درمان افسردگی بعد از ترک اعتیاد
درمان افسردگی بعد از ترک اعتیاد
۱۳۹۹-۰۴-۰۳
ترک اعتیاد با شوک درمانی
۱۳۹۹-۰۴-۱۴
مرکز ترک اعتیاد

درمان دردهای عضلانی بعد از ترک اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مرکز ترک اعتیاد آکسون:اعتیاد این روزها یکی از رایج ترین معضلات اجتماعی می باشد و متاسفانه بسیاری از افراد در هر گروه سنی گریبان گیر اعتیاد هستند. و بدیهی است که بهترین روش درمان اعتیاد و رهایی از این بیماری مراجعه به مرکز بستری ترک اعتیاد می باشد. طبیعی است که استفاده از مخدرها باعث اختلال در کارکرد مغز میشود و بیماران با شروع درمان و قطع مصرف مواد مخدر ممکن است حالات روحی و مشکلات جسمی مختلفی را تجربه کنند. یکی از این حالات افسردگی است که در مقاله درمان افسردگی بعد از ترک اعتیاد به بررسی کامل این موضوع پرداخته ایم.

اما یکی دیگر از مشکلاتی که باعث آزار بیماران اعتیاد می‌شود، دردهای عضلانی می‌باشد و در صورت انجام درمان غیراصولی و عدم مراجعه به مرکز ترک اعتیاد و نادیده گرفتن آن ممکن است تا سال‌ها رفع نشود و زمینه‌سازی برای مصرف مجدد مخدرها گردد.

با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به معرفی برخی از روش های درمان دردهای عضلانی بعد از ترک اعتیاد بپردازیم.

علت دردهای جسمانی در زمان ترک اعتیاد چیست؟

مخدرهایی همچون تریاک و هروئین دارای وابستگی جسمانی می‌باشند و بدن مصرف‌کننده عادت به فعالیت در زمان مصرف مخدر می‌کند و قطع مصرف آنها و انجام سم زدایی تدریجی و سم زدایی فوق سریع ممکن است باعث بروز دردهای عضلانی شود. به همین جهت ضروری است تا ترک تریاک، ترک هروئین و سایر مخدرها در کلینیک ترک اعتیاد انجام بگیرد. برای مثال در زمان مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد آکسون، حال بیمار دائما توسط کادر درمانی و پرستاران چک می‌شود و برنامه درمانی به گونه‌ای چیده می‌شود که بیمار هیچ‌گونه علائم ترکی را تجربه نکند و در صورت بروز دردهای عضلانی سریعاً کنترل شود.

مرکز ترک اعتیاد

علت دردهای جسمانی در زمان ترک اعتیاد

همان‌طور که گفتیم این دردها ممکن است بعد از ترخیص و درمان نیز ادامه داشته باشد به همین جهت در ادامه به معرفی روش‌های کنترل این دردها می‌پردازیم:

بهترین روش های درمان دردهای عضلانی بعد از ترک:

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین روش‌های بهبود دردهای عضلانی ماساژ درمانی می‌باشد. استفاده از روغن‌های گیاهی در زمان ماساژ می‌تواند باعث تسکین و بهبود دردهای عضلانی شود. آب‌های دتاکس یکی دیگر از روش‌های درمانی می‌باشد که استفاده از آنها می‌تواند باعث تسکین دردهای عضلانی شود.

پادردهای ناشی از ترک اعتیاد می‌تواند با علائمی همچون خارش، ضربان و سوزش همراه باشد و فرد برای رفع این حالات دائما پای خود را تکان می‌دهد. بنابراین استفاده از آب دتاکس و ماساژ با روغن‌های گیاهی می‌تواند باعث بهبود دردهای عضلانی شود.

یکی دیگر از روش‌های بهبود دردهای عضلانی استفاده از روش‌های آرامش ذهنی مثلاً انجام یوگا است. استفاده از ورزش‌ها و تمرین های آرام سازی روحی کمک به سزایی به کاهش درد بیماران می‌کند.

مرکز ترک اعتیاد

درمان دردهای عضلانی بعد از ترک

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از شبه مخدرهایی همچون متادون و ب ۲ به کاهش درد شما کمکی نمیکند و تنها باعث وابستگی و اعتیاد به این شبه مخدرها می شود به همین جهت توصیه میکنیم تا قبل از مصرف هرگونه دارو با پزشک خود مشورت کنید.

حتما مطالعه کنید: متادون چیست؟

از دیگر روش های تاثیرگذار بر کاهش درد میتوانیم به آب درمانی اشاره کنیم، برای مثال درمانگران به بیمارانی که قصد ترک کراک را دارند پیشنهاد میکنند تا برای کاهش درد عضلانی خود آب درمانی کنند چرا که گرمای آب باعث افزایش جریان خون در پوست و عضلات می شود و این افزایش جریان خون به بهبود شرایط جسمانی بیمار کمک میکند.

همچنین استفاده از دوش یا وان آب گرم نیز بسیار موثر می باشد.

حتما مطالعه کنید: ترک کراک

سخن پایانی:

مواد اعتیادآور به دلیل تاثیر مخرب و وابستگی جسمانی که ایجاد میکنند عملکرد طبیعی بدن را از حالت نرمال خود خارج میکنند، به همین دلیل ممکن است در زمان ترک و بعد از آن بیماران با مشکلاتی همچون افسردگی و دردهای عضلانی مواجه شوند به همین دلیل ضروری است که بیماران برای درمان اعتیاد و انجام سم زدایی به مرکز ترک اعتیاد مراجعه نمایند تا علائم و حالات آنها بررسی و کنترل شود.

کلینیک ترک اعتیاد آکسون با کاردی مجرب و حرفه ای با استفاده از آخرین متدهای درمانی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ترک در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر مشاورین روانشناسی و روانپزشکی مجرب تحت مراقبت و پرستاری شبانه روزی با بهترین کیفیت طبق آخرین متدهای جهانی انجام میگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره رایگان بستری با مشاورین ما تماس بگیرید.

4/5 ( 4 بازدید )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *