هروئین چیست و چگونه بدست می آید؟

هروئین یکی از مشتقات خانواده مواد افیونی یا اپیوئیدها شامل ( تریاک، مرفین، کدئین ) میباشد که به مراتب از آنها قوی تر است و سریع تر از سایر مخدر ها عمل میکند، هروئین یا دی استیل-مرفین یکی از مشتقات نیمه مصنوعی مرفین است و با انجام تقطیر از مرفین تهیه میگردد، مرفین خود یک ماده ی طبیعی است و از عصاره دانه‌های درون تخمدان انواع خاصی از گیاه خشخاش استخراج می‌شود ولی یک تغییر شیمیایی جزئی در مولکول مرفین باعث به وجود آمدن هروئین بسیار قدرتمندتری میشود که  سریع‌ در چربی حل می‌شود و زودتر به ‌صورت متراکم‌ به مغز می‌رسد. از این‌ رو هروئین از لحاظ اعتیاد زایی، ماده بسیار خطرناکی است و وابستگی و اعتیاد شدیدی ایجاد می‌کند، ترک هروئین علاوه بر درمان جسمی نیاز به درمان روانی نیز دارد و ترک غیر اصولی آن باعث بروز عوارض شدیدی میشود، به همین جهت مشاورین روانشناسی و روانپزشکی، پزشکان و متخصصین علوم اعصاب شناختی، کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی همراه شما عزیزان در زمینه ترک هروئین و سایر مخدرها باشند.

حتما مطالعه کنید: ترک هروئین
هروئین

هروئین چیست و چگونه بدست می آید؟

تاریخچه هروئین

هروئین در سال 1874 توسط یک دانشمند انگلیسی ساخته شد، دانشمدان آلمانی با تحقیقات بیشتر در سال 1890 آن را به عنوان یک دارو معرفی کردنند، خواص اولیه هروئین به قدری شگفت آور بود که نام آن از کلیمه هیرو به معنی قهرمان اتخاذ شد، اما پس از آشکار شدن خاصیت اعتیاد زایی آن، این امیدواهی به نا امیدی تبدیل شد.

امروزه اگرچه با تلاش های فراوان از طریق وضع قوانین سخت‌گیرانه مختلف، برنامه های پیشگیری و ترک هروئین و اطلاع‌رسانی در مورد عوارض مصرف این مخدر، این ماده در بین جمعیت عمومی به‌عنوان یکی از مواد اعتیادآور خطرناک شناخته شده است، اما به دلیل تبلیغاتی که از سوی تولیدکنندگان و سودجویان بازار مواد ارائه می‌شود، همچنان هروئین یکی از شایع‌ترین موادی است که توسط مراجعین مرکز ترک اعتیاد آکسون مورد سوء‌ مصرف قرار می‌گیرد.

اگر فردی بخواهد مصرف هروئین را ترک کند، چه باید بکند؟

خوشبختانه امروزه، درمان های موثری برای ترک این مخدر خطرناک در دسترس قرار دارد، اما درمان زمانی موفق خواهد بود که توسط متخصصین این رشته انجام بگیرد و علاوه درمان های جسمی به درمان های روانی نیز پرداخته شود و خدمات درمانی اعتیاد همراه با رویکردی خاص به منظور پیشگیری از عود مجدد بکار گرفته شود.

ترک هروئین

ترک هروئین

ترک هروئین، کاری به شدت طاقت فرسا است و دریافت حمایت و ارائه مشاوره با متخصصین نقش به ‌سزایی در کمک به ترک هروئین دارد، پذیرش و بستری در مجهزترین و بهترین کلینیک‌ ترک اعتیاد تهران آکسون و گرفتن خدمات روانکاوی و مشاوره ی و دریافت خدمات شناختی رفتاری تا حد زیادی می‌تواند در ترک این مخدر و پیشگیری از عود مجدد آن تاثیر داشته باشد.

روش صحیح درمان اعتیاد هروئین، به چه صورت است؟

اولین مرحله ترک هروئین، سم‌زدایی و خارج ساختن اثرات ماده از بدن فرد مصرف‌کننده است که هدف اولیه آن کاهش علائم محرومیت تا آن‌جایی است که فرد با عدم حضور مواد در بدنش سازگار شده و سیستم‌های مغزی کارکرد خود را از سر بگیرند.

روش های درمان متخلفی برای ترک هروئین وجود دارد، اما متاسفانه امروز بسیاری از مراکز درمان اعتیاد از روش درمانی جایگزین یا متادون درمانی استفاده میکنند که نه تنها کمکی به فرد نمیکند بلکه عوارض زیادی نیز دارد.

اما روش ترک هروئین در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر نیست، بلکه حذف کامل مخدر است و برای درمان از ضد مخدرهایی استفاده میشود که کوچکترین خطر وابستگی برای فرد ندارد، این ویژگی باعث میشود تا فرد در کوتاه ترین مدت زمان به بهترین نتیجه که ترک بدون بازگشت است حاصل شود.

درمان اعتیاد به هروئین، چند روز طول می کشد؟

هروئین عملکرد بسیار سریعی دارد و اثر آن نیز از دوام بالایی برخوردار است و کمبود آن خیلی زود احساس میشود، به طوری که فرد مصرف کننده باید در فواصل زمانی مشخص از این مخدر استفاده کند، معمولا افرادی که هروئین را به صورت تزریقی مصرف میکنند، ممکن است تا چهار بار در روز اینکار را انجام دهند.

مصرف این مخدر سلولهای مغز را به حدی تحت تاثیر قرار میدهد که ممکن است علائم محدودیت از آن تا زمانی که مغز دوباره بتواند فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرد ادامه پیدا کند، بنابراین بهتر است که ترک هروئین تحت نظر روانپزشک و روانشناس متخصص انجام بگیرد، تا احتمال بروز عوارض علائم روانی به حداقل برسد، روانشناسان و روانپزشکان کلینیک ترک اعتیاد آکسون، آماده اند تا ارائه خدماتی، درمانی و مشاوره ای همراه بیماران عزیز و خانواده هایشان باشند تا ترک بدون هیچگونه عوارض انجام بگیرد .

کلینیک ترک اعتیاد

ترک هروئین

حال یکی از سوالاتی که ممکن است پیش بیاید این است که:

سم زدایی هروئین در مرکز ترک اعتیاد آکسون چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک این مخدر به مقدار مصرف و شرایط جسمی بیمار بستگی دارد، اما معمولا سم زدایی سریع بین ۲ تا ۳ روز انجام می‌شود و سم‌زدایی تدریجی بین یک هفته تا ۱۰ روز با مراقبت‌های ویژه کادر درمانی صورت می‌گیرد و  در صورتی که از دوز مصرفی بالا و در فاصله طولانی مدت از این ماده استفاده شده باشد، ممکن است دوره سم‌زدایی طولانی تر باشد

بهترین و سریع ترین روش ترک هروئین در کلینیک ترک اعتیاد آکسون :

با توجه به اینکه سم‌زدایی و دارو درمانی به‌تنهایی نمی‌تواند باعث ترک باشد، خدمات درمان اعتیاد، کلینیک  ترک اعتیاد آکسون انتخاب هوشمندانه و مؤثری است،  برنامه درمانی  بدین صورت است که بیمار بعد از سم‌زدایی و ترخیص، به درجه ای از آمادگی می‌رسد تا بتواند بدون داشتن علائم آزار دهنده محرومیت از مواد و با عملکرد ذهنی بهتر، وارد دوره‌های درمانی بلند مدت شود. این درمان‌ها که مصرف دارو تنها بخشی از آن را تشکیل می‌دهد، می‌توانند از سه تا شش ماه به طول بی‌انجامند که معمولاً به‌صورت سرپایی ارائه می‌گردند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که در صورتی که دارو درمانی بنابر نیاز فرد معتاد به‌خوبی با دیگر خدمات حمایتی از جمله مداخلات روان‌شناختی و مددکاری ترکیب شود، اغلب معتادین به هروئین قادر خواهند بود مصرف مواد را متوقف ساخته و به زندگی و کارکرد سازنده قبلی خود بازگردند.

در این مرکز از آخرین تکنیک‌ها و نوآوری‌ها برای درمان اعتیاد به انواع مخدر استفاده می کند، روش های درمانی ما، نتیجه همکاری علمی و تبادل تجربه با بیمارستان های پیشرو در جهان است.

ترکیبی از طرح‌های مختلف سم زدایی مواد مخدر، تکنیک های بازتوانی به طور مداوم ارتقا یافته، دسترسی به تجهیزات پزشکی مدرن و درمان دارویی بسیار موثر، ایمنی و ترک اعتیاد شما را تضمین می کند. کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مجموعه کاملی از متخصصان، جهت ارائه انواع خدمات از قبیل خدمات ترک اعتیاد، روانکاوی اعتیاد  جهت ترک و جلوگیری از بازگشت مجدد به سوی این مواد می‌باشد.

انواع هروئین کدامند؟

هروئین خالص پودر تلخ مزۀ بسیار نرمی است که معمولاً به رنگ سفید وجود دارد، اما این مواد به‌ندرت در دسترس همگان قرار گرفته و یا در خیابان‌ها به فروش می‌رسد. رنگ هروئینی که در دسترس افراد قرار می‌گیرد، ممکن است از سفید تا قهوه‌ای تیره متغیر باشد، این تغیر رنگ به دلیل ناخالصی‌ها و یا افزودنی‌هایی است که در آن وجود دارد. هرویین موجود در بازار معمولا ۱۰ تا ۱۵ درصد هرویین دارد و بقیه آن شیر خشک، نشاسته، پودر بی‌کربنات و پودر گلوکز، گرد گچ، پودر قند، کافئین، پودر برنج، آرد است.

مرکز ترک اعتیاد

انواع هروئین

بنابراین ممکن است ترکیب و میزان درجه خلوص مخدری که معتادین در هر بار مصرف می‌کنند، متفاوت از دفعه قبل باشد و اگر بنا بر عادت پیشین همان میزان از یک مخدر خالص‌تر را مورد مصرف قرار دهند، خطر داروزدگی (در اثر رسیدن بیش از حد مواد به مغز) و مرگ آن‌ها را تهدید خواهد کرد.

نوع دیگر هروئین، “قیر سیاه مکزیکی” است که در کشور مکزیک ساخته می‌شود و در غرب و آمریکای شمالی در دسترس است. این نوع هرویین مانند صمغ چسب‌ناکی است که به رنگ قهوه‌ای تیره یا سیاه دیده می‌شود، این مخدر را در تکه‌های پلاستیک و یا بادبادک‌های کوچک به شکل مخروطی بسته‌بندی می‌کنند و سر آن را با آتش می‌بندند تا آب به آن نفوذ نکند. وزن بسته‌ها مختلف هرویین پنج سانتی (یک گرم)، ربعی (یک چهارم گرم)، دو و نیم گرمی و پنج گرمی است.

حتما مطالعه کنید: تفاوت هروئین و کراک

هروئین چگونه مصرف می‌شود؟

مصرف هروئین به صورت تدخین یا کشیدن:

در این روش هروئین را که معمولاً حدود پنج سانتی‌متر است، روی زرورق می‌ریزند و از زیر با دستمال کاغذی لوله شده و یا تکه‌های مقوایی باریک که با کبریت آتش زده شده باشد، کمی حرارت می‌دهند و دود حاصل از آن را با استفاده از یک لوله باریک از راه دهان بالا می‌کشند، معمولاً این لوله باریک را نیز با تا کردن زرورق به طرفی که از جنس کاغذ است به‌دست می‌آورند و یا از لوله خودکار برای این کار استفاده می‌کنند.

استنشاق هروئین از راه بینی:

در این روش که معمولاً توسط معتادان غیرحرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، هروئین را روی کاغذ صافی می‌ریزند و به کمک اسکناس لوله شده آن را از طریق بینی بالا می‌کشند.

تزریق هروئین :

در این روش هروئین را با آب لیمو، جوهرلیمو و قرص ویتامین ث در قاشق حل می‌کنند و کمی حرارت می‌دهند، سپس محلول به‌دست آمده را با سرنگ تزریق می‌کنند که ممکن است به صورت عضلانی و یا وریدی (داخل رگ‌ها) استعمال شود.

مرکز ترک اعتیاد

نحوه مصرف هروئین

در تزریق وریدی، ابتدا معتادان از رگ‌هایی که جلوی ساعد دست‌ها نمایان است استفاده کرده، پس از آن‌که مدت طولانی از تزریق نقاط مختلف دست‌ها گذشت و دیگر این نقاط جواب‌گو نبودند، به ترتیب نوبت به پشت دست‌ها، ساق پا، گردن و در نهایت به بیضه‌ها می‌رسد که تزریق در بیضه‌ها آخرین مرحله این‌گونه معتادان است

تفاوتی ندارد که روش و نوع مصرف شما چیست، فقط کافیست تصمیم به ترک بگیرید، مشاورین، متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون، با دانش و تجربه ای چندین ساله آماده همراهی شما هستند، تا در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه که ترک بدون بازگشت است حاصل شود

مضرات مصرف مواد مخدر تنها به شخص مصرف کننده محدود نمی‌شود و از آن‌جایی که تزریق، شایع‌ترین روش مصرف است ممکن است باعث انتقال بیماری ها مختلف به سایرین شود برای مثال تزریق هروئین یکی از مهم‌ترین علل ابتلا و گسترش ویروس HIV و ایدز در کشور می باشد،  بنابراین ضروری است که کلیه اقشار جامعه به‌ویژه نوجوانان که در خطر بیشتری قرار دارند و والدین آن‌ها با این مخدر و ویژگی‌های آن آشنایی کافی داشته و با آگاهی از مضرات آن از خود یا فرزندانشان در برابر این ماده خطرناک مراقبت نمایند.

متاسفانه امروزه استعمال استنشاقی، در میان جوانان بیشتر از روش‌های دیگر مصرف هرویین شایع شده است که شاید دو دلیل عمده را بتوان برای آن ذکر کرد:

گریز از برچسب اجتماعی معتاد تزریقی بودن.

امن‌تر بودن این روش در برابر بیماری‌های عفونی نظیر ایدز یا هپاتیت.

اما جوانان باید آگاه باشند که این روش نیز عاری از خطر نبوده و همه روش‌های مصرف هروئین، علاوه بر آن‌که چنین ماده خطرناکی را وارد بدن می‌سازند، عوارض خاص خود را نیز به‌همراه دارند از جمله ناراحتی‌های تنفسی و مشکلات ریوی که بیشتر در اثر مصرف استنشاقی این مخدر ایجاد می‌شوند، بنابراین توصیه میکنیم هرچه زودتر اقدام به ترک هروئین کنید.

چرا افراد به مصرف هروئین وابسته می شوند؟

افراد مستعد در موقعیت‌های متعددی ممکن است  به مصرف هروئین کشیده شوند.

یکی از این الگوها، مصرف تفریحی یا آزمایشی هرویین به خاطر اصرار دیگران و اغلب، گروه هم‌سال است، اما نکته ای باید بدانید این است که فردی که به دلایل گوناگون یک‌ بار مصرف هروئین را تجربه می‌کند، ممکن است بارها و بارها به منظور تجربه احساسات خوشایند اولیه که آرامبخش قوی است، به شکل وسواسی و بی‌اختیار آن را مصرف کند.

در این حالت فرد به هروئین اعتیاد پیدا میکند و چون بدنش دیگر تحمل نبود مواد را ندارد، ممکن است به سه یا چهار مصرف در روز نیاز پیدا کند.

حتما مطالعه کنید: شدت اعتیاد آوری هروئین

در صورت مصرف هروئین چه اتفاقی می‌افتد؟

مصرف هروئین در ابتدا باعث بروز احساسات خوشایندی در فرد میشود، اکثر مصرف‌کنندگان هرویین، اغلب برای تجربه همین احساس زودگذر به مصرف مجدد گرایش می‌یابند.

اما این اثر کمتر از یک دقیقه دوام دارد و معمولاً نسبت به این حالت تحمل ایجاد می‌شود و در دوره‌های بعدی باید میزان بیشتری از هروئین مصرف گردد  تا بتوانند احساسات لذت‌بخش قبلی را تجربه کنند.

پس از مصرف هروئین برای مدتی که اثر دارو در فرد وجود دارد، احساس اضطراب، خصومت و پرخاشگری کاهش می‌یابند و احساس آرامش موقتی جایگزین آن‌ها می‌شود. اما پس از مدت کوتاهی این لذت جای خود را به درد می‌دهد چون علائم محرومت از مواد ظاهر می‌شوند، فرد باید برای رهای و اجتناب از این درد مجدد به مصرف هروئین روی آورد، در ادامه به برسی برخی از این علائم میپردازیم:

تعریق بسیار زیاد به‌حدی که تمام لباس‌های فرد خیس می‌شود

دانه‌دانه شدن پوست و سیخ شدن موها

آب‌ریزش شدید بینی و اشک ریزش

خمیازه کشیدن‌های شدید و پی‌درپی

گرفتگی و دردهای عضلانی

تحریک پذیری بیش از حد

از دست دادن اشتها

احساس سرما و لرز

بی‌خوابی

بی‌قراری

اسهال

چگونه می‌توان تشخیص داد که فردی هروئین مصرف کرده است؟

مصرف هروئین دارای عوارض و نشانه هایی است که پس از مصرف بروز میکنند، پیش تر در مقاله علائم مصرف هروئین، به بررسی کامل این علائم پرداخته ایم اما موارد زیر برخی از متداول ترین نشانه هایی است که در مصرف کنندگان هروئین دیده می‌شود:

ساکت شدن دردهای جسمانی که قبلاً از آن‌ها شکایت می‌کرده است

سرخوشی بیش از حد در زمانی که تازه مواد مصرف شده باشد

رخوت و سنگینی بعد از گذشت مدتی از زمان مصرف

فرورفتگی‌ها یا زخم‌های متعدد در بازوها و پاها

آبسه‌ها یا ورم‌های چرکی در سطح پوست

مردمک‌های ته‌ سنجاقی

خارش شدید پوست

تهوع و استفراغ

خشکی دهان

تعریق زیاد

تکرر ادرار

تنفس کند

حتما مطالعه کنید: مصرف هروئین و خارش بدن
کلینیک ترک اعتیاد

نشانه های مصرف هروئین

حتما مطالعه کنید: علائم مصرف هروئین

همچنین وجود برخی وسایل در محیط زندگی فرد نیز می‌تواند علامت مصرف هرویین در آن مکان باشد، از جمله:

قرص‌ها ویتامین ث، پودر جوهر لیمو یا آبلیمو که برای تهیه محلول تزریقی هرویین استفاده شده باشد

تکه‌های باریک مقوایی نیم‌سوخته که ممکن است برای حرارت دادن هروئین استفاده شده باشند

تکه‌های کوچک زرورق سوخته و یا دستمال کاغذی لوله شده که آتش زده شده باشد

بادکنک‌های کوچکی که دو سر آن‌ها بسته شده باشد (جهت حمل‌ونقل هروئین)

اسکناس‌های لوله شده که برای مصرف استنشاقی هرویین استفاده می‌شود

کیسه‌های کوچک نایلونی که ته‌مانده هرویین به آن‌ها چسبده باشد

نوار لاستیکی که برای بستن رگ‌ها هنگام تزریق به‌کار می‌رود

سرنگ مستعمل

برخلاف باوهای عمومی، ترک هروئین کار شخص و انجام نشدنی نیست، بلکه با حمایت درست و علمی مشاورین و برنامه درمانی متخصصین ترک اعتیاد، میشود به راحتی در مدت زمان کوتاهی، بدون درد و خماری، مصرف مواد مخدر را کنار گذاشت، متخصیین و مشاورین مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه،  آماده اند تا با ارائه خدمات درمانی و مشاوره ای همراه شما در زمینه ترک هروئین و سایر مواد اعتیادآور باشند، فقط کافیست با مشاورین ما تماس بگیرید.

نشانه‌های رفتاری هشدار دهنده مصرف هروئین کدامند؟

مصرف هروئین دارای نشانه های رفتاری زیادیست؛ پس از بهتر است خانواده ها با برخی از این نشانه ها آشنایی داشته باشند:

افت تحصیلی و از دست دادن علاقه نسبت به امور مربوط به مدرسه

تحریک‌پذیری و واکنش نشان دادن شدید در برابر انتقاد

از دست دادن علائق و مشارکت نکردن در فعالیت‌ها

چرت زدن در زمان‌های نامناسب مثلاً در میان بحث

بی‌میلی در برقراری ارتباط با دوستان یا افراد جدید

غیبت‌های مکرر و بی‌دلیل از خانه یا مدرسه

اجتناب از تفریح و سرگرمی و ورزش

عدم توجه به وضعیت ظاهری خود

تقاضای مکرر و نامعمول برای پول

تغییرات ناگهانی در خلق یا رفتار

از دست دادن توجه و تمرکز

حتما مطالعه کنید: تاثیر هروئین بر سیستم عصبی
مرکز ترک اعتیاد

نشانه های رفتاری مصرف هروئین

البته باید در نظر داشته باشید که هیچ‌یک از موارد فوق به‌تنهایی نمی‌تواند نشانه مصرف هرویین در نوجوانان باشد، بلکه باید همه شواهد و قرائن لازم موجود باشد تا بتوان این فرضیه را تایید نمود. در صورت تایید این مسئله نیز والدین باید هشیار باشند که برای فرزندانشان نقش حمایتی را ایفا کنند و با که والدین آن‌ها بی‌دلیل به آن‌ها مشکوک هستند و دائماً در تجسس موارد مربوط به سوء‌مصرف مواد در آن‌ها هستند.

اثرات کوتاه‌مدت مصرف هروئین کدامند؟

مصرف‌کنندگان هروئین اندکی پس از مصرف این ماده، غالباً احساسی از اوج لذت را گزارش می‌کنند که به‌صورت موجی سراسر بدن را فرا می‌گیرد.

معتادین این حالت که “فلش” یا “راش” نام دارد را شبیه ارگاسم کامل بدن توصیف می‌کنند، شدت این حالت بستگی به میزان ماده مصرفی و نحوه استعمال آن دارد. حالت “راش” در  مصرف هروئین معمولاً با احساس گرم شدن و غلیان پوستی، خشکی دهان و یک احساس سنگینی همراه است که ممکن است با تهوع، استفراغ و خارش شدید توأم باشد.

حتما مطالعه کنید: عوارض مصرف هروئین
کلینیک ترک اعتیاد

اثرات مصرف هروئین

پس از اثرات اولیه، معمولاً مصرف‌کنندگان برای ساعات طولانی خواب‌آلود و کسل می‌شوند؛ عملکرد ذهنی فرد به‌خاطر تاثیر هرویین روی سیستم عصبی مرکزی مختل می‌شود، کارکرد قلبی عروقی کند شده و در برخی افراد مصرف این ماده می‌تواند به واکنش حاد هروئین منجر شود. مشخصه این اختلال، شروع ناگهانی و حاد علائم مربوط به فروپاشی کارکرد سیستم قلبی و عروقی است که می‌تواند به مرگ فرد منتهی گردد. جدی‌ترین اثر فیزیولوژیکی هروئین، افت تنفسی است؛ وقفه تنفسی رایج‌ترین علت مرگ ناشی از مصرف بیش از حد این ماده است.

حتما مطالعه کنید: عوارض هروئین بر قلب

طی آمار های رسمی اعلام شده،  مرگ و میر در اثر سوء مصرف هروئین در بین مصرف کنندگان مواد مخدر جایگاه اول را دارد، با دانش و تجربه مشاورین و متخصصین کلینیک ترک اعتیاد آکسون و همت و تصمیم شما برای ترک هروئین این شانس را به شما میدهد تا شما جزوه این آمار نباشید و درد کمترین زمان ممکن سلامت کامل خود را بدست آورید.

اثرات بلند مدت مصرف هروئین کدامند؟

یکی از اثرات بلندمدت و زیان آور مصرف هروئین که از مهم‌ترین آن‌ها را نیز میباشد، خاصیت اعتیادزایی شدید آن است. از دیگر اثرات و عوارض مصرف طولانی‌مدت هروئین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

یبوست

اختلالات کبدی

اضمحلال رگ‌ها

اختلالات قاعدگی

تیرگی لب‌ها و پوست

ورم‌های چرکی یا دمل‌های پوستی

بیماری‌های تنفسی نظیر ذات‌الریه و سل

ورم مفاصل و سایر بیماری‌های روماتوئیدی

عفونت لایه‌های درونی قلب و دریچه‌های آن

اختلال در هضم غذا، بی‌اشتهایی و کاهش وزن

بی‌خوابی هنگام شب و خواب‌آلودگی در طی روز

از بین رفتن مقاومت بدن در برابر انواع بیماری‌های عفونی

بیماری‌های عفونی نظیر هپاتیت و ایدز در اثر مصرف سرنگ‌های آلوده

انواع بیماری‌ها در اثر مرگ‌بخشی از سلول‌های مغزی و نخاعی به‌دنبال مصرف زیاد

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، هروئین موجود در بازار معمولاً با ناخالصی‌هایی همراه است که قابل حل در خون یا چربی نبوده و مصرف طولانی مدت آن ممکن است باعث انسداد رگ‌های خونی مربوط به شش‌ها، کبد، کلیه‌ها و مغز شود.

هروئین چه اثراتی روی مغز می‌گذارد؟

در فاصله اندکی پس از مصرف هروئین، این ماده از سدهای خونی، مغزی عبور می‌کند. هرویین در مغز به سرعت به مرفین تبدیل شده و به گیرنده‌های افیونی که مسئول کنترل درد هستند، می‌چسبد و نواحی خاصی در مغز که مسئول ایجاد احساسات خوشایند هستند را فعال می‌سازد. هروئین به‌ویژه به این دلیل اعتیادآور است که به سرعت وارد مغز می‌شود و جایگزین اپیوئیدهای طبیعی مغز می‌گردد و بدین ترتیب مصرف مکرر آن باعث شکل‌گیری وابستگی جسمانی به حضور مداوم این ماده می‌گردد. زمانی که وابستگی جسمانی به هروئین شکل می‌گیرد، بدن با حضور دائمی مواد انطباق یافته و نرسیدن مواد به مغز باعث بروز سریع و ناگهانی علائم محرومیت از مواد در فرد می‌شود.

درباره ی کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

کلینیک ترک اعتیاد آکسون در تهران با مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای بستری و درمان بیماران اعتیاد، از بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد  در کشور می‌باشد.

این مرکز از معدود مراکزی در تهران است که سیر درمان را زیر نظر روانپزشک و روانشناس در کنار سایر کادر درمانی متخصص خود انجام می‌دهد. در این مرکز از روش‌های جایگزین درمانی و نگهدارنده مانند متادون درمانی برای ترک اعتیاد هروئین استفاده نمی‌شود بلکه روش درمانی ما، حذف کامل ماده اعتیادآور از بدن بیمار می باشد، و بیماران را به ماده اعتیادآور دیگر وابسته نمی‌کنیم. از جمله ویژه‌گی‌های بارز این مرکز این است که معتقدیم مهم‌ترین بخش از مراحل درمان ترک اعتیاد هروئین بیمار ، بعد از ترخیص وی و بهبودی فیزیکی آن صورت می‌گیرد. پس از ترخصیص ، بیمار و خانواده وی را تنها نمی گزاریم

سیر درمان در مرکز ترک اعتیاد آکسون پس از سم زدایی و درمان فیزیکی با خدمات روانکاوی و روان شناختی اعتیاد ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی ، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می گردد.

 

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم:

دوز مصرفی کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) بمدت 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرفی بین 1.5 الی 2.5 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و 2 شب بستری اضافه
دوز مصرفی معادل 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و 3 شب بستری اضافه
دوز مصرفی بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

توجه داشته باشید که: برای بستری و درمان بصورت فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.

روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

سوالات متداول هروئین

1مصرف هروئین چه اثراتی روی کارکرد جنسی دارد؟

گرچه اثر ذهنی اولیه این مواد روی بدن به ارگاسم جنسی تشبیه می‌شود، اما مصرف مزمن آن با کاهش میل جنسی در افراد و اختلال در عملکرد و افت توان جنسی آن‌ها همراه است. هرویین با تاثیر روی تخمدان‌ها، دوره‌های ماهیانه در زنان را با بی‌نظمی روبه‌رو ساخته و آن‌ها را در معرض ابتلا به بیماری‌های زنان و زایمان قرار می‌دهد، در مردان نیز با اثرگذاری روی بیضه‌ها می‌تواند قدرت باروری آن‌ها را مختل کند.

2آیا مصرف هروئین روی بارداری تاثیر می‌گذارد؟

مصرف هروئین در زنان باردار می‌تواند به سقط ناگهانی جنین بی‌انجامد. علاوه بر آن مصرف هرویین در این دوران در کنار سایر پیامدهای منفی مثل کمبود مراقبت‌های دوران بارداری و غفلت مادر از وضعیت جنین، می‌تواند به عوارض و اختلالات گوناگونی در جنین از جمله وزن پایین هنگام تولد منجر شود که خود عاملی خطرزا برای تأخیرهای رشدی نوزاد در مراحل بعدی محسوب می‌شود.

خانم بارداری نیز که تصمیم به ترک این مواد اعتیادآور می‌گیرد، حتماً باید تحت نظر پزشکان متخصص اقدام به این کار نماید، چرا که علائم محرومیت از مواد می‌تواند روی جنین اثر کشنده داشته باشد. حتی مصرف داروهایی که برای ترک هروئین تجویز می‌شوند نیز باید با مراقبت‌های دوران بارداری و تحت نظر گرفتن وضعیت جنین همراه گردد چون متادون (داروی انتخابی بریا ترک مواد مخدر) می‌تواند اثرات زیان‌باری روی جنین بگذارد و معمولاً در این‌گونه موارد، انتخاب بهینه، دارویی به‌نام نورفین است که آن هم باید زیرنظر متخصصین و با توجه به وضعیت بیمار تجویز و مصرف گردد.

3اثرات روانی اجتماعی مصرف هروئین کدامند؟

اثرات هرویین صرفاً جسمانی نیستند بلکه ابعاد گوناگونی دارند. عوارض هرویین در سه شکل مختلف خود را نشان می‌دهند: تاثیر روی بدن، تاثیر روی ذهن، تاثیر روی روح زندگی اجتماعی. بدن معتادان به هرویین روبه نحیف شدن و ژولیدگی می‌رود، ماهیچه‌ها تحلیل رفته و فرد کم‌کم قادر به بلع و هضم صحیح غذا نخواهد بود، لذا سلامت جسمانی او از هر لحاظ در معرض تهدید قرار می‌گیرد.

مصرف طولانی مدت هروئین از لحاظ روانی نیز به کاهش علایق و انگیزه‌ها، کاهش احساس مسئولیت و کاهش توجه به تحصیل، شغل و خانواده در فرد می‌انجامد. کارکرد دهنی وی مختل شده و قدرت تصمیم‌گیری صحیح در او زایل می‌شود به‌نحوی که رفتارهای موادجویی و مصرف آن، عمده‌ترین فعالیت او را تشکیل خواهد داد. همچنین مصرف هرویین می‌تواند به حالات افسردگی در فرد منجر شود که ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد.

کسی که به هرویین معتاد می‌شود، رفته‌رفته به‌جز فروشندگان و مصرف‌کنندگان مواد کسی را در اطراف خود نمی‌بیند. اعتیاد به این ماده روابط اجتماعی و خانوادگی فرد را از بین برده و زندگی او را به نابودی می‌کشاند. در صورتی که این وضعیت برای مدت طولانی دوام یابد، به مرگ فرد منتهی خواهد شد که می‌تواند هم به دلیل مضرات خود هروئین و هم به‌واسطه پیامدهای پیرامونی آن مثل تنهایی و یا عدم رعایت بهداشت و از دست رفتن سلامتی وی باشد.

4آیا مصرف هروئین ممکن است به اعتیاد به آن منجر شود؟

بله، برخی متخصصین معتقدند که فقط مصرف سه بار هروئین کافی است تا فرد به یک معتاد دائمی تبدیل شود. ماهیت اعتیادزایی هروئین به دو دلیل می‌باشد:

1- پدیدار شدن سریع تحمل نسبت به اثرات آن در اثر تغییرات عصبی، شیمیایی و مولکولی در مغز.

2- تمایل شدید و ولع فرد برای تهیه و مصرف آن و اقدام به رفتارهای تکانشی در این زمینه.

اعتیاد به هروئین بسیار مزمن و عود کننده است و تنها به جنبه جسمانی محدود نمی‌شود، بلکه مصرف هرویین، اعتیاد روانشناختی را نیز پیش می‌کشد که ترک آن بسیار دشوارتر و طولانی‌تر از اعتیاد جسمانی است. همانند سایر مصرف‌کنندگان مواد، کسانی نیز که به مصرف هروئین می‌پردازند، تدریجاً زمان و انرژی بیشتری را برای تهیه و مصرف مواد صرف می‌کنند و چون خیلی سریع در دام اعتیاد به آن گرفتار می‌شوند، تهیه و مصرف مواد، هدف اولیه زندگی آن‌ها می‌شود و نیروی این اعتیاد آن‌قدر زیاد است که ممکن است فرد را برای به‌دست آوردن هروئین به انجام هر کاری وادار نماید.

5آیا ترک یک‌باره هروئین می‌تواند سلامت جسمانی فرد را به خطر بی‌اندازد؟

ترک هروئین برای کسانی که از سلامت جسمانی کامل برخوردارند، خطری در پی نخواهد داشت اما بهتر است که همه معتادان این عمل را زیر نظر پزشک انجام دهند و خودسرانه برای ترک اقدام نکنند، چون ممکن است بدن آن‌ها به داروها یا مراقبت‌های خاصی در این زمینه نیاز داشته باشد. معمولاً طی چند ساعت پس از آخرین مصرف، علائم محرومیت از مواد که قبلاً به آن‌ها اشاره گردید، در فرد ظاهر می‌شوند. این علائم بین 24 تا 48 ساعت به اوج خود می‌رسند و بعد از حدود یک هفته فروکش می‌کنند، اما در برخی موارد ممکن است برای ماه‌ها دوام داشته باشند. معمولاً آن‌هایی که خودشان برای ترک اعتیاد، یک‌باره مواد را کنار می‌گذارند، چون داروی جایگزینی دریافت نمی‌کنند، نمی‌توانند شدت علائم محرومیت را تحمل کنند و دوباره به مصرف هروئین می‌پردازند.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک هروئین و سایر مخدرها با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

39 Comments

 1. مهرداد گفت:

  من سال‌های زیادی مصرف دارن ..چندین بار ترک کردم ولی تاب و توان نگهداری رو ندارم..چیکار کنم؟؟

  • Mms گفت:

   سلام میشه بگین وقتی هروئین مصرف میکنین مردمک چشماتون چ تغییری میکنه؟مردمک بزرگ میشه یا ته سنجاقی؟این تغییر تا چند ساعت باقی میمونه؟چشماتون قرمز میشه؟
   هرویین رو با فندک معمولی هم میشه دود کرد؟و میشه چند سال فقط روزی یه وعده مصرف کرد فقط و بیشتر نشه؟؟؟؟؟

   • ناشناس گفت:

    مردم چشم رونمیدونم بافندک معمولی نمیکشن موادمیسوزه وتلخ وخراب میشه انگاروروزی فقط یکبارغیرممکنه چون هرویین بعدازهربارمصرف ساعت درخواست دوباره بدن نزدیکترمیشه ودوباره بایدمصرف کردچون خماری شدیدی داره غیرقابل وصف وتحمل واینکه آدم بگه من فقط روزی یکباریادوبارمیکشم برای مدت طولانی غیررررممکنه نهایتش یک تادوماه بشه بعدی وجودنداره…

    • دوست گفت:

     سلام عزیز من من فقط یک تا دوماه میکشم و بعدی وجود نداره و فلان اینها همه فکروخیال خام ومحاله عزیزمن اینها بهانست که خودتو گول میزنی من هم اوایل کشیدم بعد از دوبار دیگه نکشیدم ترسیدم فیلمهای قدیم وکه دیده بودم برا ترک بازنجیر میبستنشون بعد یهو تلوزیون تبلیغ داروی ترک بدون دردو خماری رو پخش کرد خوشحال شدم گفتم خوب یکم دیگه میکشم بعدم دارو هست نه درد میکشم نه خماری نشون به اون نشون ده ساله شایدم بیشتر اوایل تو میری سراغش به هرعلتی خاسته یا ناخاسته ولی بعد اون پاچتو میگیره و ولت نمیکنه همه چیم رفت ی دندون تو دهنم نیست تو جوونی پیرشدم چنان رو مخ اثرمیزاره و روح وروان ودا۵ون ودرگیر میکنه که جسمت هم تحمل کنی روحی نمیتونی ترک کنی هرویین اصلا نجسه بی برکتی میاره تیلییاردرهم باشی نابودمیکنه زورش زیاده یکی میگفت این دهی رومیبینی منظورش هرویین بود دوسوت دوا ده تومن میگفت این زور نداره تو بهش زور میدی اگه نه چه زوری داره میتونه خودش گرشوبازکنه بیاد بیرون نه تویی که بهش زور میدی بازش میکنی میریزیش روزرورق فندک ومیزنی زیرش ومیسوزونیش اونم میگه خوب من وسوزوندی حالا بت میگم بنیادتومیسوزونه زنتو بچتو مالتو اعتبارتو جسم وروحتو ی کپسولاییه پاورتاپ عالیه من دوستم شیره وتریاک و با اونها ترک کرد الان چندساله البته اراده ی خودشم محکم بود منم چندبارخریدم ولی هرویین بدجور رو مخه شغلمون شده سواربر کادیلاک طلایی تو جاده ی نقره ای هی بریم وبیایم تا ی وقتی که بنزین عمرمون تموم شه بنزین مال و اعتبارو سلامتی و همه چیمون که تموم شد عمرمون هم تموم میشه کادیلاک هرویینه جاده ی نقره ای زرورق من زنگ زدم بیان ببرن ترکم بدن کمکم کنن البته کپسولای پاورتاپ چون نه مورفین دارن نه شیمیایین رو گفتم دوسه روزاول بهم بدن که بتونم تحمل کنم سکته نکنم چون انقد بدنم ضعیف شده از مصرف و کاهش اشتها که تحمل درد ندارم واعصابم

   • S گفت:

    سلام عزیزم اره بافندک ساده هم مصرف میکنن چشاشون قرمزمیشه اگه هفته اول یه وعده بکشه هفته دوم حتمامیشه روزی ۳وعده

   • محمود گفت:

    نه عزیز من،نمیشه تفریحی استفاده کرد.مصرف یک دفعه مواد زیاد و مصرف هزاز دفعش کم هست.اون هم هرویین.من ۲۰ساله میخام ترک کنم ولی انقدر زورش زیاده که نمیتونم.مصرف کردی،قید زندگیت رو بزن

   • رضا گفت:

    یه دود چنان گرفتارت میکنه که میبینی چندین ساله توش غرق شدیو کسی هم نمیتونه کمکی بهت بکنه چون هروئین بدجور اعتیاد اوره روحی روانی بدجور ادمو نابود میکنه.قطع مصرف میکنه ادم 3 ماهه پاکی ولی همش تو فکر ادمه انگار یه چیزی گم کرده باشی مدام میاد توفکر شخص احساس خماریو بیحالی به ادم دست میده .همه دارن دنبال خلاص شدن از این ماده وحشتناک میگردن تو میگی نوع مصرفش چجوریه؟! یکبار مصرفش تا اخر عمرت میره تو پاچت به قول معتادا 10 برابر از تریاک از لحاظ روحی و فکری بیشتر درگیر میکنه روزی یک وعده هم نیست مدام باید دنبال پیداکردن پول و خریدو مصرفش باشی میبینی تو یه صبح تا شب یه استکان مصرف میکنی بازم کمته .این اینجوریه

   • علی هستم یک معتاد گفت:

    سلام دوست عزیزم ، با این طرز فکر به هیچ عنوان فرد معتاد نمیتونه زندگیه خوبی داشته باشه من خودم مصرف کننده بودم و ترک کردم و الان از زندگی بدون مواد مخدر لذت میبرم قربون شکل ماهت بشم مصرف ۱ بار یا هزاران بار هیچ فرقی باهم ندارن و خواه نخواه درگیر اعتیاد میشی و زندگیت به باد میره خواه نخواه دوز مصرفیت به مرور زمان بالا میره و دردی که برای ترکش میکشی روزگارتو سیاه میکنه به تاوان بعدش نمیارزه خانوادت تردت میکنن و میشی کارتن خواب تورو جون عزیزت حتما به کمپای اعتیاد برو و از نزدیک ببین که حتی فکرتم نره سمت مخدر توی کلاسای معتادان گمنام شرکت کن اونجا پر از آدمایی هستش که با تفکر تو مصرفو شروع کردن و زندگیشون نابود شد به خودت و خانوادت رحم کن امیدارم همیشه سالم و شاد باشی و زندگیت رو پاک ادامه بدی

  • Saharnaz گفت:

   من یه دخترم ک افتادم تودامش من نه تزریق میکنم نه میکشم فقط دماغی میزنم چندین ساله درگیرشم چرااین لعنتی اینجوریه دندون سالم برام نزاشته منکه نمیکشم بعدم ترک کردم زیاد اما ازنظرروحی داغونم کرده وقتی نمیزنم اصلا انگیزه زندگی ندارم وقتیم میزنم بازم روزاول ودوم انگیزهه هست ازروزسوم همچی عادی میشه دانگیزه زندگی برات نمیزاره توروخدا اونایی ک فک میکنین بایباردوبارچیزی نمیشه وجدانا میشه همون بار اول رفته توپاچت حالاارزوی خریددارم ازنظرمالیم خوبم ها نمیگم بده اماهرچی دارمومیخام برم بخرم بزنم اول یه لباس شیک میبینم میگم این لباسه رومیخرم امابعدش پولامومیدم ازاین اشغال مصرف میکنم نمیشه ترکش کرد فک کنم تااخرعمربایدبزنم جنس نامرد لاشی وبنجل

  • صبا م گفت:

   بہ نظر من ھیچ کس بہ اندازہ یہ آدم معتاد خودخواہ و نادان نیست کہ حاضرہ خونوادش از ھم بپاشہ، بچہ ھاش کہ پارہ تنش ھستن زجر بکشن، پدر و مادرش سرافکندہ باشن و خودش انگشت نمای خاص و عام بشہ تا چند لحظہ لڈت ببرہ

 2. مهرداد گفت:

  از سال ۸۶ شروع ب مصرف تریاک و شیره بصورت هفته ای و تفریحی تا شال ۹۰
  از سال ۹۰ تا به امروز مصرف تدخینی هرویین دارم ک خیلی تلاش برای ترک کردم و ماه و هفته هم مصرف نکردم ولی باز رفتم سمتش و همه چی ازم گرفت .زنم رفت-ماشین-خونه ابرو پول قیافه هیکل..من قهرمان کونک فو استانی-دوم توی پرورش اندام استانی-رتبه ۳ کنکور سراسری -فوق لیسانس زبان کارشناسی ارشد-دانشجو انصرافی پزشکی بدلیل مصرف مواد..و و ‌ و..

  • مادر گفت:

   توروخداترک کن داداش سخت نیست بدترشم دیدم الان بهترین زندگی داره

   • ghazitoraj@gmail.com گفت:

    وای وای وای برادر خواهر رفیق هرکی هر چی هستی پسر خدا (خداببخش) شاهزاده یا گدا..مامور ناجا.وکیل.وزیر..یا ختم لات یا گدا .مرد یا نامرد یا پیر یا جوان باشی !ا خیلی عذر میخوام بلانسبت همه همه … بدها همه آدما خوبا بامعرفتا که بیشترشون معتاد شدن..اینو می
    خا بگم اگه هرچی وهرکی باشی از اون بالا اول آروم آروم میایی پایین بعد یه مدت کوتاه که دستت رو میشه سرعت سقوط ۵۰ برابر میشه بعد که بیشتر داشته هات رو از دست میدی سرعت سقوط به ۱۰۰ درصد میرسه و زمان خیلی خیلی کوتاه به
    کف قبرت دیگه رسیدی حالا داشته های که از دست دادی یا قبل مردنت نابود میشن یا بعد مردنت یا نه بدترش اینه به کجی رفتن و لعن ونفرینی با درصد بسیار بالای هم از داشته هات و اونا که بهره یا ضرر از اونا می بین و افراد سومی که درگیر اینا میشن و لعن و نفرین آخر مردم نظاره گر هستن خلاصه از شروع تا پایان هر کی زودتر لعن و…کمتر لامذهب از هسته ای بدتره بعد ۳۰ یا ۵۰ سال منطقه پمپ خورده دوباره درست میشه اما این بی همه چیز مواد اثر تخریبش تا قیامت برات ادامه دارد عذر میخوام خیلی ناخوش و بی پرده حرف زدم من نیم من که منم با سخنرانی دکتر دانشمند انوشه که میگه هیچ چیز بعنوان نمی تونم وجود نداره به شرطی که مث ریگی که توی کفش ت میفته دار میاری پرت میدی این نمی تونم رو هم راحت میتونی مث اون ریگ پرت بدی بشرط اینکه باور کنی میتونی والا اگه نه بگی نمیشه نمی تونم بخدا همون ریگ رو هم نمیتونی پرت بدی و با ایستادن و حرکت و کمی همت میشه اول بخودت و بعد به اجتماع که شامل همه بسته ووابستگان تو ثابت کنی میشه چطور دیگران شدن ما نمیتونیم یعنی اونا باوحودن بلانسبت هم نداره یعنی ما بی وجودیم یعنی ما که یه وقتای حافظ ناموس مردم بودیم حالا حتی نتونیم حافظ ناموس خودمون هم باشیم تا به مرحله بعدی یعنی مردن نرفتیم بیایم آخر داستان زندگی مون رو خوب به پایان آغاز بدی که داشتیم برسونیم

 3. رسول گفت:

  سلام‌من‌حدوا‌۲‌ساله‌که‌هرویین‌مصرف‌میکنم‌وشیشه‌هم‌سه‌روز‌یک‌بار‌مصرف‌میکنم‌’دیگه‌خسته‌شدم‌‌پول‌کافی‌هم‌برای‌ترک‌ندارم‌‌ وبرای‌تهییه‌مواد‌دست‌به‌هر‌کاری‌میزنم‌’‌لطقا‌راهنمایی‌کنینی‌تا‌ترک‌کنم

  • فاطمه دهناشی گفت:

   ترک کن ب هرقیمتی شده برادر منم ۱۳ ساله داره مصرف میکنه هرروز داریم آرزوی مرگ میکنیم از دستش ترک کن ترک کن ترک کن

   • N.r گفت:

    پدر منم چند ساله داره مصرف میکنه و واقعا خسته شدیم از دستش ..هم به خودش داره آسیب شدیدی میزنه هم با اختلالات روانی ک بهش دست میده ب ما ضربه میزنع ..کاش بشه کاری کرد

 4. آیدا گفت:

  سلام
  من یه سوال دارم کسی ک هروئین یا حشیش یا شیشه مصرف میکنه مردمک چشاش ته سنجاقی میشه یا مردمک گشاد میشه؟!

 5. حسن گفت:

  سلام من یک برادر معتاد به هرویین دارم که فکر میکنم پونزده سالی بشه معتاده گاهی بسته های نایلونی پیدا میکنم توی خونه. حدود چهار روز پیش باز یه بسته کوچیک قد حبه انگور پیدا کردم و انگشتم رو زدم بهش و زدم تو دهنم که ببینم چیه… اولا که از زهرمار تلخ تر بود و فردا صبحش انقدر حالم بد شد و خواب الود شدم و چشمام دچار تاری دید و سر درد و تنگی نفس… اصلا فرو پاشیدم!!! الان سه روز گذشته از این اتفاق و کم کم دارم خوب میشم این چه کوفتیه خدایی؟؟؟ دچار افسردگی موقت هم شدم راستی همش آیه یاس میخوندم . احساس میکردم تو یه هاله ی مبهمی از دنیای واقعی جدا شدم ! البته من خودم سیگار هم نمیکشم اصلا هیچی مصرف نکردم از این ادمای پاستوریزه هستم ولی با همین یه تست و تجربه انگار یکمی متوجه شدم دنیای یک ادم مبتلا و طرز تفکرش چه شکلیه! فقط امیدوارم اونی که داداشم رو مبتلا کرد و همه مواد فروش ها دردی رو که به مصرف کننده ها و خانواده هاشون تقدیم کردن بچشن و تجربه کنن.. اینکه ببینی یکی از ادامای هم خونت طی سالها چطور شادابی جونی اموال موقعیت اجتماعی… رو از دست داد و به یاد بیاری روزهایی رو که سلامت بود درس میخوند خوشتیپ بود… ولی دیگه نیست غم بزرگیه…

 6. روزگارتلخ گفت:

  آیدا خانم سلام…خواهر محترم دلیل پرسیدن سوالتون رونمیدونم امااگه برای کنترل عزیزی ازخانواده هستش فقط ب دنبال تغییرشکل مردمک چشم نباش…دنیای مامبتلایان ب مرگ خود خواسته ناتوان بادنیای شما آدمای پاک زمین ب آسمانه…واهمه چیزروانکارمیکنیم همین هم عامل فرورفتنمونه…فقط اینو آزمن داشته باش معتاد دنبال همین بهانه هاییم برای مصرف

 7. سید گفت:

  سلام من سید مصطفی هستم توصیه می‌کنم به اونایکه تازه افتادن داخلش بیان بیرون والا جونشون را میزارن روش من سال ۸۴ترک کردم رفتم انگلیس ۵سال اونجا به همه چیز رسیدم خونه ماشین و….بعد ۵سال لغزش کردم اومدم ایران سال ۹۱تو کمپ ترک کردم یک ماه کمپ بودم بیلیط گرفتن برم لندن تو فرو ‌گاه متوجه شدم ساعت پروازح ۱۱شبه ومن از اصفهان ۱۱ضبح رسیدم وسوسه پیچوندم فکر یبار مصرف رفتم شوش گرفتم وبا بیکارتون خاب مصرف کردم وقتی به هوش اومدم ساعت ۱۲شب بود سه روز تو شوش مصرف میکردم تا بروز دیدم نه اساس دارم نه پول دوتا گوشی چهارمیلیون پول وساکم همه رفته شانس پایم تو جیب لباس زیرم بود رفتم به تاکسی گفتم دربست گفت نمیرم گفتم دادمیزنی گفت برا تو نمیرم قیافه پکیده بود پایم را نشان دادم گفت نوکرتم ‌دربست آوردم تا اصفهان الان ده ساله اسیر ترکم یک ماه میزنم دوماه پاکم ترخدا جونا طرفش نرین دعام کنین پسرم با خانمم لندن چشم براهن برگردم خدایا کمکم کن

 8. قاسم گفت:

  مردمک چشم سوزنی و کوچیک میشه و حدودا تا ۱۲ ساعت همینجور میمونه. هم با فندک معمولی میشه کشید هم با اتمی هم با هر کوفت دیگه.
  من ۱۰ سال کشیدم ولی روزی یکبار ۲ بار نشد و همیشه همون ۱ بارو کشیدم. الان ۷ ساله پاکم. دنبال چی میگردین شماها من نمیدونم؟ مردمک، فندک، یکبار، دوبار،……
  بابا کسی تا خودش نخواد خدا هم نمیتونه ترکش بده.
  خلاص

 9. مریم گفت:

  سلام – من و همسرم زندگی خوبی داریم ولی متاسفانه همسرم داره خرابش میکنه مدتی متوجه شدم همسرم هروئین مصرف می کنه تو جیبش چند بار زرورق دیدم و اون هم همش انکار می کنه می دونم که ادمی که اعتیاد داره هیچوقت اعتراف به مصرف نمی کنه تو زمینه اعتیاد خیلی مطالعه می کنم و دنبال راهی هستم که خودش بخواد بزاره کنار چون اسرار من بی فایده است با محبت ، بها دادن ، اینکه مدام نقش زنی را بازی می کنم که بهش اعتماد دارم ولی خودم باور دارم که او داره مصرف می کنه چی کار کنم که بخودش بیاد دارم کم میارم لطفا راهنمائی بفرمائید چون می دونم اون باید اول از لحاظ روحی درمان بشه بعد جسمی راه درمان روحیشو می خوام

 10. عباس عبدی غفوری گفت:

  خانم مریم. من به عنوان همدرد همسر شما: بیماری اعتیاد تعرف جدیدی پیدا کرده. اعتیاد یک بیماری روحی و روانی و فکری و جسمی است. ودرمان این بیماری اول درمان جسمی است . دوم درمان فکری وسوم درمان روح و روان همزمان با هم. آین برنامه دقیق ولی کاملا جدی است. راه دیگری برای درمان قطعی اعتیاد وجود ن دارد. اگر بخواهید این درمان را آغاز کنید بدانید این کار شما نیست بلکه برای هر مرحله درمان بایدبه متخصص باتجربه و کارآمد مراجعه کنیم. پس آماده پرداخت هزینه های آن را داشته باشید

  .تنها دو شرط اصلی برای موفقیت لازم است یک خواست خدا دوم اراده و تصمیم قطع قلبی که نشانه آن تزرع مقابل خداوند و توبه وتجدید ایمان و عهد است. ‌تمام…..‌.

 11. ناشناس گفت:

  دوست عزیزی که داری این مطلبو میخونی این سرگذشت زندگی منه کی بودم و چی شدم. من یک ادم خوشتیب شیک پوش با سه شغل همزمان خونه ماشین شرکت مغازه همه چی داشتم بحث تعریف از خود نیست میخوا بگم اگه پیش خدا هم باشی به فرش میاردت تا در دام اعتیاد افتادم کم کم مشتری های کارم از دست دادم به خاطر غیبت های مکرری داشتم کارمو ماشین از دست دادم بیکار شدم بچه ام که یک زمانی من قهرمان زندگیش بودم خجالت میکشید بگه من باباشم یک خیابون پایین تر مدرسه پیادش میکردم به اصرار خودش تا دوستا هم کلاسیاش منو نبینن.خانمم که موقی که پاک بودم همچین تو خیابون دست منو صفت محکم میگرفت و عشق میورزیید همه حسادت میکردن. تو مهمونی ها تنها میرفت دیگه من نمیرفتم قیافم خراب بود فکر کن هشتاد و پنج کیلو عضله رو تبدیل به پنجاه و چهار کیلو شدم.نصف نصف.روزانه تا هشت بار مواد میخریدم.تا مرز طلاق رفتیم.همه چیمو از دست دادم فقط چون خونه داشتم کارتون خواب نشدم تا یک روز گفتم یا خودمو میکشم یا پاک میشم مصرفم روزی تا پنج گرم هرویین میرفت کمش کردم کمش کردم رسوندمش به روزی پنج هزار تومن دو روز در میان و گذاشتمش کنار.الان چهار سالی میشه نجات پیدا کردم کار پیدا کردم قیافم خوب شد بچم بهم افتخار میکنه بیمهری زنم به عشق دوباره تبدیل شده.به خدا اگه بخوای میتونی پاک بشی فقط باید ارادت قوی باشه از من که بدتر نبودی تورو خدا تورو به ناموست دنبال اعتیاد نرو مصرفتو کم کن کم کن بزارش کنار من انجام دادم شد تو هم میتونی به خدا میتونی من الان از نفس کشیدن لذت میبرم درد خماری رو کشیدم جرم داد ولی تحمل کردم جد ادمو جلو چشت میاره ولی بدون گذرا هست به روزاخوب شدن فکر کن. هر موقع بتونم اینجا میام هر سوالی راهنمایی خواستین دربست در خدمتتون هستم

  • بهار گفت:

   کاش شمایی ک ترک کردین به همه ی معتادایی مثل بابای منم کمک کنید.
   من هیچوقت تو زندگیم نفهمیدم بابا داشتن چه شکلیه

  • سایه گفت:

   سلام ، من میخوام به یک دوست که همزمان هرویین و شیشه مصرف میکنه کمک کنم. خودش خواست ترک کنه اما روز دوازدهم التماس میکرد از کمپ ببریمش بیرون، گفتیم باید ۲۱ روز کمپ تمام بشه، میخوام راصیش کنم یک دوره دیگه کمپ بمونه، من خیلی امیدوار بودم به ترکش اما ناامیدی خانوادشو که دیدم منم دلسرد شدم از درمانش. میشه لطفا بگید چه کار کنم گه با وسوسه بعدش کنار بیاد؟

   • سماء گفت:

    کمپ هیچ فایده ای نداره برادر من صد بار کمپ موند ولی چون خودش هیج اراده و انگیزه ای برای ترک نداشت هنوز هم معتاد جدیدا علاوه بر شیشه هرویین هم مصرف میکنه

  • پلارک گفت:

   سلام لطفا یه راه ارتباطی میدین،من کسی که درگیره وبه شما وصل کنم کمکش کنین اگه میشه

 12. ناشناس گفت:

  مصرفم اون قد زیاد بود صبح ها نمیتونستم سر رو رو بالشت بردارم با ابریزش بینی درد استخون عطسه مکرر و عرق بیدار میشدم.به زور خودمو جای خلوتی تو خونه میرسوندم و مصرف میکردم. تو پیغام قبل گفتم نمیتونستم یک باره بزارمش کنار میمردم. فقط تا تونستم کمش کردم . وعده ها مصرف کم کردم رسوندمش به روزی یک بار .بعد سه روز دوبار و یک روز در میان و چند روز درد خماری و زجر کشیدن تا وابستگی بدنم تموم شد.حالا فکری عذاب میکشیدم هر لحظه فکرم دنبالش میرفت خودم به کارهای اطراف مشغول میکردم چون میدونستم دیگه اخر خطم. من پاک شدم چهار ساله تنفر از مواد پیدا کردم تو هم میتونی.اینا رو گفتم که بدونی چقدر وصعم خراب بود و الان پاک شدم. تو اشرف مخلوقاتی خدا تورو خلق نکرده که مرطب حالت بد بشه بری دنبال مواد .توکلت به خدا باشه به روزا پاکی فکر کن بدون مواد خدا هم کمکت میکنه

 13. ناشناس گفت:

  اینم بگم چطور معتاد عملی شدم. همه زندگیم خوب بود عالی درامد خوب زن و زندگی خوب به معتای واقعی خوشبخت بودیم.تا همه چیز از یک روز کزایی شروع شد.یک دوست قدیمی داشتم اومد سراغم ازم پول قرض گرفت بهش دادم . من نمیدونستم بگو معتاد شده اولاشه. چند بار پول دادم پس داد یک روز گفت جا ندارم اومد شرکت پیش من کشید من خیلی شاکی شدم و ول کن نبود میومد منم پیشش بودم تا مدتی. بعد یکی دوبار هرویین اولین بار یک دود بهم تعارف کرد تا یک روز حالت تهوع داشتم. بعد خودش میمومد و به من تعارف میکرد اول ناراحت میشدم تا کم کم باهاش مصرف کردم و …..یک دود یک دود و……گفتم تا ته خط رفتم و چهار سالی میشه پاکم. نمیدونم اون دوست ببشرف کجاست مرده زندست ولی اینو میدونم بالای ده نفر همون نارفیق معتاد تو جوب کرد.ببینمش زندش نمیزارم. به خدا من مصرفم تا خیلی بالا رفت ولی هیچ موقع نرفتم پیش یک دوست بکشم کسی رو معتاد کنم. فقط تو خلوت میکشیم.خدا از اون نارفیق نگذره هشت سال زندگی من تباه شد.هشت سال خمار و نعشه بودم.هشت سال.الان چهر ساله پاکه پاکم خدا رو شکر میکنم

 14. ناشناس گفت:

  برا ترک هم مصرف کم کنید کم کنید وربزارید کنار.اگه پول دارید کلینیک و کمپ برید .سوالی برا ترک هرویین کمکی ازم بربیاد خوشحال میشم کمک یک بیمار بکنم. اینو بدونید خماری گزراست میگزره و خدا بدنی که به انسان داده قابلیت پاک شدن داره فقط اراده خودت باشه .کم کم خونت پاک میشه مغزت به حالت طبیعی برمیگرده فکرت درست میشه .

 15. ناشناس گفت:

  من خودم با کم کردن گذاشتمش کنار خدا رو خیلی شاکرم نجات پیدا کردم و الان چهار ساله لب به سیگار هم نزدم.یک راهی دیگه از یک نفر شنیدم نمیدونم چقدر درسته و علمیه .میگفت برا کمتر کردن درد خماری از شربت متادون استفاده کن و مصرفتو روزانه هر چقدر متادون میخوری (هر چقدر دکتر برات نوشته و بیشتر از اون مقدار نباید باشه به هیچ عنوان که درد خماری متادون بیشتر از هرویین هست) بجاش نصف اب نصف متادون بریز تو ظرفت. اینطوری بعد مدتی متادونت نصفش اب میشه نصفش متادون.بعد که بدنت به این نصف اب نصف متادون عادت کرد بعدش هر چقدر متادون میخوری به جاش اب بریز تو ظرف متادونت اینطوری بعد گذشت یک دوره متادونت تموم شده و تبدیل به اب خالص شده و تو فقط اب اشامیدنی میخوری و با این راه کم کم غلطت متادون کم کردی و تبدیل به اب اشامیدنی کردی.امیدوارم این راه عملی باشه و کمک کسی بکنه. ممنون میشم مدیر سایت نظرات منو تایید کنه و به کسی کمک کنیم.

 16. پری گفت:

  سلام،یه راهنمایی ازتون میخوام،لطف میکنید جواب بدید
  چه کوفتیه که میریزن رو زرورق میکشن،و چند بار دیدم نایلون رو به شکل دایره کوچیک در میاره با قیچی

 17. حسین گفت:

  سلام شیشه زرورق کمتر میخواد ولی هروئین زرورق هر چی درازتر پردودتر میشه من دو ماهه گرفتار هروئین شدم با متادون دارم کم میکنم یا داخل شیره میزنم که مصرف کم شود

 18. حسین.. گفت:

  سلام..من همیشه از سن بچگی یه دردی تو پاهام بود ..همیشه اینجور بودم..شب ها که میخواستم بخوابم باید پامو یه چیز سنگین میزاشتم روشالبته از مچ پا منظورمه تا خوابم ببره..ولی همیشه درد پا داشتم..و تو ذهنم این بود که انگار چیزی کم دارم و سر در گم و حیرون بودم بعد از مدرسه.قبل مدرسه.تو خونه.تو کوچه.همیشه سردرگم بودم.و درد مچ پاهام هم عصابمو خورد کرده بود..تا اینکه شرایط مصرف مواد در سن 20سالگی محیا شد و وقتی مصرف کردم یه چیزی را فراموش کرده بودم.و دیگه حیران هم نبودم..اون درد ساق پاهام بود که خبری ازش نبود..به خودم گفتم یعنی این همه سال من حیرون این بودم و نمیدونستم؟؟بعد یه مدت به خودم گفتم آخه من چه گناهی داشتم که باید مصرف کننده میشدم..درد ساق پاهام.حیران بودن من از روز اول زندگیم باهام بود.چرا باید حیرون و سردرگم می‌بودم من.اخه دلیلش چی بود.بزرگترین سوال زندگی من همین شده بود..به هرکسی هم میگفتم می‌گفت تو داری بهونه می‌کنی..و باورش نمیشد.که من حیران مصرف مواد بودم بیست سال.و درد ساق پاهام بدتر هم کرده بود منو…ولی هیچکس باورش نمیشد…از سن ۲۰سالگی تا سن۳۱سالگی ۱۱سال مصرف هرویین داشتم و الان 3ساله پاکم.خداراشاکرم..ولی درد ساق پا باز هست.باید شبها پاهامو بکنم لای یه چیزی تا خوابم ببره.ولی اشکالی ندارد..و اما…و اما راز درد ساق پا و حیروون بودن و‌کلافه بودن من بعد از سالها پرده از خودش برداشت…و هیچ وقت پدر و مادرم..پدربزرگ و مادر بزرگم را بخاطر جنایتی که در حق من کرده بودن نمیبخشم..
  از اونجایی که خونه مادربزرگم بودم چند وقت پیش.و زندائیم که بچه دار شده بود تازه و نوزاد از درد شکم به اشکال افتاده بود.یهو مادر بزرگم گفت چطوره یه مقدار تریاک بهش بدیم‌بخوره تا اسهال بچه خوب بشه.بعد من گفتم ن واسه چی اینکارا میکنید.که‌ دیدم خاله ی بزرگ ترم که کمی هم در حرف زدن همیشه نفر اول هست یهو گفت خودت هم که بچه بودی به درد اسحال افتاده بودی و حدود یک سالت بود که تا چند روز مادرجون خیلی کم اندازه ماش تریاک محلول میکرد و تو‌میخوردی.و بعد هم خوب شد درد شکمت.و (خورشید هیچ وقت پشت ابر نمی ماند.)همه‌چیز از جلو‌چشمام تو اون لحظه رد شد..فهمیدم چرا وقتی پدر مادرم به اعتیاد من تو سن ۳۱سالگی پی بردن چرا پدرم قهر کرده بود با مادرم و حدود یک ماه تو مغازه میخابیده..فهمیدم چرا پدرم هر باری به من‌میگفت یا بگیر از اشتباهات اشخاص گذر کنی و ببخشی..بعد ترک یه مدت همش این حرفو میزد تا فرصت گیر میوورد.فهمیدم درد ساق پای من از چی بوده..فهمیدم حیران و سردرگمی من از چی بوده.کفشامو پوشیدم و با بدنی خیس از عرق که حاصل شوکی بود که از راز فهمیدم بدون خداحافظی از اونجا اومدم بیرون..دم آخر زنداییم را صدا زدم گفتم در حق بچت مبادا خیانت کنی.نگذاری چیزی به خوردش بدن و رفتم.پدرم و مادرم را ترک کردم.و با یک زن ۸سال از خودم بزرگتر ازدواج کردم و الان تو خونه ایشون دارم‌بدون حتی بوی‌یک نخ سیگار زندگی میکنم و‌لذت میبرم..مراقب محیط زندگی که در اون هستید باشید.شاید هیچ‌یک از اطرافیان شما اعتیاد نداشته باشند.ولی باور های اشتباه اونا شما را به درک وصل می‌کنه.مراقب اطرافیانتان که دوستشون دارید باشید.مراقب بدنت باش..و نگران رازهات نباش..خورشید هیچ وقت پشت ابر نمی‌مونه.و‌تو به همه ی جواب هات می‌رسی.الان از زندگیم رازی هستم.وقتی میبینم دارم جوری زندگی میکنم که افرادی با افکار پوسیده و‌مخرب کنارم نیستن چه لذتی دو چندان از ترک اعتیادم هم میبرم..
  کلام آخر:لذتی که افراد از زندگی بعد از پاکی میبرن اصلا قابل مقایسه با لذت افراد عادی نیست..چیزی که ما حس می‌کنیم با چیزی که شما عادی ها حس میکنید زمین تا آسمان هفتم متفاوته..
  قدر پاک بودنتون را بدونید.پاک بودن به‌ویژه..پاک نگه داشتن خودت یه چیز دیگه..پس هنر را کسی داره که خودشو پاک نگه داره…بدون حتی مصرف یک نخ سیگار زندگیت را هزاران مرتبه خوشگلتر از قبل کن..
  و بدون اونی که دوستت داره از راه میرسه و حواسش همه جوره به تو‌هست حتی اگه از تو سنش بزرگتر باشه..
  پر حرفی کردم..یا حق.
  در ضمن دوربین زندگیت فقط روی خودت روی خودت باشه و هیچ وقت دوربین روی کسی ننداز..که طبیعت بدجور دوربین روی تو‌میندازه.

 19. عاصیِ دربند گفت:

  من افسردگیِ اساسی داشتم و اضطراب و بی پولی و تنهایی شدید که توسط هیچ دوا و دکتری درمان نشد. برخلاف کسانی که از سر لذت جویی سراغ مواد میرن، من از سر درد بهش پناه بردم، اونم نه فقط هرویین، شیشه هم بهش اضافه شد. ۳ سال معتاد بودم تا اینکه تصمیم گرفتم ترک کنم. مدت یکسال برای ترک جنگیدم و حدود ۲۰ بار لغزش کردم. این لغزش ها حتی برای کسی که ترک میکنه اجتناب ناپذیره تا اینکه اراده کردم و دیگه دیگه هیچ وقت مصرف نکردم. الان دو سال و شش ماهه پاکم. وای که چه درد و مصیبت هایی کشیدم و میکشم چون هنوز خوب نشدم. خوب نشدم چون سابقه ی افسردگی شدید و بیماری عصبی داشتم، خوب نشدم چون بدن با بدن فرق میکنه. هرکاری هم کردم، ورزش و دارو و … اما در اوج ناامیدی و در عین حال در اوج اراده و صبر هر روز از خودم اینو میپرسم آیا روزی خوب میشم و میتونم از رختخواب بیرون بیام و بعد از سه سال یه شب خواب راحت داشته باشم؟!

 20. مواد کش گفت:

  سلامتیه هرچی معتادو موادیه زنده باد هرچی هروئینیه من از بچگی عاشق مواد بودم و به جنون رسیدم الان ترک کردم ولی دیوونه شدم همشم تو فکر موادم و به همه میگم هروئینیه حتی مامان بابام و کرکر میخندم کلا بعد از اعتیاد به کیمیکال دیوونه شاد شدم فقط میخندم سلامتیه موادیا پرچمتون همیشه بالاس دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *