تریاک

توسعه تجارت مواد اعتیاد آور که هرساله زندگی تعداد زیادی از مصرف کنندگان را به ورطه نابودی میکشاند، میتواند بزرگترین و ترسناک ترین تهدید برای تمام جوامع بشری باشد، تریاک قدیمی ترین و مشهورترین مخدری است که بسیار اعتیاد آور بوده و اکثریت از عوارض کشیدن تریاک با سیخ و یا تزریق آن بی اطلاع هستند و چون در کشور ما نسبت به سایر مواد مخدر از شیوع مصرف بالاتری برخوردار است، برنامه های پیشگیری و آگاهی رسانی درباره ی مضرات مصرف تریاک باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد، جالب است بدانید مراجعه بیماران برای ترک اعتیاد تریاک از بیشترین موارد مراجعه در کلینیک ترک اعتیاد آکسون است.متخصصین، مشاورین روانپزشکی و روانشناسی و پزشکان کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی به شما عزیزان در زمینه ترک تریاک میباشند، روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزینی آن به همین منظور پزشکان مجموعه برای درمان از هیچ شبه مخدر استفاده نمیکنند.

تریاک

تریاک

تاریخچه تریاک

خشاش از گیاهان آسیای صغیر است و حدود 2500 سال قبل در منطقه مدیترانه کشت میشده است، از آثاری که از سومریها باقی مانده است، متوجه میشویم که آنها این ماده را استعمال میکرده اند و آن را گیاه شادی بخش می نامیدن، در نوشته های هومر یونانی که 600 سال قبل از میلاد مسیح می زیسته استفاده از گل خشخاش به چشم میخود، زنان مصری از شربت تریاک برای کاهش خشم و تسکین درد ها استفاده میکردند، بقراط از تریاک برای درمان اسهال و دردهای جسمانی استفاده میکرده است و پزشکان برجسته ایرانی مانند ابو علی سینا و  زکریای رازی تریاک را برای تسکین دردها تجویز میکردند، در اواسط قرن هفدهم میلادی، زمانی که کشیدن تریاک در چین متداول گشت، مشکلات جدی اعتیاد آن نمایان شد

در قرن هجدهم تریاک راه به سوی اروپا و آمریکا شمالی باز نمود و تبدیل به یکی از اقلام تجاری مهم آسیای شرقی شد، با شیوع اعتیاد به تریاک و نمایان شدن عوارض این ماده ی خطرناک، کم کم مبارزه برای ترک تریاک و جلوگیری از مصرف این ماده در کشور های مختلف شروع شد، این تلاش ها در خیلی از کشورهای دنیا به صورت جدی شروع شد و تا کنون نیز ادامه دارد اما با ممنوعیت خرید و فروش این ماده و اطلاع رسانی های گسترده در باره ی عواض جبران ناپذیر آن، هنوز نگرش های غلط و آثار به جامانده از قرون وسطی در ارتباط با تریاک سالیانه هزاران نفر را به کام مرگ میکشاند، کافیست تصمیم بر ترک تریاک بگیرید، تا با اراده شما و دانش و تجربه متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون، شانس ادامه زندگی پاک و سالم را به خود و خانوادیتان بدهید.

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

مواد قلیایی موجود در تریاک، پس از ورود به بدن شخص مصرف کننده، حدود 24 الی 48 ساعت در بدن شخص باقی میماند که باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری بر سیستم دفاعی فرد میشود، اما احساسات خوشایند به وجود آمده بر اثر مصرف تریاک کمتر از 4ساعت دوام دارد و نکته ای که نباید آن را فراموش کنیم این است که مصرف تریاک می تواند به سرعت اعتیاد جسمانی و روانی در فرد ایجاد کند.

باید آگاه باشید که ترک تریاک و رهایی از وابستگی روانشناختی و جسمانی این ماده مخدر مستلزم دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی جهت جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر میباشد.

حتما مطالعه کنید: ترک تریاک
کلینیک ترک اعتیاد

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

درمان نگهدارنده یا متادون درمانی،  یکی از روش های غیر اصولی ترک تریاک است که متاسفانه امروزه توسط بسیاری از مراکز درمانی اعتیاد استفاده میشود، متادون شبه مخدری با خاصیت وابستگی بالا میباشد و در روش متادون درمانی مراکز درمانی تنها اعتیاد فرد را از تریاک به متادون تغییر میدهند، این کار نه تنها کمکی به فرد مصرف کننده نمیکند، بلکه تنها باعث اعتیاد فرد به متادون میشود و فرد مصرف کننده  برای بدست آوردن سلامتی کامل اینبار باید اقدام به ترک متادون کند که به مراتب سخت تر است

حتما مطالعه کنید: متادون چیست؟

یکی از دلایلی که از کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران یاد میشود، روش درمانی بخصوص متخصصین مجموعه است، در کلینیک ترک اعتیاد آکسون از هیچگونه شبه مخدر مانند متادون برای درمان اعتیاد استفاده نمیشود، وتنها از داروهای ضد مخدر استفاده میشود که کوچکترین خطر وابستگی برای فرد ندارد، به زبان دیگر روش درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون حذف کامل ماده ی مخدر از بدن شخص مصرف کننده میباشد نه جایگزین کردن آن با مخدری دیگر، پس توصیه میکنیم اگر که قصد ترک تریاک یا سایر مخدر ها را دارید،همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

بهترین و سریعترین روش ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

تا کنون بسیاری بیماران وابسته به تریاک، توانسته اند با بستری در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی آکسون، به روش سم زدایی مراحل درمان اعتیاد خود را طی کنند مراحل درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون به این صورت است که ، برای ترک تریاک فرد مصرف کننده،15روز تحت نظر روانپزشک، پزشک و مشاورین متخصص، بستری میشود و مراحل درمان اعتیاد را طی کنند. البته این زمان تنها برای درمان سم‌ زدایی تدریجی بدن فرد بیمار و برطرف ساختن اثرات تریاک روی جسم وی محسوب می‌گردد. توان‌بخشی و درمان اعتیاد یک فرآیند چند وجهی، چند مرحله‌ای و طولانی مدت می‌باشد. سم‌زدایی مواد مخدر از بدن و نجات فرد از وابستگی جسمی به ماده مخدر ، تنها بخش مقدماتی مسیر اعتیاد را تشکیل می‌دهد. در واقع سم‌زدایی جسمانی و آن‌چه در تحت عنوان “ترک اعتیاد یک روزه، سم زدایی سریع یا سم زدایی فوق سریع خوانده می‌شوند، برای تغییر الگوی اعتیاد کافی نبوده و در صورتی که با سایر وجوه درمان اعتیاد همراه نگردد، احتمال عود بسیار بالایی خواهد داشت. کلینیک بستری ترک اعتیاد آکسون، ترکیبی از طرح‌های مختلف سم‌زدایی مواد مخدر، تکنیک‌های بازتوانی به طور مداوم ارتقاء یافته، دسترسی به تجهیزات پزشکی مدرن و درمان دارویی بسیار موثر، ایمنی و ترک اعتیاد شما را تضمین می کند. کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی آکسون تیم کاملی از متخصصان، جهت دادن انواع خدمات از قبیل : خدمات ترک اعتیاد، روانکاوی اعتیاد ، خدمات روانشناسی و روانپزشکی ترک تریاک و جلوگیری از بازگشت مجدد به سوی این مواد مخدر می‌باشد.

مرکز سم‌زدایی و ترک اعتیاد آکسون در تهران برای سم‌زدایی سریع و فوق‌سریع ترک تریاک عمل پاکسازی بدن را انجام می‌دهد و از جدیدترین داروی ترک اعتیاد تریاک، که داروی ضد مخدر می‌باشد و گیرنده‌های مغزی را از ماده‌ی تریاک پاک می‌کند و بعد از مرحله‌ی سم‌زدایی درمان‌های مکمل آن اغاز می‌گردد و زمان ترک تریاک را کوتاه‌تر می‌کند.

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

مشتقات تریاک کدامند؟

از تریاک 25 ماده ی قلیایی با آلکالوئید مثل مرفین، کدئین، متادون مشتق شده است و از مهمترین  آلکالوئیدهای تریاک میتوانیم، نارکوتین، پاپاورین، تبائین و نارسئین را نام ببریم که دارای مصارف پزشکی میباشند و به منظور تسکین درد تجویز میشوند، اما در بسیاری از مواد مورد سوء مصرف قرار میگیرند نام ببریم، که دارای مصارف پزشکی میباشند و به منظور تسکین درد تجویز میشوند، اما در بسیاری از مواد مورد سوء مصرف قرار میگیرند نام ببریم.

حتما مطالعه کنید: مرفین چیست؟
مرکز ترک اعتیاد

مشتقات تریاک

تریاک، علاوه بر اینکه به صورت خام و یا پرورده مصرف میشود، در قالب های دیگری مثل سوخته تریاک و شیره تریاک نیز مورد مصرف قرار میگیرد

سوخته تریاک چیست؟

پس از مصرف تدخینی (دود کردن) تریاک با وافور، ماده‌ای به رنگ قهوه‌ای سوخته و براق به دست می‌آید که “سوخته تریاک” نام دارد.سوخته تریاک  را در آب حل کرده و شربت بنفش رنگی که به دست می‌آید را مصرف می‌کنند.

شیره تریاک چیست؟

سوخته تریاک را در آب حل می‌کنند و می‌جوشانند و سپس آن را از صافی عبور می‌دهند و آنچه که باقی می‌ماند تفاله نام دارد، محلول حاصل را مجدداً حرارت می‌دهند که با این کار ماده خمیری و سفت و غلیظی به رنگ قهوه‌ای روشن به دست می‌آید که “شیره” نام دارد،  شیره تریاک خیلی قوی‌تر از تریاک است و به صورت تدخینی و یا خوراکی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

تریاک چگونه مصرف میشود؟

تدخین تریاک (دودکردن):

کشیدن تریاک به وسیله وافور و یا با وسایلی مثل سیخ و سنجاق، قلیان و قل قل (وسیله ای شبیه قلیان که به صورت دست ساز و با استفاده از یک بطری و مقداری شیلنگ پلاستیکی ساخته می‌شود)

خوردن تریاک:

به صورت قرص‌های تریاک یا به وسیله حل کردن در آب یا چای و نوشیدن آن

تزریق تریاک:

در این روش، تریاک را با آب حل كرده و در یك قاشق فلزی می‌ریزند و آن را كمی حرارت می‌دهند، سپس آن را روی پنبه یا اسفنج می‌ریزند و با سرنگ می‌كشند و داخل رگ تزریق می‌كنند

در صورت مصرف تریاک چه اتفاقی می افتد؟

مصرف این مخدر پیامدهای گوناگونی را به همراه دارد که به برسی سه مورد از مهمترین آنها میپردازیم:

1 ایجاد وابستگی جسمی:

در فرد “وابستگی جسمی” ایجاد می‌شود. وابستگی جسمانی زمانی رخ می‌دهد که بدن به‌طور مکرر در مرض مواد شیمیایی قرار گرفته و با حضور آن‌ها سازگار می‌شود و زمانی که به‌طور ناگهانی مصرف مواد مخدر قطع شود، علائم محرومیت مثل تهوع، دردهای عضلانی، لرز، تعریق در فرد مصرف کننده ایجاد خواهد شد که خوشایند نیست به‌طوری که فرد را مجبور می‌سازد فواصل زمانی مشخص (۸ تا ۱۲ ساعت) از این ماده استفاده کند، تا اضطراب غیر قابل تحمل ناشی از محرومیت از مواد را از بین ببرد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم اعتیاد به تریاک

2 ایجاد تحمل:

پیامد دیگر مصرف تریاک، “تحمل” است. تحمل زمانی رخ می‌دهد که بدن ابتدا در ازای مصرف مقدار کمی از ماده مخدر پاسخ داده و فرد به احساس لذت می‌رسد امٌا هر چه زمان پیش می‌رود و مصرف مواد ادامه می‌یابد، بدن نسبت به ماده مورد مصرف تحمل پیدا کرده و فرد مجبور است هر بار برای آن‌که احساسات خوشایند قبلی را تجربه کند، میزان بیشتری از ماده را مصرف نماید و بدین ترتیب روز به روز میزان مصرف مواد در او بیشتر می‌شود.

3 وابستگی روان‌شناختی:

پیامد دیگر مصرف تریاک، “وابستگی روان‌شناختی” به آن است. وابستگی روان‌شناختی زمانی رخ می‌دهد که فرد تمایل شدیدی به مواد  مخدر پیدا می‌کند و تحت هر شرایطی با ولع به دنبال به دست آوردن این ماده می‌رود. در واقع این نوع وابستگی ، همان اعتیاد روانی است و به دلیل قدرت و نیروی بالایی که دارد ، غلبه بر آن دشوارتر از اعتیاد جسمانی خواهد بود. این حالت حتی پس از ترک جسمانی مواد مخدر هنوز باقی مانده و علت اینکه ترک اعتیاد تریاک در بسیاری از بیماران با شکست روبرو شده و دوباره به سمت مواد مخدر گرایش می‌یابند، نیز همین وابستگی روانشناختی به مواد مخدر است.

به همین دلیل ترک تریاک در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه، تحت نظر و مراقبت دائمی متخصصین روانشناسی، متخصصین روانپزشکی و متخصصین علوم اعصاب شناختی انجام میگیرد تا علاوه بر درمان جسمانی، فرد مصرف کننده از نظر روحی و روانی نیز پاک شود و دیگر نیازی به مصرف مواد اعتیاد آور نداشته باشد.

مرکز ترک اعتیاد

علائم مصرف تریاک

 

آیا مصرف تریاک ممکن است به اعتیاد آن منجرب شود؟

پاسخ این سوال در حرف خیلی کوتاه و در عمل بسیار سخت و دردناک است، بله، مصرف تریاک باعث اعتیاد میشود، تریاک مخدری بسیار اعتیاد آور میباشد، تریاک، در ابتدا می‌تواند احساس لذت  شدیدی ایجاد کند که پس از آن احساس رخوت و آرامش به فرد مصرف کننده دست می‌دهد،  همین مسئله باعث می‌شود که فرد بارها و بارها برای تجربه این حالات به مصرف تریاک بپردازد و سیستم‌های مغزی او سریعاً به مصرف ماده وابسته شود و اعتیاد شکل بگیرد.

اما نکته ای که در این میان مهم است تصمیم برای بازگشت به زندگی و جبران فرصت های از دست رفته است، به همین جهت به تمامی کسانی که قصد و تصمیم به ترک دارند توصیه میکنیم، حتما به مراکز درمانی مراجعه کنند و خود روش های ترک سنتی را بکار نگیرند چرا که ترک غیر اصولی مواد اعتیاد آور همچون تریاک، دارای عوارضی شدید میباشد،در این راستا مشاورین و متخصصین مرکز ترک اعتیاد آکسون در خدمت شما هستند تا با ارائه خدمات درمانی و مشاوره در کوتاه ترین زمان، به بهترین نتیجه که ترک تریاک بدون درد و خماری است حاصل شود.

علائم تشخیص وابستگی به تریاک چیست؟

اگر فردی به صورت مستمر به مصرف مواد افیونی بپردازد، در صورت نرسیدن مواد افیونی به بدنش، علائم ترک را نشان میدهد و ناچار است برای از بین رفتن این حالات به مصرف مواد مخدر بپردازد، معمولا این علائم، شش تا هشت ساعت پس از آخرین مصرف ظاهر شده و روز دوم یا سوم به اوج خود میرسد، در ادامه به برسی برخی از این علائم میپردازیم:

بی نظمی درجه حرارت بدن (تب، کاهش دمای بدن و احساس سرما و لرز)

بی‌قراری، تحریک پذیری، افسردگی، بی‌خوابی و پرش عضلانی (تشنج)

گرفتگی عضلانی، درد استخوانی و کشیده شدن عضلات

شک ریزش، آب ریزش بینی، تعریق و خمیازه کشیدن

تمایل یا ولع شدید به مصرف مجدد (Gnivarc)

سیخ شدن موهای بدن

سکسکه و عطسه

اتساع مردمک‌ها

دل پیچه و اسهال

کلینیک ترک اعتیاد

وابستگی به تریاک

 

اما در صورتی که مصرف تریاک متوقف شده و مراحل ترک تریاک با موفقیت پشت سر گذارده شوند، علائم مذکور پس از هفت تا یازده روز بعد از درمان اعتیاد فروکش می‌کنند.

اما علائمی همچون بی‌قراری، تحریک پذیری، پرخاشگری، اختلال خواب، افسردگی و به‌ویژه اشتیاق شدید برای مصرف مجدد مواد مخدر ممکن است تا ماه‌ها پس از ترک باقی بمانند که در این زمان خدمات روانشناسی، کار درمانی، گروه درمانی و خانواده درمانی می تواند موجب گردد که بیمار بتواند اشتیاق خود را برای مصرف مجدد کنترل نماید، به همین منظور کلینیک ترک اعتیاد آکسون،  با بهره مندی از مشاورین روانشناسی و روانپزشکی مجرب اقدام به برگذاری جلسات مشاوره ای گروهی، فردی و خانوادگی برای شخص مصرف کننده میکند تا درمان اعتیاد به بهترین حالت انجام بگیرد

چگونه میتوان تشخیص داد که فردی تریاک مصرف کرده است؟

کسانی که برای اولین بار تریاک مصرف می‌کنند، تهوع پیدا کرده و استفراغ می‌کنند. مردمک‌های چشم شان ریز می‌شوند، نبض و ضربان قلب کند شده،  فشار خون پایین می‌آید و تنفس نیز به آهستگی صورت میگیرد، به دنبال این وضعیت بدنی، فرد احساس گرمی، لذت و آرامش پیدا می‌کند و ممکن است به خواب عمیقی فرو برود. علائم زیر و یا مواردی از آن‌ها، بسته به میزان و نوع ماده مصرفی در کسی که تریاک مصرف کرده باشد، قابل تشخیص است:

تعریق زیاد

تکرار ادرار

کاهش اشتها

تهوع و استفراغ

ناتوانی در تمرکز

اختلال در بینایی

خواب آلودگی زیاد

ناهماهنگی حرکتی

شنگولی و سرحالی

فقدان درد یا استرس

کاهش تحریکات جنسی

خارش نقاط مختلف پوست

احساس گسستگی عاطفی

دگرگون شدن خلق و فرایندهای اخلاقی

کلینیک ترک اعتیاد

نکاتی در مورد تریاک

آیا مصرف تریاک میتواند مصرف سایر مواد را در پی داشته باشد؟

تریاک از خانواده افیون‌ها بوده و ماده اصلی تشکیل دهنده آن مرفین می‌باشد و چون سلول‌های مغز به سرعت نسبت به این مواد شیمیایی تحمل پیدا می‌کنند، فرد ناچار است هر مرتبه دوز بیشتری از این مواد را مصرف کند، بتواند به احساس خوشایند قبلی برسد و رفته رفته ممکن است به انواع قوی‌تری افیون‌ها که مرفین بیشتری دارند (مثل هروئین) کشیده شود.

مشاورین و متخصصین مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی آکسون، آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره ای همراه شما باشند تا هرچه سریعتر اقدام به ترک کنید و از ابتلا به مصرف چندین نوع مخدر جلوگیری کنید.

کلینیک ترک اعتیاد

مصرف چند نوع مخدر

عوارض کوتاه مدت مصرف تریاک کدامند؟

مواد افیونی مثل تریاک دارای آثار مصرف کوتاه مدتی هستند که تا پس از 8 ساعت باقی می مانند، برخی از این عوارض عبارتند از:

خشکی دهان

تهوع و استفراغ

کاهش فشار خون

کاهش احساس درد

تغییرات رفتاری یا روانی

سنگینی دست و پا و رخوت

افت عملکرد شغلی و اجتماعی

انقباض عضلات صاف حلب و مجاری

انقباض مردمک (سوزنی شدن مردمک)

احساس گرما، گرگرفتگی و خارش بینی

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف تریاک

عوارض مصرف بلند مدت تریاک کدامند؟

اولین و مهم‌ترین عارضه مصرف طولانی مدت مصرف تریاک، ایجاد وابستگی و اعتیاد به آن است است، عوارض دیگری که در اثر مصرف این مخدر در فرد ایجاد می‌شود عبارتند از:

کاهش علایق و انگیزه‌ها

بی‌حسی و عدم تعادل بدنی

آسیب‌های ریوی، کبدی و کلیوی

کاهش فعالیت روده‌ها و یبوست مزمن

بی اشتهایی و سوء تغذیه و کاهش وزن

به‌هم خوردن دوره‌های قاعدگی در زنان

ایست تنفسی و مرگ به دنبال مصرف زیاد

کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ در مردان

خارش و تیره شدن رنگ پوست، تیرگی لب‌ها، کهیر

پایین آمدن سطح سلامت به علت بی‌توجهی به وضعیت بهداشتی و مراقبت های فردی

تغییر ساعت خواب و بیداری، بی‌خوابی هنگام شب و خواب آلودگی و چرت زدن در طول روز

تضعیف دفاع بدن در مقابل بیماری‌ها و احتمال ابتلا به عفونت‌های ویروسی مثل ایدز، هپاتیت، عفونت‌های پوستی و آبسه

مصرف تریاک چه اثری بر روی مغز میگذارد؟

مواد افیونی از جمله تریاک با کاهش جریان خون در نواحی خاصی از مغز، اثر تضعیف کننده روی آن دارند، یعنی فعالیت‌های مغز را کند می‌کنند. مغز انسان به‌طور طبیعی گیرنده‌هایی برای مواد افیونی دارد، چرا که ساختار این مواد بسیار شبیه اندورفین‌هایی است که خود مغز تولید می‌کند. این اندورفین‌ها در زمانی که فرد با درد یا استرسی رو‌به‌رو می‌شود ترشح می‌گردند، آن‌ها فواصل بین سلول‌های عصبی را پر کرده و مانع از آن می‌شوند که این سلول‌ها پیام‌های درد را مخابره کند و بدین ترتیب باعث کاهش احساس درد در فرد می‌گردند، افیون‌ها نیز با همین مکانیسم باعث احساس لذت در فرد مصرف کننده می‌شوند، اما در صورتی که به‌صورت مداوم و طولانی مدت مصرف شوند، فرد به آن ماده وابستگی پیدا می‌کند، چون مغز به حضور پیوسته مواد مخدر عادت کرده و این مواد جایگزین اندور‌فین‌های طبیعی مغز می‌شوند و لذا اگر مواد مخدر به سلول‌های مغزی نرسند، احساس درد در انسان ایجاد می‌شود و او ناچار است برای رهایی از این وضعیت دائماً مواد مصرف کند.

کلینیک بستری ترک اعتیاد آکسون در زمینه درمان اعتیاد به تریاک و به اصطلاح ترک تریاک خدمات درمانی ویژه و تخصصی به بیماران ارائه می‌دهد. در این مرکز ترک اعتیاد کلیه بیماران بنا به نوع مواد مخدر مصرفی، میزان مصرف، شرایط جسمانی، پیش زمینه‌های روانی و غیره، مراحل درمان خاص خود را سپری می کنند. بیماران پس از بستری زیر نظر روانپزشک سم‌زدایی می‌شوند و علاوه بر ویزیت‌های روزانه روانپزشک و تجویز داروهای غیر مخدر و غیرنگه دارنده، تیم روانشناسی نیز به صورت روزانه جلسات مشاوره فردی، گروهی و خانوادگی را برای آن ها برگزار می‌کند. در این مرکز پروسه درمان پس از ترخیص فرد بیمار از کلینیک همچنان ادامه دارد. برگزاری جلسات گروه درمانی جهت بررسی وضعیت بیمار و تلاش برای رفع مشکلات روانشناختی وی ادامه پیدا می‌کند. بسته به شرایط فرد ممکن است از یک تا شش ماه به طول بی‌انجامد. بنابراین روند ترک اعتیاد تریاک مستلزم اراده قوی و استوار خود فرد و همراهی و صبوری خانواده و اطرافیان وی می‌باشد.

درمان های غیر پزشکی ترک تریاک:

درمان اعتیاد از طریق برخی روش های غیر پزشکی نیز انجام می شود، این روش ها مورد تایید هیچ یک از درمانگران نیست و تنها روش ترک اعتیاد مورد تایید درمانگران و متخصصین، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از متداول ترین روش های ترک غیر پزشکی می پردازیم.

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی:

یکی از متداول ترین روش های ترک گیاهی، ترک با استفاده از داروهای گیاهی می باشد که مقاله کپسول دوغی یا قرص فلفلی چیست؟ به بررسی مفصل این نوع داروها پرداخته ایم، اما نکته ای باید از آن آگاه باشید این است که این داروهای گیاهی، به دلیل شباهت ساختاری که با مخدرها دارند خود باعث ایجاد وابستگی می شوند و نه تنها کمکی به ترک بیمار نمی کنند بلکه باعث وابستگی بیمار نیز می شوند.

ترک تریاک با اسپند:

یکی دیگر از روش های درمان غیر پزشکی ترک اعتیاد با اسپند است که هیچ توجیح علمی و پزشکی ندارد و عملا هیچ کمکی به وضعیت بیماران نمی کند. دود اسپند یا خوردن دانه های آن تنها باعث می شود تا بیمار دچار علائم ترک شود و در صورت عدم کنترل وضعیت بیمار توسط درمانگر باعث ایجاد لغزش و مصرف مجدد مخدر توسط بیمار می شود.
آشنایی با علائم ترک به بیماران و خانواده آنها کمک بسیاری در روند درمان می کند که برخی از این علائم عبارتند از:

تعریق زیاد
بی قراری و بی تابی
انجام حملات هیجانی
حس سرما و لرزش اندام ها
دردهای عضلانی مفصلی
پرخاشگری و اختلال در خلق و خو

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم:

مصرف تریاک بصورت کشیدنی:

دوز مصرفی کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرفی بین 1.5 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین 3 الی 5 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دوز مصرفی بیش از 5 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف تریاک بصورت خوراکی:

دوز مصرف کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرف بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرف بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دور مصرف بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف شیره تریاک بصورت خوراکی و کشیدنی:

دوز مصرفی کمتر از 1 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری

دوز مصرفی بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه

دوز مصرفی بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و دو شب بستری اضافه

دوز مصرفی بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

توجه داشته باشید که:
برای بستری و درمان بصورت فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.
روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان، روانپزشکان، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

سوالات متداول تریاک

1آیا تریاک باعث افزایش قوای جنسی می‌شود؟!

یکی از علل شایع گرایش به تریاک در کشور ما به ویژه در بین مردان، ناتوانی جنسی است اما واقعیت آن است که تریاک یک ماده کند کننده بوده و با پایین آوردن تحریکات جنسی، ارگاسم را به تأخیر می‌اندازد. این ویژگی تریاک پس از چند بار مصرف باعث می‌گردد که چرخه قاعدگی در زنان به هم خورده و در مردان نیز اختلال نعوظ شکل بگیرد و در نهایت توان و میل جنسی در هر دو جنس را کاهش می‌دهد.
2آیا مصرف تریاک برای افراد مبتلا به دیابت مفید است؟!

برخی افراد مبتلا به دیابت معتقدند که مصرف تریاک با افزایش سوخت و ساز سلول‌ها، باعث پایین آمدن قند خون آن‌ها می‌شود. اما باید دانست که تریاک نه تنها دیابت را کنترل نمی‌کند بلکه چون مانع ترشح انسولین از پانکراس می‌شود، ممکن است باعث وخیم‌تر شدن بیماری نیز بشود. همچنین دیابت و تریاک اثر توأم روی یکدیگر داشته و هر کدام به تنهایی می‌توانند آستانه درد را در فرد افزایش دهند ، به طوری که اگر یک فرد دیابتی که تریاک مصرف کرده باشد در معرض خطر سکته قلبی و یا دردی مثل آپاندیسیت قرار بگیرد، ممکن است متوجه دردها و علائم هشدار دهنده آن نشود، تا جایی که احتمالاً راه نجاتی برای بیمار وجود نداشته باشد.
3آیا تریاک اثر آرام بخش روی درد نوزادان دارد؟!

برخی از قدیمی‌ها برای تسکین درد نوزادان به ویژه زمان دندان درآوردن آن‌ها با خوراندن محلول تریاک و یا با فرستادن دود آن درون ریه‌های نوزاد سعی می‌کردند که او را خواب آلود کرده و ساکت نمایند، اما این کار در بسیاری از موارد ممکن است به سوء تغذیه، مسمومیت و یا حتی مرگ آن‌ها منجر شود و در غیر این صورت هم باعث می‌شود که این نوزادان در آینده به کودکان ضعیفی تبدیل شوند که قوای ذهنی کمی داشته و ممکن است قادر به خواندن و نوشتن نباشند.
4آیا مصرف تریاک انسان را از غم و غصه نجات می‌دهد؟!

یکی از دلایل گرایش به اغلب مواد مخدر از جمله تریاک، این است که تصور می شود مواد می‌توانند انسان را از لحاظ روانشناختی به آرامش رسانده و احساس خوشی و لذت به فرد بدهند‌. اما در واقع این حالات که پس از مصرف مواد ایجاد می‌شوند بسیار زودگذر و سطحی هستند و مصرف طولانی مدت مواد نه تنها نمی‌تواند ضامن شادی و آرامش روانی فرد باشد، بلکه به مشکلات عدیده روانشناختی از جمله افسردگی، خلق ناپایدار، بی‌قراری و پرخاشگری در افراد نیز منتهی می‌گردد.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک تریاک و سایر مخدرها با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

32 Comments

 1. محمد گفت:

  ایاتریاک برای ارتروزخوب است؟؟

  • Javad گفت:

   نه برای هیچ دردی ازش استفاده نکن گرفتارش میشی بدم گرفتار میشی ،قویترین هم باشی از پا درت میاره بگو یه دود در روز همون بدبختت می‌کنه نکن درد داری برو دکتر برو بیمارستان درمان کن ولی اینکارو نکن آینده ات رو خراب نکن با چند دود مواد نه خودت از زندگی خیر میبینی نه خانواده ات اصلا همچین کاری نکن روزای اول آره درد رو ساکت می‌کنه ولی ظاهر قضیه اینه درد هست اما تو نمی‌فهمی متوجه نمیشی بعد خود این لعنتی میشه یه درد

 2. 12 گفت:

  مدتی هست مصرف تریاک به صورت خوراک رو دارم یعنی یا تریاک را میخودم یا با ابجوش حل کرده و میخورم سوالاتی برام به وجود امده اول اینکه تب مزاج تریاک سرد است با گرم دوم اینکه ایا این مصرف باعث میشه که نسبت به زندگی و اینده بی تفاوت بسم یا نه احه نسبت به رندگیم و کار بی تفاوت هستم سوم مصرف تریاک باعث سردی مغز میشود یا نه ..چهارم حدود دو یا سه ماه میشه حالاتی برام به وجود اومده مثلا بی تفاوتی استرس بی مورد نداشتن تمرکز ایا به خاطر مصرف تریاکهست یا نه مشکاگل تفکری و مشکل چیز دیگع هست 13

  • ... گفت:

   لطفا لطفا عاجزانه ازتون خواهش میکنم که این کار رو نکنید شما نمیدونید چه عذابی برای خودتون و خانوادتون داره تغییراتی روی بدنتون میزاره که خودتون از خودتون متنفر میشید ولی نمیتونید کاری کنید لطفا هر مشکلی دارید حتی اگه بدترین مشکلات رو هم دارید سراغ این جور چیزا نرید نه تنها بهتر نمیشه بلکه بدتر هم میشه هیچ توجیهی هم برای این کار وجود نداره خودتون رو با حرفایی از قبیل آروم شدن ، به دلیل دیابت و … فریب ندید بلکه آروم نمیشید بعد یه مدت بدتر هم میشید
   لطفا باعث گریه شبانه خانوادتون نشید اونا بیشتر از شما عذاب میکشن .

 3. ایمان گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه همه حالات شما مربوط به مصرف مواد هست، احتمالا بعداز یک خواب طولانی با استرس و دلهره بیدار میشی و تنها مواد میتونه این حالت را ازبین ببره،
  تریاک، شیره و هروئين بر خلاف تصور عوام سرد هستند و باعث سردی معده و مغز و کل بدن می‌شوند، چون به این نقطه رسیدی دیگه ادامه دادن برات سخت‌تر میشه و در دام مواد دیگر از جمله متادون و ب2 خواهی افتاد، سریع برای ترک اقدام کن ولی از قرص استفاده نکن که بدبخت تر میکنه،

 4. امیر گفت:

  سلام من پدرم در خانه تریاک میکشه،و این کارو از وقتی،من به دنیا اومدم هم انجام داده میخاستم بدونم ایا این کارش،روی بدن من هم تاثیر کذاشته؟یعنی منم الان معتاد هستم بع تریاک؟

 5. یه بیچاره گفت:

  سلام.پدرم دوبار تا حالا ترک کردع ولی بازم تریاک میکشه. بعد دوسال الان سه روزه کلا اخلاقش عوض شده. با خودش حرف میزنه ادا درمیاره میرقصه.همش میخندید اما امروز یه دیقه میخنده دیقه بعدش گریه میکنه،همش چرتو پرت میگه معلوم نیس چی میگه. اما باهاش حرف میزنیم تقریبا آگاهه جواب میده.قبلا هم اینجوری شده بود (بدتر بود)ولی ترکش دادیم. (۴۸سالشه مثلا)😑 خسته شدم پول هم نداریم دوباره ترک کنه چ کنیم😭

 6. گمنام گفت:

  با سلام
  امروز چهل و هفتمین روز پاک بودنم‌ از هر گونه مواد افیونی است ، حتی یک عدد قرص مسکن .
  این که مینویسم تجربه شخصی من در این چهل روز است ؛
  امیدوارم این تجربه من ، برای خواننده مطلب مفید باشه و بتونه نجات پیدا کنه
  روزی ۳۵ تا ۴۰ گرم تریاک صل علی با وافور دود میکردم
  اولش از یک بست شروع شد و به دو بست و چهار گرم و شش گرم و نهایتا به روزی ۴۰ گرم رسید
  البته مواقعی که میهمان داشتم بیشتر هم می‌شد .
  به سبب شغلی که دارم ، صبح قبل از رسیدنم به کارخونه ، کارگرها منقل و چایی و صبحانه را آماده می‌کردند ،از صبح که می نشستم به کشیدن تا شب ساعت ۱۰ شب که برم خونه .
  این وضعیت ۵ سال طول کشید .
  بسیار روزگار بدی بود ، اینقدر بد که اصلا نفهمیدم بچه‌م تو این مدت چجوری بزرگ شد.
  در حق خوانوادم ظلم کردم ، در حق بچم ظلم کردم ، همه چیز برای خانوادم در حد عالی فراهم میکردم ولی همین که هیچ وقت نبودم و به واسطه ترس از خماری و ابرو ریزی ، یک مسافرت هم نبردمشون تو این مدت ، از خوردن تریاک و شیره هم متنفر بودم و تحت هیچ شرایط مصرف خوراکی نداشتم
  تا اینکه روزی یکی از مشتریان آمد کارخانه و از روش ترک خودش برای من گفت ، اونم دو ماهی بود که ترک کرده بود .
  البته چون به من خیلی خیلی خیلی سخت گذشت اول از همه توصیه می‌کنم برای ترک حتما حتما به کلینیک حرفه ای و مجوز دار مراجعه کنید و اول راهنمایی بگیرید و مشاوره کنید بعد اقدام کنید
  من به شخصه جناب عزراییل رو به چشم دیدم تا به این چند روز رسیدم .
  شب اول که خوب طبق معمول نعشه رفتم خونه و خواب
  فردا صبح ساعت ۱۱ خماری از راه رسید یا الله عجب مصیبتی شروع شد ، به اون مشتری مون زنگ زدیم و جریان ترک رو باهاش در میون گذاشتیم و اونم سریع خودش رو رسوند ، تا ساعت ۱۱ شب عین مار به خودم میپیچدم ، عرق سرد ، لرز ، دست درد ، پا درد عصبی خلاصه که یه مصیبتی شروع شد ، تا اینکه ساعت ۱۱ شب به اصرار این دوستمون رفتم زیر دوش آب سرد ، اولش خیلی خیلی سرد بود و اذیت میشدم ولی وقتی میدیدم دردم کم میشه مجبور بودم خلاصه که ما شب اول رو کلا زیر دوش آب سرد تو کارخونه تا صبح سر کردیم و تمام‌ مدت روز به همین منوال گذشت ، صبح روز دوم دوستمون یه سری قرص و دارو آورد که هیچ کدوم مخدر هم نبود و کدیین هم نداشت ، یه قرص کلونیدین بهم داد که انگار آب روی آتیش ریختن ، یه قرص ناپروکسن هم بهم داد برای درد . و اما شب دوم چنان خماری رو تحمل کردم که میدیدم جناب عزراییل روی شونه هام نشسته . و دوباره دوش آب یخ تا صبح بدون ذره ای احساس خواب و خواب آلودگی و رسیدیم به صبح سوم که عین روز دوم گذشت و اما تازه مصیبت از شب سوم شروع شد ، ببخشید بی ادبی صحبت می‌کنم ، شکم روی و استفراغ به حدی بود اصلا از دستشویی بیرون نمیتونستم برم ، تنها چیزایی که بهم خیلی کمک کرد قرص کلونیدین بود و دوش آب سرد ، لرز و تب و عطسه و ابریزش بینی رو کامل از بین میبرد ، که این قرص ها رو هم شش روز بیشتر مصرف نکردم بد ترین شبهای عمرم تا شب نهم به سر شد
  تازه شب نهم ساعت ۳ صبح تونستم بخوابم تا ۷ صبح
  بی قراری دست ها و بی قراری پاها بیچاره کرد ، نصفه شب پاهام رو میکوبیدم به ستون فلزی وسط دفتر کارخونه
  ۱۵ روز خونه نرفتم . پای خماریش ایستادم ، بالاخره وقتی لذت نعشگی رو بردیم ، خماریش رو هم باید پس بدیم دیگه . از روز ۱۵ تا ۳۰ شبها. درد میومد سراغم . خلاصه که به هر بد بختی بود به امروز رسیدم ولی هنوز عطسه دارم روزی سه مرتبه ، هر مرتبه ۴ عطسه ، کمر درد دارم ، پا درد دارم ولی اینا از علایم دیسک کمره که به لطف تریاک اصلا نفهمیده بودم که دیسک کمر پاره شده و اصلا مراعاتش رو نکردم و خیلی خیلی بدتر شد ، حالا که ترک کردم تازه دردش شروع شد ،
  چند توصیه برادرانه از من به همه دوستان ؛
  قبل از ترک حتما و حتما به کلینیک ترک مراجعه کنید و مشاوره بگیرید
  ترک یابویی خیلی گرفتاری داره
  تحت هیچ شرایطی متادون نخورید حتی یک قطره ، که ترک متادون از ترک تریاک سخت تره
  به هیچ عنوان ، به هیچ عنوان ، تحت هیچ شرایط ب۲ یا بوپرنورفین نخورید که بیچاره میشید
  مصرف خودسرانه متادون و ب۲ بخورید مساوی است با نابودی زندگیتان ،
  از دوش آب سرد غافل نشید
  تغذیه خیلی مهمه ، البته در دوران ترک انسان کلا بی اشتهاست ولی به زور هم که شده غذا بخورید ، حلیم زیاد بخورید ، کلا گرمی جات بخورید ولی مراقب اصل قضیه باشید که با یک اشاره تحریک میشه و اونم خودش یک گرفتاریه .
  درد خماری رو میشه تحمل کرد ولی بی قراری دست و پا از همه چی بد تره
  خدا به همه مون کمک کنه این مصیبت از سرمون رد بشه

  • Hmd گفت:

   سلام بابت توضیحات خوبتون ممنون،الان حالتون چطوره تونستین کنار بذارید یا دوباره تحریک شدید استفاده میکنید؟؟

   • گمنام گفت:

    سلام و عرض ادب و احترام
    الان حدودا ۱۹۰ روزه که پاک پاکم
    تازه لذت زندگی رو فهمیدم
    تازه دارم بزرگ شدن پسرم رو میبینم
    ولی هنوز عطسه دارم
    روزی یک مرتبه هر مرتبه ۳ عطسه 😂
    جاهایی که بخاد تحریک بشم به مصرف اصلا پا نمی زارم
    خلاصه که وقتی یادم میافته که چقدر بدبختی کشیدم برای ترک تریاک تمام بدنم میلرزه ، ۱۷ کیلو وزنم اضافه شده ، قبلا هر جا میرفتم میگفتن چرا لاغر شدی؟؟ الان هر جا میرم میگن چرا اینقدر چاق شدی ؟؟🤣😂
    اونچیزی که من متوجه شدم از تریاک این بود که دنیا چیزهای قشنگ تر و بهتر از تریاک هم داره ، ارزش شاید اولش خیلی حال بده
    ولی اصلا به خماری فرداش نمی ارزه
    برا ما دعا کنید پاک بمونیم
    ممنونم از شما

   • گمنام گفت:

    امروز ۱۹۰ روزه که پاکم
    پاک پاک
    با بچم روزها میریم کارگاه و میاییم
    با هم عشق می‌کنیم
    ماهی گیری میریم
    استخر میریم
    خلاصه که تازه چشمام داره دنیا رو میبینه
    بهم خیلی سخت گذشت
    هنوز عطسه دارم
    هنوز پاهام گر میگیره
    هنوز کف پام سوزن سوزن میشه
    دلنازک شدم ، عاطفی شدم ، خیلی راحت گریه می‌کنم که البته مشاور گفت افسرده‌گی تا مدتی باهات هست
    خلاصه که داره میگذره

  • alimoharami گفت:

   سلام
   ممنون از توصیحات کامل این دوستمون
   دقیقا زمانهایی رو که عنوان کردند درست هست .
   چون شما 3 هفته درد شدید دارید
   اما درد اصلی بعد از سه هفته اونهم سندرم بیقراری پا هست که 2 الی 6 ماه هم طول میکشد.
   که حالتی مشابه سوزش و سوزن شدن هست .
   در دوره ترک شما احساس سرما و لرز میکنید در صورتی که بدن شما تب داره
   بهترین راه دوش آب ولرم و سرد هست
   فقط تصمیم و اراده شما میتواند بهتون کمک کند .

   ببینید به چه دلیل میخواهید ترک کنید ؟؟؟

   این دوستمون بسیار زیبا توضیح دادن

   دقیقا در مشاوره هم بشما هم همین انگیزه را میدهند .

   عزیزان قبل از اینکه دیر بشه سعی کنید ترک کنید

   از خانواده دوستان . همسر یا فرزندان کمک بگیرید .
   وقتی حمایت خانواده باشه شما دلگرم میشید
   و اگر خانواده نمیدونه سعی کنید به یکی که اعتماد دارید بگید .

   یا به مراکز ترک علمی بروید . چون موارد مرگ در کمپ هایی که غیر مسئولانه و کارشناسی اقدام به ترک میکردند مشاهده شده .

   نمونه انداختن نوجوانی در زمستان در استخر اب یخ که علایم خماری کاهش یابد .
   یا بستن شخص با غل زنجیر به ستون اینگونه کمپ های قارچ وار

   به هیچ وجه عزیزانتون رو به اینگونه مراکز که هیج گونه امکاناتی ندارند و اغلب توسط بزه کاران که خود یا اعتیاد داشته یا در همین مکانها مواد مخدر مصرف میکنند و از عزیزان شما هم سو استفاده میکنند خطر بدتر شدن شرایط خود یا بیمارتون رو رقم خواهند زد

   بهترین راه مراجعه به مراکز ترک با شرایط بستری و بهداشتی و مشاوره

   اگر شرایط مالی خوب نیست

   شروع به کم کردن مواد مصرفی خود بکنید .

   من یک پیشنهادی میدهم البته با صلاحدید صاحب سایت منتشر شود .

   روش ترک تدریجی که بصورت 21 روزه هست رو هم برای افرادی که تحمل خماری ترک یا بخاطر شرایط کاری توان استراحت در منزل رو ندارند پیشنهاد میکنم

   باز هم من عقیده دارم و دیده ام انسانی که خستهخ شده و تصمیم به کنار گذاشتن مصرف مواد گرفته
   چه بصورت یکباره چه بصورت مراکز و مشاوره مصمم بوده

   اما خطر باز گشت بوده حتی بعد 20 سال پس از ترک اول

   من به دوستان بسیاری که از من برای کمک خواستند یاری کنم در زمان ترک کمک کنم

   یک نوشته دادم که از 40 تا 60 روز بخوانند .(زمان بیقراری پا و دست ) که خطرناکترین زمان باز گشت است
   و جالب اینکه بعد از دیدن جمله اینکه هیچ کس بغییر از خودت نمیتونه کمکت کنه حتی خداوند ؟؟ چون خودت خواستی واردش بشی و الانم خودت خواستی خارج بشی که به اینجا رسیدی
   در اغلب اینها افرادی که خسته شده بودند حتی
   همرمان مواد و سیگار و قرصهای خواب و ارامبخش رو به یکباره ترک کردند.

   نگذارید به لحظه عجز برسید

   الان که احساس میکنید بدنتون تازه درگیر شده ترک کنید.

  • رضا گفت:

   سلام، دمت گرم پهلوون ، ولی من مصرفم خیلی کم بوده و همش ۸ ماهه مصرف کردم و الان روز سومه که به کمک خانومم تو خونه ترک کردم و نرفتم سمتش و اراده کردم که دیگه هم نرم امروز روز سومه و هنوزم شبا بیقراری پا دارم و نمیتونم بخوابم انشاالله چند روز دیگه تموم بشه، برام دعا کنین‌.

 7. ابوالفضل گفت:

  میشه بگین از ازارهای یه فرد معتاد جطوری راحت شیم؟من پدرم دائم در حد مرگ اذیتمون میکنه گاها ترس از مرگ داریم واقعا این مملکت هیچ قانونی نداره زنگ بزنیم جایی بیان ببرنش که برنگرده مارو نکشه؟چیکار کنیم؟توروخدت

 8. محمدابراهيمى گفت:

  سلام بنده ٣٣سالمه و حدود١٣ساله ترياك مصرف ميكنم ساكن اهوازم
  معده م داغونم كرده درد گردن و كتف و كمر امونم رو بريده چندتا دكتر رفتم يكى ميگه زخم معده و درمورد كمروگردن بعضى ها ميگن ديسك و بعضى هاميگن هيچ و… الان ميخام ترك كنم ولى ميترسم چون دردى كه توى معده و گردن و…دارم هزاربرابر ميشن وغير قابل تحمله و افسردگى وطپش قلب شديد ايجاد ميشه
  يه مدت پيش مصرفم رو كه كم كردم ارزوى مرگ كردم چه برسه به ترك بخاطر همين ميگم ميترسم
  ميشه بگيد چه كاركنم خسته شدم توروخدا كمكم كنيز؟؟؟
  ايا به اين درد و چيزايى كه گفتم خدمتون رسيدگى ميشه دكترمتخصصشون بالاسرم مياد؟؟؟؟؟
  توروخدا كمكم كنيد زندگيم و زن وبچه م دارن بخاطر من متلاشى ميشن و خودمم بااينكه مصرف ميكنم بازم هرروز درد و دكتر و … يه روز خوش ندارم 😭
  ميخام ترك كنم ولى دردهاى بيشمارم رو چكاركنم؟؟؟

  • یه دوست گفت:

   آقای ابراهیمی عزیز .متاسفانه ترک تریاک خیلی مشکل و مشکلتر از آن دوره بعد ترک کردن.تنها راه غلبه بر افسردگی بعد ترک ورزش کردن.شروع ورزش خیلی مشکل با اون شرایط روحی ولی اگر بتونین یه ورزشی مثل دویدن یا بدنسازی رو شروع کنین قطعا کمک خواهد کرد.اصلا سراغ B2یا هر شبه افیونی برای ترک نرید که بدتر میشه که بهتر نمیشه.من از تجربه خودم بگم تا جایی که تونستم کم کردن و بعد یه سفری رفتم که امکان تهیه مواد وجود نداشت ۴ تا ۵ روز مثل جهنم گذشت ولی از روز ۶ ام تمام شد.البته این روش سخته و شاید هر کسی نتونه تحمل کنه.بهتره مشاور خوب همراهتان باشه

   • علی گفت:

    احتمالا درزمان مصرف فقط یه استکان چای کنارته وگرنه این امرازی که شماگفتیدمادرهیچ فردی ندیدیم. درکنارش میوه وپسته و…. بذار ببین تاثیرش و

 9. مصرف کننده گفت:

  قدرت ذهنتون رو دست کم نگیرید و به خودتون ایمان داشته باشین همه چی تو سرتون میگذره و بدنتون صرفا اونکاری رو انجام میده که شما بهش فکر میکنید برای خروج از اعتیاد یا باید اراده و ذهن قوی برای کنترلش داشته باشین تا بهش عادت نکنین یا بطور کل سمتش نرین و بهش فکر نکنین

 10. احمد گفت:

  سلام من یه چند سالی هست شیره میکشم خیلی خواستم بامتادون ترک کنم ولی نمیشه مثلا متادون رو کم میکنم مثلا قرص ۵میلی رو میرسونم به نصف صبح و نصفی شب ولی باز بعد از مدتی دوباره میرم سراغش نمیشه متادون رو ترک کرد چیکار باید بکنم ایا تو کلینیک شما باید حتما بستری شد اگه بستری بشم چند روز باید اونجا باشم چون خانوادم نمیدونن ممنون

 11. alimoharami گفت:

  سلام
  دوست عزیز شخصی که قبول نداره بیماری عادت یا اعتیاد به چیزی رو داره (تصحیح میکنم که اعتیاد نوعی وابستگی روحی شدید سپس جسمی به هر نوع چیزی که شما تصور میکنید بوجود میاید (حتی تسبیح و انگشتر و خوراکی و قرص و مواد مخدر و الکل) است
  پس باید اول شخص اگاهیش بالا بره و خودش خسته بشه از اینکه برای متعادل کردن خودش باید روی به هر چیز خارجی جهت ارامش روحی و تسکین و حالات غیر متداول بدون نظر پزشک متخصص میباشد.
  ایشون رو به یک سرچ در اینترنت بفرستید.
  ترک اعتیاد سخت نیست فقط باید آگاهی از نحوه ترک عادت نامناسب خود را بدست بیاورید.
  بنده تجربه دیدن ترک انواع مختلف قرص از کدئین و کلونازپام و الپرازولام تا مواد مخدر سنتی رو دیدم و بغیر از مواد مخدر صنعتی که واقعا نیاز به روانپزشک هست
  بقیه مخدر ها را حتی میتوان با انگیزه بالا حتی به تنهایی با استراحت در منزل انجام داد.
  باز هم میگویم انگیزه و دلیل حتی ده ها از اعتیاد شخصی گذشته باشد
  مثال فردی با حدود 20 سال مصرف مداوم تریاک و شیره بصورت استنشاقی و خوراکی و مصرف قرصهای ارامبخش الپرازولام و کلونازپام در را در چند هفته استراحت در بستر عوارض خماری وابستگی جسمی را اصطلاحا ترک کرده و تا 6 ماه با تغییر مسیر گذشته حتی عادات رفتاری و روابط اجتماعی گذشته کم کم به شرایط عادی باز گردد

  باز هم میگویم بستگی به اراده شخص ( انگیزه و قبول اینکه نیاز به کمک بدلیل اعتیاد دارد) جهت درمان دارد.

  باز هم تاکید کنم هیچوقت بشخص معتاد فشار وارد نکنید . در کنارش باشید . تردش نکنید. چون همان لحظه ای که شما دلسزد میشوید شاید او انگیزه لازم را بدست

 12. سامان گفت:

  سلام من همین اول کار یه چیزی میگم شاید تکون بخوری اهی کسی مصرف میکنی تو یه روز از مصرف مواد قطعا میمری ولی از درد خماری هرگز من یه معتادم میخوام بهت بگم مواد نه کمر سفت میکنه نه ارامش میاره نه تفریح خوبیه بفهم بفهم که اخرین نفری هستی که قبول میکنی معتادی من الان میخوام بهت بگم بحث ترک فراتر از یه درمانه این یه بیماری بسیار خطر ماکه که خودت خواستی بیمار بشی من ۳۰ سالمه بچه جنوب کشور که ۱۱سال از بهترین روزای زندگیما نشتم کشیدم و خوردم بارها ترک کردم بارها بارها الان اندازه یه کتاب هزار صفحه ای درمان اطلاعات ازمون خطا در مورد اعتیاد بلدم حتی بدون درد ترک کردنو بلدم ولی یک چیزی بهت میگم اینا خودم اتقاد کامل بهش دارم بحث ترک بحث توبه هست راید قلبتا صاف کنی خدا کمکت کنه چون ترک بدون بازگشت خیلی شرطه تکرار باعث شلی تو اراده شلی تو غیرت میشه پس ترکی کن با نام خدا و رفتاری در حد انسانی واقعی همین الان پاشو غسل بده توبه کن ۲ رکعت نماز بخون شروع کن خدا کمکت میکنه فقط خدا یه قدم بردار برا سلامتی که بهترین عبادته

 13. مونا گفت:

  سلام
  من یه مدتیه به برادرم شک دارم که معتاد شده
  از روی قیافه و ظاهر میشه تشخیص داد که معتاده یا نه ؟

  • منصوره روحی گفت:

   سلام دوست عزیز من هفته پیش متوجه شدم بردارم اعتیاد داره فهمیدم کم کم ده ساله میکشه من نفهمیدم حالا من میدونم بیماره تمام دلیل این نوع مریضیا روانی هست
   خانواده و رفتار پدر ومادر و اینکه میخوان کمک کنم بهش هرچقدر هم هزینه درمانش بشه میدم هیچ مشکلی نداره
   حالا طبق تجربه ای که شما داری میخوام کمکم کنی که چطوری بهش بگم چون اصن خبر نداره ما میدونیم میخوام بهترین تصمییم وبگیرم بهترین کمک وبهش کنم دوست ندارم توی این شرایط بمونه

 14. آرام گفت:

  ما که نجات پیدا کردیم . خیلی سخت نیست ولی آدمو از پا در میاره. چند روز متادون با دوز پایین خوردم و بعد از تقریبا ۸ روز قطع کردم، الان ۴ ۵ روزه خوابم ولی بالاخره اوکی شد. همه میتونن به راحتی ترک کنن. مشکل اینجاس که واقعا میخوای؟

  • گمنام گفت:

   تازه شروع ماجرا از اینجا به بعده
   خدا کمکت کنه
   تا همین جاش هم خوب اومدی
   محکم باش
   با همین فرمون برو جلو
   درسته

 15. گمنام گفت:

  سلام
  من ۲۶ سالمه که به دلایلی درحال ترکم،امروز روز سومم ،خیلی سخته ینی دیشب اصلا تا خود صبح نتونستم بخوابم ،نمدونم بعد این ماجرا هم بزارم کنار یا بازم شروع کنم ولی خیلی درد داره خدایی،،خدا نصیب هیچکسی نکنه که اصلا خوب نیس!من فقط شش ماه شروع کرده بودم ولی بازم خماری درد داره تو هر شرایطی!

 16. گمنام گفت:

  با عرض سلام.چقدر خوشحال شدم اینجا رو خوندم دوستان.میخوام تجربه خودمو بگم.من ۳۰ سالمه.یادمه ۲ سال پیش با یکی از بهترین دوستانم دعوت شدم خونه دوست همین بهترین دوستم.خونه یک فرد متاهل که زنش خونه نبود.تریاکو تحربه کردم یادمه دفعه اول معدم داغ شد و حس خوبی داشتم تا دو روزش حتی سه روز…هفته ای یک بار میرفتم خونشون شایدم دو هفته ای یک بار…کلا مهمونش با چایی نبات و تخمه و مخلفات…!کم کم شد هفته ای ۱ یا ۲ روز…بعد ها میگفتن تو بگیر بیار جنس کم کم پاشون به مغازه من باز شد و به خونم…و روزهایی بود ک داخل ماشین تو جاده میکشیدیم!من هیچ ویت وابستع نشدم اما کلی وقتمو گذاشتم و روز هایی اومد ک از کشیدنش لذت نمیبردم!!!فقط میکشیدم اما حال خوب نداشتم فقط و فقط کرم وجودم میحوابید!دوست من حتی حتی حتی یک بار امتحانش نکن!من همونی ام ک خونه دوستم میگفتم عمرا امه معتاد شدم…الانم به اون حد نرسیدم ک نشکم دیوونه شم اما حیرون هستم…الان ۳ روزه نکشیدم و با دوستام قطع رابطه کردم…درد ندارم اما دل پیچه و مشکل درد در ناحیه شکم دارم و احساس پوچی و افسردگی دارم همین!در حق زنم ظلم کردم پشیمونم…!دوست عزیزی ک‌میخونی اگه ۱ بار زدی نذار ۲ بار شه اگه گرفتازی همین الان بذار کنار…همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *