متادون

متادون چیست؟

متادون شبه مخدری صنعتی، با میزان وابستگی بالا میباشد و نیمه عمر آن بسته به میزان و مدت زمان مصرف و سرعت متابولیسم بدن بین 48 الی 4 ساعت میباشد متادون مستقیما بر روی گیرنده های اوپیوئید اثر میگذارد به همین جهت مصرف طولانی مدت از آن دارای عوارض جبران ناپذیر زیادی میباشد که برخی از آنها عبارتند از:

افسردگی
اختلالات روانی
عدم ثبات شخصیتی
انقباض مردمک ها
بیماریهای پوستی
کاهش تدریجی توانایی های ذهنی و جسمی
افت گردش خون
کاهش ضربان قلب
ایجاد مشکل در تمرکز
گرگرفتگی صورت
عدم توانایی تخلیه کامل مثانه
تجمع مایعات در ریه
اختلال و مشکلات خواب
تعریق زیاد

که کاملا درباره ی آن در مقاله متادون چیست؟ توضیح داده ایم، مصرف بیش از حد متادون مانند سایر مواد مخدر موجب کاهش هوشیاری، کما، ایست قلبی و اوردوز میگردد، توجه داشته باشید که ریست مرگ در اثر اوردوز در افرادی که اختلال عملکرد کبدی داشته و یا متابولیسم پایینی (slow metabolism) دارند بیشتر است.

حتما مطالعه کنید متادون چیست؟

دلایل اعتیاد به متادون

عدم احساس درد
خواب آلودگی
سبکی سر
سرگیجه
تسکین

باوری اشتباه در رابطه با متادون

متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که متادون اعتیادآور نیست و یا از آن به جهت ترک تریاک یا ترک هروئین استفاده می کنند. نکته ای باید نسبت به آن آگاه باشید این است که متادون به خودی خود بسیار اعتیاد آور است و وابستگی شدیدی ایجاد می کند. جالب است بدانید که متادون می تواند زمینه ساز مصرف و اعتیاد به سایر مخدرها نیز شود.
اما اعتیاد به متادون با علائم و نشانه هایی همراه است که شناخت این علائم می تواند باعث آگاهی از سوء مصرف و انجام اقدامات درمانی همچون ترک متادون شود که در ادامه به معرفی این علائم خواهیم پرداخت.


علائم و نشانه های اعتیاد به متادون

اعتیاد و وابستگی به متادون روانی و جسمانی است علائمی همراه است که شناخت دقیق این علائم می تواند تاثیر بسزایی در تشخیص وابستگی و اعتیاد داشته باشید که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

ضعف، خستگی و خواب آلودگی
عدم تمرکز، اختلال حواس
برهم ریختگی ریتم قلبی
تهوع و مشکلات گوارشی
خارش دائم بدن
کاهش حافظه
خشکی دهان
تورم صورت
سر درد

حتما مطالعه کنید علائم اعتیاد به متادون
ترک متادون

ترک متادون

همانطور که مصرف طولانی مدت متادون دارای عوارض میباشد ، ترک غیر اصولی متادون نیز عوارض روحی و جسمی شدیدی دارد به همین دلیل توصیه میکنیم برای ترک متادون به کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران مراجعه کنید رایج ترین و موثرترین روش برای ترک متادون کاهش دوز مصرفی و استفاده از داروهای ضدمخدر تا زمان تثبیت علائم ترک متادون میباشد، یکی از خدمات ارائه شده توسط مرکز ترک اعتیاد آکسون، ترک متادون بدون درد و خماری میباشد و تمامی مراحل زیر نظر متخصصین ترک اعتیاد انجام می‌شود.
توجه داشته باشید که ترک غیراصولی متادون میتوانید عوارض جبران ناپذیری بر روی سلامت بیمار داشته باشد که این عوارض هم روانی و جسمانی می باشند بنابراین به جهت جلوگیری از بروز این عوارض و درمان کامل و صحیح پیشنهاد میکنیم حتما به مرکز ترک اعتیاد مراجعه بفرمایید، در ادامه به معرفی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت:

اختلال جنسی
اختلال در بینایی
کاهش فشار خون
اضطراب و بیقراری مداوم
هیجان و احساس نارضایتـی
اختلال خواب و بی خوابی مزمن

همانطور که پیش تر اشاره کردیم متادون شبه مخدری با وابستگی و اعتیادآوری بالا می باشد که در مقاله بهترین روش ترک متادون به نکاتی مهم و کلیدی در این رابطه اشاره کرده ایم و پیشنهاد میکنیم تا حتما این مقاله را مطالعه کنید.

حتما مطالعه کنید: بهترین روش ترک متادون
ترک متادون، با علائمی همراه است که این علائم باید توسط پزشکان و متخصصین کنترل شود که خود یکی از اصلی دلایل ضرورت مراجعه به مرکز ترک اعتیاد می باشد. در ادامه به معرفی برخی از علائم ترک متادون می پردازیم:

سرگیجه و غش
تهوع و استفراغ
تعریق و عدم تحمل گرما
پیچ و تاب و درد شکمی، اسهال

باید بدانید که این علائم برای تمامی بیماران یکی نیست و هر بیمار بسته به دوز مصرفی و مدت زمان مصرف، ممکن است علائم به حد قابل توجهی شدت پیدا کند که برخی از آنها عبارتند از:

ضعف جسمانی
برهم ریختگی دوره های قاعدگی
افسردگی، تشنج، اختلالات حافظه
برهم ریختگی و اختلالات جنسـی

متادون چه مدت در بدن می ماند؟

یکی از متداول ترین سوالات بیماران در زمان ترک متادون مدت زمان ماندگاری این شبه مخدر در بدن می باشد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مصرف متادون تا 7 روز بعد از مصرف در آزمایش ادرار قابل تشخیص است
مصرف متادون تا 90 روز بعد از مصرف در آزمایش مو قابل تشخیص است
مصرف متادون طی 10 دقیقه پس از استفاده تا 10 روز بعد از مصرف در آزمایش بزاق قابل تشخیص است
مصرف متادون تا 2.5 روز بعد از مصرف در آزمایش خون قابل تشخیص است که بهترین زمان انجام آزمایش سه ساعت بعد از مصرف آن می باشد

بطور کلی باید بدانید که متادون بسته به دوز مصرف، نیمه عمری به مدت 8 الی 59 ساعت در بدن مصرف کننده دارد، البته مدت زمانی که مصرف متادون در آزمایشات قابل تشخیص است بسته به نوع آزمایش دارد که پیش تر به معرفی آنها پرداختیم.

مراقبت های بعد از ترک متادون

از آنجایی که متادون بسیار اعتیاد آور می باشد، بعد از ترک و سم زدایی ممکن است، بیماران حالات مختلفی همچون افسردگی را تجربه می کنند به همین جهت مراقبت های بعد از ترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه به بررسی چند مورد از این عوارض و روش درمان آنها می پردازیم:

افسردگی بعد از ترک متادون
متادون تاثیرات مخربی بر عملکرد سیستم عصبی وارد می کند و این تاثیرات زمینه ساز بروز افسردگی در بیماران خواهد شد. این اختلال ممکن است با ضعف، سرگیجه و تاری دید به همراه باشد در این شرایط تنها استفاده از خدمات مشاوره ای به بیماران کمک خواهد کرد در همین خصوص ترک متادون در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر روانپزشکان و روانشناسان انجام میگیرد و جلسات مشاوره بعد از ترک و ترخیص نیز ادامه پیدا می کند.

افزایش وزن بعد از ترک
افزایش وزن یکی دیگر از شایع ترین عوارض ترک متادون است که برای مقابله با این موضوع، نوشیدن مایعات و آب فراوان را فراموش نکنید، ضمن اینکه نوشیدن مایعات کافئین دار را پیشنهاد نمی کنیم، همچنین خوردن سبزیجات تازه و پروتئین کمک بسیاری به کنترل وزن بیماران بعد از ترک خواهد کرد.

کاهش وسوسه
وسوسه یکی از اصلی ترین عوامل برگشت افراد به مصرف مجدد موادمخدر واعتیاد است. تفریحات سالم، بازی های گروهی و مطالعه از بهترین روش های مقابله با وسوسه می باشند. همچنین فراموش نکنید که انجام تمرینات ورزش به صورت منظم به این افراد کمک بسزایی خواهد کرد.
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم.

ترک متادون چند روز طول می کشد؟

دوز مصرفی کمتر از 10 سی سی یا 40 میلی گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز می باشد و به ازای هر 5 سی سی مصرف بیشتر یک شب بستری به برنامه درمانی اضافه می شود.
دوز مصرفی بیش از 20 سی سی یا 80 میلی گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی حداقل 10 روز بستـری

توجه داشته باشید که:
برای بستری و درمان بصورت سم زدایی فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.
روش درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظر متخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

60 Comments

 1. بهنام گفت:

  سلام و خسته نباشيد من ٨ سال متادون مصرف دارم البته ٨ سال قبل اون مخدر استفاده كرده بودم ولي در حال حاضر روزانه ٨٠ ميلي گرم يعني ٢ قرص ٤٠ استفاده مي كنم. با توجه به متن فوق براي من ١٠ روز بستري با ترك تدريجي پيشنهاد شده
  ميخواستم بدونم هزينه اين ١٠ روز براي من چقدر ميشه.
  متشكرم

  • آکسون گفت:

   سلام. لطفا با شماره 22226222 تماس بگیرید راهنمایی کامل انجام خواهد شد

   • حسین گفت:

    سلام من حسین هستم و فکر کنم بنا به حرف های شما خیلی اوضاعنم وخیم ، من کل عارضه هارو گرفتم . مشکل پوستی ، نداشتن ثبات اخلاقی و مهمتر و بدتر تشنج من چون آلپرازولام هم روزی شده ۲۰ تا دونه ، بعضی اوقات یکسره خواستم قطع کنم که به دو روز نکشیده تشنج. کردم و واقعا خدا رحم کره الان اینجام . دوستان برادرانه اگه میتونید کمکم کنید بهم بگید چون من کمپ رفتم اومدم ولی باز تشنج داشتم .
    ممنونن

    • حسن گفت:

     باسلام خدمت دوستان من ۵ سال مصرف داشتم روزی ازیک قرص۱۰ شروع شو واین سال آخر روزی۸عدد بیست والان روزبیستم هست که مصرف ندارم به شدت توصیه میکنم که حتما با مشاوره وتحت نظر پزشک باشید چون درغیر این صورت یا لغزش میکنید یا باید منتظر روزهای به شدت سخت باشید تواین بیست روز تجربه من درد داره خیلی سخته هرچقدر سوخت وساز بدن تو این مدت بالا بره زودتر خلاص میشید چون مثل مخدرهای دیگه که من تجربه کردم نیست جون هر کسی که دوست دارید اول سمتش نروید اگر هم درگیرش هستی جون بچت جون مادرت ترکش کن چون داغونت میکنه من کشیدم زجرشو

   • Good گفت:

    یه سوال داشتم ببخشید من الان حدود بیست روزه متادون نخوردم ولی یهو وسوسه شدم یکم تریاک کشیدم آیا فرآیند ترک دوباره از اول اجرا میشه یعنی دوباره دردا مثل روز اول میاد؟؟

  • امیر گفت:

   خدا بهت قوت بده برادر همدردیم من خماری که رو ترک متادون داشتم رو هروئین نداشتم میخوام ترکش کنم از دنیا بریدم من همه موادای دنیارو ترک کردم تو این مورد درمونده شدم

   • عدی گفت:

    چی بگو امیر جان که حرف دل منو زدی الهی کسی که این متادون رو ساخته خیر نبینه تو زندگیش
    هرویین بعد از ۴روز پاک پاکی بدون درد فقط یه خورده وسوسه داری ولی این متادون لامصب تازه بعد از ۵روز خماریش میاد سراغت سوای اون ۵روز اول هم که روحی اذیتت میکنه بعد اون یه هفته روحی و روانی و جسمی داغونت میکنه پاک پاک هم شدم ولی باز افسردگی و وسوسه همیشه همرامه خدا به همه شفا بده دوستای عزیز

   • Am گفت:

    متادون سخت ترین مواده؛لامصب ترک نداره من پنج بار ترک خواستم بکنم بیشترین وقتی که موفق شدم یک هفته بود؛که به قدری تابلو شدم که نگو…..ولی بعدش ترک کردم به این روش که دوزمو آوردم پایین؛کمتر بیرون میرفتم چون جونی نداشتم؛بعد دو هفته منی که شیش سال چهل میخوردم رسوندمش به پنج و بعد صفر؛حالا به بخش حساسش رسیدیم به هیچ وجه بیرون یا سر کار نمیرفتم؛بدنم توانایی نداشت؛شبها که بدنم درد میکرد قرص آکسار میخوردم درد داشت ولی شدنی بود…..الان نه ماه پاکم؛بماند که هنوز بعضی از اختلالاتش تو بدنمه ولی خوب شدم؛هیچ موقع فراموش نمیکنم که یک روز نمیخوردم جون از دماغم در میومد؛بابت همین بمیرمم سمتش دیگه نمیرم

  • جعفر سلمانی گفت:

   سلام
   دوستان، من چند سال (3سال)تریاک کشیدم بعد با قرص ب2 ترکش کردم و به ب2 معتاد شدم
   بعد با متادون ب2 را ترک کردم
   الان روزی نصف قرص 20 میلیگرمی مصرف دارم
   ،،،،
   به نظرتان ترکش کنم یا خیر؟؟؟

   به نظرم از تریاک بهتره و راحت هستم

 2. آرش گفت:

  سلام. من 46 سالمه. از 20 سالگی یعنی از سال 72 تریاک و هرویین رو امتحان کردم تا سال 82. از سال 82 تا 92 پاک پاک بودم . اما از 92 تا 3 روز قبل از شب یلدا روزی 7 و نیم سی سی متادون خوردم. دیگه ازش خسته شده بودم سه شب قبل از یلدا 250 سی سی متادون گرفتم . روزی هفت سی سی خوردم و هفت سی سی آب ریختم . من فوق لیسانس کامپیوترم. یه اکسل نوشتم و محاسبه کردم ببینم میزان مصرفم چطوریه. الان درروز 9 اسفند مصرفم رسیده به 2 میلی گرم در روز یعنی کمتر از نیم سی سی. تا امروز خیلی اذیت نشدم. فقط مشکل کم خوابی بود که با کپسول گاپاپنتین که شب ها ساعت 10 میخورم تا حدود زیادی حل شده. طبق همین برنامه پیش برم آخر فروردین 1400 به صفر میرسم.الان فقط وسوسه فکری و فکر اینکه این چند قدم آخر رو چطور بردارم اذیتم میکنه . اما اینکه مصرف 38 میلی گرم رو به 2 میلی گرم در روز رسوندم بهم انگیزه میده. دوستان ما یک ماهه به بیماری اعتیاد مبتلا نشدیم که بخواهیم زود ازش رها بشیم. به نظرم ترک هر مخدری با خودش راحت تره و کمترین آسیب رو می رسونه. کم کردن تدریجی هم به کار و بارتون صدمه نمیزنه و هم به بدن فرصت بازسازی میده . از خوردن هر نوع مسکن مخدر دار جدا دوری کنید . موفق و پیروز باشید

  • سعید گفت:

   سلام دوست عزیز من الان 5 روزه که مصرفم رو از دو سی سی به صفر رسوندم یعنی ترک کردم و تنها مشکلم بیخوابی و یه مقدار درد کمه، و اینم بگم که بیشتر از هشت سال مصرف داشتم و ترک برام یه غول بزرگ بود ولی فکرشم نمی کردم انقدر راحت باشه، فقط سعی کن اگه سر کار میری یه هفته مرخصی بگیری و موقع ترک آهنگ گوش ندی و فیلمای انگیزشی ببینی و خودت رو مشغول کن غذا بیشتر بخور آب زیاد بخور و بدن دردت رو با فعالیت فراموش کن بدن ما قوی تر از اون چیزیه که فکرشو بکنی به امید سلامتی همه ، راستی از هیچ مسکنی استفاده نکن و تایم بیخوابیتو با فعالیت حتی اگه شده فیلم دیدن پر کن میشه رفیق من تونستتم از 8 تا قرص 20 رسیدم به هیچ پس تو هم میتونی، سعی کن بیشتر کنی تعریقتو تا زودتر بره بیرون از بدنت تاکید میکنم هیچ مسکنی نخور چون تاثیر برعکس میذاره و دلدرد رو هم زیاد میکنه

 3. علیرضا گفت:

  سلام عزیزانم

  بنده نیز برای دومین بار است متادون ترک کردم.

  سری اول پس از 8 ماه مصرف و با دوز روزانه یک عدد قرص 20 بود که بدلیل ازدواج انجام دادم تا اینکه یک و نیم سال قبل مجدد لغزش داشتم و مصرف روزانه تا 5 قرص 20 رسید.

  البته بنده بشکل سیکل منظم در روزهای زوج استفاده میکردم که این اواخر روزهای جمعه اذیت میشدم.

  خلاصه به هزار و یک دلیل تصمیم به ترک گرفتم.

  چند نکته مهم خدمتتان عرض کنم:

  بنده پس از 3 روز از آخرین مصرفم با ترس و استرس و درد شدید پا وارد مطب شدم، دکتر آنجا سوال کرد آیا واقعا دنبال ترکی؟ گفتم فقط رهایی میخواهم.

  اولا ببخشید این رو میگم ولی باید روزگار سگ را تجربه کنیم تا این افیون از بدن خارج شود، اگر درد نکشیم رجوع مجدد قطعی است.

  بنده در روز 23 ترک هستم. اینبار هزاران بار سختتر از دفعه قبل بود!!! بنده بدلیل آنکه همسرم متوجه نشود تست کرونا درست کردم و گفتم کرونا مثبت هستم و 2 هفته سرکار نرفتم و در خانه بودم. شرایط کرونا فرصت مناسبی برای ترک همه عزیزان هست. منظورم آنست که هیچ ساپورت روحی نداشتم و تک و تنها بودم، بمدت 14 شب خواب بسیار اندکی داشتم شدت فشار بقدری بود که استخوانم میسوخت… اما لحظه ای خدای بزرگ از یاد نبردم و گذشت و چه سخت هم گذشت… تا روز سوم ترک مشکلی ندارید، روز سوم تا هفتم را با درد سپری خواهید کرد. اوج فشار در روزهای هشتم تا دوازدهم است که اراده آهنین میخواهد و هرکس خودش تصمیم به ترک گرفت قطعا خدای بزرگ آن اراده را به شما خواهد داد. ولی پس از آن فرآیند سم زدایی تمام شده و کم کم اثرات فیزیکی ترک کاهش می یابد. الان در روز 23 هنوز اختلال خواب و گزگز پا و دست و سبکی سر دارم که ذره ای اهمیت ندارد، از روز دوازدهم به بعد آنقدر دریچه های زیبایی از دنیا به رویتان گشوده میشود که ارزش هزار بار ترک را دارد…
  یک نکته مهم دوستانی که دوز بالا مصرف دارند حتما به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه کنند، آنجا 8 مدل قرص به شما میدهند که هریک برای شرایط خاصی هست. در تمام اینمدت ترک هم می خوابید هم اثرات درد با کپسولهای قوی مربوط به صرع کنترل می شود هم خمیازه و اشک چشم و عطسه و خماری با قرص مخصوص کنترل می شود هم حالتهای اضطرابتان کنترل می شود.

  بنده سعی کردم به دلیل سنگینی قرصها پس از 4 روز مصرف کم کم مقدارش کم کنم تا ترک تدریجی و دردناکتری داشته باشم ولی وابستگی مجدد به کلونازپام یا گاباپنتین نداشته باشم. در هر حال خواستم بگویم افرادیکه نگرانی بیش از حد دارند و ترس از خماری دارند، حتما به دکتر مراجعه کنند که نسخه راحتتری برای ترکشان بپیچد.

  متادون مصادف با مرگ است چون تمام دردهایتان را کاور می کند و پس از ترک تازه می فهمید وضعیت بدنی خودتان چطور است!!

  اگر ترک نکنید شما بدون هیچ علائمی خواهید مُرد.

  اما در نهایت خواستم شد و بخواه تا بشود. یک یا علی بگو، آدرس مطب ترک را یادداشت کنید و صبح از سرکار 1 ساعت مرخصی بگیرید و ویزیت شوید.

  مصرف متادون 1 بار زیاد و هزار بار کم است.

  با آرزوی رهایی برای همه دربندان . یا علی

 4. Aboalfazl bakhshi گفت:

  با سلام خسته نباشید من الان تقریبا 1ونیم قرص 20میخورم که کردمش 1عدد 20 ولی شب ها برای خواب 1عدد قرص کلونازپام 2 میخورم اول اینکه باید چند روز بستری بشم دوم هزینه بستری چقدر میشه لطف کنید جواب درست بدید ممنون میشم مرسی

 5. محمد گفت:

  سلام
  من متادون مصرف میکنم از سال 91 تا الان، از سال 88 تا 91 هم ترامادول و شیره مصرف میکردم. ترک این دو تا مواد به 3 روز هم نکشید، با اینکه روزی 15 تا ترامادوله 100 میخوردم. ولی ترک این متادونه لعنتی نشدنیه. دو 3 ساله پیش هم به این سایت سر زدم ولی بعد از چند روز دوباره فراموش کردم و از ترک صرف نظر کردم…. باید یکی باشه سریعا جواب بده تا آدم در شرایطش قرار بگیره و تصمیمی قطعی بگیره.
  به آدرسه جی میلم ارسال کنید پاسخ رو.
  یک بار هم ترک کردم در این 11 سال، ولی بعد از دو سه ماه لغزش کردم.
  بدلیل سختیه ترک و نداشتنه وقت و شرایط محیطی و خانوادگی، میخوام اینبار با روش فوق سریع UROD ترک کنم، فقط یکم میترسم.
  اگه بتونید شخصی که از روش UROD استفاده کرده رو با من کانکت کنید سپاسگذارتون میشم.
  من شهرستان هستم و برام سخته که 2 سه هفته در تهران بمونم.

  • آکسون گفت:

   سلام. چه مقدار متادون مصرف دارید؟

   • یعقوب گفت:

    سلام من قبلا روزی 2گرم شیره میخوردم الان چندروزی هستش روزی یک عدد قرص متادون میخورم چگونه میتونم ترک کنم ممنون

    • حسام گفت:

     دوست عزیز کار در مورد قدرت متادون یکم راهنمایی میگرفتین.یک قرص۴۰برابر با۳گرم شیره هست.پس سریعا بزار کنار

  • کمیل گفت:

   اخه داداش گلم چرا میگی غیرممکنه،غیرممکن رو ذهنت میسازه بخدا من خودم کسی بودم که فکر میکردم ترک متادون غیرممکنه ولی الان پونزده روزه پاکم تو این راه انقدر لعزش کردم که فکر نمیکردم یه روز ترک کنم توکلت به خدا باشه آخرش عاجزانه از خدا خواستم که کمکم کنه بخدا دو روز نکشیده چنان شرایطی برام پیش اومد که خودم بی هیچ چون و چرا دیگه مصرف نکردم از روز اول کلا گذاشتمش کنار الانم نمیتونم درست بخوابم کسالت دارم اعتماد بنفسم اومده پایین یکم شکسته شدم اما اینا فوقش یکماهه دیگه!مرگ یبار شیونم یبار کسایی که میگن نمیتونیم دارن خودشونو قانع میکنن برای تداوم مصرف مواد آقا ییار دردبکشید سختی بکشید تموم میشه بخدا بعدا برمیگردین و خودتون رو لعنت میکنید که چرا ترک نکردید یا اینکه چرا زودتر ول نکردم

 6. محمد گفت:

  تا یادم نرفته بگم که مصرفه من خیلی خیلی پایینه.
  یعنی یک شیشه 250 سی سی رو در یک ماه و نیم الی دو ماه مصرف میکنم.
  33 سالمم هست.

  • آکسون گفت:

   متادون کمتر از 10 سی سی یا 40 میلی گرم امکان UROD دارد ولی در کل سم زدایی فوق سریع برای متادون پیشنهاد نمی شود

   • محمد گفت:

    نه همین UROD فقط مد نظرمه، روشهای دیگه زمانبره، نمیخوام پروسه طولانی بشه که سوال برانگیز بشه..
    مصرفم تقریبا 10 الی 20 میلی هستش. گاهی بیشترم میشه تا 30 و 40
    هزینه رو هم کامل بفرمایید که اقدام کنم.

    • آکسون گفت:

     برای میزان مصرف شما، UROD توصیه نمی شود . با شماره کلینیک تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت کنید.

     • احسان لره گفت:

      سلام خسته نباشید احسان هستم یک معتاد بدبخت ۳۰ سالمه از سال ۸۸ شروع به مصرف تریاک و ترامادول کردم ماهی یک بار اینا
      از سال ۹۲ مصرف دائمی شروع شد تریاک و شیره زمانی هم که وقت نبود قرص ترامادول همیشکی شده بود
      الان تقریبا یک سالو نیم میشه که تریاک و شیره کم کردم دو ماه یک بار شاید بکشم ولی روزی یه دونه قرص متادون پنج میخورم فقط یدونه متادون پنج
      از تاریخ ۱۴/۱۲/۱۴۰۰ لب با خدایه خودم عهد بستم ترک کنم و الان که ۱۷ هم هست نخوردم
      روز اول زیاد سخت نبود خوابیدم
      ولی دو روز آخر دارم دیونه میشم از بی خوابی دو روزه من یک دقیقه نخوابیدم ولی بازم مصرف نکردم همین الان که می‌نویسم دارم از بی خوابی دیوانه میشم
      قول دادم ب خودم فردا برم دکتر فقط در مورد بی خوابی کمکم کنه همین
      دوستان اگر کسی گروهی چیزی واسه دوستانی که مشورت و صحبت میکنن لطفا اطلاع بده
      تو این روز عزیز از اقام ابلفضل میخام که همه جونا ترک کنن

    • ابوالفضل گفت:

     با عرض سلام من از سال ۹۱ شروع به خوردن متادون کردم مصرفم به خاطر ترک های زیاد خیلی خیلی رفت بالا.الان حدود ۸۰ روزه متادون نخوردم درد دارم قرص مسکن میخورم ولی فایده ای نداره نمیدونم چیکارکنم

  • حسین رضازاده گفت:

   خوش به حالت من ۲۵۰ سی سی مال ۴ روزمه :/

   • عباس گفت:

    سلام یعنی میشه روزی 60 سی سی من تو بیست روز 60سی سی میخورم

   • مسیح گفت:

    منم مصرف شربتم بالاست بعدش گرون شده خرجم با سیگارم ماهی ۳تومن ماهی ۲تومن متادون ۱تومن سیگارم هر ده روز نیم لیتر مصرف روزی ۵۰سی سی ماهی ۱ونیم لیتری

 7. دهقان گفت:

  با سلام
  بنده ۵ سال هست که روزانه ۵ میل قرص متادون مصرف میکنم میحاستم بدونم چند روز میشه تا بتونم اینو کنار بزارم و آیا باید به دکتر مراجعه کنم یا نیازی نیست؟با تشکر

  • امیر گفت:

   سلام آقای دهقان عزیز اگر زیر نظر پزشک ترک کنی خیلی بهتره اما بنده مثل شما بودم با دارو های کلونیدین ، کلوتازپام و گاباپنتین ترک کردم الان هم 3 سال پاکم و اصلا لغزش نداشتم و امیدوارم شما هم هر چه زودتر ترک کنی و با آرزوی سلامتی برای همه دوستان

 8. یعقوب گفت:

  سلام من قبلا روزی 2گرم شیره میخوردم الان چندروزی هستش روزی یک عدد قرص متادون میخورم چگونه میتونم ترک کنم ممنون

 9. یعقوب گفت:

  سلام من شیره مصرف میکردم روزی 2گرم الی 6گرم
  صبح
  ظهر
  بعدازظهر
  شب
  نصف شب
  قبل خاب
  الان چند روزی هستش قرص متادون 20میخورم روزی یک عدد چطوری اونو بدون خماری ترک کنم قرصی چیزی هست ممنون

 10. ليلا گفت:

  منم الان سه هفته اس كه ترك كردم و تنها مشكلم اسهال و بي حالي شديد و يخورده بي خوابي و اينكه حوصله هيچ چيزي رو ندارم خيلي بي حالم حتي باشگام ميرم و الان تو شرايطي قرار گرفتم كه مجبور شدم ترك كنم چون خارج از ايرانم و اصلن دسترسي ندارم ولي نميدونم چيكار كنم واقعا فكرش نياز تو ذهنم و اگه رفتم ايران نخرم چون اوايل مصرف كه پاكي فول شارژت ميكنه و خيلي خوبه ولي بعدش بدبختت ميكنه

 11. دهقان گفت:

  هیشکی جوابگو نیست .

 12. عظیم گفت:

  سلام کسانی که متادون مصرف میکنن اول خودشونو بندازن رو شربت اپیوم بعداز 30 روز راحت برن برا ترک فوق سریع بدون درد خماری بی‌قراری وسوسه پولشو داری راحت راحت راحت راحت میتونی برایش کنار اصلا نمیدونی چطور شده

 13. جاوید گفت:

  سلام من46 سالمه اوزی 20سی سی شربت متادون میخورم میخام بدونم چندروزه وبا چه هزینه ای میتونم ترک کنم ممنون میشم جواب بدید،باتشکر

 14. علی گفت:

  با سلام من 6سال بود مصرف متادون داشتم اینم بگم که تجربه موادهای دیگری هم.داشتم .وترک کردم بعد از 5سال.پاکی رفتم سراغ متادون حالا 5ما و هشت روزمصرف هیچ گونه ماده مخدری نداشتم. مصرف روزی سه عددقرص 20 بوده. ودرد جسمی دارم چرا خوب نمیشم سرم مسوزه دستام واین جور بگم تمام بوم مسوزه

  • نادر گفت:

   علی آفای عزیز اگر 5 ماه چیزی استفاده نکردی من بهت پیشنهاد میدم بری دکتر برات کلونازپام بنویسه روزی 1/4 قرص 1 میلی کلونازپام بخور تا افکارت آروم شه فقط برای چند روز این دارو رو مصرف کن امیدوارم سریعتر بهبودی حاصل بشه .

 15. مهدی گفت:

  سلام. بنده از سال ۸۸ تا ۹۲ متادون رو بصورتی که اول تا ۵ میلی لیتر و بعد به ۱ونیم میلی لیتر رسوندم ولی با عدم شناخت از بوپرونورفین۲ پنج سال یعنی تا سال ۹۷ به شدت تو دره ی وحشتناک این قرص کوچک زیرزبونی ولی بسیار خطرناک گیر کردم و مجبور شدم دوباره به متادون برگشتم تا الان که روزی ۶ میلی لیتر یا در واقع ۶ سی سی مصرف میکنم. میخواستم بدونم آیا با ۴۴ سال سن میتونم از روش فوق سریع استفاده کنم و چند روز به بستری نیاز هست؟ لطفا بازه ی بودجه ای هزینه مورد نیاز درمان رو بفرمایید که حتی اگر بالا هم باشه ولی چون در همینجا جواب میدین تاثیر و انگیزش زیادی برای پیگیری از سوی مخاطب برای درمان ایجاد میکنه. ممنون

 16. روهان گفت:

  سلام دوستان متادون هرویین پاک شدست وعوارضش ازهمه چی بدتروکثیفتره من روزی یک لیوان یبارمصرف رومیخوردم سه ماه پیش یک دفه کنارگذاشتموالان ١٠٠ روزه پاکم امروز کیک تولددوباره برام گرفتن مادرم میگفت امروزخدابهم یک پسرداده ازخوشحالی گریه میکرد بچه ها الان پاکی مده سخته ولی وقتی من تونستم شماهم میتونید من حتی یک قرص اموکسیسیلین هم نخوردم ١٠٠ روزه

  • آرش گفت:

   روهان جان یا متادون نبوده که اگر روزی یک لیوان خورده بودی معادل 100 سی سی برابر با 12 الی 13 عدد قرص متادون 40 بوده ویا کلا یک روز همچین کاری کردی که خدا با تو بوده که اوردوز نکردی. مصرف متادون چه یک سی سی چه صد سی سی اشتباه و ترکش سخته ولی شدنی حتی با درد و خماری خیلی کم ولی با کمک پزشک ترک اعتیاد و روانپزشک. اگر هم واقعا اعتیاد شما اینقدر بوده ، درود به شرفت و شیر مادرت حلالت باشه که با ترک یهویی گذاشتی کنار . اینجا باید حقیقت را گفت به همدردات ، شما چیپس و پفک نمیخوردی که راحت بگذاری کنار. متادون از هرویین بدتر ه اصلا همه مخدرها چه صنعتی مانند متادون و ب2 وچه سنتی مانند تریاک و شیره همگی بد و بدترن.مامخدر خوب نداریم. پیام من به همه همدردان اینه که هیچکس از خماری نمرده وهمه در نئشگی مردند.بله سخته ولی میشه ترک کرد.یا حق

 17. عباس گفت:

  باسلام خدمت دوستان من دوسالی هست که متادن مصرف میکنم مصرفمم زیاد نیست هرموقع یه شیشه 60سی سی میگیرم با اضافه کردن اب بهش تقریبا بیست روز طول میکشه مصرفمم بعضی روزا هرروزه بعضی روزا یک روز در میان یا دو روز در میان ولی دیگه خستم کرده خیلی دوسدارم بذارمش کنار ولی نمیدونم چرا انقدر اراده ام کمه خواهشن راهنماییم کنید

 18. امید وایکینگ گفت:

  سلام من امیدام دان ۲ کیک بوکس دارم و چندتا مقامه خوب ام دارم
  اما الان معتادم معتاد به متادون
  بزارید روشنتون کنم مصرف متادون به درد ادم کلا نمیخوره متادون و های دتون واسه حیوانات چهارپاست… بگذریم
  بزارید دقیقا بگم چرا متادون مصرف میکنیم
  اول افسردگی: بهتون قول میدم بدن پاکه پاک باشه تنها ۱۴ روز حالتو خوب میکنه محرمه دردات میشه چیزی دیگه حس نمیکنی این خوبه خیلی ام خوبه اما فقط واسه ۱۴ روز بعدش باید دوزتونو ببرید بالا تا به اون حسسه خوب باز برسی
  به خودت میای میبینی یک سال هر روز متادون مصرف کردی چون تو طوله این یک سال یا نعشه ای یا خوابی اصلا نمیفهمی چطور گذشته و حتی نمیفهمی کیارو از دست دادی? چیو از دست دادی خانواده، عشقت، دوستای خوبتو همرو از دست دادی چون توی احمق تو این یک سال ثباته شخصیتی نداشتی یا لو رفتی
  جونم براتون بگه بعد یه سال فرقی نمیکنه چقدر زیاد متادون مصرف کنی یا حتی مواده دیگه دیگه نعشت نمیکنه خودتو پاره ام کنی به اون حسسه خوب نمیرسی فقط و فقط مصرف میکنی چون عادت کردی اگه مصرف ام نکنی حتی قادر به راه رفتن ام نیستی بهتون مژده میدم که شما تبدیل به یه معتاد شدی که هیچ چیز جز فکره مصرفت که فقط بتونه سرپا نگهت داره نیستی
  بهترین قسمته درده خماری میدونید چیه؟ درده بدنه شاید بگید این که نمیتونه بهترین قسمتش باشه اما جونم براتون بگه که قسمته دلنشینو قابله تحملش درده دستو پاست دره بدنه نمیخوام ناامیدتون کنم اما بدترین قسمتش نابود شدنه عزته نفسه شماست دنیا پوچه پوچ میشه به قدریی که دنباله یه راهی میگردی که بدونه درد خودتو بکشی تلخه خیلی تلخه و من و شما هممون این حسسو به مراتب به بدترین وجه ممکن حس کردیم اعطراف میکنم خماری وحشت ناکه خیلی وحشت ناکه?
  نمیخوام خیلی طولانی کنم متنو پس بیشتر توضیح نمیدم هرچند که خودتون به یه نوبع هرکدوم یه پزشکید درده خودتونو میشناسید از اساتید عذر خواهی میکنم?
  دوم مصرف به علته مثاعله جنسی: دوسته من رفیق هم وطن هم سیاره ای گمشو برو ویاگرا از داروخونه بخر بخور نه اعتیاد داره و نه خماری با کیفیت هم هست ارزون هم هست کلی کلاس ام داره?
  رفقا من خودم هم افسردم و هم دوست داشتم سکسه بهتریی با پارتنرام داشته باشم نمیدونستم چی میخواستم از زندگی همیشه یه خلعه بزرگ داشتم کلا هدف از به دنیا امدنم نمیدونم چی بوده
  عذر میخوام یه کم دردو دل کردم سبک تر شدم بریم سر اصله مطلب
  هم سیاره ای قرصه متدون تنها ۲ ماه کمرتو صفت میکنه بعدش حتی به قدری کمرت شل میشه خجالت میکشی با کسی سکس کنی این روزا ام کشیدم رفقا
  نمیخوام بیشتر توضیح بدم ولی اگه من بعد ۴ سال مصرف الان ۲۰ روزه پاکم شما خیلی راحت تر از من میزاریی کنار روزی هشت تا قرصه ۴۰ میخوردم حتی ذره ای نعشه نمیشدم فقط میخوردم که زنده بمونم ۲۶ سالمه ولی روزای سختیرو گذروندم اما بلاخره خدا دستمو گرفت گفت تو بنده ی خودمی قرار نیست از خماری بمیریی??
  رفقا درد خماریی مثله عسل شیرینه اما اون حسسه درونی خوده مرگه پس اگه داریی از بدن درد مینالی بهت توسیه میکنم فقط با بدن دردت حال کنی باهاش عشق کن فکر کن تیر خوردی دو هفته ام باید درد بکشی تا مثله روزه اول شی
  به بزرگیه خدا وقتی تو مسیره پاکی میوفتید هر روز اتفاقای خوب واستون میوفته هر روز خدا برکت میده به جیبت یادم رفت بگم شبا خوابت نمیبره درست تقریبا هر شب ام جنوب میشید ولی تموم میشه فیلمه مورده علاقتونو شبا بزارید تا صبح ببنید عشق کنید بهتون فقط فیلمای تکراری رو پیشنهاد میکنم چون خودم خوراکم فیلمای تکراریه? عاشقه محصولاته مارول هستم شما ام تو زمانه بی خوابی مجموعه اشو دنبال کنید خیلی خوبه
  بازم عذر میخوام طولانی شد قصدم نصیهت یا چیزی شبیح اون نبود فقط خواستم باهاتون حرف بزنم چون روزای هممون شکله همه❤?

 19. احسان گفت:

  سلام دوستان گلم.
  فکر نکنم کسی دوز متادونش از من بالاتر باشه روزی شستا قرص چهل یعنی فکرش کنی مغزت سوت میکشه خداروشکر باکمک جلسات دوازده قدمی ترک کردم امروز ۱۱روز ترک منه بخدا قسم جلسات کاری میکنه ارادت مثل فولاد باشه هرروز پنج بار میرم حموم هفت هشت بار از پاهام آب یخ میریزم انقد این مواد ترکش سخته که مخ آدم میلنگه اما با اراده و جلسات من تونستم پس شماها هم میتونین عزیزان بخدا میتونید فقط ترس رو بزارین کنار یا حق دوستان به امید ریشه کن شدن این اعتیاد پست و نامرد

 20. سعید گفت:

  من سعیدم 30ساله فوق لیسانس مکانیک تغریبا 5 ساله قرص میخورم همچیز از سال 95 شروع شد با ترامادول دو سال خوردم به روزی 6 تا قرص هم رسیده بود با پیشنهاد همون قرص فروش یا بهتره بگم ساقی شروع به مصرف متادون کردم از روزی یک قرص 20 شروع کردم تو این سه سال سعی کردم مصرفمو ثابت نگه دارم و میدونستم معتاد شدم نهایت روزی 2 تا قرص میخوردم خودم فکر میکنم میانگین مصرفم روزی یک قرص و نیم یعنی 30دوز بوده الان حدود سه ساله متادون مصرف میکنم واقعا خسته شده بودم یعنی در حدی که تو تنهاییم گرییه میکردم ولی جرات خماری و ترک رو نداشتم در نهایت دو ماه پیش شرایط مهاجرت برام مهیا شد اونم تو کشوری که فکر کنم یه دونه قرص حد اقل زندانی رو داره و مونده بودم چیکار کنم تصمیم گرفتم چن تا قرص حد اقل یک ورق با خودم ببرم که با این یه ورق با کم کردن دوز از شرر این اژدها نجات پیدا کنم چون میدونستم اگه یهویی مصرف رو قطع کنم قطعا یه بلایی سرم میاد کما اینکه دیده بودم که با قطع یهویی چه اتفاقی میافته . تاروز آخر پروازم و خروجم از کشور مصرف داشتم یه قرص 40خوردم در حدی دوزش بالا بود چشمام قرمز شده بود که مامورای فرودگاه بهم شک کردن که قرص خوردی و کل وسایلام و حتی کفش و جورابم رو در آوردن . حالا خانوادم مونده بودن چرا منو نگه داشتن و تفتیش میکنن 12 تا قرص همرام بود . دوبار وسایلامو از دستگاه ایکس ری رد کردن و چیزی پیدا نکردن همونجا در حال تفتیش خدا رو قسم دادم که آبروم رو بخره جلوی خانوادم منم هرگز بعد از این بار مصرف نکنم ترک کنم و لغزش نکنم . خوشبختانه از همه گیت ها گذشتم و ایمان داشتم اتفاقی نمیافته . الان حدود 47 روزه تو کشور مقصدم چهار روز پیش آخرین قطعه یعنی یک ششم قرص آخر رو خوردم ./
  احساس خیلی خوبی دارم در عین حال یزره بی حالم و بی قرارم کم خوابی دارم اسهال دارم سبکی سر دارم ضعف حافظه دارم و از همه بد تر اینه بخای کنار خانواده ترک کنی تحمل میکنم چون میدونم شدنیه و به روزای پاک نزدیکم چون این 12 تا قرص مصرف 10 روز من بود الان 47 روز از امدنم میگذره

  آرزو میکنم تمام مردمان مخصوصا جوانانمون هرگز سمت مخدر نرن و هرکسی هم در دام این هیولا هست هرچه سریع تر با کمک خدا و کاهنات و ایمان خودش
  رهایی پیدا کند آمین

 21. Mani گفت:

  سلام روز بخیر به همه
  من روزی ۲تا قرص ۲۰ میخوردم گاهی هم ۳تا
  بعد چندسال بود میخوردم
  من مجردم و تنها زندگی میکنم واسه همین واسه کارام راحتم
  تصمیم گرفتم بزارم کنار الان روز ۱۲ هستم ولی هنوز یدفعه درد میاد سراغم و جونمو میگیره مخصوصا شبها
  دل و رودهام مشکل دارن یلحظه بدنم یخه یلحظه گرم یکسر دوش میگیرم روزی ۲ بار ژلفن یا استامینوفن با سفالکسین هم میخورم ولی انگار ن انگار
  باید چکار کنم دیگه بدنم داره کم میاره ۱۲ روزه دارم درد تحمل میکنم

 22. اسپایدرمن گفت:

  جونم براتون بگه ?
  منم روز دهم ترک متادونم، مصرفم زیاد نبود روزی یه بیست میخوردم به دلیل افسردگی مدت 5 سال، یه بسته ده تایی تو جیبم قرص داشتم گذاشتمشون وقتی میرم توی ترک حالم خراب شد یه کوچولو بخورم،
  اما خب اینجوری مخمو گول زدم?یهو زدم زیرش ،امروزم روز دهم ساعت هفت صبح هستش از دیشب خواب نرفتم، اومدم کامنتاتونو خوندم روحیه گرفتم همشونو ریختم دور?به خدا سخت نیست، دو روز اول هیچی حالیتون نمیشه از روز سوم نگم براتون که لنگاتون سیخ میشه?شوخی میکنم یکم سندروم پای بی قرار پیدا میکنید، بعد کسل میشید، اونم وقتی تو اوج شب خوابتون گرفته و این باعث میشه خواب نرید، خلاصه این لحظه فکر نعشگیتون بیوفتید که همش خواب بودین یه بارم دنیا رو اینجوری کم خواب تجربه کنید، یکم شاید افسرده شید که این گذرا هست بعد یه مدت بدنتون انقدر آروم میشه که نگو، اونایی افسردگی دارن همزمان با ترک مصرف قرص فلوکستین بیست رو شروع کنید نه اینکه توقع داشته باشین همون لحظه قرص میخورید خوب شید این قرص حداقل به دو سه ماه زمان نیاز داره، تا شیش ماه ادامه بدین، بعد خودسرانه به هیچ وجه قطع نکنید، پیش یه روانپزشک برید با مشورت اون قطع کنید، تو دوره ترک فیلم ببینید چون وقتی فیلم میبینید هیچ درد و کسلی و افسردگی رو متوجه نمیشید، روز به روز حالتون بهتر میشه، واقعا متادون یه غول هست کم مصرف کنی یا زیاد هیچ فرقی نداره سم زداییش خیلی آروم پیش میره، سعی کنید تو این دوران اصلا الکل مصرف نکنید، یه مدت بگذره متنفر میشید اگه خواستید خدایی نکرده دچار لغزش شید یاد این بیوفتید که ترکش خیلی سخته، واقعا هر روزی که از ترکتون گذشته مساوی با یکسال پاکی از نظر من، چون وقتی متادون میخوری از زمان هیچی متوجه نمیشی، اخلاقت گند میشه، افسردگی شدید میگیری، زندگی زهر مار آدم میشه خودتون بهتر میدونید چی میگم دیگه،برادر و خواهر من از سر افسردگی یا هر چی این داروی متادون رو مصرف نکن،بدن خودش نعشه جات طبیعی صد برابر قوی تر از این هرچی بخواین ترشح میکنه تو خون، فقط تکنیک داره، تکنیکشم اینه ورزش کنید،انرژی مثبت بدین، شاد باشید، اینا سطح سرتونین خون رو بالا میبره، باعث سرخوشی طبیعی میشه، به امید روزی بیاد هیچ کس وابسته به هیچ مخدری نباشه، حضرت علي (ع) نگهدارتون

 23. دانیال گفت:

  سلام من دانیال هستم
  تقريبا ده دوازده سال پیش با متادون آشنا شدم اوایل خیلی حال میداد هفته ای ۵سسی از دوستم که برای ترک تریاک گرفته‌ بود میگرفتم میخوردم
  بعد یهو اومدم دیدم که روزی ۵سیسی شربت شده مصرفم بعد چندسال رسوندم به روزی ۱۵سیسی
  تا اینکه با هزار زحمت و خماری درگیر ب دو شدم اونم ۲سال مصرفم بود که حال نداد دوباره‌ گفتم متادون ولی سراغ شربت دیگه نرفتم چون حمل شربت خیلی سخت بود خصوصا که دیگه متأهل شده بودم تا اینکه قرص متادون ۲۰ خوردم اونم روزی ۳تا ۲۰میخوردم که یواش یواش بزور شیشه و حشیش آوردم به روزی یه قرص ۲۰ میخوردم که الان تقريبا ۶روزه با کمک چند داروی کمکی اعم از کلونیدین و گاباپندین پاکم يعني باورم نمیشد که منم بتونم بعداز ۱۲سال چندروز متادون یا ب۲ مصرف نکنم
  درد و خماریم قابل تحمله ولی انگیزه ام خیلی بالاست چون تو این چند روز فقط دارم به پیشرفت فکر میکنم
  انشالله که منم بتونم این چند روز باقی را تحمل کنم

 24. حسن گفت:

  سلام عزیزان
  من بعد دو هفته از ترک متادون کف پاهام شروع کرده به گز گز کردن الان یک هفته هست که اینجوریه
  آیا این از عوارض ترک متادونه؟
  کسی اینجوری بوده؟
  لطف میکنید جواب بدید من یه کم نگرانم.

 25. سرور گفت:

  باسلام الان ۹روز هست که این مواد وحشتناک و ترک کردم من فقط ۴ ماه به متادون اعتیاد پیداکردم روز اول یه متادون ۲۰ رو نصف میکردم ومیخوردم به مرور زمان شد روزی یکی زیاد اطلاع نداشتم به چه چیزی اعتیاد پیدا کردم دیگه اواخر مصرفم دیگه روانی شده بودم از کار و زندگی افتاده بودم الان که تو روز نهم ترکم و هرچی ترک رو به جلوتر میره علائم ترک سخت تر و میشه پادرد کمردرد آبریزش بینی بی حالی بی حوصلگی عصبانیت فقط و فقط ترک این مواد مخدر وحشی دست خود آدمه دیگه انقدر درمورد این مواد وحشتناک توضیح دادن که جای توضیحی نمونده فقط ازهمتون خواهش میکنم اگر بدترین حال دنیا رو همه تجربه کنید بهتراز اینه که بری سمت این مخدر

 26. Binam گفت:

  با سلام خدمت سایت خوب اکسون
  آیا کسی که همزمان متادون و هروئین و شیشه با دوز بالا مصرف میکنه،قادر به ترک هستش و آیا شما همچین بیمارهایی رو قبول و بستری میکنید.
  ممنون میشم اگه جواب بدید
  با تشکر فراوان از سایت عالی و پر محتواتون

 27. برکه زیبا گفت:

  اونایی که هر مخدر دیگری مصرف می کنند هرگز برای ترک سمت قرص نیان که تازه می فهمن مخدر چیه و ترک این یکی قلق داره و آثارش هم از اونا بدتر
  ب 2 و متادون مثل همن ،

  نکته ای که هست کسایی که اینا رو استفاده کردن اگه از اول میشناختنش هرگز استفاده نمی کردند فکر می کنن قرصه الکیه نمی دونن بدترین مخدر ساخته شده دنیاست..
  حداقل اینی که توی ایرانه بسیار مضر و سمی و از طرفی وابستگی فیزیکی وحشتناکی داره و حتما و حتما و حتما با برنامه ترکش کنید یهو مثلا 5 سی سی رو 0 نکنید تا عوارضش همراهتون نباشه یا کمتر شه و حتما به مراکز ترک یا متخصص مغز و اعصاب مراجهه کنید.
  برای ترک هر مخدر دیگری حتی کمپ هم بهتون از اینا داد بدونید فقط 3 روز اجازه استفاده دارید و نذارید این سم جایگزین بشه
  ورزش کنید ،
  نگید مصرفم کمه پس اشکالی نداره من خودم رسوندم به یک چهارم قرص 20 میلی گرم یعنی معادل 5 میلی گرم یا همون 1 سی سی و حتی همین رو هم نمی تونم به سادگی بذارم کنار و هدف خودم کم کردنش هست تا 0.2 سی سی یا 1 میلی گرم و بعد اگ بیقراری داشتم زیر نظر متخصص مغز و اعصاب و هر دکتری که اینکارست ترک کنم

  اولویت اول ترکتون مراکز ترک اعتیاد باشه اگر وقت ، انگیزه و شرایطشو دارید حتما با برنامه جلو بریدو بیفتید توی جاده پاکی برای همیشه ، می نویسم و امضا می کنم هیچ چیزی به اندازه پاکی خوبی ها رو سمتتون نمیاره شما پاک که باشید خدا رو دارید فرصت و شانس بهتون رو میاره
  در پاکی می تونید به خیلی چیزا برسید تنها محدودیت انسان ها ذهشونه با وجود ده ها محدودیت فیزیکی اما چیزی دست نیافتنی نیست اینو بدونید..
  اما در هر مخدری و قرص و وابستگی ای که باشید اصلا طبیعت اجازه نمی ده به 10 درصد اون چیزا هم برسید..

 28. کامران گفت:

  سلام دوستان من نزدیک ۱۵ ساله که مصرف تریاک و شیره تریاک دارم حتی قبل لز ازدواج هم مصرف میکردم الان نزدیک ۳ ماهه که متادون ۴۰ میلی مصرف میکردم البته روزی نصف قرص و بعضی وقتا ۲ تا نصفه میخوردم و چند وقتی هستش که ربع قرص در روز میخوردم البته ناگفته نمونه که بوسیله همین متادون چند بار به مدت چندین ماه تریاک یا شیره تریاک را براحتی ترک کردم ، الان روز چهارم هستش که مصرف قرص رو قطع کردم توی این ۴ روز شاید ۳ ساعت نخوابیدم ، روز آخر نصف ربع قرص رو خوردم و ۴ روزه که نخوردم درد به اون صورت ندارم ولی بیقراری شدید و توی خواب لامصب انگار تو هر پام یه دونه مار هستش که توی رگها و استخون پا میگرده و تاب میخوره و میلوله بیچارم کرده و این حالت رو توی دست راستم هم دارم . واقعاً متنفر شدم از هر چی قرصه چون دفعات قبل تریاک و شیره تریاک رو براحتی ترک میکردم ولی ترک خود قرص متادون خیلی سخته واقعاً .
  توکلم به خداست و اینکه تو این چند سال اخلاقم خیلی بد بود و با خانمم و پسرم رفتار خوبی نداشتم و همش عصبی بودم دیگه خسته شدم واقعاً میخوام اگه خدا کمکم کنه برای همیشه بیخیالش بشم .
  به امید بهبودی برای همه دوستان عزیز

 29. عادل گفت:

  سلام وقت بخیر بنده 9سال متادون مصرف میکنم دیگه خسته شدم تلاش های ناموفقی داشتم برای ترک ولی ایندفعه میخوام شایدباکمک شما ترک کنم مصرف روزانه من 10سی سی بصورت مرتب وسر ساعت میخورم ایا بهنرین نوع ترک برای بنده چی می باشد چون من از شهرستان باید بیام باتشکر

 30. رضا گفت:

  با سلام،،،اول از همه بگم که خدا هر کی که گرفتار این قرص لعنتی نجاتش بده ،،،،ترکش خیلی سخته ولی من الان ۶۰ روزه پاکم خیلی درد کشیدم افسردگی گرفتم وای الان بهترم ،،سعی کنید از روانپزشک مشورت بگیرید

 31. فری گفت:

  سلام من از سال ۸۹ ترامادول میخوروم الان دوساله متادون میخورم روزی ۴۰ ال ۵۰ سی سی الان ۴ روز یدفعه گذاشتم کنار حال عمومیم خوبهوفقط بدن درد اونم در حدی ک میتونم کنترل کنم خودم دارم بنطرتون تمومه یا هنوز مونده تا پاک بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.