کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، مرکز ترک اعتیاد آکسون : متاسفانه آمار مسمومیت و عوارض جانبی ناشی از مصرف ترامادول در ایران بسیار بالاست. به دلیل تقاضای بالا، این دارو به صورت غیر مجاز و قاچاق وارد کشور شده و توزیع می‌شود. این دارو یکی از اعتیاد آورترین مواد شناخته شده است و از آنجایی که پزشکان برای تسکین درد بیماران گاهی این دارو را تجویز می‌کنند باید در مصرف آن بیشتر دقت کنیم در این مقاله ترامادول را بیشتر به شما معرفی می‌کنیم.

ترامادول چیست؟

ترامادول که یک داروی  اپیویید است با نام‌های تجاری پیرالژین، بایومادول، ترامادل، ترامد و ترامال به بازار عرضه شده و یک داروی ضد درد است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود.

این دارو توسط شرکت آلمانی گروننتال Grünenthal در دهه ۱۹۷۰ با نام تجاری ترامال Tramal ساخته شد. گروننتال در سال‌های بعد حق تولید ترامادول را به شرکت‌های متعددی در سراسر دنیا واگذار کرد.

ترامادول مانند مورفین عمل می‌کند، در مغز به گیرنده‌های اپیوئیدی متصل و باعث ایجاد تسکین می‌شود، ولی برخلاف ماده مورفین باعث هوشیاری و در نتیجه فعالیت بیشتر می‌شود. به احتمال زیاد یکی از دلایل گرایش مصرف‌کنندگان به مصرف این مخدر همین ویژگی است. بسیاری از مراجعین به کلینیک ترک اعتیاد آکسون همین سرخوشی و هوشیاری دلیل مصرف خود اعلام کردند. ترامادول را باید با دقت زیاد و در کوتاه مدت مصرف کرد؛ بسیاری از دانشمندان معتقدند مصرف طولانی مدت این دارو باعث عفونت‌های شدید معده و یا حتی سرطان دستگاه گوارش می‌شود.

ترک ترامادول

ترامادول

شکل‌های مختلف ترامادول

این دارو بیشتر به شکل نمک هیدروکلراید تولید و به شکل‌های کپسول و قرص و آمپول به بازار عرضه می‌شود. مقدار جذب و تأثیر فرم تزریقی ترامادول بسیار بیشتر از فرم خوراکی است. ترکیب این مخدر و استامینوفن نیز در بازار موجود است که البته در ایران عرضه نمی‌شود، همچنین در خارج از ایران به صورت قرص‌، آمپول، کپسول و قطره وجود دارد که مصرف قطره خوراکی آن رایج‌تر است.

مرکز ترک اعتیاد

شکل های مختلف ترامادول

دلایل مصرف ترامادول چیست؟

افرادی فعالیت و کار سنگین دارند و مجبور به شب کاری هستند، برای رفع خستگی و سرحال بودن از این دارو استفاده می‌کنند.

مردانی که در روابط جنسی خود از زودانزالی رنج می‌برند برای رفع این عارضه ترامادول مصرف می‌کنند.

بیمارانی که برای تسکین دردشان به تجویز پزشک از این دارو استفاده کرده اند اما بعد از مدتی خودسرانه مصرف را ادامه دادند.

افرادی که به دیگر مواد اعتیاد آور معتاد هستند و برای کاهش علائم ترک و یا جایگزین کردن ماده مصرفی خود از این شبه مخدر استفاده می‌کنند.

همه این گروه‌ها با عوارض شدید مصرف این مخدر دست به گریبانند. درصد بالایی از افراد که به دلیل اعتیاد به ترامادول به مرکز ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند از همین چهار دسته هستند مخصوصا افرادی که برای ترک اعتیاد خودسرانه مصرف ترامادول را شروع می‌کنند.

کلینیک ترک اعتیاد

دلایل مصرف ترامادول

هشدارهایی درباره مصرف ترامادول:

ترامادول دارویی به شدت اعتیاد آور است و حتی مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطر مرگ به همراه داشته باشد. همچنین می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی شدید و کشنده شود. برای پیشگیری از این مشکلات معمولاٌ پزشکان دارو را در کمترین دوز و طی یک دوره کوتاه مدت برای بیمار تجویز می‌کند.

مصرف ترامادول با الکل و دیگر داروهای خواب آور عوارض به شدت خطرناکی دارد.

مصرف این دارو در دوران بارداری بسیار خطرناک است و امکان دارد نوزاد ناقص متولد شود.

مصرف این دارو برای کودکان زیر 12 سال ممنوع است و نباید برای این گروه سنی استفاده شود. افراد بین 12 تا 18 سال نیز نباید این دارو را بعد از برخی جراحی‌ها مانند برداشت لوزه استفاده کنند. برای نوجوانان 12 الی 18 سال که چاق هستند یا مشکلات تنفسی دارند بهتر است استفاده نشود.

روش صحیح مصرف ترامادول:

کلینیک ترک اعتیاد

روش صحیح مصرف ترامادول

قبل از مصرف دارو راهنمای آن را با دقت بخوانید و اگر سوالی در رابطه با دارو داشتید حتما از پزشک داروخانه و یا پزشک خودبپرسید.

ترامادول داروی خوراکی است و باید طبق دستور پزشک که معمولا هر ۴ یا ۶ ساعت یک بار است مصرف شود تا درد تسکین پیدا کند

همانطور که در شروع مقاله خواندیم ترامادول یک داروی ضد درد بسیار قوی است و معمولا پزشکان برای تسکین درد‌های بسیار شدید این دارو را تجویز می‌کنند. اما به این دلیل که این ماده بسیار اعتیاد آور است و عوارض جانبی متعددی دارد باید روش صحیح مصرف دارو را نیز بدانیم. توجه داشته باشید مصرف خودسرانه این دارو بسیار اشتباه است و عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت این دارو را فقط با تجویز و نظارت پزشکتان مصرف کنید.

اگر با مصرف این مخدر دچار حالت تهوع می‌شوید، بهتر است این دارو را همراه غذا مصرف کنید و در مورد دیگر روش‌های کاهش تهوع از پزشک خود کمک بگیرید. به عنوان مثال بعد از مصرف دارو حداقل به مدت ۱ تا ۲ ساعت دراز بکشید و سر خود را حرکت دهید.

میزان مصرفاین دارو به شرایط بیماری و چگونگی واکنش بدن به درمان بستگی دارد. برای کاهش عوارض جانبی معمولا پزشک به بیمار توصیه می‌کند که مصرف را با مقدار کم شروع و به مرور میزان و مقدار آن را افزایش دهید.

طبق دستور پزشک عمل کنید، معمولا بیشترین میزان مصرفی توصیه شده 400 میلی گرم در روز است ولی این میزان برای افراد بالای 75 سال 300 میلی گرم در روز است.

مقدار مصرف را سرخودانه افزایش ندهید، دفعات مصرف یا زمان آن را تغییر ندهید و در زمانی که از شما خواسته شد مصرف  را متوقف کنید.

اگر با مشاهده اولین علائم درد، داروهای ضد درد مانند ترامادول مصرف شوند تاثیر بهتری خواهند داشت. اما اگر صبر کنید تا درد شدیدتر شود مصرف این داروها تاثیر چندانی نخواهند داشت.

علائم مصرف ترامادول

با مصرف این مخدر اثراتی فیزیکی، ظاهری و جسمی در شخص ظاهر می‌شود. از جمله نشانه‌ها و علائم مصرف این مخدر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تعریق

اسهال

سرگیجه

عصبانیت

سرخ شدن و خماری چشم‌ها

از بین رفتن حافظه کوتاه مدت

اختلال خواب و بی خوابی و خارش

نگاه‌های بی‌دلیل به یک نقطه به مدت طولانی

کلینیک ترک اعتیاد

علائم مصرف ترامادول

عده‌ای به اشتباه از این شبه مخدر برای ترک اعتیاد استفاده می‌کنند، وقتی دوز دارو به کمتر از 200 میلی گرم برسانند علائم ترک مواد مخدر را از خود نشان خواهد داد و دوباره به مصرف ترامادول یا مواد مخدر روی می‌آورند.

حتما مطالعه کنید: عوارض مصرف ترامادول

برای ترک اعتیاد فقط باید به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنید و زیر نظر افراد متخصص اقدام به ترک کنید.

ترامادول داروی مناسبی برای ترک اعتیاد نیست. به‌علاوه اکثر قریب به اتفاق بیماران وابسته به مواد مخدر در کنار مصرف مواد مخدر از دارو‌های آرام بخش اعصاب و خواب آور‌ها استفاده می‌کنند که مصرف همزمان ترامادول با این داروها خود خطر تشنج و ایست تنفسی را به همراه خواهد داشت. توصیه می کنیم بدون دریافت مشاوره از افراد متخصص، از مصرف هرگونه داروی دیگری با این مخدر خودداری کنید.

سخن پایانی:

ترامادول از اعتیاد آورترین مواد مخدر است. نباید از این ماده خودسرانه استفاده کرد یا برای ترک ماده دیگری به این ماده روی آورد

زیرا اعتیاد درمان نمی‌شود و فقط ماده مصرفی عوض می‌شود. مصرف این داروی شبه مخدر عوارض زیادی دارد که در مقاله‌های جداگانه ترک ترامادول و عوارض مصرف آن را بررسی می‌کنیم.

مرکز ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران، بی شک بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران است. کلینیک ترک اعتیاد آکسون با همکاری بهترین روانشناسان و روانپزشکان ترک اعتیاد و در محیطی آرام و با امکانات رفاهی و تفریحی و هتلینگ 5 ستاره آماده خدمات رسانی به مراجعین برای درمان اعتیاد و بهبودی کامل است. برای اطلاع از خدمات این مرکز ترک اعتیاد آکسون با مشاورین ما تماس بگیرید.

65 دیدگاه ها

 1. حسینی گفت:

  باردارم میخوام دارومو بذار کنار

 2. ح گفت:

  باردارم میخوام دارومو بذارم کنار

 3. mohammad گفت:

  سلام
  فقط تنها کاری که میشه بکنی و شرش خلاص بشی اینه که هیچوقت تنها نباشی و فیلم دیدن ومصرف ابمیوه و تنقلات مثل تخمه و پسته مصرف بشه که سرگرمت کنه سختیش سه روز اوله بعد کم کم بخاطر ابمیوه هایی که میخورین رفع میشه من ۴ سال مصرف داشتم ولی الان دوساله که نیازی بهش ندارم ولی حتما حتما اول باید اراده رو داشته باشی که بتونی بزاریش کنار ان شالله که مشکل همه رفع بشه و سلامتیشون رو بدست بیارن باتشکر از سایتتون.

  • ناشناس گفت:

   من ۱۴ سالمه و برای جلب توجه مصرف کردم و وقتی دیدم یکی اثر نداره ۴ تا خوردم و خون بالا اوردم
   الان نه میتونم ترکش کنم نه میتونم به کسی بگم

 4. mohammad گفت:

  سلام
  فقط تنها کاری که میشه بکنی و شرش خلاص بشی اینه که هیچوقت تنها نباشی و فیلم دیدن ومصرف ابمیوه و تنقلات مثل تخمه و پسته مصرف بشه که سرگرمت کنه سختیش سه روز اوله بعد کم کم بخاطر ابمیوه هایی که میخورین رفع میشه من ۴ سال مصرف داشتم ولی الان دوساله که نیازی بهش ندارم ولی حتما حتما اول باید اراده رو داشته باشی که بتونی بزاریش کنار ان شالله که مشکل همه رفع بشه و سلامتیشون رو بدست بیارن .

  • ابی گفت:

   با سلام
   من الان 3سال هست که شیره تریاک مصرف میکنم
   و خانواده ام هم فهمیدن
   میخام ترکش کنم
   چون بنیان خانواده ان داره از هم می‌پاشه
   چکار کنم راهنمایی کنید لطفا

   • رسول گفت:

    ازت خواهش میکنم با متادون یا ترامادول سعی نکنی بزاری کنار چون از چاله میوفتی تویه چاه اون احمقهایی که موسسه ترک اعتیاد دایر کردن فقط دنبال پول دراوردن هستن هرکی میره پیششون زود متادون را میبندن بهشون متادون یکی از بدترین داروهایی هست که ترک کردنش کار حضرت فیله من بخدا هرویین میکشیدم ۴ بار ترک کردم اما خیلی راحت تر از این متادون لعنتی بود الان ۷ ساله متادون میخورم نتونستم کمش کنم فقط با استفاده از شربت تریاک ترک کن بهترین روش هست

  • Sorkhpoust گفت:

   داشتن اراده و غیرت و …. و سه روز بگذره تموم میشه و … برای ترک اعتیاد خیلی وقته که تبدیل به تکه پارچه‌ی پوسیده و نخ‌نمای بلا استفاده شده ،
   امروز علم به “درمان اعتیاد” رسیده ، ترک کردن در واقعیت ، همان برگشتنِ دوباره به قبل ، بعد از طیِ یه مدت زمانه …
   درمان اعتیاد تنها با شناخت مثلثِ “جسم” ، “روان” و “جهان بینی” انجام میشه ، هر سه مورد و در موازات هم درمان رو در پی خواهد داشت . فراموش نکنیم درمان جسم تنها 10% از یه درمان واقعیه و روان و جهان بینی ۹۰% باقی مونده رو تشکیل میدن . اگر شکل نگاه به پیرامون و دنیای اطراف ، توع و شکل رفتارها و نهایتا دیدگاه‌ها از نگاه یک انسان معتاد یا مصرف کننده ، تغییر نکنه ، شخص نهایتا بعد از گذشت مدتی (در واقع بعد از پایان یافتن توان و مقاومتش در برابر میل به مصرف) مجددا به روال سابق بر خواهد گشت چرا که اون شخص در تمام مدت “ترک اعتیاد”ش در همان جهان سابق زندگی کرده و زندگی در جهان سابق در نهایت او را به همان ادم سابق برخواهد گرداند اما تغییر جهانبینی تغییر نگرش و تغییر رفتارها او را در مسیری قرار خواهد داد تا گام به گام در مسیر درست و روشن حرکت کند ، نه در برابر فشار و میل شدید مصرف مواد مقاومت کند مقاومتی که تجربه ثابت کرده دیر یا زود دوباره و چند باره خواهد شکست ..‌ به امید دنیایی عاری از اعتیاد

 5. Sima گفت:

  سه تا قرص تو جیب برادرم پیدا کردم میخواستم اکه بشه بفرستم برانوت ببینید واقعا ترامادوله یا متادون

  • اکبر گفت:

   به راحتی میتونی تشخیص بدی خودت نصفش کن چون بعضیاش روکش داره وسطشو زبون بزن اگه مزه تلخو حال بهم زنی داشت ترامادول اگه به تندی میزد احساس سر شدن نوک زبونت اومد متادون هست اگرم ریز بود مثل گچ بود مزش ب۲ هست.

   متادون قرص به رنگ قهوه‌ای و سفید هست با اعداد ۵ ۲۰ ۴۰ که حک شده.
   ترامادول تقریبا قرص بزرگتریه که متاسفانه به هر شکل و رنگ موجود هست فقط از طمع مزه زهره مارش قابل تشخیصه.
   *اما دوست عزیز اگه قرص کوچیک بود و تقریبا مزه ای مثل گچ داشت ب۲ هست که اکثرا خط برای نصف کردن نداره .

 6. یاسمن گفت:

  سلام شوهرمن الان نزدیک به ۴ساله که قرص ترامادول مصرف میکنه هرروز نصف قرص یا ۱/۴ آن رو میخوره وعلتش رو نمیدونم لطفا راهنماییم کنید بدون اینکه خودش بفهمه کمکش کنم و مصرف این قرص رو کنار بذاره.

 7. anvarr گفت:

  منم خیلی ازترامادول دراثرفشار کار میخوردم ومدتی بود بعلت درد معدہ وسردرد کہ ناشی ازترامادول ھستش نزدیک دہ روز است کہ نخوردم وبعلت ترک عوارضش زیادہ سینہ درد عطسہ خمیازہ و دست وپادرد ومثل ھروئین عوارض دارہ لعنت بہ توزیع کنندہ ھاکہ فعلا ب دونہ پنجھزار رسیدہ وبجای این مواد مخدر پاکترہ

 8. یوحنان گفت:

  سلام من دختری هستم ۳۰ساله که نزدیک ده ساله که دارم قرصشو مصرف میکنم اون هم به شکل خیلی زیاد یعنی روزی ۶_۸تا قرص ۲۰۰ چندبار هم ترک کردم ولی به دلیل مشکلات بازم اومدم سراغش خسته شدم دیگه.

 9. Ppp گفت:

  سلام روزبخیر خسته نباشید من یه مدته ک نامزد کردم الان یکبار بانامزدم موادی ب اسم تریاک دیدم یکبار جلد قرص ترامادول کنار کامپیوترش ودیشب هم قرص توجیبش دیدم علاعم هاش هم چشاش خواب میره زوداعصبانی اگ الان یه حرفی بزنم فردا یادش میفته جواب بده دهنش خشکه دماغشو میخارونه وواقعا من الان باید چیکار کنم

  • یو گفت:

   شما به هیچ وجه نباید بااون فرد ازدواج کنی چون اون به شدت معتاده و احتمال اینکه زندکیت و ایندت خراب بشه خیلی زیاده خیلیییی کم هست ادمای معتادی که ترک میکنن ودیگه سراغش نمیرن حتی ادمایی ک یمدتم کنار میزارن بازم خیلی کمه اگرم گفت بخاطر تو دیگ کنار میزارم مطمن باش امکان نداره

  • علی رضا گفت:

   تورو خدا با چنین شخصی ازدواج نکن یعنی اگر خودتو خانواده دوست داری خودتو تو چنین منجلابی گیر ننداز که اخره این داستان بشدت سیاهیه.اگر حرف مارو قبول نداری پیش یک مشاور هم برو حتما .امیدوار از رو عقل تصمیم بگیری و احساسی دچار انتخاب اشتباه نشی .چون چیزی که شما از نامزدتون تعریف کردین نشان از درگیریه شدید این فرد به مواد مخدر هست و چنین فردی بشدت بیمار هستش و اصلا واصلا اصلا تحت هیچ شرایطی امادگی ازدواج رو نداره .فقط امیدوار خداوند اول به شما در تصمیم گیری درست و دوم به اون فرد کمک کنه.

  • حسین گفت:

   فراموشش کن.زندگیت رو خراب نکن

 10. بابک گفت:

  سلام من نزدیک سه ساله قر ترامادول مصرف می‌کنم روزی پنج عددقرص 225 الان نزدیک به پنج روز هست تو ترکم اما هرروز حالم بدتر میشه راهنماییم کنید مخصوصا شب ها انگار تو تب می‌سوزم وپاهام احساس بی‌قراری می‌کنه لطفاً کمکم کنید ممنون

  • ali گفت:

   سلام به یکباره ترک نکنید. چون سیستم بدنوکلابهم میریزه. دوزمصرف روبیارید پایین و حتما برید دکتر اون براتون دارومینویسه. من مشکل شما رو چندسال داشتم با دوز مصرف شما. یکباره ترک کردن شاید از لحاظ جسمی بتونید اما فکرت دوباره برمیگرده سمتش حتما دکتر برید تادارو بده

 11. reza گفت:

  من خودم فقط واسه رابطه میخورم اونم نصفه چون فقط همین واسم جواب میده . تازه هر ماهی یکبار میخورم نمیدونم بعضیا با چه جرأتی هرروز میخورن . نخورین جون مادرتون نخورین

  • ایمان گفت:

   احتمالا سن شما پایین هست، اگر همین نصفه را ماهی یکبار ادامه بدی تا چند سال آینده میرسه به روزی 5عدد،از ما گفتن داداش،
   هرچه سنت بالاتر بره بدنت بیشتر در مقابل مواد شکست میخوره،
   همه مثل شما از همین ماهی یکبار و سالی یکبار شروع کردن،
   راه اعتیاد طولانی نیست خیلی زود به آخر خط میرسی،
   نخور نخور

  • حمیدرضا گفت:

   اگه اینجوره بذا بهت بگم که من فقط برای جشنها و مراسمهای چندماه یکباری، نصف قرص ۱۰۰ رو مصرف میکردم.ولی الان بعد ۶ سال رسیدم به روزی ۸ تا قرص ۱۰۰ و گاهی ده عدد….ازت خواهش میکنم به این فکر کن که وقتی میگن اعتیادآوره،یعنی واقعا اعتیاد آوره….ازت عذرخواهی میکنم دوست من، اما اینکه میگی من ماهی فلان قدر ناچیز مصرف میکنم،خوب منم میتونم بگم من حتی همون قدر هم مصرف نداشتم و فقط مصرفش رو می دیدم.اما…!!!
   پس تمنا میکنم همون یه ذره رو هم نخور.اینجا هیچکدوم از ما که عوارضش رو دیدیم،دوست نداریم شما درد بکشی.توصیه ساده هممون به شماهاکه تازه شروع کردید اینه که “استفاده نکنید”…ماده اعتیاد آور حتی اگه مصرفش ۴۰ سال و بصورت تفریحی باشه،درصورت ادامه ،بالاخره به اعتیاد منجر میشه و هیچکس ازین دام رها نخواهد شد مگر با اراده و کمک خداوند.

 12. محمد گفت:

  من ازش بیزارم 15 روزہ استفادہ نمی کنم معدہ درد شدید دارم پزشک داخلی بھم دارو دادہ برا معدہ متاسفانہ قرص کثیفی ھست وترکش سخت عوارضش ھم زیاد بنظرم آدم سالم قدر خودش رابدونہ

 13. زهرا گفت:

  سلام.من تازه فهمیدم که همسرم دو سه روز یبار نصف ترامادول ۲۵۰ گرمی رو مصرف میکنه میخام بدونم یعنی اعتیاد پیدا کردن به این قرص؟؟چجوری میتونن ترک کنن؟من میخام بدونم چحوری میتونم ترکش بدم بدون اینک خودش متوجه بشه؟

  • سالار گفت:

   اوني كه خودش متوجه هست نميتونه به راحتي ترك كنه
   امكان نداره بتوني بدون خواستن خودش تركش بدي
   فقط بايد باهاش مهربانانه برخورد كني و بفرستيش پيش مشاور و توي راه ترك كمكش كني و هميشه مراقبت كني ازش از لحاظ روحي رواني

  • Reza گفت:

   اون واسه دیر انزالی در رابطه جنسی مصرف میکنه.ولی بعدا براش خطرناک میشه

  • Sh گفت:

   عزیزدلم خیلی ها هستن مثل شما واسه رابطه مصرف میکردن، یکیش خودم ولی بعداً که متوجه اعتیاد اوره دیگه نخوردم و خودمم تنبیه کردم بخاطر ندونم کاریم و از عمد یهو قطع کردم که اگه دردی داشته باشه اون درد همیشه تو ذهنم باشه و دیگه سمتش نرم، شماهم خواهش میکنم همونم نخور چون درست مثل من مصرف میکنی، دردشو کشیدم حالا فکر کن بقول خودت که هر روز مصرف دارن چقدر سخته، ولی اونا هم اراده کنند و به درداشون تمرکز نکنن دردی حس نمیکنم، فقط روانشون اذیت میشه

 14. Mhd گفت:

  سلام من قرص ترامادول را برای لاغری دارم میخورم گفتن اشتهارو کم میکنه و لاغر میکنه بنظرتون خوبه؟

  • حسن گفت:

   واسه لاقری خوبه اما اعتیاد اوره واینکه وابستگی بی قراری بدخلی معده درد میگیری در آینده عوارضش نمایان میشه دوست خوبم نخور

 15. Reza گفت:

  سلام،من ۲۹سالمه،الان حدود ده ساله که ترا مصرفمه،روزی تا ی ورق۲۲۵میخورم،اما مدتیه عوض ترا متادون استفاده کردم،قرص ش اونم قرص ۴۰
  خداروشکر زودتر میشه با این بزارم کنار
  منی ک هر روز چن تا مصرفم بود الان هر دو روز یا سه روز مصرفمه و دارم کنارش میزارم،عوارضش خیلی تخمیه،ی حرکتایی میزدم ک نگو،زنم ازم جدا شد بخاطر همین کوفتی،اگه اراده ترک شو داری

  • ایمان گفت:

   سلام آقا رضا یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیت را کردی که رفتی سمت متادون، ترک ترامادول با یکهفته درد تمام میشه و اگر دز مصرف را کم کم بیاری پایین درد کمتر میشه، ولی متادون تازه بعد از یکهفته دردش و بیقراری و… تازه شروع میشه، الانم چون متادون دیر از بدن خارج میشه دو روزی یکبار استفاده میکنی وگرنه فقط کافیه 4روز استفاده نکنی، هر چه زودتر تا دیر نشده به روانپزشک مراجعه کن دکتری که در زمینه اعتیاد مجرب باشه وگرنه از چاله افتادی توی چاه،

 16. طیب گفت:

  موضوع بیماری اعتیاد هست.نوع ماده مخدر و چگونگی ترکش درست میشه. اما بعد از مدتی وسوسه مصرف مجدد برای همیشه ما رو تحت فشار برای لغزش و مصرف مجدد میذاره. بنده بیشتر مخدر ها رو مصرف کردم از جمله ترامادول. اما بعد از ۳سال تلاش بیهوده و ترک های پیاپی به این نتیجه رسیدم که مشکل من روحی روانی و احساسی هست .

 17. abbas گفت:

  عباس
  من سردرد شدیدی داشتم به هر دکتری هم که مراجعه میکردم میگفتن که سینوزید داری یا میگرین داری تا یه همین خاطر سالها از ترامادول برا تسکین استفاده میکردم من کارمندبانکم روزی از روزها یکی از همکارام بهم گفت فعلانی سمت چپ پبشانی تو از سمت راست برامده تر برو تو ایینه دقت کن رفتم نگاه کردم دیدم درست میگه گفت احتما علت سردرد از همین باشه برو دکتر مغز اعصاب بنده مراجعه کردم از سرم سی تی اسکن گرفتن دکتر گفت دوست عزیز تو سرت من احتمال زیاد میدم کیست استخوانی باشه ولی بخاطر اینکه جواب دفبق بدم عکس ببر متخصص رادیولوژی را هم نظر بده من هم رفتم متخصص رادیولوژی توشهر ما یه دونه هست نتوستم بببنم به سفارش منشی همان دکتر رفتم پبش متخصص گوش و حلق بینی و قضیه توضییح دادم دکتر ناراحت شده گفت که اشتباه کرده چندتا هم فحش داد گفت که دوس داره رو مردم اسم بزارن تو هیچت نیس و بیخیال ای حرفا سینوزیت داری ومن هم باخیال راحت اومدم به مصرف ترامادول ادامه دادم تا اینکه بعد از دوسال ازان تاریخ یه شب که اومده بودم بخوابم تشنج میکنم اونم نه یکبار از ساعت نه شب تا پنچ صبح سه بار سرتون درد نیارم من چشم باز کردم دیدم تو بیمارستان بین الملی تبریز هستم با یه تومور به اندازه یه تخم مرغ خدا رحم کرد بهترین جراح تبریز نزدیک ده ساعت جراحی کردم به زندگی برگشتم من در روز یه دونه بیشتر مصرف نداشتم ولی کم مونده بوده به قیمت جونم تمام بشه حالا مصرف ندارم اگه کسی سوال داشت من در خدمتش هستم

 18. ,مهدی گفت:

  درود دوستان عزیز من تازه روانپزشکم ترامادول تجویز کرده بخاطر مشکلات روحی اینطور که میگید نخورم..بهتره؟؟؟؟!!!!!

 19. zhiva گفت:

  سلام خیلی وقته تو جیب شوهرم قرص ترانادول ازین ریزا میدیدم نت زدم نوشته بود برای فشار کار و زودانزالی و ازین حرفا منم بیخیال شدم گفتم چیز مهمی نیست تازگی دونه های قرص لای دستمال کاغذی ک روش زده ۲۲۵ پیدا میکنم هر چند وقت ی بار باز سرچ کردم فهمیدم اینم ترامادوله کسی میدونه این قرص واقعا برای چی مصرف میشه؟ اعتیاده واقعا؟ چ عوارضی داره مصرف اون؟ نیاز ب ترک داره؟ و خیلی سوال دیگه راجب این قرص دارم اقایونی ک مصرف میکنن لطفا کمکم کنید این قرص کوفتی چیه اخه

  • ایمان گفت:

   سلام
   بله احتمالا اعتیاد دارند و باید تحت درمان مشاوره و مراکز ترک قرار بگیرند البته با خوش رویی و دلسوزی و درک اینکه زمان ترک به شدت احساسی و بداخلاق خواهد شد

 20. mmad گفت:

  من نزدیک ۶-۷ سال مصرف میکردم اواخر روزی یه ورق هم میخوردم با هزارتا بدیختی گذاشتمش کنار الان ۷-۸-ساله که استفاده نمیکنم
  ولی الان میخام برم بگیرم شدید دلم میخام

 21. Ms گفت:

  سلام،دوست پسر من این علائمو داره:
  قطره ناپروین همراهش هست
  همیشه سیتریزین میخوره بخاطر ابریزش بینی
  گاااهی دیکلوفناک استفاده میکنه ک گفت واس دندون دردمه بعد فهمیدم ک واس بدن درده نه دندون درد
  مردمک چشماش اکثر اوقات کوچیکه(سنجاقی نیست،شاید یکم بزرگتر)
  قراره ازدواج کنیم و خیلییی نزدیکه…ایا اعتیاد داره؟
  و اگ اعتیاد داشته باشه چقدر تو زندگی موثره چون بقیه رفتاراش عالین😑

  • ایمان گفت:

   سلام این داروها نشانه اعتیاد نیست ولی میتونه به این خاطر باشه که چون از مواد مخدر کوتاه اثر مثل شیشه یا هروئين استفاده میکنه و زمانی که با شماست نمیتونه مصرف کنه به عنوان نگهدارنده استفاده کنه، ولی این داروها که گفتین نشانه اعتیاد نیست

   • Ms گفت:

    اون روزی یه بار رو معمولا میره بیرون،عصرها…ولی تک و توک پیش اومده ک یه روز بیرون نره…اگ شیشه یا هروئین مصرف کنه میتونه ک یه روز رو کامل مصرف نداشته باشه؟حتی با ترامادول یا داروی دیگه ای مثلا؟

    • ایمان گفت:

     بله میتونه از قرص متادون، یا قرص ریز ب2، استفاده کنه، بهتره بدون اینکه متوجه بشه جیب و شکافهای لباس‌هاش را بگردی، البته آدمای معتاد همیشه رفتار ثابتی ندارند وقتی مصرف کنن خیلی مهربون هستن و وقتی مصرف نکنن حتی به مدت 5دقیقه ممکنه بی‌حال، بداخلاق یا کسل باشن و تا دوباره قرص یا دارو عمل کنه سرحال میشن، خواب زیاد، ماندن زیاد در توالت،از علائم عمومی مصرف مواد هست،

     • Ms گفت:

      این علائم رو نداره
      الان دو هفته س ک پیگیر کارای استخدامی هستش، چون این کار از سمت خانوادش و دوستای خانوادگیشون هستش مطمئنم خیلیییی براش مهمه ک ابروش نره…
      علائمی که الان داره: کسلی و یکم بداخلاقی ،اشک ریزش و ابریزش بینی،چشماش مثل خودم یه خط درشت قرمز داشته باشه،خمیازه و عطسه
      البته اینم بگم ک الرژی داره ک بخاطر بهار شدیدتر شده و واسه ی این استخدامی خیلییی اذیت شده و هرروزی ک میره دنبال کارای این استخدامی معلوم نیست ک کی ازش تست میگیرن…بنظرتون اعتیاد داره؟

 22. Nazi گفت:

  من داغونم حالم بده بدجور. نمیدونم فقط چکار کنم پدرم معتاده. همه چی مصرف میکنه 27 سالی میشه که مهم نیست واسم زیاد دا صد باری بردیمش کمپ فایده نداشت خسته شدیم معتاده بلاخره بفکر خودش نبوده بفکر ماهم نبوده. ولی الان یه داداش دارم 24 سالش حال اون داغونه چن باری الکل سیگار اینارو مصرف می‌کرد یه بارم بردیمش کمپ اعتیاد ولی باز بار دوم همین اتفاق میوفته وفهمیدم قرص ترمادل مصرف میکنه الان ی بار تشنج گرفت من و داداشم پای کامپیوتر بودم یهو به ی نقطه خیره شد تشنج گرفت 😭😭بخدا خسته شدم دیگه تا کی اینجور زندگی ادامه داره الان داداشم چجور باید ترک کنه یکی بگه چجور من جلوشو بگیرم راهنماییم کنید لطفااااااااااا😭😭😭اعصابم ایقد خرابه وترس داشتم که نمیدونم چرا اومدم اسم این قرص نجسو سرچ کردم بفهمم چیه این که مصرف میکنه.. خدا بسه دیگه تمومش کن نابود شدم 🙂

  • پویا گفت:

   بد دردیه . منم داداشم درگیره چندبار بردیم کمپ همه جوره حمایتش کردبم ولی آدم نمیشه
   زندگیمونو جهنم کرده خدا لعنت کنه کسانی که اینارو در دسترس میذارن

 23. دومینو گفت:

  من سه سال روزی یک قرص مصرف میکردم ، تا یکی از فامیلام خودکشی خدارو شکر ناموفق میکنه ، ولی بخاطر شرایط روحی بد اون لحظه حساب کار از دستم رفت و بخاطری نارحتی شد روزی ۴ ۵ تا قرص ، تا ۶ ماه ، سریع علائم تشنج از جمله فشار خون خیلی بالا ۱۷ ۱۸ در من ظاهر شد ، رفتم کلینک ترک b 2 بهم دادن اون برام لذتی نداشت ولی علائم ترک ترامادل رو از بین برد با کمک اون ترامادل رو در ۳ هفته کنار گزاشتم و همچنین b2 , ولی علائم افسردگی شدید و ترس توی من ظاهر شد الان سه ماه داروهای ضد اضطراب و افسردگی میخورم ، ولی
  همچنان افسردگی ول نمیکنه ، اگه یک دارو ضد افسردگی خوب برای ملت باشه ، هیچ وقت ملت سراغ این آت و اشغالا نمیرن

 24. عرفا گفت:

  سلام من ورزشکارم بعد مدتی میخام برم مسابقه و نفس ندارم برای مسابقه به نظرتون مصرف کنم یکساعتی سرعت دویدن و دیر خسته شدن رو بهم میده؟
  در ضمن تا حالا استفاده نکردم هیچ انرژی زایی

 25. Reza گفت:

  سلام من میخوام برای 1 بار برای رفع زود انزالی استفاده کنم خطری داره؟؟

  20 سالمه

  • ایمان گفت:

   استفاده اول همانا و چندسال بعد توی همین سایتها دنبال راحتترین راه ترک گشتن همانا، برا زود انزالی از دوتا کاندوم همزمان استفاده کن، از اسپری بی حسی استفاده کن، از قرصهای مربوط به زود انزالی که دکتر دراختیار میزاره استفاده کن و الکی دنبال بهانه برا مصرف نباش، نوبت اول مصرف را شما تعیین میکنی ولی نوبت‌های بعدی را خود مواد یا قرص تعیین میکنه و شما مجبوری اطاعت کنی چون با یکبار مصرف مثل اینه که یه وسوسه گر همراه با قرص در وجودت لانه میکنه و دیگه کنترل مصرف مواد را از دست تو خارج میکنه، به هوش باش، بخاطر اینکه یک زن یا دختر لذت بیشتری از نزدیکی ببره که شما نباید قربانی بشی حتی اگر زنت باشه، هرچیزی راه درست داره، چای را میشه توی قابلمه هم درست کرد ولی راه درستش قوری و فلاکس هست،

  • کوروش گفت:

   سلام رضایک بارهم نخور عوارضش زیاده احتمال اعتیادبش هم زیاده

  • حمیدرضا گفت:

   برای رفع زود انزالی فقط و فقط پیش یه سکسولوژیست برو مطمئن باش مشکلت به بهترین شکل برطرف میشه.سمت این داروی جهنمی نرو دوست من.مصرف شما برای من نه ضرری داره نه سودی.اما لطفا نکن این کار رو با خودت.

 26. محمدرضا گفت:

  من ۲۷ سالمه و روزی ۳تا ترا ۲۲۵ میخوردم .
  الان دوماهه پاکم و برگشتم به زندگی معمولی . جوری بود ک ابروم جلوی همه داشت میرفت و لاغر شده بودم خیلی و …
  به حرف بقیه گوش ندید سختیش یک هفتست و تا میتونید مایعات بخورید و غذاهای مقوی و فقط بخوابید . بعد یک هفته اروم اروم ورزشو شروع کنید و تماااام !

 27. عموعیسی گفت:

  شرمنده همونم که میگی یه نصفه رو مصرف نکن.
  سعی کن از راههای دیگه استفاده کنی

 28. سپیده گفت:

  با سلام
  من متاسفانه برادرمو ۲۳ ماه پیش بر اثر بی احتیاطی و برق گرفتگی از دست دادم ، ۳۱ سالش بود
  مسئله ای که تا الان ذهنمو درگیر کرده اینه که با توجه به توضیحات دوستان در مورد مصرف ترامادول و اینکه برادرم دقیقا همین حالتها و علائمو بیشتر مواقع داشت و حتی شب حادثه برق گرفتگی هم دقیقا رفتارش همینطور بود به حالت شدید !
  به نظر شما ممکنه دلیل برق گرفتگی و فوتش مصرف و عوارض ناشی از همین قرص بوده باشه ؟؟
  البته من بعد از فوتش تو وسیله هاش چند بسته قرص ترامادول و متادون پیدا کردم 😔
  جواب شما عزیزان خیلی واسم مهمه چون تقریبا دو ساله ذهنم درگیر همین مسئلست
  لطفا دقیق پاسخ بدید
  ممنونم 🙏

  • بنیامین گفت:

   خوب چه ربطی داره این قرص به برق گرفتگی و فوت برادرتون؟ این قرص که آدم رو رسانا نمیکنه!!!!! ناموسا اول فکر کنین بعد حرف بزنین الان من کدئین بخورم بعد برق بگیرتم میگیم تقصیر کدئینه؟؟؟؟ خوب شما میگی بی احتیاطی کرده خودکشی که نکرده

 29. علیرضا گفت:

  سلام من 2 سال روزی یک بسته کدیین 20 مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید چطوری ترک کنم روزانه 10 تا استامینوفن کدیین میخورم

 30. z.l.a.t.a.n گفت:

  نه ذهن خودتو درگیر همچین چیز بی موردی نکن.
  من تمام این قرص ها رو مصرف میکنم .کوچکترین مشکلی ندارم.هر چیزی به اندازش .البته من هیچوقت نفهمیدم این اندازش چقدر .اگر کسی میدونه منم راهنمایی کنه.

 31. Bina گفت:

  من توجیب شوهرم یک بسته قرص ترامادول پیدا کردم.همیشه بهش شک دارم چون شبا تو خواب بعضی اوقات پاهاش تکون میخورد یا اکثرا وقتا یجاشو میخاروند وبعضی وقتاهم بینیش کیپ بود و خیلی بیخیاله کلا وبه ندرت عصبی میشه که دادبزنه حتی تودعواهامون.میشه لطفا منو راهنمایی کنین که ایا همسرمن اعتیادداره یاخیر؟اگرداره به چه مخدری؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *