تریاک

توسعه تجارت مواد اعتیاد آور که هرساله زندگی تعداد زیادی از مصرف کنندگان را به ورطه نابودی میکشاند، میتواند بزرگترین و ترسناک ترین تهدید برای تمام جوامع بشری باشد، تریاک قدیمی ترین و مشهورترین مخدری است که بسیار اعتیاد آور بوده و اکثریت از عوارض کشیدن تریاک با سیخ و یا تزریق آن بی اطلاع هستند و چون در کشور ما نسبت به سایر مواد مخدر از شیوع مصرف بالاتری برخوردار است، برنامه های پیشگیری و آگاهی رسانی درباره ی مضرات مصرف تریاک باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد، جالب است بدانید مراجعه بیماران برای ترک اعتیاد تریاک از بیشترین موارد مراجعه در کلینیک ترک اعتیاد آکسون است.متخصصین، مشاورین روانپزشکی و روانشناسی و پزشکان کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی به شما عزیزان در زمینه ترک تریاک میباشند، روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزینی آن به همین منظور پزشکان مجموعه برای درمان از هیچ شبه مخدر استفاده نمیکنند.

تریاک

تریاک

تاریخچه تریاک

خشاش از گیاهان آسیای صغیر است و حدود 2500 سال قبل در منطقه مدیترانه کشت میشده است، از آثاری که از سومریها باقی مانده است، متوجه میشویم که آنها این ماده را استعمال میکرده اند و آن را گیاه شادی بخش می نامیدن، در نوشته های هومر یونانی که 600 سال قبل از میلاد مسیح می زیسته استفاده از گل خشخاش به چشم میخود، زنان مصری از شربت تریاک برای کاهش خشم و تسکین درد ها استفاده میکردند، بقراط از تریاک برای درمان اسهال و دردهای جسمانی استفاده میکرده است و پزشکان برجسته ایرانی مانند ابو علی سینا و  زکریای رازی تریاک را برای تسکین دردها تجویز میکردند، در اواسط قرن هفدهم میلادی، زمانی که کشیدن تریاک در چین متداول گشت، مشکلات جدی اعتیاد آن نمایان شد

در قرن هجدهم تریاک راه به سوی اروپا و آمریکا شمالی باز نمود و تبدیل به یکی از اقلام تجاری مهم آسیای شرقی شد، با شیوع اعتیاد به تریاک و نمایان شدن عوارض این ماده ی خطرناک، کم کم مبارزه برای ترک تریاک و جلوگیری از مصرف این ماده در کشور های مختلف شروع شد، این تلاش ها در خیلی از کشورهای دنیا به صورت جدی شروع شد و تا کنون نیز ادامه دارد اما با ممنوعیت خرید و فروش این ماده و اطلاع رسانی های گسترده در باره ی عواض جبران ناپذیر آن، هنوز نگرش های غلط و آثار به جامانده از قرون وسطی در ارتباط با تریاک سالیانه هزاران نفر را به کام مرگ میکشاند، کافیست تصمیم بر ترک تریاک بگیرید، تا با اراده شما و دانش و تجربه متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون، شانس ادامه زندگی پاک و سالم را به خود و خانوادیتان بدهید.

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

مواد قلیایی موجود در تریاک، پس از ورود به بدن شخص مصرف کننده، حدود 24 الی 48 ساعت در بدن شخص باقی میماند که باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری بر سیستم دفاعی فرد میشود، اما احساسات خوشایند به وجود آمده بر اثر مصرف تریاک کمتر از 4ساعت دوام دارد و نکته ای که نباید آن را فراموش کنیم این است که مصرف تریاک می تواند به سرعت اعتیاد جسمانی و روانی در فرد ایجاد کند.

باید آگاه باشید که ترک تریاک و رهایی از وابستگی روانشناختی و جسمانی این ماده مخدر مستلزم دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی جهت جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر میباشد.

حتما مطالعه کنید: ترک تریاک
کلینیک ترک اعتیاد

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

درمان نگهدارنده یا متادون درمانی،  یکی از روش های غیر اصولی ترک تریاک است که متاسفانه امروزه توسط بسیاری از مراکز درمانی اعتیاد استفاده میشود، متادون شبه مخدری با خاصیت وابستگی بالا میباشد و در روش متادون درمانی مراکز درمانی تنها اعتیاد فرد را از تریاک به متادون تغییر میدهند، این کار نه تنها کمکی به فرد مصرف کننده نمیکند، بلکه تنها باعث اعتیاد فرد به متادون میشود و فرد مصرف کننده  برای بدست آوردن سلامتی کامل اینبار باید اقدام به ترک متادون کند که به مراتب سخت تر است

حتما مطالعه کنید: متادون چیست؟

یکی از دلایلی که از کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران یاد میشود، روش درمانی بخصوص متخصصین مجموعه است، در کلینیک ترک اعتیاد آکسون از هیچگونه شبه مخدر مانند متادون برای درمان اعتیاد استفاده نمیشود، وتنها از داروهای ضد مخدر استفاده میشود که کوچکترین خطر وابستگی برای فرد ندارد، به زبان دیگر روش درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون حذف کامل ماده ی مخدر از بدن شخص مصرف کننده میباشد نه جایگزین کردن آن با مخدری دیگر، پس توصیه میکنیم اگر که قصد ترک تریاک یا سایر مخدر ها را دارید،همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

بهترین و سریعترین روش ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد آکسون

تا کنون بسیاری بیماران وابسته به تریاک، توانسته اند با بستری در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی آکسون، به روش سم زدایی مراحل درمان اعتیاد خود را طی کنند مراحل درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون به این صورت است که ، برای ترک تریاک فرد مصرف کننده،15روز تحت نظر روانپزشک، پزشک و مشاورین متخصص، بستری میشود و مراحل درمان اعتیاد را طی کنند. البته این زمان تنها برای درمان سم‌ زدایی تدریجی بدن فرد بیمار و برطرف ساختن اثرات تریاک روی جسم وی محسوب می‌گردد. توان‌بخشی و درمان اعتیاد یک فرآیند چند وجهی، چند مرحله‌ای و طولانی مدت می‌باشد. سم‌زدایی مواد مخدر از بدن و نجات فرد از وابستگی جسمی به ماده مخدر ، تنها بخش مقدماتی مسیر اعتیاد را تشکیل می‌دهد. در واقع سم‌زدایی جسمانی و آن‌چه در تحت عنوان “ترک اعتیاد یک روزه، سم زدایی سریع یا سم زدایی فوق سریع خوانده می‌شوند، برای تغییر الگوی اعتیاد کافی نبوده و در صورتی که با سایر وجوه درمان اعتیاد همراه نگردد، احتمال عود بسیار بالایی خواهد داشت. کلینیک بستری ترک اعتیاد آکسون، ترکیبی از طرح‌های مختلف سم‌زدایی مواد مخدر، تکنیک‌های بازتوانی به طور مداوم ارتقاء یافته، دسترسی به تجهیزات پزشکی مدرن و درمان دارویی بسیار موثر، ایمنی و ترک اعتیاد شما را تضمین می کند. کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی آکسون تیم کاملی از متخصصان، جهت دادن انواع خدمات از قبیل : خدمات ترک اعتیاد، روانکاوی اعتیاد ، خدمات روانشناسی و روانپزشکی ترک تریاک و جلوگیری از بازگشت مجدد به سوی این مواد مخدر می‌باشد.

مرکز سم‌زدایی و ترک اعتیاد آکسون در تهران برای سم‌زدایی سریع و فوق‌سریع ترک تریاک عمل پاکسازی بدن را انجام می‌دهد و از جدیدترین داروی ترک اعتیاد تریاک، که داروی ضد مخدر می‌باشد و گیرنده‌های مغزی را از ماده‌ی تریاک پاک می‌کند و بعد از مرحله‌ی سم‌زدایی درمان‌های مکمل آن اغاز می‌گردد و زمان ترک تریاک را کوتاه‌تر می‌کند.

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

مشتقات تریاک کدامند؟

از تریاک 25 ماده ی قلیایی با آلکالوئید مثل مرفین، کدئین، متادون مشتق شده است و از مهمترین  آلکالوئیدهای تریاک میتوانیم، نارکوتین، پاپاورین، تبائین و نارسئین را نام ببریم که دارای مصارف پزشکی میباشند و به منظور تسکین درد تجویز میشوند، اما در بسیاری از مواد مورد سوء مصرف قرار میگیرند نام ببریم، که دارای مصارف پزشکی میباشند و به منظور تسکین درد تجویز میشوند، اما در بسیاری از مواد مورد سوء مصرف قرار میگیرند نام ببریم.

حتما مطالعه کنید: مرفین چیست؟
مرکز ترک اعتیاد

مشتقات تریاک

تریاک، علاوه بر اینکه به صورت خام و یا پرورده مصرف میشود، در قالب های دیگری مثل سوخته تریاک و شیره تریاک نیز مورد مصرف قرار میگیرد

سوخته تریاک چیست؟

پس از مصرف تدخینی (دود کردن) تریاک با وافور، ماده‌ای به رنگ قهوه‌ای سوخته و براق به دست می‌آید که “سوخته تریاک” نام دارد.سوخته تریاک  را در آب حل کرده و شربت بنفش رنگی که به دست می‌آید را مصرف می‌کنند.

شیره تریاک چیست؟

سوخته تریاک را در آب حل می‌کنند و می‌جوشانند و سپس آن را از صافی عبور می‌دهند و آنچه که باقی می‌ماند تفاله نام دارد، محلول حاصل را مجدداً حرارت می‌دهند که با این کار ماده خمیری و سفت و غلیظی به رنگ قهوه‌ای روشن به دست می‌آید که “شیره” نام دارد،  شیره تریاک خیلی قوی‌تر از تریاک است و به صورت تدخینی و یا خوراکی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

تریاک چگونه مصرف میشود؟

تدخین تریاک (دودکردن):

کشیدن تریاک به وسیله وافور و یا با وسایلی مثل سیخ و سنجاق، قلیان و قل قل (وسیله ای شبیه قلیان که به صورت دست ساز و با استفاده از یک بطری و مقداری شیلنگ پلاستیکی ساخته می‌شود)

خوردن تریاک:

به صورت قرص‌های تریاک یا به وسیله حل کردن در آب یا چای و نوشیدن آن

تزریق تریاک:

در این روش، تریاک را با آب حل كرده و در یك قاشق فلزی می‌ریزند و آن را كمی حرارت می‌دهند، سپس آن را روی پنبه یا اسفنج می‌ریزند و با سرنگ می‌كشند و داخل رگ تزریق می‌كنند

در صورت مصرف تریاک چه اتفاقی می افتد؟

مصرف این مخدر پیامدهای گوناگونی را به همراه دارد که به برسی سه مورد از مهمترین آنها میپردازیم:

1 ایجاد وابستگی جسمی

در فرد “وابستگی جسمی” ایجاد می‌شود. وابستگی جسمانی زمانی رخ می‌دهد که بدن به‌طور مکرر در مرض مواد شیمیایی قرار گرفته و با حضور آن‌ها سازگار می‌شود و زمانی که به‌طور ناگهانی مصرف مواد مخدر قطع شود، علائم محرومیت مثل تهوع، دردهای عضلانی، لرز، تعریق در فرد مصرف کننده ایجاد خواهد شد که خوشایند نیست به‌طوری که فرد را مجبور می‌سازد فواصل زمانی مشخص (۸ تا ۱۲ ساعت) از این ماده استفاده کند، تا اضطراب غیر قابل تحمل ناشی از محرومیت از مواد را از بین ببرد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم اعتیاد به تریاک

2 ایجاد تحمل

پیامد دیگر مصرف تریاک، “تحمل” است. تحمل زمانی رخ می‌دهد که بدن ابتدا در ازای مصرف مقدار کمی از ماده مخدر پاسخ داده و فرد به احساس لذت می‌رسد امٌا هر چه زمان پیش می‌رود و مصرف مواد ادامه می‌یابد، بدن نسبت به ماده مورد مصرف تحمل پیدا کرده و فرد مجبور است هر بار برای آن‌که احساسات خوشایند قبلی را تجربه کند، میزان بیشتری از ماده را مصرف نماید و بدین ترتیب روز به روز میزان مصرف مواد در او بیشتر می‌شود.

3 وابستگی روان‌شناختی

پیامد دیگر مصرف تریاک، “وابستگی روان‌شناختی” به آن است. وابستگی روان‌شناختی زمانی رخ می‌دهد که فرد تمایل شدیدی به مواد  مخدر پیدا می‌کند و تحت هر شرایطی با ولع به دنبال به دست آوردن این ماده می‌رود. در واقع این نوع وابستگی ، همان اعتیاد روانی است و به دلیل قدرت و نیروی بالایی که دارد ، غلبه بر آن دشوارتر از اعتیاد جسمانی خواهد بود. این حالت حتی پس از ترک جسمانی مواد مخدر هنوز باقی مانده و علت اینکه ترک اعتیاد تریاک در بسیاری از بیماران با شکست روبرو شده و دوباره به سمت مواد مخدر گرایش می‌یابند، نیز همین وابستگی روانشناختی به مواد مخدر است.

به همین دلیل ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه، تحت نظر و مراقبت دائمی متخصصین روانشناسی، متخصصین روانپزشکی و متخصصین علوم اعصاب شناختی انجام میگیرد تا علاوه بر درمان جسمانی، فرد مصرف کننده از نظر روحی و روانی نیز پاک شود و دیگر نیازی به مصرف مواد اعتیاد آور نداشته باشد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم مصرف تریاک

آیا مصرف تریاک ممکن است به اعتیاد آن منجرب شود؟

پاسخ این سوال در حرف خیلی کوتاه و در عمل بسیار سخت و دردناک است، بله، مصرف تریاک باعث اعتیاد میشود، تریاک مخدری بسیار اعتیاد آور میباشد، تریاک، در ابتدا می‌تواند احساس لذت  شدیدی ایجاد کند که پس از آن احساس رخوت و آرامش به فرد مصرف کننده دست می‌دهد،  همین مسئله باعث می‌شود که فرد بارها و بارها برای تجربه این حالات به مصرف تریاک بپردازد و سیستم‌های مغزی او سریعاً به مصرف ماده وابسته شود و اعتیاد شکل بگیرد.

اما نکته ای که در این میان مهم است تصمیم برای بازگشت به زندگی و جبران فرصت های از دست رفته است، به همین جهت به تمامی کسانی که قصد و تصمیم به ترک دارند توصیه میکنیم، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند و خود روش های ترک سنتی را بکار نگیرند چرا که ترک غیر اصولی مواد اعتیاد آور همچون تریاک، دارای عوارضی شدید میباشد،در این راستا مشاورین و متخصصین مرکز ترک اعتیاد آکسون در خدمت شما هستند تا با ارائه خدمات درمانی و مشاوره در کوتاه ترین زمان، به بهترین نتیجه که ترک تریاک بدون درد و خماری است حاصل شود.

علائم تشخیص وابستگی به تریاک چیست؟

اگر فردی به صورت مستمر به مصرف مواد افیونی بپردازد، در صورت نرسیدن مواد افیونی به بدنش، علائم ترک را نشان میدهد و ناچار است برای از بین رفتن این حالات به مصرف مواد مخدر بپردازد، معمولا این علائم، شش تا هشت ساعت پس از آخرین مصرف ظاهر شده و روز دوم یا سوم به اوج خود میرسد، در ادامه به برسی برخی از این علائم میپردازیم:

بی نظمی درجه حرارت بدن (تب، کاهش دمای بدن و احساس سرما و لرز)

بی‌قراری، تحریک پذیری، افسردگی، بی‌خوابی و پرش عضلانی (تشنج)

گرفتگی عضلانی، درد استخوانی و کشیده شدن عضلات

شک ریزش، آب ریزش بینی، تعریق و خمیازه کشیدن

تمایل یا ولع شدید به مصرف مجدد (Gnivarc)

سیخ شدن موهای بدن

سکسکه و عطسه

اتساع مردمک‌ها

دل پیچه و اسهال

کلینیک ترک اعتیاد

وابستگی به تریاک

اما در صورتی که مصرف تریاک متوقف شده و مراحل ترک تریاک با موفقیت پشت سر گذارده شوند، علائم مذکور پس از هفت تا یازده روز بعد از درمان اعتیاد فروکش می‌کنند.

اما علائمی همچون بی‌قراری، تحریک پذیری، پرخاشگری، اختلال خواب، افسردگی و به‌ویژه اشتیاق شدید برای مصرف مجدد مواد مخدر ممکن است تا ماه‌ها پس از ترک باقی بمانند که در این زمان خدمات روانشناسی، کار درمانی، گروه درمانی و خانواده درمانی می تواند موجب گردد که بیمار بتواند اشتیاق خود را برای مصرف مجدد کنترل نماید، به همین منظور کلینیک ترک اعتیاد آکسون،  با بهره مندی از مشاورین روانشناسی و روانپزشکی مجرب اقدام به برگذاری جلسات مشاوره ای گروهی، فردی و خانوادگی برای شخص مصرف کننده میکند تا درمان اعتیاد به بهترین حالت انجام بگیرد

چگونه میتوان تشخیص داد که فردی تریاک مصرف کرده است؟

کسانی که برای اولین بار تریاک مصرف می‌کنند، تهوع پیدا کرده و استفراغ می‌کنند. مردمک‌های چشم شان ریز می‌شوند، نبض و ضربان قلب کند شده،  فشار خون پایین می‌آید و تنفس نیز به آهستگی صورت میگیرد، به دنبال این وضعیت بدنی، فرد احساس گرمی، لذت و آرامش پیدا می‌کند و ممکن است به خواب عمیقی فرو برود. علائم زیر و یا مواردی از آن‌ها، بسته به میزان و نوع ماده مصرفی در کسی که تریاک مصرف کرده باشد، قابل تشخیص است:

تعریق زیاد

تکرار ادرار

کاهش اشتها

تهوع و استفراغ

ناتوانی در تمرکز

اختلال در بینایی

خواب آلودگی زیاد

ناهماهنگی حرکتی

شنگولی و سرحالی

فقدان درد یا استرس

کاهش تحریکات جنسی

خارش نقاط مختلف پوست

احساس گسستگی عاطفی

دگرگون شدن خلق و فرایندهای اخلاقی

کلینیک ترک اعتیاد

نکاتی در مورد تریاک

آیا مصرف تریاک میتواند مصرف سایر مواد را در پی داشته باشد؟

تریاک از خانواده افیون‌ها بوده و ماده اصلی تشکیل دهنده آن مرفین می‌باشد و چون سلول‌های مغز به سرعت نسبت به این مواد شیمیایی تحمل پیدا می‌کنند، فرد ناچار است هر مرتبه دوز بیشتری از این مواد را مصرف کند، بتواند به احساس خوشایند قبلی برسد و رفته رفته ممکن است به انواع قوی‌تری افیون‌ها که مرفین بیشتری دارند (مثل هروئین) کشیده شود.

مشاورین و متخصصین مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی آکسون، آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره ای همراه شما باشند تا هرچه سریعتر اقدام به ترک کنید و از ابتلا به مصرف چندین نوع مخدر جلوگیری کنید.

کلینیک ترک اعتیاد

مصرف چند نوع مخدر

عوارض کوتاه مدت مصرف تریاک کدامند؟

مواد افیونی مثل تریاک دارای آثار مصرف کوتاه مدتی هستند که تا پس از 8 ساعت باقی می مانند، برخی از این عوارض عبارتند از:

خشکی دهان

تهوع و استفراغ

کاهش فشار خون

کاهش احساس درد

تغییرات رفتاری یا روانی

سنگینی دست و پا و رخوت

افت عملکرد شغلی و اجتماعی

انقباض عضلات صاف حلب و مجاری

انقباض مردمک (سوزنی شدن مردمک)

احساس گرما، گرگرفتگی و خارش بینی

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف تریاک

عوارض مصرف بلند مدت تریاک کدامند؟

اولین و مهم‌ترین عارضه مصرف طولانی مدت مصرف تریاک، ایجاد وابستگی و اعتیاد به آن است است، عوارض دیگری که در اثر مصرف این مخدر در فرد ایجاد می‌شود عبارتند از:

کاهش علایق و انگیزه‌ها

بی‌حسی و عدم تعادل بدنی

آسیب‌های ریوی، کبدی و کلیوی

کاهش فعالیت روده‌ها و یبوست مزمن

بی اشتهایی و سوء تغذیه و کاهش وزن

به‌هم خوردن دوره‌های قاعدگی در زنان

ایست تنفسی و مرگ به دنبال مصرف زیاد

کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ در مردان

خارش و تیره شدن رنگ پوست، تیرگی لب‌ها، کهیر

پایین آمدن سطح سلامت به علت بی‌توجهی به وضعیت بهداشتی و مراقبت های فردی

تغییر ساعت خواب و بیداری، بی‌خوابی هنگام شب و خواب آلودگی و چرت زدن در طول روز

تضعیف دفاع بدن در مقابل بیماری‌ها و احتمال ابتلا به عفونت‌های ویروسی مثل ایدز، هپاتیت، عفونت‌های پوستی و آبسه

حتما مطالعه کنید: اوردوز تریاک

مصرف تریاک چه اثری بر روی مغز میگذارد؟

مواد افیونی از جمله تریاک با کاهش جریان خون در نواحی خاصی از مغز، اثر تضعیف کننده روی آن دارند، یعنی فعالیت‌های مغز را کند می‌کنند. مغز انسان به‌طور طبیعی گیرنده‌هایی برای مواد افیونی دارد، چرا که ساختار این مواد بسیار شبیه اندورفین‌هایی است که خود مغز تولید می‌کند. این اندورفین‌ها در زمانی که فرد با درد یا استرسی رو‌به‌رو می‌شود ترشح می‌گردند، آن‌ها فواصل بین سلول‌های عصبی را پر کرده و مانع از آن می‌شوند که این سلول‌ها پیام‌های درد را مخابره کند و بدین ترتیب باعث کاهش احساس درد در فرد می‌گردند، افیون‌ها نیز با همین مکانیسم باعث احساس لذت در فرد مصرف کننده می‌شوند، اما در صورتی که به‌صورت مداوم و طولانی مدت مصرف شوند، فرد به آن ماده وابستگی پیدا می‌کند، چون مغز به حضور پیوسته مواد مخدر عادت کرده و این مواد جایگزین اندور‌فین‌های طبیعی مغز می‌شوند و لذا اگر مواد مخدر به سلول‌های مغزی نرسند، احساس درد در انسان ایجاد می‌شود و او ناچار است برای رهایی از این وضعیت دائماً مواد مصرف کند.

کلینیک بستری ترک اعتیاد آکسون در زمینه درمان اعتیاد به تریاک و به اصطلاح ترک تریاک خدمات درمانی ویژه و تخصصی به بیماران ارائه می‌دهد. در این مرکز ترک اعتیاد کلیه بیماران بنا به نوع مواد مخدر مصرفی، میزان مصرف، شرایط جسمانی، پیش زمینه‌های روانی و غیره، مراحل درمان خاص خود را سپری می کنند. بیماران پس از بستری زیر نظر روانپزشک سم‌زدایی می‌شوند و علاوه بر ویزیت‌های روزانه روانپزشک و تجویز داروهای غیر مخدر و غیرنگه دارنده، تیم روانشناسی نیز به صورت روزانه جلسات مشاوره فردی، گروهی و خانوادگی را برای آن ها برگزار می‌کند. در این مرکز پروسه درمان پس از ترخیص فرد بیمار از کلینیک همچنان ادامه دارد. برگزاری جلسات گروه درمانی جهت بررسی وضعیت بیمار و تلاش برای رفع مشکلات روانشناختی وی ادامه پیدا می‌کند. بسته به شرایط فرد ممکن است از یک تا شش ماه به طول بی‌انجامد. بنابراین روند ترک اعتیاد تریاک مستلزم اراده قوی و استوار خود فرد و همراهی و صبوری خانواده و اطرافیان وی می‌باشد.

درمان های غیر پزشکی ترک تریاک

درمان اعتیاد از طریق برخی روش های غیر پزشکی نیز انجام می شود، این روش ها مورد تایید هیچ یک از درمانگران نیست و تنها روش ترک اعتیاد مورد تایید درمانگران و متخصصین، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از متداول ترین روش های ترک غیر پزشکی می پردازیم.

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی

یکی از متداول ترین روش های ترک گیاهی، ترک با استفاده از داروهای گیاهی می باشد که مقاله کپسول دوغی یا قرص فلفلی چیست؟ به بررسی مفصل این نوع داروها پرداخته ایم، اما نکته ای باید از آن آگاه باشید این است که این داروهای گیاهی، به دلیل شباهت ساختاری که با مخدرها دارند خود باعث ایجاد وابستگی می شوند و نه تنها کمکی به ترک بیمار نمی کنند بلکه باعث وابستگی بیمار نیز می شوند.

ترک تریاک با اسپند

یکی دیگر از روش های درمان غیر پزشکی ترک اعتیاد با اسپند است که هیچ توجیح علمی و پزشکی ندارد و عملا هیچ کمکی به وضعیت بیماران نمی کند. دود اسپند یا خوردن دانه های آن تنها باعث می شود تا بیمار دچار علائم ترک شود و در صورت عدم کنترل وضعیت بیمار توسط درمانگر باعث ایجاد لغزش و مصرف مجدد مخدر توسط بیمار می شود.
آشنایی با علائم ترک به بیماران و خانواده آنها کمک بسیاری در روند درمان می کند که برخی از این علائم عبارتند از:

تعریق زیاد
بی قراری و بی تابی
انجام حملات هیجانی
حس سرما و لرزش اندام ها
دردهای عضلانی مفصلی
پرخاشگری و اختلال در خلق و خو

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم:

مصرف تریاک بصورت کشیدنی:

دوز مصرفی کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرفی بین 1.5 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین 3 الی 5 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دوز مصرفی بیش از 5 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف تریاک بصورت خوراکی:

دوز مصرف کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرف بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرف بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دور مصرف بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف شیره تریاک بصورت خوراکی و کشیدنی:

دوز مصرفی کمتر از 1 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرفی بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دوز مصرفی بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

توجه داشته باشید که:
برای بستری و درمان بصورت فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.
روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان، روانپزشکان، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

سوالات متداول تریاک

1آیا تریاک باعث افزایش قوای جنسی می‌شود؟!

یکی از علل شایع گرایش به تریاک در کشور ما به ویژه در بین مردان، ناتوانی جنسی است اما واقعیت آن است که تریاک یک ماده کند کننده بوده و با پایین آوردن تحریکات جنسی، ارگاسم را به تأخیر می‌اندازد. این ویژگی تریاک پس از چند بار مصرف باعث می‌گردد که چرخه قاعدگی در زنان به هم خورده و در مردان نیز اختلال نعوظ شکل بگیرد و در نهایت توان و میل جنسی در هر دو جنس را کاهش می‌دهد.
2آیا مصرف تریاک برای افراد مبتلا به دیابت مفید است؟!

برخی افراد مبتلا به دیابت معتقدند که مصرف تریاک با افزایش سوخت و ساز سلول‌ها، باعث پایین آمدن قند خون آن‌ها می‌شود. اما باید دانست که تریاک نه تنها دیابت را کنترل نمی‌کند بلکه چون مانع ترشح انسولین از پانکراس می‌شود، ممکن است باعث وخیم‌تر شدن بیماری نیز بشود. همچنین دیابت و تریاک اثر توأم روی یکدیگر داشته و هر کدام به تنهایی می‌توانند آستانه درد را در فرد افزایش دهند ، به طوری که اگر یک فرد دیابتی که تریاک مصرف کرده باشد در معرض خطر سکته قلبی و یا دردی مثل آپاندیسیت قرار بگیرد، ممکن است متوجه دردها و علائم هشدار دهنده آن نشود، تا جایی که احتمالاً راه نجاتی برای بیمار وجود نداشته باشد.
3آیا تریاک اثر آرام بخش روی درد نوزادان دارد؟!

برخی از قدیمی‌ها برای تسکین درد نوزادان به ویژه زمان دندان درآوردن آن‌ها با خوراندن محلول تریاک و یا با فرستادن دود آن درون ریه‌های نوزاد سعی می‌کردند که او را خواب آلود کرده و ساکت نمایند، اما این کار در بسیاری از موارد ممکن است به سوء تغذیه، مسمومیت و یا حتی مرگ آن‌ها منجر شود و در غیر این صورت هم باعث می‌شود که این نوزادان در آینده به کودکان ضعیفی تبدیل شوند که قوای ذهنی کمی داشته و ممکن است قادر به خواندن و نوشتن نباشند.
4آیا مصرف تریاک انسان را از غم و غصه نجات می‌دهد؟!

یکی از دلایل گرایش به اغلب مواد مخدر از جمله تریاک، این است که تصور می شود مواد می‌توانند انسان را از لحاظ روانشناختی به آرامش رسانده و احساس خوشی و لذت به فرد بدهند‌. اما در واقع این حالات که پس از مصرف مواد ایجاد می‌شوند بسیار زودگذر و سطحی هستند و مصرف طولانی مدت مواد نه تنها نمی‌تواند ضامن شادی و آرامش روانی فرد باشد، بلکه به مشکلات عدیده روانشناختی از جمله افسردگی، خلق ناپایدار، بی‌قراری و پرخاشگری در افراد نیز منتهی می‌گردد.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک تریاک و سایر مخدرها با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

61 Comments

 1. محمد گفت:

  ایاتریاک برای ارتروزخوب است؟؟

  • Javad گفت:

   نه برای هیچ دردی ازش استفاده نکن گرفتارش میشی بدم گرفتار میشی ،قویترین هم باشی از پا درت میاره بگو یه دود در روز همون بدبختت می‌کنه نکن درد داری برو دکتر برو بیمارستان درمان کن ولی اینکارو نکن آینده ات رو خراب نکن با چند دود مواد نه خودت از زندگی خیر میبینی نه خانواده ات اصلا همچین کاری نکن روزای اول آره درد رو ساکت می‌کنه ولی ظاهر قضیه اینه درد هست اما تو نمی‌فهمی متوجه نمیشی بعد خود این لعنتی میشه یه درد

 2. 12 گفت:

  مدتی هست مصرف تریاک به صورت خوراک رو دارم یعنی یا تریاک را میخودم یا با ابجوش حل کرده و میخورم سوالاتی برام به وجود امده اول اینکه تب مزاج تریاک سرد است با گرم دوم اینکه ایا این مصرف باعث میشه که نسبت به زندگی و اینده بی تفاوت بسم یا نه احه نسبت به رندگیم و کار بی تفاوت هستم سوم مصرف تریاک باعث سردی مغز میشود یا نه ..چهارم حدود دو یا سه ماه میشه حالاتی برام به وجود اومده مثلا بی تفاوتی استرس بی مورد نداشتن تمرکز ایا به خاطر مصرف تریاکهست یا نه مشکاگل تفکری و مشکل چیز دیگع هست 13

  • ... گفت:

   لطفا لطفا عاجزانه ازتون خواهش میکنم که این کار رو نکنید شما نمیدونید چه عذابی برای خودتون و خانوادتون داره تغییراتی روی بدنتون میزاره که خودتون از خودتون متنفر میشید ولی نمیتونید کاری کنید لطفا هر مشکلی دارید حتی اگه بدترین مشکلات رو هم دارید سراغ این جور چیزا نرید نه تنها بهتر نمیشه بلکه بدتر هم میشه هیچ توجیهی هم برای این کار وجود نداره خودتون رو با حرفایی از قبیل آروم شدن ، به دلیل دیابت و … فریب ندید بلکه آروم نمیشید بعد یه مدت بدتر هم میشید
   لطفا باعث گریه شبانه خانوادتون نشید اونا بیشتر از شما عذاب میکشن .

 3. ایمان گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه همه حالات شما مربوط به مصرف مواد هست، احتمالا بعداز یک خواب طولانی با استرس و دلهره بیدار میشی و تنها مواد میتونه این حالت را ازبین ببره،
  تریاک، شیره و هروئين بر خلاف تصور عوام سرد هستند و باعث سردی معده و مغز و کل بدن می‌شوند، چون به این نقطه رسیدی دیگه ادامه دادن برات سخت‌تر میشه و در دام مواد دیگر از جمله متادون و ب2 خواهی افتاد، سریع برای ترک اقدام کن ولی از قرص استفاده نکن که بدبخت تر میکنه،

 4. امیر گفت:

  سلام من پدرم در خانه تریاک میکشه،و این کارو از وقتی،من به دنیا اومدم هم انجام داده میخاستم بدونم ایا این کارش،روی بدن من هم تاثیر کذاشته؟یعنی منم الان معتاد هستم بع تریاک؟

  • یک ماه پاکی گفت:

   فقط یک نکته بگم هزار سب نئشگی به یک شب خماری نمیازه ،وام هایی که مورفین بهت داده با سود هزار درصدی پس میگیره.پس حواس جمع باش متاع نادخیه مخصوصا واسه اونا که قبلا درگیرش بودن والان پاک شدن.چون ترک بعدی همیشه بدترازقبلیه شاید نتونی تحملش کنی.یاعلی موفق باشید دوستان.

 5. یه بیچاره گفت:

  سلام.پدرم دوبار تا حالا ترک کردع ولی بازم تریاک میکشه. بعد دوسال الان سه روزه کلا اخلاقش عوض شده. با خودش حرف میزنه ادا درمیاره میرقصه.همش میخندید اما امروز یه دیقه میخنده دیقه بعدش گریه میکنه،همش چرتو پرت میگه معلوم نیس چی میگه. اما باهاش حرف میزنیم تقریبا آگاهه جواب میده.قبلا هم اینجوری شده بود (بدتر بود)ولی ترکش دادیم. (۴۸سالشه مثلا)? خسته شدم پول هم نداریم دوباره ترک کنه چ کنیم?

 6. گمنام گفت:

  با سلام
  امروز چهل و هفتمین روز پاک بودنم‌ از هر گونه مواد افیونی است ، حتی یک عدد قرص مسکن .
  این که مینویسم تجربه شخصی من در این چهل روز است ؛
  امیدوارم این تجربه من ، برای خواننده مطلب مفید باشه و بتونه نجات پیدا کنه
  روزی ۳۵ تا ۴۰ گرم تریاک صل علی با وافور دود میکردم
  اولش از یک بست شروع شد و به دو بست و چهار گرم و شش گرم و نهایتا به روزی ۴۰ گرم رسید
  البته مواقعی که میهمان داشتم بیشتر هم می‌شد .
  به سبب شغلی که دارم ، صبح قبل از رسیدنم به کارخونه ، کارگرها منقل و چایی و صبحانه را آماده می‌کردند ،از صبح که می نشستم به کشیدن تا شب ساعت ۱۰ شب که برم خونه .
  این وضعیت ۵ سال طول کشید .
  بسیار روزگار بدی بود ، اینقدر بد که اصلا نفهمیدم بچه‌م تو این مدت چجوری بزرگ شد.
  در حق خوانوادم ظلم کردم ، در حق بچم ظلم کردم ، همه چیز برای خانوادم در حد عالی فراهم میکردم ولی همین که هیچ وقت نبودم و به واسطه ترس از خماری و ابرو ریزی ، یک مسافرت هم نبردمشون تو این مدت ، از خوردن تریاک و شیره هم متنفر بودم و تحت هیچ شرایط مصرف خوراکی نداشتم
  تا اینکه روزی یکی از مشتریان آمد کارخانه و از روش ترک خودش برای من گفت ، اونم دو ماهی بود که ترک کرده بود .
  البته چون به من خیلی خیلی خیلی سخت گذشت اول از همه توصیه می‌کنم برای ترک حتما حتما به کلینیک حرفه ای و مجوز دار مراجعه کنید و اول راهنمایی بگیرید و مشاوره کنید بعد اقدام کنید
  من به شخصه جناب عزراییل رو به چشم دیدم تا به این چند روز رسیدم .
  شب اول که خوب طبق معمول نعشه رفتم خونه و خواب
  فردا صبح ساعت ۱۱ خماری از راه رسید یا الله عجب مصیبتی شروع شد ، به اون مشتری مون زنگ زدیم و جریان ترک رو باهاش در میون گذاشتیم و اونم سریع خودش رو رسوند ، تا ساعت ۱۱ شب عین مار به خودم میپیچدم ، عرق سرد ، لرز ، دست درد ، پا درد عصبی خلاصه که یه مصیبتی شروع شد ، تا اینکه ساعت ۱۱ شب به اصرار این دوستمون رفتم زیر دوش آب سرد ، اولش خیلی خیلی سرد بود و اذیت میشدم ولی وقتی میدیدم دردم کم میشه مجبور بودم خلاصه که ما شب اول رو کلا زیر دوش آب سرد تو کارخونه تا صبح سر کردیم و تمام‌ مدت روز به همین منوال گذشت ، صبح روز دوم دوستمون یه سری قرص و دارو آورد که هیچ کدوم مخدر هم نبود و کدیین هم نداشت ، یه قرص کلونیدین بهم داد که انگار آب روی آتیش ریختن ، یه قرص ناپروکسن هم بهم داد برای درد . و اما شب دوم چنان خماری رو تحمل کردم که میدیدم جناب عزراییل روی شونه هام نشسته . و دوباره دوش آب یخ تا صبح بدون ذره ای احساس خواب و خواب آلودگی و رسیدیم به صبح سوم که عین روز دوم گذشت و اما تازه مصیبت از شب سوم شروع شد ، ببخشید بی ادبی صحبت می‌کنم ، شکم روی و استفراغ به حدی بود اصلا از دستشویی بیرون نمیتونستم برم ، تنها چیزایی که بهم خیلی کمک کرد قرص کلونیدین بود و دوش آب سرد ، لرز و تب و عطسه و ابریزش بینی رو کامل از بین میبرد ، که این قرص ها رو هم شش روز بیشتر مصرف نکردم بد ترین شبهای عمرم تا شب نهم به سر شد
  تازه شب نهم ساعت ۳ صبح تونستم بخوابم تا ۷ صبح
  بی قراری دست ها و بی قراری پاها بیچاره کرد ، نصفه شب پاهام رو میکوبیدم به ستون فلزی وسط دفتر کارخونه
  ۱۵ روز خونه نرفتم . پای خماریش ایستادم ، بالاخره وقتی لذت نعشگی رو بردیم ، خماریش رو هم باید پس بدیم دیگه . از روز ۱۵ تا ۳۰ شبها. درد میومد سراغم . خلاصه که به هر بد بختی بود به امروز رسیدم ولی هنوز عطسه دارم روزی سه مرتبه ، هر مرتبه ۴ عطسه ، کمر درد دارم ، پا درد دارم ولی اینا از علایم دیسک کمره که به لطف تریاک اصلا نفهمیده بودم که دیسک کمر پاره شده و اصلا مراعاتش رو نکردم و خیلی خیلی بدتر شد ، حالا که ترک کردم تازه دردش شروع شد ،
  چند توصیه برادرانه از من به همه دوستان ؛
  قبل از ترک حتما و حتما به کلینیک ترک مراجعه کنید و مشاوره بگیرید
  ترک یابویی خیلی گرفتاری داره
  تحت هیچ شرایطی متادون نخورید حتی یک قطره ، که ترک متادون از ترک تریاک سخت تره
  به هیچ عنوان ، به هیچ عنوان ، تحت هیچ شرایط ب۲ یا بوپرنورفین نخورید که بیچاره میشید
  مصرف خودسرانه متادون و ب۲ بخورید مساوی است با نابودی زندگیتان ،
  از دوش آب سرد غافل نشید
  تغذیه خیلی مهمه ، البته در دوران ترک انسان کلا بی اشتهاست ولی به زور هم که شده غذا بخورید ، حلیم زیاد بخورید ، کلا گرمی جات بخورید ولی مراقب اصل قضیه باشید که با یک اشاره تحریک میشه و اونم خودش یک گرفتاریه .
  درد خماری رو میشه تحمل کرد ولی بی قراری دست و پا از همه چی بد تره
  خدا به همه مون کمک کنه این مصیبت از سرمون رد بشه

  • Hmd گفت:

   سلام بابت توضیحات خوبتون ممنون،الان حالتون چطوره تونستین کنار بذارید یا دوباره تحریک شدید استفاده میکنید؟؟

   • گمنام گفت:

    سلام و عرض ادب و احترام
    الان حدودا ۱۹۰ روزه که پاک پاکم
    تازه لذت زندگی رو فهمیدم
    تازه دارم بزرگ شدن پسرم رو میبینم
    ولی هنوز عطسه دارم
    روزی یک مرتبه هر مرتبه ۳ عطسه ?
    جاهایی که بخاد تحریک بشم به مصرف اصلا پا نمی زارم
    خلاصه که وقتی یادم میافته که چقدر بدبختی کشیدم برای ترک تریاک تمام بدنم میلرزه ، ۱۷ کیلو وزنم اضافه شده ، قبلا هر جا میرفتم میگفتن چرا لاغر شدی؟؟ الان هر جا میرم میگن چرا اینقدر چاق شدی ؟؟??
    اونچیزی که من متوجه شدم از تریاک این بود که دنیا چیزهای قشنگ تر و بهتر از تریاک هم داره ، ارزش شاید اولش خیلی حال بده
    ولی اصلا به خماری فرداش نمی ارزه
    برا ما دعا کنید پاک بمونیم
    ممنونم از شما

    • همسر گفت:

     سلام
     من همسرم ديشب اومد خونه و گفت ك سه چهار ماهي هست ك مصرفرم ديگ اختياري نيست
     الان مصرفش دو نخايتا سه گرمه ايا ميتونم تو خونه تركش بدم؟ خودش خيلي اصرار ب ترك داره و كمك خواسته ازم

   • گمنام گفت:

    امروز ۱۹۰ روزه که پاکم
    پاک پاک
    با بچم روزها میریم کارگاه و میاییم
    با هم عشق می‌کنیم
    ماهی گیری میریم
    استخر میریم
    خلاصه که تازه چشمام داره دنیا رو میبینه
    بهم خیلی سخت گذشت
    هنوز عطسه دارم
    هنوز پاهام گر میگیره
    هنوز کف پام سوزن سوزن میشه
    دلنازک شدم ، عاطفی شدم ، خیلی راحت گریه می‌کنم که البته مشاور گفت افسرده‌گی تا مدتی باهات هست
    خلاصه که داره میگذره

   • گمنام گفت:

    سلام و احترام
    اگه بگم تحریک نشدم که دروغ گفتم
    وسوسه شدم تحریک شدم
    علت هم داشت ، چون جایی که من از صبح تا شب تریاک میکشیدم اطاق بقل دفتر کارخونه بود دیگه ، کارخونه هم محل کارم بود و خودم صاحب کار هستم ،
    هر وقت میرفتم دفتر و اون اطاق رو میدیدم شدیدا وسوسه میشدم ، باور کنید اینقدر این وسوسه شدید بود که اگر ثانیه ای مونده بودم ، تکرار میکردم ، همون لحظه بلافاصله زنگ زدم مشاور ، باهاش درمیون گذاشتم ، گفت همین الان بگو اون اطاق رو خرابش کنند . من هم گفتم بع بچه ها که کلا دیوار اطاق رو خراب کنند و به دفتر اضافه کنند و یازده روز کارخونه نرفتم تا اونجا از اون وضع دربیاد
    بله برادر ، وسوسه هم شدم ، اوایل شاید روزی پنجاه بار وسوسه میشدم و هر بار مشاور نجاتم میدادم
    نقش مشاور خوب بی نظیره
    ولی الان اصلا بهش توجه نمیکنم
    اصلا دیگه یادم نمیاد که روزی گرفتار بودم

    باز هم میگم ؛ هر وقت خواستید به هوای نفستون‌ جواب مثبت بدید ، یاد زجری که من برای ترک کردن کشیدم بیفتید
    برادر اعتیاد آدم رو خوار میکنه
    اعتیاد آدم رو ذلیل میکنه
    هر قدر هم که پولدار باشی و وضعت خوب باشه اولین جایی که خوار و ذلیل میشید جلوی زن و بچه تونه
    بندازیدش دور
    به من خیلی سخت گذشت
    الان تقریبا نزدیک به ۱۰ ماه شده که دیکه فراموشش کردم
    هیچ وقت یادم نمیره که شبها از بی خوابی میامدم اینجا و گفتگو های شما دوستان رو میخوندم ، تا شاید خوابم ببره ، اما یکباره میدیدم صبح شده ?
    یادش بخیر
    ولی هنوز از درد دیسک کمر و پادرد آرامش ندارم ولی یه دونه قرص مسکن هم نمیخورم
    آرزوی سلامتی و سعادت برای همه شما دارم
    شاد و پیروز باشید

  • alimoharami گفت:

   سلام
   ممنون از توصیحات کامل این دوستمون
   دقیقا زمانهایی رو که عنوان کردند درست هست .
   چون شما 3 هفته درد شدید دارید
   اما درد اصلی بعد از سه هفته اونهم سندرم بیقراری پا هست که 2 الی 6 ماه هم طول میکشد.
   که حالتی مشابه سوزش و سوزن شدن هست .
   در دوره ترک شما احساس سرما و لرز میکنید در صورتی که بدن شما تب داره
   بهترین راه دوش آب ولرم و سرد هست
   فقط تصمیم و اراده شما میتواند بهتون کمک کند .

   ببینید به چه دلیل میخواهید ترک کنید ؟؟؟

   این دوستمون بسیار زیبا توضیح دادن

   دقیقا در مشاوره هم بشما هم همین انگیزه را میدهند .

   عزیزان قبل از اینکه دیر بشه سعی کنید ترک کنید

   از خانواده دوستان . همسر یا فرزندان کمک بگیرید .
   وقتی حمایت خانواده باشه شما دلگرم میشید
   و اگر خانواده نمیدونه سعی کنید به یکی که اعتماد دارید بگید .

   یا به مراکز ترک علمی بروید . چون موارد مرگ در کمپ هایی که غیر مسئولانه و کارشناسی اقدام به ترک میکردند مشاهده شده .

   نمونه انداختن نوجوانی در زمستان در استخر اب یخ که علایم خماری کاهش یابد .
   یا بستن شخص با غل زنجیر به ستون اینگونه کمپ های قارچ وار

   به هیچ وجه عزیزانتون رو به اینگونه مراکز که هیج گونه امکاناتی ندارند و اغلب توسط بزه کاران که خود یا اعتیاد داشته یا در همین مکانها مواد مخدر مصرف میکنند و از عزیزان شما هم سو استفاده میکنند خطر بدتر شدن شرایط خود یا بیمارتون رو رقم خواهند زد

   بهترین راه مراجعه به مراکز ترک با شرایط بستری و بهداشتی و مشاوره

   اگر شرایط مالی خوب نیست

   شروع به کم کردن مواد مصرفی خود بکنید .

   من یک پیشنهادی میدهم البته با صلاحدید صاحب سایت منتشر شود .

   روش ترک تدریجی که بصورت 21 روزه هست رو هم برای افرادی که تحمل خماری ترک یا بخاطر شرایط کاری توان استراحت در منزل رو ندارند پیشنهاد میکنم

   باز هم من عقیده دارم و دیده ام انسانی که خستهخ شده و تصمیم به کنار گذاشتن مصرف مواد گرفته
   چه بصورت یکباره چه بصورت مراکز و مشاوره مصمم بوده

   اما خطر باز گشت بوده حتی بعد 20 سال پس از ترک اول

   من به دوستان بسیاری که از من برای کمک خواستند یاری کنم در زمان ترک کمک کنم

   یک نوشته دادم که از 40 تا 60 روز بخوانند .(زمان بیقراری پا و دست ) که خطرناکترین زمان باز گشت است
   و جالب اینکه بعد از دیدن جمله اینکه هیچ کس بغییر از خودت نمیتونه کمکت کنه حتی خداوند ؟؟ چون خودت خواستی واردش بشی و الانم خودت خواستی خارج بشی که به اینجا رسیدی
   در اغلب اینها افرادی که خسته شده بودند حتی
   همرمان مواد و سیگار و قرصهای خواب و ارامبخش رو به یکباره ترک کردند.

   نگذارید به لحظه عجز برسید

   الان که احساس میکنید بدنتون تازه درگیر شده ترک کنید.

   • ونداد گفت:

    سلام، من صمیمی ترین دوستم دچار شده، من تازه فهمیدم حدوده سه هفته س میدونم ، هروز ظهر و شب مصرف میکنه حدود سه ساعت میشینه پای چنین چیزی، اولش نمیدونستم چیه بعد یدونه ش از کیفش یا جیبش افتاده بود تویه ماشینم اول فک کردم دونه قهوه س بعد دیدم یه شکل دیگه س سرچ کردم دیدم تریاکه، به روش آوردمو گفت درگیر شده یکسال، خواستم کمکش کنم ولی با پرخاش گری گفت خودتو بکش کنار از این موضوع، ولی من خیلی فکرم درگیرشه، سرچ کردم دیدم نوشتن باد تریاک میرن سراغ هروئین اگر دیگه این دوز آرومشون نکنه، ازش پرسیدم گفتم خسته نشدی گفت چرا خسته شدم ولی نمیخامم بذارمش کنار حالا حالا هست این با من، من نمیدونم چیکار کنم و واسم خیلی مهمه این دوستم

   • حصین گفت:

    سلام من ۲۸ سالمه ۷ سال مداوم دارم مصرف میکنم ۲ بار ترک کردم به همون خدای بالاسری قسم اگر موتاد نمیشدم یعنی سالم میموندم یا مصرف نمیکردم یا خودمو میکشتم یا بابامو من به شدت از بی مسئولیتی اطرافیانم رنج میبردم به طوریکه از تو خودمو میخوردم وداستان از جایی استارت خورد که از یه اعصاب خوردی های شدیدی که با همسر سابقم پیش میومد به ناچار و به طور اتفاقی با رفیقم که خودش مصرف کننده بود روبرو شدم و بار اول خودم خواستم امتحان کنم رفیقم گفت چون تاحالا نکشیدی بهت نمیدم ناموسا هم نمیداد قسم دروغ خوردم که نه وجدانا کشیدم بده بکشم هیچی نمیشه وگرن ناباب نبود مشکلاتتونو گردن اینو اون نندازین خودم و خودمون مقصریم هیچ کس به زور به خورد کسی مواد نمیده اونموقع بود که متوجه شدم تریاک چقدرررررر نسبت به یک سری مسائلی که آزارت میده آرومت میکنه چقدررررر یک سری مشکلات رو براات هضم میکنه چقدرررر آرامش بخشه ولی موتادش نشدم به مدت سه سال بود که واقعا تفریحی هر ماهی دوماهیی یک بار ولی این خصلت لعنتی آرامبخشش رفته بود تو ذهنم و مزه کرده بود تا اینکه مشکلات زیادشد من جوون تر بودم وخام تر اومدیم با بابام یه کاسبی راه انداختیم در ضمن من پدر مادرم چند سال پیش جداشده بودن و همه این مسائل بعدش اتفاق افتاد یعنی تمام این مشکلات دست به دست هم دادنو باعثش شدن وگرن واقعااااااا میترسیدم از مواد واقعااااا مسخره میکردم خلاصه یه جا کاسبی با بابام راه انداختیم هنوز پاک بودم اونجا قرارشد باهم به کمک هم کار کنیم بابام هم مصرف کننده بود و گفت منم هستمو ….کار دیگه ای نداشت تو شغل سختی رفتیم شغلی که باید از صبح زود تا شب آخر شب در مغازه باز بوده باشه تا بتونی کاسبی کنی نمیخوام اسم ببرم با جزییات بگم یکی بشناستم براهمین و از همون روز اولش پدرم شروع کرد به بدقولی و نیامدنو حاضر نشدن در محل کاررررر کاری بود که تنها نمیشد ۷۰متر مغازه بود در روز با ۱۰۰۰ نفر باید سر و کله میزدی تا یک جایی تحمل کردم تحمل کردم تحمل کردم تنهایی ۱۰ صبح میومدم نمتونستم واقعا صبح زود بیام دیگ کشش نداشتم ۱۰ صبح میومدم تااااااا یک شب بابام هم دیگ یکجوری شد یه بهانه جور کرد که دیگ نیاد از الکی گفته بود من گفتم چرا جنس برمیداری از مغازه مفتو مجانی میبری خونه خلاصه یه بهانه ای که دیگ نیاد دوستان خلاصش میکنم دیگ پرخاشگریا شروع شد نه روز تعطیل داشتم نه استراحت نه کاری بود که بشه به شاگرد اعتماد کرد تموم رفیقام میدیدم کارشونو دارن تعطیلیشونو دارن زندگیشونو دارن حسرت میخوردم دیگ استارت بدبختیا ازینجایی خورد که زنگ زدم بابام گفتم پدر من حداقل شبی دوساعت بیا کمکم گفت باشه ۱۱تا ۱ من میام همونم یا نمیومد یا دیر میومد خیلی اوایلی که سالم بودم این مسائل نظم برام مهم بودو باهاش دعوا میکردم تا این که رو آوردم به همین تریاکی که باعث میشد این مسائلو هضم کنم باعث میشد آرومم کنه باعث میشد این مشکلات هضم بشه باعث میشد مغازه رفتنم کمتر خستم کنه باعث میشد با مشتریا بحث نکنم باعث خیلی چیزامیشد یهو بعد یه دعوای بدی با بابام که گوشیشو شکست دیگه از فرداش بکوب شروع کردم به زدن و ساقیشو هم شمارشو داشتم دیدم نه اوایلش خیلی خوبه آدمو آروم میکنه دیگ گذشتو گذشت بعد ۵ سال مغازرو واگذار کردمو الان به شغل دیگه ای مشغولم مشکلات اصلییم که همین مغازه بود تموم شد ولی مشکلات زیاد دیگه ای شروع شده که هممون تو زندگیامون داریم به شدت خسته شدم به شدددددددت خسته شدم که دوست دارم ترک کنم و اینو خواستم بگم به جوونای امثال خودم از ترک نترسن کمپ مال سن بالای ۴۰ هست نه ما که بدنمون جواب گوس من یه ذرع دیگ مشکلاتم به مرز حل شدن رسیده حل بشه این بار دیگ پرتش کردم کنارررر آخه هر جور حساب میکنم اگه بخوام الان ترک کنم امکان اینکه یه بلایی سر خودم بیارم هست چون یک سری مسائل نمتونم هضم کنم همیشه برام جای سواله که چرا واقعا چرا دوبار تا حالا هم امتحان کردم با ۵ تا متادون ۴۰ گذاشتم به راحتی کناررررر اما دیدم نه بابا نمتونم با این وضع یه اتفاقی میوفته اما الان با این که هیچی از زندگیم نمیفهمم ترجیح بدم تا مرز حل شدن مشکلاتم بکشم تا این که بخوام ترک کنم شاید فک کنید دارم بهونه میارم خودمو گول بزنم حرفی که رفیقم زد اما به ولله امتحان کردم نمتونم ….یه بلایی سر خودم میارم خود خور و زود رنجم و الان هم متنفر شدم از هر چی مواده از خودمو از این زندگی بدم اومده و مطمئنا ترک میکنم چند وقت دیگ تا حالا اینقدر خسته نشده بودم عزیزان دلم اونایی که هم سنو سال منن تا ۳۵ سال با ورزش با عرق ریختنو ۵ تا متادون ۴۰ براحتی میتونید ترک کنید بشرطی که قرص رو با هر چقدر شروع کردید تو این چند روز روز به روز کمترش کنید تا اینکه برسونید به یک چهارم بعدشم تمام اگه ورزشم بکنید باور کنید هیچی نمیفهمین تمووووومممم اراده ی بالا میخوادو بس چند وقت دیگ منم همین میشم میام همینجا مینویسم براتون به ولله جز به جز دقیقشو اگرم نشد بازم میگم نشده تمام ایشالا هممون ازین مشکل نجات پیدا کنیم

   • بي نام N گفت:

    از خدا ميخوام واسه هميشه فراموشش كني وديگه بهش فكر نكني واز زندگي در كنار زن وبچهات لذت ببري بقرآن قسم الآن كه دارم مينويسم دارم شديد وبي صدا گريه ميكنم كه بچه هام نشنون ..نميدونم چجوري تركش كنم منم شبها بيدار روزها خواب وبچه هام در حسرت بيرون رفتن وبقيه رو كه همه ي دوستان ميدونن ميتونم خواهش كنم واسم دعا كنيد ميگن خدا بر همه چيز تواناست مگه نه؟! تك تكتون رو دوس دارم

  • رضا گفت:

   سلام، دمت گرم پهلوون ، ولی من مصرفم خیلی کم بوده و همش ۸ ماهه مصرف کردم و الان روز سومه که به کمک خانومم تو خونه ترک کردم و نرفتم سمتش و اراده کردم که دیگه هم نرم امروز روز سومه و هنوزم شبا بیقراری پا دارم و نمیتونم بخوابم انشاالله چند روز دیگه تموم بشه، برام دعا کنین‌.

 7. ابوالفضل گفت:

  میشه بگین از ازارهای یه فرد معتاد جطوری راحت شیم؟من پدرم دائم در حد مرگ اذیتمون میکنه گاها ترس از مرگ داریم واقعا این مملکت هیچ قانونی نداره زنگ بزنیم جایی بیان ببرنش که برنگرده مارو نکشه؟چیکار کنیم؟توروخدت

 8. محمدابراهيمى گفت:

  سلام بنده ٣٣سالمه و حدود١٣ساله ترياك مصرف ميكنم ساكن اهوازم
  معده م داغونم كرده درد گردن و كتف و كمر امونم رو بريده چندتا دكتر رفتم يكى ميگه زخم معده و درمورد كمروگردن بعضى ها ميگن ديسك و بعضى هاميگن هيچ و… الان ميخام ترك كنم ولى ميترسم چون دردى كه توى معده و گردن و…دارم هزاربرابر ميشن وغير قابل تحمله و افسردگى وطپش قلب شديد ايجاد ميشه
  يه مدت پيش مصرفم رو كه كم كردم ارزوى مرگ كردم چه برسه به ترك بخاطر همين ميگم ميترسم
  ميشه بگيد چه كاركنم خسته شدم توروخدا كمكم كنيز؟؟؟
  ايا به اين درد و چيزايى كه گفتم خدمتون رسيدگى ميشه دكترمتخصصشون بالاسرم مياد؟؟؟؟؟
  توروخدا كمكم كنيد زندگيم و زن وبچه م دارن بخاطر من متلاشى ميشن و خودمم بااينكه مصرف ميكنم بازم هرروز درد و دكتر و … يه روز خوش ندارم ?
  ميخام ترك كنم ولى دردهاى بيشمارم رو چكاركنم؟؟؟

  • یه دوست گفت:

   آقای ابراهیمی عزیز .متاسفانه ترک تریاک خیلی مشکل و مشکلتر از آن دوره بعد ترک کردن.تنها راه غلبه بر افسردگی بعد ترک ورزش کردن.شروع ورزش خیلی مشکل با اون شرایط روحی ولی اگر بتونین یه ورزشی مثل دویدن یا بدنسازی رو شروع کنین قطعا کمک خواهد کرد.اصلا سراغ B2یا هر شبه افیونی برای ترک نرید که بدتر میشه که بهتر نمیشه.من از تجربه خودم بگم تا جایی که تونستم کم کردن و بعد یه سفری رفتم که امکان تهیه مواد وجود نداشت ۴ تا ۵ روز مثل جهنم گذشت ولی از روز ۶ ام تمام شد.البته این روش سخته و شاید هر کسی نتونه تحمل کنه.بهتره مشاور خوب همراهتان باشه

   • علی گفت:

    احتمالا درزمان مصرف فقط یه استکان چای کنارته وگرنه این امرازی که شماگفتیدمادرهیچ فردی ندیدیم. درکنارش میوه وپسته و…. بذار ببین تاثیرش و

 9. مصرف کننده گفت:

  قدرت ذهنتون رو دست کم نگیرید و به خودتون ایمان داشته باشین همه چی تو سرتون میگذره و بدنتون صرفا اونکاری رو انجام میده که شما بهش فکر میکنید برای خروج از اعتیاد یا باید اراده و ذهن قوی برای کنترلش داشته باشین تا بهش عادت نکنین یا بطور کل سمتش نرین و بهش فکر نکنین

 10. احمد گفت:

  سلام من یه چند سالی هست شیره میکشم خیلی خواستم بامتادون ترک کنم ولی نمیشه مثلا متادون رو کم میکنم مثلا قرص ۵میلی رو میرسونم به نصف صبح و نصفی شب ولی باز بعد از مدتی دوباره میرم سراغش نمیشه متادون رو ترک کرد چیکار باید بکنم ایا تو کلینیک شما باید حتما بستری شد اگه بستری بشم چند روز باید اونجا باشم چون خانوادم نمیدونن ممنون

 11. alimoharami گفت:

  سلام
  دوست عزیز شخصی که قبول نداره بیماری عادت یا اعتیاد به چیزی رو داره (تصحیح میکنم که اعتیاد نوعی وابستگی روحی شدید سپس جسمی به هر نوع چیزی که شما تصور میکنید بوجود میاید (حتی تسبیح و انگشتر و خوراکی و قرص و مواد مخدر و الکل) است
  پس باید اول شخص اگاهیش بالا بره و خودش خسته بشه از اینکه برای متعادل کردن خودش باید روی به هر چیز خارجی جهت ارامش روحی و تسکین و حالات غیر متداول بدون نظر پزشک متخصص میباشد.
  ایشون رو به یک سرچ در اینترنت بفرستید.
  ترک اعتیاد سخت نیست فقط باید آگاهی از نحوه ترک عادت نامناسب خود را بدست بیاورید.
  بنده تجربه دیدن ترک انواع مختلف قرص از کدئین و کلونازپام و الپرازولام تا مواد مخدر سنتی رو دیدم و بغیر از مواد مخدر صنعتی که واقعا نیاز به روانپزشک هست
  بقیه مخدر ها را حتی میتوان با انگیزه بالا حتی به تنهایی با استراحت در منزل انجام داد.
  باز هم میگویم انگیزه و دلیل حتی ده ها از اعتیاد شخصی گذشته باشد
  مثال فردی با حدود 20 سال مصرف مداوم تریاک و شیره بصورت استنشاقی و خوراکی و مصرف قرصهای ارامبخش الپرازولام و کلونازپام در را در چند هفته استراحت در بستر عوارض خماری وابستگی جسمی را اصطلاحا ترک کرده و تا 6 ماه با تغییر مسیر گذشته حتی عادات رفتاری و روابط اجتماعی گذشته کم کم به شرایط عادی باز گردد

  باز هم میگویم بستگی به اراده شخص ( انگیزه و قبول اینکه نیاز به کمک بدلیل اعتیاد دارد) جهت درمان دارد.

  باز هم تاکید کنم هیچوقت بشخص معتاد فشار وارد نکنید . در کنارش باشید . تردش نکنید. چون همان لحظه ای که شما دلسزد میشوید شاید او انگیزه لازم را بدست

 12. سامان گفت:

  سلام من همین اول کار یه چیزی میگم شاید تکون بخوری اهی کسی مصرف میکنی تو یه روز از مصرف مواد قطعا میمری ولی از درد خماری هرگز من یه معتادم میخوام بهت بگم مواد نه کمر سفت میکنه نه ارامش میاره نه تفریح خوبیه بفهم بفهم که اخرین نفری هستی که قبول میکنی معتادی من الان میخوام بهت بگم بحث ترک فراتر از یه درمانه این یه بیماری بسیار خطر ماکه که خودت خواستی بیمار بشی من ۳۰ سالمه بچه جنوب کشور که ۱۱سال از بهترین روزای زندگیما نشتم کشیدم و خوردم بارها ترک کردم بارها بارها الان اندازه یه کتاب هزار صفحه ای درمان اطلاعات ازمون خطا در مورد اعتیاد بلدم حتی بدون درد ترک کردنو بلدم ولی یک چیزی بهت میگم اینا خودم اتقاد کامل بهش دارم بحث ترک بحث توبه هست راید قلبتا صاف کنی خدا کمکت کنه چون ترک بدون بازگشت خیلی شرطه تکرار باعث شلی تو اراده شلی تو غیرت میشه پس ترکی کن با نام خدا و رفتاری در حد انسانی واقعی همین الان پاشو غسل بده توبه کن ۲ رکعت نماز بخون شروع کن خدا کمکت میکنه فقط خدا یه قدم بردار برا سلامتی که بهترین عبادته

 13. مونا گفت:

  سلام
  من یه مدتیه به برادرم شک دارم که معتاد شده
  از روی قیافه و ظاهر میشه تشخیص داد که معتاده یا نه ؟

  • منصوره روحی گفت:

   سلام دوست عزیز من هفته پیش متوجه شدم بردارم اعتیاد داره فهمیدم کم کم ده ساله میکشه من نفهمیدم حالا من میدونم بیماره تمام دلیل این نوع مریضیا روانی هست
   خانواده و رفتار پدر ومادر و اینکه میخوان کمک کنم بهش هرچقدر هم هزینه درمانش بشه میدم هیچ مشکلی نداره
   حالا طبق تجربه ای که شما داری میخوام کمکم کنی که چطوری بهش بگم چون اصن خبر نداره ما میدونیم میخوام بهترین تصمییم وبگیرم بهترین کمک وبهش کنم دوست ندارم توی این شرایط بمونه

 14. آرام گفت:

  ما که نجات پیدا کردیم . خیلی سخت نیست ولی آدمو از پا در میاره. چند روز متادون با دوز پایین خوردم و بعد از تقریبا ۸ روز قطع کردم، الان ۴ ۵ روزه خوابم ولی بالاخره اوکی شد. همه میتونن به راحتی ترک کنن. مشکل اینجاس که واقعا میخوای؟

  • گمنام گفت:

   تازه شروع ماجرا از اینجا به بعده
   خدا کمکت کنه
   تا همین جاش هم خوب اومدی
   محکم باش
   با همین فرمون برو جلو
   درسته

 15. گمنام گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه که به دلایلی درحال ترکم،امروز روز سومم ،خیلی سخته ینی دیشب اصلا تا خود صبح نتونستم بخوابم ،نمدونم بعد این ماجرا هم بزارم کنار یا بازم شروع کنم ولی خیلی درد داره خدایی،،خدا نصیب هیچکسی نکنه که اصلا خوب نیس!من فقط شش ماه شروع کرده بودم ولی بازم خماری درد داره تو هر شرایطی!

 16. گمنام گفت:

  با عرض سلام.چقدر خوشحال شدم اینجا رو خوندم دوستان.میخوام تجربه خودمو بگم.من ۳۰ سالمه.یادمه ۲ سال پیش با یکی از بهترین دوستانم دعوت شدم خونه دوست همین بهترین دوستم.خونه یک فرد متاهل که زنش خونه نبود.تریاکو تحربه کردم یادمه دفعه اول معدم داغ شد و حس خوبی داشتم تا دو روزش حتی سه روز…هفته ای یک بار میرفتم خونشون شایدم دو هفته ای یک بار…کلا مهمونش با چایی نبات و تخمه و مخلفات…!کم کم شد هفته ای ۱ یا ۲ روز…بعد ها میگفتن تو بگیر بیار جنس کم کم پاشون به مغازه من باز شد و به خونم…و روزهایی بود ک داخل ماشین تو جاده میکشیدیم!من هیچ ویت وابستع نشدم اما کلی وقتمو گذاشتم و روز هایی اومد ک از کشیدنش لذت نمیبردم!!!فقط میکشیدم اما حال خوب نداشتم فقط و فقط کرم وجودم میحوابید!دوست من حتی حتی حتی یک بار امتحانش نکن!من همونی ام ک خونه دوستم میگفتم عمرا امه معتاد شدم…الانم به اون حد نرسیدم ک نشکم دیوونه شم اما حیرون هستم…الان ۳ روزه نکشیدم و با دوستام قطع رابطه کردم…درد ندارم اما دل پیچه و مشکل درد در ناحیه شکم دارم و احساس پوچی و افسردگی دارم همین!در حق زنم ظلم کردم پشیمونم…!دوست عزیزی ک‌میخونی اگه ۱ بار زدی نذار ۲ بار شه اگه گرفتازی همین الان بذار کنار…همین

 17. زیبا گفت:

  سلام ، امروز همسرم بهم گفت که سوخته تریاک مصرف میکنه ،و میخواد ک ترک کنه ،ولی نمیخواد کسی متوجه شه ،خواست ک من کمکش کنم اما نمیدونم بابد از کجا شروع کنم نمیدونم چکار کنم ?
  البته مشکل قلبی هم داره نمیدونم درمانی هست من تو خونه ازش مراقبت کنم و ترکش بدم ؟اگ اطلاعاتی دارین لطفا کمکم کنین

 18. amir گفت:

  با سلام خدمت ادمین عزیز و مدیر وبلاگ آکسون .
  در ابتدا تشکر میکنم بابت اطلاعات دقیق و مفیدتون .
  بنده خودم مصرف کننده ی هر افیونی که میشناسید بودم ؛ و به لطف خدا چند سالی هست که پاک و عاری از هرگونه مواد مخدر هستم .
  در جایگاه نصیحت نیستم ولی یه وصیت برای دوستان دارم .
  1- برای ترک اعتیاد باید بیماریتون رو بپذیرید و در صدد رفع این مشکل اراده کنید و حتما از کسی و یا مجموعه ای کمک بخواین .
  2- به خداوند قسم ” اگر ( باور کنید و اعتماد داشته باشین ) ؛ بدون مواد مخدر هم میشه یک زندگی خوب ‘ شاد و بی نظیری داشته باشید و همچنین متفاوت و خاص ، در شان یک انسان .
  3- آغاز هر تغییری در ظاهر سخت و دشوار ” بهتون قول میدم در انتهای مسیر لذتی رو درک کنید که در خواب های رنگی تون هم تصور نمیکردین .
  4- وقتی پاکیتون به یک سال برسه ، خداوند درهایی رو به روتون باز میکنه ؛ که از زندگی و زنده بودنتون نهایت لذت و سرمستی رو ببرین و خانواده و اجتماع به خصوص پدر و مادرتون از بودنتون کیف و ذوق کنند .
  5- اگر دنبال معنا و مفهوم زیستنی ‘ بدون که همش در گرو خواستن و تغییر سبک زندگی کردنه .
  دوست من ” زمان به سرعت در حال سپری شدنه … برو و شکارچی لحظه ها باش .
  .

 19. سعید گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آیا تریاک سوخته اعتیاد آور هستش؟

 20. hmydkhndann@gmail.com گفت:

  hmydkhndann@gmail.cm
  سلام
  دوستان عزیز نمیدونم فایده داره یا نه این حرفا من اگر کسی به هر مواد مخدر یا الکل اعتیاد پیدا کرد اول دلیل داره و اون دلیلش میشه هدفش برای معتادش پس اول هدف مهمه
  دوم اگر کسی خواست از بند اعتیاد رها بشه باید هدف درست کنه و همینطور که آروم آروم به اون مواد وابسته شد کم کنه مثلاً اگر کسی در طول یک سال معتاد شد باید حداقل یک ماه وقت بزاره برای ترکش چون به هزاران مشکل مواجه میشه اول هدف دوم اراده قوی به خودتون قول بدهید میتونید و میشه هیچ کس به شما کمک نمیتونه بکنه چون فقط خودد میدونی چیکار میکنی هیچ کس نمیگه چرا معتاد شدم و مشکلم چی بود همه دیگران را مقصر اصلی میدونند و هیچ کس خودشا مقصر حساب نمیکنه پس به خود بیا با خودد رو راست بشو به خودد قول بده به قول یه بابای توبگو میشه پس میشه یا حق خوددا بشناس رفیق

 21. NZNIN گفت:

  سلام وقتتون بخیر.یکی از اطرافیان چند سالی هست که شیره تریاک مصرف میکنه و الان حدودا نزدیک نه ماه هست که دچار گرفتگی صدا شده،دکتر گفته یه توده داخل حنجره و تارهای صوتی ایجاد شده که با پرتودرمانی قابل رفع هست،خواستم بپرسم ایا مصرف شیره تریاک میتونه یکی از عوامل ایجاد این توده باشه؟؟و اگر از بین بره با مصرف شیره تریاک امکانش هست توده دوباره تحریک بشه و به وجود بیاد؟؟

 22. علیرضا گفت:

  سلام مصرف تریاک برای درد برای اولین بار اعتیاد آوره؟و باعث وابستگی میشه

 23. سالار تبریز گفت:

  خداوندا آرمشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را ک نمیتوانم تغییر دهم
  شهامتی ک تغییر دهم آنچه را ک میتوانم
  دوستان هم دردان
  اگر دنبال راه ترک مواد مخدر و مداوم بودن ماکی رهایی از وسوسه و مقابله با وسوسه هستین
  تنها راه انجمن معتادان گمنام NA هستش
  یاران اگر میخواهید زندگی کنید و زنده بمانید بدونید برا ما ک بیماری اعتیاد داریم فقط این از این راه ممکنه مواد مصرفی.دارایی.جنسیت.سن.ومذهب شما برای ما اهمیتی ندارد.
  این ک چقدر مصرف کردید.یا از کجا تهیه میکردید برای ما بی تفاوت است
  ما فقط با درمیان گذاشتن آنچه ک داشتیم میتوانیم آن را حفظ کنیم
  سالار یک معتاد:)

 24. داوود گفت:

  سلام من ۲۰ روزه پاکم بااین که خیلی رفیق بازم وهرجابرم تریاک هست ولی بازم یادگرفتم دیگه بگم نه…
  لطفا این کلمه نه رو یادتون باشه نمیخواد پایه همه چی باشید و همش بله بگیدشمایی که به موادهای بدتر میتونین نه بگین به تریاک هم میتونین من تونستم خداروشکر…
  فقط یکی از بدی های تریاک رو بگم که منو اذیت میکرد اونم میل جنسی من تمایل جنسی من پایین اومده بود و باقرص میرفتم سر س.س واین یکی از علتهای هستش که باید بدونیم و بزاریم کنار …
  و من بابت این موضوع شرمنده خودم شدم همسرم که بماند…
  لطفا مواظب تن سالم خودمون باشیم
  ❤❤❤❤❤❤❤

 25. نوید گفت:

  سلام دوستان مدت 1 سالو نیم مصرف داشتم که از اول امسال زیر نظر پزشک ترک راحتی داشتم و یکهو مصرفش رو قطع کردم شرو کردم به مصرف داروهایی که دکتر داد و داروهاشم به هیچ عنوان اعتیاد اور نبود فقط برا جلوگیری از خماری و درد شبانه و بی خوابی بود که برای همه عوارض بعد ترک دارو بهم تجویز کرد بعد شرو کردم به مرحله سم زدایی بدن با مصرف کپسول نالترکسون که کلا از ذهنم بیرون رفته بود الان دقیقا 90 روزه که مصرف نکردم ولی دوباره ذهنم مشغول شده و دوباره تو ذهنم درگیرم با خودم تو محل کار تو خونه با اینکه با دوستانی که مصرف کننده بودن دیگه رفت امد نمی کنم حتی جاهایی منو به گذشته برگردونه برای مصرف نمیرم ولی بازم با خودم درگیرم هر روز
  خواستم به عنوان یکی که مصرف کننده بودم و ترک کردم بگم ترک مواد فقط 2درصد از کار هست مهم بعد از ترک هست که بتونی خودتو نگه داری و سالم باشی و اگاهی خودتو بالا ببری دوستانی که تصمیم به ترک گرفتند سعی کنن انقد اگاهی خودشونو بالا ببرن و خودشونو اماده کنن برای دوشخصیتی شدن بعد ترک یک شخصیتت میگه برو بکش اما اون یکی نمیزاره و این کلافت میکنه

 26. هانی گفت:

  خاترج کردن ناگهانی مواد از بدن مانند خارج کردن باقیمانده های موشک ها و پوکه گلوله ها از یک شهر جنگ زده است آیا شهر تعمیر پیدا میکند. خیر شما شاید پاک باشید ولی هنوز بیمارید بهترین نوع درمان به نظرم آرام کم کردن در طی پله های بیست و یک روزه و منظم کردن مصرف در ابتدا است و ترک کشیدنی و تغییر به خوراکی به صورت مایع یا شربت است چوون هم دوام بیشتری دارد در بدن تا هشت ساعت و هم قابل اندازه گیری دقیق با سرنگ است من خودم از سه سی سی شروع کردم یعن سه سی سی شش صبح سه سیسی 2 ظهر وبعدی نه شب تا بیست و یک روز وبعد یک پنجم کم کردم بعد بیست ویک روز که عدد روندش شد دو نیم سی سی
  همیشه هفته اول کاهش پله کمی سخت است خمار نیستید پنچر هستید ولی هفته دوم انگار کلی حال خوب دارید تا سه دهم سی سی میرسونید و سه دهم را یک بار سه وعده ماه بعد دو وعده وماه اخر یک وعده و تمام سه دهم تریاک به بچه بدی فحش میده بهت ولی اصلا متوجه نمیشی نه خانی اومده نه خانی رفته.به خدا نه خماری نه بیقراری نه پرخوری نه زود انزالی نه افسردگی به سراغ شما خواهد آمد و

 27. عماد گفت:

  واقعا ازون فرشتهایی که خاطرات بد اعتیاد گذشته خودشونو نوشتن والان اینقد قشنگ تو ضیح دادن که باترک چه زندگی شروع میشه ممنونم الانم من از شیره زدم به ب 2وچند روزه نخوردم روزا خوبم ولی بیخوابی شب امانی برام نذاشته هی میگم یه زره بخورم چون هنوز تو کیفم دارم ولی روزا اصلا فکرشم نمیکنم ولی خواب شبو داره دیوونم میکنه روزا خوابم میبره ولی خودمو سرگرم بچم میکنم ولی شبا که برا خواب امانمو بریده دلم میخاد برا خواب بخورم ولی باز میگم بخاطر زنو بچه بیخیال وبیشتر میام حرفای قشنگ که انرژی واقعا خوب میده بهم میخونم کلا بیزار میشم از هرچی متای ناحقه ولی اینم بگم اول نقش خودمونه دوم نقش خودمون سوم رفیق بیکلک به دام افتاده اعتاده من باجناقام هروقت دور هم میشیم سرگرمی میزدیم ولی به همشون گفتم میایین بیان برا خودتونم بیارین ولی من نیستم دمشون گرم مراعات میکنن ولی رفیق بد اینجوری نیست تا فهمیدن افتادم تو خونه مگن بیاییم دنبالت بزن یا ساقی میگه اینکه تو روزی دوتا قرص میخوری عیبی نداره بابا بخور چیزی نیست ولی امشب یه حرم ارباب همه مظلوما رفتم مث این چند سال نعشه وفکر کنم خمارم نبودم حال داد عجیب برا تمام انسانای گرفتار دعا کردم که حال خوب با خانواده داشته باشن ای که من دور همه اونایی که از ته دل بخاطر هرچی میخان ترک کنن بگردم همیشه خوش باشین فقط اگه کسی دارو که باز گرفتار نشم میدونه بگه برا خواب اگه نبودم فدا سرتون عشقس تحمل میکنم همه تاج سرین .

 28. زندگی فارغ از معنی گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز. من۲۴سالمه پدر مادر خودم به خاطر همین داستان اعتیاد که پدرم داشت از هم جدا شدن.من حدود دوسال مصرف تریاک داشتم.امان از دست رفیقای ناباب. اوایل هفته ای دو هفته ای یه بار بود کم کم زیاد شد و شد هفته ای چن بار و نهایتا سال آخر که هرروز یک گرم مصرف میکردم. چون در یک شرکتی کار میکردم ک فقط سرپا بودیم نتونسم ترک کنم منتظر موندم تا تعطیلات عید بیاد از روز اول فروردین دیگ نکشیدم تا ۷ اردیبهشت. ینی نزدیک۴۰ روز مصرف نکردم ولی نمیدونم اصلا چیشد رفت رو مغزم گفتم برم سه گرم بخرم یکی دوروز بکشم بعد دیگه نمیکشم فقط واس خاطر تفریح. ولی نمیدونستم که حتی یک بارم میتونه دوباره برم گردونه به زمان مصرف سه گرم خریدم و چاهار روز مصرفش کردم ولی روز پنجم ک تموم شد باز احساس درد و خماری کردم گفتم بزار حالا ک درد دارم یه چند روزی مصرف کنم و یکم تخلیه کنم خودمو بعدش باز نمیکشم . همین طور شد ک باز شروع کردم و تقریبا ۲ ماه مصرف کردم و باز برگشتم به روزای قبل همش خودمو فوش میدادم میگفتم چرا دوباره شرو کردم من ک این همه سختی کشیدم واسه ترک چرا باز رفتم سراغش یکی دوتا از دوستام ک دیدن بعد از ۴۰ روز پاکی باز رفتم سراغ مواد برگشتن بهم گفتن تو دیگه نمیتوتی ترک کنی و این حرف واقعا بهم بر خورد و این سری دیگ گفتم دیگ نمیکشم و کلی خودمو فوش دادم الان یک ماهه ک مصرف نمیکنم و هر دفه هم ک به فکرم میاد یه جوری خودمو سرگرم چیزای دیگه میکنم . دوستان هفته ی اول ترک و کشیدن خماری سخته ولی میگزره مهم بعدشه ک همش اون زمان و اون ساعت که مصرف میکردی مثه خوره میوفته تو زهن آدم که مثلا وای الان مصرف میکردم چقدر میچسبید و فکرم راحت میشد این درگیری ذهنی نمیدونم تا کی همراه من خاهد بود و باهاش باید بجنگم از طرفی هم انگیزمو از دست دادم واسه ادامه ی زندگی هیچ چیزی واسم معنی نداره و بهم لذتی نمیده و این خیلی آزارم میده باز اگر دوستانی ک تجربه دارن بهم راهنمایی بدن خیلی ممنون میشم من سنم کمه ولی خیلی درد کشیدم پدر بالاسرم نبود و همیشه دستم تو جیب خودم بود همیشه از اعتیاد متنفر بودم و فکرشم نمیکردم ک یک روز گرفتارش بشم…

 29. سلام عزيزان ب دورور يه نگاه كنين ؟؟چقد بدبختي داريم تو ابن مملكت مرد باشين اراده منين بكنين اين ضحاك مار خور درونت من ٥روز نزدم دارم با هاش ميجنگم اما ميجنگم با علم ا.اراده اگاهي و مشاوره اولين اخرين راهتونم كم كردن ترك و الا صدردصد مغزتون مث الاغ خامتون ميكنه خيلي مار✌️

 30. راضیه گفت:

  سلام. الان متوجه شدم دوست پسرم دو ساله متادون و تریاک مصرف میکنه و من علیرغم اینکه متوجه تغییراتش شده بودم و باهاش خیلی حرف میزدم اما هیچی در این مورد بم نمی گفت تا اینکه اتفاقی فهمیدم.
  الان میخوام کمکش کنم ترک کنه نمیدونم چیکار کنم
  میگه الان روحیم خیلی خرابه و نمیتونم
  خواهش میکنم راهنماییم کنین.

 31. حیران گفت:

  سلام. من پدرم بعد از حدود ۳۰ سال، بعد از ترک‌های متوالی و بازگشت مداوم، دوسال پیش راضی شد به کمپ بره و ترک کنه. اما بعد از ترک حاضر نشد با مشاور پیش بره و به هیچ کدوم از کلاس‌ها نرفت. هرچه تلاش کردیم مدام می‌گه من خودم از اونا بهتر بلدم و اونجا فقط یه سری حرف رو مدام تکرار می‌کنن. الان هم با کسایی میگرده که اعتیاد دارن و حرفی که می‌زنه اینه که دیدن بدبختی اینا و شنیدن قیمت تریاک از هزار تا کلاس موثرتره. چند مدته که به لغزشش شک کردم. چه کار کنم به نظرتون؟ واقعا درمونده‌م. الان که تو این سن باید به فکر آینده و جوونی خودم باشم فکرم شده وضعیت پدرم. خواهش می‌کنم بهم بگید چیکار باید بکنم…

 32. ملیحه گفت:

  هر ۱ سی سی شربت متادون معادل چند سی سی شربت آب تریاکه ؟

 33. ملیحه گفت:

  آیا این درسته که هر سی سی متادون معادل یک و نیم گرم تریاک عه؟

 34. بدون نام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پدرم چند ماهیه حالش خوب نیست یعنی همش فکر مردن خودش و تشییع جنازه و از اینجور چیزاس… نمیتونه تنها بمونه… میترسه شب تا محل کارش بره (چندین ساله شبها میره مشکلی نبوده)
  حدود یه ساله تقریبا که تریاک مصرف میکنه یعنی داخل چایی حل میکنه میخوره
  میخواستم بدونم دلیل اون حالت بیماری که داره میشه بخاطر اعتیادش باشه؟؟

 35. م گفت:

  سلام وقت بخیر
  من پدرم الان چند ماهیه فکر مردن خودش و تشیع جنازه و از اینجور چیزاس… نمیخواد تنها بمونه… میترسه تا محل کارشم تنها بره
  حدود یک ساله تریاک مصرف میکنه یعنی میخوره
  میخواستم بدونم احتمال داره بیماریش بخاطر مصرف تریاک باشه؟؟

 36. خوشحال گفت:

  سلام خدمت تمامی دوستان گرفتار وخانوادهای گرفتار افراد گرفتار چون واقعآ این برای تمام دورو بریا گرفتاری داره خلاصه ..البطه بخوامم خلاصشو بنویسم برای خوندن ۵دقیقه طول میکشه ولی جهت آگاهی شما عزیزان میخوام تجربه شخصی خودم وراههای نجات از این درد خانمان سوز را به اشتراک بگزارم البطه با اجازه مالک سایت ..بنده الان ۳۵سال سن دارم از سن ۱۹سالگی که همه میگن تفریحی شروع به کشیدن تریاک کردم در اوایل ماهی یک بار ۲ماه یکبار بود بعد ۲سال شد هفته ی یک بار همین حس خوش بینی وتوهمات باعث شد در سن ۲۱سالگی ازدواج کنم وزیر بار مسئولیت زندگی برم به خودم آمدم ۱سال از ازدواجم گذشته وبنده اوایل ازدواج با اینکه مصرفم شده بود هرروز صبح سرموقع میرفتم خونه بنده یه کارگاه صنعتی داشتم اسم نمیبرم تا اینکه رفته رفته شد روزی ۲بار ودیر رفتن به خونه ودروغهای پی در پی به خانمم که گرفتار کارم قول به مشتری دادمو اینا ..با چنگ ودندون با دروغ وبد قولی به خانواده حتی مشتری دیر مغازه باز کردن دیر آمدن به خونه ۵سال ادامه داشت بعد بچه دار شدم تصمیم گرفتم ترک کنم با بدبختی نمیخوام از درداش بگم ترک کردم ولی این تعطیلی ۲ماه ادامه داشت به خودم گفتم من که ترک کردم دوباره بشه همون هفته ی ۱بار دوستان خودتونو گول ندید بعد از ترک خواهشا حتی ۱دودم نگیرید همین ۱دود شروع دوباره بدتر با دوز خیلی بالاتر از مصرف قبلی شروع میشه بنده تو این راه تجربه داشتم اینو جدی بگیرید به خداوندی خدا این بار شروع به مصرف کردم به خودم آمدم بچم ۷سالش بود از روزی ۱گرم تریاک شده بود روزی ۶گرم شیره اونم خوراکی وزنم شده بود ۵۰کیلو ..خواهشآ نکنید به سر آمده حکیم هست از تجربه دیگران استفاده کنید نه خودتان تجربه کنید این مهمه بابت حتی بابت ۱دودش باید تاوان بدید یادتون باشه این تاوان حقه زن وبچه نیست بپردازه چون قبل از تو خانوادت گرفتار میشن مصرف کننده میشه یه مرده متحرک ولی خانواده زجر کوش تو لحظه به خدا قسم دوباره میگم خودم نفهمیدم بچم شد ۷سال ..تحقیر ازطرف دیگران بی اعتمادی از وهزار تا دلیل دیگه بماند با احترام به تمام خانمهای با وجود کسی که واقعآ ازش شرمنده ام وروزی هزار بار از خدا براش دعا میکنم خانمم بود خیلی صبور با مسئولیت تمام با من مدارا کرد حتی یک بار به روم نیاورد فقط میگفت اگه کاری میکنی به خودت بیا زمان داره میگذره یه فرشته به تمام معنا البطه شاکر خدا هستم به اندازه بزرگی خودش که تو چند سال یه روزی به من رسوند وخانوادمو ازدست ندادم ومعجزه شد تو زندگیم دوستان عزیز الان ۴ساله پاکم همین حرف خانمم باعث شد یه خوره تو مغزم رفته بود که داری چکار میکنی ..قبل از همه چیز از خدا از ته دل خواستم که کمکم کنه شروع کردم دنبال چاره ناگفته نماند قبل از ترک هزار راهو امتحان کردم از مصرف ب۲تا متادون اینا خودشون بدتر یه راهی که خودم با تجربه چند ساله که داشتم همان دوزشیره که درماه مصرف میکردم ریختم تو من روزی شده بود ۵گرم شیره خوراکی یعنی قورت میدادم بنده دقیق ۱۲۰گرم شیره را با ۴ لیتر آبجوشوندم وریختم تو ۴لیتری روزی ۴وعده هر بار یک سوم استکان من ازش صرف میکردم وهمزمان با هر بار مصرف همون اندازه آبجوش سرد شده تو محلول میریختم البطه ناگفته نماند از همان روز اول بنده باشگاه بدن سازی میرفتم دوستان حتمآ باید یه ورزش انتخاب کنید من توسیه میکنم بدن سازی باشه چون تو چشم دیگرانی با تغیر بدنت و تشویق دیگران از لحاظ روحی وروانی به ادامه باشگاه ودوری از مواد ادامه بدی وهم زمان در مدت ۱ماه محلول کامل بدون مورفین شده وبدن شما هم با تعرق در باشکاه سم زدایی وقبل از خواب دوش آب ولرم سردم باشه بهتر ادامه روند بعد ۱ماه تا ۴۰روز به جای محلول این بار از دمنوشهایی با تبع گرم استفاده کنید شبها قبل از خواب تا ۴ماه۱لیوان دمنوش گل گاو زبان صرف کنید ولی خواهشآ باشگاه را ترک نکنید بنده الان مقام استانی بدن سازی دارم برید از زندگی سالم در کنار خانواده لذت ببرید یا حق

 37. خودم گفت:

  حتما این جواب بدید
  من حدودا ۴ماه روزی حدودا نیم گرم مصرف میکنم. تاالان راضی بودم .احساس میکنم خوابم بهم خورده شبها نمیتونم بخابم صبح نمیتونم برم سر کار الان هم ۲۰ روز مونده به عید نمیتونم کار تعطیل کنم. تا حالا هم نشده احساس کنم اعتیاد دارم .ولی میترسم. الان وضعیت من چجوری هست من اعتیاد دارم. چاره کارم چی هست.

 38. گمنام گفت:

  امروز دوسال و چهل و هفت روز است که منقل و بافور و داستان‌های نعشعه بازی رو گذاشتم کنار و ترک کردم . پاک پاک . ولی جالبه که بدونید هنوز عطسه دارم ، البته شاید طبیعی باشه و من روی عطسه کردن هام حساس شدم . اینی که مینویسم تجربه منه ، مینویسم شاید بدرد همدردی بخوره . گر گرفتن پاها و داغ شدن پاها در دوران ترک مربوط به کبد بدن شماست. حتما بعد از ترک و یا در ایام ترک ، حتما و حتما پیش پزشک برید و آزمایش کلی بدید . مدفوع شل ، مدفوع چرب رو جدی بگیرید و حتما برید دکتر . از مصرف داروهای ترک مثل ب۲ و متادون جدا پرهیز و دوری کنید که گرفتارتر میشید . ورزش و نرمش خیلی عالیه . بعد از دوران ترک سعی کنید کلا جاهایی که برای دورهمی می‌رفتید اصلا نروید . چون بدن ما همون طور که نعشگی رو میشناسه ، خماری رو هم میشناسه . اولین مصرف شما بعد از ترک دوباره خماری براتون به ارمغان میاره . این کلینیک های ترک یه قرصی میدن که هر زمان وسوسه مصرف بیاد تو مختون، اون قرص کلا وسوسه رو از بین میبره . مشروب در دوران ترک نخورید که خماری رو بیشتر میکنه و بدتر بدنتان گر میگیره و داغ میشه . هر وقت خواستید دوباره مصرف کنید یاد مصیبت های دوران ترک بیفتید و مصرف نکنید . بهترین دارو برای دوره ترک دوش آب خنک یا وان آب خنک و یا یه لگن آب سرد بیارید پاتون رو بزارید توی اون لگن آب سرد . استخر هم اگر بتونید برید که خیلی خوبه
  شاد و سلامت باشید. خدا همه ما رو کمک کنه و همه گرفتارا رو نجات بده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *