کلینیک اعصاب و روان
اختلال شخصیت وابسته چیست؟
۱۳۹۹-۰۱-۱۶
کلینیک اعصاب و روان
اختلال شخصیت وسواسی جبری چیست؟
۱۳۹۹-۰۱-۱۶
مرکز ترک اعتیاد

قرص دراگون چیست؟

مرکز ترک اعتیاد آکسون ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون : متاسفانه هر روزه داروهای مختلف و متفاوتی به عنوان داروهای ترک اعتیاد در عطاری ها فروخته می‌شود که به هیچ وجه علمی و تایید شده نیستند و یا اینکه با دستورالعمل اشتباه مصرف می‌شوند که طی مقالات مختلف این مواد و یا داروها را معرفی کردیم. در مقاله پیش‌رو یکی دیگر از این داروها به نام قرص دراگون را بررسی می‌کنیم.

قرص دراگون چیست؟

ماده اولیه قرص دارگون میراگنین است که اثراتی مانند تریاک شادی بخشی و  ضد اضطراب دارد، البته مصرف این ماده آزمایش اعتیاد را مانند تریاک مثبت نمی‌کند به ویژه اگر قرص اصلی آن مصرف شود نه انواع تقلبی آن.
حتما مطالعه کنید: تریاک چیست؟
میراگینین از گیاهی به نام کراتوم بدست می‌اید، کراتوم درختی گرمسیری است که بیشتر در جنوب شرقی تایلند و فلیپین وجود دارد. مردمان این مناطق از گیاه این درخت به عنوان دارویی گیاهی استفاده می‌کنند.
اوایل کشاورزان برای افزایش انرژی از این گیاه مصرف می‌کردند ولی به تدریج جایگیزین تریاک شد، برگ‌های این درخت دارای ترکیبات روان‌گردانی است و انرژی مصرف کننده را افزایش می‌دهد و خلق و خو را بهتر و درد را کاهش می‌دهد.
قرص‌های دراگون معمولی مقدار کمتری میراگینین دارند که به طبع اثرات سرخوشی آن نیز کمتر است و برای اینکه اثرات قرص دراگون بیشتر شود باید ماده موثره میراگینین بیشتری در قرص استفاده شود.
دیگر ترکیبات این قرص مانند دیفنوکسیلات و مسکن های دیگر و وجود گیاه رزماری و آویشن با عطری و بویی قوی افراد را به اشتباه می‌اندازد که دارویی کاملا گیاهی و بی‌خطر مصرف می‌کنند.

دلایل مصرف قرص دارگون

بیماران اعتیاد در اثر تبلیغات پوچی که در مورد این دارو می‌شنوند این قرص را برای ترک اعتیاد تهیه می‌کنند، ولی متاسفانه بعد از مدتی فرد به این دارو اعتیاد پیدا می‌کند. حتی این ماده برای درمان مشکلاتی مانند زود انزالی نیز مصرف میشود.
متخصصین درمان اعتیاد در  بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران همیشه هشدار داده‌اند فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورید این داروها نه تنها خواص درمانی ندارند بلکه عوارض خطرناکی دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

قرص دارگون در ایران

این قرص در ایران به صورت  2.1 تا 2.2 به فروش می‌رسد، رنگ اصلی دراگون قهوه‌ای یا نارنجی است ولی در ایران نمی‌شود بر اساس رنگ خلوص و قدرت قرص را مشخص کرد، این قرص در خارج از ایران به شکل پودر و یا کپسول وجود دارد.
کلینیک ترک اعتیاد

رنگ اصلی قرص دراگون

عوارض مصرف قرص دراگون

عوارض قرص دراگون شامل موارد زیر میباشد:
 • وابستگی شدید جسمانی
 • علائم خماری مشابه به تریاک
 • کم خوابی یا بی خوابی
و عوارض زیر ممکن است در صورت مصرف افراطی و بیش از حد بروز کند:
 • تشنج
 • کما
 • اوردوز یا مرگ
افرادی که با مصرف این داروی اعتیادآور دچار تشنج شده‌اند باید از مصرف دوباره آن پرهیز کنند زیرا امکان دارد حتی با مصرف در دوز پایین نیز دوباره درگیر تشنج شوند که سلامتشان را به شدت به خطر می اندازند. توصیه پزشکان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران عدم مصرف این دارو است زیرا به شدت سلامتی فرد را به خطر می‌اندازد.
حتماً مطالعه کنید: اوردوز یا بیش مصرفی چیست؟
باید توجه داشت هرچه میراگنین موجود در قرص دراگون بیشتر باشد خطر تشنج و کما در مصرف کنند بیشتر می‌شود و ریسک مرگ نیز بالا می‌رود. تشنج با این ماده شباهت زیادی با تشنج در اثر مصرف ترامادول دارد که این مسئله پزشکان را به اشتباه می‌اندازد. تشنج در اثر مصرف دراگون به سلامت و وضعیت کبد مصرف کننده نیز بستگی دارد.
این قرص با داروهای مانند، ترامادول و مواد اعتیادآور مانند الکل تداخل دارویی دارد و نباید مصرف شود.
در تحقیقی که در کشور سوئد انجام شده نشان می‌دهد که داروهای گیاهی که حاوی کراتوم مثل میراگنین هستند اگر با ترامادول مصرف شوند باعث اوردوز می‌شوند و در نهایت خطر مرگ برای مصرف کننده به همراه دارد.
حتماً مطالعه کنید: الکل چیست؟
بهترین کلینیک ترک اعتیاد

اوردوز در اثر مصرف قرص دراگون

قرص دراگون اعتیادآور است؟

مصرف قرص دراگون مانند دیگر مواد اعتیادآور برای مصرف کننده  را دچار وابستگی جسمی و روانی بالایی می‌کند، اعتیاد به این ماده بسیار خطرناک است و می‌تواند به کبد و کلیه مصرف کننده آسیب جدی وارد کند.

ترک اعتیاد به قرص دراگون

همانطور که بیان شد این ماده فرد را هم از نظر روانی و هم از نظر جسمانی وابسته میکند به همین دلیل ترک اعتیاد به این قرص دشوار است و نیاز به کار تخصصی و زیر نظر فردی حرفه‌ای دارد. برای درمان اعتیاد به این ماده بهتر است به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنید.
قطع ناگهی قرص دراگون می‌توند پیامدهای زیادی برای فرد داشته باشد مانند:
 • بد خلق شدن
 • بهم خوردن تعادل روحی
 • احساس درد
 • لرزش بدن
به همین دلیل است که باید برای ترک اعتیاد به قرص دراگون حتما با پزشک این مسئله را مطرح کنید تا بهترین روش درمانی برای فرد در نظر گرفته شود.

ترک جسمانی اعتیاد به قرص دراگون

متخصص درمان اعتیاد وضعیت جسمانی و شدت و مدت اعتیاد فرد را بررسی می‌کند، سم زدایی یکی از روش‌های درمانی است که فرد بیمار می‌تواند از آن بهره مند شود که باید زیر نظر فرد متخصص انجام شود.
کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون، خدمات سم‌زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع را زیر نظر افراد متخصص در این زمینه که با مواد اعتیادآور و عوارض آن آشنایی لازم را دارند ارائه می‌دهد.
در صورت نیاز متخصص داروهایی برای کمتر شد عوارض ترک اعتیاد تجویز می‌کند که بیمار باید داروها را طبق دستور مصرف کند، این داروها به‌گونه‌ای تجویز می‌شوند که نه‌تنها آسیبی به‌سلامتی فرد وارد نکند بلکه حتی صدمات وارد شده به جسم فرد نیز بهبود پیدا کند.

ترک روانی اعتیاد به دراگون

در درمان اعتیاد به‌ویژه چنین موادی، بهره‌مندی از خدمات روانشناسی و روانپزشکی نقش بسیار مهمی در روند درمان دارد. درمانگر برای درمان اعتیاد فرد طی جلسات متعددی که دارد بهترین روش درمانی را برای او در نظر می‌گیرد.
بهترین مرکز ترک اعتیاد

درمان اعتیاد به قرص دراگون

امروزه روش‌های روان‌درمانی متفاوتی وجود دارد که بسته به شرایط و وضعیت هر فرد به او پیشنهاد می‌شود مانند: گروه‌ درمانی، خانواده‌ درمانی یا روان‌درمانی مبتنی بر روانکاوی.
درمانگر نیز با بررسی شرایط روحی و جسمی فرد در صورت نیاز برای فرد داروهایی را تجویز می‌کند، این داروها برای کنترل عوارض ناشی از ترک مانند افسردگی یا تغییرات خلق‌وخو است.
سخن آخر:
با قرص دراگون و عوارض آن آشنا شدیم همان‌طور که در مقاله داروهای گیاهی ترک اعتیاد بیان کردیم بسیاری از این داروها برای ترک اعتیاد و یا درمان دیگر مشکلات به‌صورت قاچاق آن‌هم در عطاری‌ها به فروش می‌رسد حاوی ترکیباتی از ترامادول یا دیگر مواد مخدر است که نه‌تنها تأثیری در بهبود اعتیاد ندارند بلکه عوارض جبران‌ناپذیری برای مصرف‌کننده به همراه دارد و حتی به مرگ مصرف‌کننده منتهی می‌شود، مخصوصاً که ترکیبات این قرص‌ها که به‌عنوان داروی گیاهی به فروش می‌رسد. توجچه داشته باشید که همواره بهترین روش برای ترک اعتیاد مراجعه به مرکز ترک اعتیاد معتبر است.
ترک اعتیاد و تحمل مشکلات آن به‌تنهایی امری دشوار و فرسایشی است که با مراجعه به یک کلینیک ترک اعتیاد تخصصی و بهره‌مندی از تخصص درمانگران اعتیاد می‌تواند راه را برای بیمار هموار کند.
کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون آمادگی خود را برای همراهی شما در این مسیر پرفرازونشیب را اعلام می‌کند، کلینیک ترک اعتیاد آکسون به‌ عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد با فراهم آوردن امکانات ویژه و هتلینگ بهترین گزینه انتخابی برای شروع درمان اعتیاد است.
امکانات این مرکز ترک اعتیاد شامل سالن ورزش، پرستاری بیست‌وچهارساعته و محیط مجزا برای بانوان و حضور مستمر درمانگران است که این نیز بخشی از خدماتی است در مرکز ترک اعتیاد آکسون ارائه می‌شود. برای اطلاع از دیگر خدمات با مشاورین کلینیک تماس بگیرید.

7 دیدگاه ها

 1. گلریز گفت:

  سلام خسته نباشید من چند سالی هست قرص دراگون مصرف میکنم قبلآ روزی 2 تا میخوردم ولی الان کردمش 1 دونه میخوام باز کمترش کنم از نظر روهی هم مشکلی ندارم الان میخواستم بدونم من قرص رو کم کردم بعد یه مدت قطع کنم مشکلی برام پیش میاد یانه.یا راه دیگه ای برای ترک کردنش هست با تشکر.

  • كوين گفت:

   سلام دوست من ، همينكه الان سرچ كردى و اينجا امدى نشان دهنده اراده اى است كه كمى پيدا كردى براى دوست داشتن بدن خودت با كم كردن دوز موافقم ولى به شرط اينكه وسوسه و يا در جمع دوستانه و تفريح دوباره مصرف نكنى ورزش مورد علاقه خودتو پيدا كن و هدف و وقتت رو متمركزش كن اينو بدون هيچكس ادم معتاد رو دوست نداره من ٣٧ سالمه و ٥ ساله رو تصميمم موندم و خدا رو شكر به خودم ميبالم تو هم ميتوانى

 2. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر من قرص دراگون برای چاقی خوردم الان ک قطع کردم هم صورتم جوش زده هم درد دارم ایا از عوارض اونه ؟؟؟

  • كوين گفت:

   بله جوش زدن صورتتان براى كبد هست كه اين دارو روش اثر كرده و اين قرص بعد از مصرف اشتها رو بكلى مسدود ميكنه درد بدن هم ناشى از الوده شدن بدن شما به اين دارو و زياد شدن دوز بدنتان هست من جايه شما بودم به بدنم اهميت ميدادم و با ورزش بيشتر دوست ميشودم

   • محسنی گفت:

    سلام به من دارگون پیشنهادشده برای چاقی بدن.یعنی اعتیادآوراست ومعتادمی شوم یا دارگون معتادان با دراگون چاقی فرق می کند؟

 3. ali گفت:

  سلام من از قرص دراگون برای درمان زودانزالی استفاده میکنم معمولا هفته ای یه دونه میخوردم ایا این برای من مشکلی داره همین مقدار کم میتونه رو بدنم تاثیر بزاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *