جنگیدنام بی فایده بوله

     • بهنام..سرا گفت:

      اقا چرا انقدر بزرگش میکنی…من 7سال روزی تقریبا 50سی سی متادون میخوردم الان 8ماهه ترک کردم فقط روزی 4نخ سیگارمیکشم..فقط 5شب اولش سخت بود بعدش حالم خوب شد 10شب که گذشت کلا نه درد داشتم نه چیزی…شبم راحت میخوابیدم…اینطوری میگین یه مصرف کننده میبینه فک میکنه نشدنیه .بخدا راحته فقط اراده میخواد…درداصلیش فقط5روزاوله…بعدش تاروز10م قطع میشه درد.تمام.خلاص میشین

    • محمد م گفت:

     دمت گرم که مواظب بدنت هستی به نظر من اگه اذیتت نمیکنه رو همین نگه دار و اگه خواستی کم کنی هر هفته یه میلی گرم کم کن به پنج میل که رسیدی هر هفته نیم میلی و یا هر دو هفته یه میلی کم کن خودت واکنش بدنت رو بهتر از هر کس میدونی اگه قراره که بهم بریزی و برگردی بهتره همین رو ادامه بدی

    • هویار گفت:

     سلام

     الان که همه چی خوبه ادامه بده

     تا جایی که از این حال خراج نشی و بتونی حتی یک میلی گرم هم کم کنی انجام بده ولی تا جایی مواد رو کم کن که از وضعیت نرمال که زندگی خوبی داری خارج نشی
     بههر حال اعتیاد به این وضعیت بهتر از پاک بودن چند روزه هست که آخرش به بدبخنی بکشه

     • ابلفض گفت:

      سلام به همگی
      من یه دوست دارم که بنده خدا ،
      3 قرص متادون مصرف کرده
      فک کنم که روزی 2 نخ سیگار می‌کشه و 17 سالشه.
      این چند روزه که موقع خواب پیش هم بودیم،
      نفس های عمیقی می‌کشه در حدی که خیلی‌ می‌ترسم،‌
      اگر کسی نکته ای، کمکی کنه خیلی ممنون میشم.
      فرض کنید داداش کوچکه خودتونه ?

    • رضا گفت:

     هدف زندگی چیه داداش؟ خوب زندگی کردن. تو الان داری خوب زندگی میکنی. فقط ایرادی که مصرف متادون داره، چون هیچ کس نمیدونه، اگر یه اتفاقی بیوفته مثلا بخوای خارج از کشور بری، یا تصادفی بکنی خدای ناکرده، یا یه جایی باشی قرصرگیرت نیاد یا … اونجا کار بیخ پیدا میکنه. اولا به هیج عنوان نظم زندگیت را با کم کردن دوز به هم نریز. اول به این فکر کن که تو الان با متادون به حالت تعادل رسیدی. میخوای بری به یه حالت تعادل دیگه که توش متادون نیست. تازه میخوای این وسط که داری از حالت با متادون به حالت بدون متادون کوج میکنی تعادل خودت و زندگیت به هم نریزه. راهکارش اینه که تو ترک را یه برنامه بلند مدت ۱ یا ۲ ساله ببینی. مثلا اگر الان ۲۰ میلی مصرف میکنی، بکنی ۱۹ میلی و ۱ ماه رو این دوز بمونی، بعد دوزت بشه ۱۸ میلی و ۱ ماه رو این دوز بمونی یا ۳ هفته. ببین هر ۱ میل که کم میکنی باید ۳ هفته تا ۱ ماه روی اون دوز بمونی. البته چون متادون مصرف میکنی ۱ ماه بهتره. واسه شربت تریاک ۳ هفته کافیه. اینطوری بعد از ۱۹ ماه به روزی ۱ میل میرسی. حالا سوال اینه چطوری ۱۹ میل بخوری؟
     اول باید تعدادی قرص متادون ۲۰ بخری و تعدادی قرصرمتادون ۵ و یه شیشه شربت و یه سرنگ انسولین‌. حتما دقت کن ، سرنگ انسولین باشه که دقیقه. از این سرنگ معمولی ها فایده نداره. دقت نداره.
     حالا شما برای ۱۹ میلی یه نصف قرص ۲۰ به علاوه یه قرص ۵ که میشه ۱۵ و ۴ میل شربت میخوری، ۱ ماه ادامه میدی . ماه بعد هم همینطور فقط ۳ میل شربت. تا در نهایت بعد از ۱۹ ماه میرسی به روزی ۱ میل شربت. بعد که رسیدی به روز ۱ میل شربت( ببین هر سی سی شربت ۵ میل میشه، ۱ میل میشه ۰/۲ سی سی )
     حالا که رسیدی روزی ۱ میلی گرم متادون یا ۰/۲ سی سی شربت. شما در ۱ ماه ۶ سی سی شربت میخوری که میشه روزی 0/۲ -سی سی. حالا دوزت را روی همون ۰/۲ سی سی نگه دار اما بیا و ۵ سی سی متادون را با ۱ سی سی آب مخلوط کن و ۱ ماه برو ماه بعد ۴ سی سی متادون با ۲ سی سی آب و ۱ماه برو تا وقتی که ۱ سی سی متادون و ۵ سی سی آب . تا الان شده ۲ سال.
     حالا ۱ سی سی متادون تو ۶ سی سی آب. ۱ ماه که شد اضافشو میریزی دور. ماه بعد ۱ سی سی متادون تو ۷ سی سی آب. اضفشو میریزی دور و این کار را ادامه میدی تا وقتی بشه ۱ سی سی در ۱۰ سی سی آب. حالا میتونی قطع مصرف کنی. حتی علامت سرماخوردگی هم نخواهی داشت.

     • حیدری گفت:

      سلام داداش خیلی روش باحالی بود، فقط اینکه ملی گرم با سی سی چقد فرق داره؟ این امپولا سی سی هستن ملیگرم رو با چی اندازه کنیم؟

    • امیر گفت:

     داداش منهم دقیق مثل شما بودم خودم گولزدم که من به خودم میرسم ورزش میکنم هرکسی میدیدم نمیفهمید که هیچ تعریف هم میکرد ولی بعد از ۱۴ سال عوارض شروع شد میخوام بگم شک نکن عوارض میاد حالا چون خوب میخوردم ورزش میکردم دیر خودش رو نشون داد وجالب اینکه اثرات منفیش بیشتر از زمانی بود که دوزم بیشتر بو د خواهش میکنم این سم رو واسه همیشه پرت کنید نمی دونید چیکار دارین با بدنتون میکنید یک سال که هیچ ۱۰ سالم طول بکشه عادی بشی می ارزه

    • ساطانی گفت:

     من هم مثل ارش گرفتارم ۲۰ میلی متادون میخورم
     سنم ۸۲ سال هست‌چه‌کتر کنم
     آیا میشه دارو برام بفرستید پولش را کارت به کارت میکنم

    • حمید گفت:

     دوست عزیز نمیشه همیشه تو این دوز نگهشداری
     منم تقریبا مثل خودت بودم با تفاوت های کاری. ولی بدن خیلی سریع به متادون واکنش خنثا نشون میده یعنی 6ماه دیگه مجبور میشی بیشتر مصرف کنی تا بدن خماری رو نشون نده..
     ومجبوری که مصرف رو بالا ببری

    • بابک گفت:

     همین حرفهایی که زدی نشان از تاثیرات متادون هست متادون رو باید بزاری کنار هر ۱۵ روز یک سیسی یا لا اقل نیم سی سی که دیگه هیچی احساس نمیکنی از ترکش این حرفهایی که زدی فقط توجیح هست به هزار دلیل میگم باید کاملا ترک کنی و این افکار معتاد گونت رو بهش توجه نکن این بیماریت هست که داره بهت راه نشون میده .هر ۱۵ روز نیم سی سی کم کن هیچیت نمیشه همه کارتم میکنی با متادون بخوای زندگی کنی همه چیزت رو در آینده از دست میدی از سلامتی تا زندگیت شما نهایتا یه چند سال میتونی روی بوپرنرفین چهاردهم اونم روزی نصفش بمونی برای جلوگیری از بازگشت به اعتیاد ولی اون رو هم باید بعد چند سال بزاری کنار و بدنت پاک و سالم بشه . شما نیم نخ سیگار بکشی نیم سی سی متادون در روز بخوری باز از نظر اعتیادی مشکل داری و آسیب میزنه به همه چیزت این حرف یک حرفه ای در زمینه ترک اعتیاد بود انشاله پاک بشی

    • یاشار گفت:

     داداش مطمنی روزی فقط 20میل متادون میخوری ، اخه این داستانی ک تایپ کردی کاره 20 میل نیست،حداقل ی 80 میل میطلبه، از اونورم ،اولین معتادی هستی ک اینقدع از خودش تعریف میکنه،اینم یادت باشه، متادون مثه اسیده از داهل بدنتو متلاشی میکنه، فک نکن ک بدنت مثه پسر 15 سالس.خخخخ

    • آرتین گفت:

     سلام من ده ساله متادن میخورم اول روزی 20 سی سی شربت، هیچ مشکلی هم نداشتم، ولی به مرور زمان ضربان قلبم رو نامنظم کرد، رفتم دکتر گفتن به خاطر متادن هست، بعد دوزم رو آوردم پائین، عوارضش بعد از 10 سال مصرف تازه شروع میشه، الان حتی 2 سی سی هم میخوردم سرگیجه و سردرد شدید میگیرم، حتی باعث شد شغل خوبم رو از دست دادم، به خاطر سرگیجه های غیر قابل تحمل، به جائی میرسه بعد از 10 سال مصرف که دیگه بدن جوابگو نیست، الان دارم کم کم ترک میکنم رسوندم روزی 2 سی سی ولی حتی همون 2 سی سی امانم رو میبره وباعث سرگیجه و سردرد شدید میشه، گفتم داستانم رو بگم شاید یکی عبرت بگیره مثل من زندگیش به خاطر مصرف متادن نابود نشه،

    • Alireza گفت:

     متادون نابودت میکنه من از تشنج های ترامادول رفتم سمت متادون شیش سال خوردم الان ترک کردم روز سی و دوم هستش هنوز آدم عادی نشدم تو رختخواب افتادم دیگه به هیچ چیز و هیچ کس احساس ندارم میل جنسی یک سالی هست داخل من کشته شده برادر نمیدونم هنوز میخوری یا نه که امیدوارم تمومش کرده باشی اما اگه هنوز میخوری اصلا ربطی به تغذیه و ورزش و هر چیزی که میگی نداره متادون کاره خودش رو با کبد معده دندون ها و هر چیزی که دستش برسه میکنه .

   • الیاس گفت:

    منم مثل خیلی از دوستان میخواستم بامتادون شیره را ترک کنم اما!یه روز به خود اومدم دیدم عمل شربت پیدا کردم روزی بیست و پنج سی‌سی مصرف میکنم و دیدم نسبت به همه چی بی تفاوت شدم نه زن و نه بچه و نه هیچی به چشمم نمیومد منی که حاضر بودم برای پسرم جونما بدم دیگه درقید و بند این حرفا نبودم واقعا ترک با متادون اشتباه محضه خدا نصیب گرگ بیابون نکنه با نکبت و مصیبت و ذجر و بدبختی الان چهل و دو روزه شربت نخوردم اما هنوز در طول شبانه روز نزدیک شش ساعت درد میکشم کاش میشد توی کل دنیا آگاه سازی بشه که ترک مواد با متادون یک اشتباه خیلی بزرگه

  • اکبر سعیدی گفت:

   سلام
   آره… خدایی منم یک ساعته میخوام برم سحری بخورم دلم نمیاد از خوندن مطالب شما دست بکشم ولی فکرکنم ده دقیقه تا اذان داریم!!! ?

  • بدشانس گفت:

   سلام
   من مصرف هفته ا ی یک بار اونم اخر هفته ها متادون دارم
   و الان از محلل کارم باید تست عدم اعتیاد ببرم
   میخاستم بدونم راهی هست کاور کنه و آزمایش منفی دیده شه
   ممنون میشم

   • آکسون گفت:

    سلام. خیر. در ازمایش مشخص می شود

   • محمود گفت:

    آقا طرف میگه هفته ای یکبار آخر هفته مصرف داره
    کجا نشون میده.در ضمن کیت آزمایشگاهی اداره ها کیت مورفین است .نشان نمیدهد

    • مهدی گفت:

     بله من بانظر آقا محمود موافقم? و اینو حتی بصورت تجربی هم در زندگی خودم و هم اقوام و آشنایان هم مشاهده کردم.
     حالا اینکه یجاهایی خلاف اینو مینویسن دیگه من نمیدونم دقیقا چه هدف و طرزفکری دارند!؟!؟ که البته بعید هم نمیدونم که شاید بخاطر همون اثر مثبتی خواهد بود که روی تفکر و تصمیم و اراده افراد مصرف کننده برای ترک خواهد داشت.???

  • گمنام گفت:

   سلام.این ذهن شماست که شمارو از تزک میترسونه.من ۱۲ سال مصرف متادون داشتم.شایدم روزی بود ۴ قرص ۴۰ مصرف میکردم..یواش یواش دیگه همه چیز زندگیمو گرفت…متادون بدتر از هروئین هست…یه روز تصمیم گرفتم ۴ روز ۴ روز کمش کنم…خیلی درد سراغم نیومد جز یکم گور‌گرفتگی و سوختگی دل..کبدم دیگه داشت از کار میفتاد…رابطه جنسی با خانمم اصلا واسم مهم نبود…یجور بدم اومده بود…خداروشکر‌الان ۳۰ روزه قطع مصرف کامل کردم.حالم خیلی بهتره..ففط ۱۰ روز نخوابیدم

   • امیر گفت:

    سلام، چجوری ترک کردی داداش
    منم دقیقاهمونجوریم، روزی دوسه تا میخورم، از رابطه جنسی با خانومم فرار میکنه، خلاصه تموم بدبختیم شده این لعنتی

    • Mahd.e گفت:

     سلام دوستان خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید من 19سالم هست متادون اولین بار پسر عموی بیشرفم جلوم مصرف کرد وسوسه شدم رفتم دنبالش الان تازه دارم تو دامش میوفتم درد خماری ندارم فقط فقط مخ مخه بدی دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید

 2. مسعود گفت:

  سلام.مطالب شما را خواندم.معتادم .یکسال شیره تریاک و متادون مصرف میکنم.متادون معمولا روزی یک قرص 5و شیره هم روزی 2گرم.۴۷ساله و کارمند.هزینه درمان بنده در مرکز شما چقدر است؟تقریبی.سپاس

 3. امیرعلی گفت:

  سلام بنده به مدت 8 سال هست ترامادول مصرف میکنم و افسردگی شدید دارم روزی دو ورق ترامادول 100 مصرف میکنم و 36 ساله هستم ایا میتوانم از روش فوق سریع برای ترک استفاده کنم و هزینه ان چقدر هست

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقدار مصرف و همچنین زمان مصرف شما طولانی بوده و به روش سم زدایی تدریجی اقدام به ترک کنید بهتر به نتیجه میرسید، جهت اطلاع از قیمتها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   : 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

   • mehrdad گفت:

    سلام.ممنون وسپاسگزاریم بابت سایتی که رایگان دراختیارمردم گذاشتین.بنده حدودپنج ساله فقط شربت مصرف میکنم.بیشترین مصرفم روزانه حدودده سی سی هست.به نظرشمازمان بستری شدن وسم زدایی شدنم چقدطول میکشه؟

 4. Alirezamasoumi.ir@gmail.c گفت:

  سلام من ۵۱ سالمه و حدود ۸ سال هست متادون مصرف میکنم….الان روزی ۲تا قرض ۲۰ مصرف دارم
  میخوام سریعا سم زدایی کنم …..ممنون میشم مقدار هزینه و همچنین آدرس کلینیک را برام ارسال فرمائید….ممنون…..
  Alirezamasoumi.ir@gmail.com

  Alirezamasoumi

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله شما میتونید برای ترک در کلینیک ما سم زدایی و بستری بشید
   آدرس کلینیک: شریعتی- خیابان ظفر- خیابان فریدافشار- کوچه بابک شرقی- پلاک 6
   تلفن: 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

  • رضا گفت:

   باسلام
   آیاازمتادون برای بیماری افسردگی استفاده میشود
   کسیکه بعلت فوت نزدیکترین افرادخانواده مثل همسر پدریامادر خود دچارافسردگی شدید شده است آیادکتربرایش متادون تجویزمیکند
   اصلا متادون جزء داروهای افسردگی هست یانه؟

 5. فردین علی پور گفت:

  ممنونم از مطالب مفیدتون من سه روره متادن با دوز پایین به توصیه یک دوست دارم الان با خوندن مطالبه مفیدی که تو سایتتون خوندم می خوام بدونم چجوری متادونو قطع کنم چون کلا 10یا15سی سی خوردم مصرفم شیره بود 2ماه حالا چی کار کنم ممنون میشم مشاوره بهم بدین تا بیشتر از این تو باتلاق نیفتم دو تا بچه دارم بازم ممنون از مطالب مفیدو به جاتون

  • آکسون گفت:

   ممنون از نگاهی که به سایت ما داشتین، چون مدت زمان طولانی از مصرف شما نگذشته راحتتر میتونید ترک کنید و با سم زدایی 2 تا 3 روز بدن شما پاک میشه

 6. سلام ممنون از مطالب مفید وبه جاتون من 33سالمه متاهل دوتا بچه دارم 2ماه شیره کشیدم الان به سه روزه نکشیدم به جاش به توصیه یک دوست که خودش متادون مصرف میکنه حدود 15سی سی شربت متادون خوردم می خوام بدونم اگه دیگه متادون نخورم خطری برام داره یا نه ویا اینکه الودش شدم یا نهبازم ممنون از مطالب مفیدتون

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   داروی متادن شدیدا اعتیادآور است و اگر مدت زمان طولانی از مصرف بگذرد ترک آن به مراتب سخت تر می‌شود، پس تا دیر نشده اقدام به ترک بفرمایید، میتونید برای مشاوره بیشتر با شماره کلینیک تماس بگیرید شمارو راهنمایی میکنن

  • عزیز گفت:

   سلام. من 32 سال شربت متادون روزی 80 سی سی مصرف می کردم به یاری خدا الان ترک کردم. باور کنید میشه فقط همت می خواد.

   • Saeid گفت:

    سلام،ببخشید متوجه نشدم دقیقا،شما ۳۲سال سنتون هست متادون ترک کردید،یا ۳۲سال مصرف متادون داشتید؟اونم۸۰سی سی؟؟؟چطور زنده‌ موندین ،متادونی ک داخل کشور ماست یه سمه خالصه اسمش مرگ تدریجیه نه متادون،من یه سال مصرف کردم آزمایش آنزیم دادم رو ۱۸۰و۲۰۰ بود.یعنی بیشتر ادامه میدادم صددرصد سرطان کبد داشتم.چطور تو اینهمه مدت چیزیتون نشده؟

 7. گمنام گفت:

  سلام
  شوهرمن دچاراختلالات خلقی وعصبیه و مبتلا به تنگی عروق قلب وداخل قلبش استنت گذاشتن.(به گفته خودش)پنج سال تفریحی تریاک کشیده ودوسال هم روزانه ۲گرم شیره و۱۰سی سی متادون باهم مصرف کرده ویکسال گذشته هم به طور پراکنده هرویین ومتادون مصرف کرده که وقتی مواددردسترس نداشته مصرف متادونش روزانه تا۳۰سی سی هم رسیده.الان هم جایی هست که تحت فشارمالی وخانواده قرارگرفته وفقط میتونه متادون مصرف کنه.به نظرشماچنین فردی قادر به ترک هست؟و ترک براش خطری نداره؟چطوری میشه ترکش داد؟وآیااصولا معتادی بااین سیرمسیر اعتیاد امکان داره سمت شیشه هم بره؟توروخدا کمکم کنید همین الان دلهره دارم وحالم خوب نیست.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   اختلالات خلقی و عصبی بودن فرد ممکنه از مصرف موادی که میکشه باشه شاید هم از قبل این اختلالات رو داشتن و به خاطر همین به مصرف این گونه مواد کشیده شدن که همین اختلالات عصبی رو بیشتر میکنه حتما باید حضوری مشاوره بشن، ترک تریاک و متادون حتما لازم به سم زدایی و در صورت لزوم بستری بیمار است

   • بدون نام گفت:

    سلام مطالبی روکه راجب اعتیادومصرف متادون نوشته بودین رومطالعه کردم وبرام جالب بودومن الان ۷ساله شربت متادون ویاهرزگاهی قرص متادون استفاده میکردم ولی الان شربت میخورم روزی ۳۰سی سی وخیلی دوست دارم که دیگه مصرف نکنم الان چکاری بایدبکنم تاازشرش خلاص بشم لطفاراهنمایی بفرمائید ممنون وشماکدام شهرهستین

    • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

     با سلام
     همانطور که در مقاله گفتیم ترک متادون فقط و فقط باید تحت نظر متخصصان و پزشکان انجام بگیرد تا عوارضی نداشته باشید به همین جهت بهترین راه کار مراجعه به کلینیک می باشد.
     کلینیک نرک اعتیاد آکسون در تهران می باشد و در هیچ شهر دیگری شعبه ندارد.

     • گمنام گفت:

      من سر تجربه میگم شما همون قدر ک روزانه مصرف میکنی همون قدر اب بریز داخل قوطی طی چند روز که ادامه بدی رقیق تر میشه و دوز رو‌میاره پایین و خیلی راحت طوری ک خودت هم متوجه نمیشی میزاریش کنار

   • Wali گفت:

    سلام من تجربه خودم بگم،متادون هر۲روز۱قطره کم کن تابه اخررسیدن وفقط ازنظرروحی هواشو داشته باشید وتشویق به ترکش کنید،مطمئاباش موفق میشه

  • پارسا گفت:

   سلام به نظر من هر ماه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بنا به توان خودش مصرفش را کم کند و فقط همان متادون رو مصرف کنه و دنبال چیز دیگه نره . وقتی به یک سی سی رسید هم میتونه همچنان کم کنه تا به صفر برسونه و هم از داروی بوپرنورفین با دوز ۴ صدم استفاده کنه و بعد قطع کنه.

  • یاسر گفت:

   داروی متادون اینقدر هم که میگید عوارض نداره کلی هم کمک میکنه به ترک و بازگشت موتاد از دام هروئین که باید هر دوساعت یه بار مصرف کنی ولی متادون رو روزی یک بار میخوری و به زندگیت میرسی و خیلی راحت مثل یه آدم سالم بعدش من 5 ساله دارم مصرف میکنم قرص متادون هیچ مشکلی باش ندارم و خیلی هم ممنونم از سازندش چون من با روش سقوط آزاد نمیتونم پاک بمونم و لغزش دارم پس درمان نگهدارنده بهترین راهه ممنون از سایت خوبتون

   • مهدی گفت:

    جناب خودتونو گول نزنین منم پنج سال مصرف کردم و الان روز نهم هست مه ترکش کردم البته مردم و زنده شدم ، تمام علایم رو که الان دارید رو میدونم ولی شما باهاش کنار اومدی ، کثیف تر از متادون خودشه ، نابود میکنه زندگیرو و تمام علایم مصرف که تو سایتها خوندم رو من داشتم و تا عمر دارم اسم متادون بیاد ازش دوری میکنم ، اونایی که متادون مصرف میکنن حتی یکساعت از عدم مصرفشون بگزره میفهمن من چی میگم

    • ارسام گفت:

     دوست عزیز متادون به مرور زمان روی کبد و دندانهایتان اثر میگذارد ، میدونستید خدایی نکرده اگر دست بچه یا حتی انسان بالغ بیوفته و اشتباهی بخوره چه بلایی سرش میاره

   • پویا گفت:

    آقا خودتو گول نزن.مصرف طولانی مدت مثل من مشکلات شدید پوستی و کبدی و اعصاب رو برام به همراه داشت.الان بعد ۸سال مصرف ۱۴ روزه پاکم ولی ۱۴ روزی که با داروی سم زدایی دکتر جلو رفتم و مثلا خماریمو کم کرده بازم تو این دو هفته خداشاهده تا اذون صبح نمتونم بخوابم.شدیدا بی قرارم.البته داروهای خواب آور و خوبی برای بیقراری هست ولی من خودم از دکتر خواستم سم زداییمو طوری انجام بده باز وابسته قرص های خوابی مثل زولپام و….نشم.
    و توروخدا متادونو بزار کنار.من تریاک میکشیدم ۳روزه یابویی ترک کردم ولی این متادون چیه که پدرمو در اورد و هنوز بی حالی و بیخوابی بعد ۲ هفته دارم.

   • محمد گفت:

    فک نکنم کسی تا الان مثل من متادون مصرف کرده باشه.
    روزی بوده درست ۲۰۰ تا ۲۲۰ سی سی شربت خوردم میدونم باورش سخته ولی وقتی پارسال رفتم پیش دکتر که بستری بشم دکتر گفت من میترسم همچین بیماری را قبول کنم همه از جمله دکترا بهم میگفتن تو الان داری نفسای آخرتو میکشی.
    رفتم از تمام ارگان های داخلیم کبد ،کلیه،مثانه،ریه ومعده و…
    آزمایش گرفتم جز یکم چربی خون هیچ عوارضی نداشتم.
    خوب پسر خوبی شدم و باتمام توانم متادونو از مصرف نجومی آوردم سر یه دونه قرص بیست .نمیدونم دوباره جوگیر شدم و زدمش به جاده خاکی اینبار تا ۲۵۰ سی سی هم رفتم کف مصرفم ۶۰ سی سی بود و سقفش ۲۵۰ سی سی الان ده روز شربت نمیخورم روزی دوتا ۲۰ میخورم قرص حدود یک هفته هست که یه پام خونه س یه پام بیمارستان معدم سوخته هیچی نمیتونم بخورم آخرین باری که دکتر رفتم یه سرم و هشت آمپول زدم تا نمیرم الان فقط دعا میکنم خدایا یا منو بکش یا نجاتم بده تصمیم گرفتم اگه معدم خراب شده خودکشی کنم چون دیگه تحمل معده درد را ندارم هر بار که درد میگیره انگار یکی یه کتری آب جوش میریزه تو معدم.
    خواهش میکنم اگه تزریق کردین ولی متادون نخورید اگه درحال مرگید خودتونو بکشید ولی متادون نه و ولای علی دیروز خواستم چاقورا بکنم تو قلبم مادرم با هزار آه و ناله و التماس گرفتش ازم فقط دارگ بخاطر مادرم که خیلی دوسش دارم و تمام زندگیش منم تحمل میکنم نمیدونم کی تمام میشه فقط بگید کی تمام میشه البته ناگفته نمونه من ۵ ساله که مصرف میکنم خیلی اوقات کلا ترکش کردم ولی هر بار به دلیلی برگشتم سر خونه اول آقا برید دوا شیشه کراک ال اس دی هر چی هست مصرف کنید ولی متادون نه نه نه خواهش میکنم حداقل به خانوادتون رحم کنید این حرف مردیه که آرزوش خوردن یه لیوان آب خنکه خدا چیکار کردم من …..

    • علی گفت:

     سلام محمد چه جوری میشه ترکش کرد

     • امان گفت:

      بیخودی تن مادرت رو نلرزون و بنده خدا رو اذیت نکن، آدمی بخواد بزنه میشینه جلو مادرش میزنه؟ یا اینقدر طولش میده که مادرش بیاد ازدستش بگیره و التماس کنه؟ معدت سوراخ سوراخ هم بشه خیلی قابل تحمله تا اینکه خدای نکرده مادرت رو دق مرگ کنی، کاملا مشخصه که واسه ناز آوردن و مامان رو اذیت کردن اینکارو کردی

    • حسین گفت:

     داداش سرت سلامت تو معدت هیچ مشکلی نداره فقط بخاطر مشکلات روحی ک در طول ترک داری معدت عصبی میشه و اذیتت میکنه منم روزی ۸۰ تا ۹۰ سی سی بمدت ۶سال مصرف کردم الان ۱ساله روزی یه نصف قرص ۵میل میخورم اینو نمیدونم چطور بذارم کنار

     • حمید گفت:

      با ترامادول ولی به هیچ‌ وجه زیاده روی نباید بکنی ۳ روز اول نصف ترامادول ۱۰۰ بعد ۳ روز نصف نصف متادون ۵ اونم ساعت ۹ شب به بعد با یک قرص آلپرازولام که بتونی بخوابی پله ای همین فرمونو میری جلو

    • بابک گفت:

     باز میتونی ترک کنی و معدتم تحت درمان قرار بدی ولی از خودت این سوال رو بکن اگر دوباره برگشتی به مواد چی ؟خدا سری اول بهت حال داد سالم بودی این سری یه هشدار داده سری بعد فکر میکنی چه بلایی سرت میاد؟پس مرد باش این سری تمومش کن برای همیشه .ته داستان رو خودت دیدی هیچی نداره وقتشه زندگی کنی انشاله پاک بشی و بمونی بی تاریخ از ان ای و بچه های بهبودی جدا نشو

    • حمید گفت:

     سلام برو داروخونه قرص امپرازول ۲۰ بخر بخور معدت خوب میکنه

 8. شهریار گفت:

  با سلام… جوانی هستم 28 ساله…حدود 6 متادون مصرف میکنم…. و دز مصرفم گاهی بالا و گاهی کم…. بین 10 تا 15 سی سی در روز…. برای ترک باید چ کاری انجام بدم…. و خطرات احتمالی در اینده میتونه چی باشه اگر تا چند سال دیگه ادامه بدم….. ممنون.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   هرچقدر زمان مصرف شما طولانی تر شود ترک متادون سختتر میشه و عوارض مصرف روز به روز نمایان تر میشه، شما با شماره کلینیک تماس بگیرید و بابت ترک مشاوره رایگان بگیرید: 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

 9. رضا رحمانی گفت:

  من مدت 3سال هست که متادون مصرف می کنم ودرروزمقدار40میلی متادون مصرف دارم برای ترک چکارباید انجام بدم وباتوجه به اینکه مشغول کارهستم ومرخصی زیادی ندارم خیلی دوست دارم ترک کنم بخاطراینکه پیشنهادهای کاری زیادی درخارج ازکشور دارم وبه همین دلیل نمیتوانم جایی بروم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد و همچنین شما می توانید برای ترک متادون از سم زدایی سریع استفاده کرده و ادامه درمان خود را به صورت سرپایی و تحت نظر روانپزشک متخصص ادامه دهید . .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

  • مهران گفت:

   سلام .
   اقا من شرایط مشابه شما ده روزه گزاشتم کنار با روش ابن سینا یا ترک تدریجی با ایتفاده از شربت تریاک که خودم بیست تومن شیره و بیست تومن تریاک رو تو اب حل تو قوطی خانواده بهدش هربار خیلی درده خماریم زیاد میشد یه سر یا دو سر میخوردم بجاش اب میریختم بعده یه هفته دیدم شربت رقیق تر شده البته روزانه اوایل شاید هفت هشت یا ده سر ازش میخوردم ولی روزای پنجم ششم که اعتماد بنفس و انگیزم بیشتر شد روزانه سه یا یا چهارسر میخوردم البته همیشه یک یا دو سر قبله خواب میخوردم که بتونم لا اقل چند ساعت بخابم . روزای نهم دهم با وجود اینکه خیلی از شربتم مونده بود . غیرت کردم همشو ریختم تو چاه و دیگه نخوردم . که زمان ترکمم توماه روزه بود و به خداهم خیلی نزدیک شدم کمکم کرد . ولی فراموش نکنید که در طول ترک تدریجی با شربت تریاک نباید از مسکن ها استفاده کنید وگرنه اونام چون مرفین دارن ترکتون خراب میشه و درد بعدابیشتر . تنها چیزی که اون روزای اول استفاده میکردم غذاهای مقوی و گرم بعلاوه عرق بیدمشک و قطره ی گیاهی بنام پاسیپی البته قطره پاسیپی رو ده پونزده قطره میریختم تو یه لیوان شربت بیدمشک ومیخوردم که عالی بود ولی بعده چن روزی ترسیدم که همینم وابستگی یا چیزی داشته باشه دیگه نخوردم .توکل و اراده کنین مردونگی تو ثابت کن داداش یه بار واسه همیشه باید بخای دوباره متولد بشی .

   • امیر گفت:

    سلام رفیق خدا قوت و آرزوی موفقیت برات دارم
    با خواندن حرفات واقعا امیدوار شدم به خودم به امید خدا و دعای شما دوستان گرامی هرچه زودتر میخوام از شر این بلای خانمان سوز خلاص بشم برام دعا کنید??

 10. ساسان گفت:

  دوسال به کوب متادون مصرف کردم و گفتم دیگه نمیخورم یک ماه درد و خماری و بی خوابی شدید داشتم ولی ارزش سالم بودن و داشت یک بار. بگین نه و مرد باشین کسی کمکی خواست در خدمتشم

  • sasan گفت:

   سلام من ۸ سال مصرف متادون داشتم هر کاری کردم که دز مصرفم رو بیارم پایین نشد،و اقدام به قطع مصرف کامل کردم ۲۵ روز نتونستم بخوابم ،بهمراه درد وحشنتاک و چیزای دیگه…
   اما الان سالم سالمم دیگه هم تا عمر دارم دور ور مخدر نمیرم،حس میکنم تازه متولد شدم نگاهم به زندگی عوض شده.از ترک اعتیادتون نترسید از خدا بخواید راه رو براتون هموار میکنه ،از همسرم و سایت خوبتون هم تشکر میکنم

   • سام گفت:

    چند وقت دقیق حالات خماریشو داشتی

    • Afshin گفت:

     سلام من 29سال دارم 7سال ترامادول 200روزی 2ورق مصرف میکردم تایک روز تشنج کردم قسم خوردم و ترکش کردم اما چندماه بعد شروع کردم مصرف مادون الان 8ساله مدام مصرف میکنم اول شربت بودالان 2ساله روزی 3عدد قرص 40 مصرف دارم ممنون میشم اگرراهنمای و کمکم کنیدتا ترک کنم چون به آخر خط رسیدم از ترک میترسم تورو خدا کمکم کنید ممنونم از سایت خیلی خوبتون واز دوستهای عزیز ،

     • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

      سلام وقتتون بخیر
      مشاوره در این زمینه از این طریق اصولی نیست و نیاز به انجام معاینات دارد
      به همین جهت برای کسب اطلاعات و مشاوره میتوانید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

   • مرتضی قمری گفت:

    ساسان جان واقعا دمت گرم .
    یه سوال داشتم ایا مشکل معده بعد ترک برات پیش نیومد .متاسفانه من الان بعد ۲۱روز ترک مشکل فقط اذیتم میکنه میترسم زخم معده گرفته باشم اگه پیشنهادی داری بگو ممنون میشم رفیق

   • سامی گفت:

    سلام دوستان عزیز لطفا کمکم کتید من ۵۳ سال سن دارم سال ۹۲ توتستم دوماه ترک کنم وتاصبح خواب ندلشتم ولی بخاطردرد زانو که آرتروز دارم مصرف کردم حالا ۷سال روزی 15 سی سی مصرف میکنم صبح 5سی سی ظهر5سی سی شب هم 5 سی سی حالا متلسفانه یبوست شدید دارم حتی نمیتونم تخلیه داشته باشم وخیلی وزنم پایین آمده ودکتر چکاب برایم نوشت پنج شیشه خون گرفتند وجواب آزمایش سالم بود حالا تاشربت مصرف میکنم شکمم باد میکنه لطفا چکارکنم ممنون ازهمه دوستان

  • فرزاد گفت:

   سلام دوستان من هشت ماهه ترک کردم متادون رو و تو عمرم هر نوع موادی مصرف کردم اما مثل متادون مذخرف تر ندیدم هفته اول خماری هفته دوم سوم جون کندن و هفته پنجم قلبم داشت وامیستاد تازه در یکی از کلینیک های پاریس که جکوزی هم داشت واسم شکنجه بود یک روز یک طرف سرم درد میکرد و یک روز طرف دیگه یک هفته استفراق و خلاصه همه سیستم بدنم اعتصاب کرده بود و فریاد میزدند مورفین , اما اراده کرده بودم این بار ترک کنم بعد از هشت بار ترک ناموفق , مدت چهارده سال هر روز میخوردم از چهل میلی تا صد و چهل میلی شب جمعه , بعد از سه ماه ترک تشنج و خماریم کمتر شد اما سیستم دفاعی بدنم کم شده بود ناراحتی معده و روده , دیسک کمر و ماهیچه هام هنوز درد میکنه , بعدش تونستم کابوس کم خوابی رو از شبی چهار پنج ساعت به هشت ساعت برسونم , الان هشت ماهه گذشته به این نتیجه رسیدم چه ضررهایی داره این دست ساز هیتلر که با تجویز اشتباه دکتر براحتی و رایگان توضیع میشه ! در هلند جاهایی هست هرویین مجانی میدند چون از صد نفر مصرف کننده متادون تنها ١٤ درصد موفق به ترک شدند , پس عزیزان هر نوع موادی میزنید با خودش کم و ترک کنید فقط اهن میتونه اهن رو ببره , خماری متادون در مواردی که بدن ضعیف باشه موجب ایست قلبی و سکته میشه , اما اینم بگم هیچ کس از خماری نمرده , تا دیر نشده و بدنتون وابسته تر نشده و استقامتش رو داره تصمیم به ترک بگیرید لااقل متادون رو شروع نکنید و یا اگر در دامش افتادید کم کنید تا یک میلی گرم در روز و بعدش دندون خراب رو بکنید بندازید دور , با تشکر

  • محسن گفت:

   سلام.من 37سالمه حدود8 ساله دارم متادون مصرف میکنم والان خیلی دزم بالا رفته حدود4عدد قرص 40 در روز میخورم.ودیگه معده ام جواب گو نیس.بعضی موقع ها بالا میارم وبشدت حالم بده.خیلی دلم میخواد ترک کنم.اما بعد دوسه روز نخوردنش با کوچکترین ناراحتی که توزندگی برام پیش میاد میرم طرفش.دیگه خسته شدم.بعضیا میگن باید بدتریج کمش کنی که امتحان کردم تا به یکی دوتا قرص رسوندم باز طاقت نیاوردم وبه همون اندازه قبلی برگشتم…بعداینهمه سال نمیدونم باید چیکار کنم.ایا راهی هست که بشه ازشرش راحت شد.

   • آکسون گفت:

    سلام بله حتماً ما به شما كمك ميكنيم.
    شما بايد بستري بشيد توي كلينيك ما
    ما علايم ترك شما رو كنترل ميكنيم و در طي درمان داروهايي ميگيريد كه اصلاً علايم خماري بهتون دست نميده.
    و ما علاوه بر درمان اعتيادتون روي اعتماد به نفس و اراده شما كار ميكنيم و انشالله با روحيه عالي و سالم ترخيص خواهيد شد. ( دوره درمان بر اساس متابوليسم بدنتون از ١ هفته تا ٣ هفته متفاوت هستش)

  • مریم گفت:

   انشالله خدا به همه کسانی که واقعا میخواهند از این بلای خانمانسوز خلاص شوند کمک کنه برای برادر منم دعا کنید خدا بهش توان بده طاقت بیاره خیلی سخته یه خواهر رنج برادرشو ببینه و جز گریه کردن و دعا کردن کاری ازش بر نیاد مادرمون به رحمت خدا رفته برادرم خیلی تنهاست خدا کمکش کنه دوستان براش دعا کنید منم برای شما دعا میکنم

  • زهرا گفت:

   فکر کنم شوهر من مصرف میکنه ولی فکر کنم روزی یک چهار قرص رو داره مصرف میکنه ،،وقتی بهش میگم میگه نه قرص تقویت معده هست ولی بچه که نیستم میفهمم چه کوفتی هست ،،میشه راهنمایی کنید که چجوری ترکش بدم که همون روزی یک قرص هم مصرف نکنه

  • فری گفت:

   سلام ساسان چطورترک کردی راهنماییم کن میخوام ترک کنم

  • گمنام گفت:

   سلام .چطور تونستین تحمل کنید و در حین کار و بودن در کنار خانواده امکانش هست آیا که ترک صورت بگیره ؟

  • Mehrab گفت:

   همیشه یه راهی هس ، من قرص ب ۲ رو بعد دو سال که هی صبح ها میگفتم بدبخت شدم ، بعد یک شبه فقط یک شبه ترکش کردم ، فکر کنید یه راه آسونی هس

  • علی گفت:

   سلام اقا ساسان خوبی؟؟ من چندماهی قرص متادون میخوردم روزی 2تا یا 3تا بیست. الان 15.16 روزه خودم گذاشتمش کنار ولی درد و دلپیچه و یبوست زندگیم رو داغون کرده شبا 2 ساعت میخوابم 6.7 ساعت درد دارم. چیکار کنم داداش؟؟

 11. امین گفت:

  سلام به همه دوستان من مصرف متادون داشتم روزی یه بیست دو سال ولی یه هو تصمیم به ترک گرفتم و الان روز پانزدهم پاکی هست عذاب خیلی کشیدیم و خودم این روش ترکم انتخاب کردم تا هر وقت به سرم زد دوباره مصرف کنم به یاد درداش و عذاباش بیفتم
  دوستان باور کنید سخت ترین ترک ترک متادون هست پس اگه کسی متادون مصرف می‌کنه بره یکی دوماه تریاک بکشه و بعد ترک کنه خیلی راحتر و سری تر ترک می‌کنه بام روز پانزدهم پاکی هست ولی انگار روز به روز علایم ترک بیشتر میشه و فک کنم تا یه ماه هم درد داشته باشم ولی ترک تریاک سه روزه دردات تمومن و فقط پکری و بیخوابی تا یه هفته داره ولی متادون علایم ترکش درست یه هفته بعد قعط مصرف شروع میشه و تا یه ماه هم مهمونتونه
  امیدوارم کمکی کرده باشم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   از اینکه سلامتیه خود را بدست آورید بسیار خرسندیم .اما ترک اصولی در کنار روانپزشک و روانشناس متخصص در زمینه اعتیاد به مراتب بهتر و بدون عوارض روحی و روانی و جسمی می باشد و درمان خودسرانه ریسک و خطرات غیرقابل جبران برای شخص به جای می گذارد و توصیه ما این است که ترک اعتیاد نیاز به درمان تخصصی برای عدم بازگشت به سوءمصرف و دیگر مواد جایگزین دارد .

  • reyhanehbaghbani@gmail.com گفت:

   گل گفتی والا،منم ده روزه ترک کردم بیمارستان ،روز به روز حالم بدتر میشه ،دعام کنید خدا کمکم کنه

 12. حسین گفت:

  سلام. حسین هستم ۲۷ ساله. متاسفانه شروع اعتیادم با هرویین بود. بعد چهارماه مصرف به اسرار خونواده از طریق کلینیک متادون گرفتم. ولی بخاطر شرایط نامساعد زندگیم و افسردگی ای که الانم دارم مصرف هرویبنم با متادون همزمان شد. پنج سال هم هرویین مصرف کردم هم متادون. بعد پنج سال شیشه هم اضافه شده. الان یک ساله هم شیشه مصرف دارم هم متادون هم هرویین. متادونم روزی دو یا سه تا قرص بیست هستش. هرویینم روزی یه نیم گرمی. هیچ امیدی به پاکی ندارم. از طرفی ام نمیخوام دیگه بیشتر از این نابود بشم. ولی میترسم از ترک. چون تنهام. خونوادم اصلا خبر ندارن از اعتیادم. چیکار کنم؟ شماره کلینیکتون رو برداشتم حتما تماس میگیرم. بچه تهرانم نیستم.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

   • سعید گفت:

    سلام من الان ۶ ساله متادن مصرف میکنم الان مصرفم رسیده روزی ۱۲۰ سیسی ۶۰ تا صب میخورم ۶۰ غروب دیگه خسته شدم خواهشا هر طور که میتونید کمکم کنید واقعا زندگیم داره نابود میشه شاید باورتون نشه بعد ۶سال اولین باره دارم در مورد متادن تحقیق میکنم و فهمیدم چه بلایی سر خودم اوردم

    • آکسون گفت:

     سلام. وقت بخیر. با شماره تماس های زیر جهت مشاوره و راهنمایی تماس حاصل نمایید:
     شماره تماس جهت مشاوره تلفنی رایگان:
     ۰۹۱۲۱۰۰۹۹۶۵

 13. یوسف گفت:

  سلام،من یوسف هستم وسی وچهارسال سن دارم،اتفاقی به سایت شما برخوردم،وچندی از مطالب سایت شماروخوندم،درنظراول احساس راست ودرست بودن خدمات شمارو میشه به درستی متوجه شد،من ازفرط تنهایی و انزوا به مواد روی آوردم،تنهام،وتنها کسم هم خداست،هیچ روزنه ی روشنی واسه زندگی و آینده ام نمیبینم،ازفردام میترسم،نمیتونم این آشفتگی ذهن وروحم روخوب توضیح بدم،ای کاش منم زندگی عادی وشادی رو حتی واسه یک ساعت تجربه میکردم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد و اعصاب و روان به شما ارائه می گردد و همچنین شما می توانید با مراجعه حضوری مشاوره اولیه رایگان را برای شروع درمان خود داشته باشید و این اطمینان را به شما می دهیم که بعد از درمان شما به شرایط بهبود اولیه خود قبل از مصرف مواد بر می گردید و ما در تمامی دوران درمانی شما و پس از درمان با شما همراه هستیم.02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 14. Amir گفت:

  سلام.من دو ساله شیره و تریاگ مصرف میکنم.سال اول تریاک و از سال دوم بخاطر این که بوش خیلی موجب آزردگی دیگران نشه شیره مصرف میکنم‌.من کسی بودم که همیشه شاد و پرانرژی بودم.ولی الآن مدام استرس و دلهره دارم.تنبل شدم.دیگه سرکار نمیرم.هر بار تصمیم به ترک گرفتم با خمار شدن بشدت دچار علایم وحشتناک خماری شدم و دوباره رفتم سراغ مواد.خیلی حالم بده . عشقمو از دست دادم‌. بهترین فرصتای شغلی رو از دست دادم.حوصله هیچ کاری رو ندارم.به توصیه دوستان چنتا متادون گرفتم ک ترک کنم ولی الان دیدم عوارض متادون بدتره تصمیم گرفتم مصرف نکنم.نمیدونم چیکار کنم از کمپم میترسم. خدایا این چه بلایی بود سر خودم آوردم .

  • آکسون گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 15. زارعیان گفت:

  سلام.همسرم ۳ساله که شیره سوخته روزی ۴گرم مصرف میکنه .سنش ۳۶سال هست از ۱۵سالگی سومصرف داشته وبیشترین پاکیش حدود ۶سال بوده.همیشه به کمپ رفته برای ترک اینبار میگه کمپ نمیرم دوتاکیلینک مراجعه کردیم هر دو نظر دادن که تنهاراهش درمان باشربت تریاک یا شربت متادون هستش چون مصرفش بالاست وکنارش روان درمانی وکاهش مصرف متادون وبعد قطع ان
  الان درسایت شمادیدم که نوشتید متادون برای ترک مناسب نیست.ممنون میشم بگید پس باید چیکار کنه؟

 16. یوسف گفت:

  سلام کاش سه سال پیش این اطلاعات و داشتم و کور کورانه بخاطر حرفه پول و کار متادون و جایگزین نمیکردم.من الان بازم بدون اطلاع قبلی ۳۱روزه خودم تو خونه باسن ۳۲ سال اقدام به قطع کامل شربت متادون کردم.بدون هیچ قرصی .هنوز علایم فیزیکی دارم و فکر نمیکردم تا هشت هفته با من باشه سی روزه فقط خواب خرگوشی دارم .به نظرتون چیکار کنم ؟همین جوری ادامه بدم؟خیلی ضعیف شدم از تشنج خسته شدم

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

   • سیامک گفت:

    سلام دوست خوب ببخشید شربت متادون پوکی استخوان هم میاره،،چون چند ماه پئش خوردم زمین کمرم شکست دکتر ی ک عملم کرفت گفت با خودت چ کردی،چ مصرف میکنی!!گفتم متادون؟؟
    گفت تمام مهرها ی،کمرت پوک هست قادر به گذاشتن پلاتین نیست،خلاصه سرت درد نیارم،هشت تا پلاتین با سلام وصلوات برام گذاشت،الان دوماهه هس میگذره،ولی قرص های کلسیم گران قیمت دارم میخورم،هنوز پیش دکترم نرفتم نمیدونم چ بر سرم بیاد خدا میدونه،،،،فقط میخام بدونم پوکی برای این سم مزخرف «متادون»بوده راهنمایی کنید

 17. Siyavash گفت:

  با سلام و تشکر از سایتتون،واقعا متادون ماده کثیف و قابل ترکی هستش،من 27 سالمه و از اونجای که از سنین نوجوانی و به علت نداشتن خانواده ای آرام و اعتیاد پدرم به تریاک،و طلاق خانوادم و نادانی خودم که حدود 10ساله به تدریج دارم استفاده میکنم و آشنایم از تریاک و ترامادول بودش که از طریق آشناهای فامیل اتفاق افتاد و هنگام مصرف فکر میکردم هیچ غمی ندارم و فراموش میکنم ولی بدتر و به تدریج داشتم تویش فرومیرفتم،واز ترس خماری و درد شدید متادون آشغال که تو ایران مثل آبنبات یافت میشد و هیچ جرمی و مثبتی نداشت مصرف میکردم،ولی واقعا از آیندم و زندگیم میترسم چون هم متاهلم و همسرمو دوست دارم ولی نمیدونم چطور ترک کنم و از عوارض شدید متادون جان سالم به در ببرم،واقعا نمیدونم که مرکز شما میتونه ،ای کاش شما تو شهرستان هام نمایندگی و مرکز درمان داشتید چون واقعا واسه ما تهران اومدن مشکله ،نمیدونم چرا همه جاهای خوب برای تهرانه. با تشکر از سایت و اطلاعات خوبتون

 18. Mohsen گفت:

  سلام. محسن هستم ۴۰سالمه و تجربه مصرف همه کوفت و زهرماری متاسفانه دارم و غلط فراوان کردم همه چیز بزن هم بودم الان پاک پاک نیستم ولی دارم سعی میکنم با متادون اول از شر مورفین راحت بشم بعد فقط با کم کردن تدریجی ولاغیر اونم بیخیال بشم و قول میدم میشه آقا فقط باید هم بکشی لذت طلبی رو کم کنی دارویی که برای کمک ترک استفاده میشه هم همون جوری که شروع کردم کمش میکنم تا صفر امیدوارم بشه که باید بشه نشدی وجود نداره . از سایت باجال و آموزنده شما خوشم اومد دستمریزاد مرسی.

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

  • javad گفت:

   دوستای گلم متادون نخورید میخوای تجربه کنی متادونو یه بار چسب یک دو سه رو بدون اسپره سفت کننده بزن روی اسفنج ببین با اسفنج چیکار میکنه کبدت جای اسفنج و متادون جای چسب بخدا سوراخای اسفنجو میگیره و وقتی با آب میشوری دیگه نمیره کبدتم عین همین اسفنج عمل میکنه
   اگا خودتو دوس داری نکنید نخورید
   زنده باد انسانیت

 19. علیرضا گفت:

  سلام من 3سال هر روز متادون 20میخوردم الان 8روزه نمیکنم یهوو ترک کردم 30سالمه اره اذیت داره ولی نه اونقدر که نشه تمومش کرد فقط یه ذره بی خوابیشو بی حالیش اذیت میکنه وگرنه خیلیم با حاله ترکش ادرنالینه خونت بالاست خود به خود بالایی حرف اخر روزای سخت تموم میشن ادم های سخت نه هشت روز بخودم میگم اصلا نشد نداره پسر نجنگ جنگیدی نترس ترسیدی بمیر یا علی

 20. سلام.نزدیک به ۶ساله که مداوم متادون مصرف کردم. چندین بار ترک چند روزه داشتم و چندین بار هم کم کم دوزش رو آوردم پایین.ولی مجدد دوزم رو بنا به دلایل مسخره ای بردم بالا .واقعا خستم کرده میخام یکدفعه بزارم کنار.چون نمیتونم کم کم کمش کنم. فقط بگین میشه یا نه که بیام خدمتتون.۳۰ سالمه متاهل

 21. مصطفی گفت:

  باسلام.من حدودسه سال معتادن40مصرف میکنم اگربخواهم روزی ۲نیم قرص۴0سفیدبگیرم بایدچندبپردازم درماه
  ممنون ازراهنمایی خوب سایت شما

  • آکسون گفت:

   سلام. برای راهنمایی در این موارد چون حساس و نیاز به دانستن شرح حال بیشتری از شما می باشد لطفا با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد 02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 22. نوتاش گفت:

  سلام
  من دوستم نزدیک یکساله که قرص خواب‌اور زولپیدم مصرف میکنه و الان مقدارش بیشتراز یک ورق ازین قرص شده،هربا. قول میده که دیگه مصرف نمیکنه اما شب موقع خواب که میشه همه‌رو فراموش میکنه، و متاسفانه من نمیدونم که دقیق چقدر مصرف میکنه یا حتی ممکنه چیز دیگه مثل متادون هم همراهش مصرف کنه، میخواستم بدونم چه راه حلی هست؟ چون نمیتونم برای بردنش به کلینیک یا حتی ازمایشگاه قانعش کنم

  • آکسون گفت:

   سلام. وقت بخیر. برای این مورد با مرکز مشاوره آکسون تماس حاصل نمایید. مشاوره روانشانی این مرکز، توضیحات لازم را به شما ارائه خواهد نمود.

 23. amir گفت:

  با سلام و خسته نباشید.جوانی هستم حدود ۲۹ سال.من ترامادول مصرف میکنم حدود ۷ سال.توی این مدت چند مرتبه ترک کردم ولی باز دوباره شروع کردم.الان حدود ۳ سال میشه مصرف مداوم دارم تا این روزهای اخر روزی ۸ عدد ترامادول ۲۰۰ مصرفم بودش.توی این مدت چند نفر پیشنهاد دادن با متادون ترک کنم ولی قبول نکردم.این روزهای اخر هم خسته شدم از مصرف از ۸ عدد توی یک هفته رسوندم ۲ عدد.الان باز چند نفر اومدن میگن متادون بخور ترک کن.ولی خودم میدونم متادون بدتر از ترامادول هستش الان چیکار کنم این انگل(ترامادول)ترکش کنم برادرانه کمکم کنید ممنون

  • آکسون گفت:

   سلام. با توجه به اینکه باید متخصصان ما شرح کاملی از شما داشته باشند و همچنین سوالات تکمیلی از شما پرسیده شود و سپس راه کار ارائه گردد لطفا با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد 02122226222 – 09121009965 – 09360000672

  • محمد گفت:

   سلام. منم مثل شما بودم. ترامادول میخوردم. آخرش خسته شدم. کم کم کمش کردم. تا رسید به روزی نصف قرص صد. هرچند تو این مدت بی حالی ودرد کمو بیش داشتم. واخرش با کمک قرص استامنوفین روزی سه چهار تا خوردم. واینم کمش کردم وتو عرض یک ماه تموم. موفق باشی

  • سیامک گفت:

   سلام دوست خوب ببخشید شربت متادون پوکی استخوان هم میاره،،چون چند ماه پئش خوردم زمین کمرم شکست دکتر ی ک عملم کرفت گفت با خودت چ کردی،چ مصرف میکنی!!گفتم متادون؟؟
   گفت تمام مهرها ی،کمرت پوک هست قادر به گذاشتن پلاتین نیست،خلاصه سرت درد نیارم،هشت تا پلاتین با سلام وصلوات برام گذاشت،الان دوماهه هس میگذره،ولی قرص های کلسیم گران قیمت دارم میخورم،هنوز پیش دکترم نرفتم نمیدونم چ بر سرم بیاد خدا میدونه،،،،فقط میخام بدونم پوکی برای این سم مزخرف «متادون»بوده راهنمایی کنید کنید

 24. محمد گفت:

  سلام من حدود پنج یا شش ماه ترامادول مصرف کردم البته چندین بار ترک کردم ولی دوباره به سمتش رفتم و شروع شد ، آخرین بار تا دوز پونصد تا تو روز میخوردم که رسوندمش به روزی دویست و صد و پنجاه .. بعد برای ترس از خماری متادون تا دو هفته با دز سه تا پنج ملی مصرف کردم و رساندم به دو میل و یهو گزاشتم کنار، الان دو هفته است که نخوردم چیزی ،بعد از پنج روز به نظر میومد اوکی شدم اما الان بعد از روز دهم دوباره بیقراری درد اومد سراغم و الان که روز چهاردهم هست سه روزه نخوابیدم چی کار کنم چرا تموم نمیشه.. لطفا راهنمایی کنید..الان بدنم به دلیل ترک ضعیف شده و سرما خوردم ..با تشکر..

 25. بي نام گفت:

  يكي از دوستان متادون را ترك كرده اما از نظر روحي بسيار اوضاع بدي دارد بسيار شكاك شده و دايم استرس و اظطراب داره
  وتوهم و تا دوبار هم دست به خودكشي زده ميخواستم بدونم ايا كلينيك شما ميتونه به ما كمك كنه

  • آکسون گفت:

   سلام. وقت بخیر. برای این مورد با مرکز مشاوره آکسون تماس حاصل نمایید. مشاوره روانشانی این مرکز، توضیحات لازم را به شما ارائه خواهد نمود.

  • امیر گفت:

   سلام
   بنده مدت یک ساله که متادون مصرف میکنم
   ولی به دلیل اختلال گوارشی و جراحی به آن وابسته ام
   آیا برای ترک آن نیاز به بستری در کلینیک
   است یا نه
   در ضمن اوایل ۸میلیگرم بوده تا ۲ میلیگرم اومدم

 26. NOname گفت:

  درود, 18 سالمه هفته ای 2 تا قرص متادون 40 میخورم برای تمرکز برای کارم مصرف میکنم جوریه که فقط وقتی که متادون یا ترامادول یا تریاک شیره مصرف میکنم میتونم به کارام برسم
  وقتی که مصرف نمیکنم اصلا حال و انگیزه رو ندارم ولی وقتی مصرف میکنم تا 24 ساعت میتونم بشینم پای کار و بهم خیلی کمک میکنه بهم انرژِی میده انگیزه میده و خلاقیت خیلی خوب میده که واقعا خیلی کمکم میکنه, قبلا به صورت کم شیره و تریاک مصرف میکردم ماهی 5-6 بار مثلا بعدش شد ترامادول اونم هفته ای 3-2 بار ترامادول 200 میخورم و از چندماه پیش نمیتونم ترامادول بخورم حساسیت پیدا کردم بهش جوری که وقتی توی دستمه حالت تهوع میگیرم و وقتی میخورمش سریع بالا میارم که تلقنه همیش و نمیتونم این تلقین رو از بین ببرم
  و حدودا 2-3 ماه هست که متادون میخورم برای جلوگیری از اعتیاد جسمی تمام اینها رو نشده که هر روز مصرف کنم و از مضرات و تمام چیزهای این مواد از قبل مصرف اگاه بودم
  و لطفا اگه میشه جواب رو همینجا یا به ایمیلم بفرستید و شماره تماس و مشاره ندین چون نمیتونم تماس بگیرم دلایل شخصی.
  اگه هفته ای 2 تا قرص متادول 40 مصرف کنم اعتیاد جسمی پیدا میکنم بهش ؟
  و میشه اینارو جایگزین یه چیز دیگه کرد برای تمرکز و انگیزه برای کار ؟ چون کارم مروبط به برنامه نویسی و شبکه و اینترنت و امنیت هست وقتی مصرف نداشته باشم نمیتونم به این کارا برسم. اگه چیز بهتر برای جایگزینی پیشنهاد کنین هم ممنون میشم. لطفا جوای این دوتا سوال رو اینجا بدین.تشکر

 27. رز.* گفت:

  سلام.همسرم بخاطر سردردهای میگرنی شدید و بخاطر ازدست دادن دوتا از ادمای مهم زندگیش که باعث افسردگیش شده بود(به گفته خودش و حالاتی که میدیدیم)و ترامادول 100 مصرف میکرد تا اینکه حدودا چهارماه پیش دوزش بیشتر شد و بخاطر سردردای شدیدی که داشت پنح قرص 250 ترامادول رو به گفته خودش باهم خورد و تشنج کرد که خداروشکر احیا شد و بعد از اون بخاطر بدندرد و بیتابی شدید که داشت و اینکه توهم خوردن داشت به مرکز ترک اعتیاد معرفی شد… و ترک با متادون رو شروع کردن… و اول با روزی 5 سی سی شروع کردن و الان که چهارماه میگذره از درمان به 15 سی سی رسیده … و به گفته اون مرکز از دوز مواد داخل شربت کم میشه و مقدار سی سی بیشتر میشه یعنی یه جور تلقین…
  الان مدت دوهفته س که شروع به کشیدن سیگار کرده و شدیدا هم چای نبات مصرف میکنه …. من به شدت نگرانم و البته حرفی هم بزنیم مثل یه بچه لجبازی میکنه و اونجا بهمون گفتن فقط مدارا کنید باهاش…. نمیدونم دیگه چیکار کنم و حس بدی دارم … ایا مشکلات زیادتری پیش رو داریم ؟؟ من چطور باهاش حرف بزنم و یا چطور بفهمم که راهی که این مرکز اعتیاد پیش رومون گذاشتن درسته یا نه؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام ، باتوجه به اهمیت و حساسیت این موضوع برای پاسخ گویی نیاز به اطلاعات بیشتری نیاز داریم چرا که پاسخگویی با اطلاعات محدود از نظر پزشکی و حرفه ای کاملا اشتباه است
   شما میتوانید از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما استفاده کنید ، مشاورین ما به بهترین شکل شما را راهنمایی میکنند
   شماره تماس جهت مشاوره :
   02122226222
   09121009965

 28. Shahab گفت:

  سلام.حدود چهار ساله متادون رو ترک کردم ولی هنوز سلامتی کامل رو بدست نیاوردم احساس خماری دارم یه وقتا خیلی شدیدتر میشه تست متادون دادم منفی بود فک میکنم سیستم عصبیم به هم ریخته خواستم بپرسم به نالوکسان نیاز دارم که گیرنده های مورفین رو بلوکه کنه احساس میکنم همه چی زیر سر همین گیرنده هاست.با تشکر

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام ، با توجه به اهمیت این موضوع برای پاسخگویی کارشناسی نیاز به اطلاعات بیشتری داریم به همین جهت شما میتوانید از امکان مشاوره ی تلفنی رایگان ما استفاده کنید تا با ارائه ی شرح حال کامل به مشاورین ما بهترین راهنمایی و راه حل را دریافت کنید
   شماره تماس جهت مشاوره تلفنی رایگان:
   09360000672
   09121009965

 29. سلام
  من شهرستانی هستم وبچه بندرانزلی
  میخواستم بدونم همچی کلینگ های تو شهرما است
  دیگه ما تهران نیایم

 30. Sajad porsajadi گفت:

  سلام،ممنونم مقاله کامل و مفیدی بود

 31. حسینی گفت:

  سلام مطالبتونو خوندم و استرس شدید گرفتم
  همسرم تقریبا ۴ ساله شیره و تریاک مصرف میکنه حالا اقدام به ترک کردیم و به کلینیک مراجعه کردیم براش متادون تجویز کردن الان سه هفتس که داره نصف قرص متادون میخوره و باعث استفراغ و بی خوابی یا گاهی پر خوابی و ترش کردن معده و ناتوانی جنسی و… شده.
  خیلی استرس گرفتم وقتی مطالبو خوندم
  بنظرتون ادامه این قرص براش خطر داره؟؟
  ممنونم توروخدا سریع جواب بدین

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با مشاوربن ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنند

   • یوسف حسنوندحامد گفت:

    لطفامراراهنمایی کنید.58سالمه حدود17سال روزی 3گرم تریاک بابافور میکشیدم حدود3گرم شیره سوخته باشیره تریاک رومخلوط میکردم باسیخ وسنگ میکشیدم بادوستان درمیون گذاشتم یکی گفت متادون مصرف کن دیگری میگه b2مصرف کن میخواهم.اصولی وعلمی ترک کنم شمابمن بگید که چکار باید بکنم..خدایی یکی بخاطر خودم مشکل ریوی دارم ودیگری بخاطر خوانواده ام میخوام ترک کنم خواهشا ….مراراهنمایی کنی.متشکرم

  • علیرضا گفت:

   سلام و عرض ادب
   لطفا به افرادی که سومصرف دارن بگین خودسرانه یا تحت نظر بعضی کلینیک های بی مسولیت که فورا متادون رو پیشنهاد میدن اقدام به ترک نکنن بنده با مصرف متادون اقدام به ترک تریاک کردم که ای کاش اینکارو نمیکردم الان دو روز هست که با دیدن وضعیت بدنیم و عوارض متادون فهمیدم چه اشتباهی کردم به نظرم ترک مواد مخدر با خود مواد مخدر و تحت نظر یک پزشک شدنی است الان ارزوم میکنم هر روز کاش هیچوقت با متادون اشنا نمیشدم و با روش دیگری ترک میکردم و الان نیز در حال ترک متادون با روش علمی هستم
   ممنون از سایت زیباتون

   • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

    با سلام
    بله، متاسفانه بسیاری از مراکز درمانی به منظور ترک از شبه مخدرها مانند متادون و ب2 استفاده میکنند و همانطور که بارها در مقالات گفته ایم این روش کمکی به بیمار نمیکند و تنها نوع مخدر مصرفی را تغییر می دهد.
    ترک اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظر روانپزشکان و روانشناسان بدون استفاده از شبه مخدرها انجام می گیرد.

 32. یوسف حسنوند حامد گفت:

  باسلام.یوسفم.حدود17سال روزی3گرم تریاک وروزی3گرم شیره سوخته وتریاک رو مخلوط کرده باسیم وسنجاق میکشم وحدود58سالمه ازدوستان مشاوره گرفتم یکی گفت متادون مصرف کن دیگری گفت b2مصرف کن حالا موندم ….ازشم خواهش میکنم راه علمی بمن نشان بدید که چکار باید بکنم….واقعا خسته شدم.میخوام این لعنتی روترک کنم دیگه دنبالش نرم ممنون میشم کمکم کنید …باتشکر

 33. فرشید گفت:

  سلام خسته نباشید خدمات تمام دوستان همدردم
  من ۲۹ سالمه الان تقریبا ۲ سال متادون مصرف میکنم دوزم هم رو ۳۰ یا ۴۰ تا هست میخوام متادون رو ترک کنم چند وقت واقعی درد دارم و از روز چندم میتونم برم سر کار بدنم هم. ظیفه

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   لطف برای کسب اطلاعات در این زمینه با مشاورین ما تماس بگیرید
   شماره تماس جهت مشاوره تلفنی رایگان:
   ۰۹۳۶۰۰۰۰۶۷۲
   ۲۲۲۲۶۲۲۲

 34. امین گفت:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنین من از پونزه سالگی شیره حپ میخوردم الان ۲۴سالمه یعنی ۹سال ولی چهارماه وخورده هس ک قرص متادون ۲۰میخورم روزی دوتا ولی الان با وضعیت مشکل مالی ک جدیدا واسم پیش اومده خیلی خراب شده اوضام جوری ک حتی واس کم کردنش هم پول نیس وقتی هم پول زیاد میاد دستم کلی میخرم جلوی وسوسمو نمیتونم بگیرم میگم وقت زیاده متادون هم زیاده فعلا امروزو حال کنم چندروزه اینجوری ب خودم اومدم میبینم هیچی واسم نمونده جز پشیمونی میام اینجا مطالبها رو بخونم تا رو تاثیر بزاره…حالا بگین چیکار کنم؟؟؟

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام وقتتون
   کافیست شما برای ترک تصمیم بگیرید، مشاورین ما همراه شما هستند تا در کمترین زمان بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود

 35. امیر گفت:

  سلام
  من حدود ۱۰ سال هست که قرص مصرف میکنم.ترامادول و متادون و ب ۲.الان روزی یک عدد متادون ۲۰ صبح و دو عدد ترامادول ۲۰۰ عصر مصرف میکنم.واقعا از ترس خماری و درد پا فکر ترک هم اذیتم میکنه.میشه لطف کنید یه راه حل قطعی بگید که هم ترک قطعی باشه هم نمیخوام اصلا درد خماری بکشم.چون در کنار خانواده زندگی میکنم و اونا نباید متوجه چیزی بشن.
  مرسی

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به مدت زمان و دوز مصرفی بهتون پیشنهاد میکنیم برای ترک اعتیاد به کلینیک مراجعه کنید تا تمامی مراحل درمان تحت نظر متخصصین و مشاورین انجام بگیرد و عوارضی نداشته باشد

 36. سعید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من حدود 7ساله متادون مصرف میکنم روزی یه قرص 20 کم کم کمش کردم الان 25روزه کامل کنارش گذاشتم میخواستم ببینم تا چند وقت دیگه کامل از بدنم خارج میشه کمکم کنید پاهام خیلی درد میکنه ممنونم‌

 37. تمن گفت:

  سلام پسرم متادون مصرف میکند اراده بسیار ضعیفی دارد ۲۱ سال دارد دکتر رفته نشدکه نشد کمپ نمیرود ازنظرروحی وضع پدرمادربسیارخراب است مالی بدترجکارکنیم بزوربفرستم کمپ ؟ تو خط تریاک و سیگار هم رفته

 38. akbar گفت:

  واقعا ترک متادون خودش داستانیه

 39. بهمن گفت:

  سلام.من ۲۸ سالمه…بعد از سه سال مصرف شیره به گفته یکی از دوستام متادون مصرف کردم چون همیشه بم میگفت متادون خماری نداره…اما وقتی خواستم متادون رو ترک کنم نتونستم و بازم برگشتم روی مصرف شیره اما ایندفعه با مصرف ده برابر…خواهشم از تمام مصرف کننده ها اینه که اگر شیره و تریاک مصرف میکنید هیچوقت برای ترک سراغه متادون نرین.چون متادون خماریش خیلی بدتره و تا دوماه خماری داره…
  متادون در اصل برای کسایی خوبه که شیشه و هرویین مصرف میکنن

  • مهمان گفت:

   با سلام
   داداش حقیقتا ترک متادون از هرویین هم سخت تره با یه سرچ ساده متوجه میشین
   من خودم عملا 26 رووز فقط لب مرگ بودم اونم بعد فقط شیش ماه مصرف نه چندین سال
   متادون عملا مثل سم میمونه هرچند که سم هم مزیت داره به متادون

 40. فواد گفت:

  سلام ۱۸ سال در مصرف تریاک بودم روزی دو بار هر وعده ۶گرم تریاک خالص و شیر؟سه روزه ترک کردم با متادون ۲۰ میلی؟کم کم دارم کمش میکنم؟یک بار هم سم زدایی ۶ ماه پیش کردم جواب نداد سه روز بعد دوباره مصرف کردم؟۳۷ سال دارم میشه راهنمایی بفرمائید چطور میشه متادون رو کنار بزارم؟

 41. جمال گازرانی گفت:

  سلام
  برادر من ۶۵ سال دارد و روزی دوبار روی هم تقریبا ۱۲ تا ۱۵ سی سی شربت متادون مصرف میکنه باتوجه به تیرویید کمکار و ناراحتی قلبی که دارد و قرص تیروئید و متورال(۱عدد)وآملودیپین(یکی صبح و یکی شب)و رزوواستاتین(۱عدد)و ۱ عدد پنتاپرازول صبح مصرف میکنه ، آیا با این شرایط می‌تواند ترک کنه که خطری براش نداشته باشه. آیا شربت تریاک جایگزین کنه بهتره یا نه؟گرچه قبلا اینکار باعث شد مصرفش بالاتربره. لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه ترک کند؟ممنون از سایت بسیار عالی و بشردوستانه اتان-جمال

 42. مصعب گفت:

  سلام ممنونم از راهنمایی های دوستان ومتشکرم از دست اندرکاران کلنیک اکسون من یه سوال داشتم داداش من الان به مدت 8 سال هست شربت متادون به صورت روزانه 15 سی سی مصرف می کند وهیچ مریضی ندارد فقط میخواد ترکش کنه بفرمایید ایا با سم زدایی ترک میشه یا نه وبه چه صورت وبگید هزینه ان چقدر است خواهشا بگید ممنونم خداحافظ

 43. سلام من بخاطره شرایطه سخت کاریم و اینکه باید سر وقت کارو تحویل میدادم شروع به مصرف ترامادول کردم توی دوماه به روزی پنج عدد قرص دویست رسیدم و تا پنج سال روزی پنج قرص ثابت بود وضعیت کاریم سبکتر شد و توی این مدت مصرف رو رسوندم به روزی یک قرص 200مدت دوسال دوز مصرف رو اوردم پایین و الان یک ساله روی یکی موندم هیچ شکله ممکنی هم نمیتونم صفرش کنم عوارضش ترک یک روزه خودشو نشون میده بشدت زمینم میزنه و تا همون یکدونه رو نخورم اروم نمیشم.الان بطور اتفاقی ترامادول گیرم نیومد متادون برای اولین بار توی عمرم گرفتم که با یک چهارم یک قرص دقیقا دوروز هیچ مشکلی ندارم اما تپش قلب.سری و خشکی دهان.ضعف جسمانی بعضی وقتها و هنگامی که فعالیتی انجام میدم مثله دویدن یا سریع راه رفتن سرگیجه هوی شدید دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.اهله هیچگونه دود یا مخدری هم نبودم بجز موردی که عرض کردم جمعا هشت ساله مصرف داشتم .

 44. کامران گفت:

  با سلام و احترام
  بنده چهار سال متادون با دوز 15 تا 20 سی سی روزانه مصرف میکردم در شش هفته گذشته دوز مصرفم را به یک سی سی رسانده ام ولی در دو هفته اخیر درد پا و بی خوابی فشار زیادی داره بهم میاره بنظر شما میتونم دارو را به بوپروکسین تغییر بدم?

 45. amir گفت:

  سلام واقعا ممنون از اطلاعاتی که دراختيارديگران ما گذاشتیم سوال داشتم من الان سه ناگهان ساله که متان مصرف میکنم قبلاً هرويين مصرف میگردم الان چند هفته که دارم کاهش دوز مردم تقاطع مصرف کنم درضمن همراه باهاش الپرازولام هم مصرف میکنم ميخواستم بدونم چکار باید بکنم وچقدر طول میکشد تا سم زدایی بشم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 46. Noname گفت:

  سلام خسته نباشید … ۲۹ سالمه نزدیک به ۸ ماه مصرف متادون داشتم و تقریبا دو ساله هر شب با یک قرص الپرازولام ۰.۵ میخوابم بدلیل مشکلات خواب! مصرف متادونم ۴ ماه فقط شربت و ۴ ماه اخر فقط قرص میخوردم چون مصرف شربتم زیاد شد حدود ۳۰ الی ۴۰ سی سی حتی بیشتر و قرص هم که ۲ ماه اخر رسید به روزی دو عدد ۴۰ قهوه ای .. یکدفعه تصمیم به ترک گرفتم و الان هم ۱۰ روزه پاکی دارم فقط یک‌چهارم قرص b2 زیر زبون گزاشتم که تاثیر چندانی نداشت و دیگم نزاشتم و ۳ ۴ شب رو هم شبی یدونه مسکن کدیین خوردم . تجربه ترک ترامادول و تریاک رو داشتم بدونه هیچی اما متادون اولین تجربم هستش الان ۴ ۵ روزه واقعا به اتیش کشیده منو . بدلیل مشکلات شخصی و خانواده و … اصلا نمیتونم از هیچکس کمک بخوام حتی خانواده و دوستان نزدیک و نمیتونم برم کمپ و بستری بشم واقعا نمیتونم . فقط اگه میشه لطف کنید بگید که مشاوره تلفنی سایت زنگ بزنم کمکی میکنه بهم چون واقعا خیلی دارم اذیت میشم نزدیک به ۵۰ ساعت نخوابیدم .. حرف اخر اینکه دنبال متادون نریییین حتی واسه ترک مرفین هم نخورین !! مرفینو میشه ترک کرد ولی بخدا ترک متادون سخته عذاب اوره سم زداییش خیلی طولانیه زندگی قشنگتونو داغون میکنه ! ببخشید و ممنون از شما و همکاران و سایت خوبتون

 47. معتادسابق گفت:

  سلام.امروز 74روزه که متادون رو کنار گذاشتم.6سال روزی ده سی سی خوردم.بیشتر درد روحی داشتم تا جسمی.نمیگم سخت نیست،سخته،حتی چند روز حافظم رو از دست داده بودم،ولی میشه. الان شکر خدا 80درصد خوب شدم.و تازه دارم بعد از چندسال بوهارو حس میکنم،رنگارو جور دیگه میبینم و از زیبایی پاییز لذت میبرم.با دل شکسته از خدا بخوایید شک نکنید کمکتون میکنه.

 48. علیرضا ب گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید،اینجانب فردی 66 ساله هستم ومدت 5 سال است داروی متادون به میزان 100 میلیگرم در روز بعنوان نگهدارنده مصرف می کنم درکنار متادون داروی باکلوفن نیز به میزان 40 میلی گرم در روز مصرف میکنم و چون مصرف مسکنهایی مانند پرگابالین باعث تورم شدید در پایم می شود نمی توانم با مصرف مسکن مصرف متادونم را کاهش دهم چندین بار هم اقدام به کاهش دوز متادون و در مواردی کنار گذاشتن چند روزه متادون با مسکن برای استفاده از بوپرنورفین کردم که متاسفانه عمل نمی کرد و باز به مصرف متادون روی آوردم در صورت مصرف بیشتر باکلوفن دوز متادون مصرفی کاهش می یابد ولی باعث ایجاد تاول و زخم در بدنم می شود و اگر این ناراحتی نبود شاید می توانستم متادون را با دوز کمتری مصرف کنم. آیا با استفاده از اکسی کدون می توانم مصرف متادون را جایگزین کنم و بتدریج کاهشش دهم ؟ اکنون مصرفم زیر نظر دکتر مرکز هست ولی چون یک مسئله خیلی تخصصی هست بهتر دیدم از کسی که اطلاعات دارد مشورت بگیرم . کاهش مصرف تدریجی و در نهایت قطع وابستگی به دارو هدف چند ساله من است که علیرغم تمام تلاشم با توجه به سنم انجام نگرفته است . متشکرم .

 49. ناشناس گفت:

  سلام متادون یک مخدر است اما آیا به عنوان مسکّن هم استفاده میشود؟ممکن است فردی ب جهت کمر درد شدید از این دارو آنهم ب مقدار خیلی کم استفاده کند و دیگر استفاده نکند؟آیا با یکی ۲ بار آنهم ب مقدار کم فرد معتاد میشود؟

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   مصرف متادون به صورت درمانی و به عنوان مسکن باید تحت تجویز پزشک باشد و استفاده از آن برای خود درمانی میتوانید عوارض جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد.

 50. HaMeD گفت:

  سلام من 18 سالم بود حدود 4 ماه بود هر شب جمعه ها ترامادول 200 (1 قرص) مصرف میکردم من یهو سر یک مشکل خانوادگی (طلاق) دوز قرص رو بردم بالا و شد روزی 1 قرص ترامادول 200 . و هر روز یک چهارم قرص اضافه میشه تا روزی که رسید به روزی 1 خشاب تا شبی که تصمیم به ترکش گرفتم و خواستم بزارمش کنار ک متاسفانه به دلیل درد زیاد یکی از دوستانم بهم متادون داد و تا الان کمو بیش یک روز در میون 1 عدد قرص متادون 40 مصرف میکنم . ایا میتونم با قرنطینه کردن خودم توی خونه مجردی خودم تنهایی بزارمش کنار؟ دلیل ترکم عوارضی هست که دارم مانند مشکلات معده ای (یبوست شدید) و افسردگی که موقع نخوردن قرص بیش از 3 روز به دنبالم میادو … متشکرم از سایت خوبتون

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   خیر ، روش مد نظر شما اصلا روش مناسبی برای درمان نیست.
   همانطور که در طول مقاله گفتیم، متادون مخدری بسیار اعتیاد آور است و ترک غیر اصولی آن عوارض شدیدی برای فرد به همراه خواهد داشت

 51. محمد گفت:

  سلام من 30سالمه چند سال پیش سر کار منو برق گرفت و70%ازکار افتاده شدم.از موقع ای که بیمارستا ن بستری شدم جهت تسکین دردبهم مخدر میدادن.بعداز ترخیص از بیمارستان هم ادامه پیدا کرد وبهم شربت تریاک میدادن.بعلت اینکه شربت تریاک معده ام را داغون کرده بود.علعان بهم شربت متادون میدن.ولی خودم خیلی رعایت میکنم.مصرفم روزانه بین 1تا2 سی سی میباشد درصورتی که دکتر10سی سی تجویز کرده.ایا ادامه مصرف متادن برایم مشکل ساز میشود؟؟.ناگفته نماند که برق گرفتگی درد زیادی دارد.ومن بایددارو مصرف کنم یامخدر یا داروهای مسکن وقرصهای عصاب.

 52. محمد گفت:

  سلام محمد هستم 34ساله،8سال مصرف متادون الپروزولام داشتم،الان65روزه ترک کردم ولی هنوز حالم خیلی خرابه،سردرد،گرگرفتگی،پادرد،کم خواب،خلاصه خوب نشدم(اگرم تا6ماه دیگه بکشه تحمل میکنم،دیگه واقعن نمیخام بزار بمیرم.لعنت بهش)

  • آکسون گفت:

   سلام. نیاز نیست انقدر درد تحمل کنید. به روانپزشک که در زمینه ترک اعتیاد تخصص دارد و از نگه دارنده استفاده نمی کند مراجعه کنید با تجویز دارو این مشکلات درمان خواهد شد

 53. علیرضا گفت:

  سالها تریاک مصرف میکردم بدستور پزشک ترک اعتیاد با 120قطره متادون در روز شروع به ترک کردم الان رورانه12قطره صبح و12قطره شب میخورم هر دو روز یک قطره کم میکنم بدون درد واذیت شدن تا یکماه دیگه به روزی یکی دو قطره میرسونم بعد قراره با داروی گیاهی بمدت ده روز کاملا کنار بذارم ولی با درد خماری بسیار کم…..تابحال که تونستم کمش کنم باید ببینم درادامه چقدر بدنم اجازه میده البته من دیابت وناراحتی قلبی دارم تحت نظر پزشک معالجم دارم کم میکنم…بنظر این روش میشه یانه

 54. هادی گفت:

  سلام ۳۷ سالمه ۸سال شربت متادون مصرف کردم شبا قرص خواب میخورم هنوز هم میخورم ولی سه ماه پیش ترک کردم به هیچ عنوان پیش مشاوره نرفتم تمام ماهیچه هام طبق گفته سایت گرفته اسپاسم ماهیچه گرفتم تمام عوارض دارم حافظه ام ضعیف شده تمرکز ندارم چشام دوبینی داره ام ارای کردم گفتند چیزی مشکل نداره چشم پزشکی رفتم جواب نداده دقیقا. طبق گفته سایت میگن تنگی مردمک میاره قفسه سینه ام درد داره بالاخره تمام بدنم گرفته به سختی راه میرم خستگی مفرط دارم به سختی هم تکلم دارم.انقدازعطاری عرقیات گرفتم ولی ازمابش گفت همه چیت سالمه.ایاعوارض تا اخرعمرمیمونه یادرست میشه توروخداکمکم کنید اگه مادرم نبود خودمومیکشتم.کمکم کنید چکارکنم

 55. مهدی گفت:

  سلام من 44 ساله قبلا سابقه مصرف تریاک و شیره و گاهی متادون داشتم که به سختی ترک کردم و دوباره لغزش کردم و مدت هفت ماه تریاک و شیره مصرف کردم الان دو روزه تصمیم گرفتم ترک کنم و روز دوم از شدت خماری مجبور شدم نصف متادون 20 بخورم ، ایا این کار روند نرک را طولانی تر میکنه یا باعث میشه این ایام را با درد کمتری پشت سر بگذارم یا اینکه تاثیر یک لغزش تریاک رو رو بدن میگذاره

  • بنده خدا گفت:

   سلام دوست عزیز نه اینطور نیست. یک چیز میگم ناامید نشو ولی این علایم ممکنه تا نزدیک دوسال هی بگیره ول کنه طوری که شما فکرکنید هر کار کردید الکی بوده واز زندگی سیر شید ولی اینطور نیست و بعد از اون با تقویت بدنتون کم کم بدنتون جون میگیره طوری که خودتون هم از انرژی که میگیرید متعجب میشید ولی توروخدا ناامید نشید ، متادون لامصب باهمه چی فرق داره و ترکش سخته ولی ارزشه سختی کشیدن داره
   خداقوت

 56. محسن گفت:

  سلام بیست سه سالمه ….دوبار یعنی دو روز پشت سر هم هر بار یک ویال ده میلی گرمی مرفین تزریق کردم الان سه روزه که مصرف نکردم اون دوباری که مصرف کردم خیلی ساعت خوابم خوب شد ارامش عجیبی پیدا کرده بودم و حس خوبی پیدا کردم سه روز گذشته از دوبار مصرفم ولی سردرد دارم و افسردگی شدید و همش نیاز به مرفین دارم اما به دلایلی دیگه نمیتونم مرفین رو بدست بیارم میخواستم بدونم من اعتیاد به مرفین پیدا کردم؟دیگه نمیتونم مصرفشو فراموش کنم و خیلی حالم بد شده

 57. مجید امیری گفت:

  سلام خسته نباشید من هر دو روز مصرف شربت متادون دارم دارم روز به روز کم تر میکنم الان دارم کمتر از یه سر بطری میخورم ۲ سال درگیرشم تو اهواز کجا دکتر خوب گیر میاد

 58. . گفت:

  سلام راستش من متاسفانه نیم ساعت پیش دوتاقرص متادون ۲۰ ازجیب برادرم پیداکردم میخواستم بدونم افرادی ک معتادهستن ازاین قرص استفاده میکنن یاامکان داره ک بخاطر چیزه دیگه ای مصرف کنن البته ازاون دوتانصفش مصرف شده…??

  • عباس گفت:

   حاجي تا دير نشده پيگير باش از شرش خلاص بشه
   متادون فوق العاده مسكن قوي هست ، الان هيچ مصرف ديگه اي غير از نعشگي نداره اگه مصرفش طولاني بشه تركش واقعا سخته

 59. امیر گفت:

  سلام با تشکر از سایت خوبتون ولی بنده با متادون 20 بصورت دوز مصرفی یک چهارم اعتیاد ب تریاکم ترک کردم و دیگه هیچکدوم مصرف نمیکنم….میخوام بگم متادون اینقدم بد نیس ب شخص مصرف کننده بستگی داره ک ایا میخواد موادش ترک کنه یا میخواد با خوردن متادون نشه بشه! اگی طوری مصرف کنه ک فقط خمار نشه میتونه کم کم دوز مصرفی متادون کم کنه و کلا بزاره کنار…..من ک امتحان کردم جواب گرفتم

 60. S.m گفت:

  سلام ببخشید همسرم گهگاهی شربت متادون مصرف می‌کنه و بعدش اوردوز می‌کنه و توهم میزنه ، تو این شش ماه هفتمین باره که میخوره و حالش بد میشه، به گفته ی خودش پنج سی سی میخوره،
  چرا حالش بد میشه بعداز مصرف متادون؟ و چطوری باید ترکش کنه؟

 61. حسین گفت:

  اگه بدونیم زندگی بدون مواد، بدون سیگار و هر مواد مخدری ، قرص و …چقدر زیباست و واقعا آن را درک کنیم هرگز به گرد این اشغالها نمی رویم.

 62. صدرا گفت:

  سلام .چندین ساله ک متادون مصرف میکنم. آیا داروی جایگزین برا ترک متادون وجود داره.چون امکان بستری شدن ندارم.

 63. سحر گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  همسر من حدودا یک سال و نیم پیش برای ترک اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کرد و برای ترک دکتر برای ایشون متادون تجویز کردن…. به مرور دوز مصرفی رو کاهش دادن… الان دوز مصرف همسرم خیلی کم شده ولی خیلی وقته که ثابت روی همین دوز نگهش داشتن و به نظر با اینکه دوز مصرف پایینه ولی مدت طولانی که داره مصرف می کنه و این چندان خوش آیند نیست… به نظر شما معقول؟؟ و باید چه کار کنیم؟

 64. فاطمه گفت:

  سلام.ببخشید من یه سوال داشتم. مصرف قرص ب ۲ هیچ مشخصه یا علامت خاصی در فرد مصرف کننده ایجاد میکنه؟؟اصلا به هیچ طریق میشه متوجه شد که فرد مصرف میکنه یا نه؟
  و اینکه ایا این قرص جهت افزایش قدرت جنسی استفاده میشه یا خیر؟
  ممنون

  • یک آکسونی گفت:

   اگر اسم سرطان تن انسان ها رو میلرزونه اسم ب ۲ یا بپرونورفین و متادون بیشتر باید بترسونه .
   بله کیت مخصوص داره بهش میگن کیت ۵ کاره و ۷ کاره من کیت تکی ب ۲ ندیدم . چون اگه
   کیت تکی پیدا کنید قیمتش ارزون تر هست ولی دقتش پایینه . قوای جنسی رو هم تضعیف
   میکنه نه تقویت و شدیدا اعتیاد داره و افسردگی و بد خلقی…

 65. محمد گفت:

  سلام
  من 4سال هست 200 میل متادون میکنم
  الان 5ماه هست که رسیده به3تاقرص5
  ولی 2ماهی هست نفس تنکی و عفونت شدید
  بی حوصله کی استراب شدید پشتم داغ زیاد میشه
  بدجوری خسته شدم بریدم
  خواهش میکنم راهکار هید

 66. صدف گفت:

  سلام همسرم 26 سالشون هست و بدون اینکه یه من بگه تو وسایلاش دیدم که متادون مصرف میکنه بطور تفریحی حدودا دوساله که تریاک و شیره مصرف میکنه و هربار میگه اخرین بار هست. خودش هم خیلی از اینکه لاغر بشه و قیافشو از دست دست بده میترسه. خاهش میکنم بهم کمک کنید و راهکار بدین

  • آکسون گفت:

   سلام. به پزشک مراجعه کنید . به کمک پزشک می توانند بدون درد و خماری مصرف را ترک کنند. بعد از ترک مصرف حتما باید از روانشناس برای جلوگیری از مصرف دوباره مشاوره بگیرد

 67. سبو گفت:

  سلام ایا دیدن شربت متادون ملاکی برای اینکه بگیم کسی معتاده کافیه ..ونشانه های افراد وابسته به متادون چیه
  خواهشا کک کنید
  من اصلا اسمشم نشنیده بودم چ برسه به دیدنش
  چه رنگیه متادون 25
  اصلا از حال ظاهریشون مشخصه ؟
  عاجزانه میخوام کمک کنید

  • آکسون گفت:

   سلام. برای اطمینان از ایشان کیت متادون بگیرید ( در داروخانه ها موجود است و از طریق ادرار می توانید ان را ازمایش کنید) تا همه چیز مشخص شود. ما یکسری موارد نمی توان روی شخصی تشخیص گذاشت.

 68. Vahid Es گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر بسیار فراوان از سایت عالیتون
  من ۲۷ سالمه
  ۷ سال پیش شروع ب مصرف ترامادول کردم ب روزی ۴ قرص ۲۰۰ میلی گرمی
  ۱ سال استفاده میکردم ک تریاک و جایگزینش کردم حدود دوسال هم تریاک مصرف کردم حدودا روزی ۴ یا ۶ گرم
  متاسفانه بعد از اون B2مصرف کردم حدود یکسال
  بعدش شروع ب مصرف الکل کردم و دیگه قرص نخوردم دوسالی مشروب میخوردم هرروزه تقریبا نصف شیشه
  الان حدود ۴ سال متوالی ک دارم متادون مصرف میکنم البته دوز خیلی کمی ۱ قرص ۲۰ میلی در روز استفاده میکنم
  الان میخوام اگه خدا بخواد ترکش کنم شما غیر از بستری شدن در مراکز ترک اعتیاد چه راه کار دیکه و پیشنهاد میکنید؟؟

  خیلی خیلی عذر میخوام ک اینقد پیامم طولانی شد چون سایت شمارو خیلی قبول دارم گفتم یک راه حلی از شما بپرسم
  باز هم ممنون از سایت فوق العادتون

  • آکسون گفت:

   سلام. وابستگی به متادون زیاد بوده و ترک ان با درد و خماری می باشد. در زمان بستری ما تمامی علائم را کنترل و بیمار دچار خماری و درد نمی شود. اگر امکان بستری ندارید حتما به پزشک مراجعه کنید

 69. رام گفت:

  سلام و خستا نباشید خدمت کادر خوب و مجرب کلینیک آکسون.
  ببخشید یک سوال داشتم
  من تازگی ها متوجه شدم که برادرم متادون مصرف میکنه ینی قبل ترش هم میدونستم که تریاک و شیره مصرف میکنه اما چون سنم کمتر بود هیچ وقت نمیتونستم بش بگم چرا اینکارو میکنه و به پدر مادرمم نگفتم
  ولی الان که متوجه شدم حدود ۲ ساله که داره متادون مصرف میکنه البته دوز و مقدارشو نمیدونم ولی میدونم که مصرف میکنه چون چند بار قرصشو توی جیب شلوارش و چند باری که توی اتاق افتاده بود پیدا کردم.
  میخواستم بدونم تا خودش نخواد نمیتونه که ترک کنه؟
  چون واقعا همرو داره عذاب میده
  اصلا خواب نداره
  پرخاشگری میکنه
  همرو بیزار کرده دیگه.
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید چطور میشه این مشکلو حل کرد،اینو میدونم اگه به روش بیارم بدتر میشه ولی خب از طرفی عذاب اوره.
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  پوزش اگر طولانی شد.

  • آکسون گفت:

   سلام/ قطعا تصمیم بیمار به ترک، خیلی مهم می باشد/ با ایشان صحبت کنید برای مشاوره به روانپزشک یا کلینیک های ترک اعتیاد مراجعه کنید.

 70. Ashkan گفت:

  درود بر شما
  دوستان خواستم یه مطلبیو بگم بنده ۳۸ ساله و از اوایل دهه ۸۰ که کراک بطور فراگیر تو کشور اکثر آدما رو درگیر خودش کرد و منم یکی از اونا بودم که اعتیاد پیدا کردم از خانواده طرد شدم، و بعد از چندین بار رفت و برگشت به زندان کم کم تبدیل شدم به یه کارتون خواب. یک روز که تو شیلتر(خونه ای که بهزیستی برای خوابیدن کارتون خوابا قرار داده بود) بودیم از بهزیستی آمدند و هر کی دوس داشتو معرفی کردند به یک مطب برای متادون درمانی بصورت رایگان اما هر روز صبح باید برای خوردن متادون می رفتیم مطب و بعد از منفی بودن تست اعتیاد، جلوی خودشون متادون میخوردیم. دوستان منظورم از گفتن حرفا این بود که من از اون زمان تا الان که بالای ۱۲ سال میگزره دارم متادون مصرف میکنم و تونستم به اجتماع و زندگی عادی برگردم و خیلی حالم خوبه علتش اینه که من بعد از گذراندن اون دوران سخت یواش یواش دوز مصرفمو پایین آوردم تا رساندم به چهار سی سی و رو همین مقدار ثابت مصرف کردم ۸ساله چهار سی سی میخورم هر شش ماه هم آزمایش چکاب میدم سالم سالمم. خواستم بگم من خیلی سعی کردم ترکش کنم روشهای مختلف اما نشد تا اینکه دکتر بهم گفت شما بدنتون ضعیفه نمی تونی طاقت بیاری بهتر اندازه متادونتو برسونی به زیر شش سی سی بهت قول میدم تا آخر عمرت مصرف کنی هیچ آسیبی به بدنت نمی رسونه فقط تحرک داشته باش ورزش کن سر کار برو خودتو مشغول کن هر چند ماه یکبار آزمایش کبد، کلیه، شوش بده که خیالت راحت باشه.دوستان اگه همه راهها رو امتحان کردید اما جواب نگرفتید بهتره که همین کارو انجام بدید. پاینده باشید

 71. توکل به خدا گفت:

  سلام وقت بخیر همسرمن قرص اعصاب مصرف میکرد الان یک ساله توی زندانه و تازه متوجه شدم به خاطر ترک قرصاش توی زندان شربت میخوره.چ راهی پیشنهاد میدین؟میتونه توی زندان ترک کنه؟

 72. توکل به خدا گفت:

  سلام همسرم قبلا قرص اعصاب میخورد الان یک ساله توی زندانه و تازه متوجه شدم توی زندان شربت مصرف میکنه چطور میتونه توی زندان ترک کنه

 73. کوروش گفت:

  سلام دوستان
  ۳۳سالمه
  من نزدیک به ۱۶ ماه روزی ۲ الی۳ گرم تریاک بصورت کشیدن
  مصرف میکردم تا ۳ روز پیش که به یکباره قطع کردم، تو این
  ۳ روز روز اول از شدت درد مجبور شدم ۶ سی سی شربت
  متادون و روز بعد کردمش ۴ سی سی و روز سوم ۳سی سی
  الان که روز چهارم درد کمی دارم و دیگه متادون مصرف نکردم
  میخواستم بدونم با توجه ب مصرف ۳روز متادون که جمعا
  روی هم ۱۳ سی سی میشه
  من معتاد به متادون نشدم!؟
  در ضمن من بعد ترک مواد دچار تداخل جنسی شدم،طوری که بی
  اراده تو خواب مدام ارضا میشم.
  این مشکل چیکار میشه کرد؟
  آیا خودش درست میشه یا باید به دکتر مراجه کنم؟
  کمردرد هم دارم.
  ممنون میشم کمکم کنید.

  • آکسون گفت:

   سلام. اگر دیگر متادون را مصرف نکردید تا 14 روز آینده مصرف متادون منفی می شود و اعتیاد پیدا نکرده اید.حتما به روانپزشک مراجعه کنید

 74. هو گفت:

  خدا کمکت کنه

 75. درویش مدد گفت:

  سلام
  مدت 1/5 سال است متادون مصرف میکنم
  مصرفم اگر بدون نشگی باشه 30 است
  شنیدم ترک سریع، پادرد و سندرم بی قراری میاره و البته با چشمای خودمم ندیدم
  اشتباه من و ما در اینه که میخوریم نشئه بشیم
  دهن خشک بشه و سیگار پشت سیگار و مدتی بچسپیم به کار و تلاش مقطعی بیشتر و قس علی هذا
  بعضی ها واسه لاغری
  بعضی ها واسه کشتن قوای جنسی
  اما فکر کنم با خودش میشه ترک کرد.شایدم نشه
  بعضی ازکلینیک ترک ،نمیپرسه چطوری میخوای ترک کنی
  میگه چند تا قرص میخوای
  سفید یا قهوه ایی یا شربت..
  انگار کت و شلوار فروشی هست که انتخاب کنی
  یا اینکه رستورانِ و سفارش
  مایش رو بده بیاد بگیر حال کن..سودشون توی معتاد موندنت هست..از مشاغل کثیف همینه
  مثل این امداد خودروی توی جاده..دعا میکنن که یکی تو جاده بمومه
  اما اینجا گویا شیوه اصولی رو داره..
  دخترایی دیدم که طفلی ها مصرف حاد داشتن..
  خیلی ها مصرف میکنند ولی رو نمی کنن درویش جان
  فقط به روش ایرانی میگن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نه بابا…………اونم…؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اما
  اونایی که معتقدن متوسل شن به امام حسن مجتبی جهت غلبه به هوس..عجیب جواب میده و اصولی زیر نظرمتخصص ترک کنن
  تا زمانی که باهاش حال میکنی نمیتونی ترک کنی
  اگه ترک کردی سیگارم بزار کنار.
  باهاش حال نکن..اینو بخودم میگم..
  هممون مجتهدیم اما عمل نداریم..اما عملشو داریم
  ایران اینجوری هست
  دعا میکنم بزاری کنار به حق مولی
  دعا کن بزارم کنار بحق علی

  برای هم دعا و انرژی مثبت بفرستیم
  خدایا کمک همه کن…همه..

  ممنون از سایت خوبتون

  مولی همه رو توفیق بده……………………………علی مدد….شروع کن…شروع میکنم………..

 76. عباس گفت:

  من چند سالي مواد مصرف كردم بعدش گذاشتم كنار ٦ ماه متادون مصرف كردم ولي تاجايي كه تونستم كم كردم رسوندم به حدي كه توي هفته نصف قرص متادون ٤٠ رو خرد ميكردم تيكه تيكه مصرف ميكردم الان ١٣ روزه كه ديگه قرص مصرف نميكنم امااااااااااااااا هزاربار لعنت ميكنم كه چرا رفتم طرف مواد صدهزاربار لعنت ميكنم كه رفتم سمت متادون ، توروخدا اينو جايگزين مواد نكنيد اميد بيخود به خودتون ندين كه با قرص راحتتر ميشه ترك كرد به قران به خواب هم نميديدم همچنين تاواني داشته باشه روز ٦ ترك زمينو گاز ميگرفتم روز ١٠ از اونم بد تر الان روز ١٣ هستم ولي هنوز حال بدي دارم فقط ميگم من اين لامصب رو بايد بذارم كنار.
  زندگي سالم خيلي با ارزشه با مواد خرابش نكنيم
  متادون و بي٢ رو بيخيال يكي از يكي بدتر هيچ كدوم غير از ارادتون كمكي نميكنه
  خدا بهمون قدرت بده كم نياريم بتونيم تحمل كنيم
  علي يارتون باشه

 77. مریم گفت:

  سلام،دو ساله که ازدواج کردم،بعد از ازدواج توسط یکی از بستگان همسرم فهمیدم قبلا به تریاک اعتیاد داشت اما ترکش دادن. یه روز اتفاقی قرصهای سفید کوچیک توی ماشین پیدا کردم که حرف z روش حک شده بود، میخواستم بدونم این همون متادونه؟ البته یه روز ازش پرسیدم درباره قرصها، ولی جواب مشخصی نداد،
  مطالب مفید شمارو خوندم و دیدم همسرم بعضی از این علائم رو داره،

 78. امیر محمد گفت:

  سلام شما پول دارو را ماهانه از بیمار میگیرید

  • آکسون گفت:

   سلام. پول چه دارویی رو ماهانه میگیریم؟ ما از نگهدارنده استفاده نمی کنیم بعد از درمان و ترخیص پزشک دارو های مورد نیاز را تجویز و بیمار از هر داروخانه ای می تواند ان را تهیه کند

 79. milad گفت:

  دوستان یه موضوع رو بدونین متادون حتی یکچهارم قرص روزانه مصرف کنید با کسی که دو تا بیست میندازن خماریش یجوره کلا سنگینه خماریش چند ماه طول میکشه نکه چندماه داغون باشید اینطوریه که بی حالی و بی خوابی و ایناش طولانیه درد اصلیش ده روزه و شما ورزشم کنید چون توی چربی بدن ذخیره میشه بعد رژیم یا ورزش حس خماری دارید من دوماهه گذاشتم کنار با روزی دوتا بیست ، هنوز نمیتونم بخوابم هنوز حس بد دارم (خودم یدفعه گذاشتم کنار بعد ۹ سال مصرف البته شیره ام مینداختم یعنی از ۱۹ سالگی) فقط باید بدونید کلاااااا سبک زندگیتون باید عوض کنید تا با هر روز که میگذره ذره ذره میفهمید دارید ازش رد میشید اونوقت لذت بخشه قابل تحمله اگه بخواید اگه واقعا نخواید ذهنتون دردشون چندین برابر میکنه در صورتی که واقعا بخواهی فکر پاک بودن قوی تره تا مصرف و تحملشم حس خوب میده دوستان بعد ترک تازه ادم میفهمه بدن چقد قویه و چه کارایی ازتون بر میومده امیدوارم یکنفر هم که شده با این حرف ترک کنه و لذت قدرتو دوباره بچشه مثل قبل مصرف / ببخشید زیاد حرف زدم موفق باشید

 80. Behnam.m.a.g.d گفت:

  سلام با سپاس از کلیه مطالب خوبتون .
  بنده ۱۵ ساله که موادمخدر مصرف میکنم ۲سال اول تریاک و شیره و ۱۳ سال بقیش متادون . اولاش که متادون مصرف میکردم روزی یه دونه قرص ۲۰ میلی میخوردم طولی نکشیدکه تصاعدی زیادش کردم طوری که روزی ۸ تا ۲۰ میخوردم بازم جواب نمیگرفتم رفتم سراغ شربت اولاش یه ظیشه متادون برا دو روزم بود بعدش شد روزی یه شیشه متادون یه جا میخوردمش حالم جوری شده بود که همش تو چرت بودم کارم میکردم چندین بارم پشت فرمون خوابم میگرفت و تصادف میکردم دو تا ماشینو به خاک فنا دادم ولی باز بخودم نیودم یعنی چند بار خواستم ترک کنم ولی نمیشد دوباره رفتم سراغش الان نزدیک ۵ سال میشه که قرص ۴۰ میلی مصرف میکنم روزی ده عدد صبح ۵ تا شبم ۵ تا .الان که دارم اینارو مینویسم چشمام لنگه به لنگه شدن تمامی سیستم بدنم داغون شده از زنو بچم خجالت میکشم دیگه ازین زندگی خسته شدم همه زندگیم پودر شد بخدا همه وسیله های تو خونمونم برا مواد فروختم حالا دیگه زمین ساختمان ماشین اینا بماند .اینقد ازین وضع بیزار شده بودم که گفتم مرگ یبار شیون یبار یا ترک میکنم یا میمیرم دلو زدم به دریا ظرف دو روز از ده تا ۴۰ میلی کردمش ۶ تا وبعدش دیگه نخوردم . آقا چی بگم مردم ولی خدانخاست بمیرم الان ده روزه ترک کردم همچنان در حال مرگ هستم ولی شدنیه. اینارو گفتم به دو جهت یکی اینکه از ترک نترسید اندازه اون همه خوشی که کردین یک هزارمم درد نمیکشید اگه پولشو دارید برید کلینیک که چه بهتر اگه ندارید تو خونه یاعلی بگیدو ترک کنید.جهت دومش از شما آکسون عزیز یه مشاوره میخام من حقیقتش دیگه هیچ پولی ندارم برم کلینیک اگه براتون مقدوره برای گرگرفتگی کف پاهام و بی حالی یه توصیه ی بهم بکنید ممنون میشم…. درپایانم بگم دوستان عزیز من نمیگم تجربه میگه از دوستی با دوستان بد بپرهیزید توروخدا. لعنت بر آلمان

 81. Binam گفت:

  سلام دوستان محترم من ۱۰ سال هست متادون مصرف میکنم روزی ۱۰ سی سی خسته شدم میگن شربت تریاک بهتره و عوارض متادون را نداره میتونم از همین فردا شربت تریاک مصرف کنم مشکلی پیش نمییاد ممنون میشم به دادش کوچیکتون جواب بدین تشکر از زحمات شما

 82. رضا گفت:

  باسلام.من از ترامادول شروع کردم ورسیدم به متادون.تاجایی رفتم که مصرفم رسید به روزی20تاقرص40متادون. تصمیم گرفتم خودم بزارم کنار امدم قرص نالتکسرون و ب۲گیر آوردم.میدونستم باید از آخرین مصرفم باید 36الی48ساعت بگذره بعد دارو ترک رابخورم.ولی همون روزی که مصرف کردم بعد4ساعت دارو ترک راخوردم و اوردوز کردم.سال قبلشم به دلیل خوردن متادون بازم اوردوز کردم وچندبار تشنج کردم.الان خداراشکر۴۹روزه که مصرف نمیکنم و فقط بعضی روزها سردرد میشم و شبها فقط۶ساعت میتونم بخوابم.میخواستم بدونم احتمال اینکه تشنج بکنم دوباره هست؟چون من از ابتدای عمرم تا سن 31سالگی سابقه تشنج نداشتم.

 83. وحید گفت:

  سلام.منم ۳۰سالمه از۱۷سالگی مصرف هرویین داشتم.تا چند سال پیش پاک شدم.بعد ۳سال دوباره شروع کردم.یه سال که مصرف میکنم.الانم ۴ روزه خوابیدم خونه.با متادون ترک کنم.شبی نصف در میخورم.میخاستم ببینم متادون واس ترک جواب میده.اگه کمتر از ده روز بخوری.

 84. خسته گفت:

  سلام من الان دوسال متادون میخورم متاسفانه ۳ ساله تصادف کردم نخاعم آسیب دیده برای دور بودن از دردها متاسفانه وابسته متادون شدم الان روزی دو تا ۴۰ قرصش میخورم صبح ها که از خواب پا میشم دلشوره شدید دارم و دستام ضعف میره چکار کنم ترکش کنم خیلی دارم اذیت میشم لطفا یه راهی جلوی من بزارید بخاطر شرایطم اصلا نمیخوام خوانوادم متوجه بشه تشکر از لطفتون

  • احسان گفت:

   رفیق به مرور کمترو کمترش کن روزی 4 سیس شربت بخور هم حالت خوبه هم مصرفت میاد پایین تا بره کنار کمتر ازیت میشی اونجوری یه دفه ای کلا نمیشه با شرایط شما و دوتا 40 روزی مصرفته

 85. مهدی گفت:

  درود
  به همه شما بزرگواران من تو زندگیم هزار هزار گرفتاری و هر عذابی که فکر کنید اعم از فروش کلیه تا زندان به دلیل پرداخت مهریه و خیلی که خارج از این کادره… 42 سالمه و سابقه 11 سال ورزش و حکم مربیگری در زمینه بدنسازی و پرورش اندام.. زندگی خوبی داشتم حتی چایی نمیخوردم.. قلیون نمی‌کشیدم تا اینکه به مرحله ازدواج لعنتی رسیدم که.. همه چی از شکست روی شکست و عذاب روی عذاب شروع شد قرصهای اعصاب و روان شروع کردم ورزش ول شد دیسک کمر و سیاتیک گرفتم.. با قرص گابانتین شروع شد و بعد تریاک مسکن تفریحی یه دود دو دود شدم دودی.. و بعد از ترس آبرو رو آوردم به قرص سه سال مصرف کننده متادون بودم.. بعد دوباره تریاک رو شروع کردم به همراه متادون 20 روزی یک عدد اونم بعداظهرها که میخواستم مغازه برم و درد کمر و گردن و پا رو نداشته باشم… بله من الان 4 ساله معتادم معتادی که دلسوزی جز خودش نداره… اما خدا گواه که الان بیست روزه قرص رو گذاشتم کنار و دو بار تریاک میکشم.. که اونم سه روزه گذاشتم کنار… دردام زده بیرون به حدی که فقط شبی 2 ساعت میخوابم… و تاب و توان خودم رو میدونم و همش به خودم میگم تموم میشه تاب بیار.. مسکن مصرف میکنم دوش آب سرد معجزه میکنه.. پیاده روی میکنم… صبح زود میزنم بیرون آهنگ شاد و ریلکس گوش می‌کنم.. نماز میخونم آب روی آتیش.. با خدا حرف میزنم… آره خدا… از این مرحله عبور میکنم بدون نیاز به هیچ کس… چون فقط و فقط خودت ناجی خودت هستی… ولا غیر… کلام آخر یا بکش یا دانه ده یا از قفس آزاد کن.. هنوز زندگی زیباست.

 86. رامیر گفت:

  سالام من بیست سال یه تریاک اعتیاذد دارم رفتم برای ترک اما قرصی شدم حالا برای ترک واقعی هم بی پول شدم لطفا هزینه درمان را بفرمایید تا ببینم میتونم ممنون

  • آکسون گفت:

   سلام. با شماره تماس 22226222 021 مشاوره تلفنی تماس حاصل نمایید. بعد از مشخص شدن تعداد روز بستری هزینه اعلام می شود

   • Eli گفت:

    سلام کسی ک ترک میکنه ممکنه بعد از چهار ماه همچنان افسردگی و بی خوابی و این چیزارو داشته باشه ؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین 🙂

 87. مهدی گفت:

  باسلام
  من نزدیک هیجده سال تریاک مصرف میکردم روزی شیش گرم الان چهار سال پاک هستم با متادون 5 ترک کردم تادوروزمتادون مصرف میکردم بعدازده روز متادون دیگه نخوردم فقط نزدیک یک سال بیخوابی داشتم الان چهار سال سالم سالم هستم نفرت دارم از بوی تریاک…

 88. کیوان گفت:

  سایت خوبی هستش من خودم ۵ساله متادون مصرف میکنم دو قرص و یکچهارم مصرف میکردم اوردم یک قرص ولی یک قرص را نمیتانم ترک کنم درکنار من متاسفانه خانومم از شربت یا قرصی که میاوردم استفاده میکرد چون نارحتی عصاب داشت ارام میشد من نفهمیدم تا اینکه از شربتم کم میشد یا قرصم که بعدا گفت من مصرف کردم بخاطر عصاب حالا.دوز مصرف اون بالا رفته شده روزی ۶۰سی سی موندم چکار کنم هرچه درمیارم میدم شربت برا خانومم زندگیم داره نابود میشه به خرج خانه و کرایه خانه نمیرسم میدم شربت که ارام بشه خواهشن کمکمان کنید چکار کنم

 89. پدرام گفت:

  سلام من 5 سال متادون مصرف میکردم تا 6روز خاب نداشتم +بدن درد هر دکتری رفتم خوب نشدم تا رفتم روان پزشک خدا خیرش بده 2تا قرص داد کل عوارضایی که داشتم کلا گرفت مثل بی حالی بی خابی هواس پرتی مخصوصا موچ پام درد داشت و میپرد که رفتم دکتر گفت علاعم تشنج بوده. تا الان 2ماه گذشته خداروشکر باورم نمیشه خوب شدم از اون حال داغون در اومدم .فقط متادون روانپزشک باید مراجع بشه و ترک یابویی این چیزا همش رو مغز تعسیر بدی رو مغزتون میزاره اشتباه نکنید اگه جونتونو دوست دارید اینکارو نکنید که اینطوری ترک نکنید بهتره چون…یا حق

 90. بهمن گفت:

  به نام ایزد پاک که انسان را پاک آفرید. دوستان هم درد من سلام. من هم گوشه ای از سرنوشت خودم رو براتون میگم شاید گره گشا باشه. اول تشکر فراوان میکنم از کلینیک آکسون که در این راه و برای نجات افرادی مثل ما تلاش میکنند. من چهل سال از پروردگار عمر گرفتم ودر طول این چهل سال استفاده مفیدم : 15سال کشیدن تریاک با وافور سپس به خاطر مشکلات ناشی از آن به شیره نقل مکان کردم خوشبختانه شیره منو تبدیل به یک انسان جدید کرد و نوع سگی خودم رو هم مشاهده کردم. پس از 5 سال زمان و پس از چهل کیلو وزن کم کردن و آبروریزی بیشترم متوجه شدم که امپراتوری زندگیم در حال فروپاشی است و آن خانه اجاره‌ای را نیز پس دادم و خانه ای جدید به نام متادون 5 میل اجاره کردم؛خانه ای آرام و دلنشین رو به دریا اما پر از حشرات موذی که آرام و بی صدا در استخوانها ی من رخنه میکرد،ازهمه جالب تر اجاره ویلا بود که با ۲ عدد 5 میل یکی صبح ودیگری عصر پرداخت میشد ؛ سه سال گذشت و من در سال سوم با اجاره‌ای 40 میلی روبرو شدم؛یعنی روزی 8 عدد پنج میل. حال متوجه عوارض ان شده بودم ولی مشکل جای دیگری بود هیچ خانه دیگری برایم دلنشین تر از آنجا نبود، متأسفانه برای رفع نیاز جنسیتی و مسائل خانوادگی مجبور بودم هفته ای سه عدد قرص سیدنافیلد و سایر مسائل و مشکلات که دیگر بماند. ولی خداوند صدای عجز و پشیمانی مرا شنیده بود و راهی پیش رویم گذاشت.بدون اینکه خودم بخوام در مکانی قرار گرفتم که فقط شیره و تریاک موجود بود و چیزی به نام قرص وجود نداشت، از روی اجبار و به مدت ۲۰ روز شیره میخوردم روزی ۳ گرم و زمانی که به شهر برگشتم سراغ متادون یا شیره نرفتم ، حالا هم گرفتار و هم رها از هردو میدیدم پس از فرصت پیش آمده نهایت استفاده رو بردم ، رفتم ۲تا قرصb2 و یک بسته آلپرازولام ۵% خارجی گرفتم یک قرص b2 رو به چهار قسمت و آلپرازولام رو به ۳ قسمت تبدیل کردم ، صبح یک چهارم و عصر هم یک چهارم b2 خوردم و آخر شب هم یک سوم آلپرازولام ، پس از چهار روز دیگه درد خماری نداشتم و فقط نعشه نبودم ،b2 رو قطع کردم ولی تا ۲۰ روز دیگه الپرازولام رو ادامه دادم و بعد قطع کامل . شکر پروردگار الان ۲ سال کامله که به هیچ مواد یا دارویی نیاز پیدا نکردم .اگه بگم مواد بده دروغ گفتم چون واسه کسی که در حال مصرف مواده هیچ چیزی رو بهتر از مواد نمیدونه . ولی در مورد پاکی بعد از اعتیاد باید بگم 18 سال مواد مصرف کردم و حتی نمیدونم خاطراتم چی بوده ولی تو این ۲ سال پاکی یک میلیون بار از روزهای شاد زندگیم نعشه شدم به صورتی که هر روز انگار صد میل قرص و صد گرم شیره مصرف کردم ، به قول معروف حلوای تن تنایی تا نخوری ندانی . بابت دوستانی که میگن خسته شدیم ازمواد ، باعرض شرمندگی باید بگم دروغ میگید و فقط اونی راست میگه که ترک میکنه ، اگه کسی از مواد خسته بشه ماشین زیر پاش رو میفروشه وتو همین کلینیک آکسون بستری میشه.ببخشید تند صحبت کردم .به امید روزی که موادی برای مصرف تو کشور مون وجود نداشته باشه .

 91. دانش اموز گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۷ سالمه و شش ماه دیگ کنکور دارم و باید شدیدا درس بخونم
  قبلا اعتیاد به متادون داشتم ولی کنار گذاشتم ولی دوباره چندبار تو این ایام مصرف کردم الان به سختی میتونم درس بخونم چون همش یکسری علائم خماری رو دارم
  آیا اگه من تو این شش ماه متادون مصرف کنم خیلی روی حافظه م تاثیر داره؟؟یا روی کیفیت مطالعه م؟؟به شدت احتیاج دارم ک بتونم درس بخونم و باید حتما امتحانمو قبول شم فقط تو دو راهی گیر کردم…از اینور واقعا هنوز درست و حسابی به حالت عادی بر نگشتم از طرفی هم نگران اینم با متادون هرچی درس بخونم فایده نداشته باشه
  ایا اگه دوزم خیلی کم باشه و تو این شش ماه نهایتا به روزی سه چهارم یا نهایتا ی قرص چهل برسم خیلی تاثیرات بد داره؟؟یا نه امکانش هست این شش ماه هم مصرف کنم و بعد امتحانم برم کمپ؟؟؟لطفا جوابمو بدین

 92. علی گفت:

  سلام من مطالب بالا را خواندم به ناموسم قسم همه موارد درست هستند ومن تجربه کردم8سال روزانه 2 الی 1/5قزص 20 متادون شده بود شبها دیگه خواب نداشتم ساعت 3 شب تا پای مرگ ومخصوصا تنگی نفس پیش میرفتم وبی خوابی تمام بدنم میلرزوند خانمم میگفت دم دمای صبح که به خواب میرفتم تو خواب ناله میکردم وصدها بار درخواب نفس بند می امد وتا دست وپا میزدم ونفس اخرم بود با تپش قلب زیاد ازخواب میپریدم توحیاط تا نفس تازه بکشم اینقدر گریه میکردم به شرافت 14 معصوم راست میگم تا اینکه از احوالتم مادرم سخت ناراحت بود و گفت همان شیره که 8 سال پیش میکشیدی بکش 3شبانه روز طول کشید تا باکمک دکتر وداروها وسرم تقویتی تازه توانستم برگردم به همان شیره کشیدن اوایل که دوهفته اول نیم مثقال میکشیدم یعنی روزی 50 هزارتومانوبعدش وروزانه 6 نخود که قیمت الان 6 نخود میشه 25 هزار مصرف تدخیتنی دارم شما رابه هرچه میپرستید وبرایتان مقدس هست متادون را از صفحه روزگار حذف کنید خواهش میکنم 6ماه اخر که دیگه ارزوی مرگ میکردم به خاطر بی خوابیها و عصبی بودنم به جان مادرم قسم همه راست گفتم

 93. مهدی گفت:

  من یک هفته پیش برای اولین بار یه قاشق غذاخوری متادون مایع مصرف کردم و هنوزز سرگیجه و حالت تهووع دارم چه قرصی برای این مشکل مصرف کنم؟

 94. essi گفت:

  با درود به تمام دوستان عزیز
  من در یکی از کشورهای اروپایی زندگی می کنم
  دوره تخصصی متادون را به مدت یکسال گذراندن تمام مواردی که گفته شد شاید در ایران درست باشد چون متادون هایی که در ایران ساخته می شود در مقایسه با متادون هایی که در اروپا هستند بسیار بسیار بسیار متفاوت هستند و اصلاً قابل مقایسه نیست متادون هایی که در اروپا استفاده می شود به هیچ وجه چنین عوارضی ندارند یا به عبارتی هیچ عوارضی ندارد
  به عبارتی می‌توان گفت متادون یکی از شگفتی های علم آلمان است
  که در جنگ جهانی دوم توسط دانشمندان آلمان برای سربازان آلمانی ساخته شد برای حمله به روسیه مسکو در سیبری

 95. حمیدرضا گفت:

  سلام. من ۳سال یا بیشتر شربت متادون مصرف دارم. پارسال میخاستم برم کمپ اما کرونا اومد نشد دیگه. ۱۰۰ د صد تصمیم گرفتم تا قبل عید این مواد نابود کننده بزارم کنار. لطفا بگید درمان چطور هست مراحلش؟ با داروئه؟ یه توضیح کلی بدید ممنون میشم

 96. حمیدرضا گفت:

  لطفا جواب بدید
  روش درمان چجوره؟ من شربت مت مصرف میکنم

 97. فرهاد گفت:

  یه سوال داشتم متادون مثل ترامادول میتونه باعث تشنج بشه یا خیر ؟

 98. اکبر گفت:

  سلام میخواستم بدونم 7 ساله متادون مصرف میکنم و رسوندم به 20 میلی گرم در روز خواستم بدونم چربی خونم رفته بالا و شبا بدن درد میشم به نظرتون مشکل برا متادونه چون میگن الان وارد نمیشه و نمونه تقلبی تو بازاره صحت داره

 99. شهاب گفت:

  سلام چندسالی تریاک مصرف میکردم و چندبار خواستم ترک کنم و هربار برگشتم و ظرفیتم رفت بالاتر تا جایی که زدم به شیره ولی اونم دیگه حال نمی‌داد، تصمیم ترک گرفتم و چهارده روز ازمتادون40رسیدم به 20و گذاشتم کنار چون عاقبت متادون را شنیدم، الان یکهفته میشه متادون نخوردم و با ژلوفن و قهوه خودمو نگه داشتم، نه خواب دارم نه خوراک، بیحالم، بداخلاق،
  لطفا بگید چکار کنم تا دوام بیارم

 100. مهدی رنجبر گفت:

  باعرض سلام و ادب و احترام اری بنده نیز مدت کوتاهی مخدر استفاده کردم سپس رفتم سراغ متادن تراپی و همکنون ده ساله اثیر این لعنتی هستم خواستم ببینم ایا واقعا بطور قطعی در کلینیک شما امکان پاکسازیه بدن بنده از این سم مهلک وجود داره ؟؟؟ من با روابط عمومیه شما تماس خواهم گرفت در حال حاضر حس میکنم یا شرکت های داروسازی متادون هاشون ضعیف و ابکی شده اصطلاحا یا دوز من بالا رفته به قول اقا بهزاد خدا گرگ بیابونو به متادون مبتلا نکنه که از سرطان بدتره در ترگ مواد دیگر مثلا هرویین پس از چهل و هشت ساعت بدن سم زدایی میشود ولی این لامصب تازه بعد از چهار پنج روز شروع میکنه به علاعم قطع مصرف و علاعم خماری مت سعی کردم ترک کنم بصورت تدریجی و متادون رو تیپر کردم و از بیست سی سی به هفت سی سی رسوندم مصرفمو ولی مشکلات خانوادگی کارشکنی کرد و زحمت دوساله ام را به باد فنا داد حالا به جد قصد ترک متادون دارم یا مرگ یا رهایی باسپاس فراوان

 101. امیر گفت:

  سلام ۲۵ ساله هستم و فقط ۲.۳ هفته روزی نصف قرص متادون مصرف کردم چجوری میتونم بذارمش کنار حتی بعضی روزها نخوردم و یک روز درمیون بوده مشکلی نداشتم میتونم همینجوری یک روز درمیون دوروز درمیون کم کم نصف بعد ربعش کنم و دیگه کلا نخورم؟

  • Garshasp گفت:

   نخور دیگه کم کم چیه ، اگه دردم داشتی برو بدو جوری بدو که همه بدنت شش بشه تا اکسیژنت کم نشه جوری بدو که پاهات ندونه دیگه یه قدم برداری اونت ببین چه لذتی میبری

 102. محسن افتخاری گفت:

  سلام همدردای عزیز،من۳۴سالمه ۱۷سال مصرف داشتم ینی تخریب به معنای واقعی کلمه،اول از تریاک شروشد،بعد شیره اونم فقط شیره سوخته بافور ک فیل رومیندازه من افراط عجیبی تومصرف داشتم روزی تا هفت گرم شیره مصرف داشتم بلکه بیشتر،بعدش افتادم تومتادون ک اولا نیم سی سی میخوردم ازادنجایی ک افراط داشتم آخرای مصرفم ۱۳۰سی سی میخوردم ک دگ جواب نمیداد دوز میبردم بالا انگار داشتم آب میخوردم،،تا یه شب بخاطره مصرف بالا اوردوز کردم تشنج وحالم حسابی خراب شد،،اورژانسی گفت بکش بیرون از مواد بهت نمیسازه تو اوردوز کردی اگ کسی بدادت نمیرسید کارت تموم بود،،منم انقدر ترس داشتم هم دگ خسته از مواد و خماری اعتیاد بودم،ک تصمیم به ترک گرفتم رفتم کمپ،بخاطره عمل شدیدی ک داشتم سم زدایی من۱۴روز طول کشید نمیدونم چ قرصایی برا سم زدایی بهم میدادن چون وحشتناک خراب بودم علایم شدید ترک و داشتم ،۳۳ شب فیکس نخوابیدم بعدش کم کم خوابم بهتر شد از همه بدتر درد کبد داشتم ۹روز درد عجیبی تجربه کردم ک یدفعه برطرف شد البته عرق میکنم همش تواوج سرما زیر بغل من خیس اینم بخاطره کبدمه ،۶۰ روز کمپ بودم تاالان ک تو چهار ماه ترک هستم دو هفته ای میشه ک شبها راحت میخوابم ،،کسلی شلی بدن وخمیازه بیشترین علایم منه،،دوستای گلم برین ترک کنین این انگل خونخواره اعتیاد رو نابودکنین،خلاف کردیم این همه سال ۶۰ روز ترک کردن دگ چیزی نیست،،نترسین بخدا توکل کنین ک کمکتون میکنه،تا به عجزش نرسین نمتونین ترک کنین چون زوره متادون زیاده ،،،ب اراده قوی برین ک پرونده اعتیاد رو ببندین،پاکی عالمی داره،ایشالاه نصیب همه معتادا بشه،ک خدا نجاتشون بده،یا حق دوستان،

 103. سعيد گفت:

  سلام،28سالمه 4.5سال ك متادون ميخورم روزي يه دونه20،از اول ثابت بوده!ولي الان ديگه مثل سابق نعشه نميشم فقط وقتي خمار ميشم ميخورم،سابقه ترك دارم ولي بيچاره ميكنه ادمو،واقعا استخون ادمو ميتركونه از درد بدترم شب بيدارياس،دلم ميخواد ترك كنم ولي نميشه ك سر كار نرم،متاهلم و كسي اصلا فكر نميكنه اهل اين داستانا باشم،نميدونم چه كنم!ولي خربزه خوردن لرز داره،كسي ك تاحالا نخورده يا تازه شروع كرده نخوره،هرچقد ك حال ميده بدترش بايد درد پس بدي

 104. علی گفت:

  سلام من 2 سال روزی یک بسته کدیین 20 مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید چطوری ترک کنم روزانه 10 تا استامینوفن کدیین میخورم

 105. محسن گفت:

  من ۵سال قبل شروع کردم مصرف شیره اوایل خیلی کم بود تا سه سال یه رب شیره برای یک ماهم بود بعد زدم تریاک اونم یه مثقالش برای حدود بیست روز بود تا یکسال ولی سال آخر شروع کردم به خوردن تریاک روزی یه نخود میشد تقریبا ده روزی یه مثقال تریاک میخوردم الان دو هفته هست هفته اول دو میل و هفته دوم روزی یه میل شربت متادون میخورم ولی همین دوهفته قیافم خیلی بهم ریخته اگه شربت بزارم کنار مشکلی برام پیش نمیاد. البته کلا مصرفم پایین بوده ولی خب دیگه اعتیاد هست

 106. محمد گفت:

  سلام هم درد عزیز
  من ازز سال 1384 با تریاک آشنا شدم دوران دانشجویی تو همون سال ها هم ترامادول هم تریاک و کمتر حشیش می زدم همش هم بخاطر سفت شدن کمر و دیر انزالی بود ولی تریاک دائم بود بعداز دانشگاه رفتم سربازی اونجا با ترامادول و چون دژبان بودیم راحت تریاک می کشیدیم و اصلاَ باورتون نمی شه فکر نمی کردم من معتاد شدم چون هرشب یا تریاک بود و یا ترامادول یا بعضی موارد 2 یا 3 روز نمی زدم و حالت خواب آلود داشتم اصلا نمی دونستم خماری چیه .رسید تا زمان ازدواج یک هفته چیزی نزدم هی از این سایت جستجو که چی بخورم چی نخورم که تو آزمایش نشون نده تو اون زمان از بس استرس داشتم مریض شدم دکتر هم به بهانه اینکه من مریض شدم هی تقویتی و هی مسکن و سرم می زد و من هم درد کمتری داشتم
  و رفتم آزمایش و منفی شد و ازدواج کردم. سرتون درد نیارم شد تریاک شد شیره شد چون امسال گرون شده بودن شد ب2 و متادول 20 و40 دائمی نبود موقتی تا حقوق بیاد بخریم .ولی ب2 بهم نمی ساخت نمی دونم چرا نعشه نمی شدم و لی متادول خوب بود ولی چرتی شده بودم و نمی خواستم معلوم نباشه و کم استفاده می کردم.شد عید امسال اهل دلا می دون چون تو عید ساقی نیست شروع کردم به ذخیره و آماده سازی شیره شد 60 گرم شیره رفتم مسافرت تا 19 فروردین دیدم تموم شد اونجا بود فهممیدم خیلی مصرفم بالا بود ترسیدم واقعتش .شد ماه رمضون من روزی 3 وعده نخود شیره می خوردم .تو ماه رمضون به بهانه روزه اومدم شیره رو همراه سحری می نداختم تا سحر روز بعد اولش سخت بود خیلی 2 تا بچه داشتم چون همیشه نعشه بودم با بچه هام بازی می کردم کلا همه راضی بودن تو این چند روز نه حال بازیرو داشتم نه خودمو خیلی از خودم بعدم می اومد بچه ها می اومدن بازی من حتی نمی تونستم ازجام بلند شم .بعد از 4 روز روزه داری الان حدوداً 7 روزه که کلا گذاشتم کنار ولی روزه ندارم چون حی آب می خورم سم ها بیاد بیرون نمی دونم چرا ولی حس خوبی دارم آب می خورم احساس می کنم اینطور بهتره.ولی بی خوابی آدمو اذیت میکنه . ولی حالا ترس از بی حوصلی و رفتار بد با بچه ها و زود انزالی و اینها اذیتم می کنه فکر کنم دووم نداشته باشه این پاکی .خدا کمک کنه رها شیم از این بدبختی.

 107. محمد گفت:

  ۴۰ سالمه تو دوران جوانی شروع به مصرف مواد شیره کردم بعد افتادم تو دام قرص متادون زمانی که مدل هلندی تو ایران بود و الان که دارم اینو می‌نویسم تو ترک هستم و بدنم داره میسوزه مثل آتش خماری شیره رو کشیدم بوس کن بزار رو پیشونی مصرف قرصم روزی ۲ تا یه چهل سفید ویه قهوه ای و دو تا ۵ میل بود یه دفعه آمدم کم کردم که شوک به مغزم وارد شد و صدای عجیبی افتاد تو سرم که دیگه برگشت نداره و بهش میگن وزوز گوش مثلاً الان میگم خدایا چقدر اشتباه کردم بدنم می‌لرزه داغ میشم شب ها خواب ندارم اشتباه نکنید و اصولی برین دنبال ترک این آشغال لعنتی اینقدر بهم فشار وارد کرد تا الان هنوز تعادل راه رفتن رو هم ندارم قلبم میسوزه تپش قلب دارم پا درد و که ولش کن عرق کردن که نمیزاره بری تا تو حیاط و فورا لرز می گیری خیلی سخته خدایا خودت کمک کن به همه مخصوصا متادون خورها

 108. areffffffFFFFFFF گفت:

  سلام من فهمیدم 4ساله همسرم هرروز شربت متادون میخوره 3سال هم هست باهاش ازدواج کردم چون خودش دندانپزشکه ازنظر مالی بهم وابسته نیست میگه به خودم مربوطه یه کم پررو هست و مشکل مالی نداریم وضعمون هم خوبه خودش هم میگه امکان نداره بتونم ترک کنم یعنی طاقت درد کشیدن نداره .به نظرتون طلاقش بدم؟اگه اوضاش بعدا وخیم نشه همینطوری میتونم باهاش زندگی کنم خیلی دوسش دارم

 109. محمد حاجی گفت:

  با سلام من تقریبا سه ساله متادون مصرف میکنم اولا کم بود ولی این یه ساله اخر هر رچز بیست عدد متادون ۲۰ مصرف میکردم.ولی شش ماههدارم کم میمیکنم الحمدا… تقریبا دو ماهه روزی یک عدد بیست مصرف میکنم بهم نمیسازه وقتی قرص مسخورم انگار معده ام رو دارن ریز ریز میکنن.شکر خدا چند روزه معده بهتر شده ولی احساس سرمایه شدید میکنم از اتاق نمیتونم بیام بیرون کمرم بشدت درد میکنه ب نظرتون چیکار کنم.کمی شیره بزنم.

 110. No body گفت:

  درود بر يزدان پاك مرسي از پيام تمام هم وطنان ايراني و سايت بسيار اموزنده شما
  تجربه خودم من ٣٦ سالمه بعد از ٢٠ سال مصرف هر اشغالي الان ٨ ماهه مورفين كنار گذاشتم و ٢٠ روزه مصرف شربت متادون كلا گذاشتم كنار تا الان خواب ندارم شبا دستو پام ميخان كنده بشن ولي به قول خودمون يابويي جواب ميده چون زجري كه ميكشم ديگه اجازه وسوسه نميده و پيشنهاد ميدم هيچ وقت سراغشم نريد ارزوي رحمت و سرافرازي از خداوند براي هر ايراني در هر جاي دنيا هست دارم.

 111. محمود گفت:

  سلام ممنون میشم کمکم کنید. من ۲سال شیره مصرف میکنم اوایل کم بود مقدار مصرف ولی الان حدود ۱.۵سال روزی ۲گرم شیره استفاده میکنم سنم هم۳۰سال هستش.چند بار واسه ترک بدون دارو اقدام کردم ولی نشد.الان کم کردم حدود ۰.۲گرم شیره ویک متادون ۵ در روز مصرف میکنم از امروز هم متادون ۵رو حذف کردم وفقط روزی ۰.۲گرم شیره استفاده میکنم میخواستم بدونم از قرص کلونیدین استفاده کنم واسه چند روز و این ۰.۲شیره هم حذف کنم بهتره یا با سختی کلا بزارم کنار؟ فقط میترسم اگه با سختی بزارم کنار باز گرفتار بشم ونتوتم ترک کتم واسه همین گفتم اگه قرص کلونیدین واسه ۵روز استفاده کنم بهتره یا نه با درد و بدون قرص یزارم کنار ممنون میشم جواب بدین و راهنمایی کنین?

 112. علیرضا گفت:

  داداشای گلم میدونم سخته ولی دردش نهایت 12 روزه اره تو این 12 روز به خدا میرسیو برمیگردی ولی ادم واس روزای سخته من شبا از درد زمینو گاز میگرفتم تا صبح از درد بیدار بودم 10 شب تاصبح بیداربودم پاهام زانو به پایین اصلا بی حس بود ولی میرزید بقرآن خیلی میرزید
  قوی باشید بزارید کنار

  • شاهین گفت:

   سلام من الان تو روز 37 هستم هنوز شبها سه بار دوش آب سرد میگیرم و خیس میخوابم تا بتونم بخوابم مچ پاهام کوره آتیش اند، خیلی سمجه این متاع

 113. فاطمه کیانی گفت:

  سلام
  دوستم ب قصد خودکشی پنج تا متادون خورده ?
  معدشو شست و شو دادن و بعدش همش احساس سرگیجه داره
  با همین یک بار استفاده خطری تهدیدش میکنع؟؟ دارم از نگرانی دق میکنم

 114. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من مصرفم تریاک شیره بود خواستم ترک کنم گفتن متادن بخور الان دو سه هفته دارم میخورم ۲۰ دارم نصف میکنم هروز ولی باز یکم بی حالم و کسل هستم .چکار کنم

 115. Omid گفت:

  وقتی این دارو رو مصرف میکنی و به جایی میرسی که باید بخوری که فقط به حالت عادی برگردی مفهمی چه مزخرفی هست. کنار گذاشتنش سخت هست ولی شدنی هست و نکته مهمتر اینه وقتی کنارش گذاشتی برای همیشه کنارش بذاری، معمولا افراد بخاطر حفظ آبروی خودشون روشون نمیشه به کلینیک های ترک اعتیاد مراجعه کنند یا تو این وضعیت اقتصادی نمیتونند از کار دست بکشند و درد رو تحمل کنند و یا شرایط خانواده و محیطی جوریه درک نمیشن و نمیتونن در میون بذارن مشکل رو . ولی بنده بعد از چندبار خوردن و کنار گذاشتن این قرص آخرین بار رفتم کلینیک واقعا داروهایی که میدن تاثیر گذار هست تو کاهش درد هیچ گونه اعتیادی ندارن و خیلی راحت‌تر میشه کنارش گذاشت. حالا اگر دوست ندارید مدام هم برید به اینجور جاها حداقل یکبار امتحان کنید و یه مشاوره برید. من خودم یکماه پیش وقتی میدیدم یکی نوشته کنار گذاشته میگفتم کاش همین الان جای اون شخص بودم . این کار رو به بعدا موکول نکنید و از الان نجات بدین خودتون رو . ولی حتما با متخصص جلو برید شدنی هست

 116. عارف ف گفت:

  سلام من تقریبا29سالمه… فهمیدم 4ساله همسرم یعنی زنم هرروز شربت متادون میخوره 3سال هم هست باهاش ازدواج کردم چون خودش دندانپزشکه ازنظر مالی بهم وابسته نیست میگه به خودم مربوطه یه کم پررو هست و مشکل مالی نداریم وضعمون هم خوبه خودش هم میگه امکان نداره بتونم ترک کنم یعنی طاقت درد کشیدن نداره .به نظرتون طلاقش بدم؟اگه اوضاش بعدا وخیم نشه همینطوری میتونم باهاش زندگی کنم خیلی دوسش دارم…تورو به جونه عزیزتون قسم میدم زودتر راهنماییم کنید

 117. Ali گفت:

  سلام.دوستان.آدم یک بار برای همیشه ترک میکنه.بستگی داره چه مقدار فرصت برات بمونه.هر چی تعداد لغزشهات بالتر بره ترک کردن برات سخت تر میشه.و با هر ترک کردنی یه آسیب مغزی بهت وارد میشه.مگه بدن و مغز آدم چیه که چندین بار بخواد ضربه بخوره.آخرش میبرنت کمپ یا بیمارستان روانی.سعی کنید یک بار آخرتون باشه.چون دیگه اگه مغز رد داد نه با دارو درست میشه نه با شک مغزی و ect.یا فکراتون رو بکنید و همیشه با درد و احساس حقارت اعتیاد زندگی کنید.اینا تجربه ی خودم و دوستانم بوده

 118. ناصر فردی گفت:

  سلام دوستان من تعجب میکنم چون من 3سال بود که شیره مصرف میکردم رفتم کلینیک دکتر بهم گفت شربت متادون بخور اوایل کم میخوردم مثلا10سی سی تا رسوندم به 40سی سی 3سالم شربت خوردم الان دقیقا62روزه یعنی دوماه ودوروز شربته متادونو گذاشتم کنار نه جایی ازبدنم دردمیکنه نه مشکل کم خوابی دارم یعنی 62روزه که اصلا نخوردم حتی 1روزم جاییم دردنکرده وبیحال وسست نشدم واشتهام هم مشکلی نداره وشبهارو هم راحت خوابیدم…به هرکی میگم باورنمیکنه…بازم میگم 62روزه یعنی از2ماه بیشتره قط کردم تا الان علایم ترک سراغم نیومده..ممکنه بعدا بیاد؟لطفا راهنماییم کنید بعضیا میگن خماری متادون بعداز90روزمیاد درسته؟بعضیا میگن احتمالا اون دکتر بهت از اول شربت متادون نداده ..ولی طعمش شیرین متمایل به تلخ بود اطرافه دربشم شکرک میبست

 119. ali keshvare گفت:

  سلام من 3سال بود شیره میکشیدم رفتم کلینیک دکتربهم شربته متادون داد اوایل 10سی سی میخوردم ولی یک سال بعدش شد روزی30سی سی خلاصه 3یا4سالم متادون مصرف کردم الان دقیقا64روزه متادون نخوردم اصلا از روز اوله ترکه متادون نه دردکشیدم نه بی حوصله شدم نه بی اشتها شدم نه کم خواب شدم الان64روزگذشته هنوز علایم وخماری قطعه متادون سراغم نیومده به هرکس میگم تعجب میکنه اینجا نوشتن دردش خیلی وحشتناکه بیشتراز2ماه ازترکش گذشته ولی هنوز علایمش سراغم نیومده هیچ دارویی هم از زمان قطعه متادون مصرف نکردم حتی ژلوفن یا کدئین…میترسم علایمش بعدا بیاد سراغم

 120. صمد گفت:

  سلام خسته نباشید من الان نزدیک به 3سال متادون مصرف میکنم که روزانه 10عدد قرص 40مصرف میکنم که الان 20 رسید خوردن و.نخوردنش برام یکی هیچ فرقی به حالم نمیکنه حتی 5روز هم استفاده نکنم هیچ گونه اثری نداره ونشون نمیده میشه راهنمایی کنید دلیل خاصی داره یا ن راه چاره چی ؟

  • Garshasp گفت:

   بدنت ایزوله شده ضدشو میسازه سیستم بدن دیگه کاریشما نمیشه کرد بعضی وقتا میخوای بفهمه نمیفهمه

 121. امیر گفت:

  من روزانه مصرف ۵ تا قرص ۴۰ داشتم و شبا هم کلونازپام ۲ و زولپیدم ۱۰ میخوردم نزدیک به دوماه طول کشید مصرفمو بیارم روی روزی ۱۰ میلیگرم .زولپیدم رو حذف کردم و کلونازپام رو نصف کردم الا ۴ روزه متادن رو کامل قطع کردم و شبا یک میلیگرم کلونازپام میخورم
  اون دوماه که اوردمش از ۲۰۰ به ۱۰ انقدر عذاب نکشیدم که از دیروز تا امروز کشیدم ولی واسه لجبازی باهاش امشب میخوام کلونازپامم قطع کنم من که مثل سگ دارم درد میکشم پس اون ۱۰ میل کلونازپامم نمیخوام فقط یه کمی ترس تو جونمه درد و تعریق و بی حالی داره داغونم میکنه

 122. شاهین گفت:

  سلام ، داشتم کامنت ها رو می خوندم دیدم چند تا متن با این موضوع هست که من الان دارم با متادون زندگی میکنم و به تعادل رسیدم و خوشحالم، راستش من هم تا چند ماه قبل همین نظر رو داشتم، البته حرفهای یک همکار معتاد هم خیلی روم اثر داشت و تو مخم رفته بود، میگف زندگی چه ارزشی داره که ناراحت باشی، داری لذتش رو می بری خوب دیگه چی میخوای؟ این همه کیف و نشئگی رو با چی میخوای عوض کنی؟ و جالبه در جواب من که بش گفتم آدم به مواد وابسته میشه و دردسر های خاص خودش را داره گفت ، مگه تو الان به صبحانه و نهار وابسته نیستی؟ به نون و چایی وابسته نیستی؟ اونم مثل این. دیگه با این منطق ها کاملا و با اراده و افتخار مصرف میکردم ، حرفه ای حدود چهار سالی شد، اول با مشکل شدید کبد رو به رو شدم ، علائم سیروز کبدی خودش رو نشون داد، از طرفی به دلیل یبوستهای خیلی شدید، معده و گوارش و روده هام هم داغون شدند، و چون میدونستم که دردم از چی هست یکبار هم آزمایش ندادم، یعنی جراتش رو نداشتم، که یه دفعه نگن باید ترک کنی، فشار خون هم شروع شد، دردهای کمر و زانو هم خفیف داشتم، و دندانها هم همینطور، موضوع وحشتناک اینکه چون آدم معتاد دردی احساس نمی کنه یا خیلی کمتر از حالت عادی درد میکشه، ذره ذره بدنت داغون میشه و نمی فهمی، مثلا آدم سالم اگر کمر درد یا زانو درد بگیره، سریع درمان میکنه، مراعات میکنه و فشار نمیاره ولی آدم نشئه که دردی احساس نمیکنه، میزنه داغونش میکنه، خلاصه به این نتیجه رسیدم که نه این منطق خیلی بیخوده، ذره ذره دارم از بین میرم، و آخر عاقبت این کار و دردهای این بیماری ها خیلی سخت تر از لذت های نشئگیه، حدود پنج شش ماه قبل خواستم ترک کنم، درد های خماری بعد از حدود هفت هشت روز شدید شد، ولی قبل از اون تمام جاهایی از بدنم که مشکل داشت با دردهای غیر قابل باوری خودش رو نشون داد، کمرم ، زانو، معده و زخمهای انتهای روده که بخاطر یبوستهای شدید ایجاد شده بود و من در حالت نشئگی فکر میکردم چون دردم خیلی کمه، پس چیزی نیست، خلاصه دردها آنقدر وحشتناک بود که خماری توش گم شده بود، تازه فهمیدم با بدنم چکار کردم، خیلی خیلی سخت بود، درمانها رو با رفتن پیش متخصص ها شروع کردم ولی با این منطق که بذار اول خوب بشم بعد ترک میکنم، مصرف رو دوباره شروع کردم، ولی با وجود این متاع آشغال، هیچ درمانی کارساز نبود، و مجدد بعد از چند ماه کامل گذاشتم کنار، الان حدود دو ماه میگذره، از خماری که نگم ، پیر آدم درمیاد، میری زیر دوش آب سرد و خیس میایی زیر کولر که یک ساعت بتونی تحمل کنی، افسردگی و توهمات و کابوس هم که هست، الان بعد دو ماه هنوز هم شبها نمی تونم خوب بخوابم، ولی خیلی بهتر شده، خدا رو شکر درمانها هم تا حد خوبی جلو رفته ولی هنوز خوب نشدم، با رژیم سخت و ورزش دارم جبران میکنم ولی راستش خیلی طول میکشه تا آثارش محو بشه، افسردگی هم بهتر شده ولی هنوز هست، اینها رو گفتم که بدونید هیچ موادی و هیچ اعتیادی رو با این منطق مزخرف ادامه ندید، یک روزی تمام اون لذتها رو با چندبرابر سختی و گرفتاری باید پس بدی، و بالاخره باید ترک کنید پس چه بهتر که هر چه زودتر. و نکته دوم اینکه آدم در برابر مواد خیلی حقیره، هیچ ادعایی نمی تونه بگه که من اسیرش نمیشم.

 123. عیسی گفت:

  سلام. مصرف متادون باعث مرگ پدر من شد … قبل از اون بابام به مدت ۱۵ سال تریاک مصرف میکرد ، بعد یکهو تریاک رو با متادون جایگزین کرد و به جای روزی سه گرم تریاک روزی ۱۵ سیسی شربت متادون مصرف میکرد ، بعد از مدت پنج سال از مصرف متادون پای چپش شروع به سیاه شدن کرد و بعد از شش ماه امبولی ریه کرد و فوت شد خیلی مراقب باشید دوستای گلم

 124. ناشناس گفت:

  سلام وقتی از یه دوز بالا مثل ۸۰ تا ۱۰۰ خودتو به روزی ۲۰ یا ۱۵ به صورت تدریجی میرسونی بدنت هم باهات همکاری میکنه خیلی از مشکلاتی و که از قبل داشتی، به تدریج از بدنت محو میشن، بدترينش یبوسته، من این تجربه رو داشتم تا الان خودم و به ۱۵ میل در روز رسوندم و دارم با ورزش و پیاده روی کمش می کنم کمی کلافگی و دارم ولی ارزشش و داره تا الان قرص ۴۰ می خریدم ولی این دفعه باید ۵ بخرم

 125. حامد گفت:

  ترک متادون رو از روز ی 200 میل تجربه دارم باید آرام آرام با حوصله و صبر دوز رو کاهش دهید من از شروع ترک تا بهبودی کاملم 14 ماه طول کشید ….

 126. باسلام خدمت همه عزیزان گرفتار به این اهریمن که انسان رو به سوی مرگ تدریجی میبره .دوستان اول اینو بگم که اصلا وابدا به این فکر نباشین که متادون رو جایگذین دیگرمخدرات کنین اصلا واقعا از داخل مثل اسید همه اعضا رو ازبین میبره مخصوصا کبدرو دوستان اشتباه نکنید دردش پایانی نداره دوباره میگم عزیزان دردش پایان نداره اصلا وابدا متادون مصرف نکنید بخدا دارم گریه میکنمو مینویسم شربت متادون نخورید خودتون رو بیچاره نکنید شاید به دست اوردنش راحته ونعشه کردنش راحته وکسی متوجه شما نمیشه ولی به همون اندازه ادمو بیچاره میکنه تورو خدا جان بچه هاتون جان عزیزاتون قسمتون میدم شربت متادون نخورید من الان ده ساله اول روزی دوسه قطره میخوردم الان شده روزی ۶یا۷سی سی بیچارم کرده جایی نمیتونی بری یه وقت گیرت نیاد میخوای چکارکنی زمینو زمان رو باید بهم بدوزی تحمل یک دیقه خماری شربت متادون رو ندارین ارزوی پاکی واسه همه عزیزان

 127. فرشته نجات گفت:

  من تا قبل خدمت سال 88 تفننی مواد مصرف میکردم و دوسه روزی هفته ای یک بار مصرف میکردم مشکلی هم نداشتم روزی یه نارفیق منا با متادون آشنا کرد و من هرروز متادون مصرف کردم و حالا نزدیک به سیزده چهارده ساله دارم متادون مصرف میکنم ، قطع مصرف هم داشتم مثلا یک سال یکسال و نیم شش ماه سه ماه یک ماه و دوسه هفته هم تا دلت بخواد
  یه پیام بخوام بدم اینه که بخاطر متادون کیسه صفرا یه من تخلیه شد و شکمم مثل خانم های باردار آمده جلو ، دندونام زرد شده ، تعریق شدید دارم و هر لباسی میپوشم سریع شوره میزنع زیر بقلاش
  اینایی که گفتم یه قطره از دریا بود
  من تا ازدواج کردم یه ازت و احترامی داشتم که حد نداشت ولی این شربت مرگ باعث شد ابرو ، اعتبار ، ارزشم ، همه چیمو گرفت و حالا داره زنمو ازم میگیره ولی این یکیا نمیزارم اگه واقعا مردم و هنوز غیرتی برام مونده نمیزارم زنما این شربت مسخره ازم بگیره
  چهار روزه هیچ کاری نکردم و نیت دارم بعد از پنج روز بندازمش رو بی2 و همون بی دو را هفته به هفته کم کنم تا به صفر برسه
  نمیگم راحته نه اتفاقا قراره سخت باشه ولی نه سخت تر از اینکه بخاطر یه شربت خانوادت را از دست بدی
  چند سال دیگه اگه تو آینه نگاه کردم باید به خودم افتخار کنم نه اینکه لعن و نفرین کنم
  دوست همدرد من یه کم یاد قبل اعتیادت بیفت مطمئنم خیلی کمکت می‌کنه

 128. حمید گفت:

  سلام اسم من حمید هست و سی ساله هستم،نمیدونم چجوری و از کجا شروع کنم فقط باورم نمیشه که الان این منم و میخام در مورد این چیزا حرف بزنم،بگذریم از اینکه چی شد که من با قرص اشنا شدم،حدود شش سال پیش بمدت هشت ماه روزی یک عدد ترامادول مصرف میکردم بعد از هشت ماه به خودم اومدم و به روش تدریجی که یک چهارم یک چهارم کم میکنی تونستم تقریبا بدون درد ترک کنم این دوره اول مصرف و اولین ترکم بود نزدیک به سه سال حتی دیگه سیگارم نمیکشیدم تا ی روز با بابام دعوام شد رفتم سیگار کشیدم و همون باعث شد چند هفته بعد سراغ ترامادول برم این بار تو دوماه مصرفم شده بود دوتا دوز دویست ی روز ک ترامادول خورده بودم دوستم و دیدم با هم همراه شدیم اون قرصی نبود ولی از شانس…من اون روز رفت یه دونه قرص b2 گرفت و نصفشو داد ب من گفت بذار زیر زبونت منم که بی خبر از همه جا گذاشتم اون شب تا صبح سه پاکت سیگار کشیدم تو عمرم اینقد نعشه نشده بودم فرداش با خودم گفتم عجب چیزی کشف کردم میرفتم ی دونه ترا با ی دونه b2میگرفتم و میزدم و میرفتم تو عالم خودم میدیدم شبا توهم میزنم ی جا نگهبان بودم رو تخت میخابیدم حس میکردم تختم تو اسمون داره پرواز میکنه هی میرفتم تو حالت غش فک میکردم بخاطر نعشگی زیاده خلاصه حدود یک ماه همینجوری بود و به طور معجزه اسایی سنگ کوب نکردم تا فهمیدم این دو ضد هم عمل میکنن و باعت مرگ حتمی میشه اونجا ب خودم گفتم چ غلطی میکردی تووو نمیدونم شاید بخاطر دل مادرم خدا جونم و نگرفته بود وگرنه…خلاصه دیگه من جوری بودم که ترا جوابمو نمیداد چون به قول معروف بمب میزدم قبلش اینجا بود که با متادون اشنا شدم و از همون اول با ی دونه چهل شروع کردم رسید به دوتا چهل در روز و تا سه ماه ادامه داشت تا باز ب خودم اومدم ی شبی شب قدر بود مادرم رفته بود مسجد تا صبح اون شب انگار خدا به دلم انداخت که ب خودم بیام و نشستم تو حیاط کلی گریه کردم و از خدا خاستم کمکم کنه این دفه اومدم یهو ولش کردم و نخوردم فقط خدا میدونه که چی کشیدم شاید اون کسی که هروئین یا هر چیز دیگه ای مصرف میکنه هم درد خماری که من کشیدم و نگشیده وااای یادم میاد تن و بدنم میلرزه خدا هفده شبانه روز یک دقیقه نتونستم بخابم و یک لحظه درد پام ساکت نمیشد جوری که گریه میکردم جلو همه من تا بحال درد خماری نکشیده بودم و نمیدونستم این درد خماریه هر روز میبردنم بیمارستان سروم میزدن بم نصف شب،صبح،ظهر مادرم داشت دق میکرد تا اینکه بردنم دکتر متخصص اورتوپد اون اخر سر به بابام گفت بره جلو در ک ننهایی باهام حرف بزنه بهم گفت قرص مصرف میکردی؟بهش گفتم اره متادون میخوردم دیگه نگفتم که قبلش…گفت مال همینه باید این درد و بکشی با یک ملیون دارو نوشت واسم قوی ترین مسکنا هیچ تعصییری روم نداشتن وقتی بعد هفده روز دردم ساکت شد و تونستم بخابم باورم نمیشد دیگه درد ندارم به پاهام نگاه میکردم گریه میکردم شاید کسی نفهمه چی میگم ک البته حقم دارن چون فقط خودم و خدا میدونیم ک چ دردیو کشیدم هر کسی جای من بود اسم قرص ک میومد از ترس میمرد دیگه ولی این پایان کار نبود و فقط یک ماه از اون قضیه میگذشت که دوباره رفتم ترامادول خوردم میدونم خیلی احمقم هر چیم بخام توجیح کنم بگم بخاطر این شرایط بود ک خوردم باز توجیهحه واس کسی ک اون دردارو کشیده بمدت شیش ماه ترا و متادون مصرف کردم بازم اراده کردم تو خونه ترک کردم این دفه دردم خیلی کمتر از دفع قبل بود و فقط بی قراری و بیخابی خیلی اذیتم کرد خخخخ میترسم بگم بازم شروع کردم بهم فحش بدین ولی اره بازم رفتم سمتش اینبار فقط دلیلم با دفعات قبلی متفاوت بود این دفعه با خودم عهد کردم که برم واس نابودی دیگه و برگشتی تو کار نباشه فقط میخاستم نباشم دیگه و اصلا هم پشیمونی تو کارم نبوده تا همین الان که دارم پی ام و مینویسم الان دیگه خیلی وقته نعشگی یادم رفته میدونید اصلا دیگه نعشع نمیشم شده ی روز سه تا متادون چهل با سه تا ترا دویست همزمان خوردم ولی حتی ی ذره هم نعشه نشدم فقط حس خابالودگی بم دس میده و چشام همش رو هم میره نمیدونم دلیلش چیه که دیگه نعشه نمیشم شایدم بخاطر اینه ک این همه مدته دارم استفاده میکنم و دیگه قرص جوابگو نیست و باید برم سراغ دوا،ولی اگه تیزبر بذارم گردنم و بزنم هرگز این یکیو امتحان نمیکنم بخاطر خانوادم فقط و فقط این بارم تصمیم ب ترک گرفتم هر چند اصلا خودم دلم نمیخاد ترک کنم شایدم همه بگن ترک باید بخاطر خود ادم باشه ولی من اصلا واس خودم نیس چون خودم دلم نمیختد تو این دنیا باشم از این دنیا و ادماش بیذارم فقط میخام واسه ابرو خانوادم بذارم کنار تا دلشون خوش بشه و ارزو میکنم هر چ زودتر خدا جونمو بگیره ببخشید اینقد سرتونو درد اوردم امشب دلم خیلی گرفته بود شاید اصلا کسی نخونه چی نوشتم فقط خاستم سبک شم چون با کسی درد و دل نمیکنم الان مصرفم و اوردم روزی ی دونه متادون بیست ولی در هفته پیش میاد یکی دو شبش زیاده روی میکنم دو شبه هم ب دو میخورم ک اصلت تاثییری نداره روم اگه کسی راه حلی داره بگه ممنون میشم

 129. Kmohsen گفت:

  داداش من اون هفته بعد از 8سال مصرفی که حتی کسی هم نفهمید فکمیکردن سالمم دوبار ایست قلبی کردم خیلی بد بود مردنو دیدم اونم بامصرف روزی140سی سی که باسه کسیم قابل باور نیست ولی الان چندروز دکترم بر تم روش بت تریاک نگم برات مرده‌ام هرروزازقبردرمیان رژه میرن جلوم حالم خیلی بد همه جای بدنموخراب کرده اصلا فکرشم نمیکردم باثابقه6باراوردوز هرویین

 130. محمد گفت:

  سلام من یه سوال دارم
  من خارج از ایران زندگی میکنم و از شما درخواست کمک دارم

 131. توبی گفت:

  سلام من متادون رو تو ۲ماه از ۳۰ سی سی رسوندم به یکو نیم سی سی ولی بدنم درد میکنه چند روزه تنگی نفس و درد شکم و بدن دارم کسی هست کمک کنه.

 132. Sali گفت:

  سلام
  از هر عزیزی که میتونه به من کمک کنه خواهش میکنم این لطف رو به من بکنه.
  بنده تقریبا ۵ساله با یک قرص۲۰ شروع کردم و به طور روزانه ولی با دوز های نامنظم دارم متادون مصرف میکنم.
  شاید باور نکنید ولی بخدا بقران بجان عزیز ترین فرد زندگیم الان تقریبا روزانه بین ۷۰تا۱۲۰ سی‌سی شربت مصرف میکنم واقعا گیر کردم اینقدر بهش وابسته شدم که حتی به تموم شدن شیشه شربتم نگاه میکنم نگران میشم و فوری باید تهیه کنم برای فردا.
  الان هیچ انگیزه‌ای برای فاصله گرفتن از متادون ندارم
  و بزرگترین نگرانیم اینه که یک روز مادرم یا پدرم متوجه بشن اون روز مطمئنم از شدت عذاب وجدان و شرمساری روز مرگ من خواهد بود چون اونا درمورد من ذهنیت کاملا متفاوتی دارن و من یک جوون موفق هستم در کارم ولی درمورد خودم این فکر رو نمیکنم

  کمکم کنید

  • مهرداد گفت:

   سلام
   کمک رو خودتون باید به خودتون بکنید. من 4سال 5تا قرص 40 مصرف کردم بالای بیست بار ترک ناموفق داشتم حتی کمپم رفتم اما پاکیم بیشتر از 2ماه طول نکشید به یه جایی رسیدم که از همه خودمو دور میکردم قایم میشدم تا کسی قیافه تابلومو نبینه. من متاهلم و یه پسر 2ساله دارم انقد درگیر این لامصب بودم که زن و بچه یادم رفته بود جلو ننه بابام حتی زنم و پدرخانومم هم تابلو شده بودم و فهمیده بودن متا میزنم. خلاصه که منی که هیکل درست حسابی داشتم قیافه خوب داشتم شخصیت درستی داشتم شده بودم یه ادم الدنگ با ظاهری لاغر چهره ی تابلو حتی تمام دندون هام هم خراب شدن نگم برات موقع غذا خوردن یکی یکی تو دهنم خورد میشدن.سرت رو درد نیارم با یه دکتر مغز و اعصاب آشنا شدم واقعا کمکم کرد الان 2ماه نیم که پاکم و به کل از مصرف متا و تل تریاک هشیش حتی الکل بی زارم.داروهایی داد که نه درد کشیدم نه افسرده شدم نه بی خواب شدم اشتهامم از دست ندادم و از روز اول ترکم هم راحت به کارم رسیدم. شماهم پیش دکتر متخصص برو ایشالا درست میشه فقط فکر روزهای بعد ترکت باش وقتی پاکی زندگی خیلی قشنگ تر. یا علی

  • امیر م گفت:

   داداش من روزی ۲ تا چهل میخوردم طولانی مدت ولی الان یکماه پاکیمه راحت کنار گذاشتمش..

 133. رازمیک گفت:

  با سلام خدمت همه
  من از آمریکا تماس میگیرم ۳۹ سالمه ، یکسال هرویین مصرف کردم البته هر ۱۵ روز ۲.۵ گرم و منظم روزی سه بار نه بیشتر و تعداد پکهای شمرده شده که مصرفم بالا نره البته هرویین اینجا رنگش سیاهه یه چیز کثیف چسبناک مثل قیر که اینجا شیوا میگن بهش و محصول برادران مکزیکیه و اونطور که شنیدم از هرویین ایرانی خیلی خیلی ضعیف تره خلاصه من یه دو هفته پیش تصمیم قطعی ترک گرفتم به یک مرکز ترک اعتیاد رفتم بعد از اینکه دکتر هزار تا سووال جواب کرد و یه صد تا تست و آزمایش گرفتن در نهایت تشخیص بر متادون درمانی دادن با دوز اولیه ۲۸ میلی گرم در روز که بعد ها کم کم قراره کم بشه تا به صفر برسه . اما نکته اینجاست که ۵ صبح من این شربت متادون میخورم حدود ۶ صبح بیهوش میشم میخوابم تا ۳ بعد از ظهر بیدار میشم سر حال تا ۱۰ شب که دوباره میخوابم تا ۵ صبح یعنی من روزی ۷ ساعت بیدارم امتحان کردم که شب این شربتو بخورم ساعت ۱۰ خوردم ۶ صبح بیدار شدم سرحال و قبراق اما ساعت یک و دو ظهر انچنان خمار میشدم غیر قابل تحمل که با خودم گفتم شب بخورم صبح خماری بکشم ۷ ساعت خوب همون صبح میخورم میخوابم خماری هم نمیکشم اما دکتر جان به نظر شما این صحیح است نرماله که من انقدر میخوابم ؟ البته اینجا پزشکی کاسبی محصوب میشه دکتر ها هرچقدر بتونن مریض ها رو درگیر قرص و دوا میکنن .
  حالا نظر شما چیه شاید ۲۸ میلی گرم زیاده که همش خوابم من ؟ یا درسته به خوابم ادامه بدم ؟

  • Garshap گفت:

   سلام عزیز واقعا از تو موندم چرا درگیرش شدی ، خوابت نرمال نیست تو بیشتر دوز هرویینی که مصرف داشتی، متادون بهت میدن ، بعدش هرویین کلا همین رنگه اون سفیدش لابراتوار خالص ترش صنعتی ترش کرده ، تو هرویین طبیعی کشیدی واسه همین خیلی راحت با چندتا قرص آرام بخش میتونی کمتر یک هفته بزاریش کنار ،
   الکی درگیر این چیزا نشو فرض کن آنفلوآنزا گرفتی دوره درمان میخوای بگذرونی ، برو بشین توی وان اونجا قول بهت میدم خوابتم میگیره یکم اذیت بودی ماساژور

 134. Asal گفت:

  سلام من نامزدمو بردم کمپ و اونجا تدریجی با همون متادون آوردن براش پایینو اخر قطع کردن خداروشکر ترک کرد همه جا باهاش میرم یه لحظه تنهاش نمیزارم از ترسم ولی خداروشکر الان ۶۰ روزه ترک کرده اما درد خیلی اذیتش میکنه دق میکنم وقتی گریش میگیره اینو بگم ک ۱۳۰ سی سی متادون مصرف داشت و بارها ترک نا موفق ولی بلاخره خواست و شد درد خیلی شدیده خدا همتونو کمک کنه و اینکه قرضی هست به اسم پراگابالین ۱۵۰ سبحان خیلی کمک میکنه برای خنک شدن بدن و فیله هارو ازاد میکنه خلاصه دردتونو کم میکنه و برای خوابتون کلونیدین ایشالا اثر داشته باشه روتون

 135. بهادر گفت:

  باسلام ترک مخدریه کم اراده میخوادمن بامصرف ۴۰سیسی بدون هیچ قرصی کنارگذاشتم تا۲۰روزحالم خیلی بدبودولی چون هدف داشتم ترک کنم تحمل کردم .دوست عزیز یه تکون به خودت بده به خداشدنیه ۵۸روزه مصرف ندارم .من هم میگفتم نمیشه ولی یاعلی بگوحتماشدنیه این دردوبایدپس بدی راه دیگه ای نداره روزهای قشنگ درراهه

 136. مهرداد گفت:

  سلام پاکی همتون انشالا

 137. یه نفر گفت:

  سلام داداش بله با مشاهده ی اندازه ی مصرف متادون توسط دوستم ! یقین دارم که میشه روزی هشتاد سی سی متادون که نه با اجازه ی شما روزی یک شیشه‌ی دویست سی سی شربت مصرف کرد و ککت هم نگزید…

 138. احسان گفت:

  یه روش خوب میخوام بگم اگه واقعا نمیخوای بخاطر کسی ترک کنی فقط و فقط بخاطر خودت میخای ترک کنی . هروقت مصرف میکنین با سرنگ مصرف کنین که اندازش دستتون باشه ناخودآگاه دوس داری کمش کنین مثلا ۲۱ میل در روزو ۳ وعده ۷ میلی کنین کم کم روز بعدش ۱ وعده رو ۶.۹ میل کنید هیچ اتفاقی نمیفته بدن نمیتونه اون مقداری تشخیص بده ک کم شده و حالتون بد شه همینجور کمش کنین .منتها خواهش میکنم ترک کردن یه معتاد باید براش مقدس باشه یک بار باید تصمیم بگیرین ترک کنین تا خسته نشی و خودت نخوای نمیشه تو مسیر خودت انرژی میگیری.فقط امیدت بخدا باشه و تا میتونی رفتار و کردارت رو ب مرور باهاش تغییر بده.حتی تو انبار مواد باشی دیگه وسوسه نمیشی

 139. ف گفت:

  سلام دوستان
  حدود یک سال پیش متوجه شدم که همسرم متادون مصرف میکنه و کمکش کردم که ترک کنه اون تایم بدن درد کشید و کم خواب شده بود علائم ترکش اینا بود اما الان متاستفانه بازم متوجه شدم که لغزش کرده ‌ و مصرف میکرده ولی زمانی فهمیدم که خودش گف تصمیم به ترک گرفته بودم
  حالا ازتون یه راهنمایی میخوام
  همسرم الان روز دهم ترکشه جلسه میره و میگه که دارم ترک میکنم و میره زیر دوش بدن درد داره بعضی وقتا شدیدا عصبی میشه و پرخاشگر و عرق میکنه هی گرمش میشه اما یه رفتار نقیض داره که به جای این که بی خواب باشه مدام چرت میزنه و خوابش راحته
  من میخوام بدونم کسایی که تجربه ترک این موادو داشتن بهم بگن این چرت زدن و خوابیدن طبیعیه؟؟ نگران اینم که نکنه اصلا ترک نمیکنه و هنوز به مصرفش ادامه میده ؟؟ و بقیه علائم ترکش الکیه
  خیلی استرس دارم همه جوره پشتشم اما نمیدونم بفهمم داره چیکار میکنه ازتون میخوام کمکم کنید لطفا

  • علی گفت:

   اینو خانم شما خودتون باید بفهمید…خب بهش بگین میتونی تست متادون بدی ببینیم از بدنت خارج شده یانه

  • گرشاسپ گفت:

   می‌تونه بخاطر جبران کم خوابی هاش باش ، شایدم مصرف می‌کنه ولی بزار دو هفته بگذره بهش اعتماد کن اگه ادامه داشت مشکل داره

 140. garshasp.ariyanpoor@gmail.com گفت:

  دوستان من همیشه برام سوال بود چرا مواد رو ترک نمیکنن میگه نمیشه من ۷ مدل مواد رو مصرف کردم. هر کدوم رو دوبار با روشهای مختلف ترک کردم ، همه اینها و بمدت چندماه مصرف داشتم بعد ترک کردم ، همیشه برام سواله. چرا خیلی ها میگن نمیشه. ، بخاطر درد خماری نیست راست بگید بخاطر حال نشگی میرید سراغش ، الکل میزان مصرفم روزی یک شیشه نیم ودکا ، ترامادول دوز ۶۰۰ ، متادون دوز ۶۰ ، تریاک روزی ۱۲گرم ، شیره ۴گرم ، هرویین یک گرم و ش ، کوک روزی هرچند خط که بشه

  نگید درد دارم بگید حال نشگی رو کنار گذاشتن سختمه ، وگرنه کدوم آدمیه حاضر بخاطر ناخوشی آبروی خودشو ببره ، ولی حاظر خوشی کنی آبروشم بره مثل سیا مستا، هر چیزی خماری داره یک ساعت ورزش حرفه ای خماری داره بدن درد داره. ، یک وعده رستوران بری غذای سنگین بخوری خماری داره. ، هر لذتی تو. این دنیا خماری داره ، پس نگو خماریش عذاب میده بگو نشگیش حال میده ، بخدا هرکی گفت نمیتونم این مواد کنار بزارم اون چیزو. کنار بزارم من دوبرابرش جلوی خودش مصرف کردم و ترک کردم که دیگه این حرف نزنه ، فقط یه ذره طاقت میخواد

 141. سامی گفت:

  سلام . تشکر بابت سایت خوبتون.
  اقای دکتر من ۵ساله متادون میخورم ولی مقداره مصرفم نصف یه قرص ۲۰ در روزه . برای ترک اصولی خدمت شما چندروز اذیت میشم حدودا؟؟

 142. بابک گفت:

  با سلام
  در هر کار سختی توکل به خداوند رو فراموش نکنید فقط کافیه اسمش رو بیارید و یادش کنید آسون میشه
  بارها و بارها خودش فرموده

 143. رضا گفت:

  مخدرمتادون زندگیم و نابوده الان نزدیکه ۲ماه هست معتادش شدم دیگه روانیم کرده هربار که میخوام ترکش کنم وسوسه ی شدید میاد سراغم ولی باید بااراده ی قوی ولطف خداوند این مواد شیطانی رو ترک کنم ازهمگی خواهش میکنم بااراده ی قوی فعل خواستن و صرف کنید این چندسال زندگی ارزش اعتیاد به این مواد کثیف و تخریب کننده و رو نداره

 144. احمد گفت:

  آقا سلام
  من چند سال تریاک و شیره مصرف کردم
  بعد به متادون روی آوردم الان میخوام با آبجو ترک کنم
  نڟر شما رو میخواستم دکتر امکان پذیره؟

 145. سروش گفت:

  سلام خدمت همه دوستان عزیز
  من ۲۱ سالمه
  داستان از اونجایی شروع میشه که سال ۹۹ که ۱۹ سالم بود دوستم واسه دیر انزالی بهم ترامادول رو پیشنهاد داد و بعد چندین بار رابطه دوماهی میگذشت که متوجه اعتیاد بهش شدم اما همیشه در همه چیز سعی کردم زیاده روی نکنم توی سال۱۴۰۰بود که دوزم رسیده بود به روزی نصف ک بعد یمدت شد روزی یدونه۲۲۵ تا اینکه مجدد یکی از دوستای دیگم متادون داد دستم یک چهارم خوردم کلا انگار خودم نبودم با اون یک چهارمی که خورده بودم سرتون رو درد نیارم از اون روز تا دی ماه ۱۴۰۰ دوزم رسید به یدونه۴۰ یروز کلا عوض شدم انگار که خدا انداخت توی دلم و پیش خودم فکر کردم که کم کم میخام نابود شم و تصمیم به ترک کاملش گرفتم سه روز از اخرین مصرفم گذشت و خماری اومد سراغم ابریزش بینی و خمیازه امونم نمیداد شبا بیخوابی داشتم و عضله هام روانیم کرده بودن تحمل کردم و بدون هیچ مصرفی بیست روز گذشت و فکرش کامل از سرم افتاده بود تا اینکه یروز همون رفیقیم که روز اول متادون رو داد دستم پیشم بود فهمیده بود ترک کردم اما یدونه قرص۴۰ رو کامل داخل چای حل کرده بود و بهم داد من نمیدونستم اما وقتی خوردمش و کل مورفین مجدد برگشت به بدنم اون ک میگفت از قصد نبوده و فکر میکرده هنوز میخورم درصورتی که من بهش گفته بودم که کلا ترک کردم سرتون رو درد اوردم و مجدد اوایل بهمن ماه بود که اون چای رو خوردم اما مجدد برگشتم سمتش ناخوداگاه تا فروردین همین سال۱۴۰۱ مجدد دوزم رو کاهش دادم نذاشتم زیاد بشه خداروشکر الان رسیدم به روزی یک چهارم و یه نصف رو میخورم تا دوروز نمیخورم و هیچگونه علائم خماری هم نمیومده سمتم کلیه دوستانی که میخان ترک کنن اگه واقعا وضع مالی مناسبی دارید حتما زیر نظر پزشک ترک کنید و بیست و یک روز رو فکر کنید توی یه خوابگاه هستید به دور از همه چیز تحمل کنید و به زندگیتون سلامتی رو برگردونید و اگرم وضع مالیتون مناسب نیست یا نمیخواید خانوادتون بفهمن و اراده دارید که خودتون دیگه نخاید نعشه بشید هر مقدار مصرفی دارید از همین الان نصفش کنید قول میدم نعشه نمیشید ولی خماری و دردی سراغتون نمیاد به تدریج بعد بمدت که به این دوز عادت کردید مجدد این دوز رو باز به نصف برسونید اینطور دیگه خیالتون راحته که در حال ترک هستید و قراره اگه دوماهم طول بکشه پایان خوبی داشته باشه من توی دیماه وزنم ۶۱کیلو بود الان شدم۵۴کیلو خیلی ضعیف شدم غلظت خونم خدا شده افتضاح فقط ازتون خواهش میکنم تمنا دارم تا بدتر نشده تا زندگیتون سیاهتر نشده همت کنید و همونجور که نعشه میکردید و حالتون خوش میشد الانم دردش رو به جون بخرید و واسه یه عمر راحت شید
  خیلی خیلی از همتون ممنونم که تا اینجا همراهی کردید به امید پاکی بی تاریخ تک تکمون❤️
  دوستار همتون A

 146. سعید... گفت:

  سلام خدمت تمام دوستان گلم مشکل فقط ترک نیست
  متاسفانه بعد ترک بزرگترین مشکل انزال زودرس
  که باز ترغیب میشم برای مصرف دلیلشم هزارتا فک میاد تو سرت (البته ببخشید) چون نمیتونم همسرمو ارضا کنم اون به راهای دیگه کشیده بشه ..

 147. امیر گفت:

  باسلام به همه دوستان که نظراتشون را میگن وباعرض خسته نباشید وخداقوت به پرسنل زحمتکش کلینیک اکسون
  یه سؤال داشتم ازخدمتتون من از تریاک شروع کردم بعد خواستم ترک کنم رفتم پیش دکتر اعتیاد ایشان هم متادون گفتند مصرف کنم ۴سال متادون۲۰ مصرف کردم شرایط کاریم طوریه که فهمیدند تعهد دادم ترک کنم به ناچار اعلان ۱۵روزه ترک کردم این ۱۵ روز خیلی عذاب کشیدم اعلان یخورده بهترم وسوسه هم نمیشم اشتهام بیشتر شده همچنین برعکس دوستان میل جنسی ام زیاد خواهشا راهنماییم کنید ممنون که وقت میزاری

 148. علی گفت:

  متادون از هر مواد دیگه ای دردش بیشتره تریاک شیره همچین خماری نداره با یک هفته هم دردش تموم میشه ولی این لعنتی به راحتی از بدن خارج نمیشه دهنت سرویس میشه تا ترکش کنی کل استخوانهای بدنت درد میکنه به هیچ عنوان یهویی ترک نکنید چون خیلی سخته لغزش میکنید

 149. بدبخت بیچاره متادون زده گفت:

  سلام سال 90به اصرار پدرم به یک کلنیک ترک اعتیاد رفتیم مصرفم تریاک بود و گاهی هرویین که به من شربت متادون داد و گفت بخور تا ترک کنی من صابقه یک بار رفتن هم به کمپ داشتم ولی خبر نداشتم که این متادون چه کوفتی هست و از اون موقه تا حالا که 12سال گذشته دارم متادون مصرف میکنم تمام دندونام داقون شده تقریبا افسردگی شدید گرفتم حال هیچ کاری رو ندارم روزی هزار بار آرزوی مرگ میکنم حاله حموم رفتن هم دیگه ندارم دیگه حسابش رو بکن تورو خدا بچه های مردم رو گرفتار این متادون نکنین من یکی هر روز خدا اون دکتر رو که بهم متادون داد و گفت مثل انسولین هست برای دیابت رو لعنت میکنم حواستون به این ماده شیطانی باشه

 150. مسعود گفت:

  سلام من 61 سالمه حدود 6 ساله با متادون شیره رو ترک کردم الان روزی دوتا قرص 40 رو هرکدوم 4تکه میکنم کم کم میخورم آیا منم میتونم ترک کنم ؟

 151. مسعود گفت:

  سلام لطفا یا دیدگاهها رو فقط مال سال جاری قابل نمایش کنید بقیه آرشیو بشه یا لااقل جدیدا اونطرف یعنی اول دیدگاهها باشه و هر چه میای پایینتر قدیمی بشه برعکس چیزی که الان هست .اینجوری انگار اصلا بروز نیست

 152. مهدی گفت:

  سلام ۱۰ سال متادون مصرف کردم این اخرا رسید به ۴۵سیسی شربت درعرص یک ماه اوردم ۵سیسی ویدفه اونم مصرف نکردم تا روز ۲۰ ام حالم بدبود ولی نه خیلی زیاد وباکلندیوم یه کم قابل تحمل بود ولی از۲۰ امین روز به بعد تا الان که ۷۰ روزه پاهام درد شدیدتری نسبت به اوایل داره وبزور مسکن های قوی تحمل میکنم وباقرص خواب میخوابم نمیدونم تاکی این درد پا وبی حالی ادامه داره
  اگه ازدوستان کسی تجربه مشابه منو داره لطف کن جواب بدن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *