مقدمه:

زولپیدوم یا امبین نوعی داروی خواب‌آور و آرام‌بخش است که در دسته داروهای غیر بنزودیازپین قرار می‌گیرد، و بیشتر در درمان کوتاه‌مدت بی‌خوابی استفاده می‌شود. تأثیر پزشکی مشابه با داروهای بنزودیازپین‌ها دارد ولی خطرات و عوارض آنها را ندارد.

با این‌حال خود زولپیدوم نیز می‌تواند موجب اعتیاد مصرف‌کننده شود. اعتیاد به دارو در کمتر از دوهفته ایجاد می‌شود ولی زمانی فرد متوجه اعتیاد خود می‌شود که دارو را قطع کرده و دیگر نمی‌تواند بخوابد و با عوارض آن مواجه می‌شود.

مرکز ترک اعتیاد

زولپیدم چیست؟

زولپیدوم چیست؟

این دارو هم با نام امبین و هم زولپیدوم معروف است و برای درمان اختلالات خواب و جلوگیری از بیدار شدن در نیمه شب تجویز می‌شود. دو نوع از این قرص وجود دارد:

انتشار سریع که معمولا به افرادی که نمی‌توانند بخوابند تجویز می‌شود، و سریع بعد از مصرف خواص دارو در بدن آزاد می‌شود.

انتشار طولانی که برای افراد از خواب بیدار می‌شوند و مشکل خواب عمیق دارند تجویز می شود، مکانیسم عمل قرص انتشار طولانی به شکلی است که خواص دارو در فاصله‌های مشخص در بدن فرد آزاد می‌شود.

زولپیدم به صورت کوتاه مدت و در چند هفته استفاده می‌شود. نیمه عمر این دارو بین 2 یا 3 ساعت است و معمولا اثر آن ظرف مدت 15 یا 20 دقیقه شروع می‌شود. زولپیدم خواب‌آور است و دارای ویژگی‌های ضد تشنج و آرامبخشی است. ترکیبات استفاده شده در داروی امبین می‌تواند برای مصرف کننده عوارض منفی داشته باشد.

متخصصین درمان اعتیاد مرکز ترک اعتیاد آکسون ، بارها با بیمارانی مواجه شدند تصور می‌کردند این دارو هیچ خطری ندارد و می‌توانند آزادانه از آن استفاده کنند ولی بعد از مدتی متوجه عوارض شدید آن شدند.

کلینیک ترک اعتیاد

زولپیدم برای درمان اختلالات خواب تجویز می‌شود

موراد مصرف زولپیدم

زولپیدم معمولا در مواردی توصیه می‌شود که فرد نصف شب و یا در میانه خواب، بیدار ‌می‌شود و نمی‌تواند بخوابد (در دوزهای کم) در بعضی موارد برای آرام کردن افراد در مدت کوتاه قبل از عمل جراحی نیز استفاده می‌شود.

زولپیدوم چقدر در بدن ماندگار است؟

این قرص خیلی سریع اثر می‌گذارد، نیمه این دارو به طور میانگین یک ساعت و نیم است ولی تأثیر دارو تا 8 ساعت نیز ممکن است ادامه داشته باشد. در بسیاری از افراد اثر این دارو پس از 14 ساعت از بدن فرد خارج می‌شود ولی می‌تواند برای مدت طولانی می‌تواند در بدن فرد قابل‌تشخیص باشد.

آیا به امبین یا زولپیدوم نیاز دارید؟

شاید شما و پزشکتان به این نتیجه برسید که فعلا بهترین راه حل بی‌خوابی شما مصرف زولپیدم است، با این حال روش‌های غیر دارویی که اعتیادآور نیستند نیز وجود دارد که شما میتوانید استفاده کنید. وابستگی به دارو برای خوابیدن بهترین راه حل موجود نیست مخصوصا در طولانی مدت، باید مشکل زمینه‌ای را مد نظر قرار دهید و برای درمان آن تلاش کنید.

کم شدن حافظه، رفتار عجیب در خواب یا بعد از مصرف و اعتیاد به زولپیدوم از عوارض جانبی مصرف این دارو است بنابراین بهتر است با دستور و صلاح دید پزشک این دارو را مصرف کنید. اگر از مصرف کنندگان دارو هستند و ترجیح می‌دهید احساس طبیعی داشته باشید و علائم گیجی و خماری نداشته باشید بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دنبال دیگر روش‌ها ترک این ماده باشید. اگر بدون تجویز پزشک دارو مصرف می‌کنید هرچه سریع‌تر به دنبال پزشک و یا مرکز ترک اعتیاد باشید.

خطرات مصرف زولپیدم

این دارو تاثیر آنی دارد، فرد می‌تواند بعد از 15 تا 30 دقیقه بعد از مصرف تاثیر دارو را احساس کند. مصرف کننده می‌تواند در معرض خطر بروز واکنش آلرژیک این دارو قرار بگیرد حتی اگر در گذشته بدون هیچ مشکلی این دارو را مصرف کرده باشد.

عوارض زولپیدم، هم به جسمانی و هم روانی میباشد که در ادامه به بررسی و معرفی برخی از این عوارض میپردازیم

مصرف خارج از دستور پزشک زولپیدوم میتواند عوارض جبران ناپذیری بر روی سلامت مصرف کننده داشته باشد اما عمده ترین و خطرناک ترین عوارض مصرف زولپیدوم بر سلامت مادران باردار است، چرا که استفاده خارج از رویه این دارو در زمان بارداری نه تنها بر سلامت مادر بلکه بر سلامت جنین نیز تاثیر گذار است و در موارد بسیاری باعث سقط جنین خواهد شد.

در مقاله عوارض مصرف زولپیدوم در دوران بارداری به بررسی این موضوع پرداخته ایم و پیشنهاد می کنیم تا حتما این مقاله را مطالعه کنید.

عوارض آلرژیک شامل:

کوتاه شدن تنفس‌ها

انسداد مجاری تنفسی

حالت تهوع

استفراغ شدید

دیگر عوارض جانبی فوری بعد از مصرف داروی زولپیدوم عبارت‌اند از:

گیجی

هذیان

پرخاشگری

شلخته واری

خواب بیش‌ازحد

از دست دادن تعادل

حالت تهوع و استفراغ

از دست دادن هوشیاری

عوارض مصرف زولپیدم

عوارض مصرف زولپیدم

آیا زولپیدم اعتیادآور است؟

مصرف نادرست و خودسرانه این دارو می‌تواند موجب سوءمصرف و اعتیاد شود، حتی اگر یک عدد قرص بیشتر از میزان تجویزی استفاده کنید، گاهی افراد بعد از مدتی بدنشان به دوز تجویزی دکتر مقاومت نشان می‌دهد و برای اینکه بخوابند خودسرانه دوز مصرف را بالا می‌برند، در این شرایط فرد برای خواب به این دارو وابسته می‌شود و حتی بدون اطلاع پزشک میزان مصرف قرص را افزایش می‌دهد. این قرص را باید قبل از خواب مصرف کرد و خیلی زود به رخت خواب رفت، اما برخی افراد این دارو را حتی چند ساعت قبل از بخواب رفتن مصرف می‌کنند که مسئله باعث می‌شود شخص احساس سرخوشی کند و همچنین باعث از بین رفتن رفتار ناامنی و کم رویی در مصرف کننده می‌شود.

نشانه اعتیاد به زولپیدوم

تمایل شدید به مصرف دارو

نخوابیدن بعد از مصرف قرص برای لذت بردن از اثرات دارو

افسردگی و تحریک پذیری بعد مدتی از مصرف

تغییر روش مصرف

بیاد نیاوردن مکالماتی که قبلا داشته

مصرف با دوز بالاتر از دستور پزشک

مصرف کننده در ساعتی غیر از ساعت خواب خود از زولپیدوم استفاده می‌کند

گرفتن دارو از دیگران

مصرف کننده برای بدست آوردن داروی بیشتر به چند پزشک مختلف مراجعه می‌کند

دروغ گفتن در مورد علائم بیماری برای به دست آوردن داروی بیشتر

ترکیب با دیگر داروها و یا الکل برای تجربه دوباره و یا بالا بردن حس نشئگی

اجتناب از موقعیت‌هایی که فرد نمی‌تواند دارو را مصرف کند

عدم توانایی برای انجام مسئولیت‌ها به دلیل مصرف زولپیدوم

تنهایی و انزوا از دوستان و خانواده

حتما مطالعه کنید: الکل چیست؟

توجه داشته باشید افرادی که در گذشته سابقه هر نوع اعتیادی داشته باشند بیشتر در معرض خطر اعتیاد به این دارو هستند.

درمان اعتیاد به زولپیدم در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظر پزشکان و مشاورین روانپزشکی و روانشناسی حاذق و با دوره‌های روانکاوی و مشاوره انجام می‌شود تا بهترین نتیجه که درمان اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود.

 مرکز ترک اعتیاد

ترکیب امبین و الکل

آیا امبین باعث اوردوز می‌شود؟

هر داروی را اگر خارج از میزان تجویزی پزشک مصرف کنید امکان اوردوز دارد، دوز مناسب هر دارو به عوامل بستگی دارد:

نیاز پزشکی

سن

جنسیت

سلامت فعلی

سوابق شخصی بیمار

مصرف خارج از دستور پزشک و همراه با علائم سوء مصرف که به آن اشاره کردیم از نشانه سوء مصرف هستند که خطر جدی برای سلامت به شمار می‌آید و حتی احتمال اوردوز را بیشتر می‌کند. اوردوز داروی امبین باعث:

خواب آلودگی شدید

از دست دادن هماهنگی حرکت

بیهوشی

وقفه تنفسی

مرگ

اگر این دارو با دیگر داروها و یا الکل ترکیب شود خطرات کشنده اوردوز خیلی بیشتر می‌شود. بهترین راه جلوگیری از اوردوز این دارو مصرف طبق دستور پزشک است، و اگر دچار سوء مصرف شده‌اید هرچه سریع‌تر به فکر درمان خود باشید.

نشانه های سوء مصرف زولپیدوم

وابستگی به مصرف زولیپدوم و اعتیاد به آن نشانه های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی برخی از نشانه ها خواهیم پرداخت:

ضعف و خواب آلودگی شدید

از دست دادن هماهنگی بدن و لرزش های پیاپی و شدید

احساس خستگی و کسالت شدید

کاهش ضربان قلب و کندی تنفس

توهم و از دست دادن حافظه کوتاه مدت

مواردی که به آن اشاره کردیم تنها بخشی از عوارض مصرف زولپیدوم هستند و بررسی این موضوع باید تحت نظر متخصصین انجام بگیرد. همچنین ترک زولپیدوم، نیز باید تحت نطر متخصصین روانپزشکی و روانشناسی انجام بگیرد تا سلامت بیمار حفظ سود.

ترک اعتیاد به زولپیدوم

ترک ناگهانی امبین می‌تواند عوارض و عواقب ناخوشایندی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. پیشنهاد متخصصین ترک زولپیدوم کاهش تدریجی دوز مصرفی در مدت زمان طولانی است. مهم‌ترین این روش کمتر شدن علائم خماری در فرد است. یکی از بهترین مکان‌ها برای ترک زولپیدم مرکز ترک اعتیاد آکسون است زیرا مصرف کننده دیگر به دارو دسترسی ندارد و تحت نظر پزشک و مراقبت شبانه روزی پرستار است. روش درمان برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد که بهتر از قبل از شروع درمان با پزشک مشورت کرد.

درمان سم زدایی نیز یکی از روش‌های درمان اعتیاد به زولپیدم و پیشگیری از بازگشت به مصرف مجدد آن است. فرایند درمان اعتیاد به زولپیدم گاه تا چندین هفته یا چندین ماه امکان دارد طول بکشد. مراکز درمان اعتیاد در کنار سم زدایی از درمان‌های مکمل مانند درمان شناختی رفتاری و برنامه تغذیه مناسب استفاده کنند. برخی مراکز ترک اعتیاد برای کنترل علائم فیزیکی و فیزیولوژیکی از روش دارو درمانی نیز استفاده می‌کنند، وابستگی عاطفی به این دارو درمان را پیچیده‌تر می‌کند، برای درمان اعتیاد موفق به نکات زیر توجه کنید:

پیدا کردن بهترین کلینیک ترک اعتیاد: یک مرکز درمانی مناسب باید بتواند به خواسته‌های درمان جویان رسیدگی کند، هرچقدر فکر و ذهن افراد احساس راحتی کند دوره درمان موفق‌تر خواهد بود.

مشارکت بیمار در درمان: فرد بیمار شاید احساسات و افکار مختلفی نسبت به اعتیاد داشته باشد که برخی از آن افکار و احساسات می‌تواند مانع جدی در مسیر درمان باشد، اگر فرد تصمیم به ترک گرفته باید در مراحل بهبودی شرکت کرده و مهارت‌های زندگی را کسب کند.

مراقبت‌های بعد از ترک: ترک جسمانی اعتیاد یکی از راحت‌ترین بخش‌های درمان است، زمانی که فرد به زندگی خود باز می‌گردد چالش اصلی شروع می‌شود، افرادی که شبکه اجتماعی و حمایتی قوی در اطراف خود دارند بسیار موفق‌ترند. فرد باید سعی کند تا به اجتماعات حمایتی ملحق شود.

نترسیدن از درخواست کمک: افرادی که در معرض خطر بازگشت اعتیاد هستند و یا از بازگشت به جامعه واهمه دارند باید بتوانند بدون واهمه از خود در خواست کمک کنند. مصرف کننده باید بداند که هر شخصی امکان دارد در مراحلی از زندگی نیاز به کمک داشته باشد، افرادی که در تکاپوی ترک هستند باید از شبکه اجتماعی اطراف خود درخواست کمک کنند.

کلینیک ترک اعتیاد

درمان اعتیاد به زولپیدم

درباره‌ی کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون با مجوز بستری از وزارت بهداشت، امکانات ویژه‌ای برای درمان اعتیاد تدارک دیده است، دو بخش مجزا برای درمان بانوان و آقایان، محیطی امن و آرام که باعث می‌شود ذهن بیماران راحت باشد و بهتر بتواند در برنامه‌های درمانی مشارکت کند. مراقبت‌های پرستاری 24 ساعته نیز از دیگر خدمات این بهترین مرکز ترک اعتیاد و حال بیماران دربازه زمانی مشخص شده مرتب چک می‌شود.

سم زدایی سریع و سم زدایی فوق سریع نیز از دیگر خدمات درمان فیزیکی اعتیاد است که با توجه به شرایط هر بیمار برای او تجویز می‌شود. همانطور که در مقاله اشاره کردیم وابستگی احساسی به مواد اعتیادآور مسیر درمان را با چالش روبه رو می‌کند و بیماران نیاز دارند در طول درمان مهارت لازم را بیاموزند و به همین منظور خدمات روانپزشکی و روانشناسی نیز در این کلینیک به صورت جلسات خصوصی، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می‌شود. ترک اعتیاد در این کلینیک طبق آخرین متد روز و با استاندرهای جهانی انجام می‌شود.

سوالات متداول زولپیدم

1آیا زولپیدم اعتیاد آور است؟

بله، زولپیدم قابلیت اعتیاد آوری بسیار بالایی دارد.
2آیا مصرف زولپیدم عوارض دارد؟

بله، متاسفانه مصرف این دارو میتواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد.
3طول عمر زولپیدم چقدر است؟

طبق بررسی های انجام شده طول عمر این دارو به طور میانگین بین 2 الی 14 ساعت است.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

کلینیک ترک اعتیاد آکسون

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک زولپیدم و سایر مواد اعتیاد آور با مشاورین ما تماس بگیرید
تماس با ما

99 Comments

 1. سمیرا گفت:

  سلام ایا قرص زولپیدوم باعث آلزایمر در دراز مدت می شود؟

 2. Mona گفت:

  سلام من برای اولین بار دیشب ساعت ۱۲ شب قرص زولپیدم ۱۰ کامل خوردم که ساعت صبح بیدار شدم و مجدد یکی دیگه خوردم ساعت ۸ صبح بیدار شدم چرا رو من این دارو اثر نکرد و ۴ ساعته بیدار میشدم

  • Sahar گفت:

   خواهر گلم نخور این قرص رو، حیفی بخدا
   من مصرف کردم زیر نظر پزشک، لکنت زبان گرفتم، فراموشی گرفتم، چندین بار تشنج کردم
   اگرم خوابت کمه این قرص رو مصرف نکن قرصایی هست کهعوارض کمتری داره به کمک پزشک حاذق از اون استفاده کن

   • احسان گفت:

    چرا دارین خودکشی میکنید. بهترین داروی خواب آور و آرامبخش افشرده استوخودوس هست، معجزه میکنه، یک بخر استفاده کنید،
    من مشکل خواب داشتم، یک ماه هر شب قبل از خواب استفاده کردم، مشکل بی خوابی من حل شد، الان خدارو شکر، نه اضطراب دارم نه بی خواب و کم خوابی،
    حتما اونهایی که این مشکل رو دارن امتحان کنن، داروخانه ها دارن.

   • R گفت:

    سلام من قرص ترک اعتیاد عطاری معتاد شدم نمیدونم داخلش چی میریزه ولی بهرحال گول خوردم یکی راهنماییم کنه.خسته شدم نمیدونم چیکار کنم

    • Masoud گفت:

     سلام، عزیز یچیز‌ میگم ناراحت نشی و نترسی، شما اعتیاد پیدا کردی ولی ترک اعتیاد راحتتری نسبت به مواد مخدرها داری، توی‌قرصهای ترک اعتیاد عطاری ترامادول و بعضی چیزارو ترکیب میکنن و شما حس نشئگی پیدا میکنی، اما نترس دو هفته توی‌خونه استراحت کنی و گیاهان دارویی گرم بخوری، مثل زنجبیل و اینا، راحت میتونی ترک کنی

    • علی گفت:

     بابا بخدا برو ازمایش بده ببین توش چیه من ازمایش دادم شیشه بود کراک بود متادون ترامادول و غیره هم بود

    • arira گفت:

     از کپسولا هی کم کن از پودر توش اگه واقعا میخوای!!!!!!!!!!!

  • امین گفت:

   وقتی دوز بالا استفاده کنی نیازت به خواب کمتر میشه.مثلا ۴ ساعت میخوابی ولی خیلی عمیقه، انگار ۸ ساعت خوابیدی

   • امیر گفت:

    به عنوان کسی که اسیر این قرص شدم و خودسرانه تا روزی ده عدد هم مصرف میکنم و فقط خدا رحم کرد که بیشتر نشد

    این قرص روی شخصیت و رفتار بمرور تاثیر میزاره و بعد یه مدت متوجه میشی بیخیال و بی مسئولیت میشی
    کلن شخصیت آدمو عوض میکنه ولی هیچکاری نمیتونی انجام بدی و میبینی کلن تغییر کردی نسبت به تمام امور و وقایع و اتفاقات
    حتی روی روابط شخصی و خانوادگی تاثیر میزاره

    برای ترکش هم فقط بایست کم کم ترک کرد
    یعنی اگر روزی ده تا می‌خورید بشه نه تا بعد هشت تا
    کم کم باید وابستگی به این قرص و کم کرد

    اصلن برای خواب سراغ این قرص نروید بخاطر حس خوب و سرخوشی و ریلکس که نسبت به آشوب‌های روزانه به آدم میده خوشتون میاد و بعد درگیرش میشید

    و بعد یسری واکنش‌های حرکتی و عصبی بعد یه مدت با مصرف نکردنش بهتون دست میده که مجبورید همینجور دوز و بالا ببرید

    لذا اصلن این قرص و مصرف نکنید بنظر من

    • بهار گفت:

     منم همین مشکلو دارم خستم از بس زول میزنم و میخوابم

    • Moriiipile گفت:

     سلام داش امیر برات آرزوی سلامتی میکنم وامیدوارم هر چه سریعتر سلامت باشی

    • محمد گفت:

     سللم بارد من ٢تا سوال داشتم،يكي اينه بعد از چند باز قرص ١٠ خوردن اعتياد شروع ميشه و كلاً قرص زولپيدم مخدر توش بكار رفته؟ازمايش اعتياد بدم ازمايش م مثب ميشه،از اگه كسي از دوستان اطلاع داشته باشه ممنونش ميشم بهم كمكم كنه??

     • هادی گفت:

      نه مثبت نمیشه

     • شمیم گفت:

      بشدت اعتیاد اور خواب اور است در طول روز بعد تا بعد ظهر گیج و خواب الود میشوید.دندانها را خراب میکند. حس بی خیالی و بی مسئولیتی بی اندازه میدهد

  • نفیسه گفت:

   دقیقا منم همچنین مشکلی رو دارم، این بیخوابی ها به نظرم عوارض بدتری داره،
   من تویه یک ماه گذاشته کلا 10 ساعت خوابیدم،
   تمام صورتم بهم ریخته از بیخوابی چشمام دید کافی نداره نور به چشمم میخوره میخوام کور بشم

   • آرزو گفت:

    دقیقا هیچی بدتر از بیخوابی نیس کلافه میشی سردرد میگیری وهزااار تا بدبختی دیگه به نظرم این دارو خوبه حداقل یه خواب راحت میتونی داشته باشی

  • shiva گفت:

   چون کل روز فعالیت نداری و یا سرت تو گوشیه یا تلوزیون،بشین تا شب یا درس بخون یا صب زود برو ورزش بدنت خسته شه

 3. سحر گفت:

  سلام من ۲۷سالمه یک ساله با تجویز پزشک زولپیدم مصرف کردم، الان نفرین و لعنت به دکترم میفرسم
  ترو خدا اگه خودتون دوست دارید سمتش نرید
  من فراموشی گرفتم، لکنت زبان گرفتم ، چندین بار تشنج کردم…
  مصرف این قرص خودکشی تدریجیه
  اگه ۱ماهم بیداری میکشید این قرص رو مصرف نکنید خواهرانه خدمتتون عرض میکنم

  • بهار گفت:

   دقیقا خودکشی تدریجی :)))

  • مهسا گفت:

   حتما در مصرف قرص زیاده روی کرده اید، چون همه این علایم بصورت لحظه ای در فرد بروز پیدا نمی کند. بهتر بود در صورت مشاهده کوچکترین علایم و عوارض به پزشکتان مراجعه می کردید، نه اینکه به مصرف ادامه می دادید تا پشت سر هم تشنج کنید و در آخر هم لکنت و فراموشی بگیرید!!!!! شاید کسی با تشخیص پزشک و با خوردن این قرص، بیماری اش درمان شود اما با خواندن کامنت شما، منصرف بشه و این قرص رو نخوره و درمان نشه. سحر عزیز لطفا برای همه خواهرانه نسخه پیچی نکنید.

  • مریم گفت:

   میگن ادم از غذا نخوردن نمیمیره ولی از کم خوابیدن بیمار میشه سعی کن زیاد به گذشته فکر نکنی شادیهات رو شکرگذار باش به غم هات فکر نکن خودت مراقب خودت باش

 4. ارسلان گفت:

  سلام من قبلا اعتیاد داشتم هم به کلونازپام و دو مدل مخدرِ شیشه و هرویین اما الان حدودا یک سالی میشه که از ترکم میگذره ولی توی این دو سه ماه اخیر با این قرص زولپیدم آشنا شدم متاسفانه اونم داخل کمپ… از دوز ۱۰ میلی گرم شروع کردم و الان شبی ۵۰ تا ۶۰ میلی گرم مصرف میکنم میخوابم سریع و این موضوع خیلی داره واسم گرون تموم میشه هرکاریم میکنم که ترکش کنم نمیتونم حتی دوز مصرفی رو کم کردم تا ۵ میلی گرم و دیگه نخوردم ولی یک لحظه ام خوابم نمیبرد دیگه خلاصه حالا موندم توش و نمیدونم چیکار کنم و فهمیدم که ترک کردنه این قرص از ترک کردن کلونازپام و متادون و هرویین و شیشه هم خیلی خیلی سخت تره قدرت وسوسه خیلی بالایی هم داره بخاطره اینکه کیت نداره

  • پریسا گفت:

   سلام، من بی خوابی شدید دارم دکتر برام قرص زولپیدم تجویز کرد حدود دو ماه هست که هرشب 5میلی مصرف میکنم میخواستم بپرسم آیا به این دارو اعتیاد پیدا کردم؟ درضمن با وجود مصرف قرص تا نصف شب میخوابم بعدش بیدار میشم دیگه نمیتونم بخوابم آیا قرص تاثیر نمیزاره؟

   • shayan گفت:

    ببینید قرص زولپیم برای کسایی تجویز میشه که مشکل شزوع خواب دارند ، شما اگر در طول شب بیدار میشید هیج تاثیری نداره برای مشکلتون ، داروهای دیگه ای رو امتحان کنید با نیمه عمر بالا ، ملاتونین 5 میلی گرم استفاده کردید؟

  • Habib گفت:

   داداش من سه سال خوردم بعدش دیدم دیگه تاثیری نداره اواش خوب خوابم میکرد اما بعدش دیدم الکیه دیگه تاثیر نداره و از فردا شبش نخوردم یکم طول کشید تا بخوابم اما خوابیدم و تمام شد هیچی حس نکردم از وابستگی اینا.ولی یادمه چند وقت پیشا دو سه شب خوردم که زود بخوابم اصلا روم اثر نداشت که هیچ خوابمم پروند بعد سه شب دیگه نخوردم حاجی دیدم افسرده شدم بیخودی میزنم زیره گریه ناراحتم دل شوره دارم همش یکی خوردم دیدم وای چقدر حالم خوب شد همه ترس و ناراحتی و اینام رفت من شک ندارم توش امفتامین خیلی کمی داره .

  • Te گفت:

   سلام و عرض ادب بهترین کارت این بود پیش پزشک رفتی
   الان تو؟چرا فراموشی گرفتی یا چرا لکنت گرفتی؟
   من خودم دارم مصرف میکنم ۱۰ روزه شبا یدونه باید بخوری بخابی تموم عذر خواهی میکنم میگم شاید شما زیاده روی کردی حالا من نمیدونم انشالله خوب میشی

 5. فرزانه گفت:

  زولپیدم زندگیه منو نابود کرد

 6. محمد گفت:

  متاسفانه از نئشگیش لذت میبرم.حتی اتفاقایی که میفته رو یادم‌نمیاد(بعداز مصرف زولپیدم)بشدت وسوسه کنندس والان ندارم قرصشو و متاسفانه کلونازپام میخورم ونمیدونسم اعتیاد اوره.موندم چیکارکنم

 7. علی گفت:

  اکسون‌یک مرکز عالی و معتبر است
  پیشنهاد میکنم حتما یرای مشاوره هم شده با این مرکز تماس بگیرید

  • Ali گفت:

   سلام دوستان
   من زولپیدم تا ۴۰و ۵۰ هم میخوردم با قرص پوکسیاد ۱۰ و آلپرازولام
   وقتی صبحها با ماشین میرفتم سرکار بخدا یادم نمیومد بعد از دو ساعت از چه مسیری رسیدم اداره واقعا تو حالت خواب مغز میرسیدم تا اینکه ده روز پیش میرفتم سرکار نمیدونم با سرعت چند تا بودم زدم پشت ی تاکسی که دو تاماشین داغون شد خودمم با اینکه ایربگ باز شده بود مچ دست چپم شکست و مهره دومم گردنم
   تورو خدا نخورید من همه زولپیدم هارو ریختم بیرون از اون موقع بخاطر بچم نخوردم ولی فعلا فقط با آلپرازولام نیم و پوکساید سخت میخوابم ولی اگه خوابمم نبره نمیخورم و ریختم دور که تحریک نشم فقط تو خونه نذارید باشه یکبار واسه همیشه بریزید دور سخته ولی میشه
   این تصادف وحشتناک تلنگری واسه من بود که اگه ایربگ باز نمیشد خدا میدونه

  • راضيه گفت:

   عزيزان براي درمان بي خوابي سمت هيچ قرصي نريد از درمان هاي گياهي كمك بگيريد گياه اسطوخودوس ب ضد اضطراب و ضد بي خوابيه ميتونيد شبا دم كنيد بخوريد افشره اين گياه هم داروخانه ها دارن كه مصرفش راحتره

  • راضيه گفت:

   عزيزان براي درمان بي خوابي سمت هيچ قرصي نريد از درمان هاي گياهي كمك بگيريد گياه اسطوخودوس ضد اضطراب و ضد بي خوابيه ميتونيد شبا دم كنيد بخوريد افشره اين گياه هم داروخانه ها دارن كه مصرفش راحتره

 8. نفیسه گفت:

  واقعا فکر نمیکردم این قرص اعتیاد داشته باشه،
  ولی برای من که کلا خوابم نمی‌بره و زجر میکشم از بی‌خوابی شدید حتی شده 1 هفته بی دلیل بیدار هستم و مجبور میشم تویه خونه عینک آفتابی بزنم تا کور نشم مجبورم این قرص رو بخورم،
  تا به امروز 100 نوع قرص امتحان کردم و جواب نداده امیدوارم این قرص برام معجزه کنه البته این رو هم بگم من تحت نظر متخصص هستم6

  • مهدی گفت:

   سلام منم مشکل شمارو داشتم بی خوابی وحشتناک داشتم ولی الان بهتر شده نسبت به قبل تا حدودی کنترل شدست.
   متخصص زولپیدم و… نوشت که خوب بود برای من و یک سری کارای دیگه ام خودم انجام دادم پثل حجامت و فسد خون

   • یاسین گفت:

    برگام . من سرکار بودم یکی اومد گفت امروز یکی قرص زولپیدم میخواست من براش بگیرم بعد اومدم زدم اینجا و خوندم اصن برگام من ۱۵سالمه خخ

 9. سحر گفت:

  من فوبیای خوابیدن توی شبو دارم میترسم بخوابم اصلا دوس ندارم بخوابم خیلی دکتر و مشاور رفتم بی فایده
  من تمام زندگیمو بخاطر این قرص از دست دادم مصرف میکردم انقدری زندگیم بهم ریخت که دست خودم نبود رفتارمو کارام شاید باورتون نشه من بخاطر این قرص ازدواج ناموفق داشتم
  من انقدری این قرص واسم وسوسه انگیزه که میرم میخرم از ترس قبل خوردن میریزم توالت سیفون میشکم ولی لعنتی ماهی چند شب وسوسه میشم مصرف میکنم
  بدنم انقدر مقاوم شده با دوز ۳۰ شروع میکنم
  واقعا نمیدونم چیکار کنم

 10. سمانه گفت:

  سلام
  متاسفانه همسر من سالها قرص زولپیدم رو برای تنظیم خوابش مصرف می‌کرد.
  بعد از بیکاریش، مصرفش رفت بالاتر و روز و شب خواب رو به خواب وصل میکرد با مصرف دایم این قرص. شاید میانگین روزی ۲۰ یا ۳۰ تا.
  و من مرگ تدریجی رو دیدم. چون خیلی چیزهاشو با مصرف این قرص از دست داد.
  افسردگی، تشنج، بیحس شدن دست و پا، لرزش و در نهایت خودکشی… متاسفانه اینها چیزهایی بود که با این قرص بدست آورد.

 11. سهراب گفت:

  چند ساله درگیر قرصای خواب شدم.اول با الپروزلام و کلونازپام شروع شد هر شب با هم میخوردم.بعدش کلردیازپکسایدم بهش اضافه کردم هرچی بیشتر میکس میکردم حس بهتری داشتم.بعدش زولپیدمم بهش اضاف شد و بعد از مدتی دیدم جواب نمیده که شبا زولپیدم،الپروزلام،کلونازپام و کوئتیاپین با هم میخوردم به حدی دوز رفت بالا که هم صبح هم ظهر هم شب میخوردم.چندین بار ترک کردم بازم وسوسه شدم رفتم سراغش بدنم داغون شده.دیگه توانایی کنار گذاشتنشو ندارم.همش عرق سرد میشینم.سر درد شدید که هر لحظه حس میکنم الان میمیرم.دستو پام میلرزه.کف دستام و پاهام میشه پر از عرق سردو سوزان.سر مفصلام تیر میکشه.انگار هماهنگی بین دستو پاهام بهم ریخته.حالت تهوع دارم.چشمام تار میبینه.خدا برای هیچکس نخاد که چه روزاییو دارم پشت سر میزارم.انقدر حالم بده که هر لحظه فکر میکنم میمیرم.تورو خدا تورو به هرکی که میپرستین دور این قرصا نرید.زندگیتونو تباه میکنه.چند ساله منو گرفت.از خدا میخام اینبار بتونم بزارمش کنار.واسم دعا کنید

  • مهرداد گفت:

   سلام واقعا متاسفم.اون رو شما باید کم کم ترکش میدادین

   • محمد نجفی گفت:

    با سلام واحترام و آرزوی صحت و سلامتی همه بیماران
    دوستان من چند سالیه که زولپیدم 5مصرف میکنم بیشتر وقتا راحت می‌خوابیدم الان یه سالی هست که شبا 10یا15مصرف میکنم وکل زندگیم بهم خورده واحساس میکردم از مصرف این دارو هست امشب 26/6 اتفاقی به این سایت اومدم واقعا از همتون ممنونم امیدوارم بتونم کم کم استفاده نکنم واقعا نگران کننده شد برام ولی تو این سه چهار سال دوزم از 15بالانرفته.خودم دکتری مدیریت دارم نمی‌دونستم از مصرف این دارو هست حتی تا جایی که درخواست بازنشستگی دادم اصلا بی‌خیال شدم حال انجام هیچ کاری رو ندارم و منی که همیشه کار میکردم دیگه رمق ندارم.انشاالله با دعای شماها ورعایت بتونم بهش غلبه کنم.از کلینیک آکسون تشکر میکنم که واقعا آگاهی داد واز آقا مهرداد به خاطر این همه زحمت وراهنمایش تشکر چقدر دانی میکنم.

  • مهرداد گفت:

   سلام و درود به سهراب عزیز
   توکلت به خدا باشه و خودت بخواه میزاریش کنار مطمئنم.
   تو۲ماه الی ۳ ماه نخور اگر بعد رفتی دنبال مصرفش درسته فقط۳ماه خواهشا.دوستدارم پاک ببینمت.?

   • سهراب گفت:

    مهرداد عزیز الان که دارم این پیام رو بهت میدم پاکه پاکم و حالم خیلی خوبه،با توکل به خدا و اراده قوی همه قرصا رو ترک کردم و الانم شکر خدا حالم خیلی خوبه و خدارو شاکرم بخاطر این معجزه

 12. Amir گفت:

  سلام اعتیاد آور ترین قرص جهان زولپیدمه من ۴ سال ۱۰۰ دوز صبح ۱۰۰ دوز ظهر ۱۰۰ دوز شب مصرف میکردم میخوردم سرم گیج میرفت پشت سر هم سیگار که اخرش ی بار تشنج کردم و سر از تیمارستان در آوردم ولی اونجا زیر نظر متخصص اعصاب و روان یک ماه بستری بودم و کامل سم زدایی شدم الان از ترس اون روزا دیگه خداروشکر سمتش نرفتم

 13. من گفت:

  سلام. بچه ها خواستم بگم شاید اینجا هیچکس به اندازه من از زولپیدم ضربه نخورده باشه. منم به خاطر کم خوابی رفتم سراغش و اعتیاد پیدا کردم. شاید روزی سی تا تکرار می کنم سی تا هم میخوردم. مغزم متورم شده بود تمام زندگیم بهم ریخت اما همسرم جوانمردانه باهام ایستاد..خودکشی کردم کلا داغون بودم ولی ولی ولی خواستم و گذاشتم کنار.تا زمانی که اسکن مغزم نشون داد که دیگه تمومه کارت تصمیم گرفتم و گذاشتم کنار..در طول روز خودتون رو خسته کنید..شده بیل بزنید باغچه رو فقط خودتونو خسته کنید تا خوابتون ببره.اگر به هر دلیلی رفتیم سراغ این قرص الان وقت ترس و قضاوت خودتون نیست..وقت تصمیم گیریه..تنها نمی تونید باید کسی باشه بهتون کمک کنه..پس خودتون رو قضاوت نکنید و پیش برین برای ساختن آینده تون

 14. عباس گفت:

  درود.عباس..۴۲ سالمه..حدود ۳ ساله تحت درمان افسردگی و اضطراب و البته بدخوابی بودم و تا کنون نیز هر شب قرص زولپیدوم ۵ و ترازودن ۵۰ مصرف میکنم.
  تجربه ی من در این سه چهار سال اینه که بی خوابی یا بدخوابیدن افسردگی اظطراب و استرس به دنبال داره و اگر مشکل خواب را رفع کنید اونها هم به دنبالش رفع میشه.
  و اینکه از عوارض زولپیدوم به ندرت و در بعضی مواقع حافظه ی کوتاه مدت من ضعیف میشه و باید تو موبایل یادآوری بگذارم.
  خلاصه دوستان خیلی هم وحشتناک نیست درست استفاده بشه یک ناجی برا خودشه.

 15. سارا گفت:

  سلام من الان ۴سال مصرف دارم اما میخام ترک کنم حتی تو طول روز ۲۰تا میخوردم پیش دکتر رفتم و با برنامه دکتر به دو عدد رسوندم اما تو طول روز حالت مرگ داشتم عرق سرد و گرم میکردم حوصله زندگیمو نداشتم با اینکه عاشق غذا درست کردن بودم حسشو ازم گرفته بود حتی زندگیه مشترکم به خطر افتاد تا پای جدایی رفتم الانم شده شبی سه عدد باز هم نمیتونم بخوابم حالت تنگی نفس دارم مجبور میشم بعضی شبا تعداد به پنج عدد برسونم تورو خدا اگه دکتر براتون تجویز کرد نخورید حتی برای یک شب نخورید من گرفتارشم ولی میزارمش کنار با توکل به خدا اما بجای ا‌ون از ترانکوپین استفاده باید بکنم چون من از ۲۱سالگی بیخوابی داشتم و ترانکوپین و ترازدون و کلونازپام مصرف میکردم بعد کلونازپام و ترازدون ترک کردم به زولپیدم اعتیاد پیدا کردم

 16. مینا گفت:

  سلام من مادرم فوت شد دکتر الپرازولام داد بعد چندین ماه رفتم داروخونه گفتم قرص خواب بده بدون ضرر گفت زولپیدم گیاهی و ی ورق داد وقتی زولپیدم میخوردم
  دوبینی
  تاری
  توهم
  خانوادمو نمیشناختم میگفتم تو کی ای
  گیجی داشتم یا حرفهای میزدم مثلا گفتم پول بده
  نخورید نخورید
  اگه خواستید الپرازولام بخورید عوارض نداره

  • کیان گفت:

   لطفن نفرمایید این حرف‌ها رو!

   آلپرازولام که یکی از معروف‌ترین برندهاش همون «زاناکس» هست، یکی از شدیدترین اعتیادها رو داره و در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مشکلات چند میلیون آمریکایی هست.

   این مشکل انقدر بزرگ و فراگیر شده که حتا دولت آمریکا هم برای بهبود اوضاع پا به میدون گداشته تا درمان و کنترل ملی این دارو رو در دست بگیره و به داد مردمش برسه.

   مصرف زاناکس به جایی می‌رسه که بعضی‌ها روزی یک یا دو مُشت ازین دارو مصرف می‌کنند.

   من هم با شما موافقم که ««شاااااااید»»، فقط «شاید» دست کم در کوتاه‌مدت عوارضش از «زولپیدم» کمتر باشه ولی اصلن دارویی نیست که بشه به این راحتی درباره مصرفش حرف زد.

   لطفن نه «آلپرازولام» و نه «زولپیدم» رو نه سرخود و نه طولانی‌مدت، مصرف نکید.

   به فکر تندرستی خودتون باشید.

   این داروها شما رو به جنون، سرخوردگی، دیوانگی و حتا مرگ می‌کشونه.

   همگی سربلند باشید،
   کیان

 17. عسل گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه
  از بچگی مشکل خواب داشتم با تجویز پزشک زولپیدم و قرص های ضد افرسدگی هم مصرف میکنم
  اما هیچ‌کدومشون تاثیری تو خوابم نمیزاره
  مثلا من زولیپدم ها رو ساعت ۹ میخورم تازه ساعت ۲ شب چشام رو هم میره
  دوز بالاتر هم مصرف کردم،دارو های سنتی و دمنوش و انواع شیره هم می‌خوردم چقدر دکتر رفتم از مشاوره تا متخصص اعصاب و روان.. اما فایده نداشت..
  میشه لطفا قرصی رو معرفی کنید که قوی تر باشه و در فعالیت های روزانه تاثیر چندانی نداشته باشه؟

  ممنون از سایت خوبتون

 18. عارفه گفت:

  سلام وقت بخیر خواهر من هم بدلیل مشکلات با همسرش به این قرص روی آورد و الان روزی ده عدد میخوره البته به گفته خودش، ما فکر میکردیم شیشه میکشه انقدر لاغر و داغون شده بود تا وقتی که کم کم دخترش بهمون گفت هی تشنج میکنه اونم به دلیل اینکه ایام عید شوهرش خونه بوده و نمیتونسته زیاد بخوره قرص رو سرتون رو درد نیارم در نهایت چهار روز پیش تعادلش رو از دست میده و هم دستش از چند جا میشکنه و هم صورتش داغون میشه الان ناقص شده و اعتیاد به این قرص هم کاملا مشهوده
  امیدواریم بتونیم ترکش بدیم ولی بنده خدا نمیتونه بخوابه و این آزارش میده از وقتی از اتاق عمل اومده بیرون فقط یک شب تونسته بخوابه
  دعا کنید اون هم بتونه و همتون از این قرص رها بشید بخاطر خودتون نه هیچ کس دیگه ای

 19. سمیرا گفت:

  سلام.من حدود ۱۰ سال هست قرص رو استفاده میکنم ولی هیچ عوارضی نداشتم.دوز قرص رو زیاد نکردم.نصف ۱۰ رو میخورم.۶ساعت خواب کامل دارم .و به همه کارامو زندگیو ورزش هم میرسم.گاهی بخوام بیشتر بخوابم یدونه نیم میخورم.
  تمام عوارضی که میگین برای زیاده روی در قرص هست.از نظر من این قرص فوق العادس.چون من معنی خواب واقعی رو با این قرص فهمیدم.تنها عوارضشم این بود که شبها قرص میخوردم بعدش گشنم میشد .غدا میخوردم که یکم چاق شدم.بعدش که فهمیدم کنترلش کردم.زیاده روی در هر چیزی عوارض داره.

 20. فاطمه گفت:

  سلام، من دیشب برای اولین بار از زولپیدوم 5 میلی گرم و الپرازولام استفاده کردم بعد از یکی دو ماه اختلال خواب و بیخوابی، تونستم چند ساعتی راحت بخوابم. البته پزشک صادقانه گفت که برای مصرف یک ماه بهم قرص رو میده و باید طی این یک ماه با ورزش و تحرک بیشتر طی روز خوابم رو تنظیم کنم و به تدریج قرص رو قطع کنم چون اعتیاداورده. به نظرم اگر اگاهانه و موقتی ازش استفاده بشه خیلی چیز وحشتناکی نیست. اونایی که بیخوابی رو تجربه کردن حتما می دونن که این مشکل خودش یه جورایی ادمو نابود میکنه. بنابراین به نظرم با دوز کم و موقتی موثره و ایرادی نداره. اما حتما پیش از اینکه بهش عادت کنید حتما به فکر رفع مشکل خواب به روشهای درست تری مثل ورزش و یوگا و مدیتیشن و … باشید. امیدوارم مشکل بیخوابی همه مون هر چه سریعتر رفع بشه و نیازی به دارو نداشته باشیم.

 21. ترنم گفت:

  سلام
  من قبل اینکه کامنت بزارم، مطلب همه دوستان رو خوندم
  به جرات میتونم بگم که این قرص اعتیاد آوره و عوارضی مثل از دست دادن حافظ کوتاه مدت ، لکنت، گیجی به همراه داره…

  من ۴ ماهه بود مصرف میکردم اولش با دوز ۵ بعد دوز ۱۰…
  تقریبا یک شب در میون و‌این آخریا هر شب میخوردم.
  به دلیل عوارضی که داشت یهو گذاشتمش کنار…
  فرداش تشنج کردم اونم دوبار! متاسفانه سرم هم جراحت دید، بیمارستان بستری شدم و تحت درمان بودم، الان که مرخص شدم دکتر برام قرص ضد تشنج نوشته به همراه کلونازپام ۱ میلی…
  هر شب یک‌دونه میخورم و کاملا قابل کنترلمه… تو همین چند روز حسم به زندگی خیلی بهتر شده، یعنی احساس میکنم زولپیدوم داشت منو به مرور افسرده میکرد و متوجه اش نمیشدم…
  خواهش میکنم خود سرانه مصرف نکنید… بدن ها با هم متفاوته و عوارض ممکنه جبران نا پذیر باشه….

 22. میثم گفت:

  سلام
  هرچی در قسمت بالا در موردش نوشته کاملا درسته، من تا ۲۰ تا در روز هم مصرف کردم. ولی نابود شدم…. لاغر، کپ معتادها، عدم تعادل و مشکل تکلم پیدا کردم…. کم کم دوزش رو اوردم پایین، الان دو دونه در روز و بزودی میذارمش کنار. ولی مهمترین نکته اینه که یهو ترکش نکنین. بهیچ وجه. تشنج میده.

 23. محمد سلطانی گفت:

  سلام من سه ساله دارم زولپیدم مصرف میکنم تا سه ماه پیش روزی 20 میلی گرم بود اما الان تا 70 میل هم مصرف میکنم 5 سال هم هست روزی 2 تا ترامادول 200 مصرف میکنم دیگه افسردگی گرفتم کارم جوریه نمیتونم حتی یک روز تعطیم کنم خواهش میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید دیگه خسته شدم

 24. علی گفت:

  والا من هر وقت میبینم شب خوابم نمیبره یه دونه ۱۰ میخورم. یه ذره اولاش توهم‌ میده که سعی کنید وقتی میخورید تو رختخواب دراز بکشید. هیچ عوارض دیگه ای نداشت برای من. بنظرم بهترین قرص خوابه

 25. بابک گفت:

  سلام و درود فراوان به تمام خواهر و برادرانم.اسمم بابک هستش متاهل و یک فرزند دارم .سال۹۶ بود مغازه موبایل فروشی داشتم نه مشکل بی خوابی نه استرس هیچی تا اینکه ی روزی رسید دیدم چند وقته خوابم بهم ریخته توجهی نکردم تا اینکه ۲ ماهی گذشت مجبور شدم برای اولین بار سراغ روانپزشک برم قبل از اینکه توضیحات دیگه رو بدم از متخصصان و کسانی که اسم خودشون رو دکتر گذاشتن خواهش میکنم از این دارو برای کسی که برای اولین بار دچار مشکل بی خوابی استرس یا هر کوفتی شده اند استفاده نکنید .عزیزان خطرناک ترین قرص که تو کل کشورها هست همین قرص زولپیدم هستش .ترک این قرص به شدت سخته دارم به اونای میگم که میخورن چون من خودمم مصرف کننده بودم دوره بسیار سختی رو گذروندم مصرف این دارو تا دو هفته اول خوب بعدش دیگه بازم خوابتون نمیبره مجبور میشن دوز رو ببرید بالا و به همین صورت الا ماشالله تا به ۱۰.۱۲.۱۵ تا میرسید .نمی خوام ریا بشه اول خدا بعد دعاهای مادرم بود که این قرص لعنتی رو طی ۲ ماه ترک کردم .الان سبها میخوام بخوابم میگم وقت زولپیدمه اما جایگزینی براش انتخاب کردم گلگاب زبان دم میکنم ارام بخشه انسانی که ارامش داشته باشه مطمئنا راحت میخوابه .در اخر این دارو زندگیمو ترکوند ولی بازم خوشحالم چون وقتی وسوسه میشم ی اخلاقی پیدا کردم بدتر لج میکنم میگم اگر قراره تو رو بخورم بخوابم صد سال سال سیاه نمی خورم و بیدار میمونم.
  دوستان.خواهرم.برادرم نخورید چیزی که این دارو داره که نمی دونم چیه دیگه بهش اعتیاد نمیگن این مرگ مطلقه .وقتی از خواب پا میشی ی چیزی میخوری باز قرص میخوری میخوابی یعنی تو این دنیا نیستی .و وقتی نباشی یعنی ی مرده هستی.پایان حرفهام که سرتون رو درد اوردم زندگی منو که نابود کرد.ولی دارم بازم شبانه روز تلاش میکنم و کار میکنم.و با کار کردن سر خومو گدم میکنم و سعی میکنم بنم رو خسته کنم بدن خسته مطمئنا نیاز به استراحت داره.من ای رو هم امتحان کردم راحت بدون اینکه چیزی بفهمم خوابم میبره و ۶.۵ صبح میگم الهی له امید تو شروع به کار میکنم.از همین الان تصمیم بگیرید ترکش کنید تو ذهنتون بپرورونید دشمنتونه بجنگید باهاشمطمئن باشید ی کم مقاومت کنید اون کم میاره.این دارو درست مثل شیطانه و فقط وسوسه میکنه .امیدوارم تلاشتنو بکنید ترکش کنید و از خدا میخوام که برای هیچ کدوم از بنده هاش نخواد و کسی هم که مصرف میکنه کمک کنه ترک کنه تا طمع زندگی واقعی رو بفهمه.
  یا حق

 26. یلدا گفت:

  سلام چرا با اینکه زولپیدم دوزش دهه ولی آلپرازولام یک جفتشون یه اندازه اثر دارن؟

 27. دینگ گفت:

  من سالهاست میخورم از یه دونه نیم طبق تجویز پزشک بعد با داروی لاغری روزی ۱۵تا والان روزی ۵تا دوز ۱۰ کاملا حس میکنم دارم دیونه میشم

 28. فاطمه گفت:

  سلام…من صرفا جهت تحقیق به این سایت خیلی اتفاقی برخورد کردم و تک تک نظرات وخوندم… من با مشکلات شدید و بزرگی دسته وپنجه نرم میکنم که شدیدا اسیب دیدم و کلافه شدم..حتی به مرگ وخمدکشی فکر میکنم… میخواستم برم پیش روانپزشک تا منو ویزیت کنه وبی شک میدونم برام قرص هایی تجویز میکنه که با خوندن نظرات وسیعی از شما و تجربیاتتون اون قرصا برام مرگ تدریجی میشه… حالا اگه بمیرم هم حاضر به مصرف نیستم…من مشکل خواب داشتم قبلا اما از وقتی که وارد دردسر و مشکلات بزرگ زندگیم شدم خیلی جالبه ک خوابم خیلی تنظیم شده وبراحتی 8الی 9ساعت میخوابم…. که در نوع خودش کم نظیره..
  به هیچ وجه این قرص و بدون تجویز پزشک مصرف نکنید واگرم براتون تجویز شده ازش بخواید قرص دیگه ایی رو جایگزین کنه..
  خواب اساسا بخش مهمی از زندگی هر انسانیه که باید بدون مصرف شیمایی ودارویی شکل بگیره وگرنه کل سیستم اعصاب و روان رو بهم میریزه… بازهم بیشتر تحقیق کنید
  ارادتمند علی نژاد

 29. Dr.Alireza Parsa گفت:

  سلام….تورو خدا اونایی که علم و تجربشو ندارن نظر اشتباه ندن دوستان مصرف قرص 90درصدش تلقینه اما هرگز بخاطر ترک یک دارو به داروی دیگه روی نیارین باهمون داروی مصرفی با کم کردن دوز دارو ترک کنید فقط توقع نداشته باشین که بدنی که 10 سال عادتش دادین به دارو 1ماهه ترک کنید نه اینجور نیست اگه ترک منطقی و علمی میخوایین هرچقدر مصرف دارید 5روز به 5 روز یک دهم دارو رو کم و بجاش داروهای تقویتی مثل ویتامینها..امگاه3..ریزمغذی و املاح و پروتئین مصرف کنید بدن باید سیستم ایمنیش بالا باشه تقویت کنید خودتون رو بهترین راهه…و از گوشی و فضای مجازی و تلوزیون فاصله بگیرید و سرگرم گل و گیاه و پرنده و حیوان خانگی بشید البته اول خانواده و دوستان خوب …اگه ندارید همین که گفتم…به امید سلامتی تمام بیماران…و نفرین خدا بر کسی که باعث بدبختی کسی میشه یاعلی خداوند پشت وپناهتون

 30. Bahari گفت:

  سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید من پانیک دارم و شبا حمله بهم دست میده واقعا دیگه خسته شدم و نمیتونم بخوابم همین که میخوام بخابم تپش قلبو تنگی نفس میاد سراغم دکترم آلپرازلام برام نوشته بد نیست ولی کل روزو خوابم بدنم کسل و بیحال ، الان زولپیدم ۵ گرفتم خیلیا مصرف میکنن الان و به توصیه دوستم گرفتم هنوز نخوردم میشه یکی جواب بده باعث تشنج و اینا نمیشه ممنون

 31. من کلا ورق ورق میخوردم کلا دوست داشتم احساس خوبی میده ولی اخرش پشیمانی افسردگی وقتی زیاد میخوری دیگه خودت نیستی نمیدونی چی میگی چرت و پرت میگه ادم ولی نخورید مواد از زولپیدم بهتره درسته همشون یه گهی بیش نیستن نخورید به خدا ۳ روز سرخوش میکنه بعدش باید مثل نخود بخوری هر ۲ ساعت ۱.۵ ساعت نخورید از من گفتن من خیلی وقته میخوردم دراگونو متادونم مصرف میکردم ولی این شدیدا افسرده کرده بود منو خیلی اصلا نگم براتون تجربشم نکنین خطره چون جنبه میخواد بعضیا سر خودی میخورن شاید با یه دونه تشنج کنن تصادف کنن چون هر کی بگی منو نمیگیره دروغ میگه

 32. A گفت:

  سلام من هرشب دوتا کلوناز پام 2 سبحان دارو میخورم امشب از یکی از دوستان ذولپیدم10 گرفتم الان خوردم یه ده دقه میگذره هنوز ک خبری نی

 33. علب گفت:

  سلام
  من شبی یک عدد زولپیدم 5 مصرف میکنم اگر از امشب نخورم مشکلی پیش میاد؟ البته 4 ساله شبی یک عدد 5 میخورم

 34. سلام. من ۱ ساله که کلوناز پام ۱ مصرف میکنم. چنبار زولپیدوم خوردم. سوالم اینه که چند دقیقه بعد از خوردنش تاثیر میزاره؟

 35. Ali.mz گفت:

  میخوام ترک کنم از چ قرص هایی استفاده کنم لطفا جواب بدید

 36. علیرضا گفت:

  سلام دوستان من نظرات همه رو خوندم منم سه سال گرفتار این قرص ها بودم اما موفق شدم از دامشون فرار کنم حالا چهار ساله که بدون هیچ قرصی شبا خوب میخوابم و روزا آرامش دارم اگر چه زندگی سختی دارم اما سلامتی و خواب و انرژی کافی دارم و راضیم نمیدونید چقد برام لذت بخشه . هر کس نظر منو میخونه و هنوز اینجور قرص ها و کلا مواد های اعتیاد آور رو مصرف نکرده هرگز از سر کنجکاوی نره سراغش چون خیلی از ماها از سرکنجکاوی یا با یکسری سختی های زندگی که همهمون داریم میریم سراغشون و بعد از مدتی آرزو میکنیم ای کاش هرگز نزدیکش نمیرفتیم . هر کس هم هنوز اعتیاد داره بدونه این قرص ها بیماری بیخوابی و افسردگی و غیره رو از بین نمیبرند بلکه خود عامل بیماریند یعنی روش معکوسی دارند که ذهن ما رو فریب میدن ما مصرف میکنیم که بخوابیم و آرامش داشته باشیم بعد ازمدتی خواب و آرام وقرار رو ازما میگیرند دوم اینکه باور کنید همتون هیچ نیازی به این قرص ها ندارید چرا که خیلیاتون قبل از اعتیاد آرامش داشتید و خواب خوب در نتیجه یا اعتیاد ب قرص بیخوابتون کرده یا مشکلات زندگی که راهش درمان ریشه ای مغز و اعصاب و روانه نه زولپیدم و غیره. یادتون باشه هیچ نیازی به این آشغالا ندارید. قلبم واسه همتون میتپه به امید سلامتی و سربلندیتون در هر دو سرا.

 37. امیر گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان.من خودم پزشک هستم و الان دارم تخصصی هماتولوژی شاخه سرطان شناسی میخونم.من از اونجایی وابستگیم شروع شد که دانشجو بودم به خاطر درس خوندن تو شب ها سیستم تنظیم خوابم به هم خورد.رفتم سراغ مثلاً کم عارضه ترین داروی خواب آور.از ۵ میلی گرم شروع کردم.شاید باورتون نشه تا سال پیش که ۳۰۰ تا ۱۰ میلی گرمی رسید.یعنی ۳۰۰۰ میلی‌گرم!یعنی سه بسته ۱۰۰ تایی ۱۰ میلی گرمی هرشب.دوستان عزیزم دسترسی به این دارو برای ما پزشکا خیلی راحت بود.تقریبا همه همکارام به جرأت میتونم بگم زولپیدم استفاده کردن.عزیزان من من همسرمو از دست دادم دندونپزشک بود.همسرم میگفت خودم که یادم نمیاد نصف شب از خواب بیدار میشدم مثلا یه املت عالی با تمامی مخلفاتو قارچ و فلفل و همیچی تموم درست میکردم و نمیخوردم دوباره میگرفتم میخوابیدم.من واقعاً هیچی الانم یادم نمیاد.من چیز های مهمی که از دست دادم زیاده.فقط به خاطر یه قرص لعنتی.پول که به جهنم مهم نیست.زنمو ،من سنتر تیم بسکتبال دانشگاه تهران بودم.اونم از دست دادم.سه تا ماشین چپ کردم.یه ۲۰۶ سال ۸۶ ،یه رونیز سال ۹۲ و این آخری که کیا ۲۰۱۹ که باز فدای سرتون.دوستان‌من خیلی چیزها و کسها فقط فدای یه قرص به نام زولپیدم شد.من یه ساله گذاشتم کنار.سختیش فقط دو هفته کوفتگی عضلانی،لرزش دستها و پاها.عدم و کاهش تمرکز.و سخت تر از همه ترس از نخوابیدنه.به خدا قسم همین قرص از هرویین و شیشه هم بدتره.اینو کسی میگه که ۱۵ سال با این قرص زندگی کرد.و آخرش گذاشتش کنار.اینو کسی میگه که دوستون داره.نمیخواد بدبختی کس دیگه ای رو ببینه.

 38. Erfan گفت:

  من پنج سال هست که مصرف این قرص رو شروع کردم اولین بار به دلیل این که پدرم فوت کرد و من عزادار بودم این قرص رو بهم دادن تا اروم بشم و بعد از اون نمیدونم چی شد که با کله افتادم تو مصرف شدید این قرص.باید بگم که اگر قصد ترک این قرص رو دارید و احساس درماندگی از تلاش های مداوم دارید نگران نباشید بهتون قول میدم با چیزایی که میگم میتونید توی یک هفته بذاریدش کنار.اول از همه این که با تجربه های این سالهای من فهمیدم که سیستم فکری و عاطفی ما بلافاصله به دلیل احساس سرخوشی ناشی از ترشح دوپامین در مغز به سرعت تمایل به سو مصرف این قرص در شرایطی که شما دچار استرس،بی خوابی،فکر و خیال، ناراحتی و غم، درگیری فکری و غیره هستید داره.در نتیجه شما باید اول از همه یادداشت کنید که چه شرایطی باعث تمایل شما به مصرف داره و بعد کنارش یاداشت کنید که اصلا چرا میخواید این قرص رو ترک کنید که قطعا عوارض این قرص بعد از اتمام احساس سرخوشی دلیل این هست که شما از این قرص بیزارید.این عوارض شامل سستی بی حسی تهوع پراشتهایی غم عذاب وجدان نفرت از زندگی ترس و عدم توانایی در انحام امور روزمره هست که در هر فرد این عوارض متفاوت هست.پس شما این هارو کنار هم مینویسید و زمانی که وسوسه شدید به سرعت شروع به خوندن این مطالب میکنید که از تمایل یه مصرفتون کن میکنه و احساس تنفر از این قرص که اصلی ترین عامل کمک کننده در ترک هست در شما تقویت میشه.بعد از اون سعی کنید فاصله مصرف قرص رو زیاد کنید بعد میفهمید که بدون این قرص هم میشه دوام اورد و هیچ اتفاقی نمیفته پس ترس در شما از بین میره و حتی زمانی که مثلا بعد از دوروز مصرف کردید با خودتون میگید چقدر زمانی که این قرص توی خون من نبود احساس بهتری داشتم.در نهایت با گذشت زمان شما هم به طور ناگهانی قطع مصرف نکردید که باعث بروز علائم خطرناک بشه و هم میزان مصرف رو کم کردید.ببینید باید به این حق برسید که زولپیدم شمارو از پله یک واسه تنها بیست دقیقه میبره پله دهم و بعد از اتمام احساس سرخوشی شمارو با کله میکوبونه به زمین.فقط و فقط تنفر رو از این قرص در خودتون تقویت کنید به زور هم که شده یک روز ورزش رو شروع کنید و از هورمون اندورفین لذت ببرید باعث میشه قرص رو فراموش کنید روابط اجتماعی و دوستانه خودتون رو با دیگران برقرار کنید و از احساس در جمع بودن با هورمون سرتونین لذا ببرین و از برقراری ارتباط عاطفی و احساسی از هورمون اکسی توسین لذت ببرید برنامه و لیست کارهایی که باید در یک روز انجام بدهید رو بنویسید و شروع به انجام کنید و روی کار ها خط بکشید و از هورمون دوپامین لذت ببرید این یعنی زندگی. من پنج سال تمام در خواب و بیداری بودم و به اعتیاد کشیده شدم بخاطر این قرص هیچ وقت درست نخوابیدم و سالها پیر شدم روزهایی بود که یک بسته رو میخوردم مثل دیوونه ها و اصلا یادم نمیومد که چیکار کردم و کجا رفتم اما نجات پیدا کردم و الان قدر زندگی رو میدونم طوری که هیچ کس نمیدونه حتی ادمی که از اول سالم بوده بهتون قول میدم خوب میشید نترسید با وسوسه مبارزه کنید سرتون رو بند کنید و قرص رو همین الان که این کامنت رو میخونید یک سم مهلک و کشنده بدونید و از ادامه زندگی در حالت عادی و سالم لذذذت ببرید.

  • عابر گفت:

   سلام عرفان عزیز
   ممنون از اینکه وقت گذاشتی
   خیلی خیلی این پیام شما به من کمک کرد
   خیلی از اینکه بتونم خودم رو از این قرص نجات بدم نا امید بودم
   ولی راهنمایی شما دریچه امیدی بود برام
   از همین امشب شروع می‌کنم
   دعام کنید

 39. شباهنگ گفت:

  سلام.من این قرصو به پیشنهاد همکارم فقط وقتایی که توی زندگیم با همسرم به مشکل میخورم مصرف میکنم که وقت بگذره فقط و خواب باشم نفهمم دنیا چه خبره.شاید ماهی دو عدد قرص ۱۰ بخورم.ممکنه در این حجم کم عوارض داشته باشه؟

  • رویا گفت:

   خیلی داروی بدیه تروخدا مصرف نکنید دکترای روانپزشک برا بیخوابی مثل نقل و نبات این دارو رو میدن نداشتن تعادل و پرخاشگری از عوارضشه آخرش هم خودکشی??

 40. عابر گفت:

  زولپیدم زندگی من رو هم نابود کرد
  اگر کسی این نظر رو می‌بینه لطفا از صمیم قلب برای من دعا کنید
  عوارضی رو که گفتند تجربه دارم
  فراموشی وحشتناک
  لکنت زبان
  تغییر شخصیت
  افسردگی تا مرز جنون و عذاب روحی
  وابستگی شدید به قرص برای خواب
  اگر کسی این نظر رو می‌بینه لطفا از صمیم قلب برای من دعا کنید بتونم ترکش کنم

 41. عاطفه گفت:

  سلام..همسر من دکتر داروسازه و متاسفانه چند ساله ک داره مصرف میکنه! الان شبی یک ورق ۱۰ میلی میخوره ک میشه ۱۰۰میلی گرم..جدیدا شک کردم ک روزا هم مصرف میکنه! بسته بسته زولپیدم تو خونه داره! و متاسفانه دسترسی براش فوق العاده راحته! نمیتونم کمکش کنم چون خودش نمیخواد و دوست داره ادامه بده! من باردارم و متاسفانه قراره بچه اضافه شه به زندگیمون! من بخاطر بچم حاضرم بسوزم اما از تهِ دلم میگم ک با اینکه مث سگ به پاش افتادم و تلاش کردم ترکش بده نداد، امیدوارم اگه قراره زندگیمون با ندانم کاری های این آقا خراب شه و تحت تاثیر این قرص خوردناش باشیم هرچه زودتر بمیره

 42. علی گفت:

  دوستان من چند سال به این قرص معتاد شدم . اونقدری که مصرفم هرشب به ۱۵ تا قرص ده میلی رسید و عوارض زیادی داشت از تجربیات ناخوشایندش از فبیل تعمیر کردن مهتابی توی نیمه شب و برق گرفتگی،آتش گرفتن فرش خونه و لایو گذاشتن اینستا ساعت ۳ نصف شب و صدها خاطره دیگه میتونم یک کتاب بنویسم . فقط اینو بهتون بگم که اگر یادتون نیست اولین قرصی که تو عمرتون خوردین چی بوده بدونید آخرین قرصی که میخورید همین زولپیدم لعنتیه. عوارض این قرص خیلی زیاده تا حدی که این اواخر برای لرزش دستم آلپرازولام میخوردم که زولپیدمم تابلو نشه .یک عارضه بدش سندرم پای بی قراره که کف پاهات موقع خواب زیر پتو آتیش میگیره و بیرون از پتو هم یخ میزنه و نمیدونی چیکارش کنی و مدام تک تک عضلات تیک میزنه و پرش پیدا میکنه. چندین بار تلاش کردم کنار بزارمش ولی به خاطر خستگی و ترس و کلافگی از بی خوابی مجددا و دوباره شروع کردم. فعلا موفق شدم ترکش کنم و تنها راه ترکش هم همونیه که یکی از دوستان گفتن که باید توی ذهنت ازش تنفر پیدا کنی و مدام تکرارش کنی . دیدن سریال پیکی بلایندرز فصل ششم قسمت پنج و شش خیلی کمک کنندست توی ایجاد این حس و انگیزه برای ترک کردنش. دقیقا شخصیت آرتور شلبی رو پیدا میکنید. البته بعید میدونم همه افرادی که اینجا نوشتن ترک کردیم تونسته باشن ترک کنن چون بسیار هوس برانگیزه و تا زمانی که یک دونه ازش توی خونه داشته باشی عمرا نمیتونی ازش چشم پوشی کنی و یکی از راههای اصلیه ترکش اینه که به هیچ وجه توی خونه موجود نباشه. با مصرف طولانی این قرص همه جنبه های زندگی تباه میشه تا حدی که فکر میکنی یه شخصیت نفرین شده ای و همه جا و توی همه کارها به مشکل برمیخوری و نهایتا بی خیال هرگونه تلاش برای زندگی میشی و به قول دیالوگ معروف اون سریال به جای اینکه پول بدزدی میشینی پول های باقیماندتو میشمری و این برای یک دزد یعنی ورشکستگی. فعلا ده روزه که ترکش کردم و علاوه بر بی خوابی گوش هام ۲۴ ساعته در حال سووت کشیدنه و ترک کردنش فاجعست . البته من هر سری سرخود و بدون مشورت با کلینیک و اینجور چیزا قطع کردم که شاید اشتباه بوده . فعلا ساعت پنج صبحه و من همچنان خوابم نبرده دعا کنید موفق بشم

 43. Wolf گفت:

  سلام دوستان عزیز و همدردم
  برای ترک زولپیدوم یک راه حل قطعی هست
  کارهای روزانه تون رو حتی المقدور با دوچرخه سواری انجام بدید..خستگی عضلانی شب شما رو از هر قرصی بی نیاز میکنه

 44. سهیل گفت:

  دوستان گرامی خداقوت به همتون
  میخام بعنوان کسی که ۱۰۰ تا قرص زولپیدم ۱۰میلی یعنی شبانه‌روز ۱۰۰۰میلی(!) مصرف میکردم و الآن دیگه سه ماهه نخوردم چندتا توصیه‌ی مهم بهتون بکنم:
  ۱- به هیچ وجه‌من‌الوجوه برای بی‌خوابی سراغ زولپیدم نرید حتی نصف قرص!
  ۲-اگه احیانا یه روانپزشک بی‌سواد براتون تجویز کرد و یا از روی ناچاری یا به هردلیل دیگه‌ای مجبور به مصرف شدین حداکثر تا ۱ ماه و اونم درحد ۱ عدد قرص ۵میلی یا ۱۰میلی شبها بخورید و بلافاصله بعدش بخابید، چون حتی اگه ۱۰ دقیقه بعد از مصرفش بیدار بمونید چنان حس نعشگی و خلسه و خوشی بهتون دست میده که دیگه به کل قید خواب رو میزنید و تا دوسه ساعت با نعشگیش حال میکنید. و داستان اعتیادتون ازینجا شروع میشه! ینی ازینجا به بعد دیگه فقط واسه عشق و حالش مصرف میکنید و نه برای خواب
  ۳-گفتم روانپزشک بی‌سواد چون این قرص تو کشورهای زیادی ممنوع هست و جزء دسته‌ی روانگردان به حساب میاد، ینی یچیزی در حد قرص اکستازی. اما ملت همیشه در صحنه‌ی ما ازونجایی که همیشه چندسالی از دنیا عقب هستن هنوز شناخت زیادی روی این دارو ندارن و تا جا بیوفته و اثرات مخربش آشکار بشه یمقدار طول میکشه.
  ۴-اگه مشکل بیخابی دارید اول علتش رو به کمک روانکاو کاربلد پیدا کنید و بعد با تشخیص ایشون اگه لازم بود به روانپزشک مراجعه کنید تا با توجه به ریشه‌ی مشکلتون بهتون دارو بده مثلا از دلایل عمده‌ی بیخوابی میتونه افسردگی، اضطراب، اختلال دوقطبی و… باشه که طبیعتا با درمان این بیماریها مشکل خوابتون هم حل میشه.
  ۵-در جواب اون دوستمون که گفتن زولپیدم حتی بدتر از شیشه و هرویین و حشیش و گل و الکل و سایر مواد مخدره باید بگم اصلا اینطور نیست و اتفاقا هم عوارضش و هم ترک کردنش به مراتب آسونتر از اون مواده، پس بیخودی ملتو به وحشت نندازید این دارو به سادگی قابل ترکه. اما حتما باید تحت نظر روانپزشک باشه و هرگز سرخود و ناگهانی قطعش نکنید چون امکان تشنج وجود داره(البته در دوزهای بالا)
  ۶-بهترین راه برای درمان بیخوابی اول نخابیدن در طول روزه، دوم ورزش کردن مداوم، سوم مشغول شدن به کار و فعالیتهای جسمی یا فکری تا حدی که خسته بشید و دیگه حتی فرصت فکرکردن به بیخوابی رو نداشته باشید!
  ۷-در نهایت اگه خیلی مشتاقید که به زور قرص بخابید همون قرص ملاتونین ۵ (شرکت خارجی Dormirin Fort) عالیه ۱ ساعت قبل از خواب بخورید و تمام
  (اگه سوالی بود بپرسید راهنماییتون میکنم)

 45. پریسا گفت:

  من زولپیدم مصرف کردم بدون اینکه از عوارضش چیزی بدونم
  تا مدتهای زیاد بعد از مرگ یکی از عزیزانم. و ی شبه هم قطع کردم بدون اینکه برم پیش دکتر و با مصرف کم تدریجی قطعش کنم. یک ماه زجر کشیدم بی خوابی اضطراب شدید توی دست و پا و بدن. بی قراری شدید. میل شدید به خودکشی و میل به مصرف دوباره دارو تا سمش از بدنم خارج شد. متاسفانه بعدش فراموشی زیادی گرفتم. حتما زیر نظر پزشک ترک کنید.. یادمه وقتی میخوردم توهم زیاد داشتم. ادمای عجیبی دور و ورم میدیدم. از طرفی بعد از این اتفاق و مصرف درد و رنج باعث شد الان قدر زندگی رو بهتر بدونم و ضعیف نباشم. تمام تلاشتون رو برای زنده بودن کنید.سراغ چیزای مرگ آور نرید. الکل، مواد، سیگار و هر چی دود، حتی دارو ها، تا میتونید آب بخورید و ورزش کنید تغذیه سالم داشته باشید. سراغ غذاهای طبع سرد نرید خیلی غم و اندوه میارن. آب به شدت غم و اندوه رو تسکین میده. 98 درصد بدن آبه. با عشق و حال خوب به آب نگاه کنید به موکول های آب بگید که چقد خودتون رو دوس دارید. و بعد بخورید

 46. محسن گفت:

  سلام دوستان، من ۴۲ سالمه، وقتی هنوز بیست سالم نشده بود اولین بار تریاک مصرف کردم، واقعاً اوایل تفننی بود، بارها پیش اومد به خودم نهیب میزدم که از امروز یه ماه، دو ماه یه هر چند وقت که میخواستم سراغش نمیرفتم، اما کم کم دیگه معتادش شدم، مصرفم هم زیاد شده بود، چند سال پیش متادون رو شناختم، مثلاً خواستم با متادون و طوری که کسی متوجه نشه تریاک رو ترک کنم، ولی وقتی بخودم اومدم دیدم روزی یه مثقال تریاک میخورم و کنارش متادون هم میزدم، روزایی بود که سه چهار تا متادون ۴۰ هم میزدم، از ترک هم بشدت میترسیدم، ینی از عوارضش ترس داشتم، تقریبا دو هفته پیش یه پزشک بهم معرفی کردن، رفتم پیشش، یه برنامه ۴۷ روزه برام گذاشت و با کپسول های مخصوص خودش برنامه ترک رو شروع کردم، بهم گفت ۵ روز بعد از شروع برنامه سم زدایی برو با کیت ۱۲ گانه تست بده تا مطمئن بشی بدنت پاک شده، همینطور هم شد، تازه من از پریشب یه مقدار بی‌قراری و بیخوابی اومده سراغم، چند تا مسکن (گاباپنتین، پرگابالین و ناپروکسن) بهم داده که شب بخورم و بخوابم، در کنار اینا شبی یه آلپرازولام هم گفته بخور، تا حالا دو سه تا آلپرازولام خوردم، از وابستگی به آلپرازولام هم ترس دارم، دیشب یکی از دوستان بهم زولپیدم رو معرفی کرده، رفتم خریدم ولی بعضی نظرات رو خوندیم ترس همه ی وجودومو گرفته، الان بخودم میگم من که با همین دو سه تا دارو میتونم بخوابم چرا قرص دیگه ای رو الکی استفاده کنم، از طرفی دوستی که بهم زولپیدم رو معرفی کرده خودش مادر درمان هست. دقیقاً الان به این فکر افتادم که نکنه از چاله در بیام با سر برم تو چاهی که عمقشم نمی‌دونم چقدره؟

 47. سپيده گفت:

  من روزها بخصوص موقعي كه از خواب بيدار ميشم به شدت مودم پايينه و براي اين كه رغبت داشته باشم به انجام كاراي ضروري روزي دو سه تا ميخورم ولي از تركش وحشت دارم چون تنها با سرخوشي حاصل از زولپيدم ميتونم كارامو انجام بدم نميدونم چه كنم ميترسم از تركششش همسرمم نميدونه فكر ميكنه فقط موقع خواب ميخورم از فهميدن اونم ميترسم

 48. Mehri گفت:

  دوستان ،خواهران و برادران عزیزم .من به عنوان شخصی که از سال ۹۸ به مدت ۲ سال زولپیدم استفاده میکردم براتون می‌نویسم من به خاطر بی خوابی ناشی از استرس شغلی و همزمان سنگینی دروس دانشگاهی مصرف میکردم .یه مدت خوب بود ولی دیدم برای این که بخواب برم باید دوز دارو رو افزایش بدم طوری که این اواخر ۴تا ۱۰م.گ می‌خوردم و مدام ترس از این داشتم که باید قرص تهیه کنم مبادا تموم بشه ،دچار استرس و افسردگی و میل به خودکشی شده بودم زندگی برام بی اهمیت شده بود تعادل و هماهنگی عصبی و عضلانی ضعیف شده بود و تلوتلو میخوردم (با اینکه ورزشکار بودم). هر روز خسته بودم دچار درد عضلانی و تنگی نفس شده بودم یه روز که کارم تموم شده بود و به سمت خونه میرفتم از خودم بدم اومد که مدام باید ترس از تموم شدن قرص و فکر تهیه شو داشته باشم .از خودم متنفر بودم من از لحاظ شغلی و درآمد و اجتماعی آدم موفقی هستم ولی در حقیقت از اینکه فهمیدم معتاد و وابسته به زولپیدم شدم از خودم بدم اومد و از همون روز تصمیم گرفتم بزارمش کنار .خیلی ترسناک بود.روز اول بیخوابی داشتم روز دو و سه لرزش تمام بدن و عضلات داشتم و بیخود گریه میکردم و تو خونه همه اش قدم میزدم از روز چهار و پنج بی خوابی و اضطراب و تغییرات خلقی بود تا روز نهم .بعد از روز نهم فقط تو خواب رفتن مشکل داشتم .در تمام مدت ترکم هم سر کار میرفتم و مرخصی نگرفتم .عزیزانم به تمام اعتقادات قسم میخورم بیخوابی خیلی بهتر از عوارض این دارو و وابستگی به اون هست .تنها راه کنار گذاشتمش هم اینکه از خودتون اونقدر بدتون بیاد که همت و اراده کنید و اونو بگذارید کنار وگرنه خودتون و زندگیتون تباه میشه.

 49. بهنام گفت:

  سلام دوستان من مشت مشت حتی در طول روز کلونازپام الپرازولام زولپیدم و و و استفاده میکردم کلونازپام و زولپیدم و به یه عدد در روز رسوندم بی قراری داشتم ولی گذشت الان شب ها ده عدد فقط زولپیدم اسفتاده میکنم تورو قران ملت و نترسونید کنار گذاشتن این قرصا خیلی سخت نیست فقط یه شب در میون هی کم کنید نهایت یه مدت بی خوابی و استرس اذیتتون میکنه ولی واقعا اصن این چیزایی که میگین صحت نداره و تشنج جا نیست من با ده تا دکتر مشورت کردم فقط کم کم کنار بذارین اونم تو هر شرایطی که بودین یه ذرم مشکل براتون پیش نمیاد
  یا حق

 50. علی گفت:

  سلام من یکسال روزی کلونازپام با دیازپام روزی ۳۰ تا میخوردم ترک کردم یکدفعه هیچ چی نشد بعد یکسال زولپیدم روزی ۶ تا میخوردم یکدفعه قطع کردم هیچ چی نشد نمیدونم شاید ایمنی بدن با بدن فرق داشته باشه

 51. فرانک گفت:

  الان که دارم این کامنت را میزارم شش روز دیگه میشه یکماه که من قرص آلپرازولام لعنتی را ترک کردم.
  این قرص لعنتی به معنای واقعی زندگی حرفه ای و خانوادگی منو از من گرفت.
  من مجری صداسیما بودم با مصرف این قرص رفتارهای نرمال نبود و باعث شد کارمو از دست بدم دانشجو دکتری هستم و پنج ساله مصرف کردم ، آبروی نامزدمو بردم و منو برای همیشه ترک کرد تو محیط کار به همه میپریدم کارهایی میکردم که اصلا الان یادم نیست ،بعدش یادم می فت ، الان من از همه آدمهایی که تو محیط کار و خانواده باهاشون دعوا کردم جدا شدم و دارم کارمو تو دانشگاه انجام میدم و دیگه سمت این قرص نمیرم شاید اگر این قرص نبود من تو کارم خ بیشتر پیشرفت میکردم .
  خواهشاً سمت این قرص نرید زندگیتونم جوری ازتون میگیره که خودتونو نمی‌فهمید
  من زمانیکه نامزدمو از دست دادم تازه فهمیدم تو چه گردابی افتادم و ترکش کردم الآنم به شدت کف پاهام میسوزه
  با خودم گفتم یا ترک یا مرگ
  من ناگهانی ترک کردم دو هفته اول خیلی بی خوابی کشیدم اما بعد اوکی شدم اما امشب نمیدونم چرا نمیتونم بخوابم .

  سمت این قرص‌ها حتی برای یکبار نرید
  مثل یک شیطان تو بدنتون رخنه می‌کنه من آخرین بار که اوردوز کردم هستوری تماسهامو میبینم با جاهایی تماس گرفتم که اصلا یادم نیست و اصلا نیازی نبود و نمیدونم چی گفتم 😔😔😔
  خدایا خودت کمکم کن

  الهی به امید تو ♥️

 52. (:amir:) گفت:

  مرگ تدریجی ؟ داروی مورد نیاز پیدا شد …:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *