ترک فنتانیل

فنتانیل چیست؟

فنتانیل مسکن مخدری با شباهت به متادون می باشد و از آن در موارد محدود برای تسکین درد بیمارانی که نسبت به سایر مسکن ها مقاومت پیدا کرده اند تجویز میشود و قدرت بسیار بالایی دارد.
طبق بررسی های انجام شده فنتانیل تا 50 درصد قوی تر از هروئین و 100 برابر مرفین قدرت دارد و بدیهی است که مصرف این نوع مسکن میتواند میتواند باعث وابستگی فرد به آن شود و متاسفانه به دلیل خاصیت آرامبخشی و قدرت بالایی که دارد مورد سوء مصرف بسیاری از افراد قرار گرفته است.
فنتانیل میتواند باعث وابستگی روانی و جسمانی در مصرف کننده شود و این یکی از اصلی ترین دلایلی است که این دارو توسط سازمان مبارزه با مواد مخدر در بسیاری از کشور از جمله آمریکا در دسته داروهای کنترل شده طبقه بندی میشود.

و این بدین معناست که این دارو در رده مخدرهایی همچون کوکائین و شیشه قرار میگیرد و همچون این مخدرها عوارض مخربی برای مصرف کننده دارد.
ترک فنتانیل نیز همچون ترک کوکائین و ترک شیشه باید در مرکز ترک اعتیاد انجام بگیرد تا علاوه بر قطع وابستگی جسمانی، با انجام خدمات مشاوره ای تاثیرات مخرب این دارو از ذهن فرد نیز پاک گردد.
مصرف فنتانیل عوارض متعددی برای فرد دارد که در ادامه به بررسی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت:

خستگی شدید
تغییر حالت مردمک ها
برهم خوردگی ریتم قلبی
مشکلات تنفسی و تشنج
حالت تهوع، سرگیجه و غش
مشکلات پوستی و خارش شدید

مواردی که به آنها اشاره کردیم تنها بخشی از عوارض مصرف فنتانیل می باشد و مصرف خارج از عرف آن میتواند خطرات شدیدتری از جمله اوردوز برای مصرف کننده داشته باشد.
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان و سم زدایی کلینیک ترک اعتیاد آکسون


خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به روش زیر می باشد:

درمان بصورت سم زدایی تدریجی با 7 روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه می باشد.
ترک فنتالین

ترک فنتانیل:

همانطور که گفتیم فنتانیل بسیار اعتیاد آور است و ترک آن نیاز به دریافت خدمات چندجانبه می باشد تا علاوه بر درمان جسمانی، با انجام خدمات روانشناسی و روانپزشکی ذهن فرد نیز از فکر اعتیاد خارج شده و فرد سلامت روانی خود را نیز بدست آورد. ترک فنتانیل در کلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظر مشاورین و پزشکان متخصص با پرستاری شبانه روزی به بهترین صورت ممکن امکان پذیر است.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

1 Comments

  1. مهدی گفت:

    ببخشید ولی هیچ شباهتی به متادون نداره متادون خیلی ضعیفتره از فنتالین بعد متادون برای ترک کردنه فنتالین جایگزینه هروئین شده اما کسی که متادونو به اندازه بخوره و بوقتش کمترش کنه خیلی راحت تر از مواد میتونه ترک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *