کلینیک ترک اعتیاد
بهترین روش ترک سیگار
۱۳۹۹-۰۸-۱۰
مرکز ترک اعتیاد
دلایل روانی اعتیاد
۱۳۹۹-۰۸-۱۰
کلینیک ترک اعتیاد

علائم خماری شیشه

مرکز ترک اعتیاد آکسون، کلینیک ترک اعتیاد آکسون: شیشه محرکی بسیار قوی است و تاثیر مستقیمی بر روی سیستم عصبی و مغز مصرف کننده دارد که در مقاله شیشه چیست؟ به توضیح مفصل آن پرداخته ایم. تاثیر مستقیم شیشه بر عملکرد مغز است که باعث اعتیاد و وابستگی می شود، مصرف مت آمفتامین، باعث تحریک گیرنده های مغز، کاهش اشتها و بی خوابی می شود.

حتما مطالعه: شیشه چیست؟

مصرف محرک ها و مخدرها وابستگی ایجاد می کنند و در صورت قطع مصرف، علائم خماری و محرومیت در بیماران ایجاد می شود، به همین جهت تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به بررسی علائم خماری شیشه بپردازیم.

کلینیک ترک اعتیاد

عوارض جسمانی مصرف شیشه

عوارض جسمانی مصرف شیشه:

اما در کنار علائم محرومیت، مصرف شیشه عوارض شدیدی دارد که بخشی از آنها بر روی جسم فرد و بخشی از عوارض آن روانی است که برخی از آنها عبارتند از:

 • تعرق شدید
 • تهوع و استفراغ
 • افزایش ضربان قلب
 • تحریک پذیری شدید
 • اختلال تمرکز و حافظه
 • زخم های سطحی پوست
 • بیماری های گوارشی، تنفسی
 • پوسیدگی دندان ها و عفونت دندان
مرکز ترک اعتیاد

عوارض روانی مصرف شیشه

عوارض روانی مصرف شیشه:

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم بخش عمده ای از عوارض شیشه روانی است و علت آن صدمه به سلول ها و سیستم عصبی است که مهمترین آنها توهم و روان پریشی است که خود میتواند یکی از علت های ترک شیشه باشد. ترک شیشه نیازمند درمان برنامه ریزی شده توسط روانپزشک و روانشناس است و هرگونه خود درمانی یا ترک خارج از نظر پزشک می تواند عوارض مخربی بر سلامت بیمار داشته باشد، ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر مجرب ترین مشاورین روانپزشکی، روانشناسی و درمانگران مطابق آخرین متدهای جهانی انجام میگیرد.

حتما مطالعه کنید: ترک شیشه

علائم محرومیت از شیشه و خماری:

علائم ترک زمانی بروز می کند تا ضمن وابستگی روانی ایجاد شده، فرد اقدام به قطع مصرف خودسرانه کند اما اگر ترک شیشه در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مطابق نظر درمانگران انجام بگیرد نه تنها علائم ترک ظاهر نمی شود بلکه بیمار در کمال آرامش اقدام به درمان می کند.

اما در زمانی که فرد اقدام به درمان غیراصولی کند علائم ترک و محرومیت ایجاد می شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • خستگی بیش از حد
 • وسوسه شدید مصرف
 • بی انگیزگی و افسردگی
 • خواب نا منظم
 • گیجی

باید بدانید برخی از علائم مخصوصا علائم جسمانی بعد از بازه زمانی کوتاهی از بین میروند اما علائم روانی آنها باید حتما تحت نظر پزشک درمان شوند که در مقاله درمان افسردگی بعد از ترک اعتیاد به توضیح یکی از این عوارض پرداخته ایم.

بهترین روش ترک شیشه:

همانطور که گفتیم، شیشه وابستگی شدیدی ایجاد می کند بنابراین ضروری است که ترک شیشه در مرکز ترک اعتیاد، تحت نظر مشاورین روانشناسی و روانپزشکی، درمانگران و پرستاری شبانه روزی انجام بگیرد تا نه تنها به سلامت فرد صدمه ای وارد نشود بلکه بیمار بتواند با سلامت جسمانی و روانی خود را بدست آورد. بنابراین ضروری است که بیماران اعتیاد به شیشه از هرگونه درمان خودسرانه و خارج دستور پزشک خودداری کنند.

سخن پایانی:

شیشه عوارض روانی و جسمانی شدیدی دارد و به علت تاثیری که بر سیستم عصبی و عملکرد مغز بیمار وارد می کند باعث ایجاد وابستگی شدیدی در فرد می شود و درمان آن نیاز به درمان روانی و جسمانی دارد بنابراین بهره بردن از خدمات مشاوره ای روانپزشکی ضروری است که در مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی با کادری با تجربه و متعد آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد.

1 دیدگاه

 1. بهنام گفت:

  دامادمون یه صبح از خواب بیدارشد وسردرد شدیدی داشت وخواهرم بهش قرص سردرد داد وقبل از خردن قرص رو بو کرد وخرد دامادمون خواهرمو نمیشناخت وبچه هاشم همینطور به بیمارستان بردیم و ازمن فقط می‌پرسید اینجا کجاست این کی اون کی خیلی استراق کرد ولی هیچی جز تف ازدهنش بیرون نیومد خواستم بدونم آیا شیشه مصرف کرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *