متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

ویژگی برتر مرکز بستری
6 ویژگی کلیدی مرکز بستری ترک اعتیاد و سوء مصرف مواد
2018-05-06
خدمات درمانی در وابستگی مواد
انواع روش‌های خدمات درمانی اعتیاد
2018-09-27
نمایش همه

متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟

متادون

متادون

 متادون چیست و چه کاربردی دارد؟

متادون جزء دسته‌ای از مواد مخدر اعتیادآور است که تحت نام تجاری Dolophine فروخته می‌شود. این ماده در سال 1937 (جنگ جهانی دوم) توسط پزشکان آلمانی ساخته شد که برای درمان افراد مبتلا به درد شدید استفاده می‌شد.متادون یک مخدر “صنعتی” و به صورت پودر کریستالی سفید رنگ یا قرص و شربت است. که معمولا به ‌صورت پودر در نوشیدنی با طعم میوه حل می‌شود و روزی یک‌بار به صورت خوراکی مصرف، همچنین به ندرت بصورت عضلانی یا وریدی تزریق می‌شود.

متادون بر روی گیرنده‌های ایپوئیدی همانند مورفین و هروئین عمل می‌کند تا شدت درد و خماری فرد مصرف کننده را تثبیت نماید.اکثر افراد مصرف کننده تریاک و هروئین در صورت عدم دسترسی به مواد مخدر، متادون را جایگزین مواد مصرفی خود می کنند و وابستگی شدیدی نسبت به آن پیدا می کنند که برای ترک متادون باید به کلینیک ترک اعتیاد ، جهت بستری و سم زدایی بدن از مواد مخدر و ترک کامل مراجعه کنند و تحت نظر روانپزشک و روانشناس متخصص درمان خود را آغاز کنند .

عوارض استفاده طولانی مدت از قرص یا شربت متادون:

استفاده طولانی دارای عوارض جبران ناپذیری است از جمله:

متادون

اختلالات روانی

عدم اعتماد بنفس

پوسیدگی دندان‌ها

عدم ثبات شخصیتی

ضربان نامنظم قلب

افسردگی

کند یا متوقف شدن تنفس

در برخی موارد میل به خودکشی گزارش شده است

عوارض جانبی:

یبوست

متادون 1

گرگرفتگی و تعریق

سرگیجه و غش

تهوع و استفراغ

انقباض مردمک‌ها

درد در ناحیه شکم

انقباض مردمک‌ها

خارش پوست

سقط جنین

قطع عادت ماهانه در زنان و …

در صورت استفاده از قرص یا شربت متادون موارد زیر را رعایت کنید:

در زمان استفاده از متادون هرگز از الکل استفاده نکنید.

به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک از متادون استفاده نکنید.

در زمان استفاده از این ماده به دلیل اختلالات روانی که ایجاد میکند از رانندگی اجتناب کنید.

در زمان مصرف متادون از بارداری خودداری کنید اگر به صورت ناخواسته باردار شدین به هیج عنوان متادون را ناگهانی قطع نکنید و به پزشک مراجعه کنید.

اگر دارای بیماری‌های کبد، کلیه، فشارخون ، تنفسی و … هستید به هیچ عنوان نباید از متادون استفاده کنید.

آیا ترک اعتیاد با متادون امکان پذیر است؟

ترک اعتیاد متادون

متادون دارویی است مانند ترامادول، بوپرنورفین و مورفین که در جهان برای درمان‌های متفاوت از این دارو استفاده می‌کنند و یکی از مواردی که برای درمان از آن استفاده می‌کنند برای ترک اعتیاد است اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که داروی متادون کاملا اعتیادآور است، داروی متادون در کتاب‌های پزشکی به عنوان شبه مخدر نامیده می‌شود اما اثری که در بدن می‌گذارد و یا درد بدن (خماری) یا وابستگی روانی که برای بیمار ایجاد می‌کند، بسیار شدیدتر از مخدرهایی است که برخی بیماران استفاده می‌کنند. افرادی که شروع به مصرف قرص یا شربت متادون برای غلبه بر اعتیاد خود به هروئین یا تریاک خود می‌کنند بیشتر در معرض خطر وابستگی هستند زیرا در گذشته سابقه وابستگی به مواد دیگر را داشتند،به خاطر این شرایطی وابستگی و مدت زمان طولانی که در بدن می‌ماند تأثیرات بسیار مخربی روی قسمت‌های مختلف بدن به جا می‌گذارد مثل کبد و یا سیستم‌های عصبی، خلق و خو و یا حتی در سیستم عملکرد جنسی بیمار هم تأثیر ‌می‌گذارد و کاملا سبک زندگی فرد را تغییر می‌دهد.

به همین خاطر است که جایگزین کردن داروی متادون برای درمان ترک اعتیاد اصلا مجاز نیست و در اکثر مراکز درمانی ترک مواد مخدر استفاده و تجویز آن به بیماران کاملاً غیر قانونی است، متادون در یک سوم موارد، مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد وابستگی به مواد مخدر نقش دارد و مصرف همزمان متادون با سایر مواد مخدر بخصوص الکل، منجر به تعامل منفی می‌گردد و باعث کاهش خطرناک فشارخون ومشکلات تنفسی می‌شود. بسیاری از مراکز ترک اعتیاد بعنوان جزئی از فرآیند درمان بیماران (متادون درمانی) از این ماده که خود نوعی مخدر است استفاده می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است و فقط نوع وابستگی از ماده‌ای دیگر به متادون تغییر پیدا می‌کند. شربت یا قرص متادون در حالی که به طور منظم در مدیریت وابستگی به مواد مخدر استفاده می‌شود، به طور بالقوه اعتیاد آور است، که در اوایل استفاده به فرد احساس آرامش و سرخوشی دست می‌دهد که این حالت در تمامی مواد افیونی مشترک است. حتی ترک خود متادون از موادی که قبلا فرد به آن اعتیاد داشته است به مراتب سخت‌تر است و برای درمان سوء مصرف مواد مخدر بهتر است به کلینیک ترک اعتیاد با بهترین و مجهزترین خدمات درمانی ترک اعتیاد مراجعه کنید .

بهترین روش برای ترک متادون، چه نوع درمانی می تواند باشد؟

فرد مصرف کننده شربت یا قرص متادون احتمالا برای درمان اعتیاد خود بدون مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و نداشتن مشاوره از پزشک متخصص، دچار چالش های شدید احساسی و فیزیکی می‌شود و مهم است که حامی و حمایت‌گری را در این بحران در کنار خود داشته باشد. در حالی که ترک اعتیاد متادون می‌تواند برای شخص مصرف کننده کمی ناراحت کننده باشد، اما تهدید کننده زندگی نیست. پذیرش و بستری بیمار برای درمان اعتیاد می‌تواند بر اساس نوع مصرف و شرایط جسمی بیمار به صورت بستری تدریجی یا سرپایی باشد. درمان بستری تدریجی محیطی با مراقبت، نظارت و پشتیبانی کادر متخصص روانپزشکی برای بیمار فراهم می‌کند ، در حالی که درمان سرپایی امکان انعطاف پذیری برای ترک اعتیاد،در حالی که مسئولیت های روزانه خود را نیز می توانند مدیریت کنند.از جمله ویژه‌گی‌های بارز مرکز ترک اعتیاد آکسون این است که معتقدیم مهم‌ترین بخش از مراحل درمانی بیمار ، بعد از ترخیص وی و بهبودی فیزیکی آن صورت می‌گیرد. ما پس از ترخیص، بیمار و خانواده وی را تنها نمی‌گزاریم. سیر درمان در کلینیک آکسون پس از سم زدایی و درمان فیزیکی با خدمات روانکاوی و روان شناختی اعتیاد ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی ، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می‌گردد.

ترک متادون چند روز طول می‌کشد و به چه صورت است؟

قطع و ترک متادون بصورت ناگهانی عوارض شدیدی و یا حتی مرگ را به دنبال خواهد داشت، برای ترک متادون بهتر است این ماده را بصورت تدریجی و در فاصله زمانی معین کنار گذاشت، مانند تمامی مواد اعتیادآور درد عضلانی و استخوانی را به همراه دارد.یکی از راه‌های ترک متادون، سم زدایی متادون به صورت تدریجی و یا سریع است. حال اینکه سم زدایی متادون چند روز طول میکشد؟ در مرکز سم زدایی آکسون، سم زدایی متادون به صورت سریع بین 2 تا 3 روز انجام می‌شود و سم‌زدایی تدریجی بین یک هفته تا 10 روز با مراقبت‌های ویژه کادر درمانی صورت می‌گیرد، در صورتی که از دوز بالا و در فاصله طولانی مدت از این ماده استفاده کرده باشید سم‌زدایی می‌تواند طولانی‌تر و نیاز به کنترل علائم ترک توسط روانپزشک و روانشناس داشته باشد.

ترک متادون

در چه شرایطی بیماران می توانند برای ترک اعتیاد از داروی متادون استفاده کنند؟

داروی متادون تنها در شرایطی قابل استفاده برای بیماران اعتیاد می‌باشد که بیمار از نظر سن و توانایی جسمی قادر به ترک مثلاً تریاک یا هروئین نباشد یا به طور مثال بیماری که سرطان پیشرفته دارد و توان بدنی ضعیفی دارد و امکان سم زدایی برای ترک مواد اعتیادآور مجاز نیست، یعنی نمی‌تواند سم زدایی تریاک و یا سم زدایی هروئین انجام دهد، در این صورت داروی متادون را جایگزین ماده مصرفی بیمار می‌کنند و برای کسانی که سن بالایی دارند و دیگر شرایط مصرف مواد اعتیادآور را ندارند یا کسانی که بیماری قلبی یا دیابت خیلی شدید دارند که داروی مصرفی خود را هم نمی‌توانند کاملا قطع کنند،  تنها برای این بیماران، متادون را جایگزین می‌کنند.

متاسفانه برخی از مراکز درمانی مجوز درمان با متادون و یا بوپرنورفین را ندارند اما به این روش درمان بدون مجوز ادامه می‌دهند، تعداد محدودی از مراکز درمانی هستند که از وزارت بهداشت مجوز درمان مواد اعتیادآور با متادون را دارند و تنها این مراکز هستند که اجازه پخش داروهای متادون و بوپرنورفین را دارند اما امروزه شاهد این هستیم که برخی دست فروشان ویا عطاری‌ها فروش داروی متادون را دارند و این واقعا ترسناک است دارویی که عوارض بسیار شدیدی دارد، انقدر راحت در دسترس عموم قرار می‌گیرد، و بدون در نظر گرفتن دوزی که پزشک تجویز می‌کند آن را مصرف می‌کنند، همانطور که گفتیم متادون تنها برای بیماران خاصی که به هیچ عنوان قادر به ترک مطلق نیستند و یا دچار بیماری هستند زیر نظر پزشک  با دوزهای مشخص شده و مراقبت‌های حین مصرف تجویز می‌شود .

ترک اعتیاد با متادون

در موارد کاملا خاص، مثلاً زمانی تریاک سرب‌دار را وارد بازار کرده بودند، کسانی که آن زمان تریاک مصرف می‌کردند با عوارض بسیار زیادی رو به رو شده بودند که بر اثر مصرف، دل دردهای بسیار شدید و عوارض گوارشی حاد می‌گرفتند که در برخی از این بیماران منجر به فوت شد به همین دلیل در آن زمان بسیاری از بیماران به مصرف متادون روی آوردند و از این بابت مطمئن بودند که مصرف متادون خطر مسمومیت با سرب را ندارد اما عوارض‌های دیگر را به همراه داشت.

در بسیاری از مراکز درمانی و یا کمپ‌ها تبلیغات نادرستی برای متادون انجام می‌دهند و برای تمام بیماران از نوجوان‌ها تا سنین بالاتر که توانایی ترک اعتیاد به صورت کامل را دارند مصرف متادون را تجویز می‌کنند و با این امید پیش میروند که به مرور زمان دوز مصرفی متادون هم کاهش می‌یابد و بدن کاملاً پاک می‌شود اما دوره ترک آنها طولانی می‌شود و بعد از چند دوره متوجه وابستگی شدید خود به متادون می‌شوند و چون قابل دسترس است و به راحتی در برخی مراکز می‌توانند آن را خریداری کنند و به خاطر ترس از حالت نشئگی ترک کردن برایشان سخت میشود.

کلینیک ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران، بی شک جزء بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد در کشور می‌باشد. این مرکز از معدود مراکزی است که سیر درمان  را زیر نظر روانپزشک و روانشناس در کنار سایر کادر درمانی متخصص خود انجام می‌دهد. در این مرکز از روش‌های جایگزین درمانی و نگهدارنده‌هایی مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد استفاده نمی‌شود. روش درمانی ما برای ترک اعتیاد بیماران، حذف کامل ماده اعتیادآور از بدن بیمار می‌باشد، و بیماران را به ماده اعتیادآور دیگر وابسته نمی‌کنیم ما در مرکز بستری ترک اعتیاد آکسون هیچ دارویی را که ایجاد وابستگی کند، برای درمان اعتیاد جایگزین نمی‌کنیم و درمان‌هایی که در کلینیک انجام می‌دهیم درمان قطعی و ترک کامل، با خدمات روانشناسی و بهترین تجهیزات درمانی است و بیمار هیج اجباری برای مصرف متادون ندارد و تنها دارویی که مصرف می‌کند نالتروکسان است که خود دارویی ضد مخدر می‌باشد و هیچ‌گونه خطر و یا وابستگی برای بیمار ندارد و کاملا خاصیت درمانی دارد و در علم پزشکی بسیار از آن استفاده می‌شود، بسیاری از تکنیک‌های روانشناسی برای جلوگیری از ولع مصرف هستند که در کنار درمان‌های سم زدایی بیمار را مجاب به ترک می‌کنند. مراحل خدمات درمان اعتیاد توسط کادر درمانی و متخصصان با تجربه به صورت سم زدایی سریع و فوق سریع، سرپایی یا بستری در مکانی آرام و با امکانات بیمارستانی و هتلینگ به شکل اختصاصی و فردی انجام می‌شود.34 دیدگاه ها

 1. لیمو گفت:

  سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون 1 ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

 2. مسعود گفت:

  سلام.مطالب شما را خواندم.معتادم .یکسال شیره تریاک و متادون مصرف میکنم.متادون معمولا روزی یک قرص 5و شیره هم روزی 2گرم.۴۷ساله و کارمند.هزینه درمان بنده در مرکز شما چقدر است؟تقریبی.سپاس

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز ،سیر درمان برای هر فرد متفاوته شما با شماره های کلینیک تماس بگیرید به شما در این باره مشاوره رایگان میدن و درباره هزینه و هرسوال دیگری برای شما توضیح میدهند.

 3. امیرعلی گفت:

  سلام بنده به مدت 8 سال هست ترامادول مصرف میکنم و افسردگی شدید دارم روزی دو ورق ترامادول 100 مصرف میکنم و 36 ساله هستم ایا میتوانم از روش فوق سریع برای ترک استفاده کنم و هزینه ان چقدر هست

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقدار مصرف و همچنین زمان مصرف شما طولانی بوده و به روش سم زدایی تدریجی اقدام به ترک کنید بهتر به نتیجه میرسید، جهت اطلاع از قیمتها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   : 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

 4. Alirezamasoumi.ir@gmail.c گفت:

  سلام من ۵۱ سالمه و حدود ۸ سال هست متادون مصرف میکنم….الان روزی ۲تا قرض ۲۰ مصرف دارم
  میخوام سریعا سم زدایی کنم …..ممنون میشم مقدار هزینه و همچنین آدرس کلینیک را برام ارسال فرمائید….ممنون…..
  Alirezamasoumi.ir@gmail.com

  Alirezamasoumi

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله شما میتونید برای ترک در کلینیک ما سم زدایی و بستری بشید
   آدرس کلینیک: شریعتی- خیابان ظفر- خیابان فریدافشار- کوچه بابک شرقی- پلاک 6
   تلفن: 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

 5. فردین علی پور گفت:

  ممنونم از مطالب مفیدتون من سه روره متادن با دوز پایین به توصیه یک دوست دارم الان با خوندن مطالبه مفیدی که تو سایتتون خوندم می خوام بدونم چجوری متادونو قطع کنم چون کلا 10یا15سی سی خوردم مصرفم شیره بود 2ماه حالا چی کار کنم ممنون میشم مشاوره بهم بدین تا بیشتر از این تو باتلاق نیفتم دو تا بچه دارم بازم ممنون از مطالب مفیدو به جاتون

  • آکسون گفت:

   ممنون از نگاهی که به سایت ما داشتین، چون مدت زمان طولانی از مصرف شما نگذشته راحتتر میتونید ترک کنید و با سم زدایی 2 تا 3 روز بدن شما پاک میشه

 6. سلام ممنون از مطالب مفید وبه جاتون من 33سالمه متاهل دوتا بچه دارم 2ماه شیره کشیدم الان به سه روزه نکشیدم به جاش به توصیه یک دوست که خودش متادون مصرف میکنه حدود 15سی سی شربت متادون خوردم می خوام بدونم اگه دیگه متادون نخورم خطری برام داره یا نه ویا اینکه الودش شدم یا نهبازم ممنون از مطالب مفیدتون

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   داروی متادن شدیدا اعتیادآور است و اگر مدت زمان طولانی از مصرف بگذرد ترک آن به مراتب سخت تر می‌شود، پس تا دیر نشده اقدام به ترک بفرمایید، میتونید برای مشاوره بیشتر با شماره کلینیک تماس بگیرید شمارو راهنمایی میکنن

 7. گمنام گفت:

  سلام
  شوهرمن دچاراختلالات خلقی وعصبیه و مبتلا به تنگی عروق قلب وداخل قلبش استنت گذاشتن.(به گفته خودش)پنج سال تفریحی تریاک کشیده ودوسال هم روزانه ۲گرم شیره و۱۰سی سی متادون باهم مصرف کرده ویکسال گذشته هم به طور پراکنده هرویین ومتادون مصرف کرده که وقتی مواددردسترس نداشته مصرف متادونش روزانه تا۳۰سی سی هم رسیده.الان هم جایی هست که تحت فشارمالی وخانواده قرارگرفته وفقط میتونه متادون مصرف کنه.به نظرشماچنین فردی قادر به ترک هست؟و ترک براش خطری نداره؟چطوری میشه ترکش داد؟وآیااصولا معتادی بااین سیرمسیر اعتیاد امکان داره سمت شیشه هم بره؟توروخدا کمکم کنید همین الان دلهره دارم وحالم خوب نیست.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   اختلالات خلقی و عصبی بودن فرد ممکنه از مصرف موادی که میکشه باشه شاید هم از قبل این اختلالات رو داشتن و به خاطر همین به مصرف این گونه مواد کشیده شدن که همین اختلالات عصبی رو بیشتر میکنه حتما باید حضوری مشاوره بشن، ترک تریاک و متادون حتما لازم به سم زدایی و در صورت لزوم بستری بیمار است

  • پارسا گفت:

   سلام به نظر من هر ماه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بنا به توان خودش مصرفش را کم کند و فقط همان متادون رو مصرف کنه و دنبال چیز دیگه نره . وقتی به یک سی سی رسید هم میتونه همچنان کم کنه تا به صفر برسونه و هم از داروی بوپرنورفین با دوز ۴ صدم استفاده کنه و بعد قطع کنه.

 8. شهریار گفت:

  با سلام… جوانی هستم 28 ساله…حدود 6 متادون مصرف میکنم…. و دز مصرفم گاهی بالا و گاهی کم…. بین 10 تا 15 سی سی در روز…. برای ترک باید چ کاری انجام بدم…. و خطرات احتمالی در اینده میتونه چی باشه اگر تا چند سال دیگه ادامه بدم….. ممنون.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   هرچقدر زمان مصرف شما طولانی تر شود ترک متادون سختتر میشه و عوارض مصرف روز به روز نمایان تر میشه، شما با شماره کلینیک تماس بگیرید و بابت ترک مشاوره رایگان بگیرید: 02122226222 – 09360000672 – 09121009965

 9. رضا رحمانی گفت:

  من مدت 3سال هست که متادون مصرف می کنم ودرروزمقدار40میلی متادون مصرف دارم برای ترک چکارباید انجام بدم وباتوجه به اینکه مشغول کارهستم ومرخصی زیادی ندارم خیلی دوست دارم ترک کنم بخاطراینکه پیشنهادهای کاری زیادی درخارج ازکشور دارم وبه همین دلیل نمیتوانم جایی بروم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد و همچنین شما می توانید برای ترک متادون از سم زدایی سریع استفاده کرده و ادامه درمان خود را به صورت سرپایی و تحت نظر روانپزشک متخصص ادامه دهید . .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 10. ساسان گفت:

  دوسال به کوب متادون مصرف کردم و گفتم دیگه نمیخورم یک ماه درد و خماری و بی خوابی شدید داشتم ولی ارزش سالم بودن و داشت یک بار. بگین نه و مرد باشین کسی کمکی خواست در خدمتشم

 11. امین گفت:

  سلام به همه دوستان من مصرف متادون داشتم روزی یه بیست دو سال ولی یه هو تصمیم به ترک گرفتم و الان روز پانزدهم پاکی هست عذاب خیلی کشیدیم و خودم این روش ترکم انتخاب کردم تا هر وقت به سرم زد دوباره مصرف کنم به یاد درداش و عذاباش بیفتم
  دوستان باور کنید سخت ترین ترک ترک متادون هست پس اگه کسی متادون مصرف می‌کنه بره یکی دوماه تریاک بکشه و بعد ترک کنه خیلی راحتر و سری تر ترک می‌کنه بام روز پانزدهم پاکی هست ولی انگار روز به روز علایم ترک بیشتر میشه و فک کنم تا یه ماه هم درد داشته باشم ولی ترک تریاک سه روزه دردات تمومن و فقط پکری و بیخوابی تا یه هفته داره ولی متادون علایم ترکش درست یه هفته بعد قعط مصرف شروع میشه و تا یه ماه هم مهمونتونه
  امیدوارم کمکی کرده باشم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   از اینکه سلامتیه خود را بدست آورید بسیار خرسندیم .اما ترک اصولی در کنار روانپزشک و روانشناس متخصص در زمینه اعتیاد به مراتب بهتر و بدون عوارض روحی و روانی و جسمی می باشد و درمان خودسرانه ریسک و خطرات غیرقابل جبران برای شخص به جای می گذارد و توصیه ما این است که ترک اعتیاد نیاز به درمان تخصصی برای عدم بازگشت به سوءمصرف و دیگر مواد جایگزین دارد .

 12. حسین گفت:

  سلام. حسین هستم ۲۷ ساله. متاسفانه شروع اعتیادم با هرویین بود. بعد چهارماه مصرف به اسرار خونواده از طریق کلینیک متادون گرفتم. ولی بخاطر شرایط نامساعد زندگیم و افسردگی ای که الانم دارم مصرف هرویبنم با متادون همزمان شد. پنج سال هم هرویین مصرف کردم هم متادون. بعد پنج سال شیشه هم اضافه شده. الان یک ساله هم شیشه مصرف دارم هم متادون هم هرویین. متادونم روزی دو یا سه تا قرص بیست هستش. هرویینم روزی یه نیم گرمی. هیچ امیدی به پاکی ندارم. از طرفی ام نمیخوام دیگه بیشتر از این نابود بشم. ولی میترسم از ترک. چون تنهام. خونوادم اصلا خبر ندارن از اعتیادم. چیکار کنم؟ شماره کلینیکتون رو برداشتم حتما تماس میگیرم. بچه تهرانم نیستم.

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 13. یوسف گفت:

  سلام،من یوسف هستم وسی وچهارسال سن دارم،اتفاقی به سایت شما برخوردم،وچندی از مطالب سایت شماروخوندم،درنظراول احساس راست ودرست بودن خدمات شمارو میشه به درستی متوجه شد،من ازفرط تنهایی و انزوا به مواد روی آوردم،تنهام،وتنها کسم هم خداست،هیچ روزنه ی روشنی واسه زندگی و آینده ام نمیبینم،ازفردام میترسم،نمیتونم این آشفتگی ذهن وروحم روخوب توضیح بدم،ای کاش منم زندگی عادی وشادی رو حتی واسه یک ساعت تجربه میکردم

  • آکسون گفت:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید شما باید با مشاوره کلینیک ما تماس گرفته و تمامی مقدار و نوع مصرف خود را با روانشناس مربوطه در میان گذاشته و راهنمایی های درمان اعتیاد و اعصاب و روان به شما ارائه می گردد و همچنین شما می توانید با مراجعه حضوری مشاوره اولیه رایگان را برای شروع درمان خود داشته باشید و این اطمینان را به شما می دهیم که بعد از درمان شما به شرایط بهبود اولیه خود قبل از مصرف مواد بر می گردید و ما در تمامی دوران درمانی شما و پس از درمان با شما همراه هستیم.02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 14. Amir گفت:

  سلام.من دو ساله شیره و تریاگ مصرف میکنم.سال اول تریاک و از سال دوم بخاطر این که بوش خیلی موجب آزردگی دیگران نشه شیره مصرف میکنم‌.من کسی بودم که همیشه شاد و پرانرژی بودم.ولی الآن مدام استرس و دلهره دارم.تنبل شدم.دیگه سرکار نمیرم.هر بار تصمیم به ترک گرفتم با خمار شدن بشدت دچار علایم وحشتناک خماری شدم و دوباره رفتم سراغ مواد.خیلی حالم بده . عشقمو از دست دادم‌. بهترین فرصتای شغلی رو از دست دادم.حوصله هیچ کاری رو ندارم.به توصیه دوستان چنتا متادون گرفتم ک ترک کنم ولی الان دیدم عوارض متادون بدتره تصمیم گرفتم مصرف نکنم.نمیدونم چیکار کنم از کمپم میترسم. خدایا این چه بلایی بود سر خودم آوردم .

  • آکسون گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که توضیح دادید لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید و راهنمایی های درمان اعتیاد به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 15. زارعیان گفت:

  سلام.همسرم ۳ساله که شیره سوخته روزی ۴گرم مصرف میکنه .سنش ۳۶سال هست از ۱۵سالگی سومصرف داشته وبیشترین پاکیش حدود ۶سال بوده.همیشه به کمپ رفته برای ترک اینبار میگه کمپ نمیرم دوتاکیلینک مراجعه کردیم هر دو نظر دادن که تنهاراهش درمان باشربت تریاک یا شربت متادون هستش چون مصرفش بالاست وکنارش روان درمانی وکاهش مصرف متادون وبعد قطع ان
  الان درسایت شمادیدم که نوشتید متادون برای ترک مناسب نیست.ممنون میشم بگید پس باید چیکار کنه؟

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 16. یوسف گفت:

  سلام کاش سه سال پیش این اطلاعات و داشتم و کور کورانه بخاطر حرفه پول و کار متادون و جایگزین نمیکردم.من الان بازم بدون اطلاع قبلی ۳۱روزه خودم تو خونه باسن ۳۲ سال اقدام به قطع کامل شربت متادون کردم.بدون هیچ قرصی .هنوز علایم فیزیکی دارم و فکر نمیکردم تا هشت هفته با من باشه سی روزه فقط خواب خرگوشی دارم .به نظرتون چیکار کنم ؟همین جوری ادامه بدم؟خیلی ضعیف شدم از تشنج خسته شدم

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

 17. Siyavash گفت:

  با سلام و تشکر از سایتتون،واقعا متادون ماده کثیف و قابل ترکی هستش،من 27 سالمه و از اونجای که از سنین نوجوانی و به علت نداشتن خانواده ای آرام و اعتیاد پدرم به تریاک،و طلاق خانوادم و نادانی خودم که حدود 10ساله به تدریج دارم استفاده میکنم و آشنایم از تریاک و ترامادول بودش که از طریق آشناهای فامیل اتفاق افتاد و هنگام مصرف فکر میکردم هیچ غمی ندارم و فراموش میکنم ولی بدتر و به تدریج داشتم تویش فرومیرفتم،واز ترس خماری و درد شدید متادون آشغال که تو ایران مثل آبنبات یافت میشد و هیچ جرمی و مثبتی نداشت مصرف میکردم،ولی واقعا از آیندم و زندگیم میترسم چون هم متاهلم و همسرمو دوست دارم ولی نمیدونم چطور ترک کنم و از عوارض شدید متادون جان سالم به در ببرم،واقعا نمیدونم که مرکز شما میتونه ،ای کاش شما تو شهرستان هام نمایندگی و مرکز درمان داشتید چون واقعا واسه ما تهران اومدن مشکله ،نمیدونم چرا همه جاهای خوب برای تهرانه. با تشکر از سایت و اطلاعات خوبتون

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفاً با مشاوره کلینیک ما تماس بگیرید.راهنمایی لازم به شما ارائه می گردد .02122226222 – 09121009965 – 09360000672

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *