ترک ریتالین

ترک اعتیاد ریتالین

ریتالین چیست؟

ریتالین یا متیل فنیدات یک داروی محرک سیستم عصبی مرکزی می باشد و از آن برای درمان بیماری های درمان نقص توجه یا بیش فعالی و حمله خواب استفاده میشود. اما مصرف غیراصولی آن در عملکرد هورمون های مغز مانند دوپامین اختلال ایجاد میکند و باعث ایجاد وابستگی در فرد میشود و مصرف مکرر آن میتواند باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد در مصرف کننده شود.
مصرف غیراصولی ریتالین میتواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت:
تیک
تهوع
سرگیجه
بی خوابی
تحریک پذیری
کاهش اشتها
عفونت ویروسی

آیا ریتالین اعتیاد آور است؟

همانطور که گفتیم ریتالین دارویی است که مصرف گوناگون پزشکی دارد و طبیعی است که مصرف آن به میزان تجویز شده در بازه ی زمانی مشخص شده توسط پزشک باعث بروز اعتیاد در بیمار نمیشود اما بسیاری افراد اقدام به استفاده خودسرانه از ریتالین به دلایل گوناگون میکنند. برای مثال متاسفانه بسیاری از محصلین برای کاهش میزان خواب از آن استفاده میکنند و به عنوان قرص شب امتحان از آن یاد میکنند که در صورت استفاده این چنینی فرد مصرف کننده بعد از مدتی به مصرف قرص ریتالین وابسته شده و به مصرف آن اعتیاد پیدا میکنند و باید برای ترک ریتالین اقدام به مراجعه به مرکز ترک اعتیاد کنند.
ترک ریتالین

ترک ریتالین:

همانطور که اشاره کردیم ریتالین بر عملکرد سیستم های مغزی و فعالیت هورمون هایی مانند دوپامین اختلال ایجاد میکند و باعث ایجاد وابستگی فرد به ریتالین میشود به همین جهت ترک غیراصولی آن منجر به بروز صدمات مختلفی به جسم و روان فرد بیمار میشود به همین جهت توصیه میکنیم تا برای بهبود شرایط و افزایش کیفیت زندگی، درمان و کسب نتیجه مطلوب جهت ترک ریتالین به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه نمایید چرا که در مرکز ترک اعتیاد آکسون، تمامی مراحل درمانی تحت نظر پزشکان، مشاورین، روانشناسان و روانپزشکان با تجربه تحت مراقبت شبانه روزی انجام میگیرد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.