تفاوت اعتیاد روانی و جسمی
۱۴۰۰-۰۵-۲۳
کلینیک ترک اعتیاد
رابطه اعتیاد و کودک آزاری
۱۴۰۰-۰۵-۲۳

کلینک ترک اعتیاد آکسون، مرکز ترک اعتیاد آکسون: اسپید بال، ترکیبی از کوکائین و هروئین است. این ترکیب محبوب مسئولیت جهش مرگ و میرهای ناشی از اوردوز را بر عهده دارد. هروئین و کوکائین دارای برخی ویژگی های مشترک هستند. این دو دارو به طور گسترده ای مورد سوء مصرف قرار می گیرند، بسیار اعتیاد آور و غیرقانونی هستند و همچنین میزان کشندگی بالایی دارند. با این حال، تفاوت های بسیاری میان آنها وجود دارد. که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

کلینیک ترک اعتیاد

اسپیدبال

هروئین چیست؟

هروئین، نوعی ماده مخدر است که برخلاف گذشته، در کانون توجهات ملی قرار دارد. هروئین در اپیدمی مخدر در ایالات متحده مورد توجه خاصی قرار گرفته است و به جوامع و خانواده ها آسیب می رساند. هروئین از بسیاری جهات مانند مسکن های مخدر تجویز شده می باشد که شامل نحوه تاثیر دارو بر مغز و ایجاد وابستگی نیز می باشد.

حتما مطالعه کنید: هروئین چیست؟

هنگامی که فردی هروئین مصرف می کند که از گیاه خشخاش (رزین) مشتق شده است، این ماده مخدر به گیرنده های مواد افیونی در مغز فرد متصل می شود، که باعث ایجاد سرخوشی و لذت و همچنین احساس آرامش عمیق می شود. افراد هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روانی به سرعت به هروئین وابسته می شوند زیرا باعث افزایش تولید ماده شیمیایی دوپامین شده و مسیرهای پاداش مغز را تغییر می دهد.

دلیل خطرناک بودن هروئین، تنها به علت اثرات آن بر روی مغز و بدن نیست. بلکه به علت تزریق آن با سرنگ، باعث آسیب پذیری افراد در برابر عفونت ها و بیماری های منتقله از طریق خون می شود. هنگامی که افراد از لحاظ جسمی به هروئین وابسته می شوند و سعی در ترک مصرف دارند، معمولا به ترک اعتیاد روی می آورند و در نتیجه احساس بیماری می کنند.

ترک هروئین، از خدمات ارائه شده در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد که کلیه برنامه درمان در این کلینیک تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد و به بیماران این امکان را می دهد تا علاوه بر روان درمانی به درمانی جسمانی خود نیز بپردازند.

حتما مطالعه کنید: ترک هروئین
اسپیدبال

اسپیدبال

کوکائین چیست؟

کوکائین که معمولا از آن به عنوان کک یاد می شود، یک محرک قوی است که از گیاه کوکا گرفته شده است. کوکائین بر سیستم عصبی مرکزی فرد تاثیر خواهد گذاشت و به انتقال از طریق بدن سرعت می بخشد. اثرات شایع مصرف کوکائین شامل سرخوشی، انرژی بالا و هوشیاری است. در برخی افراد، مصرف کوکائین باعث افزایش پارانویا (بدگمانی و سوء ظن) و خصومت می شود.

حتما مطالعه کنید: کوکائین

مصرف کوکائین از طریق تزریق، خوراکی و استنشاق نیز صورت می پذیرد. مصرف کوکائین ممکن است منجر به عوارض جانبی جدی و یا مرگ ناشی از نارسایی تنفسی، سکته مغزی یا حمله قلبی شود. علی رغم عوارض ناخوشایندی که مصرف کوکائین دارد، همچنان به طور گسترده مورد سوء مصرف قرار می گیرد.

ترک کوکائین، از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران می باشد که کلیه برنامه درمان در این کلینیک تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد و به بیماران این امکان را می دهد تا علاوه بر روان درمانی به درمانی جسمانی خود نیز بپردازند.

حتما مطالعه کنید: ترک کوکائین
مرکز ترک اعتیاد

ترکیب کوکائین و هروئین

ترکیب کوکائین و هروئین

قبل از توصیف تفاوت بین هروئین و کوکائین، بسیار مهم است که در مورد اتفاقاتی که با ترکیب هروئین و کوکائین رخ می دهد، صحبت کنیم. به ترکیب این دو دارو، اسپیدبال گفته می شود. این دو دارو اثرات متضادی دارند – هروئین باعث کاهش فعالیت سیستم عصبی مرکزی می شود، اما کوکائین سرعت انتقال داخلی و سایر عملکردها را افزایش می دهد. ممکن است فرد برای مقابله با خواب آلودگی ناشی از مصرف هروئین، کوکائین مصرف کند. زمانی که فردی هروئین و کوکائین را همزمان با هم مصرف می کند، قدرت گیرایی آن بسیار بیشتر می شود و در نتیجه احتمال اوردوز آن افزایش می یابد.

تفاوت بین هروئین و کوکائین

برای افرادی که به تازگی به مصرف کوکائین و هروٸین روی آورده اند، هروئین عامل مهار کننده سیستم عصبی مرکزی است، اما کوکائین تحریک کننده است. هروئین عملکرد بدن، از جمله تنفس را کند می کند. افرادی که هروئین مصرف می کنند غالباً هوشیاری خود را از دست می دهند. کوکائین برعکس عمل می کند. افراد با مصرف کوکائین می توانند به مدت طولانی بیدار بمانند. هنگامی که افراد به دلیل مصرف هروئین می میرند، این امر معمولاً به دلیل کاهش تنفس است، در حالی مرگ ناشی از مصرف کوکائین به دلیل سمیت قلبی (اختلال الکتروفیزیولوژی یا آسیب به عضله قلب) است که به آن آسیب قلبی می گویند. اگرچه تزریق کوکائین امکان پذیر است، اما بیشتر افراد آن را استنشاق می کنند، در حالی که مصرف هروئین بیشتر به صورت تزریق انجام می شود.

کلینیک ترک اعتیاد

اسپیدبال

سخن پایانی

سوء مصرف هروئین و کوکائین، هر دو عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد اما مصرف ترکیبی این مواد می تواند بسیار خطرناک باشد چرا که هروئین مهار کننده سیستم عصبی مرکزی است در حالی که کوکائین محرک است و هر دوی این مواد بسیار اعتیاد آور هستند اما تاثیرات متفاوتی دارند اما باید در نظر داشته باشید که هر دوی اینها می توانند منجر به جراحت شدید یا مرگ شوند. ترک هروئین و ترک کوکائین از خدمات ارائه شده در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران، می باشد که کلیه برنامه درمانی در این مرکز تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی انجام می گیرد تا بیماران این امکان را داشته باشند تا علاوه بر درمان جسمانی به روان درمانی خود نیز بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *