تریاک

تریاک چیست؟

تریاک (opium) از شیره ی نارس گیاه خشخاش بدست می آید و نیمه عمر آن بین 12-8 ساعت وابسته به میزان مصرف ، مدت زمان مصرف و میزان متابولیسم بدن فرد میباشد ساختار شیمیایی تریاک بسیار شبیه به نوروفین ها میباشد به همین جهت با اشغال گیرنده های نوروفین در مغز باعث ایجاد اختلال و کاهش شدت جریان خون در مغز میشود ، تریاک علاوه بر وابستگی جسمانی، وابستگی روانی نیز دارد که به مراتب شدید تر از وابستگی های جسمانی هستند، برخی از این عوارض عبارتند از :
بیقراری
تحریک پذیری
افسردگی
پرش عضلانی
تشنج
اتساع مردمک ها
اختلالات بینایی
تکرر ادرار
بینظمی در دوره های قاعدگی
مشکلات باروری و مرده زایی در بانوان

حتما مطالعه کنید: تریاک چیست؟
 
اولین قدم برای ترک، آگاهی از وابستگی به تریاک است. وابستگی و اعتیاد به تریاک دارای علائم مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی برخی از مهمترین آنها می پردازیم:
 
ترک تریاک

برای ترک تریاک چه باید کرد؟

مواد قلیایی موجود در تریاک، پس از ورود به بدن شخص مصرف کننده، حدود 24 الی 48 ساعت در بدن شخص باقی می ماند که باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری بر سیستم دفاعی فرد می شود، اما احساسات خوشایند به وجود آمده بر اثر مصرف تریاک کمتر از 4 ساعت دوام دارد و نکته ای که نباید آن را فراموش کنیم این است که مصرف تریاک می تواند به سرعت اعتیاد جسمانی و روانی در فرد ایجاد کند، باید آگاه باشید که ترک تریاک و رهایی از وابستگی روانشناختی و جسمانی این ماده مخدر مستلزم دریافت خدمات روانشناسی و روانپزشکی جهت جلوگیری از مصرف مجدد مواد مخدر می باشد.

ترک تریاک

با توجه به اینکه مصرف تریاک باعث ایجاد وابستگی های جسمانی و روانی میباشند برای ترک تریاک نیاز به دریافت خدمات روان درمانی،روانپزشکی،روانشناختی و مشاره جهت جلوگیری از عود مجدد میباشد به همین جهت توصیه میکنیم تا برای ترک اعتیاد به تریاک به کلینیک ترک اعتیاد آکسون به عنوان بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد تهران مراجعه کنید.

ترک تریاک با متادون

متادون درمانی یکی از روش های میباشد که متاسفانه بسیاری از مراکز ترک اعتیاد برای درمان اعتیاد به تریاک از آن استفاده میکنند اما این روش تنها باعث تغییر نوع مخدر میشود به اینصورت که اعتیاد از تریاک را به متادون تغییر میدهند و شخص مصرف کننده برای دستیابی به بهبود کامل باید مجدداً اقدام به ترک متادون کند ، اما متخصصین درمان اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، از داروهای ضد مخدری استفاده میکنند که هیچگونه خطر وابستگی برای بیمار ندارد روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر.

ترک تریاک بدون درد و خماری

از آنجایی که تریاک خود ساختار مسکن و ضد درد دارد، ترک غیراصولی آن با درد و خماری شدیدی همراه است و به همین منظور است که پیشنهاد میکنیم برای ترک تریاک به کلینیک ترک اعتیاد آکسون مراجعه نمایید تا تمامی مراحل درمان و ترک اعتیاد تحت نظر مشاورین و متخصصین بدون هیچگونه درد و خماری انجام بگیرد.

ترک تریاک در منزل

طبق نظر درمانگران و متخصصین درمان اعتیاد، درمان در محیط خانه نه تنها امکان پذیر نیست، بلکه به دلیل عدم دانش کافی بیماران عوارض جبران ناپذیری بر سلامت بیمار دارد چرا که ترک و درمان اصولی نیازمند امکانات بیمارستانی و اورژانسی، ICU و نظارت دائم متخصصین، مشاورین، درمانگران و روانشناس و روانپزشک می باشد تا برنامه درمانی بصورت اصولی اجرا شود. از آنجایی که وابستگی به تریاک هم جسمانی و هم روانی می باشد، علاوه بر ترک جسمانی نیاز به درمان روانی نیز می باشد و ضروری است تا بیماران بعد از ترک جسمانی نیز جلسات مشاوره ای خود را ادامه دهند.

درمان خماری تریاک

خماری یکی از اصلی ترین دلایل مقاومت بیماران اعتیاد نسبت به درمان و ترک تریاک است که باید بدانید خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی، خماری تریاک تا حد بسیار بالایی قابل کنترل است اما ضروری است که بیماران برای انجام سم زدایی و ترک اعتیاد به کلینیک ترک اعتیاد مراجعه و تحت نظر روانپزشک و تیم روانشناسی اقدام به اجرای برنامه درمانی کنند.

داروی تسکین درد خماری تریاک

داروی تسکین درد خماری تریاک از متداول ترین علائم ترک تریاک، بروز دردهای عضلانی است که کنترل آنها به کمک رعایت مواردی همچون دوش آبگرم و استراحت می باشد که می تواند شدت درد را به حداقل برساند. همچنین مصرف دمنوش های گیاهی همچون دم کرده زرشک، بابونه یا نوشیدن آب گوجه‌فرنگی می تواند بسیار موثر باشد.

روش‌های درمان پا درد بر اثر خماری تریاک

تسکین پا درد به کمک مصرف دمنوش هایی همچون گل بابونه، دمنوش گل شقایق نعمانی و دمنوش مریم‌گلی امکان پذیر است و استفاده از بادکش گرم و ماساژ درمانی و مصرف آب های دتاکس نیز می تواند به بیمارن کمک متعددی کند.

درمان های غیر پزشکـی تـرک تـریاک

درمان اعتیاد از طریق برخی روش های غیر پزشکی نیز انجام می شود، این روش ها مورد تایید هیچ یک از درمانگران نیست و تنها روش ترک اعتیاد مورد تایید درمانگران و متخصصین، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد. در ادامه به بررسی و معرفی برخی از متداول ترین روش های ترک غیر پزشکی می پردازیم.

ترک اعتیاد با داروهای گیاهی:

یکی از متداول ترین روش های ترک گیاهی، ترک با استفاده از داروهای گیاهی می باشد که مقاله کپسول دوغی یا قرص فلفلی چیست؟ به بررسی مفصل این نوع داروها پرداخته ایم، اما نکته ای باید از آن آگاه باشید این است که این داروهای گیاهی، به دلیل شباهت ساختاری که با مخدرها دارند خود باعث ایجاد وابستگی می شوند و نه تنها کمکی به ترک بیمار نمی کنند بلکه باعث وابستگی بیمار نیز می شوند.

ترک تریاک با اسپند:

یکی دیگر از روش های درمان غیر پزشکی ترک اعتیاد با اسپند است که هیچ توجیح علمی و پزشکی ندارد و عملا هیچ کمکی به وضعیت بیماران نمی کند. دود اسپند یا خوردن دانه های آن تنها باعث می شود تا بیمار دچار علائم ترک شود و در صورت عدم کنترل وضعیت بیمار توسط درمانگر باعث ایجاد لغزش و مصرف مجدد مخدر توسط بیمار می شود. آشنایی با علائم ترک به بیماران و خانواده آنها کمک بسیاری در روند درمان می کند که برخی از این علائم عبارتند از:
سم زدایی اعتیاد

خدمات درمان اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر کلینیک ترک اعتیاد آکسون

خدمات درمان و سم زدایی اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون به سه روش زیر میباشد:
1.خدمات درمان اعتیاد به صورت سم زدایی تدریجی
2.سم زدایی سریع (ROD)
3.سم زدایی فوق سریع (UROD)
که در ادامه به توضیح شرایط بستری در هر روش می پردازیم:

مصرف تریاک بصورت کشیدنی

دوز مصرفی کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرفی بین 1.5 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع (ROD) و یک شب بستری اضافه
دوز مصرفی بین 3 الی 5 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دوز مصرفی بیش از 5 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریـجی 10 الی 14 روز بستـری

مصرف تریاک بصورت خوراکی

دوز مصرف کمتر از 1.5 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرف بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه
دوز مصرف بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دور مصرف بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

مصرف شیره تریاک بصورت خوراکی و کشیدنی

دوز مصرفی کمتر از 1 گرم درمان بصورت سم زدایی فوق سریع (UROD) 2 شب و 3 روز بستری
دوز مصرفی بین 1.5 الی 2 گرم درمان بصورت سم زدایی سریع و یک شب بستری اضافه
دوز مصرفی بین 2 الی 3 گرم درمان بصورت سم زدایی سریـع و دو شب بـسـتری اضافه
دوز مصرفی بیش از 3 گرم درمان بصورت سم زدایی تدریجی 10 الی 14 روز بستری

توجه داشته باشید که:
برای بستری و درمان بصورت فوق سریع ضروری است بیمار تا 40 سال سن و بدون هیچگونه بیماری قلبی و گوارشی باشد.
روش درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد آکسون ، حذف کامل ماده ی مخدر میباشد نه جایگزین کردن نوعی مخدر با مخدر دیگر همچنین تمامی مراحل درمان اعتیاد درکلینیک ترک اعتیاد آکسون تحت نظرمتخصصین ترک اعتیاد، روانشناسان،روانپزشکان، متخصصین علوم اعصاب شناختی و پزشکان متخصص قلب، ریه، عفونی با مراقبت شبانه روزی توسط پرستاران انجام میگیرد تا علاوه بر حفظ سلامتی مراجعه کننده بهترین نتیجه که ترک اعتیاد بدون بازگشت است حاصل شود ، کلینیک ترک اعتیاد آکسون با امکانات بیمارستانی نظیر ICU و تجهیزات پزشکی مدرن ، هتلینگ 5 ستاره و فضای درمانی مجزا برای بانوان با تمامی امکانات رفاهی ، ورزشی و درمانی بهترین و مجهزترین مرکز ترک اعتیاد ایران و خاورمیانه میباشد.
همچنین توجه داشته باشید که مدت زمان ترک تریاک به پارامترهای مختلفی همچون نوع و دوز مواد اعتیادآور مصرفی، مدت زمان مصرف و سلامت بیمار بستگی دارد که پس از انجام مشاوره اولیه مشخص می شود.
 

سوالات متداول ترک تریاک

1آیا امکان سم زدایی فوق سریع تریاک وجود دارد؟
بله، اما انجام سم زدایی فوق سریع نیازمند شرایط بدنی مطلوبی می باشد که توسط بعد از انجام مشاوره اولیه امکان انجام آن مشخص می شود.
2سریع ترین راه ترک تریاک چیست؟
بهترین و سریع ترین روش ترک تریاک، ترک بستری در مرکز ترک اعتیاد می باشد.
3ترک تریاک به روش سنتی موثر است؟
خیر، با توجه به شدت وابستگی این مخدر تنها روش موثر درمانی ترک بستری در کلینیک ترک اعتیاد می باشد.
4ترک تریاک با ب2 امکان پذیر است؟
خیر، از آنجایی که ب2 خود شبه مخدر قوی می باشد مصرف آن تنها باعث ایجاد وابستگی می گردد و کمک به برنامه درمانی نخواهد کرد.

12 Comments

 1. محمد گفت:

  سلام خب من خونم تهران نیست کرمان هستم باید چیکار کنم؟؟ از طرفی هم نمیخوام اطرافیانم بفهمن باید چیکار کنم ؟؟

 2. عبدالغفور قرائتی گفت:

  سلام برادرم اعتیاد به تریاک دارد اما ساکن یکی از شهرستان های استان فارس هستند، کمتر از 1 گرم در روز، شما چه راهکاری برای درمان ایشان پیشنهاد میکنید

 3. نریمان گفت:

  دوستان عزیز امیدوارم که به اشتراک گذاشتن روش من بتونه بهتون کمک کنه
  علمی نیست ولی برای من همیشه جواب داده
  ۱/دوهفته اول تا جایی که میتونید مصرفتون رو کم کنید تا جایی که تقریبا همش کسل باشید وحتما وزن یا تعداد پک ها رو بشمارید تا مطمین باشید که رو به کاهش است
  ۲/دو روز مانده به قطع مصرف یکم مصرف رو بیشتر از قبل کنید تا کاملا غذا و خواب خوبی کنید
  ۳/بعد از اون دو روز یک یا دو روز دیگه حداقل ممکن رو استفاده کنید ترجیحا قبل از شام که هم خوب بخورید و هم خوب بخوابید
  ۴/حداقل سه روز قطع مصرف کامل کنید و حتما داروی ضد استرس و رانیتیدین یا امپرازول یا هر کم کننده اسید دیگه ای استفاده کنید و مسکن بخورید هر چیزی مثل ژلوفن و بروفن یا مسکن های حتما مجاز دیگر و یک بار دیگه ترجیحا روز سوم یا چهارم عصر یکم دیگه استفاده کنید خیلی کم فقط آنقدر که بتونید بخوابید و یک وعده غذا بخورید
  ۵/دوباره قطع مصرف اینجا دو یا سه روز کسل و بی حوصله هستید
  حتما خیلی سخته آماده باشید ولی با این کارها آسیب کناری به خودتون میزنید
  ***داروی کم کننده اسید خیلی مهمه
  و از همه مهم‌ترین اگه دسترسی به دکتر و مشاور دارید حتما خیلی کمک میکنه ولی این تجربه برای کسانی هست که مثله خودم یا ایران نیستن و یا به هر دلیلی امکان اسپویل کردن خودشون رو ندارن

 4. الیاس گفت:

  سلام. من با پانزده سی،سی متادون طی یک هفته ترک کردم بدون درد فقط یکم بی خابی و کسل هستید اونم بعد هفته دوم تمام میشه .روز اول ترک تا جایی که میتونین مصرف رو عقب بندازین طاقت که تموم شد سه سی سی متادون بخورید جاش اب بریزیدفرداهم به همین شکل تا همش اب بشه همش که اب شد احتمالا چند شب کم خواب بشید اما زود میگذره میره یکم تاوان هم باید داد دیگه زندگیت و نابود کردی راحت راحت که نمیشه برادر

 5. Naser گفت:

  السلام علیکم به تمام افراد وابسته به اعتیاد تریاک برادران عزیز هیچکس دوس ندارد معتاد شود یا مشکلات یا زود انزالی یا رفیق بد یا یک مریضی خواصی به این مشکل گرفتار می‌شود همیشه یک راهی برگشت هست نا امید نشوید اگه به خودتان اعتماد دارید که گرفتار معتادون نمی شوید بهترین راه برای ترک تریاک است بدون درد و خماری حتی بهتر از تریاک سرحالتون میکنه فقط ۴ یا پنج روز هر ۲۴ ساعت یک بار معتادون مصرف کنید دوزش بستگی به اعتیاد تون داره ولی من با ۵ ملی شروع کردم با ۲.۵ختم کردم بعداز ترک تریاک هر چند روز که ازیت شدید ۲.۵ ملی معتادون مصرف نماید تا ده روز پاک و بدون درد ترک میکنید فقط مشکلش این که دوباره برگشت به اعتیاد زیاد است چون راحت ترک میکنید میگید دوباره به همین طریقه ترک میکنم ..
  انشاءالله که تمام کسانیکه به مشکل گرفتار هستند مشکلات شان برطرف شود
  دعا بکنید ما را به امید موفقیت

 6. علی گفت:

  سلام دوست عزیز شرایط من دقیقا شبیه شماست من هم شهرستان هستم دوست ندارم کسی بفهمه فکر کنم من و تو فقط باید بمیریم !!!!!

  افکار غلط ما باعث شده تا خود را نابود کنیم ولی اطرافیان نفهمند در پیش بدن سالم اطرافیان چکاره هستند اگه میتونی برو خودتو از نو بساز شاسی و فنر را حتما عوض کن تا تو دست اندازهای زندگی اذیت نشی و…… بدن سالمت هم از همه مهمتر و واجب‌تر است شاد زی. مهرافزون

 7. علیرضا گفت:

  سلام خدمت همدردان عزیز و دل پاک من حدود ۳ سال شیره به صورت خوراکی میخوردم روزی ۵ تا ۷ گرم دیگه واقعا خسته شده بودم حدود ۲ ماه مصرفمو آوردم پایین تا روزی ۱ گرم بعدش ۲ هفته روزی نیم گرم خوردم ۲ روز هیچی نخوردم، شبا خیلی اذیت میشدم، پادرد میکشت منو، بی خوابی که نگو ، شبی بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت خواب داشم، اونم دم دمای صبح. داشتم دیوونه میشدم. دکتر رفتم و قضیه رو کامل بهش گفتم. قرص ب ۲ داد بهم. ** حتما حداقل بعد ۲ روز از آخرین مصرفتون ب۲ بخورید، زودتر از این باشه بسیار خطرناکه. ۱ ماه روزی ۲ وعده یک چهارم ب۲ خوردم بعدش ۱۰ روز ۱ وعده یک چهارم ب۲ خوردم الانم که دارم براتون مینویسم ۸ روزه که هیچی نخوردم اذیت شدم ولی نه مثل قبل شب اول ترک زیاد درد نداشتم حدود ۶ ساعتی تونستم بخوابم شب دوم درد یکم زیاد شد، طوری که ۳ ساعت با بدبختی تونستم بخوابم شب سوم داشتم میمردم و نیم ساعت تونستم بخوابم شب چهارم اصلا نخوابیدم وسوسه شده بودم تا دوباره ب۲ بخورم، ولی تحمل کردم شب پنجم دردم نسبت به شب قبل یکم کم شد و تونستم ۲ ساعتی بخوابم شب ششم و هفتم دردم کم شد و تونستم ۳ ساعت بخوابم دیشب که شب هشتم بود ۴ ساعت خوابیدم ** ببینید دوستان اینا تجربه روند ترک منه بدن با بدن فرق میکنه ولی اینو بدونین که یهو نمیشه ترک کرد به نظر من باید مصرفتون به ۱ وعده در روز و به مقدار یک چهارم یا کمتر برسونید بعد ترک رو شروع کنید ۴ تا ۵ روز اول سخته ولی رفته رفته درد کمتر میشه سیستم ایمنی بدنتان رو بالا ببرید غذاهای طبع سرد اصلا نخوردم و فقط و فقط طبع گرم خوردم چای گیاهی ماسالا گرفتم و روزی ۳ وعده میخوردم از اولین روز ترک قرص های تقویتی خوردم مثل ویتامین سی، کلسیم دی، زینک ، ای و مولتی ویتامین. آمپول نوروبیون هم روز دوم ترک زدم. حمام رفتن رو فراموش نکنید، معجزه میکنه، من خودم صبح یک بار و شب ۲ بار حمام آب گرم میرم. بلافاصله بعد حمام کرم های موضعی برای درد عضله استفاده میکنم و نتیجه بخشه. ** البته قبل همه اینا اراده قوی مهمه اگه واقعا خودت بخوایی میتونی ترک کنی ولی اگه به اصرار کسی باشه نه اینایی که گفتم تجربه خودمه، شاید برای بعضیا خوش نیاد. ولی بدونین ترک بدون درد نمیشه، اول دز مصرف باید بیاد پایین بعد ترک کرد. بخدا سخت نیست اگه از ته دلتون بخوایین میتونین. درد پا و عضلات فقط شبا نیست. روزا هم هست ولی کمتره، فقط کافیه سرتونو با چیزی گرم کنید. اصلا بهش فکر نکنید. فکر کنید سرما خوردین یا کرونا گرفتین، کرونا بگیرید باید تا ۱۰ روز شایدم بیشتر تو عذاب باشین. هر مریضی دوره درمان داره. دوره درمان ترک اعتیاد هم از ۱ ماه تا ۴ ماه شایدم بیشتر طول میکشه، به دز مصرف بستگی داره. البته دردش ۴ ماه نیست. تا ۱۰ الی ۲۰ روز درد تموم میشه. بعدش باید فکرتو ازش دور کنی. از کسایی که اعتیاد دارن دور باشید. همیشه به آینده روشن فکر کنید. پاکی یه چیز دیگست. موفق باشید. یا علی.

 8. علیرضا گفت:

  سلام هزاران سلام خدمت همدردان عزیز و دل پاک .
  من حدود ۳ سال شیره به صورت خوراکی میخوردم روزی ۵ تا ۷ گرم . دیگه واقعا خسته شده بودم حدود ۲ ماه مصرفمو آوردم پایین، تا روزی ۱ گرم.
  بعدش ۲ هفته روزی نیم گرم خوردم.
  ۲ روز هیچی نخوردم،
  شبا خیلی اذیت میشدم، پادرد میکشت منو، بی خوابی که نگو ، شبی بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت خواب داشم، اونم دم دمای صبح. داشتم دیوونه میشدم. دکتر رفتم و قضیه رو کامل بهش گفتم. قرص ب ۲ داد بهم.
  ** حتما حداقل بعد ۲ روز از آخرین مصرفتون ب۲ بخورید، زودتر از این باشه بسیار خطرناکه. ۱ ماه روزی ۲ وعده یک چهارم ب۲ خوردم بعدش ۱۰ روز ۱ وعده یک چهارم ب۲ خوردم الانم که دارم براتون مینویسم ۸ روزه که هیچی نخوردم اذیت شدم ولی نه مثل قبل شب اول ترک زیاد درد نداشتم حدود ۶ ساعتی تونستم بخوابم شب دوم درد یکم زیاد شد، طوری که ۳ ساعت با بدبختی تونستم بخوابم شب سوم داشتم میمردم و نیم ساعت تونستم بخوابم شب چهارم اصلا نخوابیدم وسوسه شده بودم تا دوباره ب۲ بخورم، ولی تحمل کردم شب پنجم دردم نسبت به شب قبل یکم کم شد و تونستم ۲ ساعتی بخوابم شب ششم و هفتم دردم کم شد و تونستم ۳ ساعت بخوابم دیشب که شب هشتم بود ۴ ساعت خوابیدم ** ببینید دوستان اینا تجربه روند ترک منه بدن با بدن فرق میکنه ولی اینو بدونین که یهو نمیشه ترک کرد به نظر من باید مصرفتون به ۱ وعده در روز و به مقدار یک چهارم یا کمتر برسونید بعد ترک رو شروع کنید ۴ تا ۵ روز اول سخته ولی رفته رفته درد کمتر میشه سیستم ایمنی بدنتان رو بالا ببرید غذاهای طبع سرد اصلا نخوردم و فقط و فقط طبع گرم خوردم چای گیاهی ماسالا گرفتم و روزی ۳ وعده میخوردم از اولین روز ترک قرص های تقویتی خوردم مثل ویتامین سی، کلسیم دی، زینک ، ای و مولتی ویتامین. آمپول نوروبیون هم روز دوم ترک زدم. حمام رفتن رو فراموش نکنید، معجزه میکنه، من خودم صبح یک بار و شب ۲ بار حمام آب گرم میرم. بلافاصله بعد حمام کرم های موضعی برای درد عضله استفاده میکنم و نتیجه بخشه.
  ** البته قبل همه اینا اراده قوی مهمه اگه واقعا خودت بخوایی میتونی ترک کنی ولی اگه به اصرار کسی باشه نه اینایی که گفتم تجربه خودمه، شاید برای بعضیا خوش نیاد. ولی بدونین ترک بدون درد نمیشه، اول دز مصرف باید بیاد پایین بعد ترک کرد. بخدا سخت نیست اگه از ته دلتون بخوایین میتونین. درد پا و عضلات فقط شبا نیست. روزا هم هست ولی کمتره، فقط کافیه سرتونو با چیزی گرم کنید. اصلا بهش فکر نکنید. فکر کنید سرما خوردین یا کرونا گرفتین، کرونا بگیرید باید تا ۱۰ روز شایدم بیشتر تو عذاب باشین. هر مریضی دوره درمان داره. دوره درمان ترک اعتیاد هم از ۱ ماه تا ۴ ماه شایدم بیشتر طول میکشه، به دز مصرف بستگی داره. البته دردش ۴ ماه نیست. تا ۱۰ الی ۲۰ روز درد تموم میشه. بعدش باید فکرتو ازش دور کنی. از کسایی که اعتیاد دارن دور باشید. موفق باشید. یا علی.

 9. پویان گفت:

  من ۲۸ سالمه تحصیلم بدنیس گاهی اوقات با نویسندگی حلش میکردم از ۲۰ سالگی بخاطر عشقو حال جونی مخ زدن بیش از حد انرژی دلبری دخترا ،زیاد فک زدن ،بازی با کلمات احساس رفتارها و ساختن کاریزهای احمقانه کاذب بود ک درگیر شدم با این خاش زندگی
  حالا ی شخصیت باهاش شکل گرفته ک کاریش نمیشه کرد همونجوری ک ساختی باید آروم آروم خرابش کنی جاش تو زندگیت میمونه مثه سوختگی اسید رو پوست ولی میشه بش نگاه نکرد هر کسی ی نقطه سیاه تو زندگیش وجود دارع وبعد میتونی جوری بسازیش ک اصلا جاش مشخص نباشه ینی ب موقعیت تبدیلش کنیم یعنی خوشگل بسازیم زشتی چاشنیش باشه وقت گیر هستم ولی حرفا ارزششو دارع اعتماد بنفس زیادی خیلی چیزارو باید بابتش بدی چون هر جیزی در حد خودش کامله بخوای ریز شی روش کاردستت میده بنظرم اگه رو خودتون کار کنید بفهمید از زندگی چی مخواید (خودشناسی) یا کجا قرار گرفتید باور کنین بدن درد ک چیزی نیس بابتش حاضرین هر کاری کنید فقط خودتون پیدا کنین چون هر کدوم ازما ی آپشن یا خاصیت انعتاف پذیریم ک باید تو هر شرایطی شکل بگیریم اگه نگیرم ب هر چیزی برخورد کنیم مشکنیم ولی بازهم تکه هامونو بهم میچسبونیم ادامه میدیم پس چرا انعتاف نداشته باشیم بجای تلف کردنه وقتمون برای بهم چسبوندن تکه ها موقعه برخورد نشکنیم ک وقتمون تلف شه امیدوارم اصل مطلبو گرفته باشین چون اگه بخوای نفهمی فقط دردشو میکشی و باز میای ب چسبوندن تکه تکه هامون ادامه میدیم اعتیاد رو ساده نگیرید مهم شخصیتو روانه ن بدن دردی ک ده سال خراب کردی با ی هفته بسازیش .
  بعنوان ی مثال ساده و ابتدایی ک همه متوجه بشن
  مگه استخوانمون ب ما میگن چکار کنیم ک با تسکینش زندگی تاریک اعتیادو فراموش کنیم ن اینطور نیس باید ریشه رو حدف بگیری ک اونم مغز و طرز تفکر ساختن شخصیت جدید ک نتیجه میشه همون خراب کردن شخصیت اعتیاد هدف اگه ی سیبل باشه باید انقد تمرین کنی ک نقطه قرمز بزنی وقتی موفق شدی میشه همون ساختن قشنگ ک هر چندتا تیر رو تو در دیوار زدی ب چشمت نمیاد چون وسط رو زدی تمام حس رو همون نقطه میمونه با تشکر از همه کسایی ک تو اعتیاد تنها شدن ولی تنها نموندن … #پویان (دارک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *