ترک قرص خواب

قرص خواب آور

قرص خواب چیست؟

درگیری های روزانه باعث میشود تا بسیاری از افراد در طول شب با اختلالات خواب مواجه شده و بی خوابی های مکرری داشته باشند به همین جهت برای بهبود وضعیت آنها در دوز مشخصی قرص خواب تجویز میشود. اما استفاده از این نوع قرص ها به علت ایجاد حالت آرامشی که در فرد ایجاد میکنند ممکن است باعث شوند تا فرد اقدام به سوء مصرف آن کند، استفاده طولانی مدت و خارج از دستور پزشک این دسته داروها باعث اعتیاد و وابستگی مصرف کننده به آن میشود و بیمار برای کسب و سلامتی و ترک قرص خواب باید به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نماید چرا که میتوان گفت عملکرد این داروها همچون آلپرازولام و دیازپام می باشد و همانطور که برای ترک دیازپام و ترک آلپراوزلام نیاز بر مراجعه به مرکز ترک اعتیاد می باشد برای ترک اعتیاد قرص خواب نیز بیمار باید به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نماید.
استفاده غیراصولی از قرص خواب باعث میشود تا پس از مدتی در فرد میل غیرقابل کنترلی ایجاد شود و تنها در صورت مصرف به آرامش برسد، اما قطع مصرف آن نیز به صورت خودسرانه میتواند عوارض شدیدی برای بیمار داشته باشد که فراموشی و اختلالات روانی برخی از این عوارض هستند به همین جهت پیشنهاد میکنیم تا بیماران برای درمان به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه نمایند چرا که ترک قرص خواب نیاز به درمان چندجانبه دارد.
حتما مطالعه کنید: ترک دیازپام
ترک قرص خواب آور

ترک قرص خواب:

قرص خواب برروی جسم و روان فرد تاثیر میگذارد و همانطور که گفتیم برای ترک قرص خواب نیاز به درمان چندجانبه می باشد. به همین جهت و در راستای خدمت رسانی بهتر تمامی مراحل درمان و ترک اعتیاد قرص خواب در مرکز ترک اعتیاد آکسون تحت نظر و مراقبت روانشناسان و روانپزشکان ، پزشکان متخصص با مراقبت شبانه روزی پرستاران انجام میگیرد تا بیمار علاوه بر ترک قرص خواب سلامت روانی و جسمانی خود را مجددا کسب کند.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.