متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟
متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟
۱۳۹۷-۰۳-۱۳
۶ ویژگی کلیدی مرکز بستری ترک اعتیاد و سوء مصرف مواد
۱۳۹۷-۰۵-۱۶
نمایش همه
بهترین روش ترک متادون

بهترین روش ترک متادون

کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، مرکز ترک اعتیاد آکسون:در مقاله متادون چیست و ترک اعتیاد با متادون چه عوارضی دارد؟ به بررسی کامل متادون و عوارض مصرف متادون پرداختیم، با توجه به افزایش مصرف متادون در کشور و عوارض ناشی از ترک غیر اصولی متادون در این مقاله قصد داریم بهترین روش ترک متادون بررسی کنیم.

بهترین روش برای ترک متادون، چه نوع درمانی می‌تواند باشد؟

فرد مصرف کننده شربت یا قرص متادون برای درمان اعتیاد خود بدون مراجعه به مراکز ترک اعتیاد و نداشتن مشاوره از پزشک متخصص، دچار مشکلات شدید احساسی و فیزیکی می‌شود و مهم است که حامی و حمایت‌گری را در این بحران در کنار خود داشته باشد، ترک اعتیاد غیر اصولی دارای عوارض جبران ناپذیر جسمی، روحی و روانی زیادی از جمله:

 • اختلالات خواب و بی خوابی
 • کاهش فشار خون
 • ضعف و بی اشتهایی
 • سرگیجه و تهوع
 • اضطراب و بیقراری
 • خارش پوستی
 • اختلال در دید
 • اختلالات جنسی
 • افسردگی، هیجان و احساس نارضایتی

در بسیاری از موارد اقدام به خود کشی و ایجاد وابستگی جسمانی را به همراه دارد.

عوارض ترک غیر اصولی متادون

بی‎‌خوابی، عوارض ترک غیر اصولی متادون

ترک متادون می‌تواند برای مصرف کننده آزاردهنده باشد، اما تهدید کننده زندگی نیست، پذیرش و بستری بیمار برای درمان اعتیاد می‌تواند بر اساس نوع مصرف و شرایط جسمی بیمار به صورت بستری تدریجی یا سرپایی باشد، درمان بستری تدریجی محیطی با مراقبت، نظارت و پشتیبانی کادر متخصص روانپزشکی و برای بیمار فراهم می‌کند.

ما  در مرکز ترک اعتیاد آکسون معتقدیم مهم‌ترین بخش از مراحل درمانی اعتیاد بعد از ترخیص وی و بهبودی فیزیکی آن صورت می‌گیرد، ما پس از ترخیص، بیمار و خانواده وی را تنها نمی‌گزاریم. سیر درمان در کلینیک ترک اعتیاد آکسون پس از سم زدایی و درمان فیزیکی با خدمات روانکاوی و روانشناختی اعتیاد ادامه خواهد داشت. این خدمات به صورت جلسات خصوصی، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می‌گردد.

ترک متادون چند روز طول می‌کشد و به چه صورت است؟

علائم ترک متادون (سندرم ترک مواد مخدر به لاتین withdrawal) با تاخیر و ۴-۳ روز پس از قطع مصرف شروع شده و در روز ششم به اوج می رسد و معمولاً پس از ۳-۲ هفته برطرف می شود برای ترک متادون با یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر صحبت کنید چرا که باید هم از نظر جسمی و هم از نظر روانشناختی مورد بررسی قرار بگیرید. توجه داشته باشد که مصرف متادون را به یکباره قطع نکنید، با توجه به همکاری کلینیک ترک اعتیاد آکسون با بهترین روانشناسان، تمامی بررسی های لازم به بهترین شکل انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که قطع و ترک متادون بصورت ناگهانی عوارض شدیدی و یا حتی احتمال مرگ را به دنبال خواهد داشت، برای ترک متادون بهتر است این ماده را بصورت تدریجی و در فاصله زمانی معین کنار گذاشت، ترک متادون مانند تمامی مواد اعتیادآور درد عضلانی و استخوانی را به همراه دارد، یکی از راه‌های ترک متادون، سم زدایی متادون به صورت تدریجی ( طی ۷ تا ۱۰ روز) ، سم‌زدایی سریع  و سم زدایی فوق سریع است.

سم زدایی متادون چند روز طول میکشد؟

در بهترین مرکز ترک اعتیاد آکسون ، سم زدایی متادون به روش سریع بین ۲ تا ۳ روز انجام می‌شود و سم‌زدایی تدریجی بین یک هفته تا ۱۰ روز با مراقبت‌های ویژه کادر درمانی صورت می‌گیرد، در صورتی که از دوز بالا و در فاصله طولانی مدت از این ماده استفاده کرده باشید سم‌زدایی می‌تواند طولانی‌تر و نیاز به کنترل علائم ترک توسط روانپزشک و روانشناس داشته باشد.

 ترک متادون

ترک متادون نیاز به مشاوره روانشناسی دارد

روش های درمانی که در زیر شرح داده می‌شود یک روش کلی است و روش درمان برای هر مصرف کننده با توجه به میزان مصرف، شرایط جسمانی و روحی متفاوت است. در نتیجه کلینیک ترک اعتیاد آکسون هیچگونه مسئولیتی در قبال روش های زیر ندارد و توصیه ما درمان زیر نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد می باشد.

 

نکاتی برای ترک متادون :

برای ترک متادون، مصرف متادون را به تدریج کاهش دهید از دو روش رایج برای این کار استفاده می‌شود:

 • کاهش میزان متادون مورد استفاده
 • جایگزینی بوپرنورفین به جای متادون

شواهد نشان می‌دهد که درمان طولانی مدت با بوپرنورفین همراه با گروه‌های مشاوره و پشتیبانی، بیشترین میزان موفقیت را در ترک متادون دارد.

داروهای سم زدایی سریع مانند نالترکسون می‌توانند علائم ترک اعتیاد را به ۳-۲ روز کاهش دهند. تجربه نشان داده است که بعد از ترک متادون اگر مشاوره به صورت گروهی یا به همراه خانواده فرد باشد بسیار موثرتر از زمانی است که بیمار تنهایی به مشاور مراجعه می‌کند.

کاهش تدریجی مصرف متادون برای ترک متادون :

ترک متادون در روش سنتی معمولا ۷-۵ هفته طول می‌کشد، ابتدا بیمار سریعا مصرف خود را تا ۳۰ میلی گرم در روز کاهش داده و به بعد میزان مصرف را حدودا ۵ میلی گرم در هفته مصرف می‌رساند،  اما اگر به دنبال روش ترک قرص متادون بدون درد هستید باید به کلینیک‌های ترک متادون مراجعه کنید. یکی از خدماتی که بهترین کلینیک ترک اعتیاد آکسون ارائه می‌دهد ترک اعتیاد متادون بدون درد است  که زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد انجام می‌شود، یکی از معدود مراکز ترک اعتیاد که سیر درمان را را زیر نظر متخصص و روانپزشک و روانشناس انجام میدهد.

ترک متادون بدون درد با داروی بوپرنورفین:

بیمار ابتدا باید قبل از شروع به مصرف بوپرنورفین برای ترک متادون، مصرف متادون خود را تا ۴۰ میلی گرم در روز کاهش دهد. ۳۶ ساعت پس از آخرین مصرف متادون، بوپرنورفین خوراکی می‌تواند برای کاهش علائم اولیه ترک متادون و ترک قرص متادون بدون درد استفاده شود.
دوز اولیه ۴-۲ میلی گرم بوپرنورفین است، در صورتی که بیمار توانست تحمل کند ۴-۲ میلی گرم یک ساعت بعد و سپس ۴ میلی گرم ۸-۶ ساعت بعد داده می‌شود ، برای روز اول یک دوز ۱۲-۸ میلی گرم کافی است.
در روزهای دوم یا سوم دوز ۱۶-۱۲ میلی گرم می‌باشد و بیشتر علائم ترک متادون را کم می‌کند، به این ترتیب ترک متادون بدون درد خواهد بود. هنگامی که علائم ترک متادون در بیمار تثبیت می‌شود، بوپرنورفین می‌تواند به عنوان یک داروی درمانی دراز مدت ادامه یابد.

ترک متادون مخصوصا ترک متادون بدون درد باید زیر نظر پزشک و متخصص نرک اعتیاد انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود، کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون با فراهم کردن فضایی آرام و امکانات مکانات بیمارستانی و هتلینگ، شرایطی فراهم کرده تا مراجعین با آرامش خاطر درمان شوند و به آغوش گرم خانواده بازگردند.

ترک متادون با بوپرنورفین، ترک متادون بدون درد

ترک متادون با بوپرنورفین

علائم ترک متادون :

علائم شروع خروج متادون از بدن معمولا در عرض ۳۰ ساعت از آخرین مصرف شروع می‌شوند که عبارتند از:

علائم اولیه:

 • تحریک
 • اضطراب
 • درد عضلانی
 • بی خوابی
 • آبریزش بینی
 • عرق کردن
 • خمیازه

علائم ثانویه:

 • گرفتگی
 • انقباضات شکمی
 • اسهال
 • تهوع
 • استفراغ

توجه داشته باشید که ترک متادون یک روند دراز مدت است، علائم اولیه ترک متادون معمولا از ۳۶-۲۴ ساعت پس از آخرین مصرف و نهایتا از ۱۴۴-۹۶ ساعت بعد از آخرین مصرف شروع می‌شوند. در حالی که فرآیند سم زدایی معمولا پس از ۷-۵ روز شروع می‌شوند.

 علائم ترک متادون

اضطراب از علائم ترک متادون

سخن پایانی:

در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داروهایی برای کاهش علائم ترک متادون یا ترک بدون درد متادون معرفی می‌شود، طبق نظر متخصصین ترک اعتیاد آکسون، ترک غیر اصولی متادون عوارض شدید و جبران ناپذیری دارد و ترک متادون بسته به دوز مصرفی ، مدت زمان مصرف ، نیاز به آزمایشات و برسی های گوناگونی دارد که بهتر است تمامی مراحل تحت نظر متخصصین درمان اعتیاد انجام شود، ما در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی آکسون با همکاری روانشناسان و روانپرشکان متخصص ترک اعتیاد ، آماده همراهی شما در زمینه ترک اعتیاد به متادون و سایر مواد مواد اعتیاد آور هستیم تا با تجربه متخصصین ترک اعتیاد آکسون و اراده ی قوی شما بهترین نتیجه، که ترک اعتیاد بدون بازگشت است را بدست آوریم.

3.5/5 ( 68 بازدید )

71 دیدگاه ها

 1. بهرام عبدی نژاد گفت:

  سلام خسته نباشید من بیماری هستم که در روز یک قرص ۴۰ متادون مصرف میکنم میخواستم بدونم شما فقط در تهران شعبه دارید یا در استان‌های مختلف هستید اگر در شمال کشور شعبه دارید خوشحال میشم با این شماره تماس بگیرید ۰۹۱۱۹۸۷۵۷۳۴

 2. Baset گفت:

  سلام خسته نباشید من متادون مصرف میکنم روزانه ۶ یا۷ سی سی مصرف میکنم میخوام ترکش کنم بعد هزینه ترک چقدر هستش الانم استان بلوچستان هستم ممنون میشم جوابمو بدین

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام وقتتون بخیر باشه
   در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، ترک متادون به بهترین روش، تحت نظر متخخصین و مشاورین روانشناسی و روانپزشکی و مراقبت ۲۴ ساعته انجام میگیرد
   برای کسب اطلاعات درباره ی هزینه بستری با مشاورین ما تماس بگیرید
   تلفن تماس جهت مشاوره رایگان
   ۰۲۱۲۲۲۲۶۲۲۲
   ۰۹۳۶۰۰۰۰۶۷۲
   ۰۹۱۲۱۰۰۹۹۶۵

   • Shahriyar.nb گفت:

    سلام برادر من روزاته ۱۵۰تا ۲۰۰ میلی گرم متادون مصرف میکند نزدیک به ۱۰ سال و زیر نظر دکتر هم هست.آیا امیدی داریم با مراجعه به شما از این دارو خلاص بشه حتی راضی به مصرف کمتر دارو در حد ۲۰ تا ۴۰ میل در روز هم بشه خوبه ..لطفا راهنمایی کنین و ما رو

    • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

     با سلام
     بله، حتما امکان بهبودی کامل وجود دارد
     با مشاورین مجموعه تماس بگیرید کاملا راهنمایتون میکنند

 3. رضا گفت:

  سلام ،بنده ۷ سال متادون مصرف میکردم و مصرفم رو تا ۷٫۵ میلیگرم در روز پایین آوردم و الان ۹ روزه که بوپرنورفین ۲ روزانه یک عدد مصرف میکنم ،خواستم بدونم،چند روز طول میکشه که متادون از بدنم خارج بشه،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • امير گفت:

   سلام ممكنه بگيد بالاخره چيكار كردين؟! اقا رضا نتيجه چي شد؟ منم رسوندمش به همين هفت و نيم از صد البته به روش خودم كه دو سال طول كشيد الان گاهي فكر ميكنم ميتونم كامل بذارمش كنار ولي ريسك نميكنم نميخوام بي گدار به اب بزنم ، دوستا ذره ذره بايد كمش كنيد ماهي سر ماه يه ذره دو سه روزي مسكن بخوريد …

 4. حسام گفت:

  ام وخسته نباشید من حدود ده سال متادون مصرف میکنم الانم روزی سه تا قرص ۴۰مصرف میکنم بشدت خسته شدم ومبخام ترک کنم اما همیشه از ترس خماری و ترس از قیافه افتادن منصرف شدم تا که عملم بالارفت آستانه دردم بشدت پایینه وتحمل خماری ندارم.در کل زندگیم شده یه معظل بزرگ ایا میتونم راحت ترک کنم برسم خدمتتون.لطفا واقعیت رو بگید بسیار ممنونم

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام، وقتتون بخیر
   در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، ترک متادون تحت نظر دائم مشاورین روانپزشکی و روانشناسی، پزشکان و متخصصن درمان اعتیاد بدون درد و خماری در کمترین زمان ممکن انجام میپذیرد
   جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرد
   تلفن تماس جهت مشاوره رایگان
   ۰۲۱۲۲۲۲۶۲۲۲
   ۰۹۳۶۰۰۰۰۶۷۲
   ۰۹۱۲۱۰۰۹۹۶۵

  • Ali گفت:

   مثل من،تازه شیره میزنم دسش همش تو چرت مرغوبم،فقط صبحا بدخمارم ارزو مرگ میکنم

 5. سعید گفت:

  با سلام.بنده از گرگان میتونم بیام و حداکثر ۳روز هم میتونم بستری باشم.ایا بعد از گذشت ۳روز درمان میشم؟
  بنده ۳سال است که متادون مصرف میکنم و یکسال اخیر روزی ۲۵cc.فقط به هیچ عنوان نمیخوام خونواده و همسرم متوجه بشن.ایا امکانش هست؟

 6. محمود گفت:

  با سلام خدمت رفقا خواستم از تجربم بگم ۶سال متادون مصرف میکردم یکسال بود روزی ۴تا قرص ۴۰ میخوردم یهو گذاشتم کنار الان ۲۰ روز هیچی استفاده نکردم اونایی که مصرف نکردید تا حالا تورو خدا یبارم امتحانش نکنید بعد بیست روز هنوز دارم روزی هزار بار میمیرمو زنده میشم بدتراز متادون نداریم حتی هرویینو شیشه ترکش راحتره در اخر دوستان تحمل کنید این روزای سخت بالاخره تموم میشه

 7. علي گفت:

  سلام
  من الان حدود پنج سالي هست مصرف متادون دارم اوايل مصرف قرص ٥ميل مصرف ميكردم بعد رفتم زندان شربت متادون مصرف كردم وتا ٩٠ميل هم مصرفم رسيد بعد از ازادي از زندان دوباره قرص متادون ٤٠ميلي مصرف ميكردم و در حال حاظر حدودا يه هشت ماهي ميشه كه مصرفم خيلي خيلي زياد شده جوري كه روزي ١٢قرص ٤٠ميلي مصرف دارم در روز سه بار هر بار ٤تا قرص ٤٠ميلي ميخورم ميخواستم بدونم از چه راهي ميتونم كم يا تركش كنم ممنون ميشم راهنمايم كنيد
  با تشكر😒

 8. فرشته مرگ گفت:

  با سلام خدمت دوستان من حدود ۲ سال به خاطر فشار روحی که داشتم به مصرف ترامادول رو آوردم اما کم کم به خاطر بالا رفتن دوز مصرفم از ترس تشنج به مصرف متادون تغییر دادم اما نمیدونستم متادون تا مغز استخوان ادم نفوذ میکنه یه بار خواستم ترک کنم اونموقع ۵ میلی گرم در روز مصرف میکردم دو هفته بی خوابی و پای بیقراری گرفتم و ناچار شدم دوباره مصرف کنم تا روزی که روزی ۸۰ میلی گرم مصرف میکردم کل زندگیم بهم ریخته بود جای شب و روزم عوض شده بود بیشتر اوقات توماشین میخوابیدم اما بعد از مشاوره با یه روانپزشک دو نوع قرص عمومی تجویز کردن که توسط اونا بدون درد ترک کردم و الان یه ساله از لحاظ ظاهری هم خیلی فرق کردم اما از دوستانی که پسر دارن خواهش میکنم حواستون به بچه هاتون باشه خصوصا اگه تو شهر دیگه تای درس میخونن دوستان که گرفتار میشن به دلیل کمبود محبت و حمایت به این مشکل مواجه میشن و دوستانی که تا به حال امتحان نکردن خواهش میکنم حتی اگه کسی اطرافتون مصرف میکنه باهاش قطع رابطه کنین

 9. میلاد گفت:

  سلام من مصرف شیره تریاک داشتم و الان هشت روزه دارم متادون مصرف میکنم رورانه ۷ میلی لیتر.خواستم بدونم میشه با قرص ب ۲ ترک کرد متادون رو

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   در اینصورت تنها نوع مخدر را تغییر داده اید و به متادون وابستگی پیدا میکند.
   بهترین روش ترک و درمان مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد می باشد.

 10. کامران گفت:

  سلام ،۵ ساله که متادون مصرف میکنم ، اوایل روزی یه قرص ۲۰ میلی مصرفم بود و کم کم رسید ب روزی ۲ قرص ۴۰ میلی ، تا اینکه رو ب شربت آوردم ، ولی نمیدونستم دارم از چاله میفتم تو چاه ، تا همین ۶ ماه پیش روزی ۲ یا ۳ شیشه ۱۸ میلی شربت میخوردم ، تا اینکه خسته شدم و وضعیت روحی م خیلی آشفته شد ، دوباره ب قرص رو آوردم ، الان شبی تقریبا ۴ تا قرص ۴۰ میلی مصرف دارم ، واقعا خسته شدم ، زندگیم بهم ریخته ، با توجه ب اینکه کارمندم و شاغل ، خیلی از ترک و خماری اون میترسم ، نمیدونم ب چ راهی رو بیارم ، لطفا راهنمایی بفرمایین

  • آکسون گفت:

   سلام، متاسفانه شما به متادون اعتياد پيدا كردين ولي همينكه شما خودتون خسته شدين اين يه قدم مثبت محسوب ميشه.
   ما بهتون پيشنهاد ميكنيم بستري بشيد.
   دوره درمانتون از١ هفته تا ٣ هفته بستگي به متابوليسم بدنتون متفاته.
   همينطور شما به علت مصرف طولاني متادون دچار علايم افسردگي هم شدين كه ما افسردگي شما رو هم در طول دوره ترك درمان ميكنيم.

 11. حامد ساریخانی گفت:

  سلام من ۳ ساله متادون مصرف میکنم روز ۳ تا قرص ۴۰ مصرف میکنم میخواهم ترک کنم نمیتونم هم بستری بشم شما چه راهی رو جلو پام میزارید ممنون تهران هم زندگی میکنم

 12. امیر گفت:

  سلام خسته نباشیدمن۵ساله متادون مصرف میکنم ودیگه خسته شدم میخوام ترک کنم منظورشماازبستری همون کمپ یانه فرق میکنه

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   خیر، کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مرکز درمان اعتیاد خصوصی با مجوز رسمی بخش بستری درمان و ترک اعتیاد از وزارت بهداشت می باشد.
   درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر مشاورین روانشناسی، روانپزشکی و پزشکان متخصص با مراقبت شبانه روزی پرستاران انجام میگیرد.

 13. ایمان گفت:

  سلام
  منظور از ترک سرپایی چی هستش و برای شخصی با شرایط من که حدود ۵ ماه هستش که دارم قرص متادون مصرف میکنم جواب میده . ممنون میشم پاسخ منا بدید . حقیقتاً تصادفی که کردم باعث شد تو این ۵ ماه برای کاهش درد و فراموشی تصادف و خواب راحت موجب استفاده من شد و تو ۲۴ ساعت بصورت تیکه تیکه قرص ۲۰ میخورم . مثلاً تو ۲۴ ساعت ۶ تا تیکه نصف قرص ۲۰ میخورم .
  بتز هم ممنون میشم اگه منا راهنمایی کنید .

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   با توجه به اینکه متادون مخدری بسیار قوی می باشد و ترک آن حتما باید تحت نظر مشاورین، پزشکان و متخصصین انجام شود ترک به روش بستری مناسب تر است.

 14. L گفت:

  سلام شوهر من قرص دتا مصرف میکرد الان نزدیک ۴سال بردمش مرکز ترک اعتیاد شربت متادون دادن کنارش پنهونی بازم دتا مصرف میکرده ۱۸ سیسی هم متادون میخورد که فهمیدم دتا مصرف میکنه دیگه قرار شد بزاره کنار اون مرکز پلمپ شدرفتیم یه مرکز دیگه با متادون جایگزین کرد ۲۵ سیسی متادون خورد بعد هر ۲روز در میون یه سیسی منادونشو کم کرد الان ۷سیسی رسونده ولی بازم دیدم دتا میخوره روزی ۲ تا کپسول به نظرم رفتن این مرکز ترک اعتیادا سرگرمیه دیگه فرصتی که بهش دادم اینکه حتما باید کلا همه چیزوترک کنه مرکز ترک اعتیادم نریم متادونشم بزاره کنار به نظرتون خوب شدنیه چه جور باید بزاره کنار کارشم حراصته،الان خودش یه روز در میون یه سیسی میخواد کم کنه

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   درمان نگهدارنده یا متادون درمانی یکی از روشی کاملا اشتباه است که متاسفانه بسیاری از مراکز درمانی از آن استفاده میکنند.
   این روش باعث ترک اعتیاد نمیشود و تنها نوع مخدر را تغییر را میدهد.
   ترک متادون حتما باید تحت نظر مشاورین و کارشناسان انجام بگیرد و ترک غیر اصولی آن عوارض شدیدی دارد به همین جهت توصیه میکنیم حتما به کلینیک مراجعه کنید.

 15. ایمان گفت:

  ممنون میشم پاسخ منا بدید و بگید و آیا میشه بصورت تعویض خون و روش فوق سریع کسی که روزی چند تا تیکه قرص ۲۰ میخوره را درمان کرد . ممنون از شما که پاسخ میدهید.

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   برای سم زدایی سریع نیاز به انجام معاینات می باشد.
   با مشاورین مجموعه تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.
   با تشکر

 16. سامان گفت:

  سلام خسته نباشید من تقریبا۷ساله متادون مصرف میکنم و چندبارم برای ترک به کمپ مراجعه کردم وبجز بار اول که دوماه پاک بودم مابقی دفعه ها یکی دوروز بیشتر پاک نبودم اما اینبار دیگه فایده نداره واقعا خسته شدم از این متادون کوفتی وبه هم خاطر از طریق ماهواره داروهای حیات پاکو سفارش دادم که یه بسته کپسول (Daturin)داتورین و
  شربت الاله هاله سبز سفارش دادم ایا بنظرتون این داروها کمکی میکنن خیلی تعریفشو شنیدم باتشکر

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   همانطور که اطلاع دارید متادون مخدری با قدرت اعتیاد آوری بسیار زیاد است و ترک غیر اصولی آن عوارض بسیار زیادی دارد به همین جهت توصیه میکنیم تا به کلینیک مراجعه بفرمایید.

 17. زندگی پاک گفت:

  با سلام و عرض ادب
  با هزار بدبختی بعد چند سال بیکاری ،یه کار پیدا کردم و الان ۳ سال میشه مشغول هستم ،متاهل و دارای فرزند..متاسفانه با مصرف های تفننی رو به تریاک و بافور.و شیره و اینا آوردم و بخاطر همین موضوع وقتی معتاد شدم شغل اولم از دست دادم..به پیشنهاد یکی از دوستان نزدیک به مصرف قرص ب۲ رو آوردم خوب بود جواب داد ولی بعد از حدود یکسال مصرف هر کاری میکردم نمی شد ترکش کنم..تا اینکه سراغ متادون رفتم و الان حدود یکسال میشه روزی ۳ تا قرص ۲۰ مصرف میکنم..بنظر شما بخاطر اینکه شغلم از دست ندم میشه از شما کمک بگیرم و این مشکل حل کنم؟؟چند بار به فاصله یک ماه و دو ماه ترک کردم ولی متاسفانه نتونستم همیشگییش کنم!میشه کمک کنید نمیخوام این شغلم رو هم از دست بدم.

  • آکسون گفت:

   سلام. مصرف رو کاهش و به روزی ۱ عدد قرص ۲۰ بیاوردید. سپس برای سم زدایی سریع تشریف بیارید کلینیک ( سن زیر ۴۰ سال و سابقه بیماری قلبی نداشته باشید) . ۲ شب و ۳ روز زمان بستری شما می باشد به شرط اینکه حتما به یک قرص ۲۰ کاهش داده باشید

   • علی گفت:

    سلام….
    هزینش چقدره….

    • علی گفت:

     سلام..‌‌‌هزینش چقدره…‌
     ۳سال ونیم مصرف دارم… اوایل حدود ۴۰cc مصرف میکردم ، الان یک قرص ۴۰ و حدود ۵cc هم شربت مصرف دارم‌‌‌‌…
     لطف میکنیر بگید …هزینش چقدره..اگه بخوام سرپایی درمان بشم و بستری نباشم…

     • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

      با سلام
      برای دریافت تعرفه درمانی با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

    • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

     با سلام
     برای دریافت تعرفه درمانی با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

 18. محسن،م گفت:

  سلام،من روزی ۶تا قرص ۴۰میلی متادون مصرف میکنم،۲سالی هست که متادون مصرف میکنم،واقعا میخوام ترک کنم،شغلم دولتی هستش، نمیتونم بستری بشوم، با این شرایط میتوانید کمکم کنید،دارو بهم بدید در منزل ترک کنم؟؟

 19. سعید گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۰روز قرص متادون ۲۰ روزی دوتا میخورم الانم ۱۲ ساعت هست مخوردم میتونم قرص ب۲ بخورم خداوکیلی کمکم کنید

 20. Mahdis گفت:

  سلام تو رو خدا جواب منو بدید من یه سالی که شیره با تریاک مصرف میکردم ودیگه خسته شده بود بخاطر همین شروع به مصرف قرص متادون ۵کردم الان روزی یدونه مصرف دارم اما می‌خوام اینم بزارم اما با توجه به اینکه من زنم و اینکه نمی‌خوام کسی بفهمه تو خونه ترک کنم و اینکه سرکار میرم نمیتونم مرخصی بگیرم آیا دارویی هست که بتونم خونه ترکش کنم منتظر جوابتون هستم

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   متادون مخدری با قدرت اعتیاد زایی بسیار بالا است و ترک غیر اصولی آن (ترک در منزل و داروهای گیاهی) میتواند عوارض به مراتب شدید و جبران ناپذیری بر روی فرد داشته باشد به همین جهت تنها راه درمان مراجعه به کلینیک و استفاده از خدمات درمانی است.
   با توجه به شرایط کاری شما که امکان بستری ندارید میتوانید از امکان ترک سرپایی استفاده کنید که در اینصورت نیازی به بستری نمی باشد.

  • عباس گفت:

   بذار کنار خیلی راحت من روزی ۶تامتادون دوز ۴۰مصرف داشتم الان خداروشکر پاکم از خماری نترس کسی از خماری نمرد همه تو نعشگی مردن

   • رضا گفت:

    عباس جان من روزی دوتا قرص متادون ۴۰ میخوردم الان ۴ روزه کامل قطع مصرف کردم درد در پا و کسل بودن تمام بدن رو دارم این حالم چند روز طول میکشه ..بعضی ها میگن خماری متادون از روز ششم به بعد شروع میشه راست میگن من که خدایی خسته شدم …الان ۴ روزه قطع کامل یک دفعه ای کردم یا مرگ یا پاکی

 21. سالار گفت:

  سلام.من سه سال مصرف متادن داشتم از روزی ۵ میلی گرم شروع کردم و به روزی ۱۰ تا متادون ۴۰ رسیدم دیگه خسته شده بودم و یه روز گفتم دیگه بسه بدون هیچ دارو کمکی گذاشتم کنار البته هم انگیزه داشتم هم اراده درد زیاد کشیدم ولی تحمل کردم .فقط مرتب دوش میگرفتم الان هم ۶ ماه میگزره از قبل هم بهترم.ارزوی سلامتی واسه همتون

 22. raiiinn گفت:

  سلام من ۴ماهه متادون میخورم روزی یه قرص ۵
  چطوری میتونم از شرش خلاص بشم

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   برای درمان و ترک حتما باید به کلینیک مراجعه نمایید، با مشاورین مجموعه تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.

 23. حامد گفت:

  سلام من تقریبا یک سال و نیمه متادون مصرف میکنم فقط قرص پارسال پاییز یبار یهو ترک کروم اما بعد ۲۰ روز باز برگشتم و شروع کردم ب مصرف الان یکسال گذشته مصرفم روزی نصف قرص ۲۰ یا حتی ۱چهارم ۲۰ الانم چند روزه قرص بیستو ۵ ۶ قسمت کردم دارم روزی یتیکه میخورم فقط تنها مشکلم اینه ک بعد ترک بی خوابی از بین نره دفعه قبلم واسه همین دوباره برگشتم.الانم یک.ماهه دیگه باید برم واسه ازمایش ازدواج و این چیزا واقعا خسته شدم ازش میشه بگید الان چجوری ترکش.کنم.بیخوابی رو باید چکار کنم؟ الان ک انقد دوز مصرفیم پایینه بازم علائم ترک واسم شدیده؟

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   متادون بسیار قوی است و ترک خودسرانه آن تنها عوارض را شدیدتر میکند و عوارض جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.
   برای ترک حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کنید.

 24. hajian گفت:

  ترک سرپایی چه جوری میشه لطفا توضیح بدید

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   در ترک سرپایی نیازی به بستری نیست و تنها برای انجام معاینات به کلینیک مراجعه میکنید.

 25. علی گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی کلینیک اکسون .دوستان عزیزم بنده بدون مصرف حتی سیگار یهویی رفتم سراغ هرویین بعد دوسال مصرف بدون اینکه خوانواده متوجه شنبا مصرف قرص متادون تک کردم البته من دو هفته بیشتر متادون نخوردم یک هفته حالم عالی بود انگار نه انگار از هرویین به متادون و دیگه خلاص اما نه بعد شش روز گفت بگیر جاته .خیالتون راحت بعد از اخرین مصرف دقیقه سه هفته بعدپاک پاکید و فقط از روز ششم تا دهم حالم خیلی بد بود بعدا رو به بهبودی بودم
  برای همگی ارزوی سلامتی دارم .

 26. سلام من روزی ۲ سیسی مصرف داشتم البته مخلوط بااب .الان ۴ روز یبار میخورم فقط بیخابی اذیت میکنه .چجوری حلش کنم این بیخابیرو ؟

 27. عزیز گفت:

  سلام.دوستان من روزی ۲سی سی متادون مصرف میکنم چه قرصی و پیشنهاد میکنین که ازش بدون درد. و بی خابی راحت بشم

 28. عزیز گفت:

  سلام.دوستان من روزی ۲سی سی متادون مصرف میکنم چه قرصی و پیشنهاد میکنین که ازش بدون درد. و بی خابی راحت

 29. محمد گفت:

  سلام فکر نکنم از من دوز بالاتر کسی باشه بخدا روزی ۲۰۰ سی سی مصرف داشتم به تدریج کمش کردم و به ۶۰ سی سی رسوندم واسه انهای که از ترک میترسن بهتون میگم سم زدایی هر جور باشه چهار روز میگذره از سم زدایی نترسین هر جور باشه میگذره ولی بعد چهار روز از نظر روانی خیلی سخته که مصرف نکنی بعد چهار روز به na یا روانپزشک مراجعه کنید خدا با ماست موفق باشید .در صمن الان تو مرحله سم زدایی هستم تو خونه بچه ها فقط استراحت کنید نمیشه هم کار کرد هم ترک کرد فقط با استراحت کامل و روزانه دمحموز مصرفتون رو کم کنید یا حق.

 30. علی گفت:

  سلام سه روزه دارم ترک میکنم دارم میمیرم چ کنم راحت شم روزی ۱دونه ۴۰ مصرفم بوده

  • آکسون گفت:

   سلام. برای ترک به صورت خودسر اقدام نکنید. ترک متادون بخاطر شدت خماری و عوارضی که در حین ترک و بعد از ان بوجود می آید باید زیر نظر پزشک باشد

 31. یاسر مدرس گفت:

  سلام من ۲سال هست ک متادون مصرف می‌کنم روزی یه قرص ۲۰میل میخورم یه موقعی هم شده ۲تا ۲۰خورده باشم ولی بیشتر یه دونه بوده به نظرتون تدریجی بزارم کنار یا یهویی و چقد طول میکشه از بدنم خارج شه ..ممنونم. کسی کمکم کنه

  • کلینیک ترک اعتیاد آکسون گفت:

   با سلام
   بهترین و مناسب ترین روش، درمان بستری به صورت تدریجی می باشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *