از دیگر خدمات کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد آکسون در راستای سلامت اعصاب و روان، ارائه خدمات روانپزشکی به بیماران می‌باشد. در این بخش تیم متخصص روانپزشکی کلینیک آکسون به بررسی و شناخت مشکلات و اختلالات رفتاری، هیجانی، پیشگیری و درمان این بیماری ها می‌پردازند.

روانپزشکی یک تخصص است که شامل تمرکز بر ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی، معاینه فیزیکی، اختلالات افراد مبتلا به مصرف مواد و الکل و سایر بیماری‌های روانی است، ارزیابی روانپزشکی شامل انجام تست‌های روانی و تصویربرداری از مغز می‌باشد که بعد از تشخیص اختلال، درمان به روش‌های دارو درمانی و روان درمانی انجام می‌پذیرد و  روانپزشکان تنها متخصصانی هستند که اجازه تجویز دارو به بیماران اعصاب و روان را دارند.

بیماری‌های اعصاب و روان ناشی از اختلالاتی است که در تنظیم مواد شیمیایی مغز ایجاد می‌شود و با مصرف دارو و انجام مشاوره سیستم عصبی عملکرد طبیعی خود را به دست می‌آورد. روانپزشک و روانشناس در کنار یکدیگر برای درمان نشانه‌های بیمار از نظر رفتاری و بالینی کار می‌کنند.

در مرکز کلینیک روانپزشکی آکسون، روانپزشکان در تیم‌های یکپارچه به همراه متخصصان داخلی، روانشناسان، مددجویان اجتماعی، پزشکان عمومی و حرفه‌ای و دیگر متخصصان برای ارائه مراقبت كوتاه مدت و بلند مدت در راستای نیازهای هر بیمار فعالیت می‌كنند.

خدمات روانپزشکی کلینیک آکسون

این مرکز در زمینه خدمات روانپزشکی، بخش‌های زیر را ارائه می‌دهد:

خدمات روانپزشکی در زمینه مراقبت‌های ویژه :

این واحد برای بزرگسالان مبتلا به بحران‌های سلامت روان مانند کسانی که خودکشی کرده‌اند و یا روان پریشی دارند، خدمات ارائه می‌دهد. پس از تثبیت وضعیت سلامت روان بیمار و ارزیابی وضعیت وی، مراقبت‌های فردی که شامل درمان‌های پزشکی، روان درمانگری گروهی، درمان تفریحی و آموزش در مورد استراتژی های مقابله، پیشگیری از عود و مدیریت استرس می‌باشد، به بیمار ارائه می‌شود.

  خدمات روانپزشکی در زمینه دارو درمانی :

پذیرش و بستری بیماران بزرگسال با هر شرایط فیزیکی و روانی، بیماران سالخورده که نیاز به بستری شدن برای مسائل روانپزشکی مانند اختلالات خلق و خوی و اختلالات شناختی درمان،در کلینیک آکسون ممکن است و همچنین خدمات درمانی شامل دارو ، درمان تفریحی ورزشی، آرام بخش و آموزش در مورد افسردگی، اضطراب و مسائل مربوط به پیری بی بیماران ارائه می‌گردد.

خدمات روانپزشکی در زمینه اختلالات رفتاری :

پذیرش سرپایی و بستری بزرگسالان مبتلا به افسردگی یا بیماری های دوقطبی که به شکل زیادی بر کیفیت زندگی، عملکرد و ایمنی آن ها تأثیر می گذارد. درمان روانپزشکی روزانه برای هر شخص به صورت فردی و اختصاصی صورت می‌گیرد. درمان ممکن است شامل گفتار درمانی، روان درمانی، درمان رفتاری شناختی، درمان رفتاری دیالکتیکی، پذیرش و تعهد درمان یا فعال سازی رفتاری باشد. درمان روانپزشکی همچنین ممکن است شامل داروها، درمان خانوادگی و گروه درمانی، فعالیت‌های شغلی، فعالیت‌های آرام سازی و در صورت لزوم درمان الکتروشوک (ECT) یا تحریک مغناطیسی ترانس مغناطیسی (TMS) باشد.

خدمات روانپزشکی برای کودکان، نوجوانان و خانواده :

در این واحد، کودکان و نوجوانان برای انواع مختلف از اختلالات مانند اختلالات خوردن، اختلالات خلقی و تنظیم، اضطراب، بیماری‌های مزمن و رفتارهای خود آزاری و خودزنی درمان می‌شوند و درمان مبتنی بر خانواده و چند رشته ای است. بیماران در زمان های مختلف با روانپزشکان، روانشناسان، مددجویان اجتماعی، پرستاران و پزشکان حرفه ای صرف می کنند. طرح درمان شامل خانواده درمانی و جلسات یک به یک با والدین می‌باشد.

خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد

خدمات روانپزشکی در زمینه درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد :

خدمات روانپزشکی در این کلینیک آکسون با خدمات درمان اعتیاد ارتباط مستقیمی دارد. در این مرکز شبانه‌روزی، افراد مبتلا به سوء مصرف مواد، مواد مخدر و محرک، الکل، سیگار و … به شکل اختصاصی و فردی در محیطی آرام، ایزوله و با امکانات رفاهی درمان می‌شوند. تیم مراقبت‌های چندگانه شامل روانپزشکان و روانشناسان اعتیاد، مشاوران دارویی، کارشناسان پزشکی بالینی مجاز، پرستاران و سایر متخصصان به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند. کلینیک شبانه‌روزی آکسون برای درمان اعتیاد، برنامه درمان سرپایی، بستری (سم زدایی سریع و فوق سریع) و برنامه مراقبت‌های دائمی را برای بیماران به همراه دارد.

سایر خدمات روانپزشکی کلینیک آکسون:

ارزیابی کلی روانپزشکی و چند تخصصی برای بزرگسالان، نوجوانان و کودکان

ارزیابی توجه، تمرکز، حافظه، قدرت استدلال و توانایی یادگیری برای کمک به تشخیص اختلالات روان شناختی مانند: دمانس (زوال عقل)، اختلال شناختی خفیف، آسیب مغزی، سکته مغزی ، ناتوانی‌های یادگیری و نقص توجه

درمان اختلالات کم توجهی یا بیش فعالی (ADHD)

درمان اختلالات اضطراب کودکان از جمله درمان اختلال هراس، اختلال وسواس فکری، فوبیای اجتماعی، اختلال اضطراب عمومی و اضطراب جدایی

تشخیص این موارد تحت معاینات دقیق فیزیکی و روانی توسط روانشناسان متخصص و با تجربه کلینیک آکسون به دست می‌آید و تمامی بیماران بستری، هر روز به صورت مجزا، تحت ویزیت روانپزشک مرکز قرار می‌گیرند و هر گونه تغییر در وضعیت روانی و جسمانی بیمار تحت نظر روانپزشک متخصص قرار می‌گیرد و اقدامات لازم در جهت بهبودی انجام می‌شود. پس از طراحی پروتکل‌های درمانی، نظارت و کنترل این فرآیند بصورت روزانه توسط روانپزشکان صورت می‌گیرد.

درمان اعتیاد نیاز به تخصص و تجربه دارد!

کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد شبانه‌ روزی آکسون در تهران دارای کادر درمانی ماهر و متعهد می‌باشد که روش‌های درمانی متعددی برای بیماران اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و همچنین بیماران اعصاب و روان، منطبق بر آخرین تحقیقات پزشکی بر پایه علوم روانشناسی و روانپزشکی در نظر گرفته است.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

زندگی جدید با ترک یک عادت

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک اعتیاد و مشاوره درمان اعتیاد می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.
تماس با ما