ترک آلپرازولام

ترک اعتیاد آلپرازولام

آلپرازولام چیست؟

آلپرازولام که دارویی آرامبخش برای درمان و تسکین اضطراب و هراس است بسیار اعتیاد آور است و متاسفانه طبق آمار های رسمی میزان استفاده آن بسیار افزایش یافته است.
مصرف آلپرازولام که آن را با نام زاناکس نیز می شناسند برای مصرف کننده حالت سرخوشی و آرامش را پدید می آورد و این احساس آرامش باعث میشود تا افراد اقدام به استفاده غیراصولی کنند و به مصرف آلپرازولام اعتیاد پیدا کنند.
شیوه کار آلپرازولام تاثیر بر سیستم عصبی مرکزی می باشد و با تاثیر بر روی بخش های پیام رسان سیستم عصبی باعث بروز احساس آرامش در مصرف کننده میشود.

آیا آلپرازولام اعتیادآوراست؟

بله؛ اعتیادزایی آلپرازولام بسیار بالا می باشد به همین جهت پزشکان با توجه به وضعیت جسمانی و سلامتی بیمار در بازه ی زمانی کوتاهی آن را تجویز میکنند. و بدیهی است که مصرف خارج از دستور پزشک آن باعث اعتیاد به آلپرازولام میشود و مصرف کننده باید برای ترک آلپرازولام اقدام کند. اعتیاد به آلپرازولام نشانه های مختلفی دارد. مصرف آلپرازولام علاوه بر تاثیر بر روی روان مصرف کننده بر جسم وی نیز تاثیر خواهد داشت

علائم اعتیاد به آلپرازولام:

اعتیاد به آلپرازولام نشانه ها و علائمی دارد که شناخت این علائم به درک هرچه بهتره اعتیاد کمک می کند به همین جهت در ادامه به معرفی برخی از علائم اعتیاد به آلپرازولام می پردازیم:

آشفتگی و اضطراب
افسردگی و شیدایی
گفتار نامشخص
رعشه و تشنج
خشکی دهان
بیش فعالی
تپش قلب
سرگیجه
اسهال

ترک بستری آلپرازولام:

عمده تاثیر آلپرازولام بر مغز مصرف کننده می باشد به همین جهت ضروری است که در برنامه درمانی توجه ویژه ای به روان درمانی شود به همین جهت ترک آلپرازولام در مرکز ترک اعتیاد آکسون، تحت نظر دائمی روانشناس و روانپزشک با پرستاری شبانه روزی و کادر درمان باتجربه انجام می گیرد، برنامه درمانی در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، این امکان را به مصرف کننده و بیمار می دهد تا علاوه بر ترک و درمان جسمانی، به درمان ساختارها و چهارچوب های ذهنی به منظور مقابله با وسوسه مصرف مجدد خود نیز بپرداز.
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان و سم زدایی کلینیک ترک اعتیاد آکسون


خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به روش زیر می باشد:

درمان بصورت سم زدایی تدریجی با 7 روز بستری و درصورت وجود علائم، با نظر پزشک ممکن زمان بستری افزایش پیدا کند.

درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه می باشد.
ترک آلپرازولام

ترک آلپرازولام:

همانطور که گفتیم آلپرازولام بسیار اعتیاد آور است و باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی میشود به همین جهت ترک آلپرازولام نیز نیاز به درمان روانی و جسمانی دارد چرا که ترک غیراصولی و خودسرانه آن میتواند عوارض به مراتب شدیدی داشته باشد به همین جهت ترک اعتیاد آلپرازولام در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر مشاورین روانپزشکی و روانشناسی، پزشکان و متخصصین و پرستاران مجرب انجام میشود تا بیماران بتوانند به سادگی اقدام به ترک آلپرازولام کنند.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

1 دیدگاه

  1. علی‌اصغر علی‌پور گفت:

    با عرض سلام من علی‌اصغر علی‌پور، ۲۰ سالمه و نزدیک به ۴ ساله که به آلپرازولام اعتیاد پیدا کردم، روزانه حدود 3 یا الی ۴ میلی گرم مصرف میکنم ولی بدنم مقاوم شده در برابر دارو و بیخوابی خیلی اذیتم میکنه و قصد ترک آلپرازولام را دارم لطفا راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *