مرکز ترک اعتیاد
تاثیر اعتیاد بر سلامت دهان و دندان
۱۳۹۸-۱۰-۰۷
کلینیک اعصاب و روان
بیماری روانی چیست؟
۱۳۹۸-۱۰-۰۷
مرکز ترک اعتیاد

ترک اعتیاد در منزل یا خود درمانی اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد آکسون ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون: با توجه به اینکه اعتیاد یکی از مهم‌ترین معضلات جوامع است، راه‌های ترک اعتیاد نیز مورد توجه مردم به خصوص افراد معتاد قرار می‌گیرد، روش‌های مختلفی برای ترک اعتیاد تبلیغ می‌شود که در مقاله‌ داروهای گیاهی ترک اعتیاد این روش ها را بررسی کردیم. در این مقاله یکی دیگر از این روش‌ها را بررسی می‌کنیم؛ ترک اعتیاد در منزل یا خود درمانی اعتیاد.

حتما مطالعه کنید: داروهای ترک اعتیاد

شاید این سؤال برای شما هم پیش‌آمده باشد که چرا فرد مبتلابه اعتیاد مصرف مواد را ترک نمی‌کند؟ چنین سؤالاتی به دلیل عدم آگاهی نسبت به ماهیت اعتیاد و مراحل ترک اعتیاد به شیوه اصولی برای ما پیش می‌آید.

افرادی که اعتیاد دارند برای اینکه بتوانند به وسوسه مصرف غلبه و برای بهبود بیماری تلاش کنند نیاز به کمک‌های تخصصی دارند و به‌تنهایی نمی‌توانند بر اعتیاد غلبه کنند. افرادی هم که به‌تنهایی سعی در ترک اعتیاد دارند احتمالاً درک و دانش صحیحی از اعلائم روانی-جسمانی ترک و درد خماری ندارند به همین دلیل تصمیم به ترک اعتیاد در منزل و یا به صورت خوددرمانی می‌گیرند.

فردی که تصمیم می‌گیرد به‌تنهایی اعتیادش را درمان کند باید در تمام مراحل ترک اعتیاد و حتی سم زدایی را بدون کمک و یاری دیگران انجام دهد و به تنهایی در برابر همه مشکلات موانع و علائم ترک مقابله کند که به‌هیچ‌وجه چنین چیزی منصفانه نیست و به بیمار فشار زیادی وارد می‌شود.

مشکلات خود درمانی اعتیاد یا ترک اعتیاد در منزل

برای اینکه مراحل درمان اعتیاد موفقیت‌آمیز باشد و بیمار به بهبودی دست یابد، باید از متخصصین درمان اعتیاد متعهد که بر فرآیند ترک مسلط هستند کمک گرفته شود. متخصصین درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون با بهترین و قابل‌اعتمادترین درمانگران اعتیاد همکاری می‌کند، همکاران ما بر تمامی مراحل ترک تسلط دارند و برنامه ترک را با توجه به شرایط روانی-جسمی فرد می‌نویسند.

اگر شما یا عزیزتان تصمیم به درمان اعتیاد در منزل و به‌صورت خوددرمانی گرفته‌اید بهتر است ادامه مقاله را بخوانید تا نسبت به خطرات و موانع آن آگاه شوید.

مشکلات، زیربنایی و ریشه‌ای حل نمی‌شود

اگر فردی تصمیم بگیرد تنهایی برای درمان اعتیاد اقدام کند، شاید در نگاه اول در وقت و زمان صرفه‌جویی شود، اما با این روش مشکلات به‌صورت ریشه‌ای حل نمی‌شود.

مسائلی مانند اضطراب ، افسردگی بیماری‌های روانی و مشکلات خانوادگی که درگذشته فرد را به مصرف مواد اعتیادآور سوق داد بدون اینکه بهبود یابند رها می‌شوند. در حالی که متخصص درمان اعتیاد تمامی این مسائل را به‌صورت ریزبنانه مورد بررسی قرار داده و با مشارکت بیمار حل می‌کند.

نداشتن خودآگاهی

در یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر در طول دوره درمان با بیمار گفت‌وگوهای انجام می‌شود که می‌تواند برای فرد روحیه و انگیزه‌بخش باشد و به‌مرور او را به خودآگاهی برساند.

شاید اوایل انجام این گفت‌وگوها سخت و ناراحت‌کننده باشد ولی به‌تدریج و با تلاش و متخصصین این کار بهتر می‌شود و فرد به خودآگاهی می‌رسد. فردی که در منزل ترک می‌کند خود را از داشتن چنین مزیتی محروم می‌کند.

بهترین مرکز ترک اعتیاد

گفت و گو با مشاور و رسیدن به خودآگاهی

نداشتن مهارت مدیریت استرس

ممکن است بیمار در دوران ترک دچار استرس شود و نداشتن مهارت لازم برای مدیریت استرس روند درمان اعتیاد را دچار مشکل می‌کند و حتی می‌تواند باعث برگشت دوباره اعتیاد شود.

در حالی اگر تمامی مراحل درمان زیر نظر پزشک متخصصین ترک اعتیاد باشد مهارت مورد نیاز برای روبه رو شدن با چنین شرایط سختی را به بیمار آموزش می‌دهند.

بدون پزشک برنامه ترک کامل نخواهد بود

افرادی که تصمیم به ترک اعتیاد در منزل یا خوددرمانی اعتیاد دارند، مسیر سخت و خطرناکی را انتخاب کرده‌اند، گاهی چنین تصمیمی باعث می‌شود که اعتیاد نه تنها درمان نشود بلکه شدیدتر شود.

برخی روش‌ها برای سم‌زدایی مناسب نیستند و حتی امکان دارد مقداری مواد اعتیادآور مصرفی در بدن فرد باقی بماند و باعث علائم ترک و خماری در فرد شود.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد

سم زدایی

در بهترین مرکز ترک اعتیاد، آکسون، خدمات سم زدایی سریع و سم زدایی سریع توسط متخصصین حرفه‌ای ارائه می‌شود که این خدمات با توجه به وضعیت جسمانی فرد، ماده مصرفی و مدت زمان مصرف برای بیمار تجویز می‌شود تا سموم به صورت کامل از بدن او دفع شوند.

معتاد نمی‌تواند مشاوره خودش باشد

تفاوتی ندارد فرد بیمار چه نوع اعتیادی دارد و به کدام یک از مواد اعتیادآور وابسته است، در هرصورت این فرد توانایی و دانش لازم برای مشاوره دادن به خود برای رهایی از این وضعیت را ندارد.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند و برای درمان اعتیاد به مرکز ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند و از خدمات روانشناسی و روانپزشکی  بهره‌مند می‌شوند و شانس خود را برای رسیدن به بهبودی کامل و زندگی سالم را افزایش می‌دهند.

برعکس تصور در زمان صرفه‌جویی نمی‌شود

درمان اعتیاد نیاز به‌صرف زمان زیادی تعهد و پایبندی به برنامه درمان دارد، اگر زمان و وقت بیشتری را برای درمان اعتیاد بگذارید احتمال موفقیت در درمان اعتیاد بیشتر خواهد شد.

شاید در ظاهر فردی که به‌ تنهایی برای ترک اقدام کند زمان کمتری صرف می‌شود ولی به‌تدریج متوجه خواهد شد که مشکلات روزمره و فشارهای ناشی از آن نمی‌گذارند که فرد زمان مناسبی به درمان اختصاص دهد.

افسردگی

افرادی که در همان محل زندگی‌شان اقدام به درمان اعتیاد می‌کنند دچار افسردگی و احساس درماندگی شدیدی می‌شوند، خانواده‌ی بسیاری از این افراد هیچ اطلاعی از اعتیادشان ندارند و به طبع از ترک اعتیاد نیز باخبر نیستند، در بین اطرافیان فردی وجود ندارد که بیمار بتواند با او درباره فشارهایش گفت‌وگو داشته باشد رفته‌رفته بیمار افسرده خواهد شد.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد

افسردگی

اما در یک مرکز ترک اعتیاد شخص به‌راحتی می‌تواند با پزشک متخصص و مشاور درباره افکار و بیماری خود گفت‌وگو کند و از آنجایی تحت نظر است افسرده نمی‌شود یا در همان مراحل اولیه کنترل خواهد شد.

فشار از سمت گروهای دوستی یا اطرافیان

هرچند خود درمانی اعتیاد برخی مواقع می‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد ولی همواره خطر بازگشت به اعتیاد وجود دارد، به ویژه اگر فرد ارتباط خود را با گروهای دوستی و هم نوع های خود را که هنوز به مصرف ادامه می‌دهند را ترک یا محدود نکرده باشد.

در یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر آموزش لازم برای مقابله با وسوسه‌ها و فشارهای گروه دوستی به درمان‌جو داده می‌شود.

نیاز به تغییر برنامه درمان

گاهی لازم است برنامه درمانی بیمار تغییر کند و یا برنامه دیگری جایگزین شود. اگر فرد با نظارت یک متخصص درمان اعتیاد درمان نشود متوجه نمی‌شود که باید برنامه درمانی خود را تغییر بدهد یا خیر درحالی‌که مراجعه به متخصصین ترک اعتیاد می‌توانید مطمئن باشید که در چه از درمان هستید و آیا مسیر به‌درستی طی شده است یا خیر.

قرار گرفتن در محیط ناامن

برای مؤثر بودن درمان اعتیاد، روند درمان باید در محیطی امن انجام شود. ترک اعتیاد یک فرآیند بسیار حساس است و عوامل مختلفی روی آن تأثیر می‌گذارد هرکدام از این عوامل می‌تواند روی برنامه ترک تأثیر بگذارد و حتی موفقیت در درمان را مشکل مواجه کند.

اگر درمان در محیطی امن انجام شود، این عوامل تأثیر گذار مانند دسترسی به مواد تا حد زیاد کاهش میابد و موفقیت برنامه تضمین بیشتری دارد.

از دست دادن شغل

بسیار از افراد درگیر اعتیاد شاغل هستند و به دلیل و همیشه نگران این موضوع‌اند که در محیط کار اگر دیگر کارمندان یا کارفرما متوجه اعتیادشان شوند امکان دارد شغلشان را از دست بدهند و از طرفی نمی‌توانند مدت زمان طولانی از محیط کار دور باشند به همین دلیل تصمیم به ترک اعتیاد در منزل می‌گیرند.

کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد

ترس از از دست دادن شغل

اما اگر بیمار اعتیاد زیر نظر پزشک برای درمان اقدام کند و جلسات مشاوره‌اش را پیگیری کند، شانس بیشتری دارد که هم کار و شغلش را حفظ کند هم به بهبودی کامل دست پیدا کند.

امروزه روش‌های درمانی متنوعی برای درمان اعتیاد وجود دارد که روش درمان سرپایی اعتیاد برای افرادی که نمی‌توانند برای مدتی از محل کار یا خانواده دور باشند بسیار مناسب است. این روش یکی از ده‌ها خدماتی است که در بهترین کلینیک ترک اعتیاد ، آکسون به بیماران ارائه می‌شود.

مصرف خودسرانه دارو

برخی بیماران وقتی می‌خواهند اعتیاد را ترک کنند، به‌صورت خودسرانه اقدام به مصرف بعضی داروها مانند متادون، بوپرنورفین، شربت تریاک و … دیگر داروهای مسکن می‌کنند با این تصور که با کمک این داروها می‌توانند راحت‌تر ترک کنند. ولی متأسفانه بعد از مدتی به خود این داروها اعتیاد پیدا می‌کنند.

حتما مطالعه کنید: متادون چیست؟
حتما مطالعه کنید: بوپرنورفین چیست؟
حتما مطالعه کنید: شربت تریاک چیست؟

در بسیاری از موارد ترک متادون بسیار سخت‌تر از درمان اعتیاد به خود ماده مخدر است حتی درمان اعتیاد به این مواد نیاز به‌وقت و زمان بیشتری دارد.

حتما مطالعه کنید: ترک متادون

ناامیدی از درمان

افرادی در منزل و به‌تنهایی اقدام به ترک کرده‌اند و در این راه موفق نبودند دچار ناامیدی شده و از ادامه درمان مأیوس می‌شوند. ما در کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون هر روزه شاهد چنین مراجعینی هستیم که به دلیل موفق نبودن در خود درمانی اعتیاد تصور می‌کنند نمی‌توانند اعتیاد را ترک را کنند در این برخی از این افراد حتی دچار بیماری‌های روحی-روانی نیز شدند.

سخن آخر:

امیدتان را برای ترک از دست ندهید، موانع زیاد برای ترک اعتیاد وجود دارد ولی پیگیر و متعهد بودن در روند ترک اعتیاد بسیار مهم است، درمان این بیماری نیاز به زمان زیادی دارد به ویژه اگر مدت‌زمان زیادی است که فرد مصرف می‌کند.

اعتیاد یک بیماری و یک مشکل جدی است، و باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا اثرات مخرب اعتیاد را برطرف کند. شاید خوددرمانی برای مدتی مفید باشد، اما مراجعه به پزشک متخصص می‌تواند روند درمان را هم تسریع ببخشد و هم به‌صورت علمی و متناسب با نیاز فرد خواهد و درصد موفقیت و نیز بالاتر خواهد بود.

کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای بستری و ترک اعتیاد بیماران همکاری متخصصین ترک اعتیاد بدون شک از بهترین مرکز ترک اعتیاد در سطح کشور است.

امکانات هتلینگ، مراقبت و پرستاری 24 ساعته، امکان ترک سرپایی تنها بخشی از مزایایی این کلینیک ترک اعتیاد است. برای کسب اطلاع از خدمات با مشاورین ما تماس بگیرد.

38 دیدگاه ها

 1. سیاوش گفت:

  سلام من شهرستانم چه راهی برای ترک داریدسرپای باوقت کم باشه وهزینه هرچقدرباشه میدم

  • آکسون گفت:

   سلام. با شماره 22226222 تماس بگیرید راهنمایی می شود

   • رضا گفت:

    ده گرم‌تریاک جوش بدهید داخل یک بطری نوشابه ای روزی دوقاشق بخورن بجاش همین اندازه اب بریزن کم کم این بطری تبدیل به اب خالی میشه طی چندهفته وبدن شماهم مصرفش کم تااعتیاد پاک میشودبدون اینکه فشاری بیاد.کسانی که شربت متادون استفاده میکنن هرچقدرمیخورن همین قدراب داخل شربت بریزن کم کم این شربت تبدیل به اب خالی میشه وشمابدون اینکه دردی فشاری بتون بیاد ترک میشوید هرگزتعداد قاشق مصرف بالانبرید هراندازه که روزاول خوردین همین ادامه بدهید درکل دوره

 2. عیسس گفت:

  سلام ایا امکانش هست در خونه اقدام به ترک مواد شیشه بشی با کمک. مشاوره های که بتونیم ازشون درخواست کمک و طبق برنامه همون مشاور به راه خود ادامه بدهیم

 3. علی گفت:

  مصرفم خوردن شیره بود
  ارواح عمه م خواستم با
  ترامادول ترک کنم
  ۵ ماه ترامادول دویست
  روزی سه تا میخوردم
  بعد ۵ ماه خواستم ترامادول روترک کنم کردمش شربت متادون
  اونم یک ماه خوردم
  باز خواستم متادون رو ترک کنم فایده نداشت مجبور به ترامادول شدم دوباره
  چهل روز پیش دوروز شیشه مصرف کردم آرزوی مرگمو از خدا میکردم تو اون دو روز نه خواب داشتم نه خوراک
  گذاشتمش کنار درکنارش ترامادولم میخوردم الان دیروز باز مثه الاغ هوس شیشه کردم مصرف کردم باز بخدا دارم دیونه میشم یک لحظه نزدیک بود مغزم منفجر بشه
  بخاطر خدا هرکی میتونه راهنماییم کنه همشونو ترک کنم
  مثه چسب دولایه میمونه که بخای با یه انگشتت پرتش کنه هربار میچسبه به یه جات 😭😭😭
  خانواده م هم درجریان نیستن الان دوساله معتادم

  • پریسا گفت:

   خدایی زحمت کشیدی خداقوت پهلوون
   ببین علی اقامنم اول مشروب بعدترامادول بعدشیره وتریاک ومتادون مصرفم شدمثل توارزومرگ میکردم ولی دیدم گریه زاری فایده نداره اومدم باخودم منطقی نشستم فکرکردم دیدم ترک نمیتونم بکنم ولی میتونم که حداقل یکیشومصرف کنم نه همشوالبته تراومتاوشیره تریاک منظورمه بعدش به نتیجه رسیدم قرص باعث تشنج وازبین رفتن روان ادم میشه همون شیره روانتخاب کردم کلاهمه چیزوگذاشتم کنارفقط شیره مصرف میکنم الان ایناروگفتم بهت واسه بدونی مصرف یکیش بهترازمصرف همشه حالاتوهم ببین چی مصرف میکنی کم خطرترینش انتخاب کن مصرفتورویه نوع موادبیاربعدش راحت میتونی باکمک دکتریاحتی خودت ترک کنی بنظرمن ادم خودش فقط میتونه به خودش کمک کنه نه دیگران هیچکس توروبه اندازه خودت دوست نداره فهمیدی

   • مجید گفت:

    داداش خودت باید بخوای،خودتو ب چالش بکش،هیچ‌چیزی از تو قویتر نیست، هر لذتی یه ذلتی داره هرچقدر لذت بالاتر ذلت بعدش بیشتر ، یبار برای همیشه بگو دیگه تمومه، چند شب ب خودت سختی بده بخدا تمومه♥️از هیولا نساز بخدا انقدرها ک فکر میکنیم ترسناک نیست، اولین باری ک ترک کردی مواد رو یادته؟ چون هیچ شناختی از خماری و نسخی نداشتیم ترکشون خیلی راحت بود ولی چون یبار تجربش کردیم برای خودمون یه هیولا ساختیمش، فکر کن چند روز مریض شدی خوابیدی خونه تا سرما‌خوردگی و بدن دردت از بین بره.فقط ترو‌خدا فکرتو اول پاک کن بعد جسمت♥️ب امید روزی ک اعتیاد کلا ریشه کن بشه،

 4. محمد گفت:

  سلام
  پسرم دوم من۲۴ سال سن دارد عاذت به مصرف هرویین دارد. نزدیک به دو سالپیش نظر پزشک با مصرف متادون تصمیم به ترک گرفت ومدت یکسال وچندین ماه متادون مصرف می کرد. امروز متوجه شدیم که چند ماه گذشته شربت متادون را کنار گذاشته ومجددا در این چند ماه سراغ هرویین رفته بوده است. باور کنید امروز خانمان جهنم بود به او پیشنهاد کردیم برای ترک در خانه همراه با همه جوانب وتحت نظر روانپزشک وبدون مصرف شربت متادون در منزل اقدام به ترک کند البته خود او مصمم به این کار است. این تصمیم نیز به این علت است که ما در شهرستانیم وبه کلنیک شما هم دسترسی نداریم واز جانب دیگر آبروی خانوادگی مان هم در خطر است، تمنا می شود راهنماییمان کنید تا در مراحل ترک در این ۲ هفته در منزل به سهولت بیشتر وروش علمی تر به پایان برسد. میدانم که ترکدر منزل بسیار دشوار است ولی به کمک شما نیاز مبرم داریم. ضمنا هر هزینه ای که لازم باشد حاضر به پرداخت هستیم. کمکمان کنید. من سه پسر داشتم. پسر دوم من در مقابل چشمان او در رودخانه غرق شد وهمین فرزند بعد از آن دچار فشار روانی شد وبه طرف اعتیاد رفت ولی ظاهر او بسیار خوب ومعمولی هم هست واتفاقا همین ما را به اشتباه انداخت. ترت به خدا ما را یاری کنید چون نمی دانم این مشکل را با کی در میان بگذارم/ با تشکر از شما

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفا با تلفن کلینیک تماس بگیرید و با سوپروایزر روانشناسی آکسون موضوع را مطرح و راهنمایی های لازم را دریافت کنید

   • مجید گفت:

    سلام. اگه بتونه چند وقت تریاک‌مصرف کنه بعد ترک کنه بهتره هروئین و کراک ده‌هزار برابر درد بدن داره.البته این هست ک خماری کراک و هروئین سه روز هست ولی تریاک چهل شبانه روز ولی در کل خماری هروئین بی‌نهایت سنگینه مثل خماری متادون میمونه،اگرم سعی کرد خونه ترک کنه چند چیز و همیشه بخاطر داشته باشید،دوش آب سرد مثل مسکن میمونه،شب‌ها چون درد فیزیکی داره تنها نزاریدش سعی کنید شب باهاش بیدار بمونید، بتونید یه قرص سفید رنگ ک ضرر نداشته باشه ب اسم مسکن بدید بخوره ک تلقین بشه براش عالیه، تو فیزیک ک همون درد بدن پس دادن هست حتی کشیدن سیگار براش سم هست درد بدن رو چند برابر میکنه قلیون ک خیلی خیلی بدتره،ولی راه‌هایی هم هست ک با کم کردن شربت متادون یا شربت تریاک ترک کنه ولی واقعا سخته، یچیز دیگه هم هست همیشه اینو بدونید قدرت مواد از قدرت خدا یه پله پایینتره فقط به شرطی ضعیفه ک خود فرد بخواد. ب امید روزی ک اعتیاد ریشه کن بشه،منم‌خودم یه معتادم

 5. عزیزان خود درمانی میشه کرد اما خییلی مهمه که چی مصرف میکنین چون هر ماده ای موقع ترک عواقب خودشو داره… اینجا و هر جای دیگه گفتن که متادون و داروهای ترک اعتیاد سخت تر از ترک مواد یا چیزای دیگستو نمیشه ترکش کرد…به قران من حدود 10 ماه متادون مصرف میکردم دوزم 20 بود(نصف قرص40) اما یه ماه پیش ترکش کردم خییییییلی سخته خییییلی…. اما میشه در ضمن من خودم هیچکس نمیدونست معتادم همین الانم هیچکس نمیدونه چه اتفاقایی افتاده یکی از بهترین راهکارا اینه که تو خلوت با خودتون حرف بزنین یا حرفاتونو رو کاغذ بنویسین (هر چی که دلتون میخواد.. مثلا اینکه از اعتیاد خسته شدین و… هر چیز دیگه) در ضمن میوه جات و چیزای طبیعی زیاد بخورین مثل عسل و تنقلات و… ویتامین و پروتئین های داخلشون خیلی به بدنتون کمک میکنه تا سم زدایی و بشه و شادابیشو به دست بیاره.
  انشالله شما هم یه روزی پاکه پاک بشین🌹

 6. فرزاد گفت:

  زندگیم ازهم پاشیده تو زندگیم مشکل رو مشکل درست شد خانومم‌ رفته خونه پدرشو پسر۲/۵ساله رو انداختم سرمو طلاق میخواد توروخدا کمکم کنین که من سرپایی ترک کنم و به کارمم برسم‌

  • آکسون گفت:

   سلام. با شماره تلفن 22895893 تماس بگیرید و به مطب دکتر جهانبانی مراجعه کنید

  • Saeed گفت:

   سلام لطفا راهنمایی کنید برای ترک تریاک چن روز از قرص بی ۲ یا متادون استفاده بشه معتاد قرص نمیشی؟ میدونم بستگی به بدن فردداره ولی شما اگه تجربه دارین جواب رو اینجا بنویسین ..سپاسگذار

 7. Younas گفت:

  انشا الله خداوند همه رو شفا بده
  چندین بار قصد ترک در منزل کردم تمام سختی و درد میکشیدم بعد از یک ماه وسوسه و بهانه مشکلات منو دچار اعتیاد میکنه
  از خدا میخوام هیچکس مبتلا به اعتیاد از هر نوعی نشه
  و روزی برسه یک فرد معتاد بتونه بدون ترس از آبرو راحت مراجعه کنه به مراکز ترک اعتیاد و از محیط کار و خانواده و اجتماع هم به ایشان کمک بشه تا ترک کنه

 8. فرشاد گفت:

  سلام وقت بخیر. من حدود بیست سال روزی شش گرم روزانه سه الی چهار بارمصرف شیره داشتم یک دفعه تصمیم ترک گرفتم و با دوش اب سرد موفق هم شدم تقریبا شش ماه و ده روز پاک بودم ولی متاسفانه تقریبا یک ماه هست شروع کردم روزی دو گرم و دوبار در روز میکشم خواهشا کمکم کنید چکار کنم بروز های خوش زندگی برگردم

 9. داریوش سلامی گفت:

  سلام .من تانورده سالگی یه محصل نمونه و کاملا بچه مثبت بودم .وقتی دانشگاهی در شهرستان قبول شدم و رفتم اونجا هنوز یک ماه نشده بود که دبدم هر شب دارم تریاک میکشم و این بود تا سن ۵۰ .از اون ببعد رفتم دنبال هرویین و شیشه و الان شصت و پنج ساله و معتاد به هرویین و شیشه هستم .پنج با رفتم کمپ ولی بیشتر از یک سال نتونستم دوام بیارم .من بازنشسته هستم و برای مصرف مشکل مالی ندارم و تو خونه هم مصرف میکنم .خودم و همسرم تو خونه هستیم .ولی من دیگه از خودم تنفر پیدا کردم .واقعا احساس میکنم ادم بد و بی مصرفی هستم .هم متادون و هر نوع داروی دیگه در دسترسم هست ولی نمیتونم بزارم کنار .اگر میتونید کمکم کنید این اخر عمری چند صباحی سالم زندگی کنم

 10. علی گفت:

  سلام.خسته نباشید.من از خود درمانی و ترک در منزل و این جور راهها خسته شدم و اصلا هم موفق نشدم.حدود ۶ ماه هست مصرفم هم کشیدن هست هم خوردن.از بس خسته شدم حاضرم به خدا قسم نصف زندگیم بدم ولی از این بلا و مصیبت رهایی یابم.خواهشا به وجدان و شرفتان قسم امر بفرمایید من باید چکار کنم.برای بستری شدن باید چکار کنم.الان دیگه خسته ی خسته شدم .ممنون میشم.

 11. حمید گفت:

  سلام وعرض ادب خسته نباشید.. من (حمید ) هستم 39سالمه الان نزدیک 17ساله مواد . از تریاک شروع شده والان هروئین. ترکهای زیادی داشتم آخرین ترکم 2پیش بود و3سال و8ماه بعد از اون دیگه نتونستم ترک کن.. کمپ اصلا نمیتونم برم….. اگه کسی از دوستان هستند که مشاوره در مورد تر ک داخل خونه ممنون میشم.. ممنون

  • علیرضا گفت:

   سلام حمیدجان، ببین سریع میرم سر اصل مطلب، شما چندین سال پاک بودین و تجربه تو ترک موندن رو داشتین، پس اگه بخای این مسیر رو دوباره ادامه بدی باید مشورت کنی و حرف گوش کنی و به حرفای ذهن بیمارت گوش ندی، اولین قدم سم زداییه، ببین جان من هرکسی نسبت به شدت بیماریش و شناخت روح و جسم خودش میتونه بهترین روش رو انتخاب کنه، ولی معمولا کسانیکه جلسه میرن و برنامه رو دنبال میکنن شانسشون خیلی خیلی بیشتره، سعی کن جلسه بری و راهنما بگیری و حرف گوش کنی قطعا موفق میشی

 12. مصطفی گفت:

  سلام . من از شهرستانم و مواد مصرف میکنم و به نوعی معتادان و خیلی خیلی دوس دارم ترک کنم چون یکبار ترک کردم و رفتم کمپ و فقط و فقط پدرم و مادرم میدونستن که من رفتم کمپ و ۱ سال پاک بودم و خودم از زندگی جدیدم لذت می‌بردم که دوباره از روی نادانی گرفتار مواد شدم. من ازتون خواهش میکنم التماستون میکنم چکار کنم که دوباره ترک کنم و دیگه نمیخام برم کمپ. تروخدا کمکم کنین. دستتون درد نکنه التماس دعا

 13. لهراسب گفت:

  سلام
  ۹ سال هست بصورت کیفی تریاک میکشم و اصلا بهش وابسته نبودم یعنی هر بار میکشیدم میرفت تا ۲ الی ۳ هفته شاید یکماه ،ولی تو سال ۹۹ مصرفم را زیاد کردم و جوری شد که هفته ای ۳ بار و جدیدا یک روز در میان و الانم دیگه اگه ۲ روز مصرف نکنم بدن درد و کلی مشکل دیگه دارم…..لطفا کمکم کنید بدون مراجعه به جایی و تو خونه بتونم ترک کنم …من خودم فک میکنم چون تازه وابستگیم شدید شده راحت بتونم ترک کنم لطفا راهنماییم کنید…

 14. علی گفت:

  سلام من علی هستم می خوام بدونم هزینه درمان چقدره الان شهرستانم فردا شب راه می افتم مصرف من تریاک بود حالا شیشه هم می کشم ببینم پولم می رسه ممنون

 15. حسین گفت:

  فقط یه جو اراده میخاد تموم.ده سال اعتیاد داشتم.تریاک شیره ترامادول متادون.اگه مصرفتون متادون بخاطر تو بدن رسوب میکنه ترکش خیلی سخته دوسه ماه تریاک یا شیره مصرف کنین تا متادون از بدنتون خارج بشه.بعد ترک کنید ترک تریاک شیره خیلی از متادون راحتره.

 16. Ali گفت:

  سلام عزیزان دل برای ترک قرص خیلی اراده میخواد باید به همه سختیها ش تحمل کنی باور کنید بعد یک ماه راحت میشویدمن خودم هر روز4تا قرص متادون 40 میخوردم انقدر بین مردم دیدگاهم بد شده بود که یک روز بچه هامو فرصتادم رفت خونه مادرش که شهرستان بودند خیلی از این کار زده شده بودم با لطف خدا شروع کردم دوروز اول زیاد اذیت نشدم از روز سوم بد جور به خماری وپا درد اینا افتادم والی چون تصمیم قطعی بود همه این عذیتها راتحمل کردم بعد یک ماه الان کاملا بدنم سالم هستش. دوستان حتما بدانید بعد از بیست روز ترک باید کار سنگین نکنید که بدنتان به هم بخوره بلخره سه ماه از بابت کار سخت باید مواظب شد من این قولو میدم که هر کسی واقعا اراده کنه ترک میکنه سختی همون 20 روزه باامید روزی که هممون از این گرفتاری با اراده خودمون تموم کنیم

 17. نیما گفت:

  سلام دوستان من نزدیک به دوسال ترامادول ۲۲۵ میخوردم ب حدی رسیده بودم که دیگه روزی ۵عدد رو میخوردم تا اینکه ی روز تشنج کردم اعصابم رو بهم ریخته بود و اومدم سمت تریاک با تریاک اونو ترک کردم و دوباره یک سال تریاک فقط مصرف کردم تا اینکه خیلی خسته شدم و تصمیم به ترکش گرفتم و اومدم روزاول سه عدد اندازه ی عدس خوردم بعد روز دوم دو عدد و روز سوم یک عدد و روز چهارم نصف یک عدد و روز پنجم نصف دیگه رو خوردم یعنی دوز بدنم رو صفر کردم بعد روز ششم فقط روزی سه مرتبه دوش گرفتم و خودم رو مشغول فیلم و اینا کردم و تا الان یک ماه گذشته و بدنم پاک پاک شد فقط کافیه با خودت بگی میتوانم اول باید خودت بخوای باید بگی بمیرم هم ترک میکنم تا نجات پیدا کنی درد داره ولی همون روزای اول هست به این فکر کن ک چند سال هست مصرف داری ولی الان تو ۲۰ روز پاک میشی …
  به امید روزی که همه نجات پیدا کنن

 18. امین گفت:

  برا ترک کردن نباید چیزی رو جایگزین کنین من ۴سال بود دراگون با وید مصرف میکردم فقط با خوردن اب و حموم اب سرد تونستم ترک کنم الان ۵ماهه پاکم

 19. محمد رضا گفت:

  سلام دوستان من هم میخوام تجربمو بهتون بگم . لطفا برایه ترک یه مواد به مواد دیگه رو نیارین این بزرگترین اشتباهه من متادون مبخوردم بعد چند سال تصمیم به ترک گرفتم وقتی که زنم طلاق گرفت ۲۵ روز لب به شربت متادون نزدم ولی همچنان درد داشتم دیگه طاقتم تموم شده بود رفتم کیلینیک ترک اعتیاد اونجا منو بدبخت تر کردن چون به جایه مشاوره یا سرم و هر چیزی بهم ب۲ رو معرفی کردن با خوردن به ۲ دوباره بدنم عادت کرد ۲ سال ب ۲ خوردم بعدش دوباره افتادم تو شربت و الان دوباره تصمیم به ترک گرفتم به نظرم فقط و فقط به خودتونه که با زندگیتون میخوایین چیکار کنین اما اینو بدونین انسان قویتر از هر چیزی هست چون خدا پشت اونه

 20. شیرین گفت:

  سلام من الان به جایی رسیده ام که با خودم میگم خودکشی راه چاره ی من است و هم خودم خلاص بشم و هم منت شوهرم را نکشم الان فکر کنم حدود پانزده ساله اعتیاد به مواد مخدر شیشه از طریق شوهرم شده ام و تا به حال خودم از بیرون مواد تهیه نکرده ام خیلی سعی کردم حتی دکتر ترک اعتیاد مراجعه کردم و چندین بار پاک شدم بعد از چند ماه باز از طریق شوهرم به مواد روی می آوردم تا اینکه دکتر به من گفت تا زمانیکه شوهرت در خانه مواد مصرف میکنه تو دیگر نمیتوانی مواد را کنار بگذاری و هوس میکنی دیگه راهی ندارم به هر چیزی که نگاه میکنم میبینم کل زندگی من و شوهرم نابود کرد و یک فرزند دارم که او را هم پیش مادرم گذاشتم راهی دیگه نمونده سخته شدم زندگیم نابود شد از فرزندم به خاطراعتیاد م دور شدم دیگه زندگی کردن برام زنده مانی شده اگر کسی میتواند راهی پیش رویم بگذارد و اگر هم که نمی تواند که هیچ .

  • m گفت:

   سلام خیلی مشکل شما مث مشکل منه بااین تفاوت ک من شوهر ن دوست پسر 5 سالم دخترمو ده سال با چنگ ودندون نگه داشتم اعتیاد و حضور سمی این اقا ازم گرفت نفسمو . موندم همه چیم رفته جز عفت و اون نجابتای زنونه تا حالا خودم سیگارم نگرفتم الان یکساله سر همین من دارم خرج میدم و پول مواد رو میدم شروع کردم به فروختن اساسیه خونه یکساله خونوادمو ندیدم برااینکه منو بااین حال و وضع نبینن بنطر خودم خیلی تابلو شدم ولی خیایا نمیفهمن احه من عضو تیم بسکتبال زنان … بودم مدرس سنتور و
   اسب سواریم عشقی میرفتم الان حتی ی اشپزی ساده از دستم نمیاد یکساله تهرانم و حتی برا دیدن دخترم به شهرستان نرفتم این عاقا تا هست نمیتونم ترک کنم حالم ازش بهم میخوره و تا مصرف نکنم نمیشه تحملش کنم حتی ی دقه و از طرفیم هر بار خواستم نباشم در حد مرگ کتکم میزنه ی بار یواشکی خواستم جابجا شم بلای ب سرم اورد ک زیر کتکاش فقط دخترم میومد جلو چشمم و اینکه بمیرم چی بگه و بگه چیشد مامانم….
   بخدا من 15 سالگی ازدواج کردم تاالان ک 32 سالمه این مرد دومین مردیه ک من بهش نزدیک شدم ولی همش تهمت و توهماش . میخوام وسیله هامو بفروشم برم کمپ و بعدش بیام برم خوابگاهی جای کار کنم واروم اروم خراب شده ها رو درست کنم دوستامو برگردونم اخه بخازر اخلاقش نزاشتو کاری کرد هیشکیی کنارم نمونه و وخطمم عوض کنم و دیگه نباشم این اقا با کتک از من دستنوشته گرفته بهش 100 میلیون بدهکارم ایتم نگرانم کرده و دلیل موندن روز ب روز غرق شدنم هست . بنظرتون برای پاک شدن و موندن تصمیم درستی گرفتم اصلا رفتن به کمپ کار درستیه مناسب من هست؟؟؟

 21. محسن گفت:

  با درود من مدت سه سال است که سفید مصرف میکنم یکی دو بار با متادون ترک کردم دیدم ترکش راحته دوباره شروع کردم ولی هر روز از خدا طلب مرگ میکنم الان نزدیک بیست روزه که به دلایلی غیر از اعتیاد بیکار شدم و پنج روزه بدون مصرف هیچ دارویی خوابیدم خونه ترک کنم چون نمیتونم هزینه درمانم رو پرداخت کنم خواستم کمکم کنید خیلی دارم عذاب میکشم.

 22. مسعود گفت:

  درودبه همه دوستان عزیزمن الان تو حموم خونم نشستم و از دیروزش تصمیم گرفتم ترک کنم و الان دارم اخرین مصرفمو میکنم واقعا بریدم من من ۸سال مصرف شیره و تریاک داشتم اونم اینجور ک ققط و فقط اخر هفته پنج شنبها با دو تن از دوستان حسابی ب خودمون حال میدادیم با بافور بقران زندگی پادشاهی میکردم ولی ولی اخ اخ از اون روزی ک من لب ب این بیناموس هروین زدم و بعد شیشه از همون روز اول بدبختیا پشت سر هم اومد برام بد بیاری پشت بد بیاری و مصرف پشت مصرف ک اومده شده الان و ۲سال داره میشه دیگه کلا اعتماد اعتبارم بین همه از بین رفت بس ک دروغ پشت دروغ گفتم دیگه حالم داره از خودم زندگی سریالیم بهم میخوره زندگیم جوری شده ک امروز خودشو میبینم فردا تکرارش هروز تا لنگ ظهر خواب پامیشم چشام وا نشده میرم تو حموم نیم ساعت میکشم تا بیام ب روال ی ادم عادی بعد میرم ی لقمه غذا خورده نهورده میزنم بیرون از خونه و میرم پشت خونمون زمین خاکی میشینم اونجا تا خود ۱۲الی۱شب میام خونه یچی میخورم دوباره میرم حموم تا ۵ صب میام توجام سیگار میکشم میخوابم تا ظهر دوباره روز از نو روزی از نو دیه میخام نکشم من تا حالا اقدام ب ترکش نکردم و نمیدونم خماری نسخی چجوریه اصنم برام مهم نیست چجوری چون انقدر ارادم قویه ک اگه ۱۰۰درصدی باشه تصمیمم مث اب خوردن ترکش میکنم داداشا ابجیای گلم ما همه باهم هستیم ..خودتون دیدین این ادمای پخمه و بیعرض هیچوقت معتاد نمیشن چون از زندگیشون چیزی نفهمیدن مت هر معتادی دیدم ماشالا از هر انگشتش ی هنر میباره و همینم باعث بدبختیمون شده ماها همه از زرنگی زیاد افتادیم تو این راه پس همه باهم شعار بدین ک ما میتونیم ما میتونم بچها همیشه این تو ذهنتون باشه ک شما قبل مصرف چجور ادمی بودین حتما فکر کنید و ی عکس از گذشته قبل مصرف بزارید جلوتون ببینین چقد عوض شدین ولی عیب نداده شده دیگه غصه خوردن ب درد نمیخوره باید وارد عمل بشیم خواهش میکنم از همتون ک انقد سختونگیرین ترک کردنو بعدش مشتیا ما ادمیم ترکم مال موتور نکشم خداس پس چی ما فقط قرار چی کنیم یه تعقیر کوچیک کنیم برگردیم ب تنظیمات کارخونه اصلا سخت نیست اصلا سخت نیست ببینم دیه چیکار میکنید اینو بگم من ی ادمیم ک خیلی اهل دین اینجور مسایل نیستم یعنی اصل نیستم فقط در حد احترام گذاشتن همین ولی اینجور موقع فقط فقط از خدا کمک بخواین و از خودتون همین خیلی راحتر ترک میکنید سعی کنی نماز بخونید تو این بورهه زمانی حله عشقا میخوامتون ایشالا ب امید روزای بهتر و خوشتز انقدم ضعیفرنباشین خودکشی کار ادمای ضعیف توضیحم همینطور قوی قوی قوی باشین پس چیشد ما همه باهم هستیم ما میتونیم یا حق بدرود ب همه دوستان گلم

 23. مرتضی گفت:

  سلام
  داداش میخوام ترک کنم چجوری بدون اینکه چیزی جایگزین کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *