تریاک

تریاک چیست؟

تریاک (opium) از شیره ی نارس گیاه خشخاش بدست می آید و نیمه عمر آن بین 12-8 ساعت وابسته به میزان مصرف ، مدت زمان مصرف و میزان متابولیسم بدن فرد میباشد ساختار شیمیایی تریاک بسیار شبیه به نوروفین ها میباشد به همین جهت با اشغال گیرنده های نوروفین در مغز باعث ایجاد اختلال و کاهش شدت جریان خون در مغز میشود ، تریاک علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی نیز دارد که به مراتب شدید تر از وابستگی های جسمانی هستند، برخی از این عوارض عبارتند از :

بیقراری
تحریک پذیری
افسردگی
پرش عضلانی
تشنج
اتساع مردمک ها
اختلالات بینایی
تکرر ادرار
بینظمی در دوره های قاعدگی
مشکلات باروری و مرده زایی در بانوان
سردرد
افزایش ضربان قلب یا تپش قلب
افزایش فشار خون
اضطراب یا احساس ناراحتی
اختلال خواب
افزایش تعریق
تهوع یا استفراغ
سرگیجه یا احساس گیجی
عدم تعادل یا مشکلات تعادلی
افزایش احساس گرما یا سرما
افزایش بوی بد دهان

حتما مطالعه کنید: تریاک چیست؟
 
اولین قدم برای ترک، آگاهی از وابستگی به تریاک است. وابستگی و اعتیاد به تریاک دارای علائم مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها می پردازیم:

حتما مطالعه کنید: اوردوز تریاک
 
ترک تریاک

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

مواد قلیایی موجود در تریاک، پس از ورود به بدن شخص مصرف کننده، حدود 24 الی 48 ساعت در بدن شخص باقی می ماند که باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری بر سیستم دفاعی فرد می شود، اما احساسات خوشایند به وجود آمده بر اثر مصرف تریاک کمتر از 4 ساعت دوام دارد و نکته ای که نباید آن را فراموش کنیم این است که مصرف تریاک می تواند به سرعت اعتیاد جسمانی و روانی در فرد ایجاد کند، باید آگاه باشید که ترک تریاک و رهایی از وابستگی روانشناختی و جسمانی این ماده مخدر مستلزم دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی جهت جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر می باشد.

ترک تریاک

با توجه به اینکه مصرف تریاک باعث ایجاد وابستگی های جسمانی و روانی میباشند برای ترک تریاک نیاز به دریافت خدمات روان درمانی،روانپزشکی،روانشناختی و مشاره جهت جلوگیری از عود مجدد میباشد به همین جهت توصیه میکنیم تا برای ترک اعتیاد به تریاک به کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد تهران مراجعه کنید.


ترک تریاک با متادون

متادون درمانی یکی از روش های میباشد که متاسفانه بسیاری از مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد به تریاک از آن استفاده میکنند اما این روش تنها باعث تغییر نوع مخدر میشود به اینصورت که اعتیاد از تریاک را به متادون تغییر میدهند و شخص مصرف کننده برای دستیابی به بهبود کامل باید مجدداً اقدام به ترک متادون کند ، اما متخصصین درمان اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، از داروهای ضد مخدری استفاده میکنند که هیچگونه خطر وابستگی برای بیمار ندارد روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر.

ترک تریاک بدون درد و خماری

از آنجایی که تریاک خود ساختار مسکن و ضد درد دارد، ترک غیراصولی آن با درد و خماری شدیدی همراه است و به همین منظور است که پیشنهاد میکنیم برای ترک تریاک به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه نمایید تا تمامی مراحل درمان و ترک اعتیاد تحت نظر مشاورین و متخصصین بدون هیچگونه درد و خماری انجام بگیرد.

ترک تریاک در منزل

طبق نظر درمانگران و متخصصین درمان اعتیاد، درمان در محیط خانه نه تنها امکان پذیر نیست، بلکه به دلیل عدم دانش کافی بیماران عوارض جبران ناپذیری بر سلامت بیمار دارد چرا که ترک و درمان اصولی نیازمند امکانات بیمارستانی و اورژانسی، ICU و نظارت دائم متخصصین، مشاورین، درمانگران و روانشناس و روانپزشک می باشد تا برنامه درمانی بصورت اصولی اجرا شود. از آنجایی که وابستگی به تریاک هم جسمانی و هم روانی می باشد، علاوه بر ترک جسمانی نیاز به درمان روانی نیز می باشد و ضروری است تا بیماران بعد از ترک جسمانی نیز جلسات مشاوره ای خود را ادامه دهند.


درمان خماری تریاک

خماری یکی از اصلی ترین دلایل مقاومت بیماران اعتیاد نسبت به درمان و ترک تریاک است که باید بدانید خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی، خماری تریاک تا حد بسیار بالایی قابل کنترل است اما ضروری است که بیماران برای انجام سم زدایی و ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه و تحت نظر روانپزشک و تیم روانشناسی اقدام به اجرای برنامه درمانی کنند.

داروی تسکین درد خماری تریاک

داروی تسکین درد خماری تریاک از متداول ترین علائم ترک تریاک، بروز دردهای عضلانی است که کنترل آنها به کمک رعایت مواردی همچون دوش آبگرم و استراحت می باشد که می تواند شدت درد را به حداقل برساند. همچنین مصرف دمنوش های گیاهی همچون دم کرده زرشک، بابونه یا نوشیدن آب گوجه‌فرنگی می تواند بسیار موثر باشد.

روش‌های درمان پا درد بر اثر خماری تریاک

تسکین پا درد به کمک مصرف دمنوش هایی همچون گل بابونه، دمنوش گل شقایق نعمانی و دمنوش مریم‌گلی امکان پذیر است و استفاده از بادکش گرم و ماساژ درمانی و مصرف آب های دتاکس نیز می تواند به بیمارن کمک متعددی کند.

درمان های غیر پزشکی ترک تریاک

درمان اعتیاد از طریق برخی روش های غیر پزشکی نیز انجام می شود، این روش ها مورد تایید هیچ یک از درمانگران نیست و تنها روش ترک اعتیاد مورد تایید درمانگران و متخصصین، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از متداول ترین روش های ترک غیر پزشکی می پردازیم.

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی

یکی از متداول ترین روش های ترک گیاهی، ترک با استفاده از داروهای گیاهی می باشد که مقاله کپسول دوغی یا قرص فلفلی چیست؟ به بررسی مفصل این نوع داروها پرداخته ایم، اما نکته ای باید از آن آگاه باشید این است که این داروهای گیاهی، به دلیل شباهت ساختاری که با مخدرها دارند خود باعث ایجاد وابستگی می شوند و نه تنها کمکی به ترک بیمار نمی کنند بلکه باعث وابستگی بیمار نیز می شوند.

ترک تریاک با اسپند

یکی دیگر از روش های درمان غیر پزشکی ترک اعتیاد با اسپند است که هیچ توجیح علمی و پزشکی ندارد و عملا هیچ کمکی به وضعیت بیماران نمی کند. دود اسپند یا خوردن دانه های آن تنها باعث می شود تا بیمار دچار علائم ترک شود و در صورت عدم کنترل وضعیت بیمار توسط درمانگر باعث ایجاد لغزش و مصرف مجدد مخدر توسط بیمار می شود.
آشنایی با علائم ترک به بیماران و خانواده آنها کمک بسیاری در روند درمان می کند که برخی از این علائم عبارتند از:
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم:

مصرف تریاک بصورت کشیدنی

دوز مصرفی کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرفی بین 1.5 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع (ROD) و یک شب بستری اضافه
دوز مصرفی بین 3 الی 5 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دوز مصرفی بیش از 5 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریـجی 10 الی 14 روز بستـری

مصرف تریاک بصورت خوراکی

دوز مصرف کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرف بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه
دوز مصرف بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دور مصرف بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف شیره تریاک بصورت خوراکی و کشیدنی

دوز مصرفی کمتر از 1 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرفی بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه
دوز مصرفی بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دوز مصرفی بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

توجه داشته باشید که:
برای بستری و درمان بصورت فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.
روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان،روانپزشکان، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان ترک تریاک به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.
 

سوالات متداول ترک تریاک

1آیا امکان سم زدایی فوق سریع تریاک وجود دارد؟
بله، اما انجام سم زدایی فوق سریع نیازمند شرایط بدنی مطلوبی می باشد که توسط بعد از انجام مشاوره اولیه امکان انجام آن مشخص می شود.
2سریع ترین راه ترک تریاک چیست؟
بهترین و سریع ترین روش ترک تریاک، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد.
3ترک تریاک به روش سنتی موثر است؟
خیر، با توجه به شدت وابستگی این مخدر تنها روش موثر درمانی ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.
4ترک تریاک با ب2 امکان پذیر است؟
خیر، از آنجایی که ب2 خود شبه مخدر قوی می باشد مصرف آن تنها باعث ایجاد وابستگی می گردد و کمک به برنامه درمانی نخواهد کرد.

62 Comments

 1. محمد گفت:

  سلام خب من خونم تهران نیست کرمان هستم باید چیکار کنم؟؟ از طرفی هم نمیخوام اطرافیانم بفهمن باید چیکار کنم ؟؟

  • مصطفی گفت:

   منم جیرفتم اگر ترک کردی خبری بده منم نمیخوام هیچکی بفهمه

   • علی گفت:

    سلام دوست عزیز
    امیدوارم تا امروز ترک کرده باشی
    من پانزده سال تمام درگیر بودم دو ماه پیش تصمیم گرفتم بذارم کنار اینم بگم من الان 43 سالمه منظورم اینکه جوون و نیرومند نیستم دیگه.روزی حدود یک و نیم گرم تریاک میخوردم تصمیم به ترک گرفتم مصرفم رو کاهش دادم در حدود یک و ماه و نیم و رسوندم به نیم گرم در روز. بعدش دوسه روز قرص b2 مصرف کردم دیدم اینکه عوارضش بیشتر از تریاک شد اونم گذاشتم کنار . روزی دو بار صبح و شب هر بار کمتر از یک قاشق چای خوری تاکید میکنم قاشق چایخوری دونه اسپند میخوردم خیلی در رفع عوارض خماری و درد موثره . بعد سه جهار روز که حالم رو به بهبود گذاشت برای دردهای گاه و بیگاه کپسول گاباپنتین300 که توی داروخونه ها هست گاهی اسنفاده کردم که اونم خیلی خیلی موثره ولی یکم خواب الودگی میاره یعنی اگه کارتون حساسه مثل رانندگی بجای اون از کپسول سلوکسیپ استفاده کنید. الانم دو سه روزی هست هیچ قرص و دارویی استفاده نمیکنم و خدارو هزار مرتبه شکر دردهام هم خیلی خیلی کمتر شده.این روش ترک من بود ولی از همه این داروها مهمتر فقظ تصمیم و اراده خود فرد هست که واقعا میخاد ترک کنه یا میخاد بو خودش دلخوشی بده.امیدوارم اکنون که این مطالب رو میخونین پاک پاک باشین. موقو پیروز
    همدرد شما علی

   • بهنام گفت:

    چکار کردی ترک کردی یا نه؟

  • روح اله عین آبادی گفت:

   داش کرمان بهترین جنسا رو داره چرا میخای ترک کنی من نیشابورم جنسا زیاد جالب نیست 😂

 2. عبدالغفور قرائتی گفت:

  سلام برادرم اعتیاد به تریاک دارد اما ساکن یکی از شهرستان های استان فارس هستند، کمتر از 1 گرم در روز، شما چه راهکاری برای درمان ایشان پیشنهاد میکنید

  • ،peter گفت:

   سلام رفیق
   یک گرم رو ۸ قسمت کن هر سه روز یک قسمت رو کم کنه. اونو روی یک سکه پهنش کن و مثل پیتزا تقسیمش کنه. یک قسمت رو بردار و ۷ قسمت رو بده برادرت اینکارو سه تا چهار روز انجام بده و هر چهار روز یک قسمتشو کم کن. البته اگر برادرت تمایل به ترک داشته باشه

 3. نریمان گفت:

  دوستان عزیز امیدوارم که به اشتراک گذاشتن روش من بتونه بهتون کمک کنه
  علمی نیست ولی برای من همیشه جواب داده
  ۱/دوهفته اول تا جایی که میتونید مصرفتون رو کم کنید تا جایی که تقریبا همش کسل باشید وحتما وزن یا تعداد پک ها رو بشمارید تا مطمین باشید که رو به کاهش است
  ۲/دو روز مانده به قطع مصرف یکم مصرف رو بیشتر از قبل کنید تا کاملا غذا و خواب خوبی کنید
  ۳/بعد از اون دو روز یک یا دو روز دیگه حداقل ممکن رو استفاده کنید ترجیحا قبل از شام که هم خوب بخورید و هم خوب بخوابید
  ۴/حداقل سه روز قطع مصرف کامل کنید و حتما داروی ضد استرس و رانیتیدین یا امپرازول یا هر کم کننده اسید دیگه ای استفاده کنید و مسکن بخورید هر چیزی مثل ژلوفن و بروفن یا مسکن های حتما مجاز دیگر و یک بار دیگه ترجیحا روز سوم یا چهارم عصر یکم دیگه استفاده کنید خیلی کم فقط آنقدر که بتونید بخوابید و یک وعده غذا بخورید
  ۵/دوباره قطع مصرف اینجا دو یا سه روز کسل و بی حوصله هستید
  حتما خیلی سخته آماده باشید ولی با این کارها آسیب کناری به خودتون میزنید
  ***داروی کم کننده اسید خیلی مهمه
  و از همه مهم‌ترین اگه دسترسی به دکتر و مشاور دارید حتما خیلی کمک میکنه ولی این تجربه برای کسانی هست که مثله خودم یا ایران نیستن و یا به هر دلیلی امکان اسپویل کردن خودشون رو ندارن

 4. الیاس گفت:

  سلام. من با پانزده سی،سی متادون طی یک هفته ترک کردم بدون درد فقط یکم بی خابی و کسل هستید اونم بعد هفته دوم تمام میشه .روز اول ترک تا جایی که میتونین مصرف رو عقب بندازین طاقت که تموم شد سه سی سی متادون بخورید جاش اب بریزیدفرداهم به همین شکل تا همش اب بشه همش که اب شد احتمالا چند شب کم خواب بشید اما زود میگذره میره یکم تاوان هم باید داد دیگه زندگیت و نابود کردی راحت راحت که نمیشه برادر

 5. Naser گفت:

  السلام علیکم به تمام افراد وابسته به اعتیاد تریاک برادران عزیز هیچکس دوس ندارد معتاد شود یا مشکلات یا زود انزالی یا رفیق بد یا یک مریضی خواصی به این مشکل گرفتار می‌شود همیشه یک راهی برگشت هست نا امید نشوید اگه به خودتان اعتماد دارید که گرفتار معتادون نمی شوید بهترین راه برای ترک تریاک است بدون درد و خماری حتی بهتر از تریاک سرحالتون میکنه فقط ۴ یا پنج روز هر ۲۴ ساعت یک بار معتادون مصرف کنید دوزش بستگی به اعتیاد تون داره ولی من با ۵ ملی شروع کردم با ۲.۵ختم کردم بعداز ترک تریاک هر چند روز که ازیت شدید ۲.۵ ملی معتادون مصرف نماید تا ده روز پاک و بدون درد ترک میکنید فقط مشکلش این که دوباره برگشت به اعتیاد زیاد است چون راحت ترک میکنید میگید دوباره به همین طریقه ترک میکنم ..
  انشاءالله که تمام کسانیکه به مشکل گرفتار هستند مشکلات شان برطرف شود
  دعا بکنید ما را به امید موفقیت

 6. علی گفت:

  سلام دوست عزیز شرایط من دقیقا شبیه شماست من هم شهرستان هستم دوست ندارم کسی بفهمه فکر کنم من و تو فقط باید بمیریم !!!!!

  افکار غلط ما باعث شده تا خود را نابود کنیم ولی اطرافیان نفهمند در پیش بدن سالم اطرافیان چکاره هستند اگه میتونی برو خودتو از نو بساز شاسی و فنر را حتما عوض کن تا تو دست اندازهای زندگی اذیت نشی و…… بدن سالمت هم از همه مهمتر و واجب‌تر است شاد زی. مهرافزون

  • ،peter گفت:

   علی جان رفیق سلام. همچنین به تمام همدردهایی که فکر میکنن کسی نمیدونه سلام
   این از اون فکرهای بیماری ما است که فکر میکنیم کسی نمیدونه. خدا شاهده به روی خودشون نمیارن یا طوری وانمود میکنن که مثلا بی خبرن. این خبر خوب یا بد را بهتون بدم که شما آخرین نفری هستید که فهمیدید معتادید. همه ی اطرافیان میدونن. خودتون رو بزارید جای اونها. ولی دمشون گرم که به روتون نمیارن. برید با یکیشون قضیه رو مطرح کنید و علنیش کنید. اگر هم شرایطش رو ندارید بهشون بگید دوره ی چند روزه برای کارتون گذاشتن و باید برید. یا اونهایی که بیکارن بگید فنی حرفه ای دوره ی فلان چیز رو گذاشته و مثلا یک مبلغی هم باید بپردازید. هزینه ترکتون رو بگیرید و برید همین کلینیک. من قبلا روش فوق سریع رو امتحان کردم. از آمپول نالکسون و پاکسازی خون از طریق دفع ادرار و کاملا توی بیهوشی انجام میشه ولی خدائیش نیاز بود بست ی بشم ولی توی شهر ما جای بست ی نداشتم. روش عالیه ان شاللله موغق بشیم

 7. علیرضا گفت:

  سلام خدمت همدردان عزیز و دل پاک من حدود ۳ سال شیره به صورت خوراکی میخوردم روزی ۵ تا ۷ گرم دیگه واقعا خسته شده بودم حدود ۲ ماه مصرفمو آوردم پایین تا روزی ۱ گرم بعدش ۲ هفته روزی نیم گرم خوردم ۲ روز هیچی نخوردم، شبا خیلی اذیت میشدم، پادرد میکشت منو، بی خوابی که نگو ، شبی بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت خواب داشم، اونم دم دمای صبح. داشتم دیوونه میشدم. دکتر رفتم و قضیه رو کامل بهش گفتم. قرص ب ۲ داد بهم. ** حتما حداقل بعد ۲ روز از آخرین مصرفتون ب۲ بخورید، زودتر از این باشه بسیار خطرناکه. ۱ ماه روزی ۲ وعده یک چهارم ب۲ خوردم بعدش ۱۰ روز ۱ وعده یک چهارم ب۲ خوردم الانم که دارم براتون مینویسم ۸ روزه که هیچی نخوردم اذیت شدم ولی نه مثل قبل شب اول ترک زیاد درد نداشتم حدود ۶ ساعتی تونستم بخوابم شب دوم درد یکم زیاد شد، طوری که ۳ ساعت با بدبختی تونستم بخوابم شب سوم داشتم میمردم و نیم ساعت تونستم بخوابم شب چهارم اصلا نخوابیدم وسوسه شده بودم تا دوباره ب۲ بخورم، ولی تحمل کردم شب پنجم دردم نسبت به شب قبل یکم کم شد و تونستم ۲ ساعتی بخوابم شب ششم و هفتم دردم کم شد و تونستم ۳ ساعت بخوابم دیشب که شب هشتم بود ۴ ساعت خوابیدم ** ببینید دوستان اینا تجربه روند ترک منه بدن با بدن فرق میکنه ولی اینو بدونین که یهو نمیشه ترک کرد به نظر من باید مصرفتون به ۱ وعده در روز و به مقدار یک چهارم یا کمتر برسونید بعد ترک رو شروع کنید ۴ تا ۵ روز اول سخته ولی رفته رفته درد کمتر میشه سیستم ایمنی بدنتان رو بالا ببرید غذاهای طبع سرد اصلا نخوردم و فقط و فقط طبع گرم خوردم چای گیاهی ماسالا گرفتم و روزی ۳ وعده میخوردم از اولین روز ترک قرص های تقویتی خوردم مثل ویتامین سی، کلسیم دی، زینک ، ای و مولتی ویتامین. آمپول نوروبیون هم روز دوم ترک زدم. حمام رفتن رو فراموش نکنید، معجزه میکنه، من خودم صبح یک بار و شب ۲ بار حمام آب گرم میرم. بلافاصله بعد حمام کرم های موضعی برای درد عضله استفاده میکنم و نتیجه بخشه. ** البته قبل همه اینا اراده قوی مهمه اگه واقعا خودت بخوایی میتونی ترک کنی ولی اگه به اصرار کسی باشه نه اینایی که گفتم تجربه خودمه، شاید برای بعضیا خوش نیاد. ولی بدونین ترک بدون درد نمیشه، اول دز مصرف باید بیاد پایین بعد ترک کرد. بخدا سخت نیست اگه از ته دلتون بخوایین میتونین. درد پا و عضلات فقط شبا نیست. روزا هم هست ولی کمتره، فقط کافیه سرتونو با چیزی گرم کنید. اصلا بهش فکر نکنید. فکر کنید سرما خوردین یا کرونا گرفتین، کرونا بگیرید باید تا ۱۰ روز شایدم بیشتر تو عذاب باشین. هر مریضی دوره درمان داره. دوره درمان ترک اعتیاد هم از ۱ ماه تا ۴ ماه شایدم بیشتر طول میکشه، به دز مصرف بستگی داره. البته دردش ۴ ماه نیست. تا ۱۰ الی ۲۰ روز درد تموم میشه. بعدش باید فکرتو ازش دور کنی. از کسایی که اعتیاد دارن دور باشید. همیشه به آینده روشن فکر کنید. پاکی یه چیز دیگست. موفق باشید. یا علی.

 8. علیرضا گفت:

  سلام هزاران سلام خدمت همدردان عزیز و دل پاک .
  من حدود ۳ سال شیره به صورت خوراکی میخوردم روزی ۵ تا ۷ گرم . دیگه واقعا خسته شده بودم حدود ۲ ماه مصرفمو آوردم پایین، تا روزی ۱ گرم.
  بعدش ۲ هفته روزی نیم گرم خوردم.
  ۲ روز هیچی نخوردم،
  شبا خیلی اذیت میشدم، پادرد میکشت منو، بی خوابی که نگو ، شبی بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت خواب داشم، اونم دم دمای صبح. داشتم دیوونه میشدم. دکتر رفتم و قضیه رو کامل بهش گفتم. قرص ب ۲ داد بهم.
  ** حتما حداقل بعد ۲ روز از آخرین مصرفتون ب۲ بخورید، زودتر از این باشه بسیار خطرناکه. ۱ ماه روزی ۲ وعده یک چهارم ب۲ خوردم بعدش ۱۰ روز ۱ وعده یک چهارم ب۲ خوردم الانم که دارم براتون مینویسم ۸ روزه که هیچی نخوردم اذیت شدم ولی نه مثل قبل شب اول ترک زیاد درد نداشتم حدود ۶ ساعتی تونستم بخوابم شب دوم درد یکم زیاد شد، طوری که ۳ ساعت با بدبختی تونستم بخوابم شب سوم داشتم میمردم و نیم ساعت تونستم بخوابم شب چهارم اصلا نخوابیدم وسوسه شده بودم تا دوباره ب۲ بخورم، ولی تحمل کردم شب پنجم دردم نسبت به شب قبل یکم کم شد و تونستم ۲ ساعتی بخوابم شب ششم و هفتم دردم کم شد و تونستم ۳ ساعت بخوابم دیشب که شب هشتم بود ۴ ساعت خوابیدم ** ببینید دوستان اینا تجربه روند ترک منه بدن با بدن فرق میکنه ولی اینو بدونین که یهو نمیشه ترک کرد به نظر من باید مصرفتون به ۱ وعده در روز و به مقدار یک چهارم یا کمتر برسونید بعد ترک رو شروع کنید ۴ تا ۵ روز اول سخته ولی رفته رفته درد کمتر میشه سیستم ایمنی بدنتان رو بالا ببرید غذاهای طبع سرد اصلا نخوردم و فقط و فقط طبع گرم خوردم چای گیاهی ماسالا گرفتم و روزی ۳ وعده میخوردم از اولین روز ترک قرص های تقویتی خوردم مثل ویتامین سی، کلسیم دی، زینک ، ای و مولتی ویتامین. آمپول نوروبیون هم روز دوم ترک زدم. حمام رفتن رو فراموش نکنید، معجزه میکنه، من خودم صبح یک بار و شب ۲ بار حمام آب گرم میرم. بلافاصله بعد حمام کرم های موضعی برای درد عضله استفاده میکنم و نتیجه بخشه.
  ** البته قبل همه اینا اراده قوی مهمه اگه واقعا خودت بخوایی میتونی ترک کنی ولی اگه به اصرار کسی باشه نه اینایی که گفتم تجربه خودمه، شاید برای بعضیا خوش نیاد. ولی بدونین ترک بدون درد نمیشه، اول دز مصرف باید بیاد پایین بعد ترک کرد. بخدا سخت نیست اگه از ته دلتون بخوایین میتونین. درد پا و عضلات فقط شبا نیست. روزا هم هست ولی کمتره، فقط کافیه سرتونو با چیزی گرم کنید. اصلا بهش فکر نکنید. فکر کنید سرما خوردین یا کرونا گرفتین، کرونا بگیرید باید تا ۱۰ روز شایدم بیشتر تو عذاب باشین. هر مریضی دوره درمان داره. دوره درمان ترک اعتیاد هم از ۱ ماه تا ۴ ماه شایدم بیشتر طول میکشه، به دز مصرف بستگی داره. البته دردش ۴ ماه نیست. تا ۱۰ الی ۲۰ روز درد تموم میشه. بعدش باید فکرتو ازش دور کنی. از کسایی که اعتیاد دارن دور باشید. موفق باشید. یا علی.

 9. پویان گفت:

  من ۲۸ سالمه تحصیلم بدنیس گاهی اوقات با نویسندگی حلش میکردم از ۲۰ سالگی بخاطر عشقو حال جونی مخ زدن بیش از حد انرژی دلبری دخترا ،زیاد فک زدن ،بازی با کلمات احساس رفتارها و ساختن کاریزهای احمقانه کاذب بود ک درگیر شدم با این خاش زندگی
  حالا ی شخصیت باهاش شکل گرفته ک کاریش نمیشه کرد همونجوری ک ساختی باید آروم آروم خرابش کنی جاش تو زندگیت میمونه مثه سوختگی اسید رو پوست ولی میشه بش نگاه نکرد هر کسی ی نقطه سیاه تو زندگیش وجود دارع وبعد میتونی جوری بسازیش ک اصلا جاش مشخص نباشه ینی ب موقعیت تبدیلش کنیم یعنی خوشگل بسازیم زشتی چاشنیش باشه وقت گیر هستم ولی حرفا ارزششو دارع اعتماد بنفس زیادی خیلی چیزارو باید بابتش بدی چون هر جیزی در حد خودش کامله بخوای ریز شی روش کاردستت میده بنظرم اگه رو خودتون کار کنید بفهمید از زندگی چی مخواید (خودشناسی) یا کجا قرار گرفتید باور کنین بدن درد ک چیزی نیس بابتش حاضرین هر کاری کنید فقط خودتون پیدا کنین چون هر کدوم ازما ی آپشن یا خاصیت انعتاف پذیریم ک باید تو هر شرایطی شکل بگیریم اگه نگیرم ب هر چیزی برخورد کنیم مشکنیم ولی بازهم تکه هامونو بهم میچسبونیم ادامه میدیم پس چرا انعتاف نداشته باشیم بجای تلف کردنه وقتمون برای بهم چسبوندن تکه ها موقعه برخورد نشکنیم ک وقتمون تلف شه امیدوارم اصل مطلبو گرفته باشین چون اگه بخوای نفهمی فقط دردشو میکشی و باز میای ب چسبوندن تکه تکه هامون ادامه میدیم اعتیاد رو ساده نگیرید مهم شخصیتو روانه ن بدن دردی ک ده سال خراب کردی با ی هفته بسازیش .
  بعنوان ی مثال ساده و ابتدایی ک همه متوجه بشن
  مگه استخوانمون ب ما میگن چکار کنیم ک با تسکینش زندگی تاریک اعتیادو فراموش کنیم ن اینطور نیس باید ریشه رو حدف بگیری ک اونم مغز و طرز تفکر ساختن شخصیت جدید ک نتیجه میشه همون خراب کردن شخصیت اعتیاد هدف اگه ی سیبل باشه باید انقد تمرین کنی ک نقطه قرمز بزنی وقتی موفق شدی میشه همون ساختن قشنگ ک هر چندتا تیر رو تو در دیوار زدی ب چشمت نمیاد چون وسط رو زدی تمام حس رو همون نقطه میمونه با تشکر از همه کسایی ک تو اعتیاد تنها شدن ولی تنها نموندن … #پویان (دارک)

 10. گرفتار گفت:

  متاسفانه ترک کردن با هزار سختی و مشقت حاصل میشه و دوباره آدم گرایش پیدا می‌کنه
  من 20 ساله که مصرف میکنم
  خیلی زیاد
  اصلا وزن و مقداری ندارم آنقدر که منگ بشم
  الان که دارم می‌نویسم حالم خرابه
  دوستان عزیز متاسفانه بعضی از افراد که نمیشه اسمشونو انسان یا هموطن گذاشت به ترکیباتی رسیدن که دیگه حتی زحمت قاطی کردنم به خودشون نمی‌دن و با استفاده از یه سری مواد و فرمول یه چیزی شبیه تریاک درست میکنم میدم به خلق الله
  از گوشت سگ حروم تره واقعا
  الان مشکل داخلی و تنفسی پیدا کردم
  بخاطر اعتیاد نه ولی در درجه اول بخاطر سلامتی باید ترک کنیم
  لطفاً مراقبت خودتون باشید

  • رحیم گفت:

   سلام رحیم هستم۴۴ساله تهران منم سال ۸۶بعد از ۱۰سال مصرف تریاک اونم بصورت خوراکی ترک کروم دقیقا تا۱۱سال حتی بدون یه قرص مسکن تواین مدت چند عمل جراحی سنگین هم داشتم ولی به کمک انجمن NAوتلاش وخستگی خودم پاک بودم زندگی خوبی داشتم آبرو اعتبار ولی متاسفانه بایکی از بهترین دوستان پاکی بخاطر بهترشدن رابطه جنسی به من قرصی رو معرفی کرد که اون شو باعث بدبختی وبیماری دوباره من الان ۵سال افتادم تو قرص ویکی دوسال آخر مصرف دوباره خوراکی اینو میخوام بگم که فیزیکی ودرد خماری خیلی سخته ولی تموم میشه مهمترین جای قضیه فکر بیمار یک معتاده که باید درمان بشه واونم هرکسی یه راهی میتونه پیش بگیره یکی انجمن Naهست یکی به هیئت ونماز می‌چسبه یکی باشگاه و…. مهم اینه که به حرف همه کسی گوش ندیم واعتمادبیجانکنید لذت زود گذره ولی تاوان دادنش سخته الان دو روزه افتادم خونه با هزار درد و خماری ولی باز امید دارم که بتونم پاک بشم خدایا خوت کمک کن

 11. مسافر علیرضا گفت:

  امیدوارم سایت نظر من رو تایید کنه چون اگر اینکارو کنه. ثواب خیلی زیادی کرده. عزیزان اعتیاد یک بیماری هست. و نباید ترک شود باید درمان شود. یک مرکزی هست به نام کنگره ۶٠. در گوگل جستجو کنید. کل ایران نمایندگی داره. هزینه نداره. رایگان هست. هیچکی هم نمی‌فهمه. بدون کوچکترین درد و خماری اعتیادتون رو درمان می‌کنند. به امام زمان قسم میخورم هرکی بره. من رو دعا میکنه. امیدوارم سایت نظرم رو تایید کنه.

  راه نجات معتادان‌: جمعیت احیای کنگره ۶٠

 12. Hamid گفت:

  سلام به دوستانه همدردم من برای ترک تاوان بسیاری دادم فقط اینکه تنها همتی که کردم یا بهارش اینه که بگم خانوادم همت کردن ومحبت که تنهام نزاشتن وکمارم ماندن ومنو باهم ه یه مشکلات ترک نماید کردن حالا به شما دوستان می‌خوام بگم که اگر برای ترک میخواید اقدام کنید اول ازهمه خانواده رو در جریان بگذارید و بعد شروع کنید به ترک چون بیماری مثله ما به تحمل در وخماری نیاز به آرامش ودادن روحیه از طرف خانواده بسیار مهمه من با کمکه خانواده ودرتماس باپزشک تونستم ترک کنم ولی هنوز عوارض بی حوصله گی ولی حالی درون وجود داره که نمی‌دونم چقدر باید بااین مشکل سرکنم ولی می‌خوام بگم خیلی سخته ترک اما نشدنی هم نیست توکل کنید که هیچ چی سلامتی نمیشه برای کسی که مثله من درآمد کافی وبیمه ندارم بهترین کار کنار گذاشتنه اگر لحاظ مالی مشکلی ندارید خواستید ادامه بدید که اونم نکنیدبهتره نکنید خدایی بازارتجارت دیگران روداغ ترش نکنید موفق باشید و سلامت کنارعزیزانتان.

 13. هادیان گفت:

  جالبه به تمام سایتهای ترک که نگاه میکنی بخش کامنتها..کلی بزرگوار هستن که برای تمام مواد مخدر چه سنتی چه صنعتی تز دانشگاهی از هاروارد میدن جالبه که همگی هم معتادند و از سر نشِگی دارند صحبت میکنند یکی میگه از بشکه اب استفاده کن یکی میگه قرصهارو تراش بده یکی میگه وعده عقب و جلو کن و هزاران روش بدردنخور که تماما دروغ و از روی نشِگیه .عزیزان اگه این روشها خوب بود که دیگه معتاد وجود نداشت .فقط یک چیز این داستانها خوبه که براش طنز بسازی و بخندی.در اخر بگم که در صورتی میتونی ترک کنی که از پزشک متخصص نه دکتر کمپ با هزینه کرد واقعی یعنی باید پول بدی خوبشم بدی استفاده کنی و بعد از اینکه سم زدایی یا ترک شدی نباید بهیچوجهه در مکان و موقعیت قبلی قرار بگیری حتی اگه شد شهرت رو عوض کن تازه احتمال که برنگردی 50 به 50 میباشد پس لطفا معتادان تز ندن چون اگه ترک کرده بودید اینجا کامنت نمیزاشتین.

 14. رسولی گفت:

  سلام دوستان عزیز مهم ترک کردن یه هفته یا۱۰روزدردکشیدن نیست من شخص خودم ۱۵ سال سابقه اعتیاد دارم ک ۴یا۵بارترک کردم ک طولانی ترین دوران پاکی ام یک سال بوده ولی بازم برگشتم مهم اینه ک به تهیش خوردی اینقدر ضربشوخوردی ک دیگه مصرفش بهت لزت نده جززجر اگه اینجوری تصمیم به درمانی خودتی نه ترک ک فکر کاذب قابل برگشته .خودت راهشو پیدامیکنی به هر دری میزنی ک رها بشی ک حتما میشی اگر به تهش خوردی درغیر اینصورت خودتوفقط زجر میدی موفق باشیدهمه به ته خورده ها

 15. جواد گفت:

  سلام خدمت همه
  من ۲ و نیم ساله روزی ۴ گرم تریاک با وافور میزنم، میخام ترک کنم، من برای درد خماری مشکلی ندارم، تحمل میکنم. مشکلم خلط پشت گلو هست ، خیلی اذیتم میکنه. بویژه اینکه سرکار هم میرم و باید هر ۵ دقیقه برم دستشویی خلط گلوم خالی کنم. این خلط رو چطور میتونم کم کنم؟ مرسی از راهنمایی های طلایی تون

 16. جواد گفت:

  سلام
  من ۲ و نیم سال روزی ۵ گرم تریاک با وافور مصرف دارم. تصمیم ترک دارم. اما خلط پشت گلو اذیتم میکنه طوریمه هر ۵ دقیقه باید برم دستشویی و خلط رو خالی کنم. سر کار میرم و بخام هر ۵ دقیقه برم دستشویی آبروم‌ میره و امکانش نیست، چطور این خلط لعنتی رو کم یا خذف کنم؟ ممنون از راهنمایی ارزشمندتون

 17. مجاهد گفت:

  سلام ببخشید هر که می‌تونه راهنمایی کنه ممنون میشم ، روزانه ۷گرم بشکل کشیدنی مصرف دارم ‍ ،چه جوری ساعت مصرف را میشه تغییر داد میخام از ۸ صبح بشه ۶ عصر ،

 18. رضا شکاری گفت:

  ب۲ وشیره و تریاک و روزی ۲پاکت سیگار همه راباهم مصرف میکنم مثلا چند روز ب۲چند روز شیره چند روز تریاک .اما تصمیم به ترک واقعی گرفتم. دلیل مصرف افسردگی شدید بوده و هست البته کرونا و ترس از کرونا هم تاثیر زیادی داشت،اما به خداوندی که مرا آفرید همه را باهم میزارم کنار یا مرگ یا رهایی.برام دعا کنید سپاسگذارم

 19. رضا شکاری گفت:

  یک ماه دیگه اگر زنده بودم میام و پست میزارم. خداوندگار ما خواهد بود

 20. دختر باران گفت:

  سلام من یه دختر ۲۲ساله هستم
  ۵سال ازدواج کردم،و ناخواسته به همراه همسرم تریاک مصرف کردم,نه سیگار میکشم،نه گل میکشم ن هیچ چیزه دیگه فقط یکم تریاک میکشم،همین شد ک االان ۵ساله دارم میکشم یعنی ۴سال شده کلا هنوز ۵سال نشده اولین بارمم هست میخوام ترک کنم واقعا نمیخوام معتاد باشم از خماری میترسم،چون خیلی استرسی هستم،میخوام زود بذارمش کنارو به حالت قبلم برگردم همون دختر پاک بشم ک هیچی مصرف نمیکرد،من از خماری میترسم کمکم کنید،لطفا😔😔😔😔😔💔💔💔💔💔💔

  • شهاب گفت:

   سلام دوست من، سلام به دوستان و داداشایه با اراده،من ۲سال شیره مصرف کردم،۲ماهه آخرم شیررو گذاشتم کنار تریاک مصرف کردم،روزی ۲وعده میکشیدم تا اونجایی رسید که به خاطر آبروم و زنو بچه هام نمیخواستم شرمنده باشم،هر روز که بچه همامو با حالت نعشگی بغل میکردم خوب بودم،اما بیشتر اوقات که مصرف دیر میشد یا مکانی نداشتم برای کشیدن سگ میشدم،تا اونجایی که با زنم دعوا میکردم و تا حد اینکه دست بلند کنم میرفتم،بچه هام تا یه مقدار بازیگوشی میکردن من سرشون داد میزدم یا بلند میشدم میزدمشون،خوب دست خودم نبود ،بچه دوست داره بازی کنه انرژیه روزانشو تخلیه کنه منم که خمارمو دست خودم نیست،تا اونجایی رفتم که دوست نداشتم حتی مسافرت برم چون مشکل مصرفشو داشتم که چجوری بپیچونم ،لامصب هر جایی ام میخواستم برم ترس اینو داشتم که کسی نفهمه یا دهنم یا از نفسم بوش نیاد.خدا لعنت کنه باعث بانیه این کاروووو.خلاصه تصمیم گرفتم مردو مردونه به خاطر خودمو بچه هام از شر این خلاص شم،که یه دوستی که ارایشگر بود به من گفت نه میخواد مصرفو کم کنی،نه با قرصای دیگه که مخدر دارن مصرف کنی،اولین وحله اراده اونم به عشق بچه هاتو زندگیت،دوما سعی کن روزی ۳ وعده قهوه دوبل بزن که حالت کسلی نداشته باشی چون قهوه انرژیه روزانتو میده که هیچ شنگولتم میکنه.سوما هر وقت دیدی پا درد یا بدن درد داری استامینیفون خالی نه کدئین دار یدونه مصرف کن،سعیم کن سه روز اول استخرتونو حتما برید چون هم بدن دردو کم میکنه هم زود سم زدایی میشه،داداشا سه روز اول کمی سخته اما از روز چهارم دیگه واس خودتی ،سعیم کنید چیزایی که باعث میشه شمارو یاد اون روزایه نعشگی میندازه دور کنید از خودتون،توکل به خدا کنید انشالله همتون به امید خدا پاکو با عشق بشین،

 21. امیر گفت:

  سلام دختر باران چندتا کار میگم انجام بده ترک میکنی اول از همه ک روش قدیمی هست ب اسم ترک سوهانی یعنی هنگام مصرف یه سوهان میکشی رو وسیله تا خیلی اروم و بدون درد و خماری دوزت بیاد پایین و ساعت مصرف هم باید همش تغییر بدی تا ذهنت ساعت مشخصی رو قبول نکنه و دوزت وقتی تا ب اندازه یه نخود ریز اومد از دمنوش بابونه و مسکن ضد درد استفاده کن پاهاتو با اب سرد و نکم بشور و بعد مصرف قطع کن دوروز کدیین و کنارش دونه اسپند سیاه در حد بیست تا دونه ..بدون درد میزاریش کنار

 22. شهاب گفت:

  سلام به دوستان و داداشایه با اراده،من ۳۳ سالمه۲سال شیره مصرف کردم،۲ماهه آخرم شیررو گذاشتم کنار تریاک مصرف کردم،روزی ۲وعده میکشیدم تا اونجایی رسید که به خاطر آبروم و زنو بچه هام نمیخواستم شرمنده باشم،هر روز که بچه همامو با حالت نعشگی بغل میکردم خوب بودم،اما بیشتر اوقات که مصرف دیر میشد یا مکانی نداشتم برای کشیدن سگ میشدم،تا اونجایی که با زنم دعوا میکردم و تا حد اینکه دست بلند کنم میرفتم،بچه هام تا یه مقدار بازیگوشی میکردن من سرشون داد میزدم یا بلند میشدم میزدمشون،خوب دست خودم نبود ،بچه دوست داره بازی کنه انرژیه روزانشو تخلیه کنه منم که خمارمو دست خودم نیست،تا اونجایی رفتم که دوست نداشتم حتی مسافرت برم چون مشکل مصرفشو داشتم که چجوری بپیچونم ،لامصب هر جایی ام میخواستم برم ترس اینو داشتم که کسی نفهمه یا دهنم یا از نفسم بوش نیاد.خدا لعنت کنه باعث بانیه این کاروووو.خلاصه تصمیم گرفتم مردو مردونه به خاطر خودمو بچه هام از شر این خلاص شم،که یه دوستی که ارایشگر بود به من گفت نه میخواد مصرفو کم کنی،نه با قرصای دیگه که مخدر دارن مصرف کنی،اولین وحله اراده اونم به عشق بچه هاتو زندگیت،دوما سعی کن روزی ۳ وعده قهوه دوبل بزن که حالت کسلی نداشته باشی چون قهوه انرژیه روزانتو میده که هیچ شنگولتم میکنه.سوما هر وقت دیدی پا درد یا بدن درد داری استامینیفون خالی نه کدئین دار یدونه مصرف کن،سعیم کن سه روز اول استخرتونو حتما برید چون هم بدن دردو کم میکنه هم زود سم زدایی میشه،داداشا سه روز اول کمی سخته اما از روز چهارم دیگه واس خودتی ،سعیم کنید چیزایی که باعث میشه شمارو یاد اون روزایه نعشگی میندازه دور کنید از خودتون،توکل به خدا کنید انشالله همتون به امید خدا پاکو با عشق بشین.یا حق یه امید پاکی همتون.

 23. احمد گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه تازه ازدواج کردم و روزی به اندازه یه نخود حل میکردم میخورم یا میکشیدم
  بعد این که دیسک کمر دارم و دردش همیشه باهامه و بخاطر بهتر شدن شرایط جنسی اینکار میکنم الان دو ماهی شده ولی اصلا فک نمیکردم با این مصرف کم وابستش شم
  چیکار کنم بنظرتون

  • محمد ۵۹ گفت:

   باسلام بنده ۱۲ سال انواع مواد و تجربه کردم در نهایت با تریاک و شیشه ادامه دادم در سال ۸۸ بعد از ۱۲ سال اعتیاد به انواع مواد سنتی و صنعتی به خاطر التماس دوست دخترم که ۱۶ سال بخاطر من از زندگی و جونیش گذشت با هزار بدبختی و درد و خماری و بقراری تونستم با توکل به خدا و خواست خودم که واقعا از ی جایگاه خیلی بالا بقول معروف از عرش به فرش رسیده بودم از هر لحاظ شغلی و مالی و …با اینکه پسر بزرگ خانه بودم اصلا بحساب نمیومدم و خواهش و التماس دوست دخترم که انگار نامزد بودیم تونستم بذارم کنار وبعد از سه ماه پاکی در اواخر سال ۸۸ باشگاه بدنسازی که برادر کوچکم افتتاح کرده بود بخاطر بعضی از مسائل نتونست اداره کنه بطور معجزه آسایی به من واگذار شد ودر طول سه ماه با ورزش و تمرین وپشتکار و مراسم خاستگاری که درپیش داشتم چنان بدنی ساختم از وزن ۶۵ کیلو با قد ۱۸2 به وزن حدود ۱۰۰ کیلو با حجم عضلانی عالی که خودمم باورم نمیشد و برای همدردای خودم که گرفتار بودن و قبلا شناختی ازم نداشتن جهت انرژی دادن و کمک به ترکشون و یا به هرکسی دیگه ای میگفتم تا ۶ ماه پیش معتاد بودم باورش نمیشد و فکر میکردن که داستان میگم یا الکی امید میدم بهشون یا سربسرشون میذارم ولی اونایی که قبلا میشناختنم خیلی هاشون تونستن با توکل به خدا و با همت و تلاش خودشون رها بشن کنارم بمونن با اینکه بعد دوسال از پاکی عشقم قسمتم نشد بخاطر مخالفت خانوادشون ولی من غم از دست دادنش باز پاک ماندن و رها بودن از هر اعتیادی به کارم مدریت و مربیگری باشگاهم و تمرینات ورزشیم ادامه دادم تا اینکه فوت برادر کوچکم که باعث باشگاهدار شدنم بود کلا داغونم کرد و اینم بگم که بعد از یک سال از ازدواج عشق اولم با دختری اشنا شدم که هزاران بار از عشق اولم زیباومهربان و باوفا و بامرام …که ۳ ماه قبل فوت برادرم عقد خوانده و نامزد شده بودیم و حتی با تشویق نامزدم تونستم به مدت ۸ ماه حتی سیگارم ترک کنم که بعد دفن برادرم با دستای خودم بعد ۸ماه اولین کام و از سیگار گرفتم برای فقط یک دفعه که تا الان شده رفیق ناباب و باعث دربه دری و شروع دوباره بدبختیهام به هر نحوی بود تا سال ۱۴۰۰ که چهارمین سالگرد فوت برادرم بود بغیر از سیگار از همه مواد پاک و به دور بودم تا اینکه با شخصی اشنا شدم که کاش نشده بودم همدرد بودیم و به خیال خودش بجز مشروبات الکلی که اعتیاد بحساب نمیاد ۱۰ سال پاکی داشت و به دور از مواد مخدر بود اوایل خیلی اصرار کرد به مصرف مشروبات که موفق نبود تا اینکه تو عروسی یکی از شاگردای باشگاهم موفق شد بعد۱۲ سال پاکی و آزادگی با نوشیدن مشروب به نیت خود برسد و بعد از مست شدن با جور کردن بساط تریاک که مکمل مشروب هست و برای یک دفعه معتاد نمیکند شروع به مصرف دوباره کردم تا جایی که این کار شد برنامه هر آخر هفته ما و الان که در حال نوشتن این طومار هستم و شما دوستان عزیز که باخوندنش سرتون رو به درد میارم مصرف تریاک شده کار هر روزم و بر باد رفتن همه عزت و احترام و ارزش و اعتبار…که در زمان پاکی بدست آورده بودم در حدی که از ۱۰۰ کیلو وزن عضلانی که با هزار زحمت و تلاش و …بدست آورده بودم رسیده ام به ۷۵ کیلو و بخاطر شرم از دیدن دوستان و شاگردان و همکاران و دورو بریام که دائم یا خمار بودم یا نعشه و بخاطر احترام به ورزش و باشگاه که مکان مقدسی هست ۵ ماه نتونستم واردش بشم و به امید خدا رهایش کردم و الان حدودا ۶ ماه هست بخاطر عدم حضور خودم شرم از دیده شدنم با این وضع و ناتوانی در اداره کردنش کلا تعطیل کردم و به امید رهایی و پاکی دوباره خود و همه همدردانم که طعم شیرین پاکی و رهایی را چشیده و دوباره گرفتار هوای نفس شدند و یا همدردهای عزیزی که برای اولین بار میخواهند با توکل به خدا طعم خوش زندگی شیرین بدون وابستگی و در بند بودن را مزمزه کنند از ایزد یکتا و بی همتا آرزومندم تا دوباره با عنایت حق، بدون وسوسه و دور شدن از بنیان گرم خانواده که بهترین رفیق و دوستمان هستند و طعمه نشدن در قلاب دشمنان بظاهر دوست که بخاطر حسادت و کینه و ترد شدن از جمع خانواده و دوستان و آشنایان ،توان دیدن موفقیت و پیشرفت و محبوبیت همنوع خود را ندارد در امان بمانند و با رسیدن به جایگاه قبلی خود که سر شار از عزت و احترام و ارزش در میان آشنایان بود باعث سرافرازی و خشنودی خانواده و دوستان واقعی خود باشیم

 24. ملیحه گفت:

  سلام من روزی ۱ گرم تریاک می خورم در ۲ وعده نیم گرمی میخوام مصرفم نصف کنم چون دیروز ۵۰ گرم تریاک خریدم ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان خیلی زیاده آیا میشه یکدفعه مصرفم از ۱ گرم به نیم گرم برسونم یا حتما باید یک پنجم یک پنجم ظرف ۲۱ روز کم کنم ؟

 25. آرش گفت:

  سلام، اکثر صحبت ها رو خوندم ، این پیام رو کسی مینویسه که ۲۶ سال یعنی از سال ۷۶ شروع به مصرف تریاک کردم نه فقط تریاک بلکه هرویین ، شیشه، وینت ، و شاید خیلی چیزهای دیگه که شما حتی اسمهاشم نشنیده باشید، اون هم نه با مصرف پایین بلکه با مصرف و دوز بسیار بالا، از اونجا که شرایط مالی و موقعیت و خانواده و بقیه چیزها خوب بود و البته جاه طلبی ها و رفتارهای خودخواهانه و بی فکر خودم سال‌های سال نزدیک ۲۶ سال درگیر بودم تا جایی که روزانه ۳ تا قرص ۴۰ میل متادون مصرف میکردم که فقط رو فرم باشم و ببخشید سکس راحت داشته باشم و موارد غیره، اینها رو میگم که بدونید چه کسی با چه سابقه و حجمی داره کامنت میذاره، برای ترک قبل آر هر چیزی تصمیم و اراده تون مهمه ، من الان ترک کردم و همه چیز رو گذاشتم کنار البته نه به راحتی و خیلی اذیت شدم و تا لحظه ای که خودم واقعا تصمیم به ترک نگرفتم هیچ کسی نتونست منو قانع و وادار به ترک کنه، پس اول خودتون بخواید تصمیم واقعی بگیرید، بهتون توصیه میکنم سعی کنید به پزشک مراجع کنید و با مشاور صحبت کنید و تحت نظر و با همکاری خانواده این مشکل رو حل کنید ولی اگه تصمیمتون اینه در خفا ترک کنید، برای تریاک که اکثرا اینجا کامنت گذاشتن مهم آب درمانی و مصرف ویتامین ها غذای مناسب آبمیوه و تزریق آمپول ب کمپلکس یا نوروبیون اون هم فقط ۳ عدد نه بیشتر ، یک روز در میون هست چون خماری تریاک ۳-۴ روزه نهایتا تموم میشه ، شما قطعا نیاز به داروی مکملی برای سیستم گوارش پیدا خواهید کرد چون دچار اسهال خواهید شد، قرص های مثل رانیتیدین هیوسین میتونه بهتون کمک کنه، خوابتون به هم میریزه ، اون هم میتونید به طور موقت و فقط برای اون چند روز از قرص های خواب آور برای خواب استفاده کنید اون هم با دوز پایین و فقط برای چند روز، دوش آب سرد فوق العاده مفیده و مصرف مایعات و میوه و بازم میگم تصمیم اراده و اراده ، برای درد و خماری هم از قرص های نُوافِن و اگه شدید بود ناپروکسن استفاده کنید آخر مواد هیچ جا نیست چه پولدار باشی چه فقیر ، چه به خودت برسی چه نرسی جز خفت و خاری و ناراحتی و بی آبرویی هیچی نداره حتی اگه مدرک دکترا و مهندسی هم داشته باشید ، در نهایت آرزومندم با اراده و تصمیم قطعی و با کمک پزشک و روانشناس و خانواده بتونید ترک کنید، از گفتن و عنوان کردن اینکه معتاد هستید شرم نکنید بگید به خانواده و ازشون کمک بخواید شرم و بی آبرویی مال زمانیه که سرتون رو زیر برف کردید و فکر میکنید هیچ کس متوجه نیست، براتون بهترین آرزوها رو دارم ، یا علی

 26. آرش گفت:

  این پیام هم برای خواهرم ملیحه خانوم مینویسم، خواهر عزیزم روزی ۱ گرم مصرف تریاک اصلا چیزی نیست که شما رو ترسونده و نگران کرده، من روزی ۳ عدد قرص ۴۰ گرمی متادون میخوردم که معادل مصرف روزانه نزدیک ۸۰-۹۰ گرم هرویین هست ممکنه باورتون نشه ولی واقعیت رو میگم، اینا رو میگم که بدونید قصدم کمکه، به نظر من اون ۵۰ گرم رو پرت بده لازم هست نیست کم کم بذاری کنار چون مصرف شما خیلی پایینه، شما فقط نیاز به ۳-۴ روز مقاومت و اراده و توان و هدف داری، تا کجا میخواید خفت و پنهان کاری و تماس با مواد فروش و قایم کاری و حکایات رو ادامه بدید تا جایی پیش میرید که تمام آبرو و حیثیت و شخصیت و همه چی رو میذارید روی این بحث ، شما کافیه برای چند روز میوه های تازه ، نوشیدنی های گرم مثل چای با دارچین و زنجبیل به صورت جوشونده و آمپول ب کمپلکس بزنید ، اگه خمار شدید دوش آب سرد البته نه یهو اول آب ولرم بعد کم کم سرد کنید در روز چند بار دوش آب سرد بگیرید ، برای احتمال اسهال اگه سراغتون اومد قرص هیوسین و رانیتیدین بخورید ، برای درد شدید هم اگه داشتید مسکن بخورید، ولی فقط برای چند روز، بهتون قول میدم ظرف ۳-۴ روز این مشکل حل میشه ، و بعدش اراده و اینکه دیگه سمتش نرید ، امیدوارم موفق باشید و هیچ وقت جایگاه خانوم بودن خودتون رو برای مواد زیر سوال نبرید، یا علی

 27. حامد گفت:

  سلام فقط اومدم تشکر از همه کامنت ها بعد نظر خودم بذارم:

  علی بیست و سوم اردیبهشت ۱۴۰۰:ممنونم داداش دمت گرم

  Peter سوم اسفند ۱۴۰۰:دمت گرم که جواب عبدالغفور دادی

  نریمان دوازدهم آذر و ۱۴۰۰ و آرش ششم آذر ۱۴۰۱؛دمتون گرم ممنونم بابت این همه توضیح قشنگ و و وقتیکه گذاشتید.

  مصطفی دوازدهم اسفند ۱۴۰۰ : به شما ربطی ندارد که دیگران تز میدم،اینا تز نیست اینایی که دختر و پسر و زن و مرد اینجا کامنت گذاشتند تجربه یک درد و تو خیلی پست تر از اون هستیکه که درک کنی،شما برو دکتر،برو کمپ،برو کنگره ولی حق نداری تز بدی که اینجا کسی نظرش برای کمک مطرح نکنه.

  خدا به هممون توفیق سلامتی بده

 28. رضا۲۴ گفت:

  سلام من یه جوون ۲۶ساله هستم که تو جوونی یهو پیر شدم..من کسی رو نداشتم پشتم باشه و بخاطر سن کمی ک داشتم دیابت گرفتم وارد تریاک شدم . خدارو گواه میگیرم الان با اشک سالت ۴:۴ دقیقه صبح این تکست رو مینویسم
  دوسال وارد این دام کثیف شدم آبرو عزت خونه ماشین شغل همچی داشتم و الان جز خونه هیچی ندارم…همه میگن بابا ۲ گرمی ک یک گرمش اشغاله که مصرف نیس اما عرض کنم سر همین دوگرمه بود ک دیشب وقتی با همسرم بحث کردم با فریاد گفت بمن معتاد سگ…فقط خواستم بگم اگر مرد هستم و غیرت دارم این دوگرم رو میزارم کنار و تمام چیزهایی ک از دست دادم رو پس میگیرم…رفقا فقط یک متن میگم عقبه ذهن تون کنید هر شیرینی تلخی داره و قتی مواد میزدیم شیرینی نعشگی رو چشیدیم باید کور بشیم تلخی درد و عذاب روحی رو بکشیم..اگرمعتاد شدم حتما نفرین یکی پای گناهام بوده چشمم کور تاوان دادم دوسال از الان میخام پاک برم تو جامعه..همسرم و فرزندم یک شوهر و پدرپاک میخان که پشت شون باشه نه یک معتاد ک قدرتی جز بلند کردن لول و سین سنجاق نداره..امیدوارم خودتون ب خودتون کمک کنید پاک شید هیچ کس،پشت تون نیس جز خودتون..موفق باشید به امید آینده ای زیبا برای همه مردم مون

 29. گمهدی گفت:

  سلام به نظرم قرص هیدروکسی زین 25 و قرص کلونیدین خیلی کمکمت خواهد کرد ولی با تایید پزشک
  چون هیدروکسی زین و کلونیدین و گاباپنتین داروهای داروخانه ای برای کمک به کاهش علائم ترک هستند
  ان شاء الله که بتونی ترک کنی

  • baby گفت:

   سلام دوست عزیز لطفا منو راهنمایی کنید
   من بعد از ۶ سال ترک تریاک روزی نیم گرم
   الان ۲۸ روز هست مصرف نکردم فقط شبی ۱ یدونه قرص
   کدوئین میخوردم یکم آروم بشم، ولی همچنان بی حسی دست و پا داشتم،ولی الان ۵ روز میشه همون کدوئین هم نخوردم بازم فرقی نداشتم دست و پام بی حس و مور مور میکنه،چکار کنم
   همون یدونه استامینوفن کدوئین بخورم یا نخورم
   ممنون اگر راهنمایی کنید

 30. مهران گفت:

  سلام ، یکبار برای یه مصاحبه مهم کاری برای یکماه بعد دعوت شدم ، ۳۸ سال دارم ، بیش از ۵ سال هر روز ۳ گرم تریاک و یکی دو تا قرص ترامادول و گاهی وقتا شیشه هم میکشیدم ولی این تماس زندگیمو تغییر داد ، باید تا یکماه پاک میبودم ، اشتباهم این بود خیلی سریع کم کردم و بعد از سه روز کلا قطع کردم ، تا ۴ شب پس از قطع کامل اصلا نتونستم بخوابم شاید نیم ساعت ، شب پنجم دو ساعت خوابیدم ، روز ششم تقریبا دردی نداشتم .پس از ده روز شبا ۶ ساعت میخوابیدم ، مدتی افسرده بودم ،روزای اول دایما جکوزی و حموم بودم خیلی به کاهش درد کمک میکنه ، اشباهاتم این بود داروی کمکی و مشاوره پزشکی نداشتم !!! اشتباه دوم شیرینی جات و چربی زیاد خوردم که باعث افزایش چربی خون و داغ شدن کف پا و افزایش درد پا شد با سفارش دوستان ماست و دوغ خیلی بهتر شد برام ، حتما از داروهای کمکی مانند کلونیدین ، هیدروکسی زین ،دیکلوفناک برای هفته اول کمک بگیرید ، از چربی خون و قند خونتون مطمئن بشید بعد اقدام به ترک کنید،اگر زمان دارید یکهفته اول مقدار مصرف رو به یک سوم کاهش بدید و یک شبه قطع نکنید ، هر عملی تاوان داره ، زمانی نعشه میکردیم و حال میکردیم اینم تاوانش، مرد باشید و خودتونو از این ذلت نجات بدید ، الان پس از سه سال ترک سه ماهه باز شروع کردم فقط ترامادول که اشتباه بزرگی بود، دو روزه قطع کردم ،مقداری درد دارم و بی خوابی ولی با دارو های کمکی قابل تحمله ، حتما با پزشک” متخصص” مشورت کنید ،آهنگهای خوب گوش کنید، اگر بدجور غیر قابل تحمل خمار بودید قهوه اسپرسو امتحان کنید برا من که مفید بود ،استخر برید ، مسافرت کنید با دوستان سالم معاشرت و صحبت کنید ، جوانی و پولتونو هدر ندید. من ۵ سال از بهترین سال‌های عمرم رو جلو شومینه و سیم و چای نبات هدررررر دادم ،مادر پیرم رو بهش سر نمیزدم چون پای بساط بودم، اگر اراده اومده سراغتون بدون شک میتونید .برا همه دوستان عزیزم آرزوی موفقیت دارم ، بیکاری و تنهایی و دوستان پای بساط عوامل اصلی برگشت هستن،پس از ترک خیلی خیلی مواظب دوستان خطرناک و وسوسه کننده باشید که احتمال بازگشت زیاده ، دور دوستان قدیم رو هم باید خط بکشید !!! شماااا میتونییییید

 31. ملیحه گفت:

  سلام چرا یکی از کسانیکه کلینیک آکسون درمان شده متنی نزاشته که ببینیم عملکرد کلینیک چطوره خوبه یا بد

 32. فرشاد گفت:

  باسلام بچها سعی کنید مصرفتونو کم کنید اگه شیره می‌کشید برسونیدبهدوزپایینتر درست کند تریاک بعدچندهفته همین تریاکم دوزشوپایین بیارید خودتونو گول نزنید خودت هفته ای یه بست کم کن بخداجواب میده اگه بخوای یه روزی ترک کنی دردت خیلی کم باشه واینقدرنترسی که بخوای ترک کنی من کوچیک همه شمام به امید یه رو که همه ترک کنن.

 33. سعید گفت:

  آدمایی که مصرف میکنن فکر میکنن هیچکس نمی‌فهمه تا نبینه یا بویی احساس نکنه اما اینطور نیست چون ناخواسته تو رفتار و مکالمه و چهره تاثیر میزاره و روز به روز تاثیرش مشخص تر میشه
  اینکه به هر طریقی وارد این کار شدین به خودتون مربوطه و شاید افراد دیگه که شمارو قضاوت میکنن اگر خودشون جای شما بودن شرایط و وضعیت خیلی بدتری داشتن اما تا کی تا کی و کجا باید ادامه داد شرایط سخت زندگی برای همه هست و نباید به خاطر فراموشی چند ساعته دست به این کار زد و مصرف کرد چون فقط و فقط آدم شرایط رو با این کار بدتر میکنه من یکی از دوستانم درگیر شده و شدیدا از لحاظ فکری درگیرم کرده و میخوام کمکش کنم اومدم سرچ کردم دیدم این مطالب رو نوشتین و میخواین کنار بزارین اینو بدونین تو زندگیتون بالاخره یک نفر هست که قلبن دوستون داره و شاید نتونه بگه و کاری بکنه ولی شما به خاطره اون هم که شده دست از این کار بکشین خودتون میدونین زندگی با این وضعیت مالی تو مملکت ما خیلی سخته ولی چیزی که زجر آور میشه اینه که ببینی عزیزت داره کاری میکنه که اوضاع بدتر از بد میشه اونایی که متاهل هستن و اونایی که مجرد من مصرف ندارم و زدن این حرف که کنار بزارید برام خیلی راحت تر از چیزی هست که شما بخواین انجامش بدین ولی اینو بدونین ما شاید نتونیم و توان مالیش رو نداشته باشیم که کمک کنیم به ترک شما و لی شما یه همتی دارین که وقتی میخواین استفاده کنین هر کاری میکنین و آخر سر انجامش میدین پس چرا تو جهت معکوس استفاده نشه و همتتون رو خلاف خواستتون که مصرف هست به راه نندازین خواهشم به عنوان فردی که درگیر نیست ازتون اینه هرچقدر سخت و درد آور ولی همت کنین سلامت بشین وقتی خودتون بخواین و ایمان به کارتون داشته باشین حتما میشه و مطمئن باشید اون بالا سری هم میفهمه و درکتون میکنه ما دردمون اینه که همیشه دنبال یه نفر هستیم که تقصیرات رو گردن اون بندازیم اینجا هر طور و هر جوری باشه از رفیق بد تا هر چیز دیگه مقصر خود ما هستیم که قدم اول رو برداشتیم اما میتونیم دیگه به راه رفتن ادامه ندیم و بایستیم باز هم میگم فقط خود شما میتونین خودتون رو کمک کنین و خود شما هستین که میتونین به زندگی خوتون و باقی اطرافیان اون خوشی رو دوباره برگردونین هزار نفر با شما بد ولی یه نفر خوب به خاطر اون یه نفر کنار بزارین به امید روزی که سلامتی کامل داشته باشین گذشته گذشته اما الان و بعد تو راه هست پس خرابش نکنین مثل گذشته درد شما درد من بود و سرتون رو درد آوردم معذرت میخوام حضرت حق پشت و پناهتون
  سعید

 34. محمد یاوری گفت:

  سلام ۶ سال شیره تریاک زدم و در این مدت انواع روش های ترکو رفتم که بهترین نوع ترکو میگم و اینکه دنبال هیچ نوع روش دیگه ای نرید.
  بهترین قرص برای ترک فقط دو تاست.کلونیدین و گاباپنتین والسلام.خودتونو گرفتار بی دو و متادون نکنید که تریاک بکشید شرف داره به این قرصای کثیف.یا علی

 35. یاشار گفت:

  سلام دوستان ،من ۳۱ سالمه ، از حول و هوشای ۲۰ سالگی با نشگی اشنا شدم و اول با ترامادول شروع شد بعدش افتادم تو خط شیره ، رفتم کلینیک قرار شد با متادون ترک کنم ولی بخودم اومدم دیدم شدم معتاد متادون،از چاله در اومدم با کله رفتم تو ی چاه عمیق ، ۵ سال بکوب شیره مصرف میکردم ،تخریبش کمتر از یکسال مصرف متادون بود، دگه داغون شده بودم تصمیم گرفتم یهویی متادون رو بزارم کنار روز ب روز ب جا اینکه خماریم کمتر بشه، بیشتر میشد، ۹ روز بیشتر نتونستم تحمل کنم ،بیخیالش شدم و شروع کردم ب مصرف شیره ،باورکنین تا ی دو هفته هر چقد شیره میکشیدم ،نشه نمیشدم و فقط جلو خماریمو میگرفت، بعد دو هفته برگشتم ب روال اولم ،و دگه هم تصمیم ب ترک نداشتم تا همین ۲۰روز پیش ک از ی معده درد کوچیک شروع شد و خیلی سریع پیشرفت کرد ،معدم ب قدری میسوخت ک انگاری توش اتیش روشن کردن و فشارم رفته بود رو 17 رفتم دکتر و بعد کلی چکاب و ازمایش و اندوسکوپی ،مسمومیت با سرب تشخیص دکتر بود ، دکتر مستقیم و بدون تعارف بهم گفت اگه مصرف گنی این اشغالا رو کمتر از یکسال ب خاطر سرب کلیه و کبدتو از دس میدی ، دوستان یهویی گزاشتم کنار از ترس سلامتیم ،ب ولله قسم 6 روز ،ب اندازه 6 سال واسم گذشت ،خودمو بسته بودم ب اب و شیر و دمنوش نعناع و دمنوش زعفرون و ناهار و شامم فقط مرغ اب پز خالی میخوردم و سوپ جو ،و اب پرتقال ،روزی 4,5 لیتر اب میخورم ،چهار پنج لیوان دمنوش ، دو سه لیوان شیر ، ب زور میخوردم، حتی ابم پایین نمیرفت ، ،دوستان دمنوش معجزه میکنه مخصوصا دمنوش نعنا ، حتما تو شیر نبات بریزین ک سردبتون نکنه زیاد . دوستان حرف اخرم رو یادتون باشه ، ی زمانی ب تریاک و شیرع میگفتن مواد سنتی ، ولی الان تریاک و شیره جز مواد صنعتیین ، توش پر از سرب و و مواد شیمیاییه ک بهتون قول میدم در عرض چند ماه مصرف کنندشو میفرسته سینه قبرستون

 36. علییرضامم گفت:

  دوستان عزیز ، مرد باشین بابا ، ترس از خماری کیلو چنده ، از قدیمم گفتن هر کیفی ،کیفری داره ، من الان 31 سالمه ,7,8 سال شیره کشیدم ، مثه همه همدردا کلی سوخت دادم تو زندگیم ب خاطر مواد ،همین بیس روز پیش ماشینم خراب شد. بردم تعمیرگاه کل پولم خرج شد و کلا 45 هزار تومن پول دستم موند ، ساعتای 8 شب بود و هوا هم شدیدا سرد و منم خمار خمار شده بودم ،سریع رفتم در خونه ساقی گفتم 30 تومن شیره بده ،گفت گرون شده ،زیر 50 تومن نداریم ، گفتم 45 تومن بیشتر ندارم ، گفت الان موز گرونه من نمیخورم ، برگشتم ،انقدر بهم برخورد ک واقعا ی تلنگر بود بهم ، گفتم دگه نمیکشم حتی اگه بمیرم ،دگه بسه این همه حقارت، دوستان باور کنین هزار بار مردم و زنده شدم ، یک دردی کشیدم ک گریه میکردم ، ب ناموسم قسم ،روز دوم شب انقدری دستم درد میکرد ک با فلاکس چای محکم کوبیدم رو دستم ،فلاکس شکست و دستم سوخت و تاول زد ، اسهال شدید در حدی ک کنار دسشویی میشستم ، دل پیچه های زجر اور ، تب و لرز ،سرد و گرم شدن ، خیس عرق شدن ،درد شدید و زجر اور دست و پا ،عطسه های پی در پی ،افسردگی ،نا امیدی ، احساس پوچی ، احساس سرخوردگی ،همه این علائم روز ب روز بدتر و شدیدتر میشد تا روز پنجم ، ولی من تصمیمو گرفته بودم یا پاکی یا مردن ، حتی ی دونه کدیین هم نخوردم ،روز ششم ب بعد هر روز از روز قبل بهتر میشدم ،و روز دهم تقریبا علائم فیزیکی تموم شد و بعدشم شروع کردم دوباره کثه اوایل نوجونیم رفتم باشگاه ثبت نام کردم دارم میرم باشگاه و شبا هم میرم انجمن . ما مردیم باید تحمل درد داشته باشیم ،خماری رو باید تو مشتمون بگیریم و بریم جلو. هیچ لذتی بهتر و بالاتر از سالم زندگی کردن تو دنیا وجود نداره . مخلص همه داداشیا

  • علیرضامممممممم گفت:

   ۴ ماه و ۳ روز شده پاکیم❤️❤️❤️❤️❤️
   باور کنین دوستان زندگیم رو ب راه شده . هر چیزی رو ک اعتیاد ب فنا داد داره میشه مثه روزای قبل اعتیادم .
   ب امید پاکی بدون تاریخ همه همدردا. یا حق

  • Peyman گفت:

   سلام خدمت داداش گلم ببین داداشی حرفات خیلی زیبا بود واسه کسانی که پاکی دارن اما اینجوری که تو نوشتی انگیزه که نمیدی بماند داری میترسونی خودت پاک شدی باقی رو نترسون گلم اولا این مدل ترک کردن اشتباهه باید پزشک اعصاب و روان شمارو تحت نظر داشته باشه با حالا داروهای خاصی که اعتیاد نداشته باشه بنده خودم الان روز ۲۵ امه که مصرف نکردم ۸ روزم هست که قرصی نخوردم …عزیزانی که میخونن بنده متادون رو نمیدونم ولی اکسی کدون هم از مشتقات تریاکه خیلی سریع اثر میکنه تحت نظر پزشک با این قرص ترکش سخت نیست نمیگم آب خوردنه ولی وحشتناک نیست اصلا از ترک نترسید من داخل خونه ترک کردم بدون اینکه خانواده بفهمن فقط دکتر رفتن یخورد مشکوک بود و سرکار نرفتن وگرنه باقیش اگه خودتونم بخواید اصلا سخت نیست نگران نباشید فقط برید به سمتش مطمئنم خیلی راحت میزارید کنار ولی فشار الکی و خرکی آوردن به بدن که عقلانی نیست سال ۲۰۲۳ زندگی میکنیم قطعا نباید مثل ۴۰ سال پیش ترک کنید همگی موفق باشید اگر سوالی در مورد دارروهای دیگه ام داشتید در خدمتم

 37. امیدی گفت:

  سلام به هموطن های عزیزم، من ۵۰ سالمه و از ۲۲ سالگی تریاک وافوری میکشیدم روزی ۶ گرم، همه روش ها رو رفتم b2, متادن، شربت تریاک و … حتی با b۲ سه سال ترک کردم به خیال خودم ولی فقط مصرف رو تغییر دادم و حتی نمی تونستم قرص b2 که فقط دو میلی گرم بود رو ترک کنم. عزیزان شما بهترین ها هستید که درگیر اعتیاد شدید، این رو از روی تجربه میگم باور کنید بهترین آدم ها از نظر اخلاقی خیلی راحت در دام اعتیاد می افتند حالا به هر شکلی، ختم و مخلص کلام، در حال حاضر دو ماه که مصرف رو کم کردم چون صبح ها نمیتونم تریاک بکشم و شاغل هستم مصرفم رسیده ۲/۵ سی سی متادن که البته یک متادن ۴۰ رو در ۵۰ سی سی آب حل کردم و دو و نیم سی سی با سرنگ میخورم، بعد از ظهر ها هم البته فقط ساعت ۴ تا ۵ رسوندم به ۱/۵ گرم تریاک وافوری، حالم خیلی خوبه و همینطور میخوام طی ۴ ماه دیگه کم کنم به امید پروردگار، اول دوستان هم محفلی رو کنار بگذارید یک جا واسه خودتون بگیرید یا اونایی که مشکل ندارن توی منزل خودشون، به هیچ وجه تریاک رو تغییر ندید نیم کیلو یا ربع کیلو تریاک خوب بگیرید و با ترازوی جیبی شروع کنید، تریاک رو نمیشه یکدفعه ترک کرد کل سیستم بدن میریزه به هم، دوستی دارم که با همین روش طی شش ماه رسوند به نیم سی سی متادن که مقدارش رو گفتم و یک چهارم گرم تریاک وافوری و بعد طی دو ماه با اسپند کامل گذاشت کنار، الان دو ساله مهاجرت کرده کانادا و داره زندگیشو میکنه و از خدا میخوام همیشه سالم و موفق باشه، البته شاید این روش رو بعضی به سخره بگیرن ولی اونایی که تجربه دارن فهمیدن من چی میگم. دعام کنید، الهی که همه معتادای با مرام و باوفا از شر اعتیاد خلاص بشن، آمین

 38. پزشک معتاد سابقه 30 ساله گفت:

  سلام دوستان بعنوان کسی که هم پزشکم و هم سابقه طولانی مصرف رو دارم…….. به هیچ وجه سراغ متادون و ب دو نرید …. خواست و اراده قوی …. پیاده روی تعریق و دوش اب ولرم مکرر …. دمنوش فراوان …. و تحمله

 39. عالیجناب گفت:

  سلام ، من روزی 15 گرم تریاک میخورم ، میزارم تو دهنم که مثل شکلات آب بشه ..اینم دیگه بهم جواب نمیده و با این مقدار مصرف و گرون شدن تریاک و جنس های آشغال ، با آدم خمار هیچ فرقی ندارم .. حیفه پول کارگری و بدبختی که اینجوری حرومش میکنم ..خیلی ترک کردم ، ولی بعد دو سه ماه باز میرفتم سر پله اول … راحت ترین ترک و با قرص کلونودین تجربه کردم ، تمام عوارض ترک و به حداقل میرسونه .. سعی کنید شب ها بخورید و بلافاصله بخابید…… شربت هیدروکسی زین هم برای ، بی قراری ، عالیه . از خماری بخاطر یکی دو گرم نترسید چند روز کمش کنید و بعدم قطعش کنید . مهم ترین کار بعد از ترک ، پاک موندنه ، تازه بعد ترک سختی وسوسه شروع میشه .. کاش همه چی با اون چند هفته درد تموم میش…

 40. Mahyar گفت:

  به چند روز مونده فکر نکنید، به این فکر کنین کی یک هفته از عمرمون رفت ،به اینکه چقدر زود عمرمون فلان سال رفت نفهمیدد چه برسه به این چندروز پیش رو.ما هرچی بهش فکر میکنیم و ترس داریم بدتر میگذره. هربار لغزش یهو میگی عهههه الان یک ماه پاک بودما الان دو سال پاک شده بودما ..

 41. ادمین گفت:

  سلام من الان در حال ترک هستم خیلیم بی حالم اینای که می خوان با دارو ترک کنن خیلی بد هست همون تریاک یا شیرو کم کنید اندازه نیم گرم بعد ترک کنید بهترین روش ترک

 42. حمید گفت:

  سلام دوستان برای بیماری لعنتی اعتیاد بهم دارو تجویز نکنید یهو یکی قلبش خرابه ریه ش،قند داره،ام اس داره واسه هرکس یه نسخه جواب نمیده از متخصصان ترک جسمی کمک بگیرید الان اینهمه مراکز،ترک هست کمپ هست کنگره شصت هست کلینیک‌ها متادون هست لطفا بهم دیگر خوب کمک کنیم اونهایی که سالهای اول ودوم مصرف هستند زیاد درگیر نیستن راحتر کنار میرن مم خودم ۱۸ سال تریاک کشیدم تجربه ترک های سخت رو دارم ولی ترک آدم ۱۷ سال سن با ۴۷ساله فرق داره دارو اعصابم بهم تجويز نکنید من خودم خوندم گاباپنتین،،،وبنزودیاز،راحت تجويز میشد تو نظرات اعتیاد از راه صحیح ش بره نیاز نیست عمر آدم تباه کنه میشه تو ماه‌های اول سال اول گلوگاه گرفت،امیدوارم تونسته باشم کمک فکری داده باشم چون الان دیگه درمان هست دهه هفتاد واقعا نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *