ترک ترامادول
ترک ترامادول
۱۳۹۸-۰۳-۱۸
عوارض مصرف قرص b2
عوارض مصرف قرص بوپرنورفین یا b2 چیست؟
۱۳۹۸-۰۳-۱۸
نمایش همه
بوپرنورفین چیست؟

بوپرنورفین چیست؟

بوپرنورفین چیست؟

بوپرنورفین چیست؟

مرکز ترک اعتیاد آکسون ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون : همانطور که می‌دانید اعتیاد یکی از مهم‌ترین معضلات دنیایی امروز است و به تبع آن ترک اعتیاد نیز یکی از دغدغه‌های جوامع امروز. مصرف بعضی داروها یکی از روش‌های ترک اعتیاد است مانند مصرف ترامادول و متادون  که از داروهای هستند که برای ترک اعتیاد نیز استفاده می‌شوند.

در این مقاله داروی بوپرنورفین یکی از داروهای که بیشتر برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود را بررسی میکنیم متاسفانه به دلیل ناآگاهی افراد زیادی برای ترک اعتیادشان از این دارو استفاده می‌کنند ولی در نهایت به این قرص معتاد می‌شوند.

قرص ب 2 یا بوپرنورفین چیست؟

این دارو، ماده مخدری نیمه صنعتی است که از تبائین مشتق شده که خود از آلکالوئید‌های خشخاش بدست می‌آید. در حقیقت این دارو نوعی مسکن قوی و ضد درد است و متاسفانه در بعضی مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد از آن استفاده می‌شود.
قرص ب 2 یک آگونیست نسبی به حساب می‌آید، یعنی هرچند این دارو نوعی مخدر است و مصرف آن عوارض دیگر مخدرها مانند نشئگی و تنگی نفس را پی دارد ولی حداکثر تاثیر آن کمتر از مخدرهای مانند متادون و هروئین است.
در سال 2002، اداره دارو و غذای آمریکا، داروهای هیدروکلراید بوپرنورفین Subutex ، هیدروکلراید بوپرنورفین Suboxone به همراه نالوکسون هیدروکلراید را برای درمان وابستگی به مخدر را تایید کرد. این‌ها داروهای دارای بوپرنورفین که تایید نیز شدند هستند.
کاربرد اصلی این دارو هم مانند مانند متادون برای درمان اعتیاد به صورت سرپایی است. البته باید با دقت از این دارو استفاده کرد زیرا مانند بسیاری از داروهای جایگزین مواد مخدر می‌تواند موجب وابستگی شدید بیمار به این دارو شود.
متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون هموراه توصیه می‌کنند افراد برای ترک مواد اعتیاد آور ، خودسرانه از داروهای ترک مانند قرص ب 2 استفاده نکنند زیرا عوارض این داروها بسیار زیان بار خواهد بود. توجه داشته باشید که ترک اعتیاد با این دارو می‌تواند به دلیل لذت ناشی از مصرف این قرص و عوارضی مانند نشئگی بسیار طولاتی مدت شود و شخص مصرف کننده متحمل هزینه‌های گزافی شود که معمولا در این روش ترک اعتیاد، درمان به صورت کامل صورت نمی‌گیرد و فقط شکل وابستگی عوض می‌شود.
بسیاری از افرادی که به مرکز ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند به داروی بوپرنورفین و امثال این داروها معتاد هستند و هرچه تلاش کردند نتوانستند بر مصرف این مخدرها غلبه کنند.

عموماً این افراد در گذشته به مخدرهای دیگری مانند تریاک و هروئین اعتیاد داشتند و به امید ترک اعتیاد شروع به مصرف قرص ب 2 با دوزهای بالاتری کردند و بعد از مدتی با این ماده شبه مخدر اعتیاد پیدا کردند یا بعد از نا امیدی از درمان اعتیاد دوباره به مصرف مخدر قبلی روی می‌آوردند.

این افراد به دلیل نا آگاهی تصور می‌کنند این دارو عوارضی ندارد و می‌توانند طولانی مدت از این دارو استفاده کنند. درحالی که مصرف طولانی مدت و خودسرانه این داروها عوارض زیادی دارد. از آنجایی که در پزشکی نیز از این قرص استفاده می‌شود بهتر است نسبت به روش صحیح مصرف آن و عوراض آن آگاه باشیم.

مرکز ترک اعتیاد

بوپرنورفین چیست؟

نکات مهم درباره مصرف صحیح قرص ب 2

اگر به هردلیلی پزشکتان برای درمان درد و بیماریتان این دارو را تجویز کرد بهتر است با رعایت نکات زیر این قرص را مصرف کنید.

 • از مصرف بیش از مقداری که پزشک تجویز کرده در طولانی مدت خودداری کنید.
 • استفاده ناصحیح و خودسرانه این دارو عوارض زیاد و حتی خطر مرگ به همراه دارد.
 • حل کردن این قرص در آب به منظور تزریق خطرات زیادی دارد و حتی باعث مرگ مصرف کننده می‌شود.
 • افراد خانواده را از مصرف قرص ب 2 مطلع کنید تا در مواقع ضروری بتوانند واکنش مناسبی داشته باشند.
 • قرص را زیر زبان بگذارید و صبر کنید تا کامل حل شوند.
 • مصرف همزمان این دارو با مخدرهای دیگر باعث تشدید عوارض جانبی این دارو خواهد شد. بنابراین این قرص را طبق تجویز پزشک مصرف کنید و خودسرانه دوز مصرفی را تغییر ندهید.
 • برای درمان بیماری یا هر دردی که به پزشک، دندانپزشک یا متخصص بهداشتی که مراجعه می‌کنید اطلاع دهید این دارو را مصرف می‌کنید.
 • از بلعیدن و یا جویدن این قرص بپرهیزید.
مرکز ترک اعتیاد آکسون

از بلعیدن قرص بپرهیزید

 • اگر به تجویز پزشک در هر وعده دو قرص مصرف می‌کنید هر دو قرص را همزمان زیر زبانتان بگذارید تا کاملا حل شوند.
 • اگر به هر دلیلی نیاز به عمل جراحی پیدا کردید، قبل از عمل پزشک جراح را از مصرف این قرص مطلع کنید.
 • احتمال دارد مجبور باشید قبل از جراحی مدت کوتاهی این دارو را مصرف نکنید.
 • بعد از مصرف نسبتا طولانی مدت این دارو ، قطع یک باره آن باعث بروز و نشانه‌های ترک می‌شود.
 • بدون مشورت با پزشکتان و خودسرانه مصرف را قطع نکنید. شاید به تشخیص پزشک نیاز باشد مصرف را به تدریج کم کنید تا به مرحله قطع دارو برسید.
 • در صورت مصرف بیش از اندازه ی این قرص، سریعا شخص را به اورژانس منقل کنید. مصرف این قرص در دوزهای اشتباه می‌تواند خطر مرگ به همراه داشته باشد.
 • اگر یکی از وعده‌های مصرف را فراموش کردید به محض یادآوری مصرف کنید مگر آنکه به وعده بعدی نزدیک باشد در این صورت صبر کنید تا زمان مصرف دارو برسد.
 • به هیچ وجه به خاطر فراموشی یک نوبت مصرف، در نوبت بعدی دوز مصرف را دو برابر نکنید.
 • این دارو باید در دمای اتاق، به دور از گرما و نور آفتاب نگهداری شود.
 • مراقب باشید دارو مورد سوء استفاده سایر افراد قرار نگیرید و آن را دور از دسترس دیگران قرار دهید.
مرکز ترک اعتیاد

قرص ب 2 را دور از دست رس دیگران قرار دهید

 • بهتر است به اندازه مصرف چند وعده یا چند روز در دسترستان باشد و مابقی را دور از دستر سایرین قرار دهید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد.
 • بعد از پایان درمان باقی مانده قرص‌ها را از بین ببرید مثلا درون چاه توآلت یا سطل آشغال بیندازید.

سخن پایانی:
در این مقاله با قرص ب 2 و عوارض آن آشنا شدیم و مواردی که باید به هنگام مصرف رعایت شود را برشمردیم. گرچه از این دارو برای ترک اعتیاد استفاده می‌شود اما بهترین راه برای ترک اعتیاد نیست.

ترک اعتیاد باید زیر نظر متخصص ترک اعتیا انجام شود. مرکز ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران بدون شک از بهترین مراکز ترک اعتیاد در سطح کشور است، هتلینگ مناسب ، مراقبت و پرستاری 24 ساعته، امکان ترک سرپایی تنها بخشی از مزایایی این کلینیک ترک اعتیاد است. برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرد.

66 دیدگاه ها

 1. Fatima گفت:

  سلام اقای دکتر من یه خانوم ۳۰ ساله هستم که ۱۰ ساله مصرف کننده تریاک بودم ولی الان تصمیم به ترک ان گرفتم و میخوام تریاکو بزارم کنارم رفتم پیش یه دکتر متخصص و ایشون برای من قرص ب ۲ رو تجویز کرد و من الان یه هفست که دارم قرص ب ۲ میخورم و متوجه شدم که مصرف این قرص هم خیلی خوب نیست و در واقع از مصرف شیره و تریاک بدتره و هم غیر قابل مصرف است و الان بعد یه هفته مصرف قرص ب ۲میخوام دیگه مصرفش نکنم ایا این کار یهوویی ترک قرص مشکل یا عوارضی داره؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو حتما بدید تشکر

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفا با بخش مشاوره آکسون تماس حاصل نمایید. اطلاعات در صفحه تماس با ما وجود دارد.

  • مجید گفت:

   سلام فاطمه خانم واقعا این سوال ها رو از دکتر نپرسید این سوالهارو از کسی باید مثل من بپرسی یا هرکسی که سینه سوخته اخر خطی مواد هستش دکتر یه کمو زیادشو میگه فقط ولی مصرف مواد قرص نداشته بدونه چه خبره . میخوای جواب سوالتو بگیری واتساپ یا تلگرام بیا تا بهت بگم چکار کنی . من یه ازمواد برگشته ام .که از مامان درمانی تا انجمنشو رفتم یه معتاد میتونه بهت کمک کنه

  • بهرام گفت:

   من از سال 80 که 16 ساله بودم شروع به مصرف تریاک کردم تا سال 94 که شیره سوخته وافوری میکشیدم هم ادامه دادم و تصمیم به ترک گرفتم ، البته برادرم که با من همبازی بود و متاهل بود گفت خسته شده و تمام وسالیمو ریخت دور بهم 8 تا قرص بی دو داد روز اول اونقدر بخور که نعشت کنه ولی روزای بعد به اندازه نعشگی نخور خلاصه آخراش که هشتا قرصم تموم شد رسیده بود به یک هشتم قرص که دیگه قرص نداشتم بخورم معتاد استامینوفن کدئین شدم چون همش از دردش میترسیدم هیچ وقت اقدام به ترک نکرده بودم حالا که توش افتاده بودم باید ترک می کردم خلاصه استامینوفن کدئین ها رو هم به یک هشتم کم کردم دیگه شده بود تلقین خلاصه بعد قطع استامینوفن کدئین دو سه شب هم نخوابیدم البته جدولی تو شهر نبود که بهش نزده باشم بد جور کمر آدم شل میشه خلاصه اون یک ماه جون دادم تا گذاشتم کنار تازه اول راه عاشقی شروع شده بود بدن درد نداشتم اما روانم با مواد گره خورده بود اونجا بود که یکی از دوستام که هم بازیم بودو NA می رفت البته هنوز پاکه بهم کمک می کرد از این حرفا که وصوصه حسی هست آنی و گذرا و .. دعای آرامش که همیشه تو جیبم بود خداییشم کمکم میکرد ، جونم برات بگه تا 8 ماه بعد ترکم با کابوس از خواب بیدار میشدم که وافور تو دستمه تو محفل دوستانه و منقلو بخاری هیزمی و کبابو .. با سردرد پا می شدم میدیدم خواب دیدم بعدش کلی ذوق می کردم بعد یک سال شدم آدم عادی البته برا مردا زود ارضایی یادگار میمونه که اونم راه حل داره تو بحث امروز نمی گنجه .. خلاصه شدیم پاک پاک انگار از مادر متولد شدی ، اگه بدونی بوی هوای صبح دم چه لذتی داشت تغییر فصل ها برام معنی پیدا کرده بود ، خخخخ حتی پدر مادرمو یجور دیگه دوست داشتم که گذشتو گذشت بعد سه سالو نیم دوباره از دست همون داداشم که ترکم داده بود آلوده شدم و الان دو ساله مصرف می کنم و دارم براب پاکی دوباره تلاش میکنم. مطمین هستم که بازم میتونم امیدوارم شما هم بتونید فقط به خواستن خودت بستگی داره که بدت اومده باشه یا نه…… good luck

  • Ali گفت:

   سلام من هم مثل شما بي ٢ استفاده ميكنم الان هشت ساله كه بي ٢ مصرف ميكنم از روزي ٨تا امسال كردمش روزي يه دونه خيلي بهتر از ترياكه و نگران عوارضش نباشيد فقط سعي كني دوز كم استفاده كنيد و در ساعت مشخص و دوز مشخص يه برنامه ام براي خود بذار هر دو ماه يكم دوزتو كم كن نگران عوارضشم نباش

  • نهال گفت:

   منم تقریبا ۷ساله شیره مصرف میکنم تصمیم به ترک گرفتم ولی تحمل درد ندارم.دوستم بی۲ پیشنهاد داد که دوزضو کم کنم و قطع کنم
   میگفت ک درد نمیکشی ولی به هر قیمتی باید ترک کنم

 2. zahra گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  همسرمن چندساله که روزی سه تا ترامادول ۲۰۰مصرف میکنه و چندبارخواسته ترک کنه امابخاطره دردبدنی که داشت نتونسته اماالان قصدواقعی به ترکش داره ونمیخوادزیاددردبکشه اگه راهنماییم کنیدتابتونم کمکش کنم ممنون میشم

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   متادون مخدی قوری و بسیار اعتیاد آور است و ترک غیر اصولی آن عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت به همین جهت پیشنهاد میکنیم که به کلینیک مراجعه بفرمایید.

  • امیر گفت:

   سلام من تقریبا ۶ماهه که یک سوم قرص b2مصرف میکنم خودم میتونم قطع مصرف کنم؟

   • آکسون گفت:

    سلام. خیر. حتما زیر نظر پزشک اقدام به ترک کنید.

    • Arash گفت:

     سلام من نزدیک به سه ماه میشه ترک کردم تریاک ومدتی هم شیره مصرف کردم تصمیم به ترک گرفتم با قرص ب2, یک چهارم مصرف میکنم در روز ‌روزبعدش هم اگه مصرف نکنم اذیت نمیشم ولی برای روز بعدش عطسه و تا حدودی درد تب پاهامو دارم می‌خوام اینم بزارم کنار چکار کنم

 3. علی گفت:

  دوستان عزیز ازتون خواهش و التماس میکنم ترامادول مصرف نکنید یکی ازکثیف ترین مواداست بخدا عوارضشو به مرور زمان نشون می‌ده کبد و کلیه هارو ازکارمیندازه

 4. بی نام گفت:

  برای ترک هر مخدری رفتن سراغ یه مخدر دیگه ، ترک نیست، برای ترک باید مصرف رو قطع کرد همین ، فقط اگه مقدار مصرف بالا باشه بهتره قبل از قطع کامل دُز مصرف رو پایین بیاریم

 5. سلام.من سه سال و نیمه دارم روزی دو عدد قرص بی دو مصرف میکنم.خواستم بپرسم اگه این قرص را ترک نکنم و همینجور ادامه بدم مشکلی برام پیش نمیاد.لطفا راهنمایی کنید.

 6. علی گفت:

  سه ساله b2 مصرف میکنم چجوری ترک کنم

 7. بهروز گفت:

  سلام ، من روزی یک عدد قرص b2 مصرف میکنم حول هوشه سه ساله مصرف میکنم قبل اون ترامادول و قبل اون هم تریاک مصرف میکردم ، چهل سالم هست ، منتها چون سنگ کلیه دارم و کلیه ام سنگ ساز هست بیشتر بخاطر درد بدنم مصرف میکنم من دنبال سرخوشی اون نیستم فقط بخاطر اینکه سست و درد نداشته باشم مصرف میکنم من هر روز چهار وعده مصرف میکنم یعنی هر وعده یک چهارم ، بعظا میشه از یک عدد هم کمتر مصرف میکنم ، میخواستم بدونم من بخوام تا اخر عمرم اینجوری مصرف کنم ، چه میشود ؟ یا اینکه باید حتما ترک کنم ؟لطفا راهنماییم بکنین ممنونم🙏

 8. آرمین گفت:

  سلام من تقریبا پنج ساله که دارم دارو مصرف میکنم سال اول ترامادول مصرف میکردم و بعد متادون به صورت قرص البته چهار بار ترک کردم دفعه اول پنج ماه ترک کردم ولی مصرفم پایین بود روزی تقریبا یک ششم قرص ۴۰ میلی و دوباره تقریبا سه هفته مصرف نکردم دفعه بعد دوز مصرفم بالا بود روزی دوتا‌ چهل میلی و یک ماه ترک کردم و هربارم دوباره رفتم سمتش اول باهمون ترامادول شروع کردم و تاالان یک سال گذشته که دوز مصرفم روزی ۳ تا قرص چهل میلی با ۳ تا ترامادول هست که تصمیم به ترک گرفتم والان هفت روزه مصرف نکردم فقط تنها مصرفم روزی ۲ قرص کلونیدین مصرفم میکنم و روزی سه بار دوش ولرم میگیرم البته از قرص مولتی ویتامین و ویتامین دی استفاده میکنم ایا اینا برام مشکلی پیش میاره

  • ایمان گفت:

   دمت گرم با همین فرمون برو جلو. غیرتت رو نشون بده. به خودت نشون بده که آیا غیرتی مونده یا نه. ترک باید با زجر باشه. اگر پیری ترک نکن چون سکته میاره،. اگه جوونی باید ترک کنی که شکوفا بشی. تا تازه بفهمی چی هستی و چی میخوای.

  • محسن گفت:

   دمت گرم منم 5 روزه ترکم هیچی ترک یابویی نمیشه فقط بدیش بیخوابی شبه

 9. راه و روش درست ترک مواد فقط و فقط یه راه داره اونم اینه که به این نتیجه برسین که کاری که میکنید اشتباه هست و در شآن و مقام شما نیست و مغز رو قانع کنید در این صورت نه خبری از خماری هست نه چیزی مهم اینه که خودتون به شخصه قبول کنید اینو وگرنه بقیه روشها فقط جایگزین کردن مواده خودتون رو گول نزنید و صادق باشین با خودتون.

  • مرتضی سعیدزاده گفت:

   آقای علی میشه چطوری مغزمون را آرامش بدم،یه محیطی کار میکنم که جلو پیشرفتم را بابت یک چهارم قرص بیست متادون گرفتند الان سه روزه دارم جون میکنم خواب تعطیل،پریدن ودرد شدید عضلات دارم،شبها جلو همکاری‌ها به در و دیوار میخورم،ضمن اینکه بین دویست نفر آبرومو میبرند بیا جیش بده،
   بخدا کلافه شدم میگم قید رسمی بودن را بزنم،چون برای تعدادی دارند میزنند،وبمن یک‌ماهه تعهد گرفتند،میترسم ضمن اینکه سکته کردم ،سکته بعدی را بزنم،سنم نزدیک پنجاه است،یکی کمکم کنه،داروی گیاهی که تو آزمایشهای پزشکی قانونی تستش نباشد
   نباشد سراغ دارید،

 10. حمید گفت:

  سلام من23 سالمه و 3 ساله ب2 روزی 4تا مصرف میکردم ولی الان طی بیست روز رسوندم 1 چهارم در روز که طی این مدت کلی بهم فشار اومد و بدنم ب شدت ضعیف شده الانم ی بار قطع کردم ولی تا مرز تشنج رفتم خواستم اگه میشه راهنماییم کنید

 11. رسول گفت:

  سلام به نظر من تنها روش، قطع مصرف می‌باشد.جایگزین کردن قرص و دارو بجای مواد فقط تباهی است و بدبختی و دیگر هیچ. فقط قطع مصرف. خربزه که می‌خوریم باید پای لرزشم بشینیم. باتشکر

 12. محمد گفت:

  سلام. من نزدیک دو سال مصرف روزانه یک ترامادول دویست.تصمیم به ترکش گرفتم و ب2 بهم پیشنهاد شد و الان از اون روز نزدیک چهار سال میگذره، میخوام ترک کنمش،هر سه روز یک قرص ب2 تموم میشه،میشه روزانه یک سوم ب2 ، که این یک سوم رو در سه نوبت استفاده میکنم از عوارضش در اینده میترسم،لطفا راهنمایی کنید ترک کنم.

 13. حمی گفت:

  سلام من ۷ سال متادون میخوردم ۶ماه زندان شدم ۴ماه خماری کشیدم زندان دبی بودم خیلی سخت بود فقط الان از خماریش میترسم واسه همین ماه یه دونه ۳ماه یه دونه میخورم

 14. Syed Ali Haider گفت:

  اطلاعات خوب محتوای عالی

 15. Negin گفت:

  سلام برای درد شدید قاعدگی میتونم این قرص رو مصرف کنم ؟

  • آکسون گفت:

   سلاک. خیر. در مورد درد خود به پزشک مراجعه کنید و اصلا از این قرص استفاده نکنید

   • بهرام گفت:

    دنبالش نرو ، انگشتتو بگیره کمرتو زمین میزنه. خیلی زورش زیاده خیلی ، منو بعد سه سال پاکی ، کشید توش الانم درگیرشم خیلی زورش زیاده بهتره مزشو نچشی ….

  • آرمان گفت:

   بخدا اگه از درد خدای ناکرده بمیری هم بهتر از اینه که سمت هیچ مخدری بری.اینو از یک برادر درد کشیده از مواد که حالا ترک کرده ولی یک عمر تو جهنم مواد زندگی کرده بشنو و تا آخر عمر آویزه ی گوشت کن وگرنه خوار و ذلیل میشی

  • Arash گفت:

   سلام نه هرگز اینکارو نکنید فقط یه ژلوفن براتون کافیه یا به متخصص زنان مراجعه کنید

 16. اسماعیل گفت:

  سلام من روزی یک چهارم ب۲ مصرف میکنم فقط و فقط به خاطر کمر دردی که دارم ولی همینم میخوام بزارم کنار از نظر روحی اصلا اذیت نمیشم واین قرص اولین و تنهاترین چیزی هست که بهش وابسته شدم که فقط بتونم برم سر کار وگرنه برام مهم نیست یه راهنمایی بکنید که بتونم همینم بزارم کنار ممنون

 17. سجاد گفت:

  سلام من الان دوساله که مصرف متادون گرفتم فقط بخاطر اینکه تریاک روترک کنم حالا دوباره ازمتادون افتادم به قرص ب۲روزی ۱عدد میخورم میخوام ترک کنم چه راهی هست واسه ترک ب ۲ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. محمد زجرکش گفت:

  سلام من یروز ۳تا متادون دویست و ۲روز بعدش ۲تا B2 میخورم یکبار هم تشنج کردم . خیلی دوسدارم ترک کنم چیکارکنم بهم بگین😔😔😔

  • مهدی گفت:

   سلام دوست عزیز مصرف متادون وبعدش زیر زبونی بله که تشنج میاره حتی بعصی وقتا سنگ کوب میکنی کدوم آدم عاقلی بعد مصرف بی2 میزنه دگه نکنی که مرگ حتمیست

 19. javadazad گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من یه بیمارهستم که ۱،۵ میسه وابسته به قرص متادون شدم الان می خوام بزارم کنارممنون میشم راهنماییم کنید.

 20. مجید گفت:

  جان خیلیارو من نجات دادم که تو یک قدمی مرگ بودن حتی کسی که دکتر جوابش کرده پس فردا نهایت من یک سال بعد اون حرف زنده نگه داشتمش .به تمام سوالهاتون پاسخ میدم درهرمرحله ای که هستین یاهرکسی که یه بیمار تو خونه داره امادگی همه چیو رو داشته باشین که چکار کنید ازبین نرن .فدایه همگیتون

  • وحید گفت:

   سلام داداش گلم
   منم تریاک و شیره ی تریاک و متادون و ب2 مصرف میکنم راهی برای ترک میخام که اذیت نشم متاسفانه سه تا دیسک کمر و یه دیسک گردن دارم برای همینه که مصرفم خیلی بالاست.
   بالاتراز چیزی که فکرشو میکنی.

 21. اشکان گفت:

  من ی چند سالی هست قرص بی 2 مصرف میکنم و بخاط لذتش بهش وابشته شدم الان میخوام ترکش کنم ب چ شکلی میتوانم این کارو کنم

 22. Farshad گفت:

  سلام
  شما فقط میتونید میزان دوز مصرفی دارو یا موادتون رو بیارید پایین و مصرفشو کم کنین، اگ بخواین ب دکترم مراجعه کنین دکترم داروهایی ک واستون تجویز میکنه ب مرور کمش میکنه من خودم با کم کردن میزان مصرفم تونستم ب راحتی مواد رو بزارم کنار…
  در عرض ۴ هفته کامل گذاشتمش کنار و الان دیگه هیچ دارویی مصرف نمیکنم ولی من زیر نظر پزشک این کار هارو انجام دادم خواهشن خودسرانه کاری انجام ندین…

 23. M.m گفت:

  من ۵ساله متاد ون مصرف میکنم هم تونستم با روزی ۳تا ۵میل سرکنم هم شده ۱دونه ۴۰میل درروز مصرف کنم حالا اگه بخوام ترک کنم با ب۲ که درد نداشته باشم سرکارمم بتونم برم امکان داره یا نه حتما باید توخونه بود لطفا راهنمایی کنید

 24. homan گفت:

  سلام منم ۱ ماهی هس که b2 مصرف می‌کنم اونم روزی نصفش ولی خوب قبلش نزدیک ۵ سال مصرف تریاک داشتم و برا کم کردن دوزش ب ۲ مصرف می‌کنم ولی اونم میخوام کم مصرف کنم تا از بدنم دربیاد ولی ی روز که نمیندازم تپش قلبم تند میشه موندم آخرش چی میشه

 25. فرزاد گفت:

  با سلام خدمت دکتر و دوستان عزیز
  فرزاد هستم جوان ۲۷ ساله ک متاسفانه به واسطه درد شونه سمت راستم شروع به مصرف استامینوفن کدیین کردم اولش روزی یک عدد بود رفته رفته رسید به ردزی ۸ عدد،تقریبا یک سالو نیم مصرف کردم و مصرفمو اوردم به روزی ۳ عدد و تصمیم به ترک قرص کردم،ردزی ک قطع مصرف کدیین کردم ۳ عدد قرص ب ۲ تهیه کردم و روزی نصف قرص رو ظهر تا ظهر مصرف کردم،بعد از اون قرص های دیکلوفناک و گاپاپنتین مصرف کردم الان شش روز است ک ب ۲ رو قطع کردم روز ششم درد عجیبی رو حس کردم انگار روز اولمه،میخوام بدونم ک ایا تا امروز اثر قرص ی ۲ باعث میشد خمار نشم یا نه

 26. Majid گفت:

  سلام. 2روز میشه ب2 میخورم
  روزی 14ساعت سرپا وامیستم اگه قرصی برای پا درد میشناسید بیزحمت اسمشو بگید
  آزمایش اعتیاد قرص ب2 رو نشون میده یا نه؟
  خواهشا هرکس که 100% میدونه جواب بده

 27. محمد گفت:

  سلام دوستان خانم ها و اقایون عزیز
  من اسمم محمد 34 ساله دانشجوی دکتری اهل کرمان جایی ک همه نوع مواد مخدر گیر میاد اونم جنس خوب ولی تا بحال استفاده نکردم فقط دیدم ازنزدیکان و اشنایان خودمم سالمم ولی تازگیا مصرف ترامادول شروع کردم اونم بخاطر سرخوشی خب پیگیر شدم دیدم اعتیاد اور و تشنج زاست اما این فقط نعشگی داشت.
  بعد ترامادول اومدم b2 امتحان کردم اونم یک چهدرم درروز کلا 4 تا قرص به صورت دلخواه اونم 1چهارم گذاشتم و ب این نتیجه رسیدم اولش نعشگی داره سرو سرخوش بعداز نعشگی توهم زاست خیلی بده اراده رو سست میکنه تورو خدا استفاده نکنید مخصوصا افرلر سالم واقعا خطرات و سکته رو بهتون نزدیک میکنه بیاییم تصمیم بگیریم هیچی بهتر از حالت طبیعی نیست قدر سلامتیتون و بدونید.کسانی هم ک اعتیار دارندگوش به حرف دوست و اشنا دو نفر معتاد نکنند اینا رفیق نیستن برید با ی دکتر خداشناسی صحبت کنید اون راهنماییتون میکنه به امید روزی ک همخ افراد پاک پاک باشن تا اخر با پاکی زندگی کنند.یا علی

 28. سهراب گفت:

  سلام.من ۳۰ سالمه.از ۱۶ سالگی ترامادول میخوردم.تا قبل خدمت با کمک دکتر اونم یه هفته قبل خدمت.خیلی اذیت کشیدم اول خدمتم.اونم کرمان.بعد خدمتم باز شروع کردم تا ۵ سال پیش.ب۲ کردم مصرفمو.همش خاستم بزارم کنار از ترس آبرو و دردش نمیتونستم.۲۰ روز پیش پا شدم از خودم بدم اومد.منی که برنامه نویس کامپیوترم.هر جا میرم برام تا کنر راست میشن چرا؟؟؟
  اراده قوی تو خودم دیدم در عرض ۴ روز مصرف روزی نیم قرص کردم ۱/۸.بد با مشورت پزشک دو روز پست هم سرم زد بهم.بهدشم هر ۸ ساعت مسکن.فکر نمیکردم اینقد خوببتونم.فقط اینو میدونم اراده قویم کرد همین.الان تها بیخابی دارم.دکتر نذاشت قرص خاب بخورم.الان از خاب پا میشم با اینکه شبو اصلا نمیخابم اینقد سرحال هستم.همه مشتریام و همکارام میگن چته ابنقد خوشی چیزی خوردی.تو دلم میگم اگه میدونستم نخورم خوشم زودتر میزاشتم کنار.
  مخلص شما

 29. علی شاد سر خوش گفت:

  عالی نظرات عالی

 30. یوسف گفت:

  سلام، من به مدت هفت سال از تریاک استفاده کردم، هم میکشیدم، وهم مثل قرص استفاده میکردم، رفتم قرص ب ۲ گرفتم در عرض یکسال هم تریاک و هم قرص را به مدت شیش سال ترک کردم، ولی بعلت اسیب نخایی به مدت یکسال هست باز هم از مواد استفاده میکنم، الان دیسک کمرم را عمل کرده ام، باز هم میخام از امروز ترک کنم، فکر کنم دو ماه طول بکشه تا ترکش کنم به امید خدا، اگه قطعا تصمیم بگیرید ترکش راحت هست، روز سه بار موقع گرم شدن بدنتون دوش بگیرید، موجب ترک راحت مواد مغدر میشه، روز خوش یاعلی

 31. حسن گفت:

  من با مصرف روزی دو‌مثقال تریاک بافور ده روز قرص بی دو‌خوردم تو‌جه کنید برای نئشگی نخوردم ده روز قرص خوردم و‌خماری کشیدم روز اول تا سوم‌نصف بی دو خوردم بعدش یک چهارم تا روز هشتم دو‌روز اخرم نصف یک چهارم شد ده روز بعدم یک هفته درد کشیدم بدون قرص تا راحت شدم جوری نخورید که نئشه شوید این قرص از مواد بدتره باید درد کشید تا پاک شد

 32. ناشناس گفت:

  سلام و درود خدمت شما دوستان و عزیزان. بنده تقریبا الان کمتر از یک قرص ب2 مصرف دارم. و بسیار دارم بخار مصرفش از لحاظ روحی زجر میکشم. اگه کسی دکتر خوب برای ترک این قرص در شیراز سراغ داره ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس. یا حق….

 33. پیام گفت:

  سلام چهلو دوسالمه بعد ازدواج با ترامادول شروع کردم دوسال خوردم روزی دوتا بعد تریاک شروع کردم چاق شدم خیلی یکسال تریاک کشیدم با جایگزین مشروب تریاکو ترک کردم یهو رفتم سمت شیشه چهار سال شیشه کشیدم از صدوبیست کیلو شدم شصت کیلو همه زندگیمو دود کردم تا یکسال پیش شیشه رو گذاشتم کنار بدون اینکه دکتر برم یکماه خوابیدم به کمک قرص B2ترک کردم الان یکساله لب به هیچ موادی نزدم فقط صرفم روزی یک نصف قرصه نمی‌دونم چطور اینو کنار بذارم باشگاه میرم بدنم برگشته رو فرمم وزنم بالای صد کیلو شده قدرت بدنی بالایی دارم از لحاظ جسمی واسه ترک مشکل ندارم فقط از نظر روحی روانی نمیتونم بی حوصله وشل وول میشم لطفاً راهنمایی کنید تا از شرش خلاص بشم تا حالا به هیچ پزشکی مراجعه نکردم وتمام مدت هم از رازم کسی مطلع نبوده و کاملا پنهان بوده کسی اصلا از من انتظار این کارها رو نداره وبهم اعتماد دارن فقط خودم از داخل دارم میپوسم

 34. گراوند گفت:

  سلام و درود بنده ۳۲سالمه و باید بگم ورزشکار بودم و یکی از اعضای ثابت تو مسابقات بدنسازی شرق تهران چندسال بود عشقی تریاک میکشیدم بیشتر به خاطر اینکه زودانزالی کنترل کنم و الان یک سال نیم افتادم. زندان و دیگه این یک سال نیم دائمی شد کشیدنم و الان تصمیم به ترک گرفتم از انجا که زندانم و هیچ امکاناتی نیس حتی ی قرص واسه ترک به نظرتون باید چجوری ترک کنم که کمتر اذیت بشم البته عملم بالا نیس کنترل کردم میران مصرفمو پنج گرم در طول یک هفته کشیددم اگه امکانش هست کمک کنید ممنون

 35. محمد گفت:

  سلام محمد هستم سم زدا برام دعا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *