ترک اعتیاد ریتالین

ریتالین چیست؟

ریتالین یا متیل فنیدات یک داروی محرک سیستم عصبی مرکزی می باشد و از آن برای درمان بیماری های درمان نقص توجه یا بیش فعالی و حمله خواب استفاده میشود. اما مصرف غیراصولی آن در عملکرد هورمون های مغز مانند دوپامین اختلال ایجاد میکند و باعث ایجاد وابستگی در فرد میشود و مصرف مکرر آن میتواند باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد در مصرف کننده شود.
مصرف غیراصولی ریتالین میتواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت:

تیک
تهوع
سرگیجه
بی خوابی
تحریک پذیری
کاهش اشتها
عفونت ویروسی

حتما مطالعه کنید: عوارض مصرف ریتالین

آیا ریتالین اعتیاد آور است؟

همانطور که گفتیم ریتالین دارویی است که مصرف گوناگون پزشکی دارد و طبیعی است که مصرف آن به میزان تجویز شده در بازه ی زمانی مشخص شده توسط پزشک باعث بروز اعتیاد در بیمار نمیشود اما بسیاری افراد اقدام به استفاده خودسرانه از ریتالین به دلایل گوناگون میکنند. برای مثال متاسفانه بسیاری از محصلین برای کاهش میزان خواب از آن استفاده میکنند و به عنوان قرص شب امتحان از آن یاد میکنند که در صورت استفاده این چنینی فرد مصرف کننده بعد از مدتی به مصرف قرص ریتالین وابسته شده و به مصرف آن اعتیاد پیدا میکنند و باید برای ترک ریتالین اقدام به مراجعه به مرکز ترک اعتیاد کنند.

پروسه ترک ریتالین

ریتالین مستقیما بر مغز و سیستم عصبی مصرف کننده تاثیر می گذارد به همین جهت پروسه درمان در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تحت نظر باتجربه ترین روانپزشک و روانشناس با کادر درمانی حرفه ای و پرستاری شبانه روزی انجام میگیرد تا بیماران علاوه بر سلامت جسمانی، سلامت روانی خود را نیز بدست آورند. این پروسه به بیماران کمک می کند تا با اصلاح چهارچوب های ذهنی و ایجاد نگرش صحیح میل به مصرف مجدد دارو از زندگی بیمار حذف شود.

مدت زمان ترک ریتالین

مدت زمان درمان به پارامترهایی همچون شرایط جسمانی بیمار، مدت و دوز مصرف بستگی دارد به همین جهت مدت زمان بستری با توجه به این موارد بعد از مشاوره اولیه مشخص می شود تا بیماران در کمال آرامش و بدون بروز علائم ترک همچون اضطراب، افسردگی و خستگی، نوسانات خلقی و... به درمان خود بپرداز.
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان و سم زدایی کلینیک ترک اعتیاد آکسون


خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به روش زیر می باشد:

درمان بصورت سم زدایی تدریجی با 7 روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه می باشد.
ترک ریتالین

ترک ریتالین

همانطور که اشاره کردیم ریتالین بر عملکرد سیستم های مغزی و فعالیت هورمون هایی مانند دوپامین اختلال ایجاد میکند و باعث ایجاد وابستگی فرد به ریتالین میشود به همین جهت ترک غیراصولی آن منجر به بروز صدمات مختلفی به جسم و روان فرد بیمار میشود به همین جهت توصیه میکنیم تا برای بهبود شرایط و افزایش کیفیت زندگی، درمان و کسب نتیجه مطلوب جهت ترک ریتالین به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه نمایید چرا که در مرکز ترک اعتیاد آکسون، تمامی مراحل درمانی تحت نظر پزشکان، مشاورین، روانشناسان و روانپزشکان با تجربه تحت مراقبت شبانه روزی انجام میگیرد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

1 Comments

 1. ح ص گفت:

  سلام خدا قوت
  من 10 سال ریتالین مصرف میکردم البته روزی یکی: نصفی صبح و نصفی عصر
  اخیرا فهمیدم عوارضی که بخاطر آن مصرف ریتالین را شروع کردم در من از بین رفته
  الان یک هفته است که مصرف نمی کنم و یکدفعه ترک کردم
  فعلا هیچ عارضه ای هم نداشته الحمدلله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *