کلونازپام چیست؟

کلونازپام که دارویی ضداضطراب و ضدتشنج می باشد به منظور پیشگیری از بروز تشنج برای بیماران تجویز می شود. کلونازپام از خانواده بنزودیازپین ها می باشد و به همین دلیل خاصیت آرامبخشی دارد و عملکردی همچون هروئین بر مصرف کننده دارد. کلونازپام با تحریک سیستم عصبی مرکزی است و از طریق اثر گذاشتن بر گاما ـ آمینوبوتیریک اسید (GABA)، که یکی از انتقال دهنده‌های عصبی موجود در مغز است، باعث بروزحالت نشئگی توام با آرامش در مصرف کننده می شود.

حتما مطالعه کنید: هروئین چیست؟

همانطور که در ابتدا گفتیم، کلونازپام مصرف پزشکی دارد و بهتر است بدانید که از آن برای درمان حملات پانیک نیز استفاده می شود و مصرف آن تنها تحت نظر پزشک در دوز مشخص مجاز است و استفاده غیر از آن عوارض متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد.

کلینیک ترک اعتیاد

کلونازپام چیست؟

موارد مصرف کلونازپام چیست؟

همانطور که گفتیم کلونازپام از خانواده بنزودیازپین ها می باشد و با اختلال برروی عملکرد گیرنده ها و انتقال دهنده های مغز باعث ایجاد حالت نشئگی در مصرف کننده می شود و به همین منظور مصرف کنندگان حالت سرخوشی را تجربه میکنند.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف کلونازپام تنها تحت نظر پزشک برای مصرف کننده عوارضی ندارد و مصرف خارج از دستور پزشک آن عوارض جبران ناپذیری بر مصرف کننده خواهد داشت که در ادامه به معرفی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت.

عوارض مصرف کلونازپام چیست؟

 • خواب آلودگی
 • مشکلات جنسی
 • تاری دید و دوبینی
 • تکرر و سوزش ادرار
 • دردعضلانی و مفصلی
 • افزایش ترشح آب دهان
 • دشواری در بلع و تنفس
 • فراموشی و اختلال حواس
 • حساسیت پوستی و کهیر
 • اختلال در هماهنگی اعضای بدن
 • ورم تارهای صوتی و گرفتگی صدا

از آنجایی که کلونازپام برای غلبه بر اختلالات اضطراب تجویز می‌شود، خواب‌آلودگی یکی از عوارض عادی مصرف این داروی خواب آور و آرامبخش است. پزشکان به بیمارانی که کلونازپام مصرف می‌کنند، توصیه می‌کنند که رانندگی نکنند یا با ماشین‌آلات کار نکنند و در صورت مواجهه با عوارض زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

عوارض کلونازپام

عوارض مصرف کلونازپام

مصرف کلونازپام در زمان بارداری و شیردهی

مصرف این دارو در زمان بارداری سبب وابستگی جنین به مصرف دارو شده و این وابستگی منجر به بروز عوارض مصرف و اعتیاد در جنین می شود. نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف این دارو در هفته های آخر بارداری سبب اختلال در دمای بدن، مشکلات تنفسی، اختلال در غذا خوردن، گیجی و ضعف ماهیچه ها در نوزاد می شود. به همین جهت بهتر است در زمان بارداری از کلونازپام استفاده نکرده یا در صورت ضرورت تحت نظر پزشک اقدام به مصرف این دارو نمایید.

مرکز ترک اعتیاد

مصرف کلونازپام در زمان بارداری

مصرف در دوران شیردهی

کلونازپام بنابر خواصی که دارد در شیر مادر ترشح می شود و به این طریق به نوزاد منتقل می شود و باعث اعتیاد نوزاد به دارو می شود و استفاده از کلونازپام در زمان شیردهی عوارضی همچون کاهش وزن، گیجی و اختلال در غذا خوردن را برای نوزاد به همراه دارد.

موارد احتیاط و منع مصرف کلونازپام:

 • در طول مصرف این دارو، برای بررسی پیشرفت درمان حتما به طور منظم به پزشک مراجعه کنید.
 • در صورتی که این دارو به مدت طولانی و با مقدار زیاد مصرف شود ممکن است اعتیاد و وابستگی به دارو ایجاد شود که این علائم شامل میل زیاد به مصرف دارو و افزایش دوز دارو می باشد.
 • در صورت وابستگی جسمی یا روانی به این دارو و به منظور ترک آن حتما به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایید و خودسرانه اقدام به قطع مصرف آن نکنید.
 • ترک کلونازپام باید تحت نظر متخصصین و مشاورین انجام بگیرد زیرا قطع ناگهانی و خودسرانه این دارو سبب بروز حملات شدید، تشنج و صرع مداوم می گردد.

مقدار استاندارد مصرف کلونازپام چقدر است؟

برای کنترل تشنج در بزرگ‌سالان، مقدار اولیه، روزانه ۱٫۵ میلی‌گرم در ۳ نوبت جداگانه است. این مقدار، هر سه روز یک‌بار، ۰٫۵ تا ۱ میلی‌گرم افزایش می‌یابد، تا زمانی که تشنج کنترل شده، یا عوارض جانبی اجازه افزایش بیشتر را ندهند. توجه داشته باشید که حداکثر مقدار مصرف، روزی ۲۰ میلی‌گرم است. مقدار اولیه برای اختلال هراس، دوبار در روز، و هر بار ۰٫۲۵ میلی‌گرم است. پس از سه روز، این مقدار می‌تواند به ۱ میلی‌گرم افزایش پیدا کند.

خطرات و عوارض ترک ناگهانی کلونازپام

ترک کلونازپام باید حتما در مرکز ترک اعتیاد تحت نظر روانشناسان و روانپزشکان انجام بگیرد چرا که ترک غیراصولی آن باعث بروز علائم آزاردهنده و مخربی برروی فرد میشود که موارد زیر تنها موارد انگشت شماری از عوارض ترک غیراصولی این دارو می باشد:

 • تشنج
 • اضطراب
 • تحریک پذیری
 • بی خوابی
 • رعشه و تشنج
 • حملات پنیک
 • لرزش و گرفتگی عضلات معده و شکم
قطع مصرف کلونازپام

عوارض قطع مصرف کلونازپام

قطع ناگهانی مصرف کلونازپام با توجه به علائم شدیدی که به همراه دارد، بسیار خطرناک است. به همین منظور است که توصیه میکنیم تا برای ترک کلونازپام به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه نمایید تا تمامی مراحل درمان و ترک اعتیاد تحت نظر مشاورین روانشناسی و روانپزشکی و مراقبت شبانه روزی پرستاران انجام بگیرد و خطری بیماران را تهدید نکند.

حتما مطالعه کنید: ترک کلونازپام

کلینیک ترک اعتیاد آکسون:

مصرف خارج از دستور پزشک کلونازپام باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده می شود به همین دلیل توصیه میکنیم تا برای ترک کلونازپام به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایید تا درمان اعتیاد تحت نظر روانشناسان و روانپزشکان مجرب انجام بگیرد.

ترک کلونازپام در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظر روانپزشکان و روانشناسان با تجربه تحت مراقبت شبانه روزی پرستاران انجام گرفته و درمان اعتیاد مطابق با آخرین متدها و استانداردهای جهانی انجام میگیرد تا بیماران اعتیاد در سریع ترین زمان ممکن بهبود پیدا کرده و مجددا سلامت خود را بدست آورند. مرکز ترک اعتیاد آکسون با مجوز رسمی از وزارت بهداشت برای بستری و درمان بیماران اعتیاد ، از بهترین و مجهزترین مراکز درمان اعتیاد در کشور می‌باشد.

پروسه درمان در مرکز ترک اعتیاد آکسون پس از سم زدایی و درمان فیزیکی با خدمات روانکاوی و روان شناختی اعتیاد ادامه پیدا می کند. این خدمات به صورت جلسات خصوصی ، خانوادگی و یا گروه درمانی به بیماران ارائه می گردد. تا از لغزش بیماران پس از ترخیص جلوگیری شده و میل آنها به مصرف این داروی محرک کامل از بین برود.

آیکون مشاوره درمان اعتیاد

ترک کلونازپام

جهت دریافت اطلاعات در خصوص ترک کلونازپام و مشاوره درمان اعتیاد می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.
تماس با ما

89 Comments

 1. Hamzeh گفت:

  سلام من 43سال دارم،نزدیک به ده ساله که متادون،استفاده میکنم،الان،چندمدتیه یه داروگیاهی ازطریق اینترنت گرفتم،دارم،استفاده میکنم ولی،همچنان، دارم،زجرش می‌کشم،ازلحاظ روحی روانی،داغونم،لطف راهنمایی،بکنید،ممنونم

  • محسن گفت:

   ..از خدا میخام کمکت کنه.
   متادون تدریجی کم اش کن .
   انقدر مصرف اتو کم کن تدریجی ک برسه زیر یک سی سی..
   اونوقت خماریش انقدر کم میشه که میتونی ترک اش کنی..
   لعنت ب متادون
   یه دفه قطع کردنش خماریش خیلی سخته.
   …یا اینکه حتما پیش یه پزشک برو شرایطتتو بگو

  • محسن گفت:

   دوماه گدشته از پیام ات اول باید میپرسیدم تونستی پاک بشی؟؟؟؟

  • جلیلی گفت:

   سلام دارو گیاهی که مصرف میکنید شما از اینترنت این دارو گیاهی یا همش تقلبی هست و عوارض دارهلطفا به یک روانپزشک جهت درمان مراجعه نمایید با تشکر

  • محمد گفت:

   فقط بت داداش ی ویز بگم اول از خدا بخواه دوم دردات و زجرات و ب صورت عشق بگیر و با عشق بزار کنار ک همین انگیزه بشه ک دردت بشه واست عشق و اون لعنتی و بزار رو حساب رفیقت ن قرص ،رفیقت حساب کن ک هم چشم داره ب ناموست هم ب جیبت و هم به زندگیت و هم داره عابروتو پیش همه میبره پس ی خط قرمز دور این رفیق نامردت بکش و ازش تنفر پیدا کن ک دیگه هیچ وقت نری سمتت و ایشالله ک ب پاکی عقل و جسم برسی متوجه حرفم میشی بد اونجا ببین اجازه میدی یکی ب ناموست چپ نگاه کنه یا ب جیبت نظر داشته باشه یا بخواد عابروتو ببره و اگه کمک بیشتر خواسی در خدمتتم

  • کبیر گفت:

   سلام دوست عزیز من موقعی که ۱۶سال سن داشتم به متادون وشیره روی آوردم وبه مدت ۵سال معتاد بودم که باخودم کنار اومدم که ترکشون کنم و این کارو به یکباره انجام دادم همه زجریات روحیش نهایتا دوماهه ولی اگه واقع صبر کنید هروز آب به اندازه ۲۰لیتر بخورید پیاده روری کنید بعدش چایی سیاه بخورین خودتونو با یکی سرگرم کنید سعی کنید این موقع از تنهایی فرار کنید یا با یک دوست ورفیق باهاش درمورد این موضوع توضیح بدین ک شرایطم اینطوریه بهم امیدواری بدین خودتونو سرگرم کنید؛ومهمترین چیز در شب اگ احساس خابولدگی کردی برین یه بخابین ولی هر موقع بیدار شدین که دیگ بعدازهیچ خاب نمیگیرد
   دیگ روی تخت یا لحاف دراز نکش بلند شین یه فنجون قهوه بزن بعدش برو پارک قدم بزن ببین چه حالی بهت میده👌👍

   • سمی گفت:

    چقدر قشنگ حرف زدی.. لذت بردم. مرحبا ب این تفکر. برای هم دعا کینم. من برادر عزیز جوون و مثل گل خودم از همین متادون مصرف قرص بخاطر مسائل عشقی پر پر شد …………ی شب خابید و دیگه بیدار نشد. اونم 10 سال بود آروم آروم بخاطر خیانت عشقش ب متادون و قرص پناه برد ……… آی افسوس و افسوس ک ی پیر همیشه قهرمان ورزشکار خوش اندام زیبا سرحال و پرانرژی دل خودشو ببازه…………… و از ترس دلشوره و دلتنگی و تنهایی و بازهم ب اعتقاد وفادار موندن خوشد، اما پناه ببره به خاب و بیخیالی اونم از روش متادون و قرص و ………… خابی ک ی شب دیگه برای همیشه خابید………………………
    دعا کنیم برای دل و مغز و روح تموم آدمها ……. عشق ب همه شماها

  • سیدفرشادحسینی گفت:

   سلام برار
   پدرمن یک جانباز شیمیایی و اعصاب و روان هست و مثل شما نزدیک به ده سال متادون با دوز بالا مصرف کرد و الان بخاطر کبدو کیسه سفرا مجبور به ترک شد،من خودم کارمند خط تولید هلدینگ داکفا هستم و پیشمون دکترای باتجربه ی هستندو برای کمک به ترک پدرم ازشون راهنمایی خواستم:یک اینکه ناگهانی نباید متادون ترک کنی و کم کم دوز مصرف وبیاری پایین.دوم اینکه بعد این همه سال مصرف باید انتظار اینو داشته باشی ک سه تا شش ماه عوارض ترک داره چندماه اول روحی روانی و جسمی و چندماه روحی روانی ک بهترین کارصحبت با روانپزشک متخصص است خیلی کمک می‌کنه و اینکه به خودت باورداشته باشی ک ترک کردی و روزبه روز بهتر میشی و امیدبده به خودت ک تموم میشه این داستان کلا و به روزهای خوب بعدش فکر کن.سوم اینکه وقتی از درد و زجر جسمانی ترک متادون بعد دوسه ماه راحت شدی و ازلحاظ جسمی آماده شدی حتما ورزش مخصوصا تو طبیعت حتی فقط پیاده‌روی و تغذیه سرشار از میوه جات خیلی می‌تونه بهت کمک کنه که زودتر به اون فرم ایده آل گذشته است برگردی از اینها مهمتر ورزش باعث میشه افکار پوسیده و مشکلات روحی روانی کلا از تو حافظه ت پاک بشه.
   الان همه تقریبا انقد اطلاعات دارند ولی مهم دست بکارشدنه انجام دادنه .من از خداوندمتعال میخام همه رو از اعتیاد به موادمخدر دور نگه داره و کسانی ک در دام اعتیادند ونجات بده.

 2. اعظم ميرهاشمى گفت:

  سلام پدر من حدود نود سالشه حدود يكماه است كه جسته گريخاه كلونازپام ميخورد ولى الان حدود يكهفته است كه هر شب يك چهارم كلونازپام ميخوره ميتونم البته بدون تجويز دكتر فقط چون شب خوابش نميبره ميخورن نيتونم قطعش كنم

  • پارسا گفت:

   با عرض سلام دارو را هر هفته یک روز کم کنید اول بشه 6رچز در هفته بعد 5 روز در هفته همینطور ادامه بدید تا بشه یک روز در هفته بعد قطعش کنید

  • Dr.Alireza Parsa گفت:

   وقت بخیر در سن پدر شما نیاز به ترک نیست فقط دوز رو بالا نبره و استوخودوس دم کنید و هرشب بدین بخوره اصلا نگران نباشید

  • alimoharami گفت:

   بنده هم با نظر دکتر موافقم
   در سن پدر شما نیاز به نار گذاشتن نیست اما باز با پزشک مشورت کنید خصوصا روانپزشک یا متخصص اعصاب چون این قرصها رو باید دکترهای اعصاب و روان تجویز کنند که کتاسفانه هم پزشک عمومی تجویز میکنه هم بعضی داروخانه ها بصورت ازاد میفروشند

   که واقعا برای شخصی که اصلا نیاز به اینگونه قرصها ندارند مشکل ساز میشه

 3. ss گفت:

  سلام و وقت بخیر. مادر من 45 سال داشته و حدود 6 ماه هست که یک چهارم کلونازپام رو هر شب بخاطر بی خوابی بدون تجویز پزشک و نسخه، مصرف میکنه. چطور میتونیم اون رو قطع کنیم بدون اینکه عوارضی خودشو نشون بده؟

 4. Fatme گفت:

  سلام چن عدد کلوناز پام میتوگه خطر مرگ رو داشته باشه یا خطر ناک باشه؟

  • نازنین گفت:

   فک نکنم منکه خوردم چیزیم نشد فقط نزدیک دوازده ساعت خوابیدم حالت تهوع و سرگیجه بدی داشتم

  • ایرانیم گفت:

   منکه هروعده ۴تا۶تا بادوز ۲میخورم در واقع روزی دومرتبه یعنی روزی حداقل ۱۰تا میخورم مشکلی پیش نیومده فقط خیلی قدرت بیانم زیاد شده😅😅😅

   • خدا بهت رحم کنه،اول اینکه خود مغز داروی شبیح کلونزپام تولید میکنه واسه ارامش،الان شما سر خود اومدی دادو مصرف میکنی،و مغزت دیگه تولید نمیکنه،بعد مدتی که میخوای ترک کنی میبینی با مشگلات شدیدی روبروی میشی،اول تشنج،و دوم حتی مرگ،نخورید تروخدا.نمیدونید چه بلای دارید سرخودتون میارید.این دارو واسه کسای هستش که دیگه هیچ داروی بهشون جواب نمیده،و دکتر کلونرپام تجویز میکنه،کلونزپام در اصل واسه حملات عصبی هستش،حملات هراس و غیره و کسانی که قصد خودکشی100درصدی دارن.،خیلی خیلی خیلی عوارض داره.تازه زمان ترک کردنش میفهمی چه بلای سرت اومده ..برو نزد پزشک تا اروم اروم بدون اینکه آسیبی بهت برسه ترکش کنی

    • محمت گفت:

     واقعا فقط من میفهمم چون مصرف میکردم الان دکتر قطعش کرده حالم خیلیی بده ۵۰ روزه
     سر درد سرگیجه شدید و حالت تهوع

   • بهنام گفت:

    سلام.عزیز نمی دونم چه مدتی از این قرص استفاده میکنی و چند سال دارید ولی چیزی که مطمئنا” در آینده براتون مشکلات بسیار جدیه جسمی و روحی درست میکنه مصرف این دوز قرصه،لطفا” در اولین فرصت برای نجات خودتون با پزشک متخصص مشورت کنید و این خطر رو که الان متوجه اش نیستید رو از خودتون دور کنید. به امید سلامتی شما

   • alimoharami گفت:

    دوست عزیز
    برای فهمیدن عوارض سعی کن بمدت یک هفته این قرص را نخوری
    سپس متوجه درد و دل پیچه و حتی تا فلج شدن مغز و سیستم عصبی میشوی که حالت رعشه شدیدی بوجود میاورد
    بعد از گذشت 2 ماه شما هنوز احساس میکنی درد و تعرق و سوزش در کف و دست و پا میشوید

    از الان شروع به کم کردن ان بکنید
    و بصورت بین هفتگی تا 21 روزه مقدار کمی را از مصرف تان کم کنید

   • معین گفت:

    راضیم ازت داشی مث خودمی😂

  • احسان گفت:

   بله برای کسانی ک بدنشون پاک باشه و هیچگونه مصرفی از قرص و مواد مخدر نداشته باشن حتی مصرف دو عدد موجب کما و در نهایت مرگ میشه

  • پارسا گفت:

   با عرض سلام دارو را هر هفته یک روز کم کنید اول بشه 6رچز در هفته بعد 5 روز در هفته همینطور ادامه بدید تا بشه یک روز در هفته بعد قطعش کنید

  • Dr.Alireza Parsa گفت:

   80 میلی به بالا….البته بستگی حتمی به وزن و سن وسال داره

  • عل گفت:

   من تا ۲۰ عدد گلوناز پام ۲ و ده عدد لورازپام ده و ۲۰ عدد الپروزالام و دو عدد متادون ۴۰ رو هم همزان خودم چیزیم نشد ولی تا سه چهار روز بعد کار هام یادم نمیودم

 5. مهسا گفت:

  سلام من حدود یک سال ونیم پیش بخاطر مشکلات روحی میخواستم از هر طریقی شده خودمو بکشم دکتر ب مادر قرص کلوناز پام داده بود منم دوازده تا خوردم ازون موقع ب بعد تمام عوارضی ک بالا نوشته شده رو دارم خواب آلودگی همیشه گی کهیر فراموشی و حواس پرتی و همه اینایی ک بالا نوشته شده باید چیکار کنم

 6. محمد گفت:

  من خودم یه نصوه قرص و انداختم گفتم بیام بزنم گوگل ببینم بینم عوارضش چیه که وقتی عوارضشو دیدم پشمام ریخت ولی وابستگی ذهنی هم داره لامصب

 7. ابوالفضل گفت:

  سلام من 18 سال دارم به دلایلی افسردگی دارم و دکتر واسم تجویز کرده به مصرفم ادامه بدم؟

 8. مبینا گفت:

  من ۱۸ سالمه دکتر روان پزشک برام تجویز کرده دو روزه دارم میخورم خیلی حالم بد میشه باید چیکار کنم؟ عضلات شکمم خیلی بد درد می گیره حالت تهوع دارم و سر گیجه

 9. داود گفت:

  سلام من داود هستم روزی یک چهارم قرص کلوناز پام مصرف میکنم ولی نمیتونم ترک کنم لطفا راهنمایی فرمایید

  • Itanimulli گفت:

   عزیز داریم روزی دو تا میخورده یک دفعه ترک کرده بدون عوارض 😑😑😐

  • pari گفت:

   خدایی یک چهارم میخوری من کامل میخورم ارامشش بیشتره من یسری ادما دورمن ک فقط باعث میشن حال خوبم خراب شه و منم مجبور میشم برای اینکه خودم یکاری واسه خودم کنم الپرازولام میخوردم خیلی عالی بود یجوری ارومم میکرد ک بیخیال همه چی شده بودم تو فضا بودم ولی بعد یمدت ک ولش کردم داغونم کرد یعنی ب معنای کلمه افسرده شدمو بیخابو بی قرار دوساله گذشته تا خوب شدم.ولی باز همون روزا داره برمیگرده و حتی کسی رو ندارم ارومم کنه دارم ولی فقط بدترم میکنه حالمو خرابتر میکنه بجای درمون خودش درده والن دوروزه دارم کلونازپام میخورم امروز یدونه کامل خوردم اصلا توحال خودم نیستم ولی اینو بیشتراز حالت عادی دوس دارم ازهمه چی دورم میکنه عوارضشم ب جون میخرم مهم اینه یساعت ازین بدبختیام دور شمو فکر نکنم ..

   • مهران گفت:

    عزیزم این راه درستی نیست. منم شرایط تو رو دارم. هر کس و اتفاقی که تو این یکسال اخیر تو زندگیم وارد شده یا افتاده به شدت حال بهم زن بوده. انواع و اقسام قرص و مواد هم امتحان کردم. همین الانم هر از گاهی میزنم. ولی چیزی که من و نجات داد خودشناسی و مدیتیشن بود. الان با اینکه اوضاع شاید بدتر هم باشه ولی حالم بهتره. من اصلا آدم مذهبی یا خرافاتی نیستم واقعا جواب میده این‌. مطالعه کن

   • elham گفت:

    سلام پری خانم منم دقیقا مثل شما این حالاتو دارم پس علتش قطع مصرف الپرازولامه؟ من وند سال پیشم افسردگی داشتم بعد از چند سال خوب شدم ولی بخاطر مشکلات درد معده ب دکتر مراجعه کردم کلی دارو داده مثل کلینیدیوم ،نورتریپتین وغیره بعد از مدتی ولش کردم الان دوباره افسردگی و ترس تمام وجودمو گرفته همش وحشت از همه چی دارم ،،،دلهره و بی خوابی و غمگینم
    نمیدونم چکار کنم الانم دکترم کلونازپام و کلینیدیوم و دجیستیو و امپرازول تجویز کرده نمیدونم باید بخورم یا نه

   • Zahra گفت:

    سلام
    من مادرم ۳۰ سالشه و اینکه الان چند مدتی هست مصرف میکننه و اطلا حرف منو گوش نمیکنه معتاد اینا شده تا نخوره نمیتونه شبا بخوابه ترخدااااااا بگین چیکارررر کنم دارم دیونه میشمممم😭😭😭😭
    براش خوب نیستتتتت اومدم عوارضش خوندم اصلا نمیدونم چیکار کنم
    یه بار برداشتمت ریختم رف دوباره رف گرفت
    بگینننن ترخدا

 10. ساشا گفت:

  من مدت ۶ماه ۶ال ۹عدد کلونازپام استفاده میکنم
  چطوری قطع کنم

 11. Sahar گفت:

  با سلام خسته نباشید معذرت میخوام پدر شوهرم ۶۵ سال سن داره این دارو رو هرازگاهی اعصابش خرد شدنی مصرف میکنه که آروم بشه ولی عوارضی مثل گیجی و خواب آلودگی وهمچنین درد عضلانی داره آیا باید به مرکز ترک اعتیاد مراجعه کنه همیشه بدنش سست میشه.؟؟؟

 12. ملیحه گفت:

  هر موقع بی خواب میشم یک چهارم استفاده میکنم .طی یکسال شایدم بیشتر از یکسال یه بسته تموم کردم . الان عوارض داره یعنی

 13. درویشعلی گفت:

  سلام من الان۱۵ساله کلونازپام ۲ روزی۱عددمیخورم ولی باز،بهتراز قرصهای دیگه افسردگی هستش،
  اما خدا نکنه کسی افسردگی داشته باشه،خدا بدادش برسه واقعا سخت ترین مشکل هر فردی که دچارشه،حتی سخت تراز سکته مغزی وقلبی هستش،انسان اصلا نمیدونه چشه،واحساس خفگی داره،و واقعا امروزه جامعه ما بسوی میره که اکثر قریب به اتفاق دچار یک نوع افسردگی شدند،ایزدمنان یاورشان باشه،

  • Itanimulli گفت:

   شما از کلونازپام به عنوان داروی ضد افسردگی استفاده نمیکنی و این رو‌برای خودت بهانه میکنی
   اعتیادتون بخاطر تاثیر بنزودیازپین ها بر گیرنده های گابا یا همون گاما آمینو بوتیریک اسیده
   اگه کمبود گابا دارید که مشکلاتی مثل :
   احساس اضطراب و وحشت بدون دلیل
   احساس هراس
   احساس تنش درونی و تحریک پذیری
   از بین رفتن بی دلیل احساسات
   ذهن بیش از حد فعال مثلا وقتی میخواید بخوابید به خیلی چیزا فکر میکنید و همین باعث میشه نتونید بخوابید
   کاهش توجه
   نگرانی های جدید . . .
   رو داشتید میتونید به پزشک مراجعه کنید و اگه صلاح دونستن میتونید درمان دوره ای رو شروع کنید
   قرص کلونازپام برای درمان افسردگی استفاده نمیشه
   افسردگی ها معمولا بخاطر کمبود سروتونین و دوپامین هستش که این دو تا هیچ ربطی به کلونازپام ندارن
   برای کمبود سروتونین یا همون انتقال دهنده شادی میتونید با دستور پزشک و فقط با دستور پزشک از فلووکسامین استفاده کنید و در مورد کمبود دوپامین باید بگم فکر نکنم دارویی برای افزایش دوپامین در ایران وجود داشته باشه اما افرادی که پارکینسون دارن برای افزایش دوپامین فوری از لوبیای مخملی استفاده میکنن
   والسلام نامه تمام

  • pari گفت:

   دقیقا مشکل اینه ک ادم نمیدونه چشه مشکل چیه از چی ناراحت دلش چی میخاد یمدته دارم اینو تجربه میکنم خدا بدادم برسه چون اگه افسردگی بگیرم تنها کسی ک باعث شد ک منه پرارژی و شلوغکار پایه تفریح مهمونی خنده شادیکوه پیاده روی ب همچین ادمی تبدیلم کرد ک فقط مال خودش باشم منم عاشق بودم قید همه رو زدم وحالا تنهای تنهام ن خودش برام کاری میکنه روحیم عوض شه ن گذاشت با دوستای شادم خوش باشمو اصلا یادم نمیاد اخرین بار کی از ته دل خندیدم … من دارم افسرده میشم ولی بازم غرورم نمیزاره کم بیار.چون اگه طوریم شه تنها کسیه ک ترکم میکنه قبلا هم ازینکارا کرده حتی سرماخوردگی ساده رو ازت احوال نمیپرسه دیه بدترازینش هم دیدم ک کاری نکردو….. من فقط میخام بااین قرصا فراموشش کنم ک بتونم برم ازین شهر برم و همه رو فراموش کنم با همه ی سختیهاش

   • یا الله گفت:

    سلام
    با این کارا هیچی تغییر نمیکنه فراموشش کن
    زندگیتو دوباره بساز خدارم شکر کنم
    بگو خدارو دارم
    خدارو صداکن.

   • zendegi گفت:

    منم سال ها به خاطر یک سری مسائل از جمله مشکلات عاطفی افسردگی شدید داشتم ولی دارویی مصرف نکردم فکر میکردم منی که سال ها حالم بد بوده هیچوقت خوب نمیشم دنیا واسم تیره و تار بود امسال پیش روانکاو و روانشناس رفتم گفتن افسردگی شدید داری با اینکه هر چی میگفتن تو اینترنت و کتابا خونده بودم تا حدودی تاثیرگذار بود مهم ترین کاری که کردم این بود که با دوستام بیرون زیاد رفتم و آگاهیمو بیشتر کردم یاد گرفتم وابسته هیچ کس نباشم و خودمو دوست داشته باشم مستقل باشم و برای خودم منبع درآمدی پیدا کنم و اینترنتی کار کردم رفته رفته حالم بهتر شد اصلا باورم نمیشه تونستم از اون حال دربیام هنوزم نیاز به خوب شدن دارم و میخوام ورزشو شروع کنم و به فکر پیشرفت هستم و دنبال کار خوبم تا بهتر و بهتر و بهتر بشم و دیگه اسم افسرده رو روی خودم نذارم شما هم این کارا رو انجام بده میدونم خییییییییلی سخته ولی شدنیه منم فکر میکردم غیرممکنه و اصلا حال و حوصله شروع هیچ کاری نداشتم تنهایی جایی نمیرفتم الانم تا حدودی همونطورم ولی خودمو مجبور میکنم تا نتیجه بگیرم مطمئن باش تو هم نتیجه میگیری همین که اومدی اینجا داری مطالب مفید برای نجات خودت میخونی یک قدم جلوتری و نشون میده هنوز درونت چیزی هست به نام امید که داره برای زندگی و زندگی کردن میجنگه موفق باشی عزیزم از همین الان شروع کن چون بدترین چیز برای آدمای افسرده اینه که کارها رو به فردا و شنبه آینده موکول میکنن

  • Roya گفت:

   سلام من ام اس دارم دکترم برام اول کلونازپام 1 تجویز کرد شبی. یکی الان بهم 2 رو داده شبی یکی. ایا این دارو باعث ایجاد توهمات میشه. چون در کنار دردای بعد از امپولاز که میزنم حالم خیلی بد میشه و همش فکر میکنم توی ی دنیای دیگه هستم ممکنه بخاطر مصرف این دارو باشه؟

   • Arya گفت:

    سلام نه خیر اینجور هم نیست
    کلونازپام فقد اگه بالا ۷تا بخوری یجا شاید توهم بزنی
    بستگی به بدن فرد داره

 14. امیر گفت:

  سلام من تو خواب راه میرفتم سر صدا بدو بدو همه دکترا گفتن تشنج تگرتول لوبل دادان ولی دکتری تشخیص درست داد و با کلونازپام اوکی شدم کامل ، الان سه روزه دارم تموم شده اضطراب و بی خوابی توجونم افتاده

 15. ... گفت:

  سلام من خودم ١٨سالم و افسردگى حاد و اضطراب و حمله دارم برا همين داده و گفته اضطراب ١/٤
  شب اگه خوابم نبرد و سخت بود ١/٢ يا ١
  برا همين اصلا مصرف خودسر نداشته باشين چون مثل الپرازولام و بقيه عوارض داره براتون

 16. سوگند گفت:

  سلام شاید باور نکنید ولی من بخاطر افسردگی شروع به خوردن کلونازپام توسط پزشک کردم دیگه خودسرانه میگرفتم و حتی چندین بار به مقدار زیاد صد تا صد و پنجاه هم خوردم اون لحظه بدنم سرد یخ میشد و لرز میگرفتم ولی نمردم الان میخوام قطع کنم ولی از احساس ترس بیقراری اضطراب حتی ترس از دیوانگی بازم مجبور به ادامه میشم عاجز شدم ولی راهی نمیدونم تورو خدا ایا کسی هست مشاوره بده یا مصرف کننده بوده و قطع کرده باشه و اگر هست چطور الانم باردارم و از این مساله ترس وافر دارم الان که الپرازولامم شروع کردم نمیدونم با حاملگی ناخواسته جه کنم یعنی چاره ای جز سقط ندارم به نظرم تورو خدا یکی کمک کنه

  • ara گفت:

   سوگند خانم عزیز لطفا با دقت ب حرفام گوش بده من مصرف کننده همه نو ع قرص و مواد بودم و اخرشم شیشه میکشیدیم ب مدت پنج سال وقتی شیشه میزدم خابم نمیبرد مجبور بودم ی خشاب کلوناز دو میلی بخورم ی روز واقعا خسته شدم از همه ترس هام ک اگه ترک کنم چی میشه و این حرفا قشنگ ریلیکس کردم با خیال راحت تو خونه میوه و بهترین غذا حموم همه چی دم دستم بود روز اول ک گذشت بعد روز دوم و بعد روز سوم ی ذره درد داشتم اما خوش حال بودم ک دارم پاک میشم شکر خدا ی ساله پاک هستم بدون حتی ی دونه قرص زندگیمو میکنم کسی جرعت نداره چپ نگام کنه یا حرفی پشت سرم بزنه این بهم انگیزه میده حالمو خوب میکنه ک منم میتونم ادم حسابی باشم پشت سرم ح ف نزنن حالا من با اون همه قرص و تریاک و شیشع وگل وال اس دی بخدا مث اب خوردن ترک کردم اصن باور نمیشد دلیلش این بود دلمو سپردم دست خدا صاف و صادق بدون کلک کمکم کرد باور کن الان میگی میترسی ذهنت داره گولت میزنه جون مادرت قرص ها رو دور بنداز ریلیکس کن دوش بگیر کتاب بخون مهمونی برو بخدا جواب بده بعدش از خوش حالی با دمت گردو میشکونی اگه منو مثل داداشت قبول داری این ی دفعه ب حرفم گوش کن محکم باش حال خوب اینه سرت بالا باشه بتونی از تو کوچه راحت بیای و بیرون با قیافه و لباس خوب ی دنیا می ارزه اینا لذت هستن ن شیشه و قرص گوه ببخشید دیگه تصمیم با خودت بازم میکم ترسی نداره قول میدم بهت اجی 🌹

  • alimoharami گفت:

   سلام
   لطفا حتما با نظر پزشک شروع به کم کردن کنید
   در بروشور این قرصها نوشته شده حتما باید در صورت لزوم مصرف زنان باردار زیر نظر پزشک باشه

   و به هیچ عنوان نه بفکر سقط باش نه ترک ناخواسته
   چون این قرص در خون شما هست و به جنین نیز منتقل میشود حتی در دوران شیر دهی
   پس با ارامش و مشورت دکتر شروع به کم کردن ان بکنید

 17. Ha._.cH گفت:

  عزیزان من ۵ ساله دارم روزی ۸تا ترامادول ۲۲۵میخورم
  کلوناز که اینقدر عذاب وجدان نداره و اونقدر که فکر میکنید ترکش سخت نیست ولی ترامادول ترکش آدمو نابود می‌کنه از بس بدن درد و اختلال روانی ایجاد می‌کنه .
  ولی کلا توصیه نمیکنم طرفش برید چون چیزی ازتون میسازه که حتی نزدیک به شخصیت خودتم نیست ، یعنی اوایل مصرف میشی یه آدم کامل و بالغ و همه چیز بر وقف ،
  ولی از بجایی به بعد شمایید که بهش نیاز دارید تا از خود اصلیتون فرار کنید.
  (اینا هم فقط تجربه شخصیه)

 18. Tara گفت:

  سلام وقت بخیر من ۱۸ سالمه دچار کم خوابی شدم یعنی شبا اصلا خوابم نمیبره همیشه اعصابم خورده حس هیچی ندارم بدونه نسخه قرص کولوناز پام استفاده میکنم واسه اینکه خوابم بگیره فقط یک عدد
  ازش خوردم اگه باعث اعتیاد و بروز مشکلات دیگه ای میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 19. کیمیا گفت:

  نه بهتر بری مشاوره درمانی و زیر نظر اون داروی که مصرف میکنی دیگه مصرف نکنید

 20. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود سه ماا هه که شبی نصفی کلنونازپام ۱۰ مصرف میکنم برای بدخوابی و حالا میخام قطعش کنم چون احساس میکنم کزوز و سوت کشیدن گوش پیدا کردم چطو ی باید قطعش کنم.ممنون

 21. محمد گفت:

  سلام،
  یه سوال داشتم، موقع حمله پانیک، دقیقا همون موقع که رخ داده و داره اوج میگیره چه قرصی مصرف بشه بهتره،؟؟
  کلونازپام فقط خواب میاره و حمله اصلا متوقف نمیشه

 22. داریوش گفت:

  خدا به داد من برسه ! به دستور پزشک شبی 1MG دارم ! به هفته نرسیده سر ساعت خمار میشم که قرص بخورم ! حداقل هم 2 ماه باید بخورم ! وای به روز کنار کداشتنش

  • سمیرا گفت:

   سلام خوب نخور دکتر تو عوض کن یه وقتایی خود آدم بهتر تشخیص میده که چی براش بهتره.انشاءالله هیچ کس به این روزا دچار نشه.

 23. سمیرا گفت:

  سلام من نمیدونم این چه درمونیه که خودش بی درمونه.قرص می خوریم خوب بشیم یا بدتر دیوونمون کنه کاش این قرص ها با این عوارض خورده نشه و با جاش داروی مناسبی جایگزین بشه با مشورت پزشک.

  • عادل گفت:

   بهترین درمان مغز خود آدم هست اگه باهاش دوس باشین و بتونین باهاش ارتباط برقرار کنین در لحظه از هر قرصی بیشتر تاثیر داره و هر کاری بخواین براتون انجام میده که هیچ قرصی نمی تونه .حتی می تونین بدترین شرایط رو تحمل کنین حتی اگه به مراحل بالاتر برسه می تونه عمل بدون بیهوشی و بی حسی داشته باشه.

 24. احسان گفت:

  بنده با ۲۲ سال سن در شبانه روز ده عدد قرص یک میلی الپرازولام مصرف میکنم و حافظه کوتاه مدتم رو بسیار تضعیف کرده،نحوه تزکشون هم باید‌دوز‌مصرف روبیارین پایین دو تا نهایتش سه روز بیخواب میشین اما شدنی هست،و مطلب اخر اینکه قرص ادم رو تنها میکنه فرقی نداره از این خانواده باشه یا متادون و غیره
  با تشکر

 25. حمید گفت:

  سلام ۵ سال بود روزی ۵ تا در شربت متادون میخوردم میشه حدودا پنج تا قرص ۴۰ یکسال اخرم شیشه رم گذشتم‌تنگ اش کشیدم ۲۵ روز خونه موندم نکشیدم ولی متادون پدری ازم در اورد که‌ نگو بعد ۲۵ روز رفتم شیشه گرفتم کشیدم دو سه روز میکشم ولی هیچ حالی بهم نمیده فهمیدم که حال اصلی متادون میداده الانم انقدر درد بدی کشیدم که هیچ میلی به مصرف متادون ندارم چون متادون مصرف نمیکنم بخدا شیشه ام هیچ حالی نمیده جز خشکی دهان ولی حتما بعد ترک پیش روان پزشک یا روان کاو برید تا نفس اعتیاد ببرید وسلام

 26. rza گفت:

  دوستان من ۳ سال کلونازپام مصرف کردم و الان حدود دو ماه میشه ترک کردم
  شاید باورتون نشه بگم ترک کلونازپام چه بلایی سرم اورده لطفا از این دارو دوری کنید
  این دارو کثیف ترین و مخرب ترین داروی دنیاست
  من از وقتی ترک کردم به طرز فجیعی آلزایمر گرفتم
  جوری که یه وقتایی یادم میره کجا هستم
  یادم میره داشتم به چی فک میکردم
  حتی یه بار از خواب بیدار شدم دیدم یه نفری کنارم خوابیده نگاش کردم با خودم گفتم چهرش اشناست
  بعد که دقت کردم دیدم زنمه
  من حتی یادم رفته بود ازدواج کردم
  با وجود چنین مشکلاتی که دارم باز نمیخوام دوباره کلونازپام بخورم
  میجنگم یا دیونه میشم یا درست میشم
  تنها امیدی که دارم که حالمو بهتر میکنه توکل بر خدا کردن و نماز خوندنه
  حتما واسم دعا کنید
  و حتما حتما از این دارو دوری کنید

 27. امیرمهدی تیموری گفت:

  نمیدونم ولی انگار کلونازپام به من میسازه هر موقع میخوام میخورم بعدش مشکلاتم رفع میشه ترک میکنمش چهار پتج بار ترک کردم ولی ترکش یا خوردنش تاثیر بد زیادی نداشت

 28. امیرمهدی تیموری گفت:

  سلام من همه جور مریضی اعصابی از بچهگی تا الان که ۲۳ سالمه داشتم پانیک صرع دوقطبی افسردگی شدید سندرم بی قراری هزار تا دکتر رفتم هزار نوع قرص خوردم هیچ قرصی نیست که برای همیشه درمانت کنه دو روز نخوری دوباره بر میگرده حتی دکترا هم فقط بلد بودن قرص بنویسن اول و آخرش خودت میتونی خودتو خوب کنی با تغییر تغییر دادن همه چی
  وقتی به مریضی هایی که این بالا گرفتم فکر میکنن چیزی جز نعمت و هدیه از طرف خدا نمیبینم
  این اتفاقات باعث شد بفهمم ارامش یعنی چی
  و کجا باید دنبالش باشم . تغییر .تغییر .تغییر
  و وقتی میفهمی که برای درست کردنش چه تغییری باید کرد و مجبوری که انجامش بدی و وقتی انجامش میدی تازه پاداش سختی هات رو میگیری و طوری زندگی میکنی که شاه نمیکنه

 29. Negaaaar گفت:

  من به شدت احساس نا امیدی و بی انگیزگی میکنم
  شبا خوابم نمیبره و روزام نمیخوابم ولی اصلا حاضر نیستم از تو اتاقم برم بیرون
  خیلی حس و حال بدی دارم
  احساس خفگی و بیچاره بودن میکنم
  واقعاً نمیدونم چیکار کنم

  • علی گفت:

   سلام وادب. امیدارم هر چه زودتر خوب بشین، خاستم یه چیزی بگم منم مث شما الان دارم متادون بالای 14سی سی رو به همراه کلوناز پام با مصرف دوز بالا رو ترک میکنم الان 35روزه پاکم اما دارم لحظه به لحظه آب میشم فقط فقط صبر داشته باشید درسته خیلی خیلی سخته سخته اما میشه من در خدمتم ببینین فقط سعی کنید خودتون رو شاد کنین برقصید شاد باشید توکل به خدا ان‌شاءالله این دوران گذراست من در خدمتم

 30. محمد گفت:

  سلام من کلینیک شما بودم خداییش دمتون گرم مخصوصا سجاد و پرسنل طبقه بالا . عالیه بچه ها لطفا خواهشا التماسا خودتون ترک نکنید برید حتما جاهایی که تحت نظر باشین درسته هزینه میکنید اما ارزششو داره که درست درمان بشین من از روز سوم سرپاشدم

 31. Mahdi گفت:

  سلام دوستان ،من امروز دکتر رفتم ،بخاطر موردی چند وقته درگیرش شدم و یکمی باعث اضطراب و استرسم شده قرص های کلونازپام ،پرفنازین ،کلومیپرامین داده،اینهمه موارد برای استفاده از کلونازپام!!!!!!!!!!!! این داروهارو استفاده نکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟عوارض این داروها بدتر از حالتی که الان دارم.

 32. داداش گفت:

  اخخ مگه کلوناز چیه من دوسال پیش به خاطر مشکلاتی شروع به مصرف کردم روزی هفت هشتا بسته میخوردم خیلیم شنگول بودم البته نظر خودم بود تا ووسال مصرف میکردم رمضان گفتم دیگه نخورم اولین روز رمضان پونزده تا خوردم دیگه تا امروز اصلا نخوردم اصلا ترکش عوارضی نداره ولی یکم از نظر روحی عوارض داره که بعد دو هفته کلا زندگیت پاک میشه عزیزم این ترک دادنش ترس نمیخواد فقط یه اراده میخواد الان بیست سالمه خیلی خوشحالم ترک کردم

  • hashem گفت:

   سلام پدرم کلونازپام رو شیره مصرف میکنه حالتی خیلی بدی بهش میده هیچی از خودش نمیفهمه بنظرم بدترین قرص کلونازپامه حالت گیجی ب طرف میده و بخاطر اینکه خوشش میاد نگه میداره خودشو نمیخوابه کارای غیر عقلانی میکنه بنظرم تا میتونی از این قرص دوری کن

 33. عباس گفت:

  سلام
  مصرف کلونازپام 1 میلی برای بیخوابی خوبه ؟
  آیا یک عدد یک میلی گرم کامل بخورم خوابم میگیره ؟
  من هیچ مشکلی ندارم ولی دوست دارم یه شب اساسی بخوابم تا خستگیم رفع بشه
  احساس میکنم خستگیم از کم خوابی هستش؟
  آیا خواب رو سنگین میکنه؟

 34. fafa گفت:

  سلام دوستان برای عزیزانی که میگن حملات پانیک اتک دارن چه دارویی مصرف کنن فقط داروی پرپرانول جواب میده و کسایی که بیخوابی شب دارن تنها قرص کم ضرر قرص ملاتونین ۵ یا ۳ هستش اعتیاد اور هم نیس و برای کسایی که مشکل عصبی دارن قرص کلرودیازپکساید ۱۰ میلی گرم بهترین گزینه هست . خودتون با قرصای اعتیاد آور به دردسر نندازین . تجربه من از داروهایی که استفاده کردم و بهترینش اینها بودن که وابستگی نداشت برام . موفق و سلامت باشید

 35. محسن گفت:

  سلام، من 40 سالمه وحدود 25ساله که مدام مشروب مصرف میکنم، الان جوری شده که اگه یه شب نخورم، اصلا خوابم نمیبره،، ولی اگه دو. تا قرص رو بخورم میتونم بخـوابم، میخوام مشروب رو کم کنم و کمتر بخورم، میترسم گرفتار این بشم، میشه لطفا راهنمایی کنید

 36. ایماه گفت:

  من نه معتادم نه اعتقادی به اعتیاد دارم..همش تلقین…نیاز به اراده و توکل بر خدا داره…همین

 37. سعیدیان گفت:

  سلام خسته نباید من ۲۷ سالمه من ۸ هفته از قرص کلونازپام استفاده کردم هر هفته یک چهارم با دستور پزشک کم کردم الان که تموم شده ۳ روزی میشه بی خوابی و نفس تنگی خیلی از عوارضش زده بیرون میشه بگید راه حلش چیه تا چند وقت عوارضش میمونه و میره ممنونم

 38. سام گفت:

  سلام من کلونازپام دو یه مدت استفاده کردم و کمش کردم و یک میلی رو استفاده کردم و خودم یه بار تا پنج روز یا بیشتر یادم نیست ولش کردم و دوبارپیش دکتر رفتم متاسفانه نشد اخرین بار هم پیش یه روانپزشک رفتم چندقلم قرص شیمیایی داد و کمش کردم همین یک میلی رو و کلا زد به معده ام و معده ام وابستگی پیدا کرده به همین یه تیکه خوردم نصفی حالم خوب شد ولی من زیاد مصرف نمیکنم اگه استرس اضطراب داشته باشم استفاده میکنم یا شبا فقط برای خواب یکی استفاده میکنم دکتر خوب تو استان یاشهر ما وجود نداره

 39. خدیجه گفت:

  سلام.خسته نباشیدمادرمن ۶۵سالشه وچندساله شب هانمی خوابه می خواستم ببینم میزان مصرف قرص کلونازپام۱ چه اندازه است یه دونه کامل یانصف خیلی نگران هستم چون یه دونه خورده خدای نکرده ضررنداشته باشه.

 40. مینا گفت:

  شوهرم بیست تا کلونازپام خورد الان همش خوابه باید ببرمش بیمارستان یا بزارم بخابه چه علایمی میگیره میگم بریم دکتر نمیاد میگه خوب میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *