حشیش

حشیش چیست؟

حشیش نوعی روان گردانی می باشد که از صمغ گل، برگ و ساقه گیاه شاهدانه بدست می آید، همچنین مصرف حشیش دارای عوارض جسمانی و روانی زیادی از جمله حملات حاد اضطرابی، خشکی دهان، افت فشار خون و افزایش ضربان قلب می باشد، از دیگر عوارض مصرف حشیش میتوانیم به:

گیجی
اختلالات در درک و حافظه
تشنج
بیمارهای تنفسی
افزایش انرژی
تحریک پذیری
تغییر در وضعیت ذهنی و تمرکز
اضطراب
کاهش توانایی‌های حسی و انطباق با موقعیت‌ها
اختلال در حافظه کوتاه مدت و بلند مدت
افزایش ضربان قلب
افزایش اشتها
خشکی دهان

حتما مطالعه کنید: عوارض مصرف حشیش

اشاره کنیم، مصرف حشیش بخش های مختلفی از مغز که مسئول حافظه کوتاه مدت و انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت هستند را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. به همین جهت هرگونه ترک اعتیاد و ترک حشیش، نیازمند دریافت خدمات روان درمانی در کلینیک ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران می باشد.

حتما مطالعه کنید: حشیش چیست؟

ترک حشیش

ترک حشیش

مصرف حشیش در ابتدا، ایجاد وابستگی روانی شدیدی میکند و برای ترک آن نیاز بر مراجعه به مراکز ترک اعتیاد چند تخصصی با ارائه ی خدمات روانپزشکی و روانشناسی مانند کلینیک ترک اعتیاد آکسون می باشد. همچنین ترک غیراصولی حشیش باعث افزایش احتمال سکته و حمله قلبی می شود به همین جهت توصیه میکنیم که برای ترک حشیش به مرکز ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران مراجعه کنید.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان درمان به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.

حتما مطالعه کنید: مزایا ترک حشیش

روش ترک حشیش

حشیش نیز مانند ماری جوانا بسیار اعتیادآور است و سوء مصرف هر مخدر یا محرکی عوارض جبران ناپذیری بر سلامت و وضعیت زندگی بیمار دارد، حشیش با تاثیر مستقیمی که بر سیستنم عصبی و مغز مصرف کننده دارد می تواند تمام زندگی بیمار را تحت الشعاع قرار دهد، ترک حشیش علاوه بر درمان جسمانی نیاز به دریافت خدمات روان درمانی نیز دارد به همین جهت ترک آن نیاز به دریافت خدمات مشاوره ای دارد به همین منظور ترک حشیش در مرکز ترک اعتیاد آکسون، به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران، تحت نظر مشاورین روانشناس و روانپزشک مجرب انجام میگیرد تا بیماران بتواند ترک اعتیاد قطعی داشته باشند.

مدت زمان سم زدایی حشیش

دفع سموم و خارج شدن اثرات حشیش از بدن بیمار به پارامترهای مختلفی دارد بنابراین مدت زمان درمان و ترک حشیش بعد از انجام مشاوره و معاینات اولیه مشخص می شود، اما باید بدانید که خروج کامل THC که ماده ی اصلی حشیش است بین 10 الی 60 روز زمان نیاز دارد اما پروسه درمان کوتاه تر می باشد ولی جلسات مشاوره ای بعد از ترخیص نیز ادامه پیدا می کند تا از هرگونه وسوسه و لغزش بیمار به مصرف مجدد جلوگیری شود.
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان کلینیک ترک اعتیاد آکسون


خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به روش زیر می باشد:

درمان بصورت سم زدایی تدریجی بین 10 الی 14 روز بستری و درصورت وجود علائم، همچون هذیان گویی و مشکلات اعصاب و روان نیاز به درمان بصورت تدریجی و ECT با حداقل 20 روز بستری می باشد.

تمامی مراحل درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان ، روانپزشکان ، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *