کلینیک ترک اعتیاد
اختلال اضطراب چیست؟
۱۴۰۱-۰۶-۲۶
عوارض هروئین بر قلب
۱۴۰۱-۰۶-۲۶
کلینیک ترک اعتیاد

عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین

کلینیک ترک اعتیاد آکسون، مرکز ترک اعتیاد آکسون: سوء مصرف الکل و کوکائین، هر کدام به تنهایی عوارض روانی و جسمانی متعددی برای مصرف کننده به همراه دارد اما مصرف همزمان آنها میتواند صدمات متعددی بر سلامت مصرف کننده وارد کند که به همین جهت در این مقاله به بررسی عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین خواهیم پرداخت.

حتما مطالعه کنید: ترک الکل

در صورت ترکیب کوکاٸین و الکل، معجون خطرناکی از تناقض ایجاد خواهد شد، زیرا الکل یک داروی مهار کننده و کاهش دهنده فعالیت های عصبی است و کوکائین، یک ماده محرک، برای تاثیرگذاری روی بدن، با یکدیگر در رقابت هستند.
الکل نیز مانند مواد مخدری چون کوکاٸین، غیرقانونی است. هر دو، الکل و کوکائین، باعث ایجاد تغییراتی در رفتار، خلق و خو و طرز فکر خواهند شد که به نظر برخی افراد، فرار مست کننده است. وقتی الکل و کوکاٸین با هم ترکیب شوند، معجون خطرناکی را تشکیل خواهند داد، زیرا الکل و کوکائین برای تاثیرگذاری خود بر بدن با یکدیگر رقابت می کنند. این مواد ممکن است وضعیت روحی نامشخصی را ایجاد کنند که حتی ممکن است در اثر اوردوز و یا مسمومیت با الکل، منجر به مرگ فرد شود. الکل و کوکائین هرگز نباید به طور همزمان و با هم مصرف شوند، زیرا خطرات آن بسیار بیشتر از مزیت احتمالی است.

حتما مطالعه کنید: ترک کوکائین

عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین

از آنجا که الکل یک داروی کاهش دهنده فعالیت عصبی است، بسیار متفاوت تر از کوکائین که یک محرک است، عمل می کند. وقتی این دو با هم ترکیب شوند، واکنش های متناقضی در بدن ایجاد خواهند کرد که ممکن است مهلک و کشنده باشند. با ترکیب این دو با هم شاهد عوارض جانبی بلند مدت و کوتاه مدتی خواهید شد، از جمله:

مشکلات تنفسی

افزایش ضربان قلب

اختلال شناختی

افزایش فشار خون

ناتوانی در هماهنگی و عملکرد حرکتی

تپش قلب

سکته مغزی (مرگ عروق خونی و بافت خون)

آنوریسم (گشادی رگها)

سکته

آسیب مغزی

کما

مرگ

اما موارد گفته شده تنها بخشی از عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین می باشد که تنها راه مقابله با این عوارض، ترک الکل و ترک کوکائین، تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد.

عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین

عوارض مصرف همزمان الکل و کوکائین

خطرات مصرف همزمان کوکائین و الکل

زمانی که کوکائین و الکل در کبد متابولیزه می شوند، ماده ای به نام کوکا اتیلن تولید خواهد شد که به طور موقتی باعث افزایش گیرایی مرتبط با هر دو دارو می شود. این تراکم بسیار خطرناک است، زیرا باعث افزایش فشار خون شده و ممکن است منجر به رفتارهای پرخاشگرانه و خشونت آمیز به همراه آسیب کبدی طولانی مدت و احتمال مرگ ناگهانی شود. بر اساس مطالعه ای در دانشگاه براون صورت گرفته است، مصرف ترکیبی الکل و کوکائین نیز با افزایش خودکشی ارتباط تنگاتنگی دارد.

از آنجا که هر دوی این مواد موجب اختلال در قضاوت و تفکر شناختی می شوند، ردیابی و نظارت بر میزان مصرف و تعداد دفعات مصرف بسیار دشوارتر خواهد شد و احتمال اوردوز و مسمومیت با الکل افزایش خواهد یافت. مصرف الکل و کوکائین نباید به آسانی صورت پذیرد و هرگز نباید همزمان با هم استفاده شوند. اگر شما یا یکی از عزیزانتان، با اختلال مصرف این دو دارو دست و پنجه نرم می کنید، بسیار مهم است که برای جلوگیری از آسیب بیشتر تلاش کنید و از مشاورین ترک اعتیاد، مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی تهران کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *