کلینیک ترک اعتیاد
چگونه معتاد هروئین را راضی به ترک کنیم؟
۱۴۰۰-۱۰-۲۵
کلینیک ترک اعتیاد
تاثیر ورزش بر اعتیاد
۱۴۰۰-۱۰-۲۵
کلینیک ترک اعتیاد

تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی

کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مرکز ترک اعتیاد آکسون: در سال های اخیر، ضربه مغزی به موضوعی داغ و بسیار بحث برانگیز تبدیل شده است، زیرا بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و بازنشسته در مورد تجربیات خود در زمینه ضربه مغزی و فهرستی از بیماری هایی را که در اثر ضربه مغزی داشته اند، گزارش داده اند. یکی از باورهای اشتباه در خصوص مصرف ماری جوانا در جهت کمک به ضربه مغزی است که در این مقاله به بررسی تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی خواهیم پرداخت.

با بحث مداوم در مورد ضربه مغزی، محققان به این نتیجه رسیدند که رابطه بین مصرف ماری جوانا و ضربه مغزی را نیز مورد بررسی قرار دهند. این سوال در ذهن افراد نقش می بندد که آیا مصرف ماری جوانا به بهبود ضربه مغزی کمک می کند و آیا می تواند به عنوان یک گزینه درمانی بالقوه در نظر گرفته شود؟

در این مقاله تصمیم داریم در مورد ضربه مغزی و سپس به طور ویژه، ارتباط بین ماری جوانا و ضربه مغزی را توضیح دهیم، پس با ما همراه باشید.

حتما مطالعه کنید: ترک ماری جوانا

ضربه مغزی چیست؟

ضربه مغزی نوعی آسیب مغزی دردناک است که در اثر ضربه به سر ایجاد می شود و یا ناشی از حرکتی سریع که منجر به عقب و جلو شدن سریع سر و مغز می شود. این حرکت ناگهانی سر ممکن است منجر به تکان خوردن یا پیچیده شدن مغز شود و سپس منجر به تغییرات شیمیایی در مغز و همچنین آسیب به سلول های مغزی شود.

ضربه مغزی معمولاً به عنوان یک آسیب خفیف مغزی به شمار می رود، زیرا اغلب کشنده نیست، اما اثرات آن ممکن است شدید و مادام العمر باشد. برخی از علائم ضربه مغزی شامل سردرد یا احساس فشار در سر، از دست دادن هوشیاری به طور موقتی، گیجی، فراموشی یا سرگیجه می باشد. سایر علائم ممکن است شامل اختلال در گفتار، حالت تهوع، استفراغ یا احساس خستگی یا گیجی باشد.

علائم ضربه مغزی در برخی افراد ممکن است بلافاصله پس از حادثه ای که باعث ضربه مغزی شده است، شروع به خودنمایی کند، اما برای برخی دیگر ممکن است علاٸم کمی با تاخیر شروع شود و حتی ممکن است روزها طول بکشد تا علائم ظاهر شود.

بسیاری از عوارض احتمالی، از سردرد گرفته تا سرگیجه، تا مدت ها پس از حادثه ادامه خواهد یافت. همچنین اختلالی به نام سندرم پس از ضربه مغزی وجود دارد که در سندروم علاٸم فرد روزها، هفته ها یا ماه ها پس از حادثه هنوز هم ادامه دارد. محققان همچنین معتقدند که ممکن است تأثیر تجمعی بر روی افرادی که در طول زندگی خود دچار آسیب های مغزی متعددی شده اند، وجود داشته باشد و این اثر ممکن است باعث ایجاد اختلال در عملکرد او شود.

محققان بر روی این واقعیت متمرکز شده اند که ضربه مغزی نه تنها عوارض جانبی جسمی، بلکه مشکلات روانی فراوانی نیز در پی خواهد داشت شود. در حقیقت، پس از وارد شدن ضربه به سر، احتمال افسردگی و خودکشی افزایش می یابد و برخی تحقیقات نشان داده است که حتی یک بار ضربه مغزی ممکن است خطر خودکشی را تا سه برابر افزایش دهد. اکنون تحقیقات زیادی در مورد ارتباط بین مصرف ماری جوانا و ضربه های مغزی در حال انجام است تا بتواند در نهایت به این سوال که “آیا مصرف ماری جوانا به بهبود ضربه مغزی کمک می کند” پاسخ دهد.

تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی

تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی

تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی

بنابراین، آیا مصرف ماری جوانا به بهبود ضربه مغزی کمک می کند؟

برخی از محققان معتقدند که خواص ماری جوانا ممکن است به مغز کمک کند تا بتواند پس از آسیب دیدگی، خود را ترمیم کند. یکی از دلایلی که مصرف ماری جوانا و ضربه مغزی ممکن است با یکدیگر رابطه سودمندی داشته باشند این است که ماری جوانا ممکن است به کاهش التهاب در مغز پس از آسیب دیدگی کمک کند. گیاهان شاهدانه دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که ویژگی های محافظتی را برای مغز فراهم می کند و موجب می شود التهاب کلی و آسیب های مرتبط با استرس در مغز کاهش یابد. این مسٸله از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا یکی از تاثیرات اولیه ضربه مغزی التهاب عصبی است.

بر اساس مطالعاتی در تل آویو، دوزهای کم THC، که یکی از اجزای ماده روانگردان ماری جوانا است، به کاهش تورم در حیوانات کمک می کند.

دولت ایالات متحده همچنین احساس می کند که ماری جوانا ممکن است به عنوان یک ماده محافظ در برابر نورون عمل کند و در حال حاضر یک حق ثبت اختراع فدرال در CBD غیر روانپزشک برای استفاده به عنوان یک عامل محافظ در برابر نورون وجود دارد. در برنامه ثبت اختراع بیان شده است که کانابینوئیدهای موجود در شاهدانه ممکن است قادر به محدود کردن آسیب های عصبی ناشی از ضربه به سر باشند.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف ماری جوانا در نهایت نه تنها کمکی به بیماران نخواهد کرد، بلکه باعث بروز صدمات متعددی بر سلامت جسمانی و روانی مصرف کننده می گردد که از مهمترین عوارض سوء مصرف ماری جوانا می توانیم به وابستگی و اعتیاد اشاره نماییم که ترک ماری جوانا، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کلینیک ترک اعتیاد آکسون دارد.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تاثیر ماری جوانا بر بهبود ضربه مغزی پرداختیم و پاسخ دادیم که سوء مصرف این محرک به هر دلیلی که باشد باعث اعتیاد شده و وابستگی به این محرک عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه خواهد داشت و تنها راه مقابله با این عوارض ترک ماری جوانا در مرکز ترک اعتیاد آکسون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *