اعتیاد در زنان
اعتیاد در زنان و عوامل موثر در گرایش آنها به مواد مخدر
۱۳۹۸-۰۱-۱۸
چگونه فرد معتاد را تشویق به ترک کنیم؟
۱۳۹۸-۰۱-۱۸
نمایش همه

غلبه بر وسوسه مصرف بعد از ترک مواد مخدر

غلبه بر وسوسه مصرف بعد از ترک مواد مخدر

کلینیک ترک اعتیاد ، مرکز ترک اعتیاد آکسون: در مقاله‌های عوامل تاثیر گذار در مصرف مواد مخدر عواملی که باعث اعتیاد می‌شود را بررسی کردیم و در  مقاله مراقبت‌های بعد از ترک به عواملی باعث می‌شود ترک اعتیاد موفقیت آمیز باشد اشاره کردیم ولی یکی از مسائلی که باعث بازگشت دوباره به اعتیاد می‌شود وسوسه‌های بعد از ترک است، در این مقاله به راه‌کارهای مقابله با وسوسه می‌پردازیم.

با اینکه دوره و نقاهت در ترک اعتیاد بسیار سخت و دشوار است اما معتادان می‌توانند با غلبه بر وسوسه مصرف مواد اعتیاد آور از بازگشت به اعتیاد پیشگیری کنند. اتفاقاتی که منجر به بازگشت اعتیاد می‌شود گاهی غیرمنتظره رخ می‌دهد و فرد باید خود را آماده غلبه بر وسوسه مصرف کند.

تمایل به مصرف مجدد مواد اعتیاد آور در شروع دوره ترک اعتیاد بیشتر و شدیدتر است و به تدریج با بهبودی جسم و روح مصرف کننده از شدت آن کاسته می‌شود. به هر حال مقاومت در برابر میل به مصرف می‌تواند خسته کننده و فرسایشی باشد، امکان دارد فرد احساس ضعف کند و تصور کند دیگر نمی‌تواند در برابر وسوسه مقاومت کند، آیا راهکاری برای غلبه بر وسوسه وجود دارد؟

متخصصین ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد آکسون آموزش کاملی در باره راه‌های غلبه بر وسوسه مصرف مواد مخدر بعد از ترک به مراجعین ارائه می‌دهند که در زیر به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

دور شدن از محیط و افرادی که یاد آور دوران مصرف هستند

به عنوان مثال اگر همیشه حیاط یا انباری پاتوق مصرف شما بوده بهتر است تا رسیدن به سلامتی کامل به آنجا نروید. اگر با دوستانتان مصرف می‌کردید بهتر است از آنها فاصله بگیرید زیر این آنها تداعی کننده شرایط مصرف برای شما هستند.

کنترل افکار منفی خود

طبق گزارش‌ها افرادی که بعد از ترک دوباره به سمت مصرف مواد کشیده می‌شوند معمولا تفکراتی منفی و ناامیدانه داشتند که در برابر اراده آنها قرار می‌گرفت، افکاری با این مضمون: «دیگر نمی‌‌توانم، از من ساخته نیست، همین حالا می‌میرم، من ضعیف هستم و …»

در برخی افراد هم استدالال و دلایل منطقی به ذهنشان رسوخ می‌کند که سبب مصرف دوباره می‌شود افکاری مانند: «با یک بار مصرف که به جای اول نمی‌رسم، فقط همین یک بار!، کسی که نمی‌فهمد، از فردا تصمیم می‌گیرم بگذارمش کنار، امشب باید در این میهمانی مصرف کنم و …». با کنترل این افکار می‌توانید بر وسوسه مصرف نیز غلبه کنید.

افکار منفی از عوامل تاثیرگذار در وسوسه مصرف مواد

افکار منفی از عوامل تاثیرگذار در وسوسه مصرف مواد مخدر

ورزش کردن

فعالیت فیزیکی یکی از بهترین راهای مقابله با وسوسه مصرف است، فعالیت فیزیکی ذهن را از تمایل به مصرف منحرف کرده و مشغول فعالیتی سالم می‌کند. اینکه چه نوع فعالت بدنی انجام می‌دهید مهم نیست، پیاده روی، بدنسازی، دوچرخه سواری همه اینها می‌تواند اندروفین را افزایش دهد که نوعی مخدر طبیعی است و باعث کاهش وسوسه مصرف در فرد می‌شود.

فعالیت بدنی و ورزش را هر ساعت از شبانه روز می‌توانید انجام دهید. بهترین کلنیک ترک اعتیاد تهران برای مراجعین خود برنامه منظم ورزشی دارد و سالن مجهزی برای این امر در نظر گرفته، مراجعین ضمن دریافت داروی‌های ترک اعتیاد برنامه منظم ورزشی نیز دارند.

ورزش کردن، راه‌کار غلبه بر مصرف مواد مخدر

ورزش کردن، راه‌کار غلبه بر مصرف مواد مخدر

خودگویی مثبت

هر زمانی که وسوسه مصرف مواد داشتید از خودگویی مثبت استفاده کنید با جملاتی مانند: «تو میتوانی خیلی بیشتر مقاومت کنی» یا «تو قوی هستی»

درمیان گذاشتن احساسات

صحبت کردن با دیگران تا از موضوع فاصله بگیرید و صورت عقلانی به مساله نگاه کنید، این کار باعث می‌شود میل غیر منطقی به مصرف مواد اعتیاد آور را بهتر درک کنید همفکری با دیگران می‌‌تواند کمک کند بر میل به مصرف غلبه کنید. با بیان افکار و احساسات خود به دیگران از بار سنگین آن بیرون می‌آید.

بهبودی یک مسیر طولانی است و نمی‌شود بدون کمک دیگران این مسیر را طی کرد. یک روانشناس یا مشاوره می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند که در  بهترین مرکز کلینیک ترک اعتیاد تهران ، آکسون  همواره روانشناس و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد وجود دارد که در جریان سم زدایی و ترک به شما کمک می‌کند تا افکار و احساسات منفی خود را کنترل کنید.

بیان افکار و احساسات

بیان افکار و احساسات

مطالعه کردن

با خواندن مجله و کتاب و مقاله در زمینه اعتیاد و ترک اعتیاد می‌تواند آموزش لازم را می‌دهند را بارها بخوانید و برای خودتان تکرار کنید مخصوصا روش‌ها ترک اعتیاد و مقابله وسوسه مصرف مواد اعتیاد آور. این کار باعث می‌شود از هدفتان دور نمانید. می‌توانید تمام مقالات مربوط به اعتیاد را که کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون تهیه و تدوین کرده را در بخوانید.

مطالعه مطالبی درباره اعتیاد و ترک اعتیاد

مطالعه مطالبی درباره اعتیاد و ترک اعتیاد

به اشتراک گذاشتن احساسات

یکی از اشکال مفید ابراز وجود که این امکان را به فرد می‌دهد تا احساساتش را به دیگران که مشکلات مشابهی دارند به اشتراک بگذارد ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی هستند.

در شبکه‌ها اجتماعی افرادی که در حال ترک هستند را پیدا کنید و ارتباط برقرار کنید سعی کنید افرادی را پیدا کنید که در مراحل بالاتر از خوتان هستند. به عنوان مثال اگر شما تازه مراحل ترک را شروع کرده اید با کسانی ارتباط برقرار کنید که چند ماهی است مصرف مواد را ترک کرده اند. این کار باعث می‌شود فرد موفقی را پیش روی خود ببینید.

می‌توانید به صفحه اینستاگرام کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه کنید و از مطالب مفیدی در این صفحه قرار دارد استفاده کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

به اشتراک گذاشتن احساسات از طریق شبکه‌های اجتماعی

به اشتراک گذاشتن احساسات از طریق شبکه‌های اجتماعی

تغییر شبکه اجتماعی اطراف خود

از مهم‌ترین عوامل موقفیت بعد از ترک اعتیاد، تغییر شبکه اجتماعی اطرافتان است. با رفتن به باشگاه، ثبت نام در کلاس هنری، رفتن به استخر و … خواه نا خواه شبکه اجتماعی که با آنها در ارتباط هستید تغییر می‌کند و این افراد کمک می‌کنند تا تجارب جدیدی به دست بیاورید و از گذشته فاصله بگیرید.

تغییر شبکه اجتماعی و دوستان

تغییر شبکه اجتماعی و دوستان

تهیه لیست اهداف

لیستی از برنامه‌های تصمیم داردید بعد از بهبودی نسبی به آنها بپردازید تهیه کنید. این لیست را به دیوار یا آینه اتاقتان بچسبانید و هر روز به آن نگاه کنید، این کار باعث می‌شود که مدام به خودتان یاد آوری کنید که چرا تصمیم به ترک اعتیاد گرفته‌اید.

تهیه لیست اهداف

تهیه لیست اهداف

امتحان سرگرمی جدید

در زمان اعتیاد وقت و انرژی زیادی را صرف پیدا کردن، رد و  بدل کردن و مصرف مواد مخدر می‌کردید. بعد از ترک این زمان و انرژی آزاد شده و بهتر است این انرژی و زمان را در فعالت دیگری به جریان بی‌اندازید.

یکی از بهترین کارهای بعد از ترک تغییر سبک زندگی است، تغییرات کوچک در سبک زندگی باعث تغییراتی بنیادین و اصلی در سبک زندگی ما می‌شود هیچ وقت نگوید «من نمی‌توانم چون تا به حال چنین کاری را نکرده ام» فعالیت سالم را جایگزین فعالیت ناسالم خود کنید.

پیدا کردن سرگرمی جدید

پیدا کردن سرگرمی جدید

تمرکز بر اهداف کوتاه مدت

شما نمی‌‌توانید بعد از ترک روی اهداف بلند مدت تمرکز کنید و همه اهداف را عملی کنید، ترک مواد دریچه‌های تازه ای به روی زندگی باز می‌کند ولی به این معنی نیست که خیلی سریع به همه آرزوهایتان می‌رسید. کمال طلبی به این معنی است که شما انتظار داشته باشید خیلی سریع به همه خواسته‌ها برسید این نوع تفکر شمار را دلسرد می‌کند. ولی تمرکز بر اهداف کوتاه مدت می‌تواند برای شما انگیزه ایجاد کند تا بهتر در برابر وسوسه دوام بیاورید.

شناسایی عواملی که بر وسوسه تاثیر می‌گذارند

بعضی افراد زمان گرسنگی با خستگی تمایل به مصرف پیدا می‌کنند، در حالی که بعضی زمانی که انرژی زیادی دارند وسوسه می‌شوند مواد مخد را مصرف کنند یا برخی در زمان افسردگی این وسوسه به سراغشان می‌آید، بعضی افراد به اشتباه برای بالا بردن میل جنسی به مصرف مواد روی می‌اورند.

باید بفهمید چه نیازی باعث وسوسه مصرف مواد در شما می‌شود و سعی کنید این نیاز را از طریق دیگری برطرف کنید مثلا اگر افسرده یا هستید یا تصور می‌کنید که قوای جنسی شما ضعیف است بهتر است به روانپزشک و روانشناس مراجعه کنید تا در صورت نیاز داروی مناسبی دریافت کنید که هم باعث بهبودی حال شما شود و هم اعتیاد اور نباشد.

سخن آخر:

گرچه مقابله با وسوسه مصرف مواد مخدر بعد از ترک بسیار سخت و دشوار است ولی می‌شود با به کارگرفتن راه‌های با آن وسوسه‌ها مقابه کرد، روش‌های ساده‌ای مانند مطالعه و ورزش کردن یا استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای با اشتراک گذاشتن احساسات و تجربه‌ها.

متخصصین کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد آکسون در جریان ترک اعتیاد به مراجعین روش‌های مقابله با  وسوسه بعد از ترک را آموزش می‌دهند. همچنین  مرکز ترک اعتیاد با امکانات رفاهی و هتلینگ بهترین شرایط روحی و روانی را برای مراجعین فراهم می‌کند تا در آرامش سلامتی خود را بدست بیاورند.

 

21 Comments

 1. حامد گفت:

  مچکرم مقاله خوبی بود خیلی استفاده کردم بهم خیلی امید داد

 2. محمد گفت:

  عالی بود

  • داود گفت:

   سلام آقا ۱۰سال شیشه مصرف کردم با این لامصب یه دکترت گرفتم باغ خریدم حالا شده خدا تومن استاد دانشگاه شدم حاضرم
   همه چیز پس بدم بشم آدم پاک روز اول که هیچی نکشیده بودم یک هفتس نکشیدم ربو ربع یاد کردم چیکار کنم دوباره نکشم یعنی میشه دوباره آدم بشم

 3. حامد گفت:

  سلام من ۵۰ بار تا حالا تلاش کردم یه روزه دو روزه یه هفته ولی باز نتونستم باز کشیدم کلافه شدم بعد قطع مصرف یروز ک میگذره فکرای اینکه چی میشه خب حااا ک ترک کردم دنیا یدون مصرف حال نمیده ترک کردم ک چی بشه هیچ چیز فرق نمیکنه دنیا الکی و باز برمیگردم به بهانه اینکه دنیا پوچ و خالی بازم سرم به تریاک گرم باشه نفهمم چی میشه

  • hamid.mordab73 گفت:

   بنده خدا بروخداروشکرکن ک تریاک مصرف میکنی…من بدون سابقه مصرف تریاک اونم با کلی سابقه ورزشوحس بیزاری ازمواد بخاطر مشکل روحی شدیدی ک بهم وارد شدو….چشمامو بازکردم دیدم هم هروئین رفته توپاچم هم شیشه…تقریبا یک سالونیم دوساله ک مدت مصرف من هستش…حتی تواین دوسال یک بار سابقه 4ماه ترک کردن و پاکی رودارم ولی بخاطر همین فکرا و وسوسه ها و بدبختیای دیگه دوباره…..ولی الان مدت حدود دوهفته یاکمتر میشه ک دوره نقاهت ترک شیشه رو دارم ولی هعی فکری میریزم بهم هعی وسوسه شدید میشم حتی تا یه قدمی مصرف و تهیه موادم پیش میرم ولی تاحالا ک هرجوری بوده نگه داشتم خودمو داش.نمیدونم میشه یا ن میتونم یا ن…ولی به نظر من 70%بستگی به نیت و خودآدم داره ک تا چ مقداری عزم محکمی داره…ازشانس بدبختی من همه چی زندگیم قاطی شده بهمدیگه و به قدری روحو روانم و احساساتم پوکیده و زمین خوردست ک بدون مغلطه میگم 70%علت وسوسه و داغون بودن فکری و…..همینه..????امیدوارم خدا کمک تموم مصرف کننده هایی کنه ک میخان پاک بشن…اللخصوص منوشما.

   • امیر گفت:

    داداش من یه زمانی بود یک ماه کمپ بودم یک هفته خونه با یه نفر صحبت کردم گفت چون بیکاری همش لغزش میکنی من الان شش ساله از اون تاریخ میگذره و زندگی مو میکنم البته راست رو بگم در طی این شش سال من هر پنج شش ماه یک بار مصرف میکنم مثلا سالی دوبار ولی نمی‌دونم همین مقدار کم رو چطور قطع کنم

   • زاهدان گفت:

    دوست عزیز هیچی بدتر از ترک متادون نیست، اگر هدف و انگیزه داشته باشی میتونی ترک کنی تریاک که چیزی نیست، من شش سال مصرف متادون داشتم روزی چهل سی سی، الان یکسال تو ترکم، حیف این همه پول نیست که به مواد میدی، بعد از ترک میفهمی که چقدر از نظر روحی و جسمی تغییر میکنی

   • H گفت:

    سلام وبا ارزوی سلامتی وپاکی برا همه ی عزیزان ببخشید که میگم شما هنوز درکی از اعتیاد ندارید اعتیاد اخلال در کار کرد صیحیح مغزه برادر عامل اعتیاد هر چی که باشه تنها تریاک هرویین یا متادون یا الکل هر کدام در استمرار عمل موجب عادت کردن به انجام اون عمل میشه مغز تنها بعد از 24 ساعت شروع به ریکاوری میکنه کمبود بعضی از عناصر در بدن باعث واکنشهایی از سوی عصب مرکزی مغز میشه مثل درد های عضلانی بیخوابی اسهال وواکنشهای عصبی که همگی 3 روز دوام دارندبعد 3 روز لذت زندگیو میفهی تحمل این سه روز بدون مصرف دارویی معتادو نجات میده ولی اعتیاد هنوز هست چون هارد بدن پر ویروس شده ونیاز به یه انتی ویروس داره که متونه همسر والدین یا راهنما باشه با تاکید دارم این هارد 3 روزه فرمت میشه مواظب بدش باشید با ارزوی زندگی زیبا

 4. samira گفت:

  کسایی که موادمصرف میکنن وقصدترک دارن اولین کاراینکه واقعادرمورد این بیماری مطالعه کنن تواینترنت مطالب زیادی وجودداره مریضی خودشون وبه خوبی شناختن اگه نمی تونن توخونه ترک کنن به مدت سه ماه برن کمپ نترسیدتواین مدت هفته اول و ردکنی راحته سه ماه زودمیگذره وبعدسه ماه بدنت کامل پاک میشه بعداینکه اومدین بیرون الان جسم وعقل تون سالمه و راحت ترتصمیم میگیریداگردرتوان تون باشه حتی کاروشهرتونم عوض کنیدمهم ترازهمه تاازکمپ بیرون دراومدین هرروز برین باشگاه مخصوصا ورزش های رزمی این کاراراده تون وبیش تر میکنه واینکه سعی کنیدتنها توهیچ محیطی نباشین تنهاموندن خطرناکه واینکه تقویت ایمان هم واقعا خوبه هرموقع وسوسه اومدسراغ تون برین دو رکعت نمازبخونیدحتی اگه باورهم نداشته باشین ومسخره بیادبراتون این کاروانجام بدین یاعلی

  • Shayan گفت:

   داداش خواهشن اگه چیزی نمیدونی الکی کسی رو راهنمایی نکن، من سه تا ۶ ماه و یه ۲ ماه رفتم کمپ و وقتی اومدم بیرون نهایت ۱ هفته پاک بودم ، سه بارش بزور بردنم یه با خود معرف رفتم ۲ ماه ، این کمپا فقط الکی وقتتونو هدر میدن و یه هزینه اضافس ، تازه کسی ک پاش به کمپ باز بشه تازه بدبختیاش شروع میشه….

 5. Saeedssaeed90@ گفت:

  سلام تورو خدا کمکم کنید من هروز میگم باید ترک کنم ولی بعداز گزشت 24تا30 ساعت اراده ام ضعیف میشود چکار کنم هروزخماری میکشم ولی شب دباره….

  • علی گفت:

   برادر،من ۱۰سال بود متادون،ترامادول ومشروب همزمان مصرف میکردم15روزرفتم،کمپ،الان۷ماهه پاکم،واصلابه فکرم هم نمیاد،چرا،کسالت داشتم،وری چون باید به خودم نبودم که کی هستم،وچه انتظارهایی ازم دارند،تحمل کردم،ولی حالا،فقط می‌خوام گذشته اموجبران کنم،ازروز۱۷ که توترک بردم،رفتم کار،خودم سنگکارم،ولی باوجودهرنوع درد وبیقراری ،بخاطر بازگشت،شخصیت،اعتبارواعتمادم،ادامه دادم،وحالاکم کم دارم به دستشون میارم،

 6. حسن گفت:

  سلام
  به نظر من در ابتدا باید از شرایطی که من رو درگیر با وسوسه میکنه دوری کنم مثل تنهایی؛ خستگی ؛ومهمتر از همه بیکاری؛وبی هدفی ؛ ناامیدی ؛ و….
  چنانچه به هر دلیلی درگیر وسوسه شدم کارم سخت میشه ولی با به یاد آوردن روزهای عجز وپرمشقت و سختیهایی که برای پاک موندنم کشیدم وامیدوار بودن به روزهای خوبی که در انتظارم هست اگه پاک باشم واینکه بلافاصله بعداز وسوسه از شرایطی که درش هستم خارج بشم مثل یه دوش گرفتن وبیرون رفتن وارتباط با دوستان بهبودی وهرچیزی که هیجانی رو در من ایجاد کنه هرچند کوتاه خودم رو خلاص کنم ، چون وسوسه کوتاه وگذراست ومهم اینه که در همون لحظه چه حرکتی بزنم.
  آرزوی سلامتی واراده قوی وصبر وامید رو برای همتون دارم
  خدایا چنان کن سرانجام کار
  توخشنود باشی و مارستگار

 7. امیر گفت:

  سلام من یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید من الان شش سال میشه که شیشه رو ترک کردم و صبح تا شب سر کار میرم خدا رو شکر راضیم فقط مشکلی که دارم اینه که من تقریبا هر چهار پنج ماه یکبار مصرف میکنم که شاید بشه سالی سه چهار. مرتبه ولی همین مقدار. کم خیلی اذیتم می‌کنه چون شیشه رو یکبار که مصرف میکنی تا دو سه روز حالت خراب میشه بی خوابی و ….. من چی کار کنم همین سالی دو سه بار رو‌ هم مصرف نکنم

 8. پیمان گفت:

  ترک گردن فقط و فقط یک راه داره اون هم اینکه خود آدم واقعا بخواد که ترک کنه نه دارو و نه هیچ کاری جز اینکه خود آدم واقعا اراده کنه وجود نداره و یادتون تره قهرمان این داستان فقط خودتون هستید نه هیچ کس دیگه

 9. یه زاهدانی گفت:

  موقعی که میخواهی مصرفش کنی یاد گذشته کن چقدر در عذاب و چقدر دیدمردم نسبت به شما بد بوده، به خماری بعدش فکر کن،

 10. حامد گفت:

  حامد جان …من هم اسمم حامده من و تو بهتر از هر کسی میدونیم که سالم بودن چه نعمتی از طرفه پروردگاره…حتما معنی اسمت رو میدونی،،(حامد=ستایش کننده)من خیلی فکر کردم که اگه بجای مواد به خودم،به خانوادم،به آرزوهام،وای وای به پدر و مادر و خواهر و برادر و زن و بچه اهمیت میدادم نه بیشتر از مواد همون اندازه که به مواد اهمیت میدم به اونها اهمیت میدادم الان ستایشم میکردند..خدایا ما رو ببخش که اگه اونقدر که وقت برای کشیدن مواد میزاریم وقت برای صحبت با تو میزاشتیم الان اینقدر خجالت زده و شرمسار نبودیم….دوست ندارم حرف تکراری بزنم اما حامد جان هم اسم من شاید ما هنوز نفهمیدیم که دوره ترک 21روزه هر کسی میگه 1هفته 10 روز چرت میگه …کسایی ک واقعا معتادند و بالای 6ماه مصرف مرفین ار هر مدل و جنسی دارند باید 2هفته بیخوابی بکشند ،،شاید درد فیزیکی 3روز طول بکشه که ما حتی عرضه تحمل اون 3روز رو هم نداریم چه برسه به 13 روز…اما خدا شاهده من 3سال پیش بعد از 6سال مصرف همه چیز و روزی 1گرم تریاک مجبور به ترک شدم و 13روز نتونستم بخوابم کلا 3روز درد داشتم که اذیت شدم اما بعد اون کلافه بودم ولی هر روز که رد میشد انگار داشتم به آرزوم نزدیک و نزدیکتر میشدم…بعد 2سال پاکی دوباره شروع کردم و تازه فهمیدم انسان سالم و مصرف کننده چقدر باهم فرق دارند…تازه فهمیدم که تمام دنیا تمام ایران تمام تهران تمام فامیلهام و تمام آشناهام آرزو میکردند که من دوباره شروع به مصرف کنم این رو از خنده و هزار و یک چیزه دیگه فهمیدم…تنها چند نفر با لاغر شدن من دوباره لاغر شدند که اولیش مادر و خواهرم بودندو بعدشم پدر و برادر و زن و بچه ….اما دوباره تصمیم گرفتم جای این 2تا رو با هم عوض کنم و تصمیم گرفتم دوباره خشم دیگران و خوشحالیه خانوادم رو ببینم و میدونم اینکار رو میتونم تو 21روز انجام بدم …یعنی سال 1401 سال شروع دوباره برای خودم در نظر گرفتم…هم اسم نازنینم برام دعا کن همونطور که من برات دعا کردم و میکنم…انشالله به لطف و کرم الله تو هم همین تصمیم رو بگیری و اجازه ندی عزیزات ناراحت و دشمنات شاد باشن ،، بیا این آخره سالی یک یا الله بگیم و از خوده خدا کمک بخوایم که ولله ما بجز اون هیچ یاری کننده و همدم و دوستی نداریم…خدایا تو رو قسم به مهربونیت و بزرگیت تمام حامد نام ها و تمام کسانی که گرفتاره اعتیاد شدند و تمام انسانهایی که لیاقت پاک شدن و خوب شدن رو دارند رو پاک و خوب و سالم و سلامت کن،،،خدای بزرگ خدای قادر و توانا ما رو جزء ادمهای بی لیاقت قرار نده و به لطف و کرم و مهربونیت دل خانواده هامون رو تو سال جدید شاد کن و دل دشمنامون رو هم شادتر کن شاید دست از دشمنی کشیدند و بخاطره شادیشون یاده تو افتادند و تو رو ستایش کردند.(یا حق)

 11. حامد گفت:

  کسانی که تجربه ترک ندارند..خوب گوش کنند..هیچ ترکی آسونتر از ترک کردن شما نیست حتی اگه 20 ساله داری هفت مدل مواد میزنی…چون اولین باره میخوایی ترک کنی کارت خیلی راحته بشرطی که به این حرفم گوش کنی….عزیزه دلم مصرفت رو بیار روی 1 مواد حالا هر چی…بعد شروع کن همونجور که مواد رو شروع کردی و درگیر شدی شروع کن دنده عقب بری …خلاصه وار بگم متوجه بشی زمانی که شروع به مصرف کردی با ده تا دود شیره تگری میزدی یادته؟؟؟الان 3گرم شیره میندازی روش 3گرم هم میکشی باید یواش یواش برگردی به همون 10 تا دود روزی که دیدی 10 تا دود هم تو رو نگه میداره و خمار نیستی یعنی ترک کردی اون ده تا دود رو روزی 1دود ازش کم کن تو ده روز پاک میشی .من 53 روز روزی یک دود کم کردم و نفهمیدم چطور اینقدر راحت تونستم ترک بکنم…ققط 1شرط داره اگه بعد چند روز بگی بزار امروز رو 2تا دود اضافه بزنم یعنی برگشتی همون روز اول ..امروز پنجشنبه است به خودم استراحت بدم هیچی نمیشه شک نکن که دیگه سیستم عصبی مغزت به حرفت گوش نمیده و امکان نداره بتونی بدون درد ترک کنی.هیچ مصرفی بیشتر از 30 روز طول نمیکشه که بخوایی به صفر برسونی البته اگه واقعا بخوایی .روزی 200تا قرص ترامادول یا حتی متادون هم بخوری تو 30 روز میتونی مغزت رو شستشو بدی و ریست کنی…شاید غیر ممکن باشه اما اگه بدونی بدن انسان چه قدرتی داره و قادر به انجام چه کارهایی است هیچوقت برات غیر ممکن نمیشه….فقط اراده و تصمیم جدی 1 یا الله بگو و با توکل به خودش مثل 1زندانی 30 تا خط بکش رو دیوار یا کاغذ یا هر چی روزی فقط چند تا دود کم کن طوری که روز آخر بتونی صفرش کنی…اگه موفق شدی برای تمام گرفتارها و همدرد هامون از ته دل دعا کن.(یا حق)

 12. Sadra گفت:

  ای همه ی کسانی ک ب فکر ترک کردن افتادید نمی دانم چ چیزی شمارا ب این فکر انداخته یا زود گذر است یا طولانی مدت …
  ولی اگر اسمش را ب زبان آوردید بدانید ک باید برایش برنامه ریزی کنید وقت بگذارید و برای تصمیمتان احترام قائل باشید
  می دانید این حرف ب چ معناس ؟
  معنی آن این است ک اگر حتی ۱ ساعت است ک شروع ب ترک کردن کرده اید باید با خودتان حجت تمام کنید ک من در هر شرایطی ب هر دلیلی با هر مشقتی و سختی ک این کار دارد خودم را آماده کردم و پای همه چیزش ایستاده ام تا ب هدفم ک پاک ماندن است برسم
  حال در زندگی هر کسی ی جوری خود را نشان می دهد یا ب سراغ هر کدام مان یک جوره خاصی می آید ک باید هر طور است بر آن غلبه کنیم و پیروز میدان باشیم و هر روز فکر کنیم ک تازه روزه اول ترکمان است و حالا حالا ها باید بگذرد تا ب خودمان مسلط شویم و بگوییم ک دیگر پاکم …..
  پس اگر تصمیمتان جدی است اینکار را انجام دهید ولی اگر انقدر اراده ندارید ک با اولین اتسه یا خمیازه دست و پایتان را گم می کنید و دوباره ب فکر رجوع می یوفتید بهتر است ک ب همان کارتان ادامه دهید و فکر ترک کرون را نکنید
  منظورم را ک متوجه شدید ؟؟
  این متن تجربه ۲۵ سال اعتیاد و ترک و رجوع خودم بود ک با شما در میان گذاشتم
  ب امید روز پاکی و سلامتی همه اسیران اعتیاد
  یا علی

 13. محسن گفت:

  سلام دوستان همدرد عزیز هرکدام ازما به نحوی گرفتار افیون شدیدم مغز وبدن وروحمان آغشته افیون شده همت کنید.ازنظرمن وسوسه ای وجود نداره همش برمی گرده به بدنت بله دوست من بدنت احتیاج داره به مواد افیون پس بنابراین فرمان صادرمی کنه برای مصرف دوباره وما به اشتباه می گیم فکرمی کنیم وسوسه است عزیزان نیاز بدنه که موادمی خواد به هرحال بدن ما مثل شهری می مونه که کامل بمباران شده ودوباره باید بازسازی بشه ترک سقوط ازاد یه به عبارتی ترک یابویی بدترین بلا را سربدن میاره .دوستان راه درمان راپیش بگیرد ۹سال درگیر مصرف ترک کردن بودم بلاخره راهموپیدا کردن راه نجات کنگره ۶۰خدا به همه مان انگیزه راحت شدن ازموادو بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *