کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، مرکز ترک اعتیاد آکسون : متاسفانه آمار مسمومیت و عوارض جانبی ناشی از مصرف ترامادول در ایران بسیار بالاست. به دلیل تقاضای بالا، این دارو به صورت غیر مجاز و قاچاق وارد کشور شده و توزیع می‌شود. این دارو یکی از اعتیاد آورترین مواد شناخته شده است و از آنجایی که پزشکان برای تسکین درد بیماران گاهی این دارو را تجویز می‌کنند باید در مصرف آن بیشتر دقت کنیم در این مقاله ترامادول را بیشتر به شما معرفی می‌کنیم.

ترامادول چیست؟

ترامادول که یک داروی  اپیویید است با نام‌های تجاری پیرالژین، بایومادول، ترامادل، ترامد و ترامال به بازار عرضه شده و یک داروی ضد درد است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود.

این دارو توسط شرکت آلمانی گروننتال Grünenthal در دهه ۱۹۷۰ با نام تجاری ترامال Tramal ساخته شد. گروننتال در سال‌های بعد حق تولید ترامادول را به شرکت‌های متعددی در سراسر دنیا واگذار کرد.

ترامادول مانند مورفین عمل می‌کند، در مغز به گیرنده‌های اپیوئیدی متصل و باعث ایجاد تسکین می‌شود، ولی برخلاف ماده مورفین باعث هوشیاری و در نتیجه فعالیت بیشتر می‌شود. به احتمال زیاد یکی از دلایل گرایش مصرف‌کنندگان به مصرف این مخدر همین ویژگی است. بسیاری از مراجعین به کلینیک ترک اعتیاد آکسون همین سرخوشی و هوشیاری دلیل مصرف خود اعلام کردند. ترامادول را باید با دقت زیاد و در کوتاه مدت مصرف کرد؛ بسیاری از دانشمندان معتقدند مصرف طولانی مدت این دارو باعث عفونت‌های شدید معده و یا حتی سرطان دستگاه گوارش می‌شود.

ترک ترامادول

ترامادول

شکل‌های مختلف ترامادول

این دارو بیشتر به شکل نمک هیدروکلراید تولید و به شکل‌های کپسول و قرص و آمپول به بازار عرضه می‌شود. مقدار جذب و تأثیر فرم تزریقی ترامادول بسیار بیشتر از فرم خوراکی است. ترکیب این مخدر و استامینوفن نیز در بازار موجود است که البته در ایران عرضه نمی‌شود، همچنین در خارج از ایران به صورت قرص‌، آمپول، کپسول و قطره وجود دارد که مصرف قطره خوراکی آن رایج‌تر است.

مرکز ترک اعتیاد

شکل های مختلف ترامادول

دلایل مصرف ترامادول چیست؟

افرادی فعالیت و کار سنگین دارند و مجبور به شب کاری هستند، برای رفع خستگی و سرحال بودن از این دارو استفاده می‌کنند.

مردانی که در روابط جنسی خود از زودانزالی رنج می‌برند برای رفع این عارضه ترامادول مصرف می‌کنند.

بیمارانی که برای تسکین دردشان به تجویز پزشک از این دارو استفاده کرده اند اما بعد از مدتی خودسرانه مصرف را ادامه دادند.

افرادی که به دیگر مواد اعتیاد آور معتاد هستند و برای کاهش علائم ترک و یا جایگزین کردن ماده مصرفی خود از این شبه مخدر استفاده می‌کنند.

همه این گروه‌ها با عوارض شدید مصرف این مخدر دست به گریبانند. درصد بالایی از افراد که به دلیل اعتیاد به ترامادول به مرکز ترک اعتیاد آکسون مراجعه می‌کنند از همین چهار دسته هستند مخصوصا افرادی که برای ترک اعتیاد خودسرانه مصرف ترامادول را شروع می‌کنند.

کلینیک ترک اعتیاد

دلایل مصرف ترامادول

هشدارهایی درباره مصرف ترامادول

ترامادول دارویی به شدت اعتیاد آور است و حتی مصرف بیش از حد آن می‌تواند خطر مرگ به همراه داشته باشد. همچنین می‌تواند باعث بروز مشکلات تنفسی شدید و کشنده شود. برای پیشگیری از این مشکلات معمولاٌ پزشکان دارو را در کمترین دوز و طی یک دوره کوتاه مدت برای بیمار تجویز می‌کند.

مصرف ترامادول با الکل و دیگر داروهای خواب آور عوارض به شدت خطرناکی دارد.

مصرف این دارو در دوران بارداری بسیار خطرناک است و امکان دارد نوزاد ناقص متولد شود.

مصرف این دارو برای کودکان زیر 12 سال ممنوع است و نباید برای این گروه سنی استفاده شود. افراد بین 12 تا 18 سال نیز نباید این دارو را بعد از برخی جراحی‌ها مانند برداشت لوزه استفاده کنند. برای نوجوانان 12 الی 18 سال که چاق هستند یا مشکلات تنفسی دارند بهتر است استفاده نشود.

روش صحیح مصرف ترامادول

کلینیک ترک اعتیاد

روش صحیح مصرف ترامادول

قبل از مصرف دارو راهنمای آن را با دقت بخوانید و اگر سوالی در رابطه با دارو داشتید حتما از پزشک داروخانه و یا پزشک خودبپرسید.

ترامادول داروی خوراکی است و باید طبق دستور پزشک که معمولا هر ۴ یا ۶ ساعت یک بار است مصرف شود تا درد تسکین پیدا کند

همانطور که در شروع مقاله خواندیم ترامادول یک داروی ضد درد بسیار قوی است و معمولا پزشکان برای تسکین درد‌های بسیار شدید این دارو را تجویز می‌کنند. اما به این دلیل که این ماده بسیار اعتیاد آور است و عوارض جانبی متعددی دارد باید روش صحیح مصرف دارو را نیز بدانیم. توجه داشته باشید مصرف خودسرانه این دارو بسیار اشتباه است و عواقب خطرناکی در پی خواهد داشت این دارو را فقط با تجویز و نظارت پزشکتان مصرف کنید.

اگر با مصرف این مخدر دچار حالت تهوع می‌شوید، بهتر است این دارو را همراه غذا مصرف کنید و در مورد دیگر روش‌های کاهش تهوع از پزشک خود کمک بگیرید. به عنوان مثال بعد از مصرف دارو حداقل به مدت ۱ تا ۲ ساعت دراز بکشید و سر خود را حرکت دهید.

میزان مصرفاین دارو به شرایط بیماری و چگونگی واکنش بدن به درمان بستگی دارد. برای کاهش عوارض جانبی معمولا پزشک به بیمار توصیه می‌کند که مصرف را با مقدار کم شروع و به مرور میزان و مقدار آن را افزایش دهید.

طبق دستور پزشک عمل کنید، معمولا بیشترین میزان مصرفی توصیه شده 400 میلی گرم در روز است ولی این میزان برای افراد بالای 75 سال 300 میلی گرم در روز است.

مقدار مصرف را سرخودانه افزایش ندهید، دفعات مصرف یا زمان آن را تغییر ندهید و در زمانی که از شما خواسته شد مصرف  را متوقف کنید.

اگر با مشاهده اولین علائم درد، داروهای ضد درد مانند ترامادول مصرف شوند تاثیر بهتری خواهند داشت. اما اگر صبر کنید تا درد شدیدتر شود مصرف این داروها تاثیر چندانی نخواهند داشت.

علائم مصرف ترامادول

با مصرف این مخدر اثراتی فیزیکی، ظاهری و جسمی در شخص ظاهر می‌شود. از جمله نشانه‌ها و علائم مصرف این مخدر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

تعریق

اسهال

سرگیجه

عصبانیت

سرخ شدن و خماری چشم‌ها

از بین رفتن حافظه کوتاه مدت

اختلال خواب و بی خوابی و خارش

نگاه‌های بی‌دلیل به یک نقطه به مدت طولانی

حتما مطالعه کنید: تشخیص افراد ترامادولی
کلینیک ترک اعتیاد

علائم مصرف ترامادول

عده‌ای به اشتباه از این شبه مخدر برای ترک اعتیاد استفاده می‌کنند، وقتی دوز دارو به کمتر از 200 میلی گرم برسانند علائم ترک مواد مخدر را از خود نشان خواهد داد و دوباره به مصرف ترامادول یا مواد مخدر روی می‌آورند.

حتما مطالعه کنید: عوارض مصرف ترامادول

برای ترک اعتیاد فقط باید به مراکز ترک اعتیاد مراجعه کنید و زیر نظر افراد متخصص اقدام به ترک کنید.

ترامادول داروی مناسبی برای ترک اعتیاد نیست. به‌علاوه اکثر قریب به اتفاق بیماران وابسته به مواد مخدر در کنار مصرف مواد مخدر از دارو‌های آرام بخش اعصاب و خواب آور‌ها استفاده می‌کنند که مصرف همزمان ترامادول با این داروها خود خطر تشنج و ایست تنفسی را به همراه خواهد داشت. توصیه می کنیم بدون دریافت مشاوره از افراد متخصص، از مصرف هرگونه داروی دیگری با این مخدر خودداری کنید.

سخن پایانی:

ترامادول از اعتیاد آورترین مواد مخدر است. نباید از این ماده خودسرانه استفاده کرد یا برای ترک ماده دیگری به این ماده روی آورد

زیرا اعتیاد درمان نمی‌شود و فقط ماده مصرفی عوض می‌شود. مصرف این داروی شبه مخدر عوارض زیادی دارد که در مقاله‌های جداگانه ترک ترامادول و عوارض مصرف آن را بررسی می‌کنیم.

مرکز ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران، بی شک بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران است. کلینیک ترک اعتیاد آکسون با همکاری بهترین روانشناسان و روانپزشکان ترک اعتیاد و در محیطی آرام و با امکانات رفاهی و تفریحی و هتلینگ 5 ستاره آماده خدمات رسانی به مراجعین برای درمان اعتیاد و بهبودی کامل است. برای اطلاع از خدمات این مرکز ترک اعتیاد آکسون با مشاورین ما تماس بگیرید.

350 Comments

 1. حسینی گفت:

  باردارم میخوام دارومو بذار کنار

  • آکسون گفت:

   سلام/ حتما به روانپزشک متخصص اعتیاد مراجعه کنید و زیر نظر پزشک اقدام به قطع مصرف کنید

   • ممد گفت:

    من روزی ۵ تا میخوردم الانم با اراده گذاشتمش کنار ۵ روز پاکی دارم ?? ترامادول ترکش واقعا سخته

    • الناز گفت:

     تونستین ترک کنین واقعا؟آخه اینجا نوشته اعتیائ ترک نمیشه؟ همسر من هر یک و نیم روز 225 گرمی مصرف میکنه. امیدی هست برای ترک؟

     • عماد گفت:

      من الان نزدیک ۸ ماه پاکی دارم واقعا دیگ خسته شده بودم من روزی دو خشاب مینداختم بالا
      فقط باید خودت بخوای

     • سامان گفت:

      تنهاراه درمان برای همسرشمارفتن به جلسات گروه درمانی انجمن معتادان گمنام هستش.بایداونحاحظورپیداکنندتابعدازمطالعات وکارکردقدم های جهانی متوجه بشن مشکل ازموادمخدرنیست بلکه این بیماری همسرشماست که مشکل سازه.اعتیاددرمان نداره امامیشه اون رودرنقطه ای ازفعالیت بازداشت.سامان معتاد۴سال و۵ماه و۴روز

     • امیرحسین گفت:

      آره راحت میشه ترک کرد ولی ای کاش هیچ کس نره سراغ این لعنتی

     • سعید موسوی گفت:

      میشه مثل یه باسواد گذاشت کنار، میشه مثل یه بیسواد گذاشت کنار، تا شما چی بخواید

     • علی گفت:

      من خودم روزی سه تا می‌خوردم و اصلا فکرشم نمیکردم ک بتونم ترکش کنم
      داشتم همینجوری تو اینستا می‌گشتم که ی مشاوری رو دیدم همینجوری برای امتحان گفتم بزار پیام بدم ببینم چی میگه چون مشاورش رایگان بود برای همین خواستم امتحان کنم
      و شاید باورتون نشه با همون مشاور من ترک کردم الان چند ماهه که پاکم اصلا قصد ترک هم نداشتم ا فقط برای سرگرمی پیام دادم
      انقد پیگیر من بود که کمک کنه من ترکش کنم همین الانشم که پاکم در ارتباطیم باهم
      من که خیلی راضی ام ازش و همیشه دعاش میکنم
      اگر کسی خواست از آدم مطمئن و کار درست مشاوره بگیره

     • مسعود گفت:

      سلام بله
      خودم روزی ۲تا ۲۲۵ مصرف میکردم روزی یک چهارم کم کردم تا رسیدم به خودم یک چهارم و بعدش قطع کردم درد قابل تحملی داشتم
      سردرد بدی داره اووووف

     • Milad گفت:

      سلام من روزی 20 عدد قرص 225 میلی مصرف میکردم ، چیزی شبیه فوق امید وجود داره واسه کنار گذاشتن بدون نگرانی ولی کمی زحمت و اراده میخواد و اینکه همسرتون خودش واقعا بخواد من نزدیک بر20 بار ترک کردم ولی این دفعه واقعا خودم میخواستم ک ترک کنم و کردم الانم بدون هیچ ناراحتی دارم ب زندگی ادامه میدم من 38 دارم و در طول 18 سال مصرف حداقل 12 سال مصرف کردم و دوزمم غیر قابل باور بود ،
      دورز همسر شما با کمک شما و خواستن همسرتون خیلی راحت تر چیزی ک فکر میکنین میتونید کنار بزارید ولی همیشه همراهشون باشید و از وسوسه ها دورش کنین خیلی مطالب ارزشمندی هست ک تو گوگل میتونید سرچ کنین سعی کنین از طریق خوراکی بیشتر بهش برسید تا امپولو قرص حتما هنگام ترک خبلی بیشتر توجه کنین بهشون از نظر بدنی توجه کنین و از نظر عاطفی دومی هم خیییلی مهمه مثل اولی انشالله خیلییی راحت موفق میشید اگه سوالی دارید اگه بتونم حتما کمک میکنم من ترامادولو کاملا میشناسم و خییلی خوب میدونم چجوری ترکش باید کرد ، سیرابی و انواع کلم بروکلی کلم پیچ و کاهو برای سم زدایی و بازتونی ماثیره ، شما مصرف ایشونو با مصرف من مقایسه کنین چرا انقد نا امیدانه سوال کردین ک راهی هست یا نه ، بخدا راحتر از اون چیزیکه فک میکنید با کمک ب همسرتون میتونید درمانش کنین ، من خودم همیشه قبل از خودم واسه دیگران از ته قلبم میخوام ک هر کسی ک ترامادول یا دیگر مخدرهارو استفاده میکنه بتونه راحت این قرص خطر ناکو کنار بزارن و به زندگی عادی و سرحالی برگردنند . فقط اول ببینید همسرتون واقعا از ته دل میخواد ترک کنه یا نه وگرنه وقتتو هزینتونو ب هدر ندهید ، شرط اول اراده یرهمسرتون هست بع از بده5 شش روز حتما با روانپزشک و یا روانشناس در ارتباط باشید لطفا حتما این کارو بکنید .
      روزهای زیادی طول نمیکشه یوقت بخودتون میاید میبینید چن ماه گذشته وسالمو سرحال همسرتون کارتون با هم زندگی شیرنی دارید . ب امید خدا

     • Mohamad گفت:

      صد در صد میتونه ترک کنه ی ترامادول ۲۲۵ ک چیزی نیست

     • علی گفت:

      میشه به منم کمک کنید الان ۲ساله مصرف میکنم روزی ۴تا۲۲۵ ۳بارم تشنج کردم بخدا خسته شدم ۲۴سالمه از کار زندگی افتادم

    • حسنی گفت:

     النتی رو بزار کنار سختی میکشی بعدا میگذره میگی عجب اشتباهی می کردم .. من اعتیاد تریاک شیشه قرص اکس کوکایین علف داشتم همه رو ترک کردم

   • hamid گفت:

    سلام احتمال داره که کسی مصرف میکنه حدود ۲۴ساعت یا بیشتر خواب سنگین داشته باشه؟

   • Sara گفت:

    ببخشید اگه کسی 4بسته ترامادول مصرف کنه به نیت خودکشی چقدر زمان هست بشه نجاتش داد

    • Sayed گفت:

     سلام خانم محترم چرا حرف از خودکشی میزنید زندگی زیباست اگه کمی تلاش به خرچ بدیم من کسی نیستم که به شما مشوره بدم فقط از خودکشی گفتی کمی ناراحت شدم اگه تونستی بهم پیام بزار شاید بتونم کمکتون کنم با احترام
     بنده سعید هستم ان‌شاءالله موفق باشید

    • Naser گفت:

     سلام و عرض ادب
     مصرف ترامادول بستگی به فیزیک و سیستم بدنی نفر داره یعنی بعضیا با دوتا قرص فول میشن و گاهی تشنج و بعضیا ممکن است با ۱۰ از حالت طبیعی خارج نشن/
     در کل دوستانی که ترامادول مصرف میکنن به مرور زمان نیاز بدن بیشتر میشه و خودکار باید بیشتر مصرف کنند و این خیلی خطرناکه و باعث تشنج و گرایش به سایر موادهای مخدر میشه/
     راه ترکشم اول از همه اداره قوی و بعد کم کم دوز مصرفی رو پایین بیارید ینی اگر طرف روزانه ۸ تا میخورد روز اول ۶ ردز دوم ۵ سوم ۴ و چهارم ۳ ینی صبح ظهر و شب البته قهوه رو کم کم جایگزین کنه یک هفته ادامه بده بعد به روزی ۱و نصف و همراه هر وعده قهوه بعد یک هفته قرص مسکن نوافن یا استامنیفون یا… و مطمئنم جواب میده…

    • علی گفت:

     نهایت تشنج میکنه ولی نمیمیره من چندین بار انجام دادم

  • مهدی گفت:

   هیچ کاری نداره فقط اراده میخواد….هرروز ی کوچولوکمترکن

   • م.فتاحی گفت:

    س.بروبیمارستان معده راشستشو بده بعدش با استامنفون چندروزپاک میشی.تانیروی جوانی داری میتونی یه شبه قطع مصرف کنی .اگه مصرفت یکسال گذشت خیلی سختت میشه.بخدا موادسنتی ترکش خیلی راحت ترازاین قرصهای شیمیایی.حتی عوارضش هم کمتره.خدالعنت کنه اونی که متادون.ب۲ وترامادول راساخت.تموم جوان های کشورمون راپرپرکرد.

  • parsa گفت:

   با سلام خدمت همه دوستان عزیزم
   من ۲۳ سالمه، اولین بار ۱۹ سالگی توسط یکی از دوستانم با ترامادول آشنا شدم و هفته ای یک بار ترا ۵۰ میل مصرف میکردم و همین مقدار رو نگه داشته بودم برای مدتی ..
   ولی رفته رفته با پیش اومدن مشکلات مختلف مصرف به دو روز یک بار و بعد به هرروز با بیشتر کردن دوز مصرفی تبدیل شد..
   متاسفانه حدود ۳ سال هرروز دوز ۳۰۰ مصرف کردم و اواخر مصرف هیچ سرخوشی جز اعتیاد به مصرفش برای بدن درد نداشتم … همین باعث می شد به همه اطرافیانم حسادت کنم که چطور بدون این قرص و این مواد مخدر اینگونه شاد و بی دغدغه زندگی میکنند و من هر لحظه باید به فکر این لعنتی باشم..
   بعد مثل همه کسایی که فکر ترک به ذهنشون میاد به این سایت ها که واقعا خدا خیرشون بده مراجعه کردم و از روش کم کردن دوز مصرفی شروع به ترک کردم
   و هر هفته ۵۰ میل کم کردم تا رسیدم به دوز ۲۵ میل
   وقتی به این دوز رسیدم واقعا میترسیدم که اون یه تیکه به اندازه سرسوزن قرص رو نندازم واقعا خنده دار بود
   انسانی که بنا به فرموده خدا سخت ترین کارها از دستش برمیاد اینطور درمانده باشه؟
   فردای اون روز مصرف قطع شد و در کمال ناباوری هیییچ اثری از خماری یا استرس یا افسردگی ظاهر نشد ! نه تنها اون روز بلکه تا الان که حدود یک سالی هست میگذره ازش..
   این حس وحالی که بعد ترک اون لعنتی رو دارم باور کنید با دوز ۱۰۰۰ هم نمیتونسم داشته باشم
   فقط اراده کنید و بدونید که زندگی واقعی بدون اون لعنتی ها هست و همه اون حسا دروغین و زود گذر هستند.
   من هرکی که خواست ترک کنه همه جوره کمکش میکنم
   از مواد غذایی و مکمل ها و نوشیدنی هایی که سم زدایی رو سریعتر و بهتر میکنه چون خودم اون حس بد استفاده از ترامادول رو داشتم
   به امید این که هیچ انسانی گرفتار چنین مشکلاتی نشود.
   یا حق

   • رضا گفت:

    آقا پارسا دمتگرم ممنونت میشم اگر منو رفاقت به خرج بدی و کمکم کنی تا این لعنتی رو بزارم کنار ، جواب خوبیت از طرف من نه اما ا طرف خدا بدون جواب نمیمونه…یاعلی

    • حامد گفت:

     داداش من کمکت میکنم.هر جور بخوای

     • Hanie گفت:

      من برادرم استفاده میکنه نگرانشم میشه کمک کنین لطفا
      من میدونسم گل مصرف میکنه ولی دیدم کنار گذاشته تا اینکه قرص رو تو کیفش دیدم دستانم با تیغ خط خطی کرده لطفا کمک کنین لطفا من برادرم دوست دارم

   • محمد گفت:

    سلام خوبی دوست عزیز من الا روزی یک چهارم ۲۲۵ میخورم چطوری کمش کنم

    • Saman گفت:

     سلام خدمت دوستان عزیز
     بنده هم حدود ۸ سال مصرف داشتم و سوالم این بود که آیا مصرف ترامادول باعث بروز سرطان میشه یا خیر؟

   • عباس گفت:

    سلام داداش منم میخوام ترک کنم.الان ۸ سال هست میخورم روزی ۳ تا ۲۲۵ گرمی میخورم.دیگه خسته شدم میخوام بذارمش کنار.هرچیزی راجب حسات گفتی منم تجربه کردم.

   • Mah گفت:

    سلام من ب کمک شما احتیاج دارم برای ینفر میشه راهنمایی کنید؟

   • Saeed گفت:

    خواهش میکنم به من بگو چ جوری ترک کنم دیگ خسته شدم روزی ۷۵۰ دوز میزنم اصلا باورمنمیشه تا بخودم اومدم رفت تو پاچم ازت خواهش میکنم پارسا جان 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

   • بینامم منم گفت:

    من تغریبن دو سالی هست مصرف دارم و ب روزی پنج تاهم رسیدم حتی روش گل هم میکشم خیلی وقتا سخته واسم گذاشتنش کنار نمیتونم حالته عادی تحمل کنم چ چیزی پیشنها میدید باشه ی ترکش

   • الی گفت:

    سلام .شما نوشتید کمک میکنید .
    حتی به من که برادرم مصرف داره و مادرم رو دق داده
    کمک میکنید برادرم ترک کنه؟

  • Ho3ein گفت:

   من به مدت یکسال روزی تا هفت هشت تا 225میخوردم الان سه روز پاکم البته با کم کردن سه چهار روز یدونه خوردم دو روز نصف دو روز یک چهارم قرص و قطع کردم البته درستش این بود یکم ببشتر زمان بدم به خودم و کم کم کمش کنم اما سرعت و فرایند ترکم رو بالا بردم.
   نمیگم اذیت نداره داره اما اگه اراده باشه کوه جابجا میشه.
   الانم که روز سومه قطع کامله. بیشتر علائم ترک رو دارم اما انگیزه ترکم بالاست و قابل تحمل کرده برام دردارو یعنی دارم لذت میبرم از این دوره درمان چون دارم میجنگم و میدونم پیروز این جنگ منم.
   رفتین دکتر به هیچ وجه قیول نکنین با دارو درمان بشین تاکید میکنم تحت هیچ شرایطی دارو قبول نکنین. بعد ترک باید به ذهن و روح و جسمتون فرصت اینو بدین که با واقعیت و حالت عادی بودن زندگی هماهنگ و مچ بشه نه با دادو یا دارو نما.

   به من پیشنهاد استامنوفین و والیوم و….
   تا دیگه هم دادن اما هیچی مصرف نکردم.
   چون دوزم بالا بود تدریجی کم کردم اگه با دوز 1400یا1500که داشتم ترک ناگهانی دیونگی بود.

   از دارو گیاهی هم خیلی کمک گرفتم زنجبیل گل گاوزبان و از عطاری حب الشفا هم بگیری هر12ساعت یه قرص یکی عالیه.
   گلبرگ شقایق هم بد نیس
   بابت کم خواب هم بگم این همه با سر پر و نائشگی سر گزاشتبن رو بالشت چند وقتم با سرخالی و خماری بزارین.
   درد هم اینکه ۹ماه مادرتون برای تولدتون درد کشیده یه مدت کوتاهی هم خودتون بکشین.
   و اینکه صبور باشین یه شبه معتاد نشدین یه شبه پاک شین.
   ارزوی موفقیت برای همه فرزندان ایران و سرزمینم دعاتون میکنم. التماس دعا

  • بینام گفت:

   من به مدت یکسال روزی تا هفت هشت تا 225میخوردم الان سه روز پاکم البته با کم کردن سه چهار روز یدونه خوردم دو روز نصف دو روز یک چهارم قرص و قطع کردم البته درستش این بود یکم ببشتر زمان بدم به خودم و کم کم کمش کنم اما سرعت و فرایند ترکم رو بالا بردم.
   نمیگم اذیت نداره داره اما اگه اراده باشه کوه جابجا میشه.
   الانم که روز سومه قطع کامله. بیشتر علائم ترک رو دارم اما انگیزه ترکم بالاست و قابل تحمل کرده برام دردارو یعنی دارم لذت میبرم از این دوره درمان چون دارم میجنگم و میدونم پیروز این جنگ منم.
   رفتین دکتر به هیچ وجه قیول نکنین با دارو درمان بشین تاکید میکنم تحت هیچ شرایطی دارو قبول نکنین. بعد ترک باید به ذهن و روح و جسمتون فرصت اینو بدین که با واقعیت و حالت عادی بودن زندگی هماهنگ و مچ بشه نه با دادو یا دارو نما.

   به من پیشنهاد استامنوفین و والیوم و….
   تا دیگه هم دادن اما هیچی مصرف نکردم.
   چون دوزم بالا بود تدریجی کم کردم اگه با دوز 1400یا1500که داشتم ترک ناگهانی دیونگی بود.

   از دارو گیاهی هم خیلی کمک گرفتم زنجبیل گل گاوزبان و از عطاری حب الشفا هم بگیری هر12ساعت یه قرص یکی عالیه.
   گلبرگ شقایق هم بد نیس
   بابت کم خواب هم بگم این همه با سر پر و نائشگی سر گزاشتبن رو بالشت چند وقتم با سرخالی و خماری بزارین.
   درد هم اینکه ۹ماه مادرتون برای تولدتون درد کشیده یه مدت کوتاهی هم خودتون بکشین.
   و اینکه صبور باشین یه شبه معتاد نشدین یه شبه پاک شین.
   ارزوی موفقیت برای همه فرزندان ایران و سرزمینم دعاتون میکنم. التماس دعا

  • سعید موسوی گفت:

   سرکار خانوم حسینی لطفاً گوش بدید، اول هر مقدار قرصی که در روز مصرف میشه باید تبدیل به یک عدد قرص در روز بشه، بعد یک آب معدنی سیصد سی سی تهیه میکنید و قرص رو در اون حل میکنید، بعد هر روز چهار سی سی اون رو (با یه سرنگِ چهار سی سی) خارج کرده و بجاش آب بذارید هم بزنید و چند ساعت یک بار جرعه جرعه تا پایان روز بنوشید، روز دوم هشت سی سی کم کنید و به همین نحو برید جلو، تقریباً طی هشتاد روز بدونِ درد جسمی و همراه با بیقراریِ فکری(که من اونم قبول ندارم) مثل یه باسواد اونو میذاذید کنار. و بعد از هشتاد روز که چهار سی سی، چهار سی سی در آوردید و بجاش آب گذاشتید، آب معدنی تبدیل به آب خالص میشه، بدونِ اینکه بدن شما بفهمه و بهش فشار بیاد.

  • هادی گفت:

   سلام من ۳۶سالمه،تقریبااز۲۰ سالگی افتادم به قرص ۱۳سال مصرف داشتم از دوز۵۰ شروع کردم تا یه ورق۲۰۰ خوردن(مصرف روزانه‌ام بود) الان بیشتراز سه ساله پاکم،بدون اینکه کسی بفهمه بااراده وبرنامه خودم توخونه ترک کردم،البته اینم بگم من فقط ترامادول مصرف میکردم نه موادی نه قرص دیگه‌ای،هرکی واقعا خسته شده ازته دل میخواد ترک کنه کمک خواست توواتساپ برام کلمه(ترک)را بفرسته لطفافقط واتساپ،زنگ نزنید،من بدون هزینه وبخاطر رضای خدا کمک میکنم چون درک میکنم حال معتادان قرصی رو واقعا زندگیشون تباهه یعنی بدتر ازجهنمه،مثل ۱۳سال تباه شدن زندگی و جوونی خودم

 2. ح گفت:

  باردارم میخوام دارومو بذارم کنار

 3. mohammad گفت:

  سلام
  فقط تنها کاری که میشه بکنی و شرش خلاص بشی اینه که هیچوقت تنها نباشی و فیلم دیدن ومصرف ابمیوه و تنقلات مثل تخمه و پسته مصرف بشه که سرگرمت کنه سختیش سه روز اوله بعد کم کم بخاطر ابمیوه هایی که میخورین رفع میشه من ۴ سال مصرف داشتم ولی الان دوساله که نیازی بهش ندارم ولی حتما حتما اول باید اراده رو داشته باشی که بتونی بزاریش کنار ان شالله که مشکل همه رفع بشه و سلامتیشون رو بدست بیارن باتشکر از سایتتون.

  • ناشناس گفت:

   من ۱۴ سالمه و برای جلب توجه مصرف کردم و وقتی دیدم یکی اثر نداره ۴ تا خوردم و خون بالا اوردم
   الان نه میتونم ترکش کنم نه میتونم به کسی بگم

   • مسای گفت:

    آخه تو این سن؟؟؟!!!
    چرا؟؟؟!!!!

   • بهار گفت:

    سلام وقت بخیر من به شوهرم خیلی شک دارم سیگار که میکشه ولی جلو من نه ،یه بار تو دوران عقد تو شمال که رفته بودیم از جیبش قرص پیدا کردم خیلی میخوابید مشکوک شدم جیباشو گشتم دیدم اره قرص میخوره که اینجوری شده بعد گفتم اینا چیه گفت ترامادول یا متادون برای زودانزالی مصرف میکنم من برش داشتم نزاشتم استفاده کنه یه جوری سرگردان و عصبی بود اون روز گذشت رفتم به داداش گفتم اینجوری گفت من میبینم هر شب و اینا دیده بود چیزی نبود بعد رفتیم سرخونه زندگی هنوز یه سالم نشده چند ماهه یه چند روز دیدم حرکات عادی نداره خیلی سرخوشه یه روزم چرت میزد رو مبل بعد گفت من خوابم میاد رفت خوابید منم مشکوک شدم رفتم دیدم تو جیبش یه موادی هست رفتم درمونگاه نشون دادم گفت این یه ماده ای هست به اسم ناس افغانیا مصرف میکنن خیلی بوی بد و تندی داره قیمتی نداره داروخونه هم داره چون پولم نداره کلا که بخواد چیز گرون بگیره روزی فلان قدر خلاصه قبول نکرد که نکرد میگفت اون کود هست برا گلا اوردم بریزم پاشون
    بازم چند روزه خیلی شک کردم خوابش ریخته بهم احساس میکنم شبا نمیخوابه یا صبحا پا میشم میبینم دستش هی رو صورتش حرکت میکنه یا یهو لرزش و میپره تو خواب شلوارش اینا رو هم میگردم چیزی نیست گفتم ممکنه شبب میاد یه جا تو خونه قایم میکنه تو خوابی مصرف میکنه نمیدونم والا چیکار کنم
    من چون پدرمم معتاد بوده و هست به تریاک خیلی میترسم از این قضیه نمیدونم به مامان و داداشم بگم نگم چیکار کنم

    • دانیال گفت:

     ناس هیچ ضرر آنچنانی نداره..فقط آب بدنت رو کم میکنه..بحث سر ترامادوله عزیز

     • Arash گفت:

      بابا جان شوهرت که بچه نیست جیبشو میگردی یعنی چی اخه بهش بگو هر چی میزنی بیا تو خونه بزن من ناراحت نمیشم اعتمادشو جلب کن بذار خودش بهت بگه چی کار میکنه بعد یه بار که نشسته بود جلوت داشت میکشید با وردنه که خمیر درست میکنند دوتا بزن تو سرش و با ماهی تابه بیوفت به جونش بزن اشو لاشش کن در پایان نتیجه رو هم اعلام کن بقیه هم استفاده کنند از مشاوره ?

    • علی گفت:

     سلام چون منم مردم و دیدم رفیقام از این کارا میکنن یکمی اطلاعات دارم که خدمتتون میگم
     ناس از روی عادت استفاده میکنه شوهرتون بدیش به اندازه ی سیگار هست
     ولی مطمئن بشو که ترامادل یا متادون و همیشه مصرف نکنه
     اگه هر روز یه فازی داره مثل خوابیدن زیاد یا خودشو میخارونه یا سیگار زیاد میکشه یا سرخوشه یا چشماش خماره اینا ینی قرص خورده
     اگه هرروز مصرف میکنه بشین جدی باهاش صحبت کن اگر فایده نداشت ببرش پیش روانشناس خوب و اگر فایده نداشت تا قبل این که بدبخت بشی ازش طلاق بگیر
     این چیزی بود که بفکر من میرسه
     موفق باشی

     • شهلا گفت:

      شوهر منم هرازگاهی حالاتش عوض میشه خارش ،نوع تنفس ،حرکات بدنش تو خواب ،شک کردم که یا ترامادول یا شربت متادون مصرف میکنه ،چندباری هم بهش گفتم ،اما از اونجا که هیچ وقت گردن نمیگیره منم دیگه کاری به کارش ندارم ،چندبار گفتم برو دکتر ،خودتو درگیر این چیزا نکن ولی گوش نمیده ،نمیدونم باید چیکار کنم ؟

    • سلو گفت:

     شما بسیار کار اشتباهی میکنی جیباشو می‌گردی زندگیتو داری به آتیش میکشی با این کار .
     سعی کن با خودش صحبت کنی .

     • Naser گفت:

      سلام و درود
      بنده خدا شما داری ی زندگی رو خراب میکنی طلاق گرفتن به گفتن خیلی ساده است ولی خیلی عوارض جدی داره چه روحی چه روانی چه در اجتماع ووو/
      با توجه به پیشرفت تکنولوژی باید راهکار جهت ترک آن مخدر بدین یا اصلا حرفی نزنین/
      مثلا خانم میتونه باهاش شرط بزاره ترک کنه/ و بعد تست و کلا که خیالش بابت ترک راحت شد ازدواج کنه/
      همیشه مثبت فکر کن و راهکار مثبت بده!!!!
      شما چه میدونی از شخصیت دیگران شاید اون شخص اراده قوی داشته باشه و عاشق همسرش بخاطرش هرکاری بکنه/
      خیلیا رو دیدم با اعتیاد چندساله به مواد مخدر صنعتی و سنتی ترک کردن پس بفهمید شخصیت و قدرت و اداره همه آدما فرق داره/ وقتی راهکار بلدنیستی بدی/ سکوت کن لطفا!!!!

     • مسعود فرحزاد گفت:

      سلام اکثر مردایی که درگیر مواد مخدر میشن، اولش به خاطر زود انزالی هسته، که بعد به اون اعتیاد پیدا میکنن، کسانی که انزال طولانی وبیش از حالت طبیعی دارن اکثرا مواد مصرف کردن، واگر بگن اسپری بی حسی استفاده کردم، یکبار یک مقدار انزال رو طولانی میکنه ولذت زیادی هم براشون نداره، ودفعه دوم طبیعی میشه، ولی مواد اثرش طولانی هسته وبه مرور زمان میل جنسی رو کم میکنه، ودر ضمن الان در داروخانه ها کیت تست تمام مواد موجوده بهش میگن کیت ده کاره که ده تا مواد را نشون میده، راحت کیت بگیرید اون موقعه خاطر جمع میشین

    • محمد گفت:

     این 2تا هیچ ربطی به هم ندارن ناس یک چیزی مثل سیگار هست ولی خیلی چیز کثافتی هست.ترامادول برای سکس هست ولی متادون برای ادم معتاد

    • پیرانی گفت:

     گلم تا کی موش و گربه بازی همسرتون تا خودش نخواد کنار نمیزاره حالا شما هی پیداکن اون میره یه چیز دیگه رو از یه سوراخ دیگه درمیاره معتاد مریضه دست خودشم نیست حالش بد باشه و بخواد از زیرسنگم شده پیدا میکنه بهتره باهاش منطقی صحبت کنید یا اول خودتون با مشاور کاربلد صحبت کنید تا بدونید چطور باید رفتار کنید این مچگیری شما اون رو بدتر و حریص تر میکنه نکن عزیزمن.

     • سارا گفت:

      سلام
      مامانم تو ماشین داداشم چهارتا قرص ترامادول صد پیدا کرده بود که دوتاش مصرف شده بود یکیشم یک چهارم و یه دونه کامل موجود بود معلوم بود قرصه له لورده شده کهنه بود
      مامانم نمیدونست چیه به من نشون داد منم نگفتم چیزی ولی الان واقعا نمیدونم چیکار کنم اگه یک چهارم یه قرص ترامادول صد روزی بخوره معتاد یعنی؟

    • من گفت:

     تنها توصیه ی خواهرانه ای ک بهت دارم اینه ک جدا بشی تا بچه نداری

    • یوسف گفت:

     ابجی ناس سبزه اگه سبزه بوی توتون و بوی تندی داره بفهم ناس میندازه ،ناس مثل حشیش وتریاک نعشگی داره

    • بابک گفت:

     سلام تنها کسی هستی که میتوانی کمکش کنی اول خیلی با مهربانی بهش کم کم بفهمون که میدونی اعتیاد داره و بهش بگو اصلا اشکال نداره و به هیچ کس نمیگی و نگو خواهشن چون زندگیت بهم میریزه. بهار خانم اعتیاد یک بیماری بسیار سخت است که حتما باید کمک بشه به بیمار.بعد که قبول کرد و دست کمک بسویت دراز کرد ببرش پیش روانپزشک اعتیاد نه هر روانشناسی اگر خواستی من میتونم در این زمینه کمکت کنم من همینجوری خانمم کمکم کرد و الان خدا رو شکر ۴ سال پاکم

     • ناشناس گفت:

      من ۱۶ سالمه روزی ۵تا مصفر دارم سرم درد میکنه بعد مصرف

     • سارا گفت:

      سلام
      وقت بخیر خدارو شکر که توانمند بودید
      من امروز عصر مامانم از خودروی برادرم پوکه چهارتا قرص ترامادول ۱۰۰پیدا کردن که فقط یک قرص و یدونه دیگه که یک چهارم از قرص باقی مونده بود
      به مامانم نگفتم چیه و ایشونم هیچ سردرنیاوردن کلا
      الان در حد مرگ ناراحتم و نمیدونم چطور مطرح کنم و اصلا مصرفش چقدره و نیازه اصلا ب روش بیارم یا نه احتمالا یک چهارم در روز مصرف میکنه که یک چهارم تیکه شده مونده
      لطفا راهنماییم بفرمایید

     • سارا گفت:

      سلام روزتون بخیر همسر من قبل از ازدواج با من به تریاک اعتیاد داشته و ترک کرده بود ولی مشروب زیاد می خورد ، منم چون خودم نمیومد با بحث و سر و صدا کاری کردم که کمش کرد، ولی خونواده خودم تفریحی تریاک میکشن حتی پسرای جونمون، برای همین تو جمع اینا که قرار گرفت دوباره شروع کرد اولا ماهی یه بار ۲ ماه یه بار ولی بعد بیشتر شد البته نمیذاشت من بفهمم، من هیچوقت موبایلش رو چک نمیکردم این سری مامانش فهمید که دوباره داره مصرف میکنه گفت جیبا و موبایلشو بگرد ، وقتی گشتم دیدم با رفقای قدیمی که قبلا پانشینش بودن دوباره ارتباط داره توی جیبش هم متادون پیدا کردم امروز دوباره توی کیفش ترامادول پیدا کردم ، دارم دیوونه میشم باید چیکار کنم ، یه بار چند روز پیش بهش گفتم حس میکنم داری هر روز میکشی ، یه وقت با اون دوستت ارتباط برقرار نکنی، گفت نه اینا چه حرفیه میزنی، شما بهم کمک میکنید بهم بگین همسرتون چیکار کرد ، یا اگر ممکنه من و با همسرتون آشنا کنید ممنون میشم

     • شیدا گفت:

      آقا بابک میشه بگید بنده باید با همسرم که اعتیاد داره چیکار کنم؟؟ واقعا بریدم، هر بار منو میپیچونه و دنبال یه چیزیه که مصرف کنه، بقرآن خستم کرده

    • احمدرضا گفت:

     این طور که شما گفتید مشخصه که معتاده .دوسال ترامادول مصرف کردم و خداراشکر یهو ترک کردم ولی تا سه روز آدم نبودم انگار داشتم میمردم بعد با تغذیه و قرص استامینافن و یکم فعالیت و ورزش نجات پیدا کردم وگرنه تاآخر عمرم درگیرش بودم الان بعد از چند سال حتی قرص استامینوفن هم که میخورم میترسم . خیلی شهامت می خواد کنار گذاشتنش اگر این شهامتو نداشته باشه هیچوقت نمیتونه ترک کنه من پیش خودم گفتم یا میمیرم یا ترکش میکنم البته در دوز کم مصرف می کردم روزی یکی یا نهایتا دوتاو داشت کارم به جاهای باریک می کشید کاملا میدونم چه حالتی داره اعتیاد به ترامادول خیلی شدیده حتی از تریاک بالاتر و همون احساس تریاک را به آدم میده اگر نوک دماغش و بدنشو می خارونه و تودماغی حرف میزنه و پکهای شدیدی به سیگار میزنه یا بیش از اندازه به چیزی گیر میده یا روی چیزی تمرکز میکنه یا بعضی وقتها رفتارهای افراطی از خودش نشون میده یا باصدای بلند صحبت میکنه و بددهنی و پرخاشگری میکنه و شهامت کاذب داره و حرفهای بی سروته میزنه شک نکن که ترامادول مصرف میکنه یا مواد دیگه به هر حال درمانش ساده نیست کاش تو همون دوران عقد جدا میشدی این جور آدما وقتی خمار میشن دیگه هیچی حالیشون نیست نه زن و بچه میشناسن نه کسی فقط به فکر اینن که یه مواد یا قرصی گیر بیارن تا بتونن راه برن وگرنه حتی فعالیت روزانه خودشونم نمیتونن انجام بدن .

    • ... گفت:

     ای خدا وقتی از یکی مطمئن نیستی چرا ازدواج میکنی جدا شو ب همین راحتی

     • Sayead گفت:

      ممنون دوستانی که نحوه ترک قرص ترامادول رو معرفی کردند من واقعا مطمئن شدم که با اراده و با روش تدریجی کاهش مصرف این قرص را از خود دور کرد من هفت میشه که هر شب پنج عدد قرص ۱۰۰ میلی استفاده میکنم و از مصرف این دارو واقعا خسته شدم خیلی وقته تصمیم به ترک این دارو داشتم ولی نمیدونستم چجوری باید ترکش کرد

    • آنیتا گفت:

     سلام.منم میخواستم این موضوع قرصو باهاتون درمیون بزارم شاید بتونم کمکی ازتون بگیرم.. ممنون میشم کمک کنین.من یک ساله تو عقدم اوایل عقد قرص متادون دیدم تو جیب شوهرم بعدا گف کم میکنم چن وقتم گذشت گف گذاشتم کنار اما باز فهمیدم ک ناس استفاده میکنه اونم خیلی بهش گیر دادم گف گذاشتم کنار اما جدیدا فهمیدم قرص ترامادول میخوره خودش میگه واسه ی زود انزالی نصفشو میخوره اما من دلم راصی نیس خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم با خودش حرف میزنم بهانه میاره میگه همچین چیزی نیس ناسم ک استفاده میکنه من میفهمم اما میگه تهمت میزنی بهم اصلا نمیشه توجیهش کرد

     • old گفت:

      من 8ساله از این جور داروها مصرف میکنم الان روزی 3 تا می خورم چجوری ترکش کنم سیگارو ترکش کردم روزی سه پاکت میکشیدم راستی قرصو از سیگار قبل تر مصرف میکردم میکنم 29سالمه مجردم توخونمو به هیشکی نگفتم نمیخوام دیدشون بهم عوض بشه لطفا منو راهنمایی کنین فدای همتون

     • مهیارشه بخش گفت:

      سلام.۱۳ساله تونعشه بازی ومنجلاب گیر افتادم ازقرص ترامادول شروع شد تارسیدم به شیشه ودوا دیگه جوری شدم ک هیچ چیز مثل شیشه بهم حال نمیده اما چندباربردنم کمپ خفتی وباز لغزش میکردم تجربه من ک۱۷باررفتم کمپ بدترین چیز قرص کثیفترین نعشه قرص ک بدترین حالات خماری داره تو کمپ شیشه ای جماعت خوابه مرفینی جماعت درد میکشه ولی قرصی ها اصلا حال وارامش ندارن تشنج بدن لرزه حالت تهوع فجیه.بدترین حالت خماری ترامادل داره برادران نخورین این قرص کثیف هرجورشده ولش کنید خیلی ضرر داره وبدجور اب بدنو میکشه لاغر میکنه ازهمه چیز میزنه .برید تریاک شیره بکشید قرص نخورید .من خودم شیشه ای بود روزی ۱۰۰هزارشیشه میکشیدم.ترک کردم وکلاس AAمیرم .این قرص بندازین بیرون شده با جایگزین تریاک وشیره بعد اوناروول کنید ک اسونتره

    • حمید گفت:

     سلام اینایی که گفتی کاملادرسته همشون دقیقا جزو علائم ترامادوله چون منم قبلا مصرف میکردم همین علائم و داشتم بهم خوردن خواب .پرش یهو .چرت زدن .سرخوشی .عصبانیت.درگیری ذهنی .فراموشی .چشمای خمار و زرد دوست عزیز به نظر من بشین با ملایمت صحبت کن باهاش تاثیرش خیلی بیشتره اراده کنه ترک میکنه

    • هادی گفت:

     به نظر من بهار خانم شوهرت رو شبی ک شک کرد
     صبح از خواب پاشد ببر یه ازمایشگاه بگو ازش ازمایش دراگ تست بگیرن، یا ازمایش اعتیاد، یه ادرار کوچک میکنه و فرداش جوابش میاد

    • King گفت:

     سلام .اگا واقعا شوهرت دوست داری و زندگیتو میخوای هرجوری اینو ترکش بده ..

    • ناشناس گفت:

     معتاد رو یا باید درکش کنی یا ترکش اگه حوصله داری باید در راستای ترک کردنش تلاش کنی اگه هم نه تا زود دیر نشده ترکش کن

    • اسماعیل گفت:

     اگه به روش بیاری و اذیتش کنی دو روز دیگه جلو چشمت میکشه و میگه با پول بابات نمیخرم پول خودمه زیاد سخت نگیر ناس چه چیزی نیس

    • مصطفی گفت:

     سخت نگیر براش بزار هر کاری که میخواد بکنه تو خونه بکنه، بعد که باهت راحت شد و اعتماد کرد کمکش کن و باهاش صحبت کن که بزار کنار هر چی که مصرف میکنه

    • Reza گفت:

     اگه تو خواب یهو میپره بالا ترامادول مصرف میکنه زیادم مصرف میکنه

    • J.sh گفت:

     ب احتمال زیاد مصرفش زیاد شده ک این حالتها رو داره . فقط خدا کنه سمت سفیدو شیشه نره
     چون این علائم برا نشئگیه زیاده

    • اصغر گفت:

     اعتمادشوجلب کن کاری نکن ازت بترسه بزارتوخونه مصرف کنه بیرون ازخونه ممکنه درگیرموادخطرناک تری بشه باهاش صمیمی که باشی میتونی تشویقش کنی به ترک یابه کم مصرف کردن بهترین راهکارصمیمیت اجباردعوا اصلا جوابگونیس

   • اااااا گفت:

    اگ۱۰تاشوبخوری چی میشه

   • سعیدآزادی گفت:

    دوزشو هرروز کمتر کن پله پله یهویی قطعش نکن بعد که به دوز ۵۰درصد رسیدی از نوافن و ژلوفن استفاده کن برای درد استخوانت که اونا اعتیادندارن ومیبینی دیگه میلی به ترا نداری من تجربه شو دارم واین قانون ترکشه چون یهویی نمیشه ترکش کرد

   • پسرکــــــــــ روانـــــــــــــــــی گفت:

    اوف من مخوام دو بسته شو امتحان کنم

   • سعیدنیایی گفت:

    حیف جوانیت نیست که داری ترامادول مصرف میکنی

   • Y گفت:

    خوردن زیادی باعث مرگ میشه؟؟؟

   • پسر خوب بزار کنار خودتو بدبخت نکن رفیق من شیش تا بعد یه ساعت تشنج کرد فوت کرد نکن این کارو با خودت

   • ف گفت:

    فقط خون بالا اوردی بیهوش نشدی ؟؟؟

   • فاطمه گفت:

    حتما برو پیش مشاور عاجزانه ازت خواهش میکنم

  • omid گفت:

   واقعا ترکش سخته

  • norbakhshsaman@gmail.com گفت:

   سلام داداش من الان ۴ ۵ ساله مصرف میکنم از اول تا الان روزی نصف مصرف داشتم گاهن ۱ دونه ولی یکی دوبار گذاشتم کنار از معده خیلی اذیت شدم الان خیلی وقته تو مخی شده بنظرتون چطوری بزارمش کنار که معده درد اسهال تهوع نشم کمکم کنید من فقط برای تسکین پلاتین پام میخورم ولی الان بریدم دیگه خستم کرده کمکم کنید تورو خدا

 4. mohammad گفت:

  سلام
  فقط تنها کاری که میشه بکنی و شرش خلاص بشی اینه که هیچوقت تنها نباشی و فیلم دیدن ومصرف ابمیوه و تنقلات مثل تخمه و پسته مصرف بشه که سرگرمت کنه سختیش سه روز اوله بعد کم کم بخاطر ابمیوه هایی که میخورین رفع میشه من ۴ سال مصرف داشتم ولی الان دوساله که نیازی بهش ندارم ولی حتما حتما اول باید اراده رو داشته باشی که بتونی بزاریش کنار ان شالله که مشکل همه رفع بشه و سلامتیشون رو بدست بیارن .

  • ابی گفت:

   با سلام
   من الان 3سال هست که شیره تریاک مصرف میکنم
   و خانواده ام هم فهمیدن
   میخام ترکش کنم
   چون بنیان خانواده ان داره از هم می‌پاشه
   چکار کنم راهنمایی کنید لطفا

   • رسول گفت:

    ازت خواهش میکنم با متادون یا ترامادول سعی نکنی بزاری کنار چون از چاله میوفتی تویه چاه اون احمقهایی که موسسه ترک اعتیاد دایر کردن فقط دنبال پول دراوردن هستن هرکی میره پیششون زود متادون را میبندن بهشون متادون یکی از بدترین داروهایی هست که ترک کردنش کار حضرت فیله من بخدا هرویین میکشیدم ۴ بار ترک کردم اما خیلی راحت تر از این متادون لعنتی بود الان ۷ ساله متادون میخورم نتونستم کمش کنم فقط با استفاده از شربت تریاک ترک کن بهترین روش هست

    • Nafise گفت:

     من تقریبن دو سال مصرف ترامادول داشتم بعد از اینک بخام بزارمش کنار رو اوردم ب تریاک بعد برای گزاشتن کنار تریاک رو اوردم ب متادون بعدش شد شربت متادون واقعا خاری ادمو میندازه برای خماریش ۵ روز چشم رو هم نزاشتم ینی نتونستم بزارم واقعا ترک کردن متادون خیلی سخته کمتر کسی ک ازش بر بیاد ولی خب با قرصای خاب اور بزارش کنار سعی کن این چن روز خماری ک میخای بدیو با قرص خاب اوکی کنی ک اعصابتم زیاد خورد نشه ینی فقط برا نهارو صبونه و شام بلند شی ولی اگه روحیت جواب میده ک فقط شبا بخور

    • Vrom vtom گفت:

     همین مشکلو منم دارم شربته تریاکو از کجا گیر بیارم؟

   • محمد گفت:

    اگر خواستی با قرص ترک کنی نباید بیشتر از 2 3هفته طول بکشه چون ترک قرص سختتر از شیره تریاک هست جوری که تا دم مرگ میبرتت مخصوصا متادون هیچ وقت نخور هیج وقت

   • اسماعیل گفت:

    ورزش کن ذهنتو درگیر ورزش کن یه کیسه بکس و یه جایی برای شنا و بارفیکس بزار

   • Morteza گفت:

    من سه سال تریآک مصرف میگردم با استفاده از شربت تریاک گذاشتم کنار روزای اول ترک روزی یک نیم سی سی میخوردم هر 15 روزی کمترش کردم یکو نیم سی سی بعد یک سی سی بعد نیم سی سی مراحل آخر هم که کلا گذاشتم کنار بشرطی که خودت رو نگه داری بهترین روش واسه ترک تریاک شیره شربت تریاکه

  • Sorkhpoust گفت:

   داشتن اراده و غیرت و …. و سه روز بگذره تموم میشه و … برای ترک اعتیاد خیلی وقته که تبدیل به تکه پارچه‌ی پوسیده و نخ‌نمای بلا استفاده شده ،
   امروز علم به “درمان اعتیاد” رسیده ، ترک کردن در واقعیت ، همان برگشتنِ دوباره به قبل ، بعد از طیِ یه مدت زمانه …
   درمان اعتیاد تنها با شناخت مثلثِ “جسم” ، “روان” و “جهان بینی” انجام میشه ، هر سه مورد و در موازات هم درمان رو در پی خواهد داشت . فراموش نکنیم درمان جسم تنها 10% از یه درمان واقعیه و روان و جهان بینی ۹۰% باقی مونده رو تشکیل میدن . اگر شکل نگاه به پیرامون و دنیای اطراف ، توع و شکل رفتارها و نهایتا دیدگاه‌ها از نگاه یک انسان معتاد یا مصرف کننده ، تغییر نکنه ، شخص نهایتا بعد از گذشت مدتی (در واقع بعد از پایان یافتن توان و مقاومتش در برابر میل به مصرف) مجددا به روال سابق بر خواهد گشت چرا که اون شخص در تمام مدت “ترک اعتیاد”ش در همان جهان سابق زندگی کرده و زندگی در جهان سابق در نهایت او را به همان ادم سابق برخواهد گرداند اما تغییر جهانبینی تغییر نگرش و تغییر رفتارها او را در مسیری قرار خواهد داد تا گام به گام در مسیر درست و روشن حرکت کند ، نه در برابر فشار و میل شدید مصرف مواد مقاومت کند مقاومتی که تجربه ثابت کرده دیر یا زود دوباره و چند باره خواهد شکست ..‌ به امید دنیایی عاری از اعتیاد

   • الی گفت:

    سلام ازتون خواهش میکنم کمکم کنین همسرم قبلا اعتیاد به تریاک داشت که نزدیک دوسه سال ترک کرده خداروشکر …ولی الان چندروزه ازجیبش قرص پیدامیکنم که سفیدرنگه به چهارقسمت تقسیم کرده ولی هیچی عددی یاحروفی روش نیست که بشه تشخیص داد ازکجا بدونم اون چه قرصی هستش

    • دکتر علیجانی گفت:

     ترامادله.بنطرم بشین جدی ولی منطقی باهاش حرف بزن. بزار بعداز مصرف باهاش حرف بزن.اگه روزی یکی بخوره که خیلی راحت میشه گذاشت کنار.حتما و حتما آب و مایع جات زیاد بدین که بهترین روش واسه ترک کردنشه و زودتر از خون پاکش میکنه

    • Abc گفت:

     یا قرص ب۲ هسش که خیلی خطرناکه و یا ترامادوله که عین اون باز خانمان سوزه لطفا جلوشو بگیرید از زندگیتو دوسدارید

    • محمد گفت:

     متادون هست چون یک داروی خیلی سنگین هست مصرفش باعث میشه فرد به زندگی عادی ادامه بده در صورتی که دوز مصرفیش زیاد نکنه میتونه مثل یک ادم نرمال باشه ولی با افزایش دوز وضعیتش وخیم میشه و اینکه ترک این دارو خیلی سخت هست باید ببریش دکتر ترک اونم نه هرجایی ترک این دارو تو بلند مدت به 6ماه هم میرسه ولی قرص 1.4میخوره یعنی اعتیاد سنگین نداره و باید کاری براش کرد

     • پ گفت:

      سلام من از روزی یدونه بی دو اشروع کردم رسید به ده تا به خودم اومدم دیدم منی که دهتا مدال قهرمانی دارم با اون دارم نابود میشن رفتم کربلا اومدم تصمیم به ترک گرفتم من زن ودوتا بچه دارم به خدا دو شب اول خبری نبود از شب سوم شروع شد ده روز نخوابیدم تیم گرفتم پا درد داشتم ولی نزاشتم زنم بفهمه روزا هم میرفتم سر کار می‌خوام بگم میشه اگه بخوای فقط مردن درمان نداره حالا شده دوسال پاکم پاک پاک خدا کمکتون کنه

    • ساسان گفت:

     سلام… دوست عزیز هول نکن به حرف هرکسی ام گوش نده…. الان 90 درصد مردها و جوونها یک یا چند ماده مخدر رو تجربه کردن… هرکی بگه نه دروغه… دلیلش بخاطره عدم اگاهی از سنین کم و ارزون بودنش و دسترسیشه که جلوه عادی پیدا کرده متاسفانه.. بگذریم من هشت سال چهار سال ترامادول دوسال شیره و تریاک دوساله اخر قرص متادون ولی وقتی ازدواج کردم چون عذاب وجدان داشتم گذاشتمش کنار البته من تو دوران نامزدی ترک کردم و کسی نفهمید خداروشکر مصرفم متوسط بود…. فقط دو هفته اذیت شدم…. الانم نزدیک چهارساله طرفش نرفتم…. پس اینها که میگن توبه گرگ مرگه الکیه… بشین مثله شیرزنه ایرانی ترکش بده… اگه ولش کنی ازکجا معلوم پنج سال دیگه کارتن خواب نشه… بیشتر اونها که خیلی خراب میشن غرور بیشتری داشتن و از ترس ابروشون از همه مخفی کردن

   • عباس گفت:

    درود بر شما بسیار عالی بود

   • امیر گفت:

    لطفا حرف بی اساس نزنید من هم از مواد سنتی مثل تریاک و هم از ترامادول و متادون در فواصل زمانی مختلفی استفاده کردم و در اون فواصل ،اعتیاد پیدا کرده بودم..مواد مخدر سنتی مثل تریاک و شیره، بسیار سنگینتر و با عوارض خیلی بیشتری همراه هست تا ترامادول و متادون..اصلا قابل قیاس نیستن..شما اگر از دوز معقول و کم و در محدوده درمانی ،از متادون یا ترامادول استفاده کنید عوارضشون قابل قبول و ترکشون بسیار راحتتر از مواد مخدری مثل تریاک و شیره و هروئین و… هستش..منتها مشکل این هست که معتادان به قرص‌هایی مثل ترامادول و متادون ،از دوزهای عجیبی از این قرص‌ها استفاده میکنند که از محدودهٔ درمانی فاصله زیادی داره و برای همین عوارضشون وحشتناک و ترکشون سخت میشه وگرنه مصرف تریاک و شیره به شدت سنگینتر و پرعارضه تر و معتاد رو به شدت از ریخت و قیافه و سلامتی میندازه..

  • جوکر گفت:

   2 تا شو همزمان با هم بخوری باعث ایست قلبی میشه اونوقت تو چتوری 4تا با هم خوردی زنده ای؟!

 5. Sima گفت:

  سه تا قرص تو جیب برادرم پیدا کردم میخواستم اکه بشه بفرستم برانوت ببینید واقعا ترامادوله یا متادون

  • اکبر گفت:

   به راحتی میتونی تشخیص بدی خودت نصفش کن چون بعضیاش روکش داره وسطشو زبون بزن اگه مزه تلخو حال بهم زنی داشت ترامادول اگه به تندی میزد احساس سر شدن نوک زبونت اومد متادون هست اگرم ریز بود مثل گچ بود مزش ب۲ هست.

   متادون قرص به رنگ قهوه‌ای و سفید هست با اعداد ۵ ۲۰ ۴۰ که حک شده.
   ترامادول تقریبا قرص بزرگتریه که متاسفانه به هر شکل و رنگ موجود هست فقط از طمع مزه زهره مارش قابل تشخیصه.
   *اما دوست عزیز اگه قرص کوچیک بود و تقریبا مزه ای مثل گچ داشت ب۲ هست که اکثرا خط برای نصف کردن نداره .

   • سعیید گفت:

    من چندمدتیه ترک کردم ولی پاهام همیشه تب دارن خیلی نمیدونم چکارکنم همیشه داغ هست پاهام بیشترشبا

   • mostafa گفت:

    قرص ب2 روش حک شده و کوچیکه قرص متادون رنگش قهوه ای و عدد روش نوشته 5 20 40 که همینجور دوستمون گفت به احتمال 90درصد ترامادول هست .نمیشه قرص از مزه کردن فهمید چون مزه بیشتر قرصا حال بهم زنه/.

   • asal گفت:

    افرین چ باتجربه ای همه مدل یرصو میشناسی?

    • Vahid گفت:

     یچی میگم خوب آویزه گوشتون کنین رفقا، میدونم خیلیاتون دارین اذیت میشین ایشالا که همه روبراه و پاک بشن، هرچی میخوای مصرف کن فقط سمت این متادون لعنتی نرین بدترین خماریو داره چون مادر تمام مخدرای دنیاس، مدت اثرش تا ۳ روز هم میرسه لامصب بد چیزیه. من میگم برین هروئین بکشین ولی سمت متادون نرین چون خیلی نامرده همینکه دو سه بار تفریحی بخوریش درجا قیافتو تابلو می‌کنه یادمه دورانه ترکش تا ۱۰ شب اصلا نتونستم بخوابم شب یازدهم شاید یکی دو ساعت خوابم برد بعدش اینقد درد داشتم از ناحیه‌ی پا و کمر روزی بالای ۱۰ بار میرفتم زیر دوش آب سرد چون دردو برای دقایقی کم می‌کنه.۸۰ درصد جوونای ما بخاطر همین سکس طولانی مدت میرن سمت متادون و ترامادول این واقعا ناراحت کنندس
     امیدوارم روزی بیاد که مخدر از روی زمین منقرض شه راحت شیم.
     باززززززززم میگم هرچی میخوای مصرف کن فقط سمت متادون نرین متادونی که مثل نقل و نبات توی بازار داره پخش میشه

   • ناشناس گفت:

    سلام b2چی هست

 6. یاسمن گفت:

  سلام شوهرمن الان نزدیک به ۴ساله که قرص ترامادول مصرف میکنه هرروز نصف قرص یا ۱/۴ آن رو میخوره وعلتش رو نمیدونم لطفا راهنماییم کنید بدون اینکه خودش بفهمه کمکش کنم و مصرف این قرص رو کنار بذاره.

 7. anvarr گفت:

  منم خیلی ازترامادول دراثرفشار کار میخوردم ومدتی بود بعلت درد معدہ وسردرد کہ ناشی ازترامادول ھستش نزدیک دہ روز است کہ نخوردم وبعلت ترک عوارضش زیادہ سینہ درد عطسہ خمیازہ و دست وپادرد ومثل ھروئین عوارض دارہ لعنت بہ توزیع کنندہ ھاکہ فعلا ب دونہ پنجھزار رسیدہ وبجای این مواد مخدر پاکترہ

 8. یوحنان گفت:

  سلام من دختری هستم ۳۰ساله که نزدیک ده ساله که دارم قرصشو مصرف میکنم اون هم به شکل خیلی زیاد یعنی روزی ۶_۸تا قرص ۲۰۰ چندبار هم ترک کردم ولی به دلیل مشکلات بازم اومدم سراغش خسته شدم دیگه.

  • یوسف گفت:

   انشالله ترکش میکنی من همینطور بودم ترو کردم

  • علی گفت:

   سلام منم همینطوری هستم شما تونستید کم یا بذارید کنار اگر تونستی به منم لطفا میشه بگین

   • علی گفت:

    اصلا نباید عجله کنی خیلی اروم اروم کمش کن من یک چهارم یک چهارم کم کردم تا رسید به یک چهارم اخر اونم باید باز ازش کم کنی شده یه سر سوزن ازش کم کن تا به هیچی برسه بعدش تا 3 روز شبا 2 تا کدئین بخور که خوابت ببره ، بعدش یه سری بی حصلگی ها و حالت سرماخوردگی داری تا چند وقت که باید تحمل کنی

  • حامد گفت:

   میتونی ترک کنی بخدا

  • سیاوش گفت:

   اول ی دلیل پیدا کن که برات انقدر مهم و باارزش باشه که به خاطرش بخوای ترک کنی برای همیشه چون مهمترین چیز برای ترک دلیل ترکه و بعد با پایین اووردن دوز و مصرف ناپروکسن برای تسکین درد و انواع ویتامین ها کارتو شروع کن و در ادامه حتما برو باشگاه و مکمل بگیر استفاده کن تا بدنت قدرت خودشو پس بگیره و هفته‌ای ی دونه نوروبیون هم بزن و سعی کن پیاده‌روی و هوازی زیاد کار کنی و کوهنوردی و دوچرخه‌سواری برو و تمام تلاشت رو بکن وقت خالی تو هفتت نداشته باشی که بخوای به گذشتت فکر کنی و همینطور کلاسهای دوره‌ای روان درمانی و مثبت اندیشی هم خیلی میتونه بهتون کمک کنه…امیدوارم بهترین دلیل رو تو زندگیت برای ترک پیدا کنی تا دیگه هیچوقت سمت این ماده‌های مخدر نری…سعی کن و اعتماد به نفستو بالا ببر منم مثل خودت و حتی بالاتر از تو بوده مصرفم ولی پایان همیشگی و شکست شیطان درونت شیرین تر از اونیه که فکرشو میکنی

 9. Ppp گفت:

  سلام روزبخیر خسته نباشید من یه مدته ک نامزد کردم الان یکبار بانامزدم موادی ب اسم تریاک دیدم یکبار جلد قرص ترامادول کنار کامپیوترش ودیشب هم قرص توجیبش دیدم علاعم هاش هم چشاش خواب میره زوداعصبانی اگ الان یه حرفی بزنم فردا یادش میفته جواب بده دهنش خشکه دماغشو میخارونه وواقعا من الان باید چیکار کنم

  • یو گفت:

   شما به هیچ وجه نباید بااون فرد ازدواج کنی چون اون به شدت معتاده و احتمال اینکه زندکیت و ایندت خراب بشه خیلی زیاده خیلیییی کم هست ادمای معتادی که ترک میکنن ودیگه سراغش نمیرن حتی ادمایی ک یمدتم کنار میزارن بازم خیلی کمه اگرم گفت بخاطر تو دیگ کنار میزارم مطمن باش امکان نداره

   • ناشناس گفت:

    سلام من 19 سالمه یه دو سه هفته ترامادول 225 مصرف کردم تقریبا تو این دو سه هفته 3 تا خشاب قرص مصرف کردم بعد یهو ولش کردم روز اول که نخوردم هیچی اما شبش بدنم شروع به تب و لرز کرد بدجوری شبش یکم حالم بد بود اما داستان از جایی شروع شد که شب خوابیدم تمام شبو خواب دیدم صبح حالم خیلی بد گرفته بودم کلا روح و روان اعصابم مشکل دار شده بود اون روز میخواستم بمیرم از بس که حالم بد بود من فک کردم کرونا گرفتم به نظر شما از عوارض ترامادول لعنتی بوده؟

   • Naser گفت:

    سلام و درود
    بنده خدا شما داری ی زندگی رو خراب میکنی طلاق گرفتن به گفتن خیلی ساده است ولی خیلی عوارض جدی داره چه روحی چه روانی چه در اجتماع ووو/
    با توجه به پیشرفت تکنولوژی باید راهکار جهت ترک آن مخدر بدین یا اصلا حرفی نزنین/
    مثلا خانم میتونه باهاش شرط بزاره ترک کنه/ و بعد تست و کلا که خیالش بابت ترک راحت شد ازدواج کنه/
    همیشه مثبت فکر کن و راهکار مثبت بده!!!!
    شما چه میدونی از شخصیت دیگران شاید اون شخص اراده قوی داشته باشه و عاشق همسرش بخاطرش هرکاری بکنه/
    خیلیا رو دیدم با اعتیاد چندساله به مواد مخدر صنعتی و سنتی ترک کردن پس بفهمید شخصیت و قدرت و اداره همه آدما فرق داره/ وقتی راهکار بلدنیستی بدی/ سکوت کن لطفا!!!!

  • علی رضا گفت:

   تورو خدا با چنین شخصی ازدواج نکن یعنی اگر خودتو خانواده دوست داری خودتو تو چنین منجلابی گیر ننداز که اخره این داستان بشدت سیاهیه.اگر حرف مارو قبول نداری پیش یک مشاور هم برو حتما .امیدوار از رو عقل تصمیم بگیری و احساسی دچار انتخاب اشتباه نشی .چون چیزی که شما از نامزدتون تعریف کردین نشان از درگیریه شدید این فرد به مواد مخدر هست و چنین فردی بشدت بیمار هستش و اصلا واصلا اصلا تحت هیچ شرایطی امادگی ازدواج رو نداره .فقط امیدوار خداوند اول به شما در تصمیم گیری درست و دوم به اون فرد کمک کنه.

   • ##### گفت:

    سلام من که روزی ۴ تا میخورم چی کار کنم

   • پ گفت:

    سلام من از روزی یدونه بی دو اشروع کردم رسید به ده تا به خودم اومدم دیدم منی که دهتا مدال قهرمانی دارم با اون دارم نابود میشن رفتم کربلا اومدم تصمیم به ترک گرفتم من زن ودوتا بچه دارم به خدا دو شب اول خبری نبود از شب سوم شروع شد ده روز نخوابیدم تیم گرفتم پا درد داشتم ولی نزاشتم زنم بفهمه روزا هم میرفتم سر کار می‌خوام بگم میشه اگه بخوای فقط مردن درمان نداره حالا شده دوسال پاکم پاک پاک خدا کمکتون کنه

  • حسین گفت:

   فراموشش کن.زندگیت رو خراب نکن

  • K گفت:

   بنظرم بشین منتقی حرف بزن اگه دوسش داری کمکش کن
   یکم وقت بده بهش بخواد ترک میکنه دست خودشه اراده میخواد
   اگه نخواست ادامه داد تصمیم بگیر

 10. بابک گفت:

  سلام من نزدیک سه ساله قر ترامادول مصرف می‌کنم روزی پنج عددقرص 225 الان نزدیک به پنج روز هست تو ترکم اما هرروز حالم بدتر میشه راهنماییم کنید مخصوصا شب ها انگار تو تب می‌سوزم وپاهام احساس بی‌قراری می‌کنه لطفاً کمکم کنید ممنون

  • ali گفت:

   سلام به یکباره ترک نکنید. چون سیستم بدنوکلابهم میریزه. دوزمصرف روبیارید پایین و حتما برید دکتر اون براتون دارومینویسه. من مشکل شما رو چندسال داشتم با دوز مصرف شما. یکباره ترک کردن شاید از لحاظ جسمی بتونید اما فکرت دوباره برمیگرده سمتش حتما دکتر برید تادارو بده

 11. reza گفت:

  من خودم فقط واسه رابطه میخورم اونم نصفه چون فقط همین واسم جواب میده . تازه هر ماهی یکبار میخورم نمیدونم بعضیا با چه جرأتی هرروز میخورن . نخورین جون مادرتون نخورین

  • ایمان گفت:

   احتمالا سن شما پایین هست، اگر همین نصفه را ماهی یکبار ادامه بدی تا چند سال آینده میرسه به روزی 5عدد،از ما گفتن داداش،
   هرچه سنت بالاتر بره بدنت بیشتر در مقابل مواد شکست میخوره،
   همه مثل شما از همین ماهی یکبار و سالی یکبار شروع کردن،
   راه اعتیاد طولانی نیست خیلی زود به آخر خط میرسی،
   نخور نخور

  • حمیدرضا گفت:

   اگه اینجوره بذا بهت بگم که من فقط برای جشنها و مراسمهای چندماه یکباری، نصف قرص ۱۰۰ رو مصرف میکردم.ولی الان بعد ۶ سال رسیدم به روزی ۸ تا قرص ۱۰۰ و گاهی ده عدد….ازت خواهش میکنم به این فکر کن که وقتی میگن اعتیادآوره،یعنی واقعا اعتیاد آوره….ازت عذرخواهی میکنم دوست من، اما اینکه میگی من ماهی فلان قدر ناچیز مصرف میکنم،خوب منم میتونم بگم من حتی همون قدر هم مصرف نداشتم و فقط مصرفش رو می دیدم.اما…!!!
   پس تمنا میکنم همون یه ذره رو هم نخور.اینجا هیچکدوم از ما که عوارضش رو دیدیم،دوست نداریم شما درد بکشی.توصیه ساده هممون به شماهاکه تازه شروع کردید اینه که “استفاده نکنید”…ماده اعتیاد آور حتی اگه مصرفش ۴۰ سال و بصورت تفریحی باشه،درصورت ادامه ،بالاخره به اعتیاد منجر میشه و هیچکس ازین دام رها نخواهد شد مگر با اراده و کمک خداوند.

   • پ گفت:

    سلام من از روزی یدونه بی دو اشروع کردم رسید به ده تا به خودم اومدم دیدم منی که دهتا مدال قهرمانی دارم با اون دارم نابود میشن رفتم کربلا اومدم تصمیم به ترک گرفتم من زن ودوتا بچه دارم به خدا دو شب اول خبری نبود از شب سوم شروع شد ده روز نخوابیدم تیم گرفتم پا درد داشتم ولی نزاشتم زنم بفهمه روزا هم میرفتم سر کار می‌خوام بگم میشه اگه بخوای فقط مردن درمان نداره حالا شده دوسال پاکم پاک پاک خدا کمکتون کنه

  • Motadan gomnam گفت:

   سلام نظرات خیلی از دوستان رو خوندم عالی بود خواستم منم یه کوچولو از خودم بگم منم اوایل ماهی یکی بود بعد شد هفته ای ۴ بعد شد روزی۴ (تازه اون کپسول سبزها که خیلی قوی تر از ۲۲۵ الان بود) تا اینکه به خودم اومدم دیدم موقع خوردن حتی از یه خشاب نصفی یعنی ۱۵ عدد هم گذشته بود با هزار بدبختی چند بار گذاشتم کنار اما باز لغزش کردم یکی از دوستان حرف قشنگی زده بود ترک کردن تنها فقط ۱۰٪ کاره ۹۰ درصد دیگش مال روح و روان آدمه که اگه تغییر نکنه باز هم لغزش میکنه خلاصه دوستان امیدوارم حال همتون خوب بشه من الان روزی دوتا ترا با یه ب۲ میخوردم الان ۴ روزه گذاشتم کنار فقط شبا خیلی داغونم میکنه اشکال داره اگه یکی ترا ۱۰۰ بخورم یا حداقل نصف

  • K گفت:

   همه اینطوری گفتن نه من ماهی اونم نصف
   من معتاد شم اصلا ماهت کمتر میشه
   دوزت میره بالا زمان کمتر میشه
   سالی ی بارم نخور چه برسه به ماه

  • احسان گفت:

   اعتیاد نداره هفته ای نصفی؟؟؟

  • مهدی گفت:

   فقط یکبار در ماه؟!

 12. محمد گفت:

  من ازش بیزارم 15 روزہ استفادہ نمی کنم معدہ درد شدید دارم پزشک داخلی بھم دارو دادہ برا معدہ متاسفانہ قرص کثیفی ھست وترکش سخت عوارضش ھم زیاد بنظرم آدم سالم قدر خودش رابدونہ

 13. زهرا گفت:

  سلام.من تازه فهمیدم که همسرم دو سه روز یبار نصف ترامادول ۲۵۰ گرمی رو مصرف میکنه میخام بدونم یعنی اعتیاد پیدا کردن به این قرص؟؟چجوری میتونن ترک کنن؟من میخام بدونم چحوری میتونم ترکش بدم بدون اینک خودش متوجه بشه؟

  • سالار گفت:

   اوني كه خودش متوجه هست نميتونه به راحتي ترك كنه
   امكان نداره بتوني بدون خواستن خودش تركش بدي
   فقط بايد باهاش مهربانانه برخورد كني و بفرستيش پيش مشاور و توي راه ترك كمكش كني و هميشه مراقبت كني ازش از لحاظ روحي رواني

  • Reza گفت:

   اون واسه دیر انزالی در رابطه جنسی مصرف میکنه.ولی بعدا براش خطرناک میشه

  • Sh گفت:

   عزیزدلم خیلی ها هستن مثل شما واسه رابطه مصرف میکردن، یکیش خودم ولی بعداً که متوجه اعتیاد اوره دیگه نخوردم و خودمم تنبیه کردم بخاطر ندونم کاریم و از عمد یهو قطع کردم که اگه دردی داشته باشه اون درد همیشه تو ذهنم باشه و دیگه سمتش نرم، شماهم خواهش میکنم همونم نخور چون درست مثل من مصرف میکنی، دردشو کشیدم حالا فکر کن بقول خودت که هر روز مصرف دارن چقدر سخته، ولی اونا هم اراده کنند و به درداشون تمرکز نکنن دردی حس نمیکنم، فقط روانشون اذیت میشه

 14. Mhd گفت:

  سلام من قرص ترامادول را برای لاغری دارم میخورم گفتن اشتهارو کم میکنه و لاغر میکنه بنظرتون خوبه؟

  • حسن گفت:

   واسه لاقری خوبه اما اعتیاد اوره واینکه وابستگی بی قراری بدخلی معده درد میگیری در آینده عوارضش نمایان میشه دوست خوبم نخور

  • Ppp گفت:

   فقط میتونم بگم که داری سم میخوری اگه ۱۰۰۰ کیلو باشی بگن این دارو یه حبه بخوری میشی ۱۰۰ کیلو نخوری ۲۰۰۰ کیلو میشی بگو من نمیخورم

 15. Reza گفت:

  سلام،من ۲۹سالمه،الان حدود ده ساله که ترا مصرفمه،روزی تا ی ورق۲۲۵میخورم،اما مدتیه عوض ترا متادون استفاده کردم،قرص ش اونم قرص ۴۰
  خداروشکر زودتر میشه با این بزارم کنار
  منی ک هر روز چن تا مصرفم بود الان هر دو روز یا سه روز مصرفمه و دارم کنارش میزارم،عوارضش خیلی تخمیه،ی حرکتایی میزدم ک نگو،زنم ازم جدا شد بخاطر همین کوفتی،اگه اراده ترک شو داری

  • ایمان گفت:

   سلام آقا رضا یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیت را کردی که رفتی سمت متادون، ترک ترامادول با یکهفته درد تمام میشه و اگر دز مصرف را کم کم بیاری پایین درد کمتر میشه، ولی متادون تازه بعد از یکهفته دردش و بیقراری و… تازه شروع میشه، الانم چون متادون دیر از بدن خارج میشه دو روزی یکبار استفاده میکنی وگرنه فقط کافیه 4روز استفاده نکنی، هر چه زودتر تا دیر نشده به روانپزشک مراجعه کن دکتری که در زمینه اعتیاد مجرب باشه وگرنه از چاله افتادی توی چاه،

  • سپهر گفت:

   سلام من الان ۶سال هست ترامادول مصرف می‌کنم مصرف من الان حدود.۱۰ تا دوز ۲۰۰ هستش یا دوز ۱۰۰ بعضی وقتها دو‌ورق هم میشه .صورتو نگاه کنید نیکی این اصلا اعتیاد نداره ولی به جون مادرم راست میگم . الان ۱ماه هستش هفته ای ۲ همراه ۵ تا ترامادول ۱دونه متادون ۴۰ قهوه‌ای مصرف می‌کنم یعنی واقعا دوز ترامادول اومده پایین . شما پیشنهاد میکنید که کامل برم سمت متادون بعد اونو ترک کنم ؟ چون اون تعداد کمتری مصرف میشه اگه میشه پیامک بدید راهنمایی کنید

 16. طیب گفت:

  موضوع بیماری اعتیاد هست.نوع ماده مخدر و چگونگی ترکش درست میشه. اما بعد از مدتی وسوسه مصرف مجدد برای همیشه ما رو تحت فشار برای لغزش و مصرف مجدد میذاره. بنده بیشتر مخدر ها رو مصرف کردم از جمله ترامادول. اما بعد از ۳سال تلاش بیهوده و ترک های پیاپی به این نتیجه رسیدم که مشکل من روحی روانی و احساسی هست .

  • شهرام گفت:

   سلام دوستان عزیز من با اراده خودم نه کسی مجبورم کرد ترک کنم من زباله گرد شده بودم همه کار می‌کردم تا مصرف کنم زندگی بدون مصرف دوا و شیشه میگفتم غیر ممکن هست من اهل بوشهرم خودم فقط تصمیم گرفتم قط مصرف توی آزادی نه پشت در بسته ترک کردم من الان ۲۱ روزه پاکم من خودم خواستم تا خودت نخواهی هیچ کس کمکت نمیکنه حتی تازه ترک کردم من میخواستم خود کشی کنم چون از خماری نمیتونستم و مواد هم بزنم راهی نداشتم بعد چند روز به خودم امدم الان من وقتی توی فکرم مواد زدن میاد اول میگم باید خودم رو بکشم بعد مواد بزنم ولی زندگی بدون مواد دوست دارم با پاکیم حال میکنم عاشق زندگی شدم من خانوادم بچه هام دوست دارم فقط تصمیم به قط مصرف گرفتم حالا من سر بلند زندگی خوام کرد فقط چون تصمیم به قط مصرف گرفتم خداوند دستم گرفت من از خوشحالی اشک ریختم الان فقط چون تصمیم به قط مصرف گرفتم خداوند منو رها نکرد و منم خداوند رها نکردم هر لحضه که خمار میشدم خداوند صدا میکردم و حالم و احساساتم خوب میشد خلاصه فقط تصمیم به قط مصرف بگیرید و خداوند رها نکنید خودش کمک میکنه الان حال و احساساتم به خانوادام هم منتقل شده نیروی دارم که هیچ موقعه نداشتم توی زمان مصرف الان خدارو شکر میکنم که من به خودم و خانواده ام بخشید من دوباره متولد شدم فقط با تصمیم به قط مصرف همه مشکلاتم حل شد خداوند سپاس گزارم که به من دوباره فرصت به من داد که دوباره زندگی کنم من میدونم اگر لغزش کنم دیگه جام توی قبرستون هست از خداوند کمک میگیرم که هیچ وقت لغزش نکنم باسپاس از نیروی برتری که به من داد فقط با تصمیم به قط مصرف یا حق با آرزوی فردای روشن برای همه مصرف کننده ها فقط باید تصمیم بگیرید به قط مصرف نکن خداوند کمکت میکنه یا حق

 17. abbas گفت:

  عباس
  من سردرد شدیدی داشتم به هر دکتری هم که مراجعه میکردم میگفتن که سینوزید داری یا میگرین داری تا یه همین خاطر سالها از ترامادول برا تسکین استفاده میکردم من کارمندبانکم روزی از روزها یکی از همکارام بهم گفت فعلانی سمت چپ پبشانی تو از سمت راست برامده تر برو تو ایینه دقت کن رفتم نگاه کردم دیدم درست میگه گفت احتما علت سردرد از همین باشه برو دکتر مغز اعصاب بنده مراجعه کردم از سرم سی تی اسکن گرفتن دکتر گفت دوست عزیز تو سرت من احتمال زیاد میدم کیست استخوانی باشه ولی بخاطر اینکه جواب دفبق بدم عکس ببر متخصص رادیولوژی را هم نظر بده من هم رفتم متخصص رادیولوژی توشهر ما یه دونه هست نتوستم بببنم به سفارش منشی همان دکتر رفتم پبش متخصص گوش و حلق بینی و قضیه توضییح دادم دکتر ناراحت شده گفت که اشتباه کرده چندتا هم فحش داد گفت که دوس داره رو مردم اسم بزارن تو هیچت نیس و بیخیال ای حرفا سینوزیت داری ومن هم باخیال راحت اومدم به مصرف ترامادول ادامه دادم تا اینکه بعد از دوسال ازان تاریخ یه شب که اومده بودم بخوابم تشنج میکنم اونم نه یکبار از ساعت نه شب تا پنچ صبح سه بار سرتون درد نیارم من چشم باز کردم دیدم تو بیمارستان بین الملی تبریز هستم با یه تومور به اندازه یه تخم مرغ خدا رحم کرد بهترین جراح تبریز نزدیک ده ساعت جراحی کردم به زندگی برگشتم من در روز یه دونه بیشتر مصرف نداشتم ولی کم مونده بوده به قیمت جونم تمام بشه حالا مصرف ندارم اگه کسی سوال داشت من در خدمتش هستم

  • شبنم گفت:

   سلام ببخشید همسر من توخواب دست و پاش ناخودآگاه میپره چشماش وقتی بی خوابه خمار میشه تو خواب صدای ادامه دار میاره عرق میکنه مخصوصا وقتی از حموم میاد خودشو میخاره مخصوصا ناحیه باسنشو به نظرتون مصرف میکنه ؟

 18. ,مهدی گفت:

  درود دوستان عزیز من تازه روانپزشکم ترامادول تجویز کرده بخاطر مشکلات روحی اینطور که میگید نخورم..بهتره؟؟؟؟!!!!!

 19. zhiva گفت:

  سلام خیلی وقته تو جیب شوهرم قرص ترانادول ازین ریزا میدیدم نت زدم نوشته بود برای فشار کار و زودانزالی و ازین حرفا منم بیخیال شدم گفتم چیز مهمی نیست تازگی دونه های قرص لای دستمال کاغذی ک روش زده ۲۲۵ پیدا میکنم هر چند وقت ی بار باز سرچ کردم فهمیدم اینم ترامادوله کسی میدونه این قرص واقعا برای چی مصرف میشه؟ اعتیاده واقعا؟ چ عوارضی داره مصرف اون؟ نیاز ب ترک داره؟ و خیلی سوال دیگه راجب این قرص دارم اقایونی ک مصرف میکنن لطفا کمکم کنید این قرص کوفتی چیه اخه

  • ایمان گفت:

   سلام
   بله احتمالا اعتیاد دارند و باید تحت درمان مشاوره و مراکز ترک قرار بگیرند البته با خوش رویی و دلسوزی و درک اینکه زمان ترک به شدت احساسی و بداخلاق خواهد شد

 20. mmad گفت:

  من نزدیک ۶-۷ سال مصرف میکردم اواخر روزی یه ورق هم میخوردم با هزارتا بدیختی گذاشتمش کنار الان ۷-۸-ساله که استفاده نمیکنم
  ولی الان میخام برم بگیرم شدید دلم میخام

 21. Ms گفت:

  سلام،دوست پسر من این علائمو داره:
  قطره ناپروین همراهش هست
  همیشه سیتریزین میخوره بخاطر ابریزش بینی
  گاااهی دیکلوفناک استفاده میکنه ک گفت واس دندون دردمه بعد فهمیدم ک واس بدن درده نه دندون درد
  مردمک چشماش اکثر اوقات کوچیکه(سنجاقی نیست،شاید یکم بزرگتر)
  قراره ازدواج کنیم و خیلییی نزدیکه…ایا اعتیاد داره؟
  و اگ اعتیاد داشته باشه چقدر تو زندگی موثره چون بقیه رفتاراش عالین?

  • ایمان گفت:

   سلام این داروها نشانه اعتیاد نیست ولی میتونه به این خاطر باشه که چون از مواد مخدر کوتاه اثر مثل شیشه یا هروئين استفاده میکنه و زمانی که با شماست نمیتونه مصرف کنه به عنوان نگهدارنده استفاده کنه، ولی این داروها که گفتین نشانه اعتیاد نیست

   • Ms گفت:

    اون روزی یه بار رو معمولا میره بیرون،عصرها…ولی تک و توک پیش اومده ک یه روز بیرون نره…اگ شیشه یا هروئین مصرف کنه میتونه ک یه روز رو کامل مصرف نداشته باشه؟حتی با ترامادول یا داروی دیگه ای مثلا؟

    • ایمان گفت:

     بله میتونه از قرص متادون، یا قرص ریز ب2، استفاده کنه، بهتره بدون اینکه متوجه بشه جیب و شکافهای لباس‌هاش را بگردی، البته آدمای معتاد همیشه رفتار ثابتی ندارند وقتی مصرف کنن خیلی مهربون هستن و وقتی مصرف نکنن حتی به مدت 5دقیقه ممکنه بی‌حال، بداخلاق یا کسل باشن و تا دوباره قرص یا دارو عمل کنه سرحال میشن، خواب زیاد، ماندن زیاد در توالت،از علائم عمومی مصرف مواد هست،

     • Ms گفت:

      این علائم رو نداره
      الان دو هفته س ک پیگیر کارای استخدامی هستش، چون این کار از سمت خانوادش و دوستای خانوادگیشون هستش مطمئنم خیلیییی براش مهمه ک ابروش نره…
      علائمی که الان داره: کسلی و یکم بداخلاقی ،اشک ریزش و ابریزش بینی،چشماش مثل خودم یه خط درشت قرمز داشته باشه،خمیازه و عطسه
      البته اینم بگم ک الرژی داره ک بخاطر بهار شدیدتر شده و واسه ی این استخدامی خیلییی اذیت شده و هرروزی ک میره دنبال کارای این استخدامی معلوم نیست ک کی ازش تست میگیرن…بنظرتون اعتیاد داره؟

    • علی گفت:

     قطعا یه موادی مصرف میکرده قبلا که الان مجبوره بخاطر تست اعتیاد استخدامی مصرف نکنه تا ازمایشش مثبت نشه و این داروها رو گرفته تا عوارض عدم مصرف مواد را بیاره پایین. مطمئنا وقتی تست بده دوباره شروع میکنه به مصرف

 22. Nazi گفت:

  من داغونم حالم بده بدجور. نمیدونم فقط چکار کنم پدرم معتاده. همه چی مصرف میکنه 27 سالی میشه که مهم نیست واسم زیاد دا صد باری بردیمش کمپ فایده نداشت خسته شدیم معتاده بلاخره بفکر خودش نبوده بفکر ماهم نبوده. ولی الان یه داداش دارم 24 سالش حال اون داغونه چن باری الکل سیگار اینارو مصرف می‌کرد یه بارم بردیمش کمپ اعتیاد ولی باز بار دوم همین اتفاق میوفته وفهمیدم قرص ترمادل مصرف میکنه الان ی بار تشنج گرفت من و داداشم پای کامپیوتر بودم یهو به ی نقطه خیره شد تشنج گرفت ??بخدا خسته شدم دیگه تا کی اینجور زندگی ادامه داره الان داداشم چجور باید ترک کنه یکی بگه چجور من جلوشو بگیرم راهنماییم کنید لطفااااااااااا???اعصابم ایقد خرابه وترس داشتم که نمیدونم چرا اومدم اسم این قرص نجسو سرچ کردم بفهمم چیه این که مصرف میکنه.. خدا بسه دیگه تمومش کن نابود شدم 🙂

  • پویا گفت:

   بد دردیه . منم داداشم درگیره چندبار بردیم کمپ همه جوره حمایتش کردبم ولی آدم نمیشه
   زندگیمونو جهنم کرده خدا لعنت کنه کسانی که اینارو در دسترس میذارن

  • Vahid گفت:

   خدا بهت صبر بده
   بابای منم اعتیاد داشت به هروئین آخرشم بخاطر همین مرد وقتی من ۸ سالم بود بعد از بابام رسید به داداش بزرگتر از خودم که اونم نزدیک ۱۸ ساله اعتیاد داره به شیشه و هروئین
   دارم دق میکنم از غصه مادرم رنگ زندگیو ندیده بخدا
   همه چشم و امیدشون من بودم که منم خراب کردم مدتی متادون میخوردم بمدت ۳ سال تا اینکه آبجیم فهمید و بهم کمک کرد که ترک کنم من خودم از سال ۹۰ شروع به ورزش بدنسازی کردم چنباریم مقام آوردم تا اینکه افتادم توی این متادون لعنتی اصن هرکی منو میدید می‌گفت اون همه هیکلت چیشده منم همیشه بهونه داشتم میگفتم یه مدت باشگاه نمیرم کم اشتهام واس همین لاغر شدم.
   ایشالا که خدا بهت صبر بده امیدوارم خونوادمون پاک شن

  • Vahid گفت:

   ترک متادون و ترامادول از همه سخت تره
   قشنگ بشین با داداشت حرف بزن بگو که چقد دوسش داری ازش حمایت کن حامیش باش
   بخدا اگه یه نفر حالا چه مادر چه خواهر چه عشق آدم حمایت کنه شخص بیمارو اون بیمار انگیزه پیدا میکنه برای ترک
   بهش بگو که هفته به هفته دوزشو کم کنه بعد روزای آخر یک چهارم قرصو بخوره بعد از اون بمدت یه هفته ژلوفن مصرف کنه اینجوری خماریش خیییییلی کم میشه ولی اگه یهو بزاره کنار هم درد میکشه خیلی زیاد هم بدجور افسرده و بیقرار میشه یعنی اصن کل فکرش میره سمت قرص و کلام آخرم اگه کسی یهویی بزاره کنار شک نکن دوباره برمیگرده سمتش

  • علی گفت:

   سلام من خودم چن ساله درگیرش بودم الان چن ماهه کلا ترک کردم من ب اون کلنیک خوب میشناسم که کارش درسته واقعا و ب کارش ایمان دارم چون جون منم اونا نجات دادن اگه خواستی کامل از اول تا آخر کار کمکت میکنم فقط برای رضای خدا دوس داشتی تماس بگیر

 23. دومینو گفت:

  من سه سال روزی یک قرص مصرف میکردم ، تا یکی از فامیلام خودکشی خدارو شکر ناموفق میکنه ، ولی بخاطر شرایط روحی بد اون لحظه حساب کار از دستم رفت و بخاطری نارحتی شد روزی ۴ ۵ تا قرص ، تا ۶ ماه ، سریع علائم تشنج از جمله فشار خون خیلی بالا ۱۷ ۱۸ در من ظاهر شد ، رفتم کلینک ترک b 2 بهم دادن اون برام لذتی نداشت ولی علائم ترک ترامادل رو از بین برد با کمک اون ترامادل رو در ۳ هفته کنار گزاشتم و همچنین b2 , ولی علائم افسردگی شدید و ترس توی من ظاهر شد الان سه ماه داروهای ضد اضطراب و افسردگی میخورم ، ولی
  همچنان افسردگی ول نمیکنه ، اگه یک دارو ضد افسردگی خوب برای ملت باشه ، هیچ وقت ملت سراغ این آت و اشغالا نمیرن

  • حمید گفت:

   احسنت که اصل ماجرا را گفتی.
   بعد ترک باید برید کمک روانشناسی بگیرید برای افسردگی که تو ترک بمونید.

 24. عرفا گفت:

  سلام من ورزشکارم بعد مدتی میخام برم مسابقه و نفس ندارم برای مسابقه به نظرتون مصرف کنم یکساعتی سرعت دویدن و دیر خسته شدن رو بهم میده؟
  در ضمن تا حالا استفاده نکردم هیچ انرژی زایی

 25. Reza گفت:

  سلام من میخوام برای 1 بار برای رفع زود انزالی استفاده کنم خطری داره؟؟

  20 سالمه

  • ایمان گفت:

   استفاده اول همانا و چندسال بعد توی همین سایتها دنبال راحتترین راه ترک گشتن همانا، برا زود انزالی از دوتا کاندوم همزمان استفاده کن، از اسپری بی حسی استفاده کن، از قرصهای مربوط به زود انزالی که دکتر دراختیار میزاره استفاده کن و الکی دنبال بهانه برا مصرف نباش، نوبت اول مصرف را شما تعیین میکنی ولی نوبت‌های بعدی را خود مواد یا قرص تعیین میکنه و شما مجبوری اطاعت کنی چون با یکبار مصرف مثل اینه که یه وسوسه گر همراه با قرص در وجودت لانه میکنه و دیگه کنترل مصرف مواد را از دست تو خارج میکنه، به هوش باش، بخاطر اینکه یک زن یا دختر لذت بیشتری از نزدیکی ببره که شما نباید قربانی بشی حتی اگر زنت باشه، هرچیزی راه درست داره، چای را میشه توی قابلمه هم درست کرد ولی راه درستش قوری و فلاکس هست،

  • کوروش گفت:

   سلام رضایک بارهم نخور عوارضش زیاده احتمال اعتیادبش هم زیاده

  • حمیدرضا گفت:

   برای رفع زود انزالی فقط و فقط پیش یه سکسولوژیست برو مطمئن باش مشکلت به بهترین شکل برطرف میشه.سمت این داروی جهنمی نرو دوست من.مصرف شما برای من نه ضرری داره نه سودی.اما لطفا نکن این کار رو با خودت.

 26. محمدرضا گفت:

  من ۲۷ سالمه و روزی ۳تا ترا ۲۲۵ میخوردم .
  الان دوماهه پاکم و برگشتم به زندگی معمولی . جوری بود ک ابروم جلوی همه داشت میرفت و لاغر شده بودم خیلی و …
  به حرف بقیه گوش ندید سختیش یک هفتست و تا میتونید مایعات بخورید و غذاهای مقوی و فقط بخوابید . بعد یک هفته اروم اروم ورزشو شروع کنید و تماااام !

 27. عموعیسی گفت:

  شرمنده همونم که میگی یه نصفه رو مصرف نکن.
  سعی کن از راههای دیگه استفاده کنی

 28. سپیده گفت:

  با سلام
  من متاسفانه برادرمو ۲۳ ماه پیش بر اثر بی احتیاطی و برق گرفتگی از دست دادم ، ۳۱ سالش بود
  مسئله ای که تا الان ذهنمو درگیر کرده اینه که با توجه به توضیحات دوستان در مورد مصرف ترامادول و اینکه برادرم دقیقا همین حالتها و علائمو بیشتر مواقع داشت و حتی شب حادثه برق گرفتگی هم دقیقا رفتارش همینطور بود به حالت شدید !
  به نظر شما ممکنه دلیل برق گرفتگی و فوتش مصرف و عوارض ناشی از همین قرص بوده باشه ؟؟
  البته من بعد از فوتش تو وسیله هاش چند بسته قرص ترامادول و متادون پیدا کردم ?
  جواب شما عزیزان خیلی واسم مهمه چون تقریبا دو ساله ذهنم درگیر همین مسئلست
  لطفا دقیق پاسخ بدید
  ممنونم ?

  • بنیامین گفت:

   خوب چه ربطی داره این قرص به برق گرفتگی و فوت برادرتون؟ این قرص که آدم رو رسانا نمیکنه!!!!! ناموسا اول فکر کنین بعد حرف بزنین الان من کدئین بخورم بعد برق بگیرتم میگیم تقصیر کدئینه؟؟؟؟ خوب شما میگی بی احتیاطی کرده خودکشی که نکرده

 29. علیرضا گفت:

  سلام من 2 سال روزی یک بسته کدیین 20 مصرف میکنم لطفا راهنمایی کنید چطوری ترک کنم روزانه 10 تا استامینوفن کدیین میخورم

 30. z.l.a.t.a.n گفت:

  نه ذهن خودتو درگیر همچین چیز بی موردی نکن.
  من تمام این قرص ها رو مصرف میکنم .کوچکترین مشکلی ندارم.هر چیزی به اندازش .البته من هیچوقت نفهمیدم این اندازش چقدر .اگر کسی میدونه منم راهنمایی کنه.

 31. Bina گفت:

  من توجیب شوهرم یک بسته قرص ترامادول پیدا کردم.همیشه بهش شک دارم چون شبا تو خواب بعضی اوقات پاهاش تکون میخورد یا اکثرا وقتا یجاشو میخاروند وبعضی وقتاهم بینیش کیپ بود و خیلی بیخیاله کلا وبه ندرت عصبی میشه که دادبزنه حتی تودعواهامون.میشه لطفا منو راهنمایی کنین که ایا همسرمن اعتیادداره یاخیر؟اگرداره به چه مخدری؟

  • افق گفت:

   سلام

   علت تکون خوردن پاش توی خواب اینه که اصلا خواب نیست و بعضی ها عادتشونه برا تسکین درد پا تکونش میدن دوم علت خارش میتونه رشد موها یا عرق باشه نمیشه گفت که حتما اعتیاد داره تا قرص یا مواد ازش ندیدی نمیتونی صددرصد بگی اعتیاد داره

 32. Hossein گفت:

  بعد از یکسال مصرف ترامادول امروز ۱۸ ساعته ک نمیخورم از خدا میخوام کمکم کنه و همچنین از شما دوستان میخوام که برام دعا کنید چون واقعا دیگه خسته شدم

 33. پسر تهران گفت:

  دوستان میخوام اتفاقاتی که واسه من توو ۱سال مصرف ترامادول افتادو بهتون بگم قضاوت با خودتون،من ۱۵ساله پیش زمانی که ۱۴،۱۵ سالم بود یه چند ماهی مصرف کردم اونموقعه یادمه به صورته کپسول هایه سبز رنگ بود،بعد گذاشتم کنار،دقیقا ۱۵ سال بعد از اون داستان پارسال واسه اولین بار یک روز که خیلی استرس داشتم و حالم خوب نبود یکی از دوستام یدونه ترامادول ۱۰۰با یدونه قرصه آرام بخشه کلرودیپوکزاید بهم داد،اونروز واقعا رو هوا بودم،۲،۳ روز ازش گرفتم خوردم تا اینکه خودم رفتم خریدم،یه یک ماهی بود که مصرف میکردم یه روز میخواستم با خانمم برم بیرون که قبلش ۵تا ۱۰۰ خورده بودم بعد توو راه وایسادم دمه دکه آب گرفتم ۴تا دیگه هم خوردم که همین باعث شد وسطه راه توو اتوبان ارتش پشت فرمون واسه اولین بار تشنج کنم که خدا رحم کرد خانمم پاشو رو ترمز گذاشته بود و ماشینو نگه داشته بود،اونجا منو بردن بیمارستان نیکان که من تازه توو بیمارستان چشمامو باز کردم فهمیدم چه اتفاقی افتاده،این واسم تجربه نشد دوباره بعد از چند روز مصرفمو زیاد کردم که ایندفعه توو خونم رو تخت زمانی که خواب بودم تشنج کردم که انقد شدید بود کتفم از جا دراومده بود و چون دستمو خانمم گرفته بود که نلرزم استخونه کتفم خورد شد،کارم به بیمارستان کشید و ۴بار عمل کردمو پلاتین گذاشتمو بدنم پلاتینو قبول نمیکرد که عفونت کرد باعث شد ۴بار عمل کنم که نزدیکه ۲ماه بیمارستان بودم،باز از بیمارستان اومدم دوباره مصرف کردم،الان روزی ۲،۳ تا ۲۰۰ میخورم،ولی خسته شدم دیگه از خودم متنفر شدم،فقط بهتون التماس میکنم حتی واسه تجربه هم یکبارم نخورید،چون یجوری درگیرتون میکنه که…

 34. فاطمه گفت:

  سلام من یک عدد قرص قرمز که پشتش عدد ۲۲۵ زده تو جیبش پیدا کردم. این قرص کسی میدونه چیه؟ اندازش متوسطه

 35. احمد گفت:

  سلام می خواستم بدونم قرص های تاخیری دارای ترامادل چند روز در بدن هستن و چند روز بعد میتونم آزمایش اعتیاد بدم که مثبت نباشد؟

 36. ناشناس گفت:

  سلام همسرم ی جور قرص استفاده میکنه که من نمیدونم چی هست سفید کوچک تقریبا هر روز میخوره تایم خاصی هم نداره ولی من نگرانم ریخته تو قوطی داروی حساسیت میشه کمکم کنید چجوری بفهمم چی هست

 37. زهره گفت:

  سلام، من حدود یک ماه هست که متوجه شدم همسرم ناس مصرف میکنه، به روش آوردم ، کلا انکار کرد
  حتی بسته ها رو جایی ک قائم میکنه بهش گفتم، برداشته بود و گفت ک تو به من تهمت میزنی،
  بعد ک باز به روش آوردم، گفت باشه بخاطر تو میذارم کنار، اما نذاشت .
  منم خیلی تو سایت ها و حتی مشاوره اعتیاد صحبت کردم، میگن کسی ک ناس مصرف میکنه مصرف چیز دیگه هم داره، در ضمن قرص افزایش میل جنسی هم تو ماشینش داره، ک اینو وقتی به دکتر نشون دادم گفت اینا دست سازه و توش ترامادول داره، الان اون قرصه همراش نیست، ولی به شدت تعریق داره، البته من ۴ ماهه ازدواج کردم از اول تعریقش زیاد بود، علاوه بر اون خوابش زیاده، گاهی بدنش داغ تر از حالت معموله، چشاش قرمز و خمار میشه گاهی، گاهی توی خواب رعشه، دندون قروچه و تکان های یه هویی داره، نیاز جنسی خیلی کمه، مخصوصا نسبت به اینکه چهار ماهه ازدواج کردیم، و گاهی هم انگار آب دهانش و مزه مزه می کنه، پشت لثه هاشو انگار میخوره
  نمی دونم بخدا
  همه چی رو هم راحت انکار میکنه بعدم دست پیش میگیره، قرص ترامادول پیدا نکردم تو وسایلش فقط بسته های ناس، که گاهی یک پلاستیک خالی کوچیک باهاش بوده، ولی همیشه اون پلاستیک که مثل یه بسته کوچیکه خالی بوده، احتمال داره توی اون قرص باشه؟
  در ضمن من هر بار ک به روش آوردم، خیلی آروم و با محبت گفتم حتی واسه همون ناس گفتم من همه جوره کنارتم و …
  میگه باشه ولی کار خودشو میکنه …
  نمیدونم چکار کنم، کجاهای باید بگردم واسه پیدا کردن قرص، یا اینکه امکان داره چیز دیگه مصرف کنه؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Life گفت:

   در مورد ناس اطلاعی ندارم دقیق ولی اینکه بدنش رعشه‌ میکنه میلرزه یهو تو خواب و طب داغی بدن دندون قروچه علائم چشم نشان دهنده مصرف شوهرتون حالا میتونه ترامادول باشه یا متادون که هر دو ضرر داره و دلیل اصلی که سرده بخاطر اینکه میل جنسی مصرف کننده بشدت پایین میاد انشالله با راهنمایی و اراده شوهرتون میشه ترک کرد

 38. عرفان گفت:

  سلام ممنون از اطلاعاتی که دادید من 2 .3 سالی میشه که برادرمو میبینم که داره یه قرصی مصرف میکنه و امروز از تو کیفش پیدا کردم نصف شده بود و تو یه قسمتش *22نوشته بود فکر کنم 225 باشه خیلی ناراحت شدم عوارضش هم بود مثلا بعضی وقتا کلا به یه جا خیره میشد یا خیلی عصبانی بود و مردمک چشماش هی کوچیک میشد الانم رفتم نوک زبونمو به قرصه زدم مزش خیلی زهرمار بود و به دلیل این مزش میگرفته قرصه رو پدر میکرده و بعد با دماغ میکشیده خیلی ناراحتم کرد اصلا سمتش نرید

 39. میلاد احمدی گفت:

  سلام و عرض ادب.
  بنده در یک برهه زمانی بنا به فشار سنگین کاری قرص ترامادول مصرف میکردم (مثلا روزی نصف قرص). ۶ ماهی به این روال گذشت و دیگه فشار کاری از سرم کم شد و خلاصه دیگه نخوردم.
  الان ۲ ساله که دیگه حتی بهش فکر نکردم جز امروز که اومدم این سایت تا ببینم آیا عوارضی هم داره یا نه (در مدت مصرف نمی دونستم عوارض داره).
  به نظر من همه کار رو اراده انجام میده، و حتما به تدریج مصرف دارو رو کم کنید وگرنه به مغز صدمه میزنه. البته من هیچ عارضه ای از خوردن این قرص ندیدم امیدوارم این رو تشویق تلقی نکنید. ممنون

 40. Omid گفت:

  سلام من چند روزه که ترامادول میخورم صورتم به شدت لاغر شده و زیر چشام سیاه شده بنظرتون از این دارو هست؟

 41. فروغ گفت:

  من هم همسرم قرص مصرف میکن یه قرص سفید ریز. عوارضش به شدت بی غیرت و بی خیال. همه چی یادش میره. الان هم من با یه دختر ۴ ساله دو هفته است ازش جدا شدم. تروخدااا با مرد قرصی ازدواج نکنید. اون حتی بخاطر دخترش ترک نکرد

 42. مانی گفت:

  سلام ، من بخاطره رابطه ترامادول ۱۰۰ میخوردم یدونه میخورم بعدشم ۲روز خواب بودم ،،،
  دیگه یدونه جواب نداد شد ۲تا ، بعد از یک سال دیگه نمیدونستم دلم رابطه میخواد یا دلم قرص میخواد ، الان روزی ۱ ورق ۲۲۵ میخورم ، بد جوری گرفتارم کرده نمیدونم چیکار کنم ، تا الانم ۴ بار تشنج کردم ،
  شرایط کمپ و این کارارو ندارم چون همسر و خانواده ها میفهمن ،،،
  بدجوری کمک لازم دارم از خودم متنفر شدم …

 43. Samiyar bt گفت:

  خیلی جالبه همین کامنت ها رو که میخونم هیچکس به این اشاره نکرده که کسی که سمت اعتیاد میره دلیلش چیه حالا چه قرص بخوره چه مواد،من دوسال سرباز کلانتری بودم و با کلی مطالعه و تحقیق دارم از همه کسانی که سمت اعتیاد میرن بزرگترین مشکل آنها اینه که اعتماد به نفس ضعیف دارن و میخوان با مواد و قرص خلا رو پر کنن راه حلش اینه که هر کسی که تو زندگیتون عزیز و دوست دارید تنهاش نزارید و بستری واسش فراهم کنید که نخواد با چیزهای فرعی سرخوش بشه سعی کنید طبیعی سرخوش باشه بی دلیل به هر شکلی اونها رو توی دورهمی قرار بدید و نزارید تنها و منزوی باشه فقط کاری کنید که همیشه احساس خوبی با دورو وریهاش بهش دست بده اعتیاد بیشترش از اینه که شخص میخواد باهاش آرامش داشته باشه فرار کنه از مشکلات دوروبرش ، مغزش بهش فرمان میده شما مغزش رو پاک کنید از هوس های بیخود امیدوارم روزی برسه که همه بدن پاک و سالم داشته باشن و زندگی شرافتمندانه ای بکنند.الهی آمین

  • علی گفت:

   دمت گرم

   • حسین گفت:

    آفرین واقعا همینه اگه طرف یه زندگی خوب داشته باشع منزوی نباشه تنها نباشه از خانواده دور نباشه باور کنید هیچوقت سمت اینا نمیره من خودم 4 ساله دارم تنها در یک شهر دیگه زندگی میکنم متاسفانه به خاطر تنهایی و خلا این قرص مصرف میکردم که خوشبختانه گذاشتم کنار حاضرم از تنهایی و افسردگی و هر چیز دیگری بمیرم ولی هیچوقت ترامادول مصرف نکنم چون واقعا زندگی رو خراب میکنه هم بدن هم ذهن هم جسم داغون میمونه ازتون خواهش میکنم حتی تفننی هم استفاده نکنید اعتیاد آوره مضرره شدید اعتیاد میاره بدبخت تون میکنه باور کنید از خود تریاک شیره هم خطرناک تره شدیدا اعتیاد آور و مخرب

 44. کیارش گفت:

  سلام من اولین بار دوستم از دانمارک اومده بود برای زن داداشش دکتر ترا داده بود واسه دردای بارداری و زایمان که نخورده بود و بعد چن ماه رسید به ما و من چنتاییشو خوردم و‌ حال داد بهم و گذشت

  بعد از یه برهه ورشکستگی و اینکه سیگارمم میخاستم ترک کنم رو اوردم به ترا واسه اروم شدن به خودم اومدم دیدم دو ساله دارم میخورم کلا بدنم ضعیف شده بود روزی یکی تین اواخر روزی دوتا میخوردم بعد باز یه ماهی نخوردم تا دوباره گفتم این سری کمتر میخورم و کنترل شده کخ باز یه سال شد این اواخرم که متادون میخوردم و ترا باهمدیگه که کرونا گرفتم نتونستم برم از خونه بیرون هدا رو شکر دم دستمم نبود نخوردم خیلی سخت بود

  بعدش باز دوباره دو سه ماه خوردم
  این اخریا دگ هر موقع‌میخوردم بدنم پس میزد همش افت فشار و حالت تهوع و…. دورزمم یه نصف ۲۲۵ بود توی روز نهایتا

  حالا دقیقا یه هفتس نخوردم امروز ادرارم خونی بود ممکنه عفونتی توی بدن بوجود اورده باشه ؟؟؟

 45. سعید گفت:

  من میخوام کمش کنم ولی تا یک چهارمش رو میخورم نمیتونم طاقت بیارم و یدونه دگ روش میخورم یعنی اگه نخورم کمتر از اینکه یک چهارم بخورم تحریک میشم

 46. سعید گفت:

  کسی که چندماهه درگیرش شده یعنی تازه معتاد شده چطوری ترک کنه؟

 47. قاسم گفت:

  سلام من تقریبا ده سال هست دارم مصرف میکنم اینم نه هر روز بیشتر بخاطر زود انزالی مصرف میکنم ممکنه هفته ای یا دوهفته ای یک قرص ۲۰۰ترامادل مصرف کنم هیچ وابستگی هم ندارم بهش اگه نخوام سکس بکنم تا یک ماه یا دو ماه هم میتونم و ارادشو دارم ک نخورم تنها عوارضی هم که دارم وقتی مصرف میکنم فقط بی خوابی وخارش دارم تا چند ساعت روز بعدش دیگه مثل یه آدم عادی ک پاک هست هروقت هم ک خوردم فقط بخاطر زود انزالی خوردم هیچوقت برای تفریحی یا سرخوشی نخوردم فقط میخواستم اینو بگم ک آدم فقط باید اراده داشته باشد

 48. رسول سون گفت:

  سلام پنج ساله ترامادول استفاده میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید چجوری ترکش کنم روزی دوتا225میخورم با چه روشی میتونی ترک کنم ک نخوام دکتر برم . تو خونه ترک کنم

 49. مینا گفت:

  سلام ممنون میشم یکی راهنماییم کنه خیلی بهش نیاز دارم
  نامزدم دو هفتست که داره قرص رو ترک میکنه ،خودش تو خونه ترک کرد و بعد از دو هفته رفت سر کار
  اما از وقتی اومده بیرون دیگه رفتارش مثل قبل نیست خیلی سرد شده و به زور باهام حرف میزنه
  دلم شکسته نمیدونم اثرات بعد از ترکه و طبیعیه یا دیگه دوسم نداره…ایا درست میشه؟

  • افشین گفت:

   سلام به مرور زمان خوب میشه منم 5سال مصرف میکردم تا سال 97که یهو ترک کردم .حالت طبیعی نداشتم گاهی گریه میکردم حتی.ساکت بودم بجا می نشستم خوابم خوب نبود وووووو.مه به مرور خوب میشه ‌‌مایعات وورزش فراموش نکنید

  • افشین گفت:

   سلام آروم آروم دوزش بیار پایین.مایعات زیاد بخور .ورزش هم انجام بده .منهم دکتر نرفتم یهو گذاشتم کنار من یکدفعه از روزی 3تا اوردمش رو نیم

 50. بهزاد گفت:

  بله درست میشه..من 12 سال مصرف کردم و از 1400 سه ماهه ترک کردم. در خدمتم برا پاسخ گویی

 51. بهزاد گفت:

  عزیزان .گفتم که سه ماهه ترک تدریجی کردم. درد خ کشیدم إز همه جای بدنم اما دکتر هم نرفتم. فقط قرص فشار چون فشارم 16 میرفت

 52. بی نام گفت:

  سلام من متادون و ب 2 مصرف میکنم. ایا در تست ادرار جواب مثبت میشه.

 53. قاسم گفت:

  سلام ایا در تست ادرار سه کاره تست متادون و ب2 مثبت میشود

 54. الی گفت:

  سلام من نامزدم ی شب که خیلی عصبانی بود از خونه میزنه بیرون و وقتی برمیگرده میگه ک ترامادول مصرف کرده..نگرانشم ممکنه دوباره این کارو بکنه؟؟؟خطری ک با یبار مصرفش براش نداره؟؟

 55. بهزاد گفت:

  بله تست مثبت مشه..یکبار عوارض نداره ولی لذت داره که ادمو بدام میندازه..

 56. مری گفت:

  سلام نامزد من به من گفته ماهی یکی تا دوتا مصرف میکنم …میگع اگه مصرف نکنم عین خیالمم نیست ؟آیا راست میگه ..؟امکان داره چیز دیگه ای مصرف کنه ؟

  • Mehdi95 گفت:

   سلام
   با مصرف یکی دوتا در ماه (اگر واقعا اینطور باشه) اعتیاد جسمی ایجاد نمیکنه اما ممکنه اعتیاد روانی ایجاد کنه که به شدت بدتر از اعتیاد جسمی هست. به این شکل که اول با ماهی یکی شروع میشه اما به خاطر لذت و سرخوشی ای که برای مصرف کننده ایجاد میکنه باعث میشه رفته رفته مصرف بیشتر بشه و به روزی یکی و بیشتر هم برسه.
   وقتی میگه مصرف نکنم عین خیالمم نیست، پس دلیل مصرف چیه؟ این رو هم درنظر داشته باشید که بعضی افراد که با فاسله بیشتر مصرف میکنن (مثل نامزد شما) خودشون هم نمیدونن اعتیاد روانی پیدا کردن و تنها وقتی اینو متوجه میشن که واقعا تصمیم به ترک بگیرن، اون موقع مشخص میشه در چه وضعیتی هستن.

 57. بهزاد گفت:

  اره اوایلش میشه ولی بعدش مشه هرروز و روزی چنتا..مثل من که 12سال خوردم. الان سه ماه تو ترکم ولی هنوز درد دارم. خدایی نکنین اینکارو..اوایل خ ترکش راحت ولی 5 سال رو رد کنه اعتیاد دیگه سخت مشه

 58. رحیم گفت:

  سلام من هر ده روز برای سکس یک چهارم ترمادول مصرف میکنم
  چقد برای من عوارض داره؟؟؟

 59. احسان گفت:

  سلام ترامادول قرص بسیار خطرناکی هست بدون تجویز پزشک هیچ وقت مصرف نکنید واسه چند دقیقه سکس با این قرص بدنتون را نابود نکید

 60. Zohreh گفت:

  سلام .من شوهرم موقعی که رفتیم آزمایش خون .جواب آزمایشش ترامادول نشان داد.ولی گفت بخاطر یک موضع مردونه استفاده میکنه. ولی من چون پدرم تریاک استفاده میکرد میترسیدم و نامزدی را خواستم بهم بزنم .بلاخره موضع را به عمو م گفت .منم چون به عموم اعتماد داشتم و آون گفت بخاطر یک موضع مردونه هست قبول کردم .الان یکسال ازدواج کردیم .حدود یک ماه پیش وقتی داشتم کمد لباس را مرتب میکردم یک پلاستیک از مواد سبز رنگ پیدا کردم .اول فکر کردم دارو گیاهی هست واسه معده .تا آمدم بردارم خودش عجله کرد و برداشت .و من شک کردم . بعد از کلی بحث و دروغ و سر هم کرد گفت این ناس و این گیآه.برا رفع خستگی .کل یکسالی ک با دل خوشی و مثل دوتا رفیق باهم زندگی کردیم تو سرم خراب شد .آون میدونست خط قرمز من مصرف مواد بهش گفته بودم فقط در این صورت ک اگر بوی قلیون بهت بخوره ام ازت طلاق میگیرم ولی مصرف کرده بود ….بلاخره بخشیدم چون قسم روی قرآن خورد ک دیگه استفاده نکنه. متاسفانه دو شب پیش دوباره توی یکی از لباس ها قرص ترامادول پیدا کردم .ولی قبول نکرد که واسه خودش باشه .نمیدونم آلان چکار کنم حتی به خودم شک پیدا کردم به همه شک پیدا کردم دارم دیونه میشم

  • Meh گفت:

   من درک میکنم که به خاطر مشکل پدرتون انقدر حساس شده باشید اما باید متوجه باشید که با این رفتار اشتباه فقط وضعیت رو بدتر میکنید، حتما به روانشناس مراجعه کنید و برای مشکل همسرتون ازش مشاوره بگیرید.

 61. علی گفت:

  سلام دوستان من ۱۰ سال مصرف ترامادل داشتم و روزای سیاهیو سپری کردم همتونو درک میکنم دوستان.. الان ۵ ساله پاک هستم به لطف خدا.. هرکسی مایل به ترک بود میاونم کمکش کنم بدونه هیچ هزینه فقط بخاطر خدا و حس انسان دوستانم..خدارو شاکرم.

  • H گفت:

   من از صحبت هاو چت های همسرم با دوستانش متوجه شدم قرص مصرف میکنه به مدت زیر نظرش گرفتم از عطاری به خصوصی خرید میکرد تراکنش ها رو چک میکردم مبلغ انچنانی نبود،برادرش در جریان گذاشتم ۱۲ روزه که مصرف نمیکنه ولی بدن درد و پادرد و کمر درد داره اما جوری به من فهمونده که سرما خورده.خودش نمیدونه من درجریان مصرف قرصشم اما اسم قرص رو نمیدونم

  • اتی گفت:

   سلام .همسر م به گفته ی خودش روزی ۳یا ۴ ترامادول مصرف میکنه .الان دو روزه کلا استفاده نکرده و گذاشته کنار ولی مدام بدن درد داره…الان تو این شرایطش چه داور یا خوراکی براش خوبه ؟؟

 62. بهزاد گفت:

  ناس که خ چیز مهمی نیست..ولی خب ترامادول چرا. بنظرم برید پیش روانپزشک ترک اعتیاد تا کلا ازین افکار خارج بشه چون هنو اونقدرا معتاد نی

 63. بهزاد گفت:

  سلام علی جان. خوب کاری کردی. منم دیگه اخراشم 6تا225 رو رسوندم به یه نصف صد. 12سال خوردم ولی دیگه اخراشه

 64. علی گفت:

  من متادون رو تازه برای اولین بار برای ضدافسردگی میخام استفاده کنم دوز و ساعتشو میدونم کسی میتونه کمکم کنه ک تا کی این قرص رو باید مصرف کنم ک دچار ترک نشم

 65. یک زن گفت:

  3 روز پیش همسرم بهم گفت که 14 سال است که ترامادول مصرف میکند. چند سال تفریحی و 6 سال است که معتاد شده و بدون آن نمیتواند زندگی کند. 10 سال است که ازدواج کردیم و یک فرزند کوچک داریم. رفتیم پیش روانپزشک و گفت تدریجی بگذار کنار هر 3 روز 1/4 قرص را کم کن. مصرفش روزی دو تا 225 ترامادول و 10 میلیگرم متادون است.تو این دو روز که درد و آبریزش بینی و … نداشته.خودش خیلی میخواد بگذاره کنار و به زندگی روشن قبلش برگرده.
  میخواستم بدونم الان برای شروع دردها زوده و یا چون داره تدریجی کم میکنه درد نداره؟

  • Vahid گفت:

   سلام خانوم
   چون داره تدریجی کم میکنه درد آنچنانی نداره ولی اگه به روزای آخر مصرفش برسه از روز دوم ترک علائم درد و بی‌قراری و بیخوابیا شروع میشه

 66. بهزاد گفت:

  برا افسردگی اصلا نخور.. خواهرم در ج شما بگم که متادون جلو خماری مگره هرچند اصل خماری ترا از زیر 200 تاست.. اگه اذیت شد هفتگی کم کنه البته دکتر اخراش دارو مده..من بدون دکتر خ اذیت شدم

 67. م گفت:

  نخورین خودتون بدبخت نکنین. از ما گفتن بود!
  با سابقه بالای 20 بار ترک میگم. از تل و شیره بگیر تا متادون!
  مثل آدم زندگی کنین. مثل بقیه.

 68. افتخاری گفت:

  لطفا جواب بدین
  آیا مصرف فقط یک قرص ترامادول اعتیاد می آورد؟
  یکی از اعضای خانواده اشتباهی بجای قرص خواب ،قرص ترامادول استفاده کردن، و الان حالشون اصلا خوب نیست..
  آیا مصرف فقط یک قرص ترامادول اعتیاد می آورد؟؟؟؟؟

 69. رویا گفت:

  من دیروز دوست پسرم بهم گفته که داره قرص ترامادول مصرف میکنه. جدیدا زیاد می خوابه که برام عجیب بود وقتی پاپیچش شدم که چرا انقدر می خوابی بهم گفت که قرص میخوره. الانم باهاش بهم زدم. اما نمی دونم به مامانش به صورت مسالمت آمیز اطلاع بدم یانه. نمی دونم چیکار کنم

 70. بهزاد گفت:

  خواهرم تا خودش نخواد ب هرکس بگی فرقی نداره.. البته اگه مساله ازدواج فرق داره..اما کمکش کن بره روانشناس

 71. ویزو گفت:

  سلام ببخشید چند عدد قرص ترامادول در چه دوزی باعث مرگ میشه ؟!

 72. Ayda گفت:

  ۹سال مصرف میکنم و خسته شدم ازش . تنها مشکلم بیخوابی و استخون درد چی پیشنهاد میکنید آیا قرص لوراز پام کمکی به من میکنه؟؟؟؟

 73. Sahar گفت:

  دوست پسرم خیلی زود عصبانی میشه حتی یبار نصفه شب قهر کردم منو تو خیابون تنها گذاشت رفت اولش فکر میکردم بخاطر مصرف گل هست اما چند روز پیش گفت یه دونه قرص ترامادول خورده اما من مطمئنم به یه چیزی اعتیاد شدید داره

  • حسین گفت:

   اونایی که ترامادول مصرف میکنن ناخودآگاهذبه این لجن زار وارد شدن به خاطر چی به خاطر اینکه طرف میگه میخوام رابطه جنسی طولانی داسته باشم به خاطر چی به خاطر آرامش موقتی که میده باور کنید باور کنید آخر ترامادول شیشه هشیشه آخر ترامادول کارتن خوابیه آخر ترامادول خراب شدن زندگی و زنه چون ترامادول به بدن و نیاز جنسیت آسیب میزنه خیلی آسیب شدید طوری که دیگه به مرور نمیتونی ارتباط برقرار کنی آخر تراماودل آلزایمره آخر تراموا طلاقه آخر ترامادول خراب شدن روحیت افسردگب و خارج شدن از حالت طبیعی زندگیته آخر تراماول از دست دادن تمرکز فکریته نخورید نخورید خودتوون بدبخت نکنید ترامادول بدترین نوع قرص و پر ضررترین قرص و اعتیاد آورترینه، یاعلی

 74. آزاده گفت:

  یادم هست یکبار کمردرد نسبتا شدیدی گرفتم و رفتم پیش متخصص و به عنوان مسکن این ترامادول را به من داد . اصلا نمی دونستم مخدر هست فکر کردم یه قرص مسکن معمولی هست . سر کار یدونه خوردم ، دنیا روی سرم خراب شد . هنوز یادم هست . کارم به اورژانس کشید . اصلا نفهمیدم دکتره برای یه کمردرد ساده برای چی همچین چیزی داده بود

 75. بهزاد گفت:

  دوست عزیز 9 سال مدت زیادیه من خودم 13سال مصرف کردم. شما دوز رو یک چهارم هفتگی کم کن..البته نگفتی مصرفت رو. یک راه ساده هم روانپزشک ترک اعتیاد

 76. M گفت:

  سلام
  ترامادول رو هر کسی اگه سالی یا ۲ و ۳ سالی یه دونه هم مصرف کنه بالاخره بعد چند سال خواهد دید که روزی چند تا میخوره .اونایی هم که دم از اراده میزنن و ادعا میکنن ماهی یه دونه مصرف میکنن ومیتونن اونم نخورن و هیچیشون نمیشه اول کارن متاسفانه بعد از یه مدت به شدت معتاد خواهند شد. متاسفانه اولین مصرف دروازه ی ورود به منجلاب و جهنم اعتیاد است. خوش به حال اونایی که تو عمرشون حتی اسمشم نشنیدن.مواد منم منم نمیشناسه آدم موقعی میفهمه که معتاده که بخواد ترک کنه اونوقت معلوم میشه که چقدر اعتیاد داره.من ۴ ساله مصرف میکنم یک بار ترک کردم ولی باز بعد یه مدت دوباره شروع کردم به مصرف . دوست دارم ترک کنم ولی انسان همیشه اوج همه چیزو میخواد و اوج لذت البته اوایل مصرف تو مواده مثل ترامادول یا …. اون اوج لذت ویران کننده است
  فک کنم باید کلی خودت و شرایط خودت و اطرافت رو تغییر بدی تا بتونی ترک کنی. کاش دوستانم هرگز منو باهاش آشنا نمیکردن چون اونا از عوارضش خبر داشتن حتما . به خاطر این موضوع رفاقت ۱۰ سالمونو بهم زدم ولی چه فایده باید پیش یه دکتر و روانشناس مجرب برم و ترک کنم و بعد ترک ارتباطمو از روانشناس قطع نکنم حداقل هفته ای یا دوهفته ای یک بار پیشش برم .
  امیدوارم هممون تو ترکش موفق شویم .چون میدونم اونایی که سمت مصرف ترامادول و … رفتن خیلیاشون انسانهای متشخص و مفیدی در جامعه بودن و هستن متاسفانه اکثر کارمندا درگیرش هستن . امکان دسترسی سریع و بیخطر و فراوانی این مواد و همچنین مصرف بسیار آسون آن و البته اوج لذتی که اوایل میده باعث میشه خیلیا گرفتارش بشن.
  یه قسمتی هم مربوط میشه به دولت که متاسفانه اصلا به وظیفش یه ذره هم عمل نمیکنه .میتونن جلوی فروش بدون نسخشو بگیرن و اجازه ندن تو هر ۱۰۰ متر یدون مغازه به بهانه فروش مواد بهداشتی به تجارت ترا بپردازن. تو داروخانه های خاصی که مجوز داشته باشن اونم به اندازه سهمیشون با نسخه پزشک معتبر بفروشن.دسترسی بهش سخت بشه تعداد مصرف کننده هم خیلی خیلی کم میشه.

 77. حسین گفت:

  با سلام خدمت دوستان، باور کنید من اهل نه سیگارم نه تا الان مشروبات الکلی مصرف کردم خیلی هم ورزشکار و اهل هیجی نیستم، ولی خدا نیاره منم مثل شما برای رابطه جنسی از این تاخیری ها استفاده کردم متاسفانه به مرور و گذشت زمان ترامادول هم استفاده کردم همش اشتباه اینکه باور میکنیم ابن قرص ها برای نیاز جنسی خوبه ولی باور کنید بدترین راه حل موجود هست توصیه میکنم جان هر کسی دوست دارید با هیج عنوان تراماول و داروی تاخیری استفاده نکیند چون واقعا اعتیاد آوره و حتی میل جنسی شما زد میسوزنه و باعث خراب شدن زندگی میشه من هم گول خوردم گول یک بار مصرف گول اینکه اگه همین یک بار تو یک ماه مصزف کنی اشکال نداره معتاد نمیشی ولی متاسفانه به خاطر نشگی و خماری و آرامش و تمرکزی موقتی که در مصرف تراماول بهت میده دوز مصری بالاتر میره خلاصه هیج چیزی بهتر از پاکی و طبیعی زندگی کردن نیست اینکه خودمون با این مواد عادت ندیم و زندگیمون از حالت طبیعی خارج نکنیم و خراب نکینم امیدوارم هیچکسی سمت ترامادول نره چون فوق العاده اعتیاد آور و معتاد کننده س

 78. sanam گفت:

  سلام
  من پایه دوازدهمم و شنیدم ترامادول برای حافظه خوبه و باعث افزایش هوشیاری و کم خوابی میشه من هم به این اثرات نیاز دارم برا کنکورم
  نظرتون چیه من به مقدار کمی مصرف کنم؟؟؟
  البته آگاهی چندان زیادی ندارم از این قرص

  • عشقی گفت:

   سلام sanam جان
   اینهمه دوستان توضیح دادن چرا باز می خوای از این قرص مصرف کنی ؟
   اصلا سمتش هم رو شما حالا با سواد هستی وای بحال برخی ها….
   موفق باشید
   به قول دوستمون طبیعی زندگی کنیم

   • مجتبی گفت:

    درسته ولی نهایتا 100 واحد در روز بیشتر نخورید یعنی یه قرص 100. ترکش هم با کم کردنش امکان پذیره. دو سه روزی بدن درد بعدشم پاک پاک میشی. همه چی به اراده ی خودت بستگی داره

  • علی گفت:

   اول قرص بدبختت میکنه

 79. علی گفت:

  سلام من فوتبالیستم برا اینکه تو مسابقه ها انرژی بیشتر داشته باشم و دوندگی بیشتری داشته باشم میخوام قبل بازی یه نصفه بخورم ، نه هرروز هر ۶روز یک بار مسابقه داریم ، نظرتون چیه ممنون میشم بگید

  • میم گفت:

   علی جان خودتو بدبخت نگن،همون نصفه نفستو توی فوتبال میگیره،من انجام دادم که میگم،منم مثل تو فوتبالیست بودم،ترا نابودم کرد،،بعد یه مدت میبینی همش خوابی سر تمرین نمیری،نمیتونی حتی یه نیمه هم بازی کنی،زتدگیتو نابود نکن،اگه میخوای انرژیت زیاد بشه قهوه بخور قبل از مسابقات و اعتماد به نفستو با تمرینات خوب ببر بالا،ولی اصلا سمت این زهر ماری نرو،،بدبخت میشی

  • رامین گفت:

   به عنوان کسیکه دوسال ترامادول مصرف کردم و از روزی یه نصفه شروع شد میگم تحت هیچ عنوان این کارو نکن نه تنها فوتبالتو از دست میدی بلکه تمام زندگیت نابود میشه اعتیادش از هروئین بالاتره وقتی گذاشتم کنار به فکر این بودم که فقط بمیرم اینطوری تونستم نجات پیدا کنم .خواهشا سمت این مزخرفات نرید هیچ سرخوشی بهتر از زندگی عادی و سالم نیست

 80. محمد گفت:

  سلام دوستان
  برای کسی پیش اومده که با مصرف ترامادول بعد از مدتی کمردرد بگیره و طولانی مدت ولش نکنه?
  من خیلی سال پیش تو نوجوونی شیشه مصرف میکردم گذاشتمش کنار الانم مشکلی ندارم
  دوسه سال پیش ترامادول مصرف کردم بعد از اون تک و توک مصرف داشتم مثلا بعضی وقتا پشت سرهم تا ۱۰ عدد ۲۲۵ هم میرسیدم اما یهو میزاشتم کنار اگه میخواستم
  الانم تقریبا هفته ای دو بار یا فقط آخر هفته ها کهتعطیله مصرف میکنم اما یکی دو ماهی هست کمردرد بدی گرفتم ولم هم نمیکنه اگه کسی تجربه مشترک داره بگه ممنون میشم

 81. آوا گفت:

  سلام
  اگر کسی میدونه عوارض کدوم ماده ی مخدره ک با تیک باز کردن دهن همراهه ممنون میشم اطلاع بدن؟!

 82. حامد گفت:

  سلام
  من نزدیک 14 سال بود مصرف می‌کرد ولی الان خدارو شکر پاک شدم و 1 ساله که مصرف نمیکنم. ما یه بیماری داریم به نام اعتیاد و این مشکل فقط با رفتن به جلسات معتادان گمنام(NA).
  دیگه چاره ای و درمانی بجز این پیدا نکردم.

 83. حامد گفت:

  سلام وقت بخیر رفقا
  اگه اعتیاد رو زندگی کردن حساب کنیم، ترک میشه مثل شنا کردن
  به اصطلاح خیلیا باید ۳روز شنا کنی
  این اصطلاحات خیلی کمک میکنه به بعضیا که خودم هم جزوشون بودم
  همون بیتابی کردن در شب و دست پا لرزش میشه شنا کردن
  رفقا بیاین چند روز شنا کنین
  در واقعیت هم شنای واقعی خیلی کمک میکنه
  شنا تو آب های طبیعی سرد میتونه خیلی کمک کنه که زودتر ترک کنین
  دست خوش به همگی که تلاش میکنن همنوعشون رو آگاه کنن
  ممنون از سایت آکسون که نظر ها رو به اشتراک میذاره

 84. بهرام گفت:

  من دو هفته و حتی ماه یکبار استفاده میکنم چی کنم حتی مصرف نکنم ورزشکار هم هستم بدون کدام دلیل

 85. علی گفت:

  سلام‌من‌الان‌نزدیک‌یک‌سالی‌میشه‌استفاده‌میکنم‌خیلی‌دلم‌میخوادبزارم‌کنار‌ولی‌اعتماد‌بنفسم‌ضعیفه‌بعدشم‌یک‌سرس‌مشکلاتی‌که‌توزندگی‌مشترکمون که دارم‌ازروی‌اینکه‌اعصابم‌نمیکشه‌وخیلی‌‌حالم‌بدمیشه‌میرم‌طرف‌قرصهای‌ترامادول….درکل‌خیلی‌چیزی‌بدیه‌اوایلش‌خوبه‌ولی‌اگه‌بهش‌عادت‌کنی‌خیلی‌بدمیشه

 86. ناشناس گفت:

  من 19 سالمه یه دو سه هفته ترامادول225 مصرف کردم به تعداد سه خشاب بعد یه روز نخوردم شب همون روز دچار تب و لرز شدم و یکم حالم گرفته بود بعد داستان از جایی شروع شد که شبش خوابیدم کل شب خواب دیدم صبح که بلند شدم از نظر روحی خیلی تحت فشار بودم و بدجوری ناراحت و گرفته بودم تا حدی که میخواستم خودمو بکشم فک کردم کرونا گرفتم ولی یه روز قبلش ترامادول قطع کرده بودم به نظر شما این حال بد من از ول کردن ترامادول بوده؟

 87. جواد گفت:

  ترامادول نمیگم خوبه خیلی بده ولی بدترازترامادول قرص زولپیدم اعتیادآوری وحشتناکی داره،من اول ترامادول مصرف کردم ترک کردم ترامادول اما بازولپیدم آشنا شدم مصرفم خیلی زودبالارفت روزی ۵تا ۱۰میلی اماترک کردم ولی هنوزاضطراب دارم مجبورم روزی ۲میل کلونازپام استفاده کنم توروخدا دنبال هیچ کدومشون نرید نه ترامادول نه زولپیدم،ترامادول مسکن قوی،زولپیدم آرامبخش قوی اعتیادآوری وحشتناکی دارن بخصوص زولپیدم.
  هیچی مثل پاکی نیست انشالله همه پاک وسلامت باشن.

 88. Bi hoviat گفت:

  من چند وقت پیش با همسرم برای آزمایش های ازدواج رفتیم که جواب تست مورفینش مثبت شد اصرار داشت که برای سینوزیتش قرص خورده و معتاد نیست قرار شد برای هفته بعد باز بریم ازمایش بده که تو این یک هفته یک بار تشنج کرد و کل هفته هر چیزی که میخورد و بالا میآورد سر یک هفته رفتیم آزمایش داد جواب منفی شد چند روز پیش دیدمش که از جیبش یه چیزی مثل قطره درآورد و خورد تا منو سریع قایمش کرد بعد از رفتنش پیدا کردنش بوی تند و مزه تلخی داشت میخواستم بدونم این چیه که مصرف می‌کنه و مایع هست

  • pey گفت:

   سلام همه چیز بستگی ب خود ادم داره من الان ۴ سال هستش ک استفاده میکنم صرفا برای تقویت رابطه جنسی و هیچ مصرفی غیر از این ندارم هیچ کدوم از این عوارضی ام ک نوشتین سراغم نیومده خدارو شکر هفته ای دو تا دوز ۱۰۰ تقریبا یکی میشه اما بیشتر نمیشه حتی دوزشم بالاتر نبردم

 89. سی سی. گفت:

  من چند وقت پیش با همسرم برای آزمایش های ازدواج رفتیم که جواب تست مورفینش مثبت شد اصرار داشت که برای سینوزیتش قرص خورده و معتاد نیست قرار شد برای هفته بعد باز بریم ازمایش بده که تو این یک هفته یک بار تشنج کرد و کل هفته هر چیزی که میخورد و بالا میآورد سر یک هفته رفتیم آزمایش داد جواب منفی شد چند روز پیش دیدمش که از جیبش یه چیزی مثل قطره درآورد و خورد تا منو دید سریع قایمش کرد بعد از رفتنش پیدا کردمش بوی تند و مزه تلخی داشت میخواستم بدونم این چیه که مصرف می‌کنه و مایع هست

  • حمید گفت:

   سلام آیا کسی ک قرص ترامادول مصرف داشته و الان روزی ۵ تا قرص ب ۲ مصرف میکنه میتونه ترک کنه؟ یا امیدی بهش نیست؟

 90. حمید گفت:

  سلام آیا کسی ک قرص ترامادول مصرف داشته و الان روزی ۵ تا قرص ب ۲ مصرف میکنه میتونه ترک کنه؟ یا امیدی بهش نیست؟

 91. دیوید گفت:

  از دوران دانشگاه مصرف میکردم.(۱۰سال)اوایل تفننی بعد بیشتر و بیشتر با دوزهای بالاتر.تارسید به۱۰۰۰تا ۱۵۰۰دز هر دو یا سه روز و بعد ادامه داشت.بعد چون کار داشتم و مشغول زندگی بود تصمیم گرفتم روزی ۶۰۰ دز روزانه مصرف کنم.دوسال هم هر روز مصرف کردم.و فقط یکبار تصمیم گرفتم که دیگه مصرف نکنم.۳روز داغون بودم و بعدش دو سال مصرف نکردم.

 92. بی نام گفت:

  من چند وقت پیش با همسرم برای آزمایش های ازدواج رفتیم که جواب تست مورفینش مثبت شد اصرار داشت که برای سینوزیتش قرص خورده و معتاد نیست قرار شد برای هفته بعد باز بریم ازمایش بده که تو این یک هفته یک بار تشنج کرد و کل هفته هر چیزی که میخورد و بالا میآورد سر یک هفته رفتیم آزمایش داد جواب منفی شد چند روز پیش دیدمش که از جیبش یه چیزی مثل قطره درآورد و خورد تا منو دید سریع قایمش کرد بعد از رفتنش پیدا کردمش بوی تند و مزه تلخی داشت میخواستم بدونم این چیه که مصرف می‌کنه و مایع هست

 93. مهرداد گفت:

  داداشا فقط سمت متادون نرید من گذاشتم کنار تا حالا تو زندگیم اونقدر درد نکشیده بودم که به همه گفتم کرونا گرفتم که تالو نشه

 94. حسام الدین گفت:

  اگه ترامادول بخوریم و بعدش شیره بکشیم چی میشه؟

 95. H گفت:

  سلام وقت بخیر
  دوستان من به شوهرم شک کردم سر عطاری رفتن هاش متوجه شدم قرص میخوره اما چه قرصی نمیدونم،به داداشش که گفتم مثل این داره ترک میکنه،کلا بدن درد و کمر درد و پا درد شدید داره که مسکن براش کاری نمیکنه
  هرچی هم گشتم قرصی پیدانکردم
  میترسم بهش بگم انکارش کنه،چه جور میتونم کمکش کنم؟

 96. حسام گفت:

  سلام من تقریبا ده ساله ترامادول مصرف میکنم، ۶،۷ سال اول مصرفم نمیذاشتم زیاد بشه اما یکی دو سال آخر مصرفم به روزی ده تا قرص ۲۲۵ رسیده،
  منتها مصرفم جوریه که هیچوقت یکجا بیشتر از ۳،۴تا قرص نمیخورم و ۶،۷ساعتی فاصله میذارم بینش، لطفا راهنماییم کنین، چندبار از دستم در رفته و نمیدونم یه حس شبیه به مرگ، گمگشتگی، تشنج یا صرع، واقعا نمیدونم بهم دست داده، توروخدا کمکم کنین کسی که اطلاع داره، دارم سعی میکنم کمش کنم، فقط سوالم اینه هر وعده ۳،۴عدد میخورم ممکنه باعث مرگ بشه؟ فاصله زمانی وعده هام هم ۶،۷ ساعته و یکجا نمیخورم. ممنون میشم راهنماییم کنین واقعا میترسم یه دفه ای بمیرم ?

  • م.ف گفت:

   داداش زندگیمون نابود شده
   امیدوارم راه حلشو پیدا کنی
   کاش آدم بمیره سریع باشه
   بدبختی اینجاست هزار و یکی مرض دیگه باهاش میگیریم که وبال خانوادیم حتی اگه ترک کنیم .
   کاش زندگی دکمه برگشت داشت واقعا.
   انداختنش یه درد همیشگیه ننداختنش صد تا درد موقت. من با ادعای خری که داشتم ده سال بصورت هفتگی ماهانه بالاترین دوز صد و ۵۰ بود توی نردیک ۲۰ روز خودمو تقدیمش کردم حالا هم تن و بدنم داره میلرزه و آتش میگیرم

   من با مشروب میخوردم و بخاطر مشکل روحیم قرص سیلدنافیل هم همیشه همزمان باهاش مصرف میکردم
   نمیدونم چند تا سرطان در انتظارمه .
   امیدوارم بتونی ترک کنی

  • بینام گفت:

   سلام الان خوبی شما?
   خب از دوز 600شروع کن صبح یدونه200ظهر یدونه شب یدوته
   ده روز ادامه بده
   بعد اون به دو و نیم برسون تا یک هفته
   بعد بکن دوتا قرص تا یه هفته ده روز
   بعد یک و نصف مصرف کن تا یه هفته
   یه هفته هم یک قرص
   یه هفته هم نصف
   یه هفته یک چهارم اما تو دوهفته ی آخر هرچی میتونی خودتو تقویت کن مولتی ویتامینو کلا تقویتی و اینا
   بعد یه هفته یک چهارم مصرف یهو سقوط ازاد کن و برای سلامتیت بجنگ البت مهم تر از همه اینا توکل و توسل به اهل بیت فراموش نشه .
   بشین یه برنانه ترک بنویس برای خودت و پای بندش باش و تحت هیچ شرایطی بهونه نیار و انجام بده

 97. دامون گفت:

  سلام من تقریبا ده ساله ترامادول مصرف میکنم، ۶،۷ سال اول مصرفم نمیذاشتم زیاد بشه اما یکی دو سال آخر مصرفم به روزی ده تا قرص ۲۲۵ رسیده،
  منتها مصرفم جوریه که هیچوقت یکجا بیشتر از ۳،۴تا قرص نمیخورم و ۶،۷ساعتی فاصله میذارم بینش، لطفا راهنماییم کنین، چندبار از دستم در رفته و نمیدونم یه حس شبیه به مرگ، گمگشتگی، تشنج یا صرع، واقعا نمیدونم بهم دست داده، توروخدا کمکم کنین کسی که اطلاع داره، دارم سعی میکنم کمش کنم، فقط سوالم اینه هر وعده ۳،۴عدد میخورم ممکنه باعث مرگ بشه؟ فاصله زمانی وعده هام هم ۶،۷ ساعته و یکجا نمیخورم. ممنون میشم راهنماییم کنین واقعا میترسم یه دفه ای بمیرم ?

  • Ho3ein گفت:

   سلام الان خوبی شما?
   خب از دوز 600شروع کن صبح یدونه200ظهر یدونه شب یدوته
   ده روز ادامه بده
   بعد اون به دو و نیم برسون تا یک هفته
   بعد بکن دوتا قرص تا یه هفته ده روز
   بعد یک و نصف مصرف کن تا یه هفته
   یه هفته هم یک قرص
   یه هفته هم نصف
   یه هفته یک چهارم اما تو دوهفته ی آخر هرچی میتونی خودتو تقویت کن مولتی ویتامینو کلا تقویتی و اینا
   بعد یه هفته یک چهارم مصرف یهو سقوط ازاد کن و برای سلامتیت بجنگ البت مهم تر از همه اینا توکل و توسل به اهل بیت فراموش نشه .
   بشین یه برنانه ترک بنویس برای خودت و پای بندش باش و تحت هیچ شرایطی بهونه نیار و انجام بده

 98. جبرییل گفت:

  با سلام من الان 4سال میشه که ترامادول مصرف میکنم هر روز صبح 50میلی وظهر هم 50میی مصرف میکنم یعنی روزی 100میلی مصرف میکنم کارم هم خیلی سخته بعضی وقتها هم روزی 50میلی مصرف میکنم، میشه لطف کنید کمکم کنید که چجوری ترکش کنم، آیا 100میلی در روز ترکش سخته یا نه از مشاور عزیز عاجزانه خواهشمندم که کمکم کنید 48سال هم سن دارم تو شهرداری تهران هم کار میکنم، ممنون

  • مسعود رضایی گفت:

   سلام من مسعودم 2 سال ترامادول مصرف کردم اوایل با رفیقام میخوردیم 1 دونه میرفتیم قهوه خونه قلیون میکشیدیم خیلی حال میداد ولی فرداش عرق میخوردیم که بشوره ببره خیلی این کارو انجام میدادیم ولی دیگه با عرقی که هر روز میخوردم حال نکردم هر روز یدونه ترامیخوردم بعد رسید به 6 تا در روز بلخره تصمیم گرفتم بزارم کنار انقد افسرده و کسلم که با این سن همش بغض و گریم میگیره 2 سال روزی 6 تا کم نیست الان شیش روزه دیگه نمیخورم واقعا به یه روز خماریش نمیلرزه خودتونو بدبخت نکنید

  • عباس گفت:

   من روزی 2.5 خشاب میخوردم که دو بار بیهوش شدم و وضعیت کما داشتم و اینکه بصورت خرکی ترک کردم چون دو بار اراده کردم ولی نتونستم ولی بار اخری گفتم با من شکستت میدم یا تو شکستم میدی توی یک هفته خودم دوز دارو رو کم کردم و جاش ورزش کردم خیر سرم در حد حرفه ایی رزمی کار می کردم وناخواسته به توصیه یکی از دوستام درگیر این لعنتی شده بودم و واقعا علایم ترک عجیب غریب داشت از تپش های ناگهانی قلب و نفرت از بو و تعریق زیاد ولی همه اش توی سه یا چهار روز تموم میشه اما من تصمیمم رو گرفته بودم و تسلیمش نشدم الان حدود 11 ساله که گذاشتمش کنار و اگر کسی واقعا اراده کنه میتونه بزارش کنار..موفق باشید

 99. میثم اکبری گفت:

  سلام من میثم هستم 31 ساله
  و 2 سال ترک کردم و حدود 2 سال مصرف کننده تا حد روزی 1 ورق200 بوددم
  و بعد از تشتژ کنار گذاشتم

  یه سوال من نمیتونم تمرکز کنم رو درس و کار چیکار کنم و نمیتونم اضطراب رو کنترل کنم

 100. ارین گفت:

  سلام اقا عباس حتی یدونه قرص ترامادول تو یک روز استفاده کنم به زودانزالی تاثیر میزاره فقط یک دانه قرص ؟؟؟؟؟

 101. مرتضی گفت:

  من متادون مصرف میکنم اگ‌بعد از یک ساعت ترمادول بخورم‌چی میشه

 102. مسعود گفت:

  سلام به همه دوستان گلم ایشالا خوب باشید همیشه
  من مسعودم 1 سال ترامادول مصرف کردم اوایل 1 دونه میخوردم چن هفته اول 1 دونه بود بعد
  دیدم اصن نعشه نمیشم کردمش 2 تا چن وقت بعد 3 تا خلاصه بعد از چن ماه چون دوس
  داری بیشتر نعشه شی تا سیگار یا قلیون بهت حال بعده مصرفت میره بالا خلاصه ابرومون
  پیش رفیقام و دوستام رفته بود منی که هر شب مشروب میخوردم کترم به جای رسید روزی 6 تا ترا
  میخوردم تا اینکه تشنج کردم ی روز حدود 1 سال بود میخوردم تا تشنج کردم 1 هفته واقعا شرایط سختی داشتم
  ولی خداروشکر از بدنم الان رفته بیرون اگه خدا بخواد دیگه نمیخوام هیچ وقت رم سمتش در ضمن من الان
  که دارم پیام میزارم 20 روز بیشتر نیست که پاکم.

 103. حسن گفت:

  سلام، ترک ترامادول به این روش که تعریف میکنم بسیار آسان است. من زیر نظر پزشک متخصص در کشور نروژ ترامادول را بدون هیچ جایگزینی ترک کردم. ترک کردن ترامادول بستگی به میزان مصرف هر فردی داره. ولی دستور کلی آن به این شرح است. روز اول. ۲۵٪ مصرف را کم کنید و به مدت سه روز همین مقدار را مصرف کنید. بعد از سه روز مقدار مصرف را به نصف برسانید و یک هفته همین مقدار را مصرف کنید. بعد از یک هفته این مقدار را هم به نصف برسانی و چهار روز ادامه دهید. بعد از چهار روز بطور کامل مصرف را قطع کنید و با خیال راحت بدون هیچ واکنشی اعتیادتان را ترک کنید،،، موفق باشید.

 104. ف و ا گفت:

  سلام احرامات من بنده خاکی ازین دارو ۵سال استفاده کردم
  ولی خیل آسون ترکش کردم بخدا فقت فقت درمان این دارو
  تسمیم خود افرادست میتونه راحت بزاره کنار
  من خودم استفاده میکردم هیچ کسی نمیفامید چندین سال
  خودم همین جوری که شروع کردم همین جوری خیل راحت
  ترکش کردم خداره شکر
  ببینین این دواء کردن این نمیدونم درمانگاه اینا همش رای هل نیست فقت فقت خودش ترک کنه یا کومکش کن با هاش خیل آرام صوبت کن متوجه کنش بخدا متوجیش کن راحت ترکش مینه خاهرجان ازش طلاق نگیر خدارو خوشش نمیاد اگه ازین حالت دربیاریش هم خداره خوشش میاد هم شوهرت که تو باهاش کومک کردیش موفق باشی خاهر زندگی شوهراولست
  یادت باش باطلاق گرفتن هیچ عوز نمیشه کومکش کن موفق میشی

 105. Tanha گفت:

  سلام
  تقریبا۲سال شیشه مصرف میکردم که الان ۶ماهه
  ترک کردم ولی الان ۲ماه نمیشه افتادم به ترا دوزم کمه
  روزی۲تا میخورم اونم ۱۰۰ موندم واسه ترکش راهنمایی کنین
  ۲۰ساله

 106. بهداد گفت:

  با سلام. من به دلیل اینکه از دوران دانشگاه با دوست های صمیمیم ترامادول مصرف میکنم و الان که ۳۴ سالمه و تمکن مالی هم بیشتر شده راحت ترم میخرم و مصرفم بالا رفته و چندین بار هم ترک کردم لازم میدونم تجربیات خودمو در اختیار کسانی که میخوان ترک کنم بذارم.
  اول از همه باید یه اراده بسیار بسیار قوی داشته باشین . به چیزهای با ارزش زندگیتون مثل پدر و مادر و بچه و همسر ..‌ فکر کنید که اگه مصرف این قرص رو ادامه بدین چه بلایی سر اونا در آینده میاد. تصمیم قطعی برای ترک اولین و سخت ترین مرحله از ترک ترامادول. دوم اینکه اگه مصرفتون بالاست و مثلا روزی ۲ یا۳ یا ۴ قرصه به‌راحتی در کوتاه ترین زمان به روزی یه قرص میرسین. ولی بعد از اون یه مقدار سخت تر میشه. هر روز از یک عدد قرص مقدار بیشتری کم کنید وقتی به نصف قرص رسیدید باید به مدت ۳-۴ روز هر روز نصف قرص رو مصرف کنیدو بعد به یک چهارم قرص می‌رسید. وقتی دوز پایین میاد اسهال و دردهای خاص که اصلا شدید نیستن میاد سراعتون که اون اراده رو اینجا لازم دارین. سعی کنید تو مدت ترک برای خودتون سرگرمی به وجود بیارین. مهمونی برین مهمون دعوت کنید ، فیلم ببینید ، تلویزیون نگاه کنید و برنامه های این مدلی. سعی کنید تو مدت ترک اصلا مسافرت نرین چون ممکنه با دیدن صحنه های جذاب به دلیل اینکه لذت بیشتری ببرید مجددا مصرف کنید. خیلی جالبه که من دو سه تا مسافرت تو زمان مصرفم داشتم و همش تو هتل دراز کش بودم و میخوابیدم و تمام روز رو از دست میدادم. ترک این قرص کاملا شدنی و یه مقدار سختی داره. وقتی پاک شدین متوجه میشین زندگی چقدر زیباست. چند روزی که مصرف رو به کلی کنار گذاشتین وسوسه میشین که دوباره برین سراغش. ولی به خماری ها و عوارضش فکر کنید. خیلی جالبه که من میبینم بعضی دوستان برای دیر انزالی مصرف میکنن در صورتی که این قرص کاملا با میل جنسی مبارزه میکنه و تمایل شما رو به همسر و یا شریک جنسی از بین میبره. ضمن اینکه این قرص به شدت بعد از ترک یا کاهش مصرف افسردگی و نا امیدی به همراه داره. برای همینه که عرض میکنم به دورهمی ها برین. امیدوارم که همه موفق باشن

 107. H.sh گفت:

  سلام
  من ه‍شت سال ترامادل مصرف کردم و تا روزی هشتا دویست هم میخوردم،خیلی کارا کردم واسه ترک کردن از ب۲ گرفته تا متادون و شربت تریاک و جاییکه فکر کنید قرص اعصاب،ولی یه روز قسم خوردم که تمومه دیگه
  تو همون خونه خودمون ولی به سختی گذاشتم کنار یهو قطع کردم،ولی تشنج کردم و بردن بیمارستان
  نزدیک ۳ روز تیکهای شدید میزدم
  الان خداروشکر نزدیک دوساله هیچ چیزی مصرف نمیکنم حتی استامینافن کدئین
  ولی پیشنهاد میکنم یهو قطع نکنید چون بشدت تخریب میکنه و اگه میتونید تحت نظر بزارید کنار

  • Arash.s گفت:

   چهارسال بودداشتم میخوردم روزی ۷تانصف میخوردم الان خداروشکر دلو زدم ب دریا چهارروزی هس نمیخورم فقط نمیدونم بی خوابیش چیکارکنم راه حل

 108. سید گفت:

  باسلام خدمت دوستان
  لطفاً عزیزان اگر کسی چیزی می‌نویسه بدانید که آرزوی بی پناهی وبی کسی است که کمک میخواد چون درکشورمااکثرا برای کسب درآمد و… لطفاً یک لحظه خودتوبگذارجای اون ببینید چه حسی داره بعدخواهشا اگر خواهری اگرهمسری تقاضای کمک میکند باعث ازبین رفتن زندگی دیگران نشید که این دنیا چرخ فلکه یکروزی یک جایی کارکه کردی یا حرفی که زدی اگرباعث هراتفاقی شده باشد خودت به همون گرفتار خواهی شد پس بیاید همدیگرراکمک کنیم تا باعث خراب شدن زندگیهابشیم امیدبدهیم راه جلوپاهاش بگذاریم نه اینکه بگوییم بروطلاق بگیر

 109. توحید گفت:

  سلام
  من به خاطره مشکل زود انزالی دو سه روزه ترامادول مصرف کردم الته سرجمع ۲ تا ۲۰۰ میل کمکم اگه برم تست مثبت میشه؟

 110. لیلا گفت:

  سلام بدون نسخه ام میشه تهیه کرد؟

 111. سحر گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه و الان نزدیک تقریبا۳ ماهه که با دوستام جمع میشیم.. تو ۱ ماه اول هفته ای ۲ بار تریاک کشیدیم و و ماه بعد هفته ای ۲ بار قرص های دست ساز جیسینگ خوردیم که عین نشگی تریاک رو داره دهان رو خشک میکنه و خارش میاره و تو این ماه هم ۱ بار تو هفته ۱ جیسینگ خوردم و ۱ بار هم تو این هفته یه ترمادول ۲۲۵ خوردم
  این شیطنت ها مداوم نبود و هربار از ترس معتاد شدن بعد ۳ یا ۴ روز ی کاری میکردیم اما چیزی که برام عجیبه خماری ۳ یا ۴ روزشه بنظرتون معتاد شدم؟؟؟

 112. م... گفت:

  من نزدیک ۸ سال پیش خوردم البته به پیشنهاد هم الاسلام خب حس خوبی داشت ولی بعدش عوارضشو خوندم و توهمکلاسیان دیدم مثلا تو خواب دست و باهاشون میپرید…خیلی لاغر شدن و اعتیاد پیداکرده بودن هرروز میخوردن …..قسم خوردم که دیگه نخورم و خداروشکر نخوردم دیگه

 113. حال خراب گفت:

  به هیچ عنوان مصرف نکنید فقط همین میتونم بگم تمام
  بار اولم بود و دو روز گذشته و هنوز گیجم هرچی میخورم میارم بالا حتی آب
  لطفا نخورید

 114. Aida گفت:

  پدر من حداقل دوساله که هر روز ترامادول ۱۰۰ مصرف میکنه ، سنش بالاست و هرچقدر باهاش صحبت میکنیم گوش نمیده. همیشه درحال چرت زدنه و یه مدته حتی نمیدونه داره چی میگه و چیکار میکنه. میشه به عنوان اعتیا د توی کمپ بستریش کرد یا گزارش داد؟ مطمئن نیستیم کنار این قرص مواد دیگه ای مصرف میکنه یا نه.

 115. امید دوباره گفت:

  سلام
  من یه معتاد حرفه ای هستم.
  جوری که اگر کسی منو نشناسه فکر می‌کنه ورزشکارم.
  همه چی مصرف میکنم از شیشه و هرویین ومتادون گرفته تا گراس وحشیش وشیره.
  الان چند ماهی هست که چیزی مصرف نمیکنم چون دیگه بهم حال نمیدن.
  کلا هر معتادی تا تو زندگیش هدف و انگیزه نباشه برای ترک سراغش نرین چون اوضاع بدتر میشه.
  معتاد خودش می‌دونه مشکل داره حتی اگر همه چیز هم از جیبش دربیاری باز انکار می‌کنه.
  اگر خواستید کسی رو ترک بدین اول بفهمید برای چی مواد مصرف می‌کنه.بعد جوری باهاش حرف بزنید که احساس شرمساری
  نکنه سپس ازش بخواین خودش یه راه حل بده بجای اینکه مجبورش کنید ترک کنه.
  به شخص معتاد بفهمانیم که برای شما اهمیت دارد، بیشتر معتادان بخاطر طرد شدن ترک نمیکنن
  از خداشونه بقیه باهاش بد بشن تازه اونوقت برای کارهای بدش بهانه داره.
  بهش نگین برای همیشه بزار کنار بهش بگین واسه یه ماه یا یه هفته ترک کن بعدش اگه دوست داشتی دوباره مصرف کن.
  هر معتادی یه ماه پاک بشه با مدیریت درست برای همیشه می‌تونه ترک کنه.
  خلاصه اول دلیل مشکل رو پیدا کنید بعد حلش کنید.

 116. Sa30 گفت:

  متادون
  وقتی شروع کردی خدا نکنه مصرف روزانت از ۸۰ الی ۱۰۰ برای یه مدت طولانی بگذره
  برا ترکش ۲۱ روز زایمان طبیعی باید بکنی هر روز میزایی یادمه فقط یچیز منو تو مسیر برا ترک این لعنتی با اونهمه درد و بیخوابی بی قراری نگه داشت.
  یا پاک میشم یا میمیرم تو مصرف و یه معتاد نمیمیرم اگه قراره بمیرم یه جوون سالم میمیرم.
  گفتم شاید بدردتون بخوره این دکلمه صدای ذهنم بود

 117. محمد گفت:

  دوست عزیز فقط زیر نظر دکتر و در کلینیک این اتفاق میفته ‌ . اول خودتون دوم اون مرکز ، بنده چندین ماه هست پاکی دارم ، دوز مصرفیم روزی یه خشاب ۲۲۵ بوده . پس شک نکنید شدنیه ، تنها کافی کمی صبر‌و تحمل داشته باشید و کمی خواست و اراده

 118. فاطمه گفت:

  سلام من يك مادرم
  امشب پسرم كه نوزده ساله هست بهم گفت من ترامادول ميخورم من الان بايد چيكار كنم دنيا رو سرم خراب شده
  ترو خدا منو راهنمايى كنيد به پدرش بگم چيكار كنم؟؟؟؟

 119. ممدو گفت:

  داداش اصلا نیازی به ترک کردن نیست،من روز اول مرض نداشتم مصرف کنم که الان بخوام ترکش کنم،اتفاقا کسی که استفاده نکنه جاهل از دنیا میره بنظرم..
  سالهاست هر موقع حسش بیاد بالاخص آخر هفته‌ها میزنم، نه شور شور نه بی نمک بی نمک
  شیش روز در هفته کار کن ، یه شب در هفته حال کن،، نه سیخ میسوزه نه کباب،،،،دوزتم رو همون قدری که روز اول بوده تا صد سال میمونه…
  چرا باید الان حال نکنیم که پیر که شدیم حسرتشو بخوریم…
  هر کس موافقه یا علی…..

 120. ممدو گفت:

  سلام
  من ده، دوازده‌ساله که آخر هفته‌ها نعشه میکنم
  اغلب با قرصه،حالا بعضی وقتام شیره و تریاک
  همیشه هم بر همین اصول معتقد بودم که فقط آخر هفته‌ها بزنم ، دوز مصرفیمم همونه که ده سال پیش بود ، فقط اون موقع اگه ترا رو میخریدی ورقی دو هزارتومن ، الان میخری ورقی صد هزارتومن….
  هیچ وقتم خمار نشدم
  به نظرتون بذارم کنار یا همین روند و ادامه بدم هنوز حال کنم….؟؟؟؟

 121. معصومه گفت:

  خب لعنتی ها چرا یه همچین دارویی رو تولید میکنید یا اگر تولید نمیکنید چرا وارد میکنید . مگه مرز دارید . میدونید چندتا جوون با همین داروی لعنتی به زندگی خودشون پایان دادن . برای درمان درد چیزای دیگه ای هم هست . به خدا فقط ترامادول اروم نمیکنه .
  توروووخدا از این دارو ها ندید تو بازار
  نکنید
  یا اگر هست انقد خریدش راحت نباش

 122. Omid گفت:

  ۴روز مصرف نکنه کامل حالش خوب میشه شاید توی این چند روز بدن درد داشته باشه یا پرخاشگر بشه چون عوارضشه ولی میتونه قهوه کافئین بالا بجاش بخوره تا بتونه بهتر تحمل کنه و فقط ۴ تا ۵ روز نخوره از بدنش دفع میشه و مایعات زیاد بهش بده و دیگه صبحا سرحال و بدون اعصاب خوردی روزش رو آغاز کنه و منم خودم تجربه کردم ک میگم الناز خانم

 123. نسترن گفت:

  من به تازگی متوجه شدم در تخت پسرم قرصی پیدا کردم بعد کلی اینور اونور نشون دادن یک آزمایشگاه آزمایش کرد و کفت ترامادوله. نمیدونم الان چقدر مصرف می کنه. ولی حرکاتش غیر طبیعیه یا زیاد می خوابه یا دست و پاهاش می پره.یا چرت می زنه. یا گاهی سرخوشه و زیاد حرف می زنه .کیفش رو گشتم یه ماده سبز رنگ هم پیدا کردم.لطفا راهنمایی کنید چطور نجاتش بدم

  • Kush گفت:

   اونکیشم ماریجواناس ، باهاش دعوا نکنید بد رفتاری نکنید سعی کنید کمکش کنید ببینید مشکلش چی بوده که مصرف میکنه

 124. سورنا گفت:

  من یه قرص کپسولی خاکی رنگ از عطاری گرفتم و ۶ سال استفاده کردمش ،من با اسم قرص تاخیری گرفتمش و چندباری هم بعد از مشروب مصرف شده و اگر ترا داشت نباید اوردوز و … میشد ؟ در کل گذاشتمش کنار ولی برای تاخیری خیلی خوب بود . چندتا چیز رو قاطی کرده بود . نعوظ رو هم یه گوچولو سخت تر میکرد.

 125. وحید گفت:

  سلام پارسا.من الان حدود ده ساله ک مصرف میکنم و دقیقا هم مثل تو شروع شد.ولی متاسفانه ب روزی ی خشاب ۲۲۵ میلی‌گرمی و حتی بیشتر از ۱۵ عدد با این دوز رسید.الان یکم کمش کردم ولی نمیتونم بذارمش کنار.چون هم از خماریش میترسم و هم از اینکه بدون این لعنتی زندگی کردن واسم امکانپذیر نباشه.چون تو زندگی مشکلات خیلی زیادی دارم.از طرفی از نظر مالی هم بشدت در مضیقه‌ام.
  ولی نمیتونم ترکش کنم.ازش خسته شدم ولی نمیتونم مصرف نکنم.میشه بگی چطوری دقیقا این لعنتی رو گذاشتی کنار؟میخوای شماره تماس بدم باهم بحرفیم؟اگه اشکالی نداره

 126. امیرحسین گفت:

  آره راحت میشه ترک کرد ولی ای کاش هیچ کس نره سراغ این لعنتی

 127. غیر مستقیم گفت:

  سلام کسی می دونه چه دارویی کمک میکنه؟ همه رو امتحان کردم

 128. حجت حسینی گفت:

  وابستگی به هر چیزی یا شی یا کسی که نشه بدون اون زندگی کرد و انسان رو دچار بحران کنه اعتیاده.قرص هم ازون دسته وابستگی هاس که گاهی خودسرانه و از سر لذت و تفریح و عدم اگهی و شناخت انسان رو دچار میکنه که بحث اعتیاد دارویی و فیریکیش کنار بدتر از اون اثرات مخرب روحی و روانی اونه. اولین قدم پذیرش این وابستگی هست و دومین قدم اعتماد به نفس و سومی اراده و عزم جدی و اقدام
  که قطعا و بدون تردید شدنی و البت زمان بره

 129. Erfan گفت:

  دارم کنترل شده تفریحی مصرف میکنم عالیه

 130. کوشی گفت:

  منم روزی 5 تا 225 میزدم ، اول هر سه روز دوزمو 50 میل کم کردم ، به صد میلیگرم که رسید با کمک یک سری داروی روانپزشکی گذاشتم کنار ، واقعا اونقدر ها هم سخت نیست فقط باید بخوای ، یکمی بیخوابیو بیقراری داره که با قرص هایی که میدن خیلی کم میشه

 131. جواد گفت:

  سلام دوستان
  من از سن ۱۶ سالگی تا الان که ۲۲ سالمه قرص مصرف میکنم دوسال اول کلونازپام دوباره از سن ۱۸ سالگی تا الان فقط ترامادول مصرف میکنم دوس دارم ترک کنم ولی از این میترسم که دوباره برم سراغ کلونازپام اونایی که مصرف کردن میدونن چقد ضرر داره کلا توهم میزنی حتی یه مدت خانوادم فک میکردن جنی شدم پیش چندتا دعا نویسم رفتن بغییر توهم رو اعصاب و روان تأثیر منفی زیاد داره خواهشا شماهایی که تو این فاز بودینو ترک کردین بگین چیکار کنم بخدا خسته شدم

 132. محمد علی مددی گفت:

  میگن دوتا تزریقی هروئین وقتی بخوان همدیگر رو نفرین کنند میگن الهی قرصی بشی

 133. مهر گفت:

  سلام من تریاک و گاهی شیره مصرف میکنم،، گاهی که پول و مواد ندارم صبح 1/4 قرص ترامادول 200 مصرف میکنم و عصر هم همین مقدار اما میخوام کاملا پاک بشم لطفا راهنمایی کنید

 134. هم سایت گفت:

  سلام خوبید.من سال ها در خصوص ترامادول تحقیق کردم اگر مصرف یکبار این قرص انجام بشود امکان سایکوز (روانی شدن) هست. مرسی از مطلب خوبتون اگر بتونید در خصوص بقیه مواد های مخدر هم بگید ممنون میشم

 135. Mohsen گفت:

  سلام
  برای زودانزالی مصرف دوز پنجاه اونم هفته ای یک بار ممکن هست اعتیاد بیاره؟
  ممنون میشم جواب بدید

 136. Life2020 گفت:

  از تجربه شخصی خودم و افرادی که به بیماری اعتیاد گرفتار شدن میگم…
  ۱-چرا به سمت مواد حالا چه سنتی (شیره/تریاک) و چه شیمیایی(قرص ترامادول و متادون)
  تجربه شخصی خودم و اکثر عزیزان که به این دام گرفتار شدن اولش بخاطر سکس(انزال رو به تاخیر بندازیم) که با مصرف هر نوعی از این مواد که اشاره کردم بخصوص ترامادول افراد بسمتش جذب میشن من خودم تو سن ۱۸ سالگی به پیشنهاد یکی از دوستان از ترامادول استفاده کردم خب نتیجه شد و همون نئشگی(سرخوشی پر انرژی بودن) و یکسال اول فقط موقع سکس از ترامادول استفاده میکردم به مرور زمان دیگه تنها فقط بخاطر سکس نبود برا پرکاری برا شب بیداری برا رانندگی برا غم برا درد برا هزار یه چیز دیگه که بعد از ۱۱سال پی بردم که فقط خودمو گول زدم و بهونه برا مصرف. تو اون مدت هیچ وقت روزی بیشتر از یدونه۲۲۵ نمیخوردم چون میدونستم دوز که بره بالاتر اعتیاد و وابستگی میشه بیشتر شدیدتر تا به یجا رسیدم که قرص بهم حال نمیداد و یجورایی ترس این وابستگی اراده ترک کردن رو ازم گرفته بود که بزارم کنار په اشتباه دوم این بود بجای فکر چاره رفتم سمت سنتی که مثلا این گیاهی و عوارضش کمتر خب طبق معمول شخص مصرف کننده همیشه تو ذهن خیالش کار خودشو توجیح میکنه په این شد که دستم به دسته بافور گره خورد شروع کردم با هفته یبار کشیدن خب نتیجه شد جنس جدید نوع جدید و تجربه جدید و طبق همیشه هر چیزی که اولش امتحان میکنی بهت کیف میده یه ۳ماه اول با همون هفته یبار قانع میشدم رفته رفته از اونجای که ذات آدم حریصه پس شد دوز رفت بالا هفته دوبار هفته سه بار و دیگه هر روز هر روز و طوری بود که اگه یروز نمیکشیدم نمیتونستم کار روزمرگیم انجام بدم از اونجای که بافور محفلی میخاد زمانی و مکانی گفتیم چیکار کنیم چیکار نکنیم و بازم اشتباه رفتیم سمت شیره کشیدن که چون نسبت به بافور زیاد مکافات نداشت با یه پیکنیک یا هیتر فندکی ماشین کار جور میشد و باز همون پروسه همیشه جنس جدید کیف جدید ولی تموم اینچیزا فقط همون اوایلش کیف داره…اینایی که گفتم نه افتخار داره نه کلاس فقط گفتم که بدونید من خودم همه این راهو رفتم و همش ختم میشه به تباهی سیاهی بدبختی اینکه نمیتونستم یه مسافرت ساده با خانواده برم اینکه همیشه اولین چیز که فکر و ذکرته جای خمار حیرون نشی من با وجود اینکه نه مشکل مالی داشتم برا ادامه مصرف و نه به زور اجبار کسی واقعا ازش خسته شدم چون برده و اسیر دست افیونی فرقی نداره چه قرص باشه چه سنتی قرص شاید نئشگی ارزونی باشه نسبت به تریاک و شیره ولی بشدت به بدن مغز و اعصاب صدمه میزنه همینجور مواد هم علاوه بر اینکه پولت که حق خونوادته داری دود میکنی جوونی و سلامتیت هم نابود میشه مخصوصا جنسای الان که همش با چسب سرب روغن سوخته هزار کثافت دیگه قاطی میکنن… سخن بسیار هست ولی دوستان هیچی به اندازه پاکی و سلامتی ارزش نداره منی که تو مدت ۱۱سال همه اینا رو امتحان کردم دارم میگم تهش نابودی خودتون و زندگیتونه اگه مشکل زودانزالی دارین که ۹۰درصد مصرف کننده بخاطر همین مشکل شروع کرده مشکلتون راه و چاره داره من به لطف خدا ۲ساله پاکی دارم هم مواد و هم سیگار که واقعا یچیز مزخرفیه رو کنار گذاشتم بدون هیچ بستری و راحت‌تر از اونچیزی که فکر میکردم از بردگی افیون و دخانیات خلاص شدم شرمنده کامنتم طولانی شد هر دوست عزیزی مشاوره راهنمایی خواست جهت ترک به تلگرام پیام بده انشالله خدا توفیق بده بتونم قدمی مثبتی بردارم
  یا حق

 137. Life گفت:

  من بشخصه هم ترا و متا که بدترینش متادون برا ترک کردن و هم تریاک و شیره که باز شیره سختترین برا ترک کردن هست استفاده میکردم در وهله اول بدونید اراده خود شخص بر تمامی مخدرا عالم برتره روی صحبتم با تموم عزیزانی که میخان ترک کنن اول از همه با وجدان خودتون صداقت داشته باشین وقتی با خلوص نیت از ته دلتون از خدا بخاین که از بیماری اعتیاد خلاص بشین مطمئن باش کمکت میکنه
  در مرحله اول هر نوع موادی حالا چه قرص چه انواع مخدر دیگه اگه دوز مصرفتون بالاس پیشنهاد میکنم به یکباره قطع نکنید ظرف بازه زمانی ۱۰ روزه مصرف خود تدریجی به یک سوم کاهش بدید تو این مدت ۱۰ روز حتما حتما نرمش و ورزش هوازی انجام بدین که بدن آماده بشه برا دوره ترک که درد کمتری احساس کنید(تو مدت ده روز به هیچ وجه ورزش و حرکات هوازی سنگین نزنید باعث گرفتگی عضلات بشه)
  شروع دوره ترک:
  دمنوش گیاهی مخصوصا بابونه،گل گاوزبون…شیر که برا سم زداهی بدن فوقالعادس استفاده کنید خوردن قهوه توصیه میکنم از لحظه ای که درد و بیخوابی اومد سراغتون اینجا اراده شماس که برتری داره به هر چیزی یادمه موقع که مصرف رو قطع کردم روز اول اوکی بودم از شب دوم درد بیخوابی اومد سراغم ۳ نصف شب لباس ورزشی میپوشیدم شروع به پیاده روی ۱ساعت اول گرم میکردم ۲ساعت بعدش چنان میدویدم و هوازی میزدم که هرچی زهر مورفین تو بدن بود با تعریق کردن میزد بیرون ‌و بعدش دسترسی به دریا داشتم با نیم ساعت یا یک ساعت شنا کردن هم خستگی از بدن خارج میشد و هم شنا برا ریکاوری بدن عالیه بعدش که برگشتین خونه از شدت خستگی راحت بدون درد خوابتون میبره خدارو شاهد میگیرم پروسه ترک کردنی که تو شرایط عادی شاید دوهفته طول میکشید اونم با درد من طی۳ روز گذروندم با کمترین درد و خماری و خدارو صدهزار مرتبه شکر میکنم و بعد از اون چهارتا از دوستای خودم که گرفتار اعتیاد بودن از همین طریق ترک کردن انشالله آرزوی سلامتی برا همه یا حق

 138. رضا گفت:

  سلام من 31سالم 13سال ترامادول میخورم دو یا سه دفعه تشنج کردم یه مدت زیر نظر روانپزشک بودم دارو زیادی نوشت برام همراه اون بخورم ولی نتونستم ترک کنم دارو دکتر بعد مدتی خودسرترک کردم الان روزی یک تا یک نیم ورق بسته باحالم مصرف می‌کنم نمیتونم ترک کنم حافظه کوتاه مدتم داغون شده هیچی یادم نمی‌مونه خیلیی شدید پرخاشگر شدم جوری اصلا کنترل ندارم کارم هم مهندسی الکترونیک هست مجبور شدم مغازم جمع کنم چون دیگه حوصلم نمی‌کشه به نظر شما من میتونم ترک کنم مثلا میترسم بعد ترک عوارض ها نشون بده مثلا میگن مثل سرطان روده این چیزا من ترک کنم بدتر بیماری ها شروع نشه منظورم این عادت کرده بدنم ترک اون اسیب نزنه بهم

  • امیرحسین گفت:

   رضا جان فدات شم منم مثل شما حافظه کوتاه مدتم ندارم تازه من ترک کردم باید قوی باشیم یک بار برای همیشه باهاش روبرو شیم به روده معدت هم فکر نکن حتما به سایت انجمن 12قدم سر بزن و نزدیکترین جلساتش شرکت کن کمکت میکنن

 139. آرش گفت:

  سلام دوستان.
  مصرفم روزی ۸ تا ۲۰۰ بود که به مدت ۲ هفته با کم کردن دوز تدریجی راحت و بدون درد ترک کردم، الان ۱۶ روز پاکم خدا رو شکر

 140. امیرحسین گفت:

  سلام دوستان عزیزم منم مثل همه شما اول تفریحی شروع کردم بعد دیدم 11 سال دارم باهاش میسوزم، من از سر نداری مجبور به ترک در خانه شدم اگر شما پول دارید حتما با کلینک های ترک اعتیاد معتبر و کار درست مراجعه کنید. اول از همه یهو کنار نزارید به اصطلاح یابویی اول از همه کم کنید یذره یذره و صبور باشید هر هفته تا 25 میل برسونید بعد وارد دوره ترک کامل بشید من خودم کم کردم ولی اشتباه کردم و یکم عجول بودم و زودتر کنار گذاشتم شما باید در این راه صبور باشید اینطوری راحت تر میتونید بعد از قطع مصرف دوران رو بگذرونید و اینو بدونید حتما قبل از ترک یا بعد به جلسات انجمن 12 قدم مراجعه کنید بسیار کمکتون میکنه تا بعد قطع مصرف با بیماریمون کنار بیایم چون شخص خودم بعد ترک 60 درصد انرژی کاذب و سرخوشیم از بین رفت و تنبلی میاره و ضعیف میشد ولی باید قوی باشید قوی باشید باید یک بار برای همیشه باهاش رو برو بشید و چشمون به جامع و اطرافمون بیشتر جمع میشه و سختیهای خودش رو داره که با مراجعه به انجمن 12 قدم و کار کردن و گوش کردن میتونیم خودمون رو جمع کنیم. خواهشا ورزش کنید خیلی کمک میکنه شخص خودم با ورزش کردن سبک و ویتامین ث و چای سبز و هر موقع که استرس و اظطرابم بالا میره گیاه اسطوقدوس برام مفید بود البته دوستان هر بدنی فرق داره ولی ویتامین ث و اسطوقدوس کمک کننده هستند و منی که دارم اینو مینویسم 73 روز پاکی دارم از خدا میخوام به همگیمون صبر سلامتی ارامش انگیزه رو برای هممون خواستارم و بدونید خدا همه ما بچه معتادا رو دوست داره، خدا رو هر روز صدا کنید و توکل کنید به خودش.

 141. Milad گفت:

  سلام رفقا
  من میلاد یک معتاد ۴سال و ۸ماه و ۶روز پاکی
  اگر تمام اشتیاق و حال خوب به مواد یا قرص رو دیگه نداری و از ترس خماری میزنی یعنی دوران طلایی تموم شده
  و رو به سقوطی
  به خودت بیا امتحان کن نترس
  نمیمیری
  آخر آخرش اینه میرسی همینجا ک الان هستی مگه بالاتر از سیاهی رنگی هست؟!
  انشالله پاک شدی دست یکی دیگ رو بگیر

 142. آبی گفت:

  سلام،خدا لعنت کنه کسی که این قرص رو ساخت تو یک سال هم چیز من رو گرفت،انرژی غیرت شادابی کاری بودن پول پس انداز ،ترا قرصی هست که به مرور آدم رو عار بی خیال و بی غیرت می‌کنه فقط کسانی که مصرف کردند می‌دونن چی میگم،هرکی هم میگه تفننی مصرف می‌کنه غلط کرده و مطمن باشه به راحتی می‌ره تو پاچه اش،ولی خداروشکر الان گزاشتم کنار خیلی وقته حتی از خوردن قرص مثل سرماخوردگی هم حالم بهم میخوره واصلا هیچ قرصی استفاده نمیکنم حسی که بعد ترک این قرص کثافت داری غیر قابل باوره انگار تازه از شکم مادر متولد شدی بقرآن الان هرچیزی رو از دست دادم دارم دوباره بدست میارم مثل انرژی شادابی خواب خوب اعتقادات خانواده درلحظه زندگی کردن،یک جا خونده بودم تا بااین باور نرسی که معتادی ومعتاد شدی نمیتونی ترک کنی،پس تو هم باید باور کنی که معتادش شدی چه یک دونی میخوری چه ده تا چه یک خشاب،از خدا کمک بگیر ،یک دفتر چهل برگ یا یک دفترچه یاداشت بردار یک خودکار بیک هم بگیر شروع کن به نوشتن که چی بودی چی شدی چه چیز هایی رو این قرص ازت گرفت و چه چیزهایی رو بهت داد مثل قیافت رو و چهرت رو گرفت و لاغری و صورت خشک بهت دادمثل کاری بودنت رو گرفت بی عاری رو بهت داد امثال این هاو بخش دیگه ای از دفترچه دردها و بیقراری های دروان ترک آت را بنویس تا بعد ترک بخونی و برات عبرت بشه ،پس اول باورکن که تو معتاد قرص هستی و بعد شروع کن به کم کردن دوز وهر دورز یک نصف ازش کم کن تا به صفر برسی اگر دوز مصرفی آن دوتا سه تا هست یک چهارم هر دورز کم کن وقتی به صفر رسیدی از روز اولش تا نهایت چهار پنج روز یک کم بی تاب و بی قراری در این دوره از ژلوفن قرص دیکلوفناک شیاف دیکلوفناک میتونی استفاده کنی بسیار آب بخور اگر بتونی روزی چهار لیوان چای سبز حتما استفاده کنی عالیه چون سم زدایی عالی داره یک هفته اگر سرکار نری عالیه استراحت مطلق عالی بعلاوه نیم ساعت پیاده روی حالت تند،هر چهر روز یک آمپول نوربین بعلاوه اگر درد اذیتت می‌کنه دوش آب سرد یا ولرم حتی اگه شده روزی دوسه بار،اگر شب مشکل خواب داری دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطب یک ساعت قبل خواب درهر صورت من زیاد از دردهای ترک نگفتم که چی کشیدم تا کسی ناامید نشه در ضمن سایتی که من رو نجات داد درود زندگی بود یک سرچ ساده بزن درود زندگی سعی کن نظرات رو همش رو بخونی بهت امید میده و تاثیر مثبت برای تر کردن بهت میده کمکی اگر کسی خواست بنده حقیر درحد دانشی که بدست آوردم میکنم «الهی وربی ومن لی غیرک»(خدایا من به جز تو چه کسی را دارم)

 143. ولی گفت:

  سلام، من ۲۶ سالمه ، سری کارم یی دوستی داشتم ، فکر میکردم دوست ام هست ، بچه زاهدان بود ، جوات بود ازدواج هم کرده بود ، ولی برعکس ، از دشمن هن بد تر بود برام ، من باوجود که زندگی سختی رو پشت سر گذاشتاندم دچار هیچ یکی ازین لعنتی ا نشده بودم ، مثل سیگار ، قرص یا هر چیزی دیگری ، ولی یی روزی این پسر برام یک چهارم قرصی داد به من که استرس و درد بدن تو گم میکنه ، منم چون واقعا از بدبختی‌های زندگیم دلم سیر شده بود اون قرص رو بیدون هیچ تحقیقی خوردم و حالم بهتر شد ، انگار فکر میکردم هیچ مشکلی تو زندگیم نبود، تا اینکه آهسته آهسته رفت به روزی ۵ عدد ۲۲۵ ، تا اینکه بعد چند ماه بدجور تشنج کردم ، این تشنج باعث شد کارمو از دست بوم، و همچنان زربات زیادی خوردم تو زندگی ، تا اینکهبا خودم تصمیم گرفتم ، یک بارگی ترک کردم بیدون اینکه دوز شو کم کنم ، با خودم قسم خوردم که دیگه این قرص لعنتی و امسال شو مصرف نکنم دیگی که تا امروز دیگه مصرف نکردم ، با خودم گفتم مهم نیست چی بلای بعد ترک این دارو میاد سرم ولی باید این کارو بکنم ، که الحمد الله کردم ، و پاکم تا الان ، یعنی واقیعت و بگم ، منو خدا کمک کرد ، مستقیم از خدا کمک خواستم و اونم صدام و شنید ، الان شرایط زندگیم خوب نیست ، ازدواج نکردم تا الان ، شرایط مالی خوبی ندارم ، ولی میدونم که الله میاد و یی کاری میکنه تو زندگی من ، همیشه امید به آینده دارم تا لحظه مرگم ، میدانم یی روزی همه چی بهتر میشه ، فقد باید صبر داشته باشیم بجای اینکه ازین دارو های لعنتی اسفاده کنیم ، بدون شک این دارو ها به مشکلات ما می افزاید و ما را تا حد مرگ می‌رساند.

 144. الی گفت:

  من برادرم مصرف می‌کنه هرویین و ترامادول
  اینقدر با استعداد و هنرمنده، خوش قیافه و هر چی بگم کم گفتم نه اینکه برادرم باشه نه .
  دوسال پیش می‌رفت کنگره بعد از یکسال گفت ترک کردم ولی ترک نکرده بود و ادامه داد . یکی از دوستاش رو میاره باهم مصرف میکنن مادرم دق کرده از دستش . ما داریم دیوونه میشیم چیکار کنیم چطور بگیم بهش
  حتی اجازه نمیده حرف بزنیم

 145. احسان گفت:

  سلام من 10ساله دارم ترامادول مصرف می‌کنم اوایل کم وکم بود ولی حالا رسیده به 800میلی کارگرم هستم ولی نمی‌دونم چجوری ترک کنم واقعا سخته برام لطفاً راهنماییم کنید ممنون

 146. علی گفت:

  من خودم چندباری مصرف کردم ، پدرم در اومد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *