ترک زولپیدم

ترک اعتیاد زولپیدم

زولپیدم چیست؟

زولپیدم نوعی داروی خواب‌آور و آرام‌بخش است اما مصرف غیراصولی و خارج از دستور پزشک آن میتواند باعث وابستگی و اعتیاد شود.
مصرف خاج از دستور پزشک زولپیدم میتوانید عوارض مخرب و جبران ناپذیری بر روی مصرف کننده داشته باشد که این عوارض هم جسمانی و هم روانی می باشد و در ادامه به بررسی برخی از این عوارض خواهیم پرداخت:
از دست دادن هوشیاری
انسداد مجاری تنفسی
کوتاه شدن تنفس‌ها
استفراغ شدید
وقفه تنفسی
حالت تهوع
بیهوشی
گیجی
مرگ

حتما مطالعه کنید: زولپیدم چیست؟

آیا زولپیدم اعتیاد آور است؟

همانطور که گفتیم، زولپیدم دارویی آرامبخش و خواب آور است و مانند تمامی این قرص ها مصرف خارج از دستور آن میتواند باعث ایجاد وابستگی و در ادامه اعتیاد شود.
زولپیدم علاوه بر وابستگی جسمی باعث ایجاد وابستگی روانی میشود و قطع غیراصولی آن میتواند باعث برهم ریختگی تفکر فرد و صدمه به سیستم عصبی بیمار شود به همین جهت ترک زولپیدم باید تحت نظر مشاورین و متخصصین در کلینیک ترک اعتیاد انجام شود.
سوء مصرف زولپیدم میتواند عوارض مختلفی بر روی مصرف کننده داشته باشد که عدم کنترل حرکت چشم، لکنت زبان و اختلالات توجه برخی از این عوارض هستند.
همچنین مصرف کنترل نشده زولپیدم میتواند باعث اوردوز و مرگ مصرف کننده شود.
ترک زولپیدم

ترک زولپیدم:

همانطور که گفتیم، مصرف غیراصولی زولپیدم میتوانید باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمانی در فرد مصرف کننده میشود به همین جهت ترک اعتیاد زولپیدم باید تحت نظر پزشکان متخصص، روانشناسان و روانپزشکان انجام بگیرد. مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد ایران با کادر درمانی مجرب آماده ارائه خدمت به شما عزیزان در جهت ترک زولپیدم می باشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.