شیشه

شیشه چیست؟

شیشه (crystal) داروی محرک بسیار قوی (شیشه قوی ترین نوع متا آمفتامین ها می باشد) با نیمه عمر 12-9 ساعت وابسته به میزان مصرف، مدت زمان مصرف و میزان متابولیسم بدن فرد می باشد. شیشه با تحریک ترشح بیش از حد "دوپامین" و "نور اپی نفرین" باعث برانگیختگی بیش از حد سیستم عصبی مرکزی می شود و باعث جمع شدن مقدار زیادی "دوپامین" در فضای بین سلولهای مغز میشود در اثر مصرف شیشه 50 درصد از گیرنده های "دوپامین" و "سروتونین" در مغز از بین میروند، شیشه علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی نیز دارد که در ادامه به بررسی برخی از مهمترین عوارض مصرف شیشه خواهیم پرداخت:

افزایش فشار خون
اختلالات روحی و روانی شدید از جمله اضطراب
خلق و خوی آشفته، عصبانیت و تنش روحی
افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مغزی مانند سکته و آسم
ضعف عمومی و کاهش انرژی
تغییرات در الگوی خواب و اختلالات در خواب
تکلم سریع
تعریق بیش از حد
افزایش ضربان قلب
آسیب به اندام های حیاتی ( کلیه ها / کبد و شش ها )
اختلالات خواب
خستگی مزمن
بی خوابی
افسردگی
اختلال در کارکرد اعضای دستگاه گوارش مانند مشکلات گوارشی
کاهش اشتها و وزن ناشی از این موضوع
اختلالات در تمرکز، حافظه و توجه
افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند HIV و هپاتیت
آسیب به سلول‌های مغزی و اختلالات در عملکرد مغز
تغییرات در شخصیت و رفتار
اختلال در سیستم عصبی مرکزی
تغییرات در سیستم تنفسی و مشکلات تنفسی مانند آسم
آسیب به سیستم عصبی مرکزی و اختلالات در حافظه و یادگیری
افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مانند اسکیزوفرنی و اختلالات شخصیتی
مشکلات دندانی و خطرات مربوط به سلامت دهان و دندان
تحریک شدید و بیش‌فعالی غیرطبیعی
وابستگی شدید و افزایش خطر اعتیاد به مواد مخدر دیگر

برخی از این عوارض هستند، مصرف شیشه علاوه بر وابستگی های جسمانی و روانی، باعث ایجاد آسیب های جسمانی نیز می شود برای مثال مصرف شیشه باعث تنگ شدن عروق میشود که سبب عدم خون رسانی کافی به لثه های میشود و پس از مدتی بافت لثه ها کاملا از بین میرود.

حتما مطالعه کنید: شیشه چیست؟
ترک شیشه

ترک شیشه

با توجه به اینکه مصرف شیشه باعث ایجاد وابستگی های جسمانی و روانی می باشد، ترک غیراصولی شیشه دارای عوارض جبران ناپذیری مثل پارانویا، تپش قلب، تنگی نفس و مشکلات عصبی می باشد، یکی از خدمات ارائه شده توسط مرکز ترک اعتیاد آکسون درمان اعتیاد به شیشه می باشد.

دلایل ترک شیشه

در ابتدای مصرف شیشه به دلیل اختلالات مغزی ایجاد شده، مصرف کننده حس افزایش قدرت بدنی و شادابی زیادی بدست می آورد اما این احساسات مدت زیادی دوام ندارد و خیلی سریع با افزایش میزان مصرف جای خود را به بیماری های روانی همچون اسکیزوفرنی می دهد. صدمات و عوارض مصرف شیشه طیف گسترده ای از بیماری ها را تشکیل می دهند که در صورت عدم درمان و ترک تا پایان عمر همراه بیمار خواهد بود.
اما روش درمان و ترک شیشه نیزازاهمیت بالایی برخوردار است چرا که با توجه به شدت وابستگی جسمانی و روانی و صدمات وارد شده بر سلامت مصرف کننده بر اثر سوء مصرف برنامه درمانی صحیح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پروسه درمان در کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد خاورمیانه، تحت نظر مشاورین، روانشناسان و روانپزشک باتجربه طبق برنامه ریزی مشخص به همراه جلسات مشاوره ای اجرا شده که خود می تواند ضامن کسب سلامت روانی و جسمانی بیمار باشد.

ترک شیشه در خانه

متاسفانه بسیاری از بیماران اعتیاد به شیشه به دلیل تزریق و استفاده از سرنگ های اشتراکی، دچار بیماری هایی همچون هپاتیت و ایدز می شوند به همین جهت وضعیت سلامتی آنها باید کنترل شود چرا که مصرف داروهای کنترل کننده بیماری آنها میتواند بر سلامت بیماران تاثیر داشته باشد. برای مثال مصرف داروهای کنترل ایدز باعث ممانعت از تجزیه شیشه و به دنبال آن افزایش سطح پایداری شیشه در خون می شوند و از آنجایی که بسیاری از بیماران دچار هپاتیت C می شوند باید تحت نظر قرار بگیرند.

ترک و درمان مطابق آخرین متدهای جهانی

ترک شیشه به روش های مختلفی قابل انجام است اما کادر درمان مرکز ترک اعتیاد آکسون همواره کوشیده اند تا مطابق با بروزترین استانداردهای جهانی اقدام به درمان بیماران کنند به همین منظور برای ترک شیشه از آخرین استاندارد درمانی استفاده می شود. در این روش درمان، جلسات مشاوره با درمانگران با برنامه زمانی مشخصی برگذار می شود و بیمار مطابق با نکات و راهنمایی روانپزشک و روانشناس به اصلاح چهارچوب های ذهنی و برنامه زندگی می پردازند. استفاده از این متد نه تنها به سلامت جسمانی بیمار کمک می کند بلکه باعث می شود تا ذهن و روان بیمار نیز اصلاح گردد تا بعد از درمان خطر بازگشت و لغزش نداشته باشد.

بروز علائم ترک اعتیاد

اعتیاد آوری و وابستگی شیشه بسیار بالا می باشد به همین جهت در صورت قطع مصرف بدن بیمار دچار علائم محرومیت شود که بسیاری از بیماران برای مواجه نشدن با این حالت از ترک و درمان فرار می کنند و از سوی دیگر بسیاری دیگر از بیماران با شروع درمان و مواجه با این علائم اقدام به مصرف مجدد کرده اند. اما بیماران در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به دلیل وجود درمانگران با تجربه و پرستاری شبانه روزی قبل از درمان نسبت به بروز این علائم آگاهی پیدا می کنند و راه های مقابله با آن را یاد میگیزند و در صورت بروز علائم با توجه به بررسی دائم حال بیمار، علائم به سرعت مهار می شوند.
اما علائم روانی ترک بازه زمانی طولانی تری نسبت به علائم جسمانی ماندگاری دارند به همین منظور جلسات مشاوره بعد از درمان نیز ادامه پیدا می کند تا بیماران حتی بعد از ترخیص نیز با مشکلی مواجه نشوند.
علائم محرومیت و ترک شیشه طیف گسترده ای دارد که برخی از مهمترین علائم عبارتند از تغییرات وزنی، تغییرات خلق و خو، اختلالات خواب و...

برخی نکات در رابطه ترک شیشه

از هرگونه ترک خودسرانه خوداری نمایید
حمایت اعضای خانواده بسیار موثر در روند درمان بیماران است
بیماران و خانواده آنها باید نحوه مراقبت و کنترل رفتارها بعد از درمان را آموزش ببینند
شیوه و مدت زمان درمان به عوامل مختلفی همچون میزان آمادگی وی، دوز و مدت مصرف بستگی دارد
بیماران ممکن است دچار علائم محرومیت و ترک شود به همین جهت ضروری است که تحت نظر پزشکان اقدام به ترک نمایند

شیشه تا چه مدت بعد از مصرف در آزمایش اعتیاد مشخص است؟

مصرف شیشه، بطور معمول تا 36 ساعت بعد از آخرین مصرف در آزمایش خون مشخص می شود و از آنجایی که در بدن تبدیل به آمفتامین می شود در آزمایش اعتیاد تست آمفتامین نیز مثت می شود که تا 5 روز بعد از مصرف قابل تشخیص است.
همچنین مصرف آن از 3 تا 6 روز در ادرار و بیش از 90 روز در تست مو قابل تشخیص است.

حتما مطالعه کنید: شیشه چند روز در بدن می ماند؟
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به روش زیر می باشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
که در ادامه به توضیح شرایط بستری می پردازیم:

دوز مصرف 1 میلی گرم (1 صوت) درمان بصورت سریع 10 الی 14 روز بستری و در صورت وجود علائم، درمان بصورت تدریجی و مدت زمان باتوجه به نظر پزشک مشخص می شود.

روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.
 

سوالات متداول ترک شیشه

1آیا مصرف شیشه در آزمایش اعتیاد مشخص می شود؟
بله، مصرف شیشه در آزمایش خون، ادرار و مو قابل تشخیص است.
2آیا امکان ترک شیشه بصورت سم زدایی فوق سریع وجود دارد؟
خیر، بصورت کلی امکان سم زدایی محرک ها وجود ندارد.
3اعتیاد به شیشه روانی است یا جسمانی؟
وابستگی و اعتیاد به شیشه هم روانی و هم جسمانی می باشد.
4ترک شیشه با قرص ب2 امکان پذیر است؟
خیر، ب2 شبه مخدری با اعتیادآوری بسیار بالا می باشد و مصرف آن تنها باعث وابستگی و اعتیاد می شود.
5ترک شیشه با داروهای گیاهی چگونه است؟
هیچ داروی گیاهی برای ترک اعتیاد وجود ندارد و مصرف داروهایی متفرقه می تواند عوارض جبران ناپذیری بر سلامت بیمار داشته باشد.
6نحوه مصرف ریتالین برای ترک شیشه چگونه است؟
ریتالین دارویی اعتیاد آور است و سوء مصرف آن هیچ کمکی به درمان بیماران نخواهد کرد و مصرف همزمان آن با شیشه می تواند باعث مرگ مصرف کننده شود.

69 Comments

 1. منصور گفت:

  سلام
  میشه لطف کنید روش سم زدایی شیشه رو هم بگین؟ urod منظورم هست

 2. hamid.mordab73 گفت:

  سلام خسته نباشید☆اگه واستون امکان داره لطف کنین راهنمایی کنین برای ترک وسم زدایی ترک شیشه مراحل اولیه وتاثیرگذار ک میتونه تو پرسه ترک مواد کمک زیادی به فرد کنه رو یه توضیح وراهنمایی مختصر وساده ترو بیان کنین ممنون میشیم?❤❤.تشکر بابت سایت عالی وخوبتون

 3. پدرام نیک قلب گفت:

  سلام. من یک سال و چهار ماهه اعتیاد به شیشه دارم البته مصرفم هر روز نیس هفته یک بار اما بعضی وقتا هم بوده دو سه روز پشت سر هم مصرف میکنم اما بعدش دیگه مصرف نمیکنم تا یک هفته دیگه لطفا راهنمایی کنید چجور اقدام به درمان کنم هزینه کلینیک آکسون چقدره میخام با خانوادم مشورت کنم بیام کلینیک آکسون لطفا کمکم کنید از شیشه نجات پیدا کنم من فقط 19 سال سن دارم?

  • علی گفت:

   سلام فرقی هفته ای یک بارهم مصرف کنی مطمئن باش میشه اعتیاد دائم سعی کن فقط ۶ ماه از شیشه دور باشی شرایط روز به روز برات عادی میشه که انشاالله تا اخر عمر پاک بمونی

   • F گفت:

    سلام ازشمازحمتکشان کلینیک آکسون نهایت تشکردارم ببخشیدمن کارمندهستم و۲ساله که شیره وشیشه مصرف میکنم میخواستم قیمت ترک کامل چقدره ومنی که هیچ مرخصی ندارم چطورمیتونم خلاص شم ایالاقرشدن وتابلوشدنهم درصورت وروحیه مامشخص میشه وسال نو خوبی روایشالله شروع کنم ،ایشالله جواب هزینه وچطورزودآذادشدن نتیجه بگیرم یه حرف حصوصی هم بامشاورین محترم دادم ممنون

  • Alireza گفت:

   حیفی داداشم توره خدا نرو سراغش من ۲۹سالمه و همه چیزمو از دست دادم الان تازه ۱ماهه ک پاک شدم تو هم قبل از اینکه مث من همه چیزتو از دست بدی ترک کن

   • Ali گفت:

    لطفاً روش ترک مصرف متادون و شیشه میتونید بگید وقت بستری شدن و تحمل درد ندارم مدت 7 ماه دارم این دو استفاده می‌کنم لطفا جواب آگاهانه بدید که داریم هورین میکشم اما متادون از روزی دوتا نه کردم نصف ولی شیشه دو روزی سه روزی یک گرم میکشم واقعا تحمل درد ندارم واسه. متادون و لذت جویی شیشه نمیتونم بگذرم ولی دانشجو و وقت بستریم شدنم واقعا ندارم و یک ذره درد

  • ایمان گفت:

   داداش ایکاش من جای تو بودم

 4. Mahdi گفت:

  سلام اگر فردی به متادون وشیشه اعتیاد داشته باشندددرمان چگونه میباشد

  • آکسون گفت:

   سلام/ بصورت همزمان سم زدایی بصورت تدریجی انجام خواهد شد.

   • asmaylpwrmrdyh89@gmail.com گفت:

    سلام من شوهر م مصرف به شیشه داره ومتادون بارهاست ترک کرد ولی دوباره انجام داد من باید چیکار کنم لطف کنید کمک کنید

  • معتاد گفت:

   (تجربه ی شخصی و مطالعات قبلی) متادون با اینکه ترک آن بسیار دشوار و طولانی می‌باشد و علایم خماری آن هفته به هفته با توجه به شرایط جسمی شخص و دوز مصرفی آن و مدت مصرفش،تغییر میکند(بخاطر اینکه ساختمان مولکولی آن شبیه به مورفین شکسته شده و تغییر یافته است و یک نگهدارنده ی قوی می‌باشد) ولی مصرف همزمان آن با شیشه ( دوز مناسب.بدن انسان به ۲۲ سی سی یا ۱۱۰ میلی گرم متادون بیشتر جواب نمی‌دهد و بقیه رو دفع میکند،ولی باعث صدمه به اندامهای داخلی میشود) باعث میشود که هر کدام اثره دیگری را تضعیف کند و در دراز مدت شخص بخاطر اینکه اعصاب مرکزی آن نسبت به سایرین معتادان به شیشه آسیب کمتری خورده،حالت نشئه گی متفاوتی میکند و به شرطی که برای خواب از بنزودیازپین ها بخصوص کلونازپام استفاده نکرده باشد (چون در دوران ترک در چند ماه اول ایجاد تنگی نفس میکند« مصرف متادون با کلونازپام حتی در دوز ۱mg)
   در ۶ الی ۱۰ روز ترک (بدون هیچ دارویی در کمپ های ترک اعتیاد ) اثرات مصرف شیشه از بدن خارج میشود و اثرات متادون نیز که مهمترین آنها ضعف ماهیچه ها،بی خوابی،تعریق،احساس خفگی در خواب،اضطراب و بی قراری شدید…از ۳ ماه تا ۶ماه و حتی بعضی از عوارض تا ۲سال با شخص میماند بجز کسانیکه دوز مصرفی شیشه ی آنها ۲gr بالاتر باشد این دسته چون در دوران مصرف دچار توهمات شنیداری و بینایی و ذهنی دارند اختلالات عصبی آنان چون با شخصیت ذهنی خود که وجود خارجی ندارد،،(بیماری شبیه و یا اسکیزوفرنی) ارتباط برقرار میکنند و شروع به صحبت کردن با خود می‌شوند و در ضمن لهجه ی آنان تغییر میکند و در کمپ های ترک اعتیاد مورد آزار و اذیت دیگر معتادان می‌شوند.خلاصه ی کلام اینکه هیچ دارویی برای اعتیاد که خود وابستگی نداشته باشد وجود ندارد.و هیچ متد تأیید شده ای برای هر گونه موادی نیست((چه برسد به روش تضمین شده و بی برگشت))مگر اینکه طبق تحقیقات محققان اثرات مواد را بر جسم و اعصاب مرکزی در حین مصرف شناسایی کنند و در یک ماه آخر مصرف با مکمل غذایی و داروهای ساده جسم و روح! رو آماده ی جدا شدن از مواد بکنند و در ۲هفته ی بعد با افزایش داروها و گمراه کردن سیستم عصبی مقوله ی ترک و خلاصی انجام پذیرد.و برای جلوگیری از عوده مجدد آن بنظر بنده کلاسهای NE میتواند مفید باشد.

 5. رضا گفت:

  سلام ۶ساله مصرف دارم کسی نمیدونه میخوام ترک کنم ولی نمخوام کسی بدونه چه کنم؟

  • پیمان گفت:

   چی رو بدونه که ترک کردید؟یا اینکه اعتیاد دارید؟چون اگر فکر میکنید کسی نمیدونه شما اعتیاد دارید سخت در اشتباه هستید ،به روتون نمیارند

  • شایان گفت:

   اره نمیدونن چون موادت خیلی کم ضرره خب واس همینه شش ساله کسی نمیدونه داداشم تو قبل ترک اول علائمشو سعی کن بدونی مث همین ک فکر میکنی نمیدونن ولی بهتر از تو تغییراتو میدونن حالا مصرف کننده هم باشه تو خونواده ک همون روز اولش فهمیده لازم به لاغر شدنت اینا نیست

 6. وحید گفت:

  سلام هزینه سم زدایی متادون شیشه چقده من ۶۰ روز ترک کردم تو کمپ ولی میخام بیام زیر نظر روانپزشک ام هستم ولی دوست دارم بیام کلی از بدنم بره بیرون لطف میکنید راهنمایم کنید وقتی میکشم شیشه مشکل دوقطبی بهم دیت میده پادرد بی قراریم پرخوری ولم نمیکنه میشه لطف کنید راهنمایم کنید

 7. محمد گفت:

  سلام. سوالم اینه که آیا میشه در خانه. ترک کرد و اینکه چه نگاتیو باید دقت کرد اونجام داد بیکارماکلا نمیخاد مصرف کنه وازحضوردرکمپ ویا مراکز درمانی خودداری می‌کنه ومیخاددرخونه ترک کنه واقعا هم پشیمان شده ولیباداشتن سن بالا هم خجالت می‌کشه تومراکز درمانی بستری بشه

 8. مجيد سوري گفت:

  سلام 32سالمه 15 سال شيشه کشيدم بدون اينکه مشکلي بابت هزينش داشته باشم خانوادم وضع خوبي ندارن خودم بخاطر شرايطم کار ميکردم پدرم ترياک مصرف ميکنه توي خونه عادي عادي ولي بجايي رسيدم خسته شدم 13/4/1400 با اور دوز مصرف بيش از حد شربت متادون و الپرازولام بيهوش يجا افتادم بيدار شدم بيمارستان بودم .خودم خواستم اين شرمندگي رو جلوي خانوادم بکشم که ديگه تمومش کنم الان حدود شصت روزه ترکم ولي نميتونم شيشه رو از زندگيم بيرون کنم چند باري مصرف کردم با توجيه هايي که نتونين ي بچه رو وادار کنين ي سر برگردونه براتون که چهرشو ببينيد .جامعه محترم روانپزشکان عزيز بخدا شما نميتونين به ي ادمي مثل من کمک کنيد فقط ي تاخير کوچيک ايجاد ميکنيد اونم بخاطر شرمي که معتاد پيش خانوادش و هزينش داره .با خوندن کل کتاب هاي روانپزشکي براي امثال من فقط ي تايمي رو پر ميکنيد وقتي وسوسه مواد بياد من با 86 کيلو وزن و 185 سانت قد ميشم ي موريانه که زين شده براي تهيه مواد . فقط درد منه معتاد رو ي مصرف کننده اي که تونسته برگرده به زندگيش دوا کنه . البته بعد خدا و ي مادر دلسوز .شرمنده که انقدر دلم پر بود . هر دوستي کمکم کنه تا عمر دارم نوکريشو ميکنم حتي اگه روانپزشک باشه !!(اينه ذهن مصرف کننده)

  • صادق گفت:

   آقاي سوري سلام مداومت بر ترك دارين هنوز هم؟اميدم ب خداست ك همينطور باشه
   برادر مطئن باش اونچيزي ك توي مغزت يقين شده ك نميتونم شيشه رو كلا بذارم كنار و وسوسه ميكنه همون احساس ترس و ضعف كاذب و عوارض مصرف همبن مخدره هست پس بهش اجازه رشد و شاخ و برگ دادن نده من ي همدردم ك نظرم مث تو بود با تاقين ب خودم تونستم كنار بذارم اولين قانونم اين بود ك همين ك فكرش جرقه ميزد تو مغزم احازه نميدادم بيشتر از سه ثانيه بمونه و سريع از مخم بيرون ميكردم دومين قانونم دور بودن از شرايط مساعد براي مصرف مجدد بود يعني هرگز خودمو با هم دوره اي هام اسباب وسوسه مكان هاي خاص قرار ندادم چون نميدونستم ميتونم مقاومت كنم يا ن امروز ك داوم اينارو برات مينويسم هفت سال و يازده ماه پاكم و هنوزم اون دوتا قانونمو رعايت ميكنم

  • سحر گفت:

   دقیقا خیلی سخته

   • ابوالفضل گفت:

    اقا دمت گرم و خدا کنه همینجوری که میگی بشه ازش گذشت من واقعا دوست دارم بزارم کنار و یه سری از حرفهای سوری تند بود ولی منم درگیرشم من کارمناسب دارم جایگاه اجتماعی هم به لطف خدا دارم فقط دل مادرم که میسوزه و اون بهترین وقتهام رو صرف مواد میکنم دوست دارم والان که داشتم نطر دوستان رو میخوندم کمی امیدوار شدم ممنونم

  • جوانی صدساله گفت:

   سلام مجید جان
   واقعا حرفاتون بجا بود، و کاملا با نظر شما همسو هستم،
   به نظر منم کسی که قبلا تجربه نکرده باشه خیلی سخته شرایط مارو درک کنه، یا در حد لازم کمک کنه،
   کسی که مصرف نداره نمیدونه وقتی وسوسه شدی با صحبت هیچ با قفلو زنجیرم نمیشه جلوی طرف رو گرفت،
   بدبختیشم میدونید کجاست خانواده ها اطلاعشون در حدی نیست و نمیدونن که بیمار تا زمانی که خودش واقعا نخواد نمیشه ترکش داد، به زور دهها بار بیمارو میفرستن انواع کمپ، هربارم میبینن بیمار رفته سراغش و در نتیجه کلا پرتش میکنن بیرون که از شرش راحت شن
   روزی میرسه که بیمار واقعا میخواد ترک کنه و اون جاست که بخاطر تجربه های گذشته کمپ فرستادنش و نتیجه ندادن دیگه کسی پشت بیمار رو نمیگیره و قدمی درراه پاک شدنش یا حمایتش برنمیدارن، و ……….
   ببخشید زیاد حرف زدم اما اقا مجید میدونه درد معتاد یکی دوتا نیست، فقط غم اینکه با اعتیادش شاهد لحظه به لحظه نابود شدن زندگی خود و اطرافیانش هست رو عمرا کسی نمیتونه تحمل کنه،

   • m گفت:

    شما دارید از دید کسی که اعتیاد داره حرف نیزتید..شما هیچ وقت پدر نبودی مادر نبودی خواهر نبودی برادری نبودی که عزیزت اعتیاد داشته باشه لحظه ای حتی یک لحظه هم از فکر کردن بهش قافل نشی..صبح ها چشمات رو با یاد قبل اعتیادش باز کنی و شبها انقدر به شرایط الانش فکر کنی که خوابت ببره..اونی که مصرف میکنه شاید تایمی که مصرف کرده رو از عذاب خلاص بشه و برا یه ساعتم شده احساس راحتی کنه..ولی اون مادره اون پدره اون خواهره اصلا ازین تایما هم ندارن..بدون اینکه هیچ خطایی کرده باشن نفس کشیدنم براشون عذاب اوره و زندگی براشون زهرمار میشه..اونی که اعتیاد داری چطور میتونی اننننقد خودخواه باشی که عزیز ترین های زندگیتو اینجوری زجر بدی..توروخدا بخاطر اونا مصرف نکنید..شما هییییچ وقت اونارو درک نمیکنید

    • حسین گفت:

     گل گفتین . میدونید دوستان بعضی وقتا به این فکر میکنم چرا اینقدر راحت این مزخرفات تولید و پخش میشه؟ یعنی واقعا دولت، نیروهای امنیتی و فراجا و سپاه و بسیج و … نمیتونن اون آدمایی رو که این مواد رو تولید و پخش میکنن و هزاران جوان و دخترو پسر و بدبخت میکنن را جمع کنند؟!!!!!!!! جواب این سوالم با خدا و آقایان مسئول
     من صحبت این دوستمونو کاملا قبول دارم . توروخدا، تورو امام زمان و به خاطر اشک های پدرا و مادراتون ، غیرت کنین و بذارین کنار و مصرف نکنین .
     یه بار عکسای قبل و بعد از اعتیادتون رو باهم مقایسه کنید . ببینید چی بودین و چی شدین !!!!!!!

  • مجید گفت:

   داداش زدی تو هدف ??
   منم ۲۸ سالمه ۶ سال مصرف میکنم ، دقیقا دردم همینیه که گفتی ، الان نمیدونم پاکی یا نه ، ولی اگه روزی راهشو پیدا کردی یاد منم بیفت ، یعنی یاد ما هم بیفت ??

  • طاهریان گفت:

   سلام اقای سوری اصلا نیازی نیست یک روانشناس یا یک پزشک به شما کمک کنه خودت از همه بیشتر میتونی به خودت کمک کنی با ذهنت به خودت کمک کن نزار مواد یا هرچی تو مورچه زین شده کنه به ذهنت دستور بده من بزرگ تر و کامل تر از توم انسان اشرف مخلوقات یعنی بزرگ تو با ذهنت خودت کوچیک کردی مواد بزرگ و اون تو در اختیار گرفته اولش سخته ولی نا ممکن نیست فقط از خودت کمک بخواه چون تو خودت کامل ترین موجودی فقط کافی چشمات ببندی و خودت بزرگ و قدرت مند تصوری کنی شما میتونی شک نکن

  • وحید گفت:

   منم 14سال مدام کشیدم الان مثلاً ترک کردم ولی هفته ای یک بار وسوسه میاد سراغم وتا مصرف نکنم ولی کنم نیست اگه شما تونستی کمک کنم بکن خواهشن

  • ارش گفت:

   مجید بیا تا دو تایی ترکش کنیم خودمون به درک میدونم عین منی اما به مادرمون داریم اسیب میزنیم
   اگه خواستی مثل من پاک بمونی هر روز از موندنت تو پاکی فقط یخبر بده این همه روز هرچی شد بهانش کردیم رفتیم زدیم الان هرچیشد نزنیم

 9. پیمان گفت:

  من بعد از ۱۴ سال لعنتی بالخره الان سه ماهه ترک کردم ولی شاید روشم با انچه همه تجویز میکنند متفاوت باشه چون میگن اب نیست وگرنه طرف شناگر ماهری هست منظورم اینکه من شرایط مصرف رو برای خودم نگه داشتم ولی گفتم بین زندگی و این یکی رو انتخاب کن ولی خدا رو شکر اصلا وسوسه هم نشدم بنطرم باید خسته بشید وگرنه سم زدایی و هر کاری دیگه تا خودتون واقعا زده نشید بی تاثیر هست

 10. علی گفت:

  سلام و درود من تقریبا 9 ساله که متادون و آلپرازولام مصرف میکنم.دو هفته ی که شیشه هم مصرف میکنم.سه ماهه که 24 سالم شده.پدر ندارم.مصرفه آلپرازولامم خیلی زیاد بود که با شیشه کمش کردم.و بواسطه ی مصرف طولانی مدت آلپرازولام.فکر و ذهنم داغون شده.اختلال در تکلم دارم.اختلال حافظه دارم.در خانواده ای به شدت فقیر و در خانه ای کاه گلی و چوبی زندگی میکنم.دلم میخواد یا نجات پیدا کنم یا بمیرم.لطفا کمکم کنید

 11. Reza گفت:

  باسلام من فقط شیشه مصرف میکنم حدود۲ساله واقعا ترک کردنش خیلی خیلی مشکل هست من ۴بارمرکز ترک اعتیاد رفتم ولی نهایت تا ۳ماه طاقت اوردم الان به جایی رسوندم که هیچ کاری نمی تونم انجام بدم یه ادم منزوی وتنها خیلی تنهاشدم همه چی مو ازدست دادم من ۳۰سالمه هیچ حسی به زندگی ندارم واقعا خسته شدم ولی نمی دونم چیکارکنم ازشرش خلاص بشم” خاستم ببینم چقدرهزینه کلینیک میشه آیا جواب میده من هرراهی بگی امتحان کردم خیلی مشکله ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 12. هما گفت:

  لطفا جواب بدین بعد از ترک شیشه یا شیره تریاک عوارض توهم تا چند وقت طول میکشه پسرم ترک کرده داخل کمپ تقریبا دوماه ولی توهم داره از کمپ پرسیدم میگه از بی خوابیه ولی خوابش هم خوب نیست خیلی میترسم

  • رامین گفت:

   سلام من ۲۲ سالمه سه ماه پاک بود شیشه و شیره تریاک و تزیاک و ماری جونا مصرف میکردم ۳ ماه که پاک بودم توهم داشتم هرشب خواب میدیدم بهترین مرکز ترک اعتیاد اصفهان رفته بودم ولی نه راون پزشک و دکتر عمومی ن مشاوره نتونسم کمکم کنن هرشب شب خواب شیشه میدیم خواب چرت پرت میدیم اخرشم نتونسم تحمل کنم دوباره مصرف کردم خلاصه هواست به پسر جمع کن مسافرت ببرش سر کار ببرش دورش بگیر تا مواد مخدر از یادش بره پسرت یا ماها چون اعتیاد داشتیم و همه روز مون با مواد میگذشت حالا که پاک باشیم حالت عادی نمیتونیم تحمل کنیم مغزت فقط به فکر مواده براهمین خواب یا توهین میزنیم باید چند ماه زندگیت به سختی بگذره تا از یاد خاطرت مواد بره

 13. M.h گفت:

  سلام به همه عزیزان .من با۶۵ سال سن و تجربه و آشنایی با فرهنگ لااقل نیمی از دنیا عرضم اینه ؛عزیزان بزرگوارشمارا به انسانیت قسم به این انسانهای درمانده و گرفتار که همه معلول یک سری علت شده اند هرطور که میتوانید برای نجاتشان ازاین بیماری کمک کنید. متاسفانه اکثر پزشکان ما بهر روزی ملتی را معلول میخواهند.به دنبال سرکیسه کردن و منافع شخصیشانند تا نجات یک انسان.اگر راه درمانی را تجربه کرده اید خواهش میکنم تمنا دارم به این عزیزان کمک کنید.

 14. حسین گفت:

  احسنت
  متاسفانه فردی که گرفتار این موضوع هست فکر میکنه کسی از حال و احوالش خبر نداره
  اتفاقا فرد مبتلا آخرین نفری هست که متوجه خواهد شد که دچار اعتیاد است

 15. ساسان گفت:

  سلام یه سوال داشتم درست کسی که شیشه مصرف میکنه اسید بدنش زیاد میشه در محل کیسه صفرا. من یه متخصص پرسیدم گفت میشه اون اسید بدنت رو خالی کنیم کسانی که بعد ترک بازهم به مصرف شیشه بر میگردن همان اسید هست که تو بدن شما مانده هست.به مثال چه طور ادم تشنه میشه مغز دستور میده که برو اب بخوراسید هم هم چون دیگه وارد بدن نمیشه به مغز دستور میده که اسید لازم هست یا همان شیشه.دکتر گفت اون اسید از بدنت بگشیم خیلی سخت به مغزت میزنه

 16. ساسان گفت:

  سلام یه سوال داشتم درست کسی که شیشه مصرف میکنه اسید بدنش زیاد میشه در محل کیسه صفرا. من یه متخصص پرسیدم گفت میشه اون اسید بدنت رو خالی کنیم کسانی که بعد ترک بازهم به مصرف شیشه بر میگردن همان اسید هست که تو بدن شما مانده هست.به مثال چه طور ادم تشنه میشه مغز دستور میده که برو اب بخوراسید هم هم چون دیگه وارد بدن نمیشه به مغز دستور میده که اسید لازم هست یا همان شیشه.دکتر گفت اون اسید از بدنت بگشیم خیلی سخت به مغزت میزنه میشه راهنمایی کنین

 17. Bahman گفت:

  بهمن از تهران با سلام وخسته نباشید من ۵۲ سال سن دارم و حدود سه سال است که دارم شیشه مصرف میکنم روزانه یک گرم مصرف میکنم میخواستم بدونم چقدر هزینه اش است با تشکر فراوان

 18. حسین گفت:

  سلام ،کسی هست که محتاد شیشه هست خودش میگه من خودمو محتاد نمی‌کنم اما من میدونم که محتاد شده میگه فقط برای درد بدنش مصرف میکنه علاقه ای به ترک هم نداره کسی میتونه بهم کمک کنه بهم بگه چیکار کنم که علاقش کم بشه طرف خیلی عزیز هست برام و نمیخام خودش بفهمه میخام که کم کم علاقشون از دست بده

  • Hn گفت:

   باسلام من بعد از 4ماه پاکی دوباره لغزش کردم و به خاطر افسردگی شدید بعد از ترک دوباره شیشه زدم..آیا دارویی هست درمنزل ترک کنم…ممنون……hn

 19. mb گفت:

  سلام. ما ‌باید اول دشمن خودمونو نابود کنیم. من درما دشمن ماست. این کلمه من از هر دشمنی بدتره.من میتونم.هرکاری من بخوام.بنظرم باید بریم جلو ایینه نگاه خودمون کنیم و صادقانه
  اعتراف کنیم داریم تقاص چه کاریو پس
  میدیم.چون هر انسانی چوب خودشو میخوره.ما بیماریم نه معتاد.نردبام این دنیا افتادنیست هرکه بالاتر نشست استخوانش سخت تر خواهد شکست.
  مواد قدرتش از خدا هم بیشتر شک نکن.
  اینم بدون ما هم قدرتمون از مواد بیشتر.
  شرمنده.

 20. الهه گفت:

  همسرم ظاهرا ٣ سال شيشه مصرف ميكرده به خواست خودش برديمش كمپ خوابيد الان ١٢ روزه اونجاست ميگن حالش خوب نيست بي قراري ميكنه توهم شديد زده ،خيلي نگرانم وقتي پاك شد دوباره بره سراغش ،همه چيزمونو باختيم سر اين مواد،الان برخي افراد بهم ميگن خودتو نجات بده از اين آدم نميدونم با جدايي چه ضربه اي بهش ميخوره دوتا بچه كوچيك دارم وجه اجتماعيشو تقريبا از دست داده همسرم ،خيلي دلم براش ميسوزه ??????ولي خيلي ترس و نگراني هم دارم

 21. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید همسرم من اوایل ازدواجمون تریاک می‌خورد چون پدرشون هم معتاد هستن و سن شون بالاست بعد متادون خورد کم کم بعدم الان سراغ سورچه و شیشه قبلا بهم میگفت میخام ترک کنم خسته شدم چند بارم تو بهترین مراکز ترک کرد دوباره لغزش کرد خسته شدم بمن میگه هی نگو نکش منم نمیتونم بی تفاوت باشم الان دیگ میگه نمیکشم متادون میخورم توروخدا کمکم کنید

 22. زهرا گفت:

  سلام من نمیدونستم شوهرم اعتیاد داره و با اوردوز متادون مشخص شد چندبار سعی کردم ترکش بدم و بارها رفتم و می‌گفت خوب میشه…تا اینکه بعد بعد 2سال تلاش من و اون و خانوادم،فقط یک ماه پاک بود و باز شروع کرد ب کار بدتر یعنی شیشه و هرویین همزمان و دوباره مچشو گرفتم.الان یک ماهه ک خونست اما هر روز یه قیافه متفاوت داره.یهو سیاه میشه یهو عرق می‌کنه میخام بدونم این عرق کردنای چند شب درمیونش بازم نشون دهنده اینه ک قرصی چیزی جور می‌کنه و میخوره یا بعد یک ماه هنوز خماره؟اگه خماریه چرا یه شب درمیونه?دارم دیوونه میشم

 23. سلما گفت:

  سلام، همسرم قبل ازدواج اعتیاد داشته ولی نمیدونم چی مصرف میکرده البته ی بار مامانش حرف تریاک زد، بعد متادون استفاده میکرده و بعد رفته کمپ و از اونجا بعد هم به شیشه روی آورده، ولی هیچ وقت راستشو بمن نگفت حالا بگذریم، تو این یکسال سه بار تو خونه خوابید تا ترک کنه ولی طاقت نمی آورد، حالا محل کارش متوجه شدند و الان ۴ روزه خوابیده ولی همزمان ی مایعی تزریق میکنه و همیشه میگه واسه ضعف و بی حال هست بمن میگه کراتین هست ولی میدونم دروغ میگه میخوام بدونم کسی میدونه این چیه؟

 24. سلما گفت:

  واسه ترک هم خودش میگه خسته شدم و میخوام بذارم کنار.
  ما هنوز نتونستیم بچه دار بشیم، توروخدا دعام کنید من هیچ راه برگشتی ندارم بخاطرش جلوی پدرم ایستادم و بهم گفتند اگه مشکلی پیش اومد حق نداری برگردی

 25. امین گفت:

  سلام دوست عزیز اقا مجید ، من به طور اتفاقی پیام های برخی از دوستان رو خوندم ولی صحبتهای شما روم تاثیر گذاشت و نتونستم از کنارش به راحتی بگذرم ، اول از هر چیزی امیدوارم که الان حالت بهتر از هر موقعی باشه و اینکه اگه پیامم رو خوندی دریغ نکن و جواب بده ، من بدون شک مشکل شما رو فقط و فقط به لطف خدا حل میکنم ولی ایا شما هم انقدر پر قدرت میتونی بهم بگی که با کمک خدا و فقط خودتو خودت میخوای برات این اتفاق بیوفته که پاک بشی ، فقط ازت خواهش میکنم هیچ قضاوتی در مورد این نوشته ها نکن چون منم مثل خودت بودم و هستم ولی جواب همه ی سوالها و مشکلات همیشه پیش روی ما قرار گرفته ولی متاسفانه بعضی اوقات قدرت درک و بینشش رو نداریم ولی من به لطف خدا هم میبینم هم بهت نشون میدم که ارزو میکنم همیشه همه ی ادمهای این جهان هستی این اتفاق براشون بیوفته ، ممنون که وقت گذاشتی این پیام رو خوندی من منتظر پیامت هستم

 26. ramynydysar800@gmail.com گفت:

  یه فرمول ساده میگم انجام بدین تمومه
  سه روز هر روز یک لیوان شیر با یک قاشق عسل و یک قاشق اب لیمو ترش طبی قاتی کنید شب موقعه خواب بخورید
  صبح هم چند قطره لیمو ترش با یک قاشق عسل به مدت سه روز

  بعد یک روز نخور و به مدت شیش روز هر شب اندازه دو لیوان شیر و دو قاشق عسل و دو قاشق لیمو ترش بخورید
  و صبح دوباره دو قاشق عسل و چند قطره لیمو ترش

  بعد شیش روز هر روز نیم لیتر شیر با مقداری عسل یدونه لیموترش قاطی کنید و بعد ظهر 12به بعد ظهر یه لیوان عصر نیم لیوان
  و برای شب موقعه خواب یک لیوان بزارید بمونه بقیشو هرجور دوس دارید میل کنید و بعد ظهر صبح ن
  صبح فقد یک یا دو قاشق عسل چند قطره لیمو بعد ده دقیقه برید یه صبحونه توپ بخورید
  میوه عذا خونگی هم یادتون نره
  پر خوریم نکنید

  و همیشه میتونید این ترکیب بخوبیت فقد اون عسل لیمو صبح مستقیم 40تا50 روز بخورید بعد خوشتون امد هفتی دو سه بار بخورید ولی بعد پنجاه روز یا شصت روز میانه بندازین چون این دامان کلن پنجاه روزه هست

  بعد هم گفتم ترکیب کلن طبیعی و بمبه همیشه مصرف کنید

 27. sahar گفت:

  سلام همسرم ۳سال مصرف داشته الان یکسال که پاکه بعضی وقتاعرق میکنه یاخیلی پورخوری میکنه یامیگه پاهام خیلی دردداره یادندون دردداره خیلی خیلی مهربون یه دفعی قاطی میکنه منوخیلی میزنه اصلامتوجه نمیشه بعداروم شدجونشوبرات میده یابعضی وقتاافسرده هستش یاخیلی صحبت میکنه من فکرمیکنم دوباره مصرف میکنه توروخداکسی میدونه راهنمایی بکنه احتمال داره اینااصرات ترک باشه

 28. سپهر گفت:

  سلام و عرض ادب
  من داروی جی سی طلایی برای لاغری خوردم البته ۸ عدد از ۳۰ عدد و تست مواد مخدرم مثبت شده موسوم به شیشه نوع ۱۴ الان سوالم اینه یعنی الان من اعتیاد پیدا کردم و در صورت قطع مصرف قرص لاغری آیا عوارضی شامل سلامتی میشه لطفا راهنمایی کنید

 29. حامد گفت:

  سلام با علایم و توهمات شیشه باید چه کرد؟
  برادر من قفلی زده رو بالایی داد میزنه و فکر میکنه اونا دارن اذیتش میکنن. کمپ بود . میگه الآن لغزش نکرده اما میگه این چیزا دست خودم نیست

 30. Sami گفت:

  سلام من38سالمه یکسال ونیم پیش تو بورس شرکت کردم وکلی ضرر دادم از اون موقع افتادم تو هرویین چهارماه پیش ترک کردم 20روز از ترکم نگذشته بود همسرم که عاشقش بودم فوت شد دوباره شروع کردم الان یه پسر 6 ساله دارم واقعا خسته شدم چن بار تصمیم به ترک گرفتم ولی دغدغه فکری نمیذاره خسته شدم بخدا چن بار خواستم خودمو بکشم ولی پسرم میاد جلو چشام، تورو خدا کمکم کنید

 31. ملیحه گفت:

  سلام من در اثر مصرف شیشه ب اسکیزوفرنی دچار شدم الان روزی یک رسپریدون ۲ که مکانیسم اثرگذاری آن کاهش ترشح دوپامین مغز است تحت درمانم با توجه به اینکه شما گفتید با شیشه ۵۰ درصد از گیرنده های دوپامین از بین میره چرا من باید قرصی بخورم که دوپامین رو کم میکنه

 32. اکبر گفت:

  من 15ساله تریاک.شیشه قلیان. ب2.مشروبات وسیگار هم8ساله اول کشیدم…. روزی یکیشو مصرف میکنم دوز بالا جای هم برم هیچی مصرف ندارم.بلندمدت هم باشه.همه رفیقامیگن غیره عادیه.. ولی الان دیگه بی خیاله درامد شدم علت فکرکنم مواده….. یا خراب شدن مملکت

 33. آناهید گفت:

  با عرض سلام
  من قلبا آرزوم برا تک تکون من جمله خودم حذف این ماده مزخرف برای همیشه و داشتن زندگی که استحقاقشو دارین هست،همه نظراتو خوندم و سعی کردم ازشون درسای جدیدی بگیرم.
  من وقتی ۱۹ سالم بود شب کنکور مادر دوستم بهم شیشه داد بکشم گفت تمرکزتو بالا میبره بعد که ادامش دادم دیدم ایول چقدر خوب لاغر شدم ولی با فاصله می کشیدم ۲۲ سالگی رفتم دانشگاه و عزممو جزم کردم چون دانشگاه خیلی برام مهم بودو می دونستم شیشه نه تنها تمرکز را بالا نمیبره بلکه فکر رو پخش می کنه خلاصه که ۴ سال گذاشتمش کلا کنار
  اما متاسفانه زمان تحویل پایان نامه ام بود و من کلی چاق شده بودم به خاطر فست فودو غذاهای دانشگاه به سرم زد باز شیشه بکشم لاغر که شدم بزارمش کنار به همین نام و نشون از ۲۶ سالگی تا الان که ۳۴ سالمه به مدت ۸ سال مصرف دارم حتی تا دوسال پیش کمتر اما الان هر روز من اصلا صدا و توهم نداشتم خداراشکر ولی
  یه زمانی از اون بالاسری ۳ تا چیز خواستم که قربونش برم همشو بهم داد ولی آخری که مربوط به خودم میشه میونه زمین و هواست براوردش کرد اما من با این کوفتی که اسیرش شدم قدمایی که باید بردارمو نمی تونم حتی تابستون ۲ سال پیش برا ترکش برا اولین بار یه بیمارستان رفتم وای که چی کشیدم تو مدت ۲۱ روز اومدم حالم از این رو به اون رو شده بود شده بودم همون آدم پرانرژی با ذهن بازه قبل به خیلی چیزا فکر می کردم که قبلا نمی کردم چیزا و کسایی برام مهم شده بودند که تا قبلش اهمیتی نداشت برام که خودما براش سرزنش می کردم چرا من اینقدر بی تفاوت بودم زدو خواهرم ۳ ماه بعدش رفت کانادا من فقط اونو داشتم تو بهم ریختگیا ذهنم یه روز از یه خیابون خونه دوستم که می کشیدم رد شدم دست از پا نشناختم نفهمیدم چطور با آدمی که قطع رابطه کرده بودم نشستم جلوش و دارم می کشم بعدش همه چی رو سرم خراب شد خراب کردم کل روزای اون بیمارستان کوفتیو زیر قولم زدم و الان نه حاظرم تو اون بیمارستان برم چون هر ثانیه اش یه عمر می گذشت می گفتن عینه زندانه نه ملاقاتی نه می تونستم زنگ بزنم به من که خیلی سخت گذشت الان با این حال و روزم از خدامه بزارم کنار اما تهش دووم بیارم سه روزه تازه یه علائم جدید با نکشیدن جز تعریق و بی قراری و خشم دچار تب و لرز شدید میشم که قابل تحمل نیست برام البته که تموم این مدت زیر نظر پزشک های متفاوت بودم ۹-۱۰ تا عوض کردم فهمیدم قرص های توپیرمات و بوپرپیون اول از دوز ۷۵ بعد طبق نظر پزشک ۱۵۰ شو بخورید
  من تو پست بعدیم دو تا جمله انگیزشی می نویسم که تازه خوندم
  امیدوارم همتون موفق باشید خدا همیشه با ماست.

 34. آناهید گفت:

  1-باید یاد بگیری همونطوری که هر روز لباس هاتو انتخاب می کنی،افکارت هم انتخاب کنی.این یه قدرتیه که می تونی پرورش بدی.اگه می خوای زندگیتو تحت کنترل داشته باشی و زندگی که استحقاقشو می دونی داری رو داشته باشی روی ذهنت کار کن.
  این تنها چیزیه که باید کنترلش کنی،چون اگه نتونی رو افکارت مسلط باشی،همیشه مسئله داری!
  ۲-یک درس زندگی که هیچوقت نباید از یاد ببریم اینه که وقتی در بسته است یک پنجره بازه و این کاملا درسته تمرکزتو از دست نده به روی در بسته اما بگرد دنبال پنجره
  ۳-سه دلیل برای اینکه اهمال کاری داری از زبان یک روانشناس: نکته اینکه اهمال کاری تو به این خاطر نیست که تو تنبل هستی!
  ۱.تو برای موفقیت انگیزه ی قوی داری؛انا ترس شدیدتری از شکست داریکه نمیزاره شروع کنی!
  ۲.فکر می کنی عملکردت،تو رو به عنوان یک انسان توصیف می کنه واسه همین وقتی کارت رو عقب می اندازی انگار داری از خودت محافظت می کنی!
  ۳.تو از احساسی که همراه اون کارها به وجود میاد،دوری می کنی؛مثلا اضطراب،کسالت و استرس

  • شایان گفت:

   طعنه نمیزنم ولی منی ک الان با اینکه دومین روزترکمه با وجود تمام علائم حتی اینکه هی از کناره های چشمم انگار یه سایه رد میشه و این چیزا با خواب رو حالت نشسته این دو صفحه نوشتتو ک دیدم ندونستم چی بگم چون رو فازی اینهمه رو نوشتی ولی همین جملات انگیزشی رو کاش وقتی خودت پاک بودی مینوشتی اینجا نه اینکه وقتی زدی و بالایی اومدی صفحه ها رو هم بچینی مث هممون موقع کشیدن من خودم الان مغازه ک نشستم اجاره هم نمیدم ملک و سنداش هم به اسم خودمه اونم مرکز شهر همه چی هر درامدی دارم دو دیقه مشکل بیاد بهم هم ساقیمو بدبخت میکنم دربه درش میکنم ک دیگ چیزشو نداشته باش بهم بفروشه هم خودمو تحت درمان لوکس قرار میدم ولی نیاز ب راحتی ندیدم منی ک خیرشو دیدم جریمشو هم راضیم بکشم خودتم میدونی اخرش اینه جلو کلی چشم ک تو ذهنشو هزار چیز میگذره و در حال نگاه کردن بهتن داری اخرین لحظه هاتو سپری میکنی و الان دست خودته نخوای و مشتتو بکوبی میزت غیرت نشون بدی من جریمشو میخوام بکشم و بدونم یه روز حال خوب چقدر حال بدو پشت سرش میاره دلیل ترکم هم این نیست ک پول نداشته باشم و این چیزا بخوام اشپزخونشم میزنم ولی دلیلش اینه منی ک همچین توهم زدنا رو میخوندم مسخره میومد بهم اولین بار اونم ماه دوم مصرف صبح از خواب پا ضدم یهو کلی حشره اونم کنه ک نیش میزنن پوست میمونن خونتو میمکن حمله کرد رو من جالب حالا اینجاس ک هر چی جوش داشتمو دست و پام کوچکترین نکته رو هم با ناخنم زود پاشدم دونه به دونه کندمشون یه ثانیه مگ من قبول کردم ک توهمه همه رو از خواب پاش کردم خونه رو ریختم به هم ک این چه وضعشه کورین مگه این چه پتویی هست بهم دادین رسما لونه کنه و بیده توش دعوا ک داش شدت میگرفت من اروم شدم گفتم تو فاز شیشه ناراحتشون نکن زود عصبی نشو ولی یکم ک دعوا کردیم اونا گفتن چیزی نیست من بدتر شک کردم بهشون گفتم اینا میبینن قبول هم نمیکنن حس کردم خونواده خودم منو طلسم کردن ببین چقدر مسخره بود فکرام ک فرداش ک یکم فکر کردم یهو یادم اومد منه خاک تو سر توهم زدم و مات موندم ک یه توهم ضعیفش ک من تازه مصرف میکردم و دوز ضعیف بودم هم اینقدر واضح و واقعی بود برام ک یکی دیگ میگفت بابا این چه حرفیه جادو فلان تو ذهنم از میترسیدم میگفت ای خدا این بابای لاشیمم با اون جادوگر همدسته و همین اولین توهمم ک دیدم اره شیشه ای توهماش چقدر واقعی میشه ترسیدم ابجی کوچیکم ک عزیزمه یهو شدیدترین نوع توهمو بزنم به چشم دیگ ببینمش به جونش صدمه بزنم ناخاسته من خودمم بکشم روحمم اذیت میشه اونقدر ک دوستش دارم و همین اولین توهمم باعث شد غیرتم اجازه مصرف دوباره نده همون چند روز بکوب خواب رو هم تجربه کردن لازم نیست خودتو قرص و ات اشغال ننداز سه تا ب ۲ بگیر فقط شبا حالت عادی بخواب پاشو با سه تا قرص اعتیاد پیدا نمیکنی البته ادم ضعیف باشی ک سه تا قرص باعث شه صد تاشو پر کنی الکی زحمت نده خودتت ک دوباره با این اراده ضعیف به همون قبلیا هم برمیگردی منی ک خودمم خیلی هم خوشحال نیستم ثروت باد اورده ای دارم ک از وقتی چشامو باز کردم جیبام پر بود ولی باور کن هیچ حس خوبی نمونده به این زندگیم چون تا شیشه افتادم و دو ماه دیگ ترک کردم قبلش هم ده تا بیشتر انواع مواد دیگ رو هم ترک کرده بودم گ اخری همین بود ک برعکس اونیکیا این توهم واقعی و خطرناک اورد بهم ک دیدم ادم دعوایی میش و به عزیزاش جوری شک میکنه همون اول ک انگار بدبختا قصد جونشو داره واس همین قید همشو زدم الانم دارم تو مغازه اسپرسو پر کافئین میخورم منی ک پونزده تا متادون مینداختم تو یه روز اخراش همین اندازه یه لیوان ک الان خوبم میکنه نمیتونس خبو کنه سالم بودن خیلیه چ سالیان سال هم درد بکشم دست نمیزنم ک دوباره ب شادابی چند سال پیشم برسم

 35. شایان گفت:

  اره نمیدونن چون موادت خیلی کم ضرره خب واس همینه شش ساله کسی نمیدونه داداشم تو قبل ترک اول علائمشو سعی کن بدونی مث همین ک فکر میکنی نمیدونن ولی بهتر از تو تغییراتو میدونن حالا مصرف کننده هم باشه تو خونواده ک همون روز اولش فهمیده لازم به لاغر شدنت اینا نیست

 36. ناشناس گفت:

  تنها تصمیمی که تو زندگی نزدیک پانزده سال عمرمو گرفت ازمن شخصیتی ساخت که از ترس روبرو شدن با چالش های زندگیم اولین تجربه مصرف شیشه.عمری که از خودم و مادرم سوزاندم روزبروز از شخصیتم کم میکرد شور و علاقمو از ترقی کردن ازم میگرفت و چه روزهایی خوشی که قرار بود تجربه کنم واز زندگیم لذت ببرم رو از همه فرار کردم با پای خودم رفتم به سمت با اینکه خودم میدونستم چه بلایی دارم سر خودم میارم توی مغزم میگفت یکم دیگه این تجربه رو ادامه بده هنوز کلی عمرت مونده اونقدر کشیدمش که با دو ساعت توقف مصرف ریم ملتهب میشد .انقدر بی انگیزه شده بودم که تصمیم گرفته بودم همینطور ادامه بدم تو خونه و خانواده مدت ها بود فهمیده بودن و دیگه اونا هم سعی میکردن بی اعتنا همیشه مادرم از جان گذاشت نتونستم نسبت بهش بی اهمیت ادامه بدم باشن تنها دلیل محکم که نمیتونم ازش رد شم ..الان به تمام کسایی که مثل من خانواده هاشون همدرگیر دارن خسارت میخورن میگم ادامه دادن این راه فقط انتخاب ادامه به مصرف راهه ادم هایی که بین ما افراد شیشه ایی نابودیه مطلقا اما اگه براریمش کنار……..خودتون میدونین چقدر خوب میشه

 37. امیر گفت:

  من 15 سال کشید ام شیشه های امروزی همه تقلبیه خود من بدون هیچ خماری ترکش کردم 3ماهه لب نزدم خدا شاهده کافیه از نظر ذهنی خودتون رو نترسونید و دوروز نکشید میبینید هیچ اتفاقی هیچ خماری نداره امتحان کنید اینقدر احمق نباشید این شیشه ها فقط از وایتکس و شویندها ساخته میشن فقط دود میکنن و سرتون رو گیج میکنن فکر میکنید نعشه کرده فقط چند روز نکشید به حرفم میرسید

 38. همراز گفت:

  ‎سلام به مدت چند سال هست که شیشه مصرف میکنم البته این چندسالی که میگم شما اگر فرض کنی پنج سال شاید به طور مفید یکسال مدام مصرف داشتم چهار سال باقیش و یا توی کمپ بودم -یا پاک بودم -نمیزدم اما فکر کنم نزدیک بیست بار رفتم کمپ مدتی پاک بودم نهایت با NA شش ماه پاک بودم اما بعدش لغزش کردم و یک بار هم بخاطر بارداری به مدت یک سال خودم خواستم و ترک کردم بدون هیچ کمکی فقط انگیزه ام پسرم بود اما بعد یکسال بازم لغزش کردم 😣الان دیگه پسرم ده سالشه بزرگ شده -زندگیم بهم خورد… آبرو اعتبارم جلو همه رفت ..،الان دیگه دوست دارم پاکی و مادالعمر تجربه کنم اما فقط دنباله یه راه حل مطمئن و تضمینی میگردم که بدونم اگه این سری رفتم برای ترک دیگه لغزشی وجود نداره چون واقعا باورام نسبت به خودمم خراب شده با خودم خیلی تو جنگم و درگیر و هیچ از خودم راضی نیستم تو رو خدا اگه کسی کمکی میتونه کنه راهنماییم کنه که واقعا نیاز دارم به پاکی 🥺🥺🥺الهی پاکی قسمته همه امون 😔🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻یا حق

 39. همدرد گفت:

  ‎سلام به مدت چند سال هست که شیشه مصرف میکنم البته این چندسالی که میگم شما اگر فرض کنی پنج سال شاید به طور مفید یکسال مدام مصرف داشتم چهار سال باقیش و یا توی کمپ بودم -یا پاک بودم -نمیزدم اما فکر کنم نزدیک بیست بار رفتم کمپ مدتی پاک بودم نهایت با NA شش ماه پاک بودم اما بعدش لغزش کردم و یک بار هم بخاطر بارداری به مدت یک سال خودم خواستم و ترک کردم بدون هیچ کمکی فقط انگیزه ام پسرم بود اما بعد یکسال بازم لغزش کردم 😣الان دیگه پسرم ده سالشه بزرگ شده -زندگیم بهم خورد… آبرو اعتبارم جلو همه رفت ..،الان دیگه دوست دارم پاکی و مادالعمر تجربه کنم اما فقط دنباله یه راه حل مطمئن و تضمینی میگردم که بدونم اگه این سری رفتم برای ترک دیگه لغزشی وجود نداره چون واقعا باورام نسبت به خودمم خراب شده با خودم خیلی تو جنگم و درگیر و هیچ از خودم راضی نیستم تو رو خدا اگه کسی کمکی میتونه کنه راهنماییم کنه که واقعا نیاز دارم به پاکی 🥺🥺🥺الهی پاکی قسمته همه امون 😔🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻یا حق

 40. برکه گفت:

  ‎سلام به مدت چند سال هست که شیشه مصرف میکنم البته این چندسالی که میگم شما اگر فرض کنی پنج سال شاید به طور مفید یکسال مدام مصرف داشتم چهار سال باقیش و یا توی کمپ بودم -یا پاک بودم -نمیزدم اما فکر کنم نزدیک بیست بار رفتم کمپ مدتی پاک بودم نهایت با NA شش ماه پاک بودم اما بعدش لغزش کردم و یک بار هم بخاطر بارداری به مدت یک سال خودم خواستم و ترک کردم بدون هیچ کمکی فقط انگیزه ام پسرم بود اما بعد یکسال بازم لغزش کردم 😣الان دیگه پسرم ده سالشه بزرگ شده -زندگیم بهم خورد… آبرو اعتبارم جلو همه رفت ..،الان دیگه دوست دارم پاکی و مادالعمر تجربه کنم اما فقط دنباله یه راه حل مطمئن و تضمینی میگردم که بدونم اگه این سری رفتم برای ترک دیگه لغزشی وجود نداره چون واقعا باورام نسبت به خودمم خراب شده با خودم خیلی تو جنگم و درگیر و هیچ از خودم راضی نیستم تو رو خدا اگه کسی کمکی میتونه کنه راهنماییم کنه که واقعا نیاز دارم به پاکی 🥺🥺🥺الهی پاکی قسمته همه امون 😔🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *